czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

  • Rozpoczynający wątek Dolores
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Znając życie przeważy tu KK ale co tam

Ja osobiście jestem osobą wierząca przede wszystkim w siebie lecz czasem i takiej wiary brak. Nigdy nie wierzyłam w moc kościoła no ale cóż . Wierzę ponadto w gwiazdy , które jakiś tam wpływ na nas mają i na nas oddziałowywują nieświadomie. Oczywiście zgadzam się z tym , że na przeznaczenie nie mamy wpływu lecz możemy z nim walczyć. Tak skrótowo ateistka , dekadentka , pesymistka , realistka i romantyczka ( tak wszystko pomieszane )
 

DeletedUser14

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Jestem Ateistą, kiedyś byłem Deistą. Chodze do koscioła od święta(msza za rodzine, komunia kogoś, ślub).
Tak jak powyżej, wiara w siebie przede wszystkim, iśc do przodu nie patrząc na innych, dążyć do własnych celów.
Myśle, że zaraz zlecą się ludzie którzy będą pisać "Jak to można nie wierzyć" "Trafisz do piekła"

Nie wiem czemu, ale wierzę w reinkarnacje.
 

DeletedUser175

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Też jestem ateistą i w przeciwieństwie do kolegi do kościoła nie chodzę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

A jak "Trwoga to do Boga".
Ja jestem wierzącym ale nie praktykującym, zraził mnie ksiądz. Przyszedłem na spowiedź 2-3 lata temu, wcześniej nie mogłem przyjść (impreza rodzinna czy coś, pomagałem w domu w każdym razie..)
Ów ksiądz powiedział mi, że tak młoda osoba jak ja nie powinna chodzić do kościoła na wieczorne msze ;f
Nie wiem skąd taka ocena sytuacji.
W każdym bądź razie powiedział, że mam wyjść.

Nie zobaczyli mnie już w tym kościele.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Chyba w twoim przypadku "sinner" to "Trwoga to do Boga", niby jest coś takiego jak coś złego się dzieje to leci do koscioła wymodlić. Niby tyle ludzi się modli o zdrowie itd i jakoś nikomu się to nie spełnia.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

A jak "Trwoga to do Boga".

No wybacz , byłam w szpitalu , byłam w letargu. Nie wołałam Boga
Wzywałam tylko moją miłość , która gdzieś tam daleko nie wiadomo co robi
Miałam bardzo trudną sytuację prywatną. Nie wołałam Boga o pomoc

"NO need to argue"
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

DamYan, właśnie o to mi chodziło, że jak coś złego się dzieje to ludzie lecą od razu do kościoła.
Ja nie mówię, że ja tak robię tylko stwierdzam fakty a to jest różnica.

Dolores, czy ja w mojej wypowiedzi odniosłem się do kogoś z was? Nie, stwierdziłem tylko fakt, który jest często spotykany.
Nie wnikam w Twoje życie prywatne, tak na prawdę to mnie to nie interesuje jednak szanuję.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Miałam na myśli , że człowiek w letargu wie że umrze i to jest najczęstszy moment do nawrócenia. "No i masz Ci babo placek" nie nawróciłam się , sytuacja się nawet wydawała komiczna , bo wysłali księdza do mnie i to chyba jego obecność mnie wystraszyła, że wróciłam do żywych.
 

DeletedUser90

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Ja tylko mam tyle do powiedzienia. Jestem wyznawcą JEDI
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Religia i bóg to wymysł starożytnych władców aby wytłumaczyć konieczność władzy nad ciemnym ludem, wytłumaczyć się przed popełnionymi zbrodniami, możliwościami zabijania ludzi ku "chwale" Boga. Nawet głupie chrześcijaństwo to po prostu tak śmieszna religia i "dwóch Bogów"(Stary Testament - karzący, zabijający, gniewny Bóg-dyktator i z Nowego Testamentu zupełnie inne oblicze). Ogółem religia jest dla ciemnego ludu i jak ktoś ma trochę wyższy iloraz inteligencji i potrafi doszukiwać się informacji i interpretować je odpowiednio również przejrzy na oczy i zostanie ateistą - nie będę żadnym głupim chrześcijaninem czy muzułmaninem, który będzie zabijał w imię swojej religiii..... Tyle zła przyniosły te religie na świecie że powinno się ich zakazać a ci dalej szukają wiernych..... aby tylko ściągnać kasę, to właśnie druga sprawa - kasa, po co kościołowi tyle kasy skoro ma wszystko robić dla ogólnego dobra i rozprzestrzeniania wiary ? Toć to nawet kościoły są niepotrzebne - można wszystko robić na ulicy, pomijam już chorendalne pieniądze wydawane przez nasze państwo na potrzeby kościoła(a przypominam że jesteśmy państwem ŚWIECKIM ! ani złotówki nie powinno iść z naszych PODATKÓW na kościół)

