[Walki] Dwie fale w obronie

Co myślisz o pomyśle?

  • jestem za

    Głosy: 5 29,4%
  • jestem przeciw

    Głosy: 12 70,6%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

schwimmen

Wójt
Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Jak taki wątek już był, przepraszam i proszę o usunięcie.
Jak wiemy każdy narzeka na łatwość przebicia się przez obronę innego gracza. Co powiedzielibyście na pomysł wprowadzenia drugiej fali obrony(tak jak to obecnie w walkach mamy)? Druga fala mogłaby być odblokowywana nawet jako technologia w drzewu.
 

DeletedUser20713

Guest
Cóż, znaczną poprawą obrony w pvp byłoby również lepsze AI, chociażby takie jak na mapie kampanii, które nie zawsze skupia się najpierw i od razu na łotrach, w sumie wydaje mi się, że to jest największa bolączka obrony.
 

DeletedUser20713

Guest
To czy jest ono celowe czy nie,nie zmienia faktu, że jest to bolączka i problem, którego nie powinno być, łotry powinny służyć do walki pve nie pvp (tzn. Ai w pvp nie powinno się na nich tak skupiać)
 

schwimmen

Wójt
Widzę, że temat może się podzielić na tych co ciągle grabią i chcą mieć jak najłatwiej oraz tych drugich. Z każdą kolejną epoką wchodzi coraz więcej pereł ofensywnych.
Wprowadzenie dwóch fal myślę, że mogłoby rozwiązać problem z nową perłą virgo. Nie trzeba by wyłączać jej działania w pvp.
 

ZjemCię

Wójt
Widzę, że temat może się podzielić na tych co ciągle grabią i chcą mieć jak najłatwiej oraz tych drugich. Z każdą kolejną epoką wchodzi coraz więcej pereł ofensywnych.
Wprowadzenie dwóch fal myślę, że mogłoby rozwiązać problem z nową perłą virgo. Nie trzeba by wyłączać jej działania w pvp.
Lepiej niech podkręcą AI Obrony ;) BO zrobienie dwóch fal w obecnym systemie wiele nie zmieni. Szczerze - w tym momencie wstawienie nawet 10 fal nic by dla mnie nie zmieniło.
Wchodzę jak w masło, nawet na Auto i nawet jeśli tych fal będzie 2 lub 10 zmieni tyle że dostanę finalnie więcej punktów.
 

DeletedUser20713

Guest
Nie koniecznie musi być podział, ja zdecydowanie więcej atakuję niż bronię, a jednak jestem zdecydowanie na tak, z tym że rzeczywiście powinna być od tego technologia.
 

DeletedUser21982

Guest
przy okazji dwu fal jeszcze potrzeba naprawic bug ktory atakuje łotrów po koleji zamiast zabijac podstawową jednostke a pózniej łotrów i nie kazdego po koleji uderzac jak obecnie automat trafia tylko powniniewn walic w jedną jednostke az padnie (tak jak czyni to człowiek) i dopiero pozniej nastepną.. w sytuacji jaka jest obecnie gra traci sens i jest frustrujaca.. nie ma praktycznie zadnej obrony .. za to sa dziesiatki cwaniaków nabijajacych sobie punkty

atakiujący nic nie traci a jesli juz traci to symboliczne szkody ponosi.. wygrana zawsze jest pewna przy zerowych stratach własnych... atakowanemu notorycznie pozostaje tylko codzienne ogładanie wiadomosci jak to zaatakowało 10-20 i 10-20 razy poniosłes kleske

w dotaku zawsze atakuja ludzie o kilkukrotnie wyzszym rankingu... co zmieniasz epoke dosteje sie nowych sąsiadów czyli dobija do ludzi ktorzy juz tam sa od dosc a czesciej od bardzo dawna

.. toz to holera trafia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cholera może i trafia, ale po co się śpieszyć z tymi epokami? Tu nie wyścig kto pierwszy, a liczy się moc. Podstawową obroną jest to by nikt nic nie wyniósł. Wojsko, choćby nawet było i 10 fal, jest i tak do przejścia, a im się ma mniej punktów w rankingu, tym odwiedzin na kawę jest więcej. Dlatego trzeba "pozwiedzać" sobie epoki, ulepszać perły, zdobywać budynki eventowe, i dopiero iść dalej. Jest cała masa poradników odnośnie tego, polecam kanał Tieru na YT.
 

