Event Archeologiczny 2021 - komentarze

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Ogłoszenie zostało zaktualizowane o pewną nowość. Dla tych co już się zapoznali, aby nie musieli przeglądać całości i szukać, wrzucę ją tu:

Jako nowość w tym roku, możecie teraz zdecydować o zamianie Nagrody Dnia raz dziennie. Pozwoli to Wam zamienić Nagrodę Dnia na zupełnie inną (z puli wszystkich Nagród Dnia). Jednak miejcie na uwadze, że nie ma gwarancji, iż zamiana ta sprawi, że dostaniecie lepszą nagrodę, a podjęta decyzja nie może zostać cofnięta.

2021-04-26 15_34_10-Forge of Empires.png

Pamiętajcie o powyższym. Udanych łowów na ulubione nagrody i nie zapomnijcie podzielić się swoją opinią o tej nowości! :)
 

Markiz.

Książę
Czy Wy nas macie za idiotów?
Wczoraj wiadomość serwerowa o tym, że kiedyś tam wejdzie nowa osada
Dziś dwie wiadomości serwerowe w odstępie niecałych 90 minut, że dziś aktualizacja, a pojutrze event.
Serio, nie można było tego wysłać w jednej wiadomości?
 

Pawo72

Szlachcic zagrodowy
Dzień dobry, mam na gorąco jedną uwagę : zbudowałem Diabelski młyn i zaraz wygrałem kolejny. Nie rozszerzenie ale podstawowy budynek. W zasadzie nie jest mi potrzebny bo nie chcę obstawić miasta diabelskimi młynami. Pomyślałem że to nie problem bo odsprzedam go handlarzowi ale okazuje się ze nie mogę go odsprzedać bo jest zablokowany. Pytanie co to za nagroda skoro nie mogę z nią zrobić tego co sam chcę ? Trochę to dziwne, wygrać coś a jednocześnie jakby nie wygrać bo sponsor nagrody pilnuje żebym jej nie sprzedał choć niby jest moja.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Żeby odblokować najpierw należy zaznaczyć pole przy ikonie kłódki:
1619704834843.png

A później do każdego przedmiotu osobno możemy kłódkę zaznaczyć/odznaczyć. Po odznaczeniu będzie możliwość sprzedania u handlarza.
1619704880987.png
 

Markiz.

Książę
I po co było wprowadzać opcję autobloku przed sprzedażą? Coraz więcej niepotrzebnych pytań. Trzeba było zostawić "po staremu".
 

Grochu1306

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem w którym miejscu to zgłosić dlatego napisze tutaj. Chodzi oczywiście o główna nagrodę a dokładniej o jej bonusy. Co innego jest w opisie budynku a co innego gdy już się ją postawi. Może ktoś mi powiedzieć o co chodzi? Screenshot_20210430_175101_com.innogames.foeandroid.jpgScreenshot_20210430_175110_com.innogames.foeandroid.jpg
 

chemik12

Wicehrabia
Sprawdź jaki masz bonus do produkcji monet w Ratuszu (zakładka przegląd bonusów). Przykładowo jeśli masz 155% - dodajesz do tego 100% z normalnej produkcji. Wychodzi Ci przelicznik 2,55. --> 2,55 * 7100 = 18105 . Jeśli budynek zostanie zmotywowany to wielkość zostanie podwojona.
 

Grochu1306

Szlachcic zagrodowy
Faktycznie ludzi mi dodało, szkoda że żadne info się nie pojawiło. A zadowolenie na wyższym poziomie już pokazuje Screenshot_20210501_133503_com.innogames.foeandroid.jpg
 

anaconda8

Baron
Tak sobie myślę że jeśli nie uzbieram maksymalnej ilości ulepszeń Diabelskiego Młynu to go sprzedam. Za dużo miejsca zajmuje jeśli go się zostawi tylko na poziomie 4 czy 5 a 'dochody' z niego nie są aż takie super żeby nie można było tego samego, i więcej, mieć z innych budynków.
 

Azulena

Baron
Nagroda - budynek za duży, jak na to, co daje, mechanika "archeologii" irytująca, zawsze po pozbyciu się piasku przy tym, co jeszcze schowane, trafiam na "ścianę" albo i dwie - trzy. Podziwiam programistów IG, szefostwo posłałbym na zieloną trawkę.
No właśnie, co do szefostwa...
".. 20 razy ukończ produkcję 8 godzin ..." ręce opadają ...
Naprawdę, są znacznie lepsze metody na zachęcanie Graczy do wydawania pieniędzy, niż wkurzanie ich....
 

chemik12

Wicehrabia
Patrząc tylko na produkcję PR to stawianie poniżej 6 poziomu kompletnie nie ma sensu - z pola faktycznie wykorzystanego da mniej niż Świątynia Wiedzy na 1 poziomie (na 2 nie liczę bo podnoszenie tego budynku tak naprawdę nie ma sensu).
Co do produkcji - im wyższa epoka tym więcej. Teoretycznie masz więcej miejsca. A że zazwyczaj zapchane na maxa - no cóż...Odkrywając piasek nie może być za łatwo - w końcu ma to być zabawa z dozą tajemniczości. Co do porównania tego co daje - przelicz ile jest na kratkę i porównaj z budynkami z swojej epoki. Wg mnie jest co najmniej OK. (jak weźmiesz % do ataku i powierzchnię zajętą razem z drogą poprowadzoną po krótszym boku w postępowej wychodzi mi 0,67% na kratkę - tyle samo co Plac Zwycięzców na 2 lvl)
 

smerfova

Baron
Które koło lepiej postawić? Aktualnie mam 130 punktów procentowych więcej do ataku (359% atak i 258% obrona) i zastanawiam się czy to nie jest za duża dysproporcja.
 
A mnie wkurza to, że mam 3 piony bloków pasku PUSTYCH ! Zużywam dużo narzędzi, a Dziennego klejnotu nie mogę znaleźć, jak to jest kurde zrobione ?? w ten sposób to mi na pewno nie starczy zwojów na kalendarz...
 
Do góry