Jak ktoś myśli inaczej to po prostu już wyparował mu mózg przez tą religię i dał sobie wmówić to co mówią ci wszyscy księża.

A no i oczywiście pomijam pedofilię i jakże piękne ignorowanie tej sprawy przez naszego Ś.P Jana Pawła II.......
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Religia i bóg to wymysł starożytnych władców aby wytłumaczyć konieczność władzy nad ciemnym ludem, wytłumaczyć się przed popełnionymi zbrodniami, możliwościami zabijania ludzi ku "chwale" Boga. Nawet głupie chrześcijaństwo to po prostu tak śmieszna religia i "dwóch Bogów"(Stary Testament - karzący, zabijający, gniewny Bóg-dyktator i z Nowego Testamentu zupełnie inne oblicze). Ogółem religia jest dla ciemnego ludu i jak ktoś ma trochę wyższy iloraz inteligencji i potrafi doszukiwać się informacji i interpretować je odpowiednio również przejrzy na oczy i zostanie ateistą - nie będę żadnym głupim chrześcijaninem czy muzułmaninem, który będzie zabijał w imię swojej religiii..... Tyle zła przyniosły te religie na świecie że powinno się ich zakazać a ci dalej szukają wiernych..... aby tylko ściągnać kasę, to właśnie druga sprawa - kasa, po co kościołowi tyle kasy skoro ma wszystko robić dla ogólnego dobra i rozprzestrzeniania wiary ? Toć to nawet kościoły są niepotrzebne - można wszystko robić na ulicy, pomijam już chorendalne pieniądze wydawane przez nasze państwo na potrzeby kościoła(a przypominam że jesteśmy państwem ŚWIECKIM ! ani złotówki nie powinno iść z naszych PODATKÓW na kościół)

Jak ktoś myśli inaczej to po prostu już wyparował mu mózg przez tą religię i dał sobie wmówić to co mówią ci wszyscy księża.

A no i oczywiście pomijam pedofilię i jakże piękne ignorowanie tej sprawy przez naszego Ś.P Jana Pawła II.......

Och, ależ mnie oświeciłeś ! Ależ ja byłem głupim chrześcijaninem ! Przecież Jurigag żyje już 5000 lat i był świadkiem jak ci starożytni władcy wymyślali tą śmieszną religię, więc on z czystym sumieniem może stwierdzić, że to wymysł, a nie tak jak ten głupi kler - któremu już mózg wyparował - na dowód, że mówią prawdę podają jakąś starą, spróchniałą księgę i historyczne zapisy. No, a kasa to już w ogóle pazerność kościoła, przecież oni powinni nago chodzić, a jeśli by zgłodnieli to mogą przecież żebrać ! Pazerne świnie i tyle ! No chyba, że chcieliby pomóc jakiemuś biednemu, to wtedy mogą przecież klasnąć i z nieba powinna forsa polecieć... w końcu "ich" Bóg jest Wszechmogący, nie ?

Pamiętajcie: Jak nie chcecie by wam mózg wyparował, to musicie mieć takie samo zdanie jak Wszechwiedzący Jurigag - inaczej biada wam !

(A no i oczywiście pomijam to ostatnie zdanie, bo tego debilstwa nie chce mi się nawet komentować. Amen.)
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Coz...Rpdzice wybrali za mnie religie i bylem w niej slepo wychowywany,co zmienilo sie z dniem w ktorym moglm powiedziec: Dosc!! To jakies brednie sa!!