DeletedUser20713

Guest
To nie jest bug tylko celowe działanie, jednakże mimo to wygrana nie jest pewna, jeżeli ktoś źle/pechowo dobierze jednostkę podstawową i nie ma większego buffu do ataku to nadal masz sporą szansę na zwycięstwo.
Jeżeli chodzi o większy ranking no to trudno żeby było inaczej, bo po pierwsze nie atakuje się kogoś silniejszego od ciebie, a po drugie osoby z niskim rankingiem to zazwyczaj mało aktywni gracze (o ile w ogóle), którzy często nie przykładają najmniejszej wagi do wojska, obrony czy pereł i produkują często w większych ilościach, co znaczy, że nie tylko są dobrym celem, ale również nie są w stanie nikogo zaatakować.
 

DeletedUser21982

Guest
taak jest masa ...poradników jak przez bug w grze atakowac łotrami by nic nie tracic .. wrecz nawet sa poradniki jak to NIC nie trzeba a wszystko pousuwac byle łotrów na dziesiatki tworzyc i wybijac PVP.. ta patologia raz dwa by sie skonczyła kiedy były by dwie flanki i łotry dostały darmowe przyjecie uderzenia w pierwszej a mechanika zabijała najpierw jednostki poza łotrami a lotrów do skutku a nie po lisciu im udrzerzac co ich ani boli ani gniecie .... tu chodzi o usuniecie (a jesli nie usuniecie to przynajmniej ukrócenie) patologii ktore obrosly w pierze a nie o to co mozna a co nie mozna porozbudowywac sobie

nie mam obowiazku ani przyjemnosci latami grac w 3 epokach jak to niektórzy sie lubują
i to jest raczej normalne ... nienormalne to jest teraz .. siedzi taki 4 lata w grze a doszedł do 'postępu' za to ma 'miliard' punktów.. ale niech sobie siedzi gdzie i jak chce skoro lubi.. za to mechanike ktora pozwala darmo walic innych powinno sie likwidowac
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Kilka lat temu, czy w skutek pomyłki czy też celowego działania, sprawa ta nie została nigdy wyjaśniona, na serwerze testowym jednostki obronne w PvP i GvG zachowywały się jak na mapie świata, atakując w pierwszej kolejności jednostkę "podstawową", spotkało się to ze stanowczą dezaprobatą ze strony społeczności serwera testowego, i następna aktualizacja przywróciła łotrom należne im miejsce. To tyle w kwestii rzekomego bugu.

Średnio co kilka miesięcy znajduje się Wielki Reformator, który przebudowywał by PvP, Mam nadzieję, że tego rodzaju pomysły są, bo jak na razie były, ignorowane przez programistów i zasadnych zmian nie będzie.
https://forum.pl.forgeofempires.com...na-parametrow-lotrow-problem-farmienia.16077/
Jeśli ataki Cię denerwują, nie zaglądaj do dziennika zdarzeń, odbieraj drop na czas lub nastawiaj tych śmiesznych budyneczków na każdej kratce swojego miasta.

upload_2019-6-10_21-20-24.png upload_2019-6-10_21-21-9.png
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20713

Guest
Cóż, nic dziwnego, że ustawienie łotrów na należne im miejsce spotkało się z ogromną dezaprobatą i potem twórcy zmuszeni zostali do przywrócenia błędu, co by nie było łotry to właśnie największa przewaga atakujących, i niemalże wyeliminowanie ich z pvp po przez właściwe zachowanie AI spowodowałby, że już niemożna by bezmyślnie atakować kogo popadnie tylko trzeba by było pomyśleć, zastanowić się kogo i jak zaatakować i pomęczyć się z tym, a to nie tego chcą rabusie, nie zależy im na uczciwej walce, a na zysku i to jak najszybszym, a jako że tych wszędzie pełno, i że ludzie zawsze są pierwsi do marudzenia zamiast pochwał to "pomysł" ten pewnie już nigdy z powrotem nie przejdzie.
 
nie mam obowiazku ani przyjemnosci latami grac w 3 epokach jak to niektórzy sie lubują
i to jest raczej normalne ... nienormalne to jest teraz .. siedzi taki 4 lata w grze a doszedł do 'postępu' za to ma 'miliard' punktów.. ale niech sobie siedzi gdzie i jak chce skoro lubi.. za to mechanike ktora pozwala darmo walic innych powinno sie likwidowac

Widzisz, drogi niecierpliwy graczu, rozgrywka w FoE jest pomyślana na lata, nie na dni czy tygodnie. Co Ci przyjdzie z tego ze dojdziesz do epoki marsa, w co wątpię, bo niby jak bez podbitej mapy, rozwiniętych pereł czy budynków znacząco polepszających żywot w tej grze, ale przyjmijmy że jakimś cudem tam dojdziesz, i co dalej, zakończysz grę? Chyba tak, no bo skoro zalezy Ci tylko na zaliczeniu kolejnej epoki, to po co wtedy dalej grać? To jest normalne to siedzenie w epokach po kilka miesięcy czy nawet lat. Poradniki są jak nie stać się łatwym celem, ale Ty i tak już wiesz swoje, bo skoro pędzisz naprzód poprzez epoki, i nie zależy Ci na punktach, to po co Ci doświadczenie innych graczy? I wreszcie pytanie, dlaczego chcesz karać tych co wolą siedzieć w epokach tak długo jak trzeba by się porządnie rozwinąć, i co dałaby druga fala, nawet bez atakowania łotrów? Nadal będzie to samo, bo słaby gracz, zawsze będzie łatwym łupem, nawet gdyby usunąć łotrów, nawet gdyby dać 5 fal, nadal to nic nie zmieni, bo punkty o które tak się czepiasz, to punkty które zapewniają wiele pożytecznych atrybutów, ale to dla Ciebie jak widzę mało istotne.
 

DeletedUser21982

Guest
kasia2389 'Jeśli ataki Cię denerwują, nie zaglądaj do dziennika zdarzeń, odbieraj drop na czas lub nastawiaj tych śmiesznych budyneczków na każdej kratce swojego miasta'
....nie nie ataki tylko bezsensowna bezbronnosac AI

nie denerwuja tylko cwaniaczków robiacych sobie zabawe z wykorzystywania tego

zaden rozumny człowiek by tak nie bronił wiec niby jakim prawem Ai zastepujaca człowieka robi to tak ułomnie ze przedszkolak by zrobił lepiej...

to nie jest inteligencja to raczej udar mózgowy a udar mozgowy mnie irytuje tak gry jak cwaniaków. tak durna obrona jaką czyni AI z łotrami nie ma prawa istniec bo to zwyczajana durnota ktorą cwanoduchy lubiace lac innych nie mogach samemu sie bronic wykorzystuja ile wlezie

irytuja mnie tez ludzie broniacy tej pseudo zabawy
pewnie kasia do takich nalezy bo kiedy widze gdzies sensowny pomysł ograniczajacy cwaniactwo to kasia juz tam jest i udziela najlepszej mozliwej odpowiedzi ze tak byc powinno i jest dobrze a reszta moze pomarzyc o zmianie

jestes tak samo irytujaca jak ten bug
dla przypomienia bo juz dawno jak widac zapomniałas o czym jest ta gra, to gra o rozwoju cywilizacji
a nie o darmowym opierdzilaniu innych dzieki wykorzystaniu 'kruczków'. dla Ciebie to widac gra o tym jak walic innych w morde by samemu nie moc dostac.... bardzo fatalny i degradujacy pomysł na gre.. cos jak gra dla meneli .. i do tego zmierzaja wasze 'nie zmienne' pomysły by w grze uczestniczyli cwaniacy wszelkiej masci uprzykrzajacy normalnym rozrywke i robiący sobie rozrywke z uprzykrzania gry innym.. tym zyją i tym sie cieszą.. biedota umysłowa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tyle tylko że ten bug stał się częścią mechaniki gry, więc siłą rzeczy nie jest już bugiem, i jeśli Ci to nie odpowiada, to chyba wiesz co trzeba zrobić? Zmienić grę, wziąć kredyt i wyluzować.
Zgadza się że obrona tutaj to kpina, ale wiele osób gra z tym już tyle lat, i jakoś każdy daje sobie radę. Nawet ja, wieczny maruda i pesymista.
 

DeletedUser21982

Guest
skoro kpina to czas zmienic a nie zachwalac
i pomysł na to jest prosty ktory wiele zmienia ....dwie fale obrony

ps nie domagaj sie bym zachwalał cos co jest kpiną
skoro wszysvcy wiedza ze to kpina to nalezy krytykowac i bedzie krytykowane
 
Druga fala da tylko dodatkowe punkty atakującemu, i zmieni tylko to, że słabszych będzie się atakować jeszcze częściej, bo oprócz towarów, będą także dawcami punktów. W sumie to jestem za, teraz atakuje najsłabszych maks 2 razy w tygodniu, ale jak będzie więcej punktów, będę robić to codziennie, zwłaszcza jak ktoś ustawiłby takie dwie fale. Czasem należy uważać na to o co się prosi, bo można dostać znacznie więcej, ale niekoniecznie w takiej formie o jaką nam chodziło.
 

DeletedUser21982

Guest
a mnie sie wydaje ze Ci sie zdaje ....o wiele szybciej potracą jednostkli - chodzi o ilosc strat jakie poniesie atakujacy i to ograniczy masowe ataki bo obecnie nie ponosza strat (szczegolnie łotrowcy bo normalni to jest ok) a tak byc nie moze...

nie chodzi o to by nie moc atakowac bo to tez bezsensu lub wygrywac czy nie wygrywac ale chodzi własnie o to ALE .. ale musi to nabrac sensu i jakiegos pozoru realizmu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ZjemCię

Wójt
zdaje Ci sie,,,, o wiele szybciej potracą jednostkli .. chodzi o ilosc strat jakie poniesie atakujacy i to ograniczy masowe ataki bo obecnie nie ponosza strat (szczegolnie łotrowcy bo normalni to jest ok) a tak byc nie moze...
Jedną armią, bez wymiany nawet jednostek na zdrowe robię 9 pierwszych sąsiadów (pierwszych nie ostatnich) po zbiorach z ZH.
Ustawienie 2wóch fal spowoduje tylko że będę musiał więcej klikać.
Tylko podkręcenie AI obrony da coś radę - więcej jednostek to tylko więcej trupów.
 

DeletedUser21982

Guest
to klikaj wiecej o to choidzi bys nie miał darmo tak jak jest teraz
nalkikasz sie?... super
bo teraz to nic nie musisz jak sie naklikasz to juz cos, w koncu Ci paluchy zdretwieją :p

naklikasz sie a przy okazji stracisz smiało 3 jednostki (x20 ataków na dzien a 60 jednostek poleci i odechce sie wiecznego atakowania i sposobu na gre tylko i głownie przez atakowanie) i tak byc powinno .. obecnie ani nie tracisz ani nie naklikasz sie i to jest KPINA

te ataki sa dla was darmo i w tym jest problem
nie ma na swiecie nic za darmo
podkrecenie obrony peewnie nie przejdzie bo to duza ingerencja w silnik ale dołozenie fali to sprawa łatwa do ogarniecia na bieżąco... cos da i to jest wazne . bo na razie to nie ma nic, a kiedy nie ma nic to i cos to jest duzo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ZjemCię

Wójt
naklikasz sie a przy okazji stracisz smiało 3 jednostki i tak byc powinno .. obecnie ani nie tracisz ani nie naklikasz sie i to jest KPINA

te ataki sa dla was darmo i w tym jest problem
nie ma na swiecie nic za darmo :p
Mam ponad 80 jednostek dziennie - jak się zepnę i wcześnie wstanę to nawet i 160. Z Alcatraz - za darmo.
Nic nie stracę zresztą, bo jak mówiłem robię 9 ataków jedną armią - więc sobie tylko wymienię a one się wyleczą. Dodam że nie walczę normalnie - robię autobitwę więc dwie fale to jest jeden klik więcej i może ze 2 sekundy. TO jest bez sensu jak cała obrona miasta w obecnej formie.
Wiem że chcesz dobrze, ale to nie jest rozwiązanie problemu. Problemem jest to że obrona walczy jak ... jak... no wstyd pisać ale jak polska reprezentacja no.
To że wprowadzisz więcej oferm do walki nic nie zmieni.
 

DeletedUser21982

Guest
i super ze masz nic ci zazdroszcze, miej ile dusza zapragnie i wiecej .. tylko czas zaczac tracic.. wszystko na tym swiecie musi miec cene, takze ataki

gdyby polprawic AI byłoby swietnie
ale np mnie da duzo i druga fala.. napewno nikt nie wyjdzie bez szwanku a szwank bedzie spory

grunt by nie było kpiny z obrony jak jest teraz
wiecej oferm ... kupą mosci panowie, kupą :) skoro nie ma dowództwa to niech choc kupa bedzie

bo zeby niczego nie było to tylko u starego kononowicza ale tez nie o to chodziło a tu sie przejeli i nie ma nic :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Piszesz że nie ma nic za darmo, ale to Ty chcesz za darmo i szybciutko dojść bez bólu i wysiłku do jakiegoś celu w tej grze, tylko nie wiem jakiego. Poświęć więcej czasu na grę, tak jak to Ty wymagasz by inni poświęcali więcej czasu na atakowanie i wtedy dopiero pogadamy. Jak wspomniał @rawiel problem leży w algorytmie, nie w ilości fal, i dokładaniu kolejnych kliknięć. Zresztą po co ja się rozpisuje, jak za miesiąc o tym temacie nikt nie będzie pamiętać, a Ty drogi kolego, pewnie też zapomnisz o FoE
 

DeletedUser21982

Guest
przyjacielu nie oceniaj mojej gry bo nie o tym, gram odpowiednio.. tu o tym czemu obrona jest do bani
ani Tobie do tego jak gram i ile na sezon.. to ze nie poswiecam poł roku na epoke i tysiaców punków na podnoszenie pereł nie Twoja rzecz i nikt nie musi.. nie zamierzam zyc w grze podbijaniem perel , srednio mnie to bawi i robie tyle ile potrzebuje

napewno nie najpierw poł roku podnosic perły obronne by w koncu wejsc dalej i znowu poł roku i krąglo macieju na perły .. ten sposób gry mnie mierzi i nie tylko mnie

Tobie do tego czemu obrona miasta nie działa a nie czy mam grac tak czy siak ... gram jak mi sie podoba

perly sa dodatkiem do gry a nie jej sensem
a jesli dla kogos sa sensem to wsppołczuje pozdrawiam i nic mi do tego.. jego gra jego sprawa

ps
zawsze mozna tez rok wbijac w perły i po roku pojsc w nastepną epoke.. zycze zdrowia i obym nigdy nie skonczył z takimi poradami, mozna tez i piec lat nabijac perły obronne w sredniowieczu siedząc.. masakra.. zajmijmy sie tematem a nie masakrycznymi poradami rodem ze sredniowiecza

ps2
skoro wytrzymałem 8 msc to wytrzymam jeszcze i kolejny :)
Ty chyba uwazasz ze urwałem sie z choinki i w poł roku chce przejsc do marsa i dalej .. dziwaczna ocena, całkiem bezpodstawna
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry