[Walki] Zmiana parametrów łotrów - problem farmienia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20108
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser20108

Guest
Witam,
obecne ustawienia łotrów oraz AI obrony pozwalają na trick w postaci wszystkowygrywającej ekipy atakującej w składzie 1 ciężkozbrojny + 7 łotrów. AI obrony zamiast zabić jednostkę ciężką i potem pozbyć się łotrów uderza w łotrów przez co walka obronna jest w 100% przegrana. Wg mnie należy coś z tym zrobić, bo gra nie powinna mieć takich 'furtek' powodujących zerowe szanse przeciwnika dobranego jako sąsiad wg zasady, że ma mieć w jakimś stopniu porównywalną siłę
Proponuję zrobić którąś z niżej wymienionych zmian:
1. zmienic zachowanie ai zeby najpierw w takim przypadku atakowalo pojedyncza jednostke, a potem zabijalo lotry. <- zapewne trudne
2. zmienic parametry lotrow na takie jak maja np czempiony a nie 100/1 <- wydaje się łatwe, ale nie jestem przekonany czy spowoduje że szanse na obronę wobec tej wszystkowygrywającej ekipy wystarczająco wzrosną
3. zmienic ustawienie na takie ze lotrow zamienionych na jednostki standardowe moze byc nie wiecej niz ilosc jednostek standardowych <- wydaje mi się łatwe, wystarczy dodać licznik transformacji łotrów i powyżej ilości startowej jednostek standardowych powodować zniknięcie łotra
Pomysł nr 3 wydaje mi się najbardziej odpowiedni, bo spowoduje to zdecydowanie zablokowanie słabego punktu w grze jak podejrzewam nie przewidzianego przez jej twórców do stosowania, skoro nie ma praktycznie żadnego sposobu na powstrzymanie takiej ekipy poza bardzo wysokim wywindowaniem obrony miasta znacząco przekraczającym koszty wystawienia takiej ekipy
 

DeletedUser7795

Guest
Najlepiej ograniczyć możliwości innym graczom a samemu siedzieć na tyłku i narzekać. @kasia2389 już powiedział - rozwijaj miasto, wybuduj Alcatraz i po problemie.
 

DeletedUser16965

Guest
zbierasz wszystko o jednej godzinie i po problemie, całe to jęczenie co zrobić żeby ktoś nas nie atakował staje się męczonce
 

DeletedUser19136

Guest
To że Al obrony atakuje najpierw łotry jest doskonale zamierzoną funcjią, a po to abyś przegrał i ktoś splądrował twoje miasto, co spowoduje odwet z twojej strony, gdyby atakujący miał większe problemy to duża część graczy olała by atakowanie, bo by im się nie opłacało, taka sama zasada obowiazuje w wyprawach, gdzie atakowane są najpierw łotry, jedyne odstępstwo od tej normy to walki na głównej mapie z prowincjami, tam już tak łatwo nie jest.
I tak jak jest według mnie jest bardzo dobrze i lepiej tego nie zmieniać.
 

DeletedUser20269

Guest
Jak już to wprowadzenie systemu walki z kolonialnej z kontynentu.
Ale i to jest nie potrzebe.
Trzeba się pogodzić z przegraną.
Nie można ciągle łupać innych i samemu być nietykalnym.
 

DeletedUser19532

Guest
Inteligentniejsze są jednostki specjalne jak np champion, on nie atakuje łotra. Można też w niższej epoce ustawić katapulty, one zmienią łotrów przeciwnika atakując na odległość:). Z tego co ja wiem to w wyższych epokach już jest inaczej, wiele silnych jednostek atakuje na odległość, nawet ciężkozbrojni i są też inne możliwości tych jednostek. Zresztą nie wiem czy wyprawy by ktoś przeszedł bez negocjacji po takich zmianach:)
 
Do góry