Coz...od wiekow bogow jak ktos wczesniej wspomnial wymyslili wladcy,powiem wiecej to oni kreowali ''swoich ludzi'' do tego aby byli czczeni na bogow.
Skad wiem zapytacie?Kto widzial Boga jakotakiego?Nikt.Wiec jakim prawem ktokolwiek rysuje jego podobizne?Paranoja i blazenada dla mnie to jest.

Sprawa kolejna...bogowie Olimpu.

Teraz racjonalnie wyjasniamy skad biora sie pioruny tsunami i ogien z ziemi.Grecy rzymianie i cala ta armia parobkow miala w glowie ze piorunami rzuca ludek jakis(Zeus,a wczesniej Dzeus) ze tsunami i sztormy na morzach i oceanach to gniew Poseidona,a wybuch wulkanow i wszelkie trzesienia ziemi to sprawka hadesa.Co wiecej rysowali ich podobizny a wldadcy klepali na tym dobry szmal.
Niestety z przeplywem lat nie zmienilo sie nic.Kosciol dalej rzadzi i dalej trzepie kase a wiekszosc jak slepe owce ida na wyrzniecie.Ile szkol wybudowano w zeszlym roku w Polsce?A ile kosciolow?Poszukajcie.google nie klamie:)

Dla mnie religia drodzy panstwo to sposob na zarobem na starych niedolzenych ludziach i wpajanie jakichs idei mlodziezy tylko po to zeby trzepac kase.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Coz...Rpdzice wybrali za mnie religie i bylem w niej slepo wychowywany,co zmienilo sie z dniem w ktorym moglm powiedziec: Dosc!! To jakies brednie sa!!

Ciekawe którzy rodzice wychowują teraz swe dzieci ślepo w wierze, a jeśli akurat na takich trafiłeś to miło, że uważasz ich za "starych i niedołężnych" - tylko nie wiem czy się zorientowałeś, może nie... ale ci "starzy i niedołężni", też byli kiedyś młodzi i wierzyli jako młodzi, a nie, że uwierzyli gdy osiągnęli 70siątkę. To teraz przyszła moda na "wyśmiewanie wszystko co chrześcijańskie" i tak zostaliście wychowani. Oczywiście wy wiecie lepiej, księża są źli, niedobrzy i są księżmi tylko dlatego, żeby trzepać kasę... co tam, że nie tak dawno temu rozstrzeliwywali ich, więzili i torturowali - dla kasy można nawet dać się posiatkować.

Coz...od wiekow bogow jak ktos wczesniej wspomnial wymyslili wladcy,powiem wiecej to oni kreowali ''swoich ludzi'' do tego aby byli czczeni na bogow.
Skad wiem zapytacie?Kto widzial Boga jakotakiego?Nikt.Wiec jakim prawem ktokolwiek rysuje jego podobizne?Paranoja i blazenada dla mnie to jest.

Tak! Ci wszyscy uczniowie Jezusa, itp. oni go wymyślili, napisali książkę, nazwali ją biblią i kazali się powieszać na krzyżach, spalać, itd. By wymyślona postać mogła przetrwać 2k lat jako Bóg ! Cóż to za diaboliczny plan !

Co do "portretów Boga", gdybyś kiedykolwiek posłuchał co mówi kościół o nich, to za każdym razem, wszyscy podkreślają, że to tylko domysły, bo nikt nie wie jak wygląda Bóg... ale lepiej być ignorantem, któremu w internecie udało się odnaleźć takie ładne słówko, jak "ateista" i który w ogóle się nie stosuje do tego co ten tytuł oznacza.

Co do Mitologi, to:

-Zeus i Dzeus, to ta sama osoba.

-Czemu trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów to sprawka Hadesa ? Przecież Hades to był bóg świata umarłych, a nie bóg ziemi.

Co do szkół i kościołów - a co to kk ma się zajmować budową szkół w naszym kraju ? Chyba powinno się kierować te żądania w stronę rządu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Hmmm ciekawy temat... Ja nie chodzę w ogóle do kościoła bo dla mnie to nie ma nic wspólnