Event Archeologiczny 2021 - komentarze

Borisel

Hrabia
Nie wiem co zrobiłem nie tak - odkrywałem tylko złote posążki i klejnoty - a i tak zostało mi 37 posążków do ostatniego ulepszenia koła i brakuje zwojów . Zostało kilka dni eventu więc uda mi się zakupić 2 pakiety za 395 - ale wątpię czy tyle wystarczy . Najlepsze było z klejnotem - 20 miotełek , 14 dynamitów i 16 łopat potrzebowałem by odkryć jeden pierdzielony klejnot ... No takiego "szczęścia" jeszcze chyba nie miałem w grze ogólnie . A o znalezieniu wszystkich tabliczek to już nie wspomnę - nigdzie nie odkryłem jeszcze złotej i srebrnej tabliczki - nie wiem - musze zakupić diaxy za PLN żeby się łaskawie pojawiały czy jak ? Zawsze oceniałem event bardzo nisko jeśli za aktywność w grze , wykonanie wszystkich zadań i optymalne przejścia w evencie - nie gwarantuje nagrody głównej . Jeszcze kilka dni - wiec nie zapeszajmy na razie
 

mastika

Wicehrabia
Losowość... dziś trafiłem jednym dynamitem dwa klejnoty, będzie na jutro i niedzielę, posążków brakuje 12 do ostatniego ulepszenia (liczę dwa za klejnoty, jeden ze skrzynki + ostatni za wszystkie zadania) i powinno się udać. Komiczne jest natomiast trafianie nagród dziennych, od początku eventu trafiłem słownie trzy nagrody. Ot % szans :)
 

Borisel

Hrabia
Aktualizacją na dzień dzisiejszy . Fuksem , ale to naprawdę wielki fuksem z ostatnich 395 zwojów udało się zdobyć ostatnie 16 złotych posążków i zdobyć wszystkie ulepszenia młyna . Pomijam zdobywanie klejnotów (które nie udało się) oraz tabliczek(nadal nie odkryłem srebrnej i złotej) które wymagały znowu wielkiego szczęścia - to i tak ten event nie gwarantował zdobycia maksymalnej nagrody . To już jest ogromnym minusem tego wydarzenia i oceniam go negatywnie - więcej niż 4 na 10 nie dostanie .
 
u mnie 18 posażków brak, i raczej nie będzie pełnej nagrody. Poszło już 200 diaksów, ale więcej nie wydam. Mimo robienia wszystkich tabliczek, kupowania najdroższych zestawów i ignorowania dzbanów - nie uda się. Cóż, eventy tylko dla farciarzy lub tych co mają mega farmy diamentów.
 

Devine111

Baron
U mnie 18 na plusie, bez wydawania diaxów. 4 odłamków zabrakło do skończenia kalendarza. Główna nagroda stoi już na maksymalnym
 

Midi

Baronet
Event uważam za jeden z ciekawszych w jakich uczestniczyłem na FOE. Plus za możliwość darmowego przelosowania nagrody dziennej.
Fajne wg. mnie jest to, że przynajmniej w moim wypadku do dzisiaj musiałem grać o nagrodę główną, kalendarz i nagrody z niego to kolejny plus.
Na minus to tabliczki - niestety nie udało się zebrać kompletu (jednak jak widzę nie było to wymagane) - złota i w niej brama to miła niespodzianka.
Przy systematycznej grze uważam, że każdy miał szanse zdobyć nagrodę główną bez inwestowania diamentów.

Reasumując cały event na duży plus.
 

piotresz

Hrabia
Od początku nastawiłem się na Kalendarz więc odkrywałem tylko do pierwszego klejnotu + plus odłamki z głównych zadań dziennych jako ewentualne uzupełnienie. Posążków uzbierałem na całe Koło, więc dwa zestawy z Kalendarza zostaną na następne koło.
Z tabliczek brakuje mi jeden srebrnej i być może zaryzykuję z diamentami żeby spróbować jeszcze dzisiaj poszukać albo tej tabliczki albo 19 posążków :haha: żeby wygrać podstawę koła w nagrodach dziennych.
Dla mnie jeden z najlepszych eventów ever.
Jak patrzę na Becie na następny piłkarski to mi ręce opadają na losowość wygrywania meczów.
 

mastika

Wicehrabia
Wlazła cała nagroda główna, nawet z jednym zapasowym zestawem (udało się zebrać cały kalendarz), dziennych niemal nie wygrywałem, ale na ten event nie nastawiałem się w sumie na dzienne, podmianka nagrody na plus, z glinianych nie trafiłem ani razu na srebrną, ale cóż, bywa i tak :)
 

aza III

Wójt
Widać, że słuszna taktyka było skupianie się na kalendarzu. Bez tego mogły być problemy z uzbieraniem nagrody głównej. Mi się udało w ostatnim strzale zebrać ostatni posążek. Na styk.
 

piotresz

Hrabia
To może zaproponujecie swoje zadania ?
Wymyślenie 60 zadań niesztampowych, przemyślanych to chyba łatwe jest ?
 

anaconda8

Baron
18 godzin do końca. Mam 7 ulepszeń młyna więc wszystko sprzedam, tak jak przypuszczałam. Nie znalazłam złotej tabliczki więc raczej nie liczę na nagrodę w tej kategorii a nagrody dzienne... no cóż, średnio mi się uśmiecha wydanie diaxów aby zgarnąć kolejną świątynię wiedzy. Wymyślenie 60 zadań niesztampowych? Nie byłoby problemu - niech tylko moderatorzy założą odpowiedni wątek natychmiast zgłoszę się z pomysłami.:p
 

BraveFrank

Baronet
Po prostu takie, które nie zakłócają rozwoju, czyli takie, w których trzeba coś produkować zużywając niepotrzebnie zaopatrzenie, lub takich, które przez produkcję marnują czas.

18 godzin do końca. Mam 7 ulepszeń młyna więc wszystko sprzedam, tak jak przypuszczałam. Nie znalazłam złotej tabliczki więc raczej nie liczę na nagrodę w tej kategorii a nagrody dzienne... no cóż, średnio mi się uśmiecha wydanie diaxów aby zgarnąć kolejną świątynię wiedzy. Wymyślenie 60 zadań niesztampowych? Nie byłoby problemu - niech tylko moderatorzy założą odpowiedni wątek natychmiast zgłoszę się z pomysłami.:p

Ja też bym chętnie przedstawił kilka propozycji, ale do dialogów przed i po wykonaniu zadania nie mam głowy
 

smerfova

Baron
Jak dla mnie event nie był zły. Pyknęłam cały kalendarz, zebrałam wszystkie tabliczki i to mimo braku logowania do gry przez dwa dni trwania eventu. Wydałam tylko 100 diaxów na jeden odłamek (gdybym nie opuściła tych dwóch dni, pewnie nie musiałabym tego robić, bo odłamek by wpadł z zadań dziennych).
Komplet koła da się zebrać bez kalendarza, więc też nie ma problemu.
 

Blade1984

Książę
a czy ktoś wie czy dzisiaj po pólnocy bedą jeszcze zwoje za zalogowanie? bo brakuje mi 15 zwojów żeby duży zestaw narzędzi kupić
 
  • Kup ofertę z targowiska.
  • Zbierz produkcję z 3 zmotywowanych bud. produkcyjnych.
  • Wydaj PR na swoją perłę.
  • Wydaj PR na cudzą perłę.
  • Zbierz monety.
  • Zdobądź 2 plany tej samej perły.
  • Zdobądź 2 plany 2 różnych pereł.
  • Zdobądź X medali.
  • Wydaj max. 3 podejścia na 2 negocjacje z rzędu.
  • Rozwiąż 1 duży konflikt na GW.
  • Pokonaj armię nie tracąc żadnej jednostki.
  • Pokonaj armię mając min. 4 różne rodzaje jednostek.
  • Pokonaj średnią armię tracąc max. 20 punktów życia w sumie.
  • Pokonaj 2 sąsiadów.
  • Splądruj x sąsiadów.
  • Zbierz X PR.
  • Wydaj X PR na perłę sąsiada.
  • Wydaj X na perłę dającą bonus do ataku.
  • Wydaj X na perłę dającą bonus do towarów.
  • Wydaj X na perłę dającą pasywny bonus.
  • Rozpocznij nową osadę lub wykonaj zadanie w osadzie.
  • Zmotywuj/odrestauruj X budynków.
  • Wykonaj 2 różne zadania powtarzalne.
  • Osiągnij nowy poziom perły.
  • Wykonaj zadanie z codziennego wyzwania.
  • Ukończ wyzwanie codzienne.
  • Zbierz srebrniki.
  • Wydaj srebrniki.
  • Zbierz full house w tawernie.
  • Zdobądź nagrodę dzienną w evencie.
  • Zdobądź 1 plan Obserwatorium.
  • Wygraj walkę/nego na GPCh.
  • Zdobądź średnią paczkę PR.


Bonusowe zadania:

- zdobądź patent np. żeglarza
- złap kota za ogon tak, by się nie zorientował.
 
Do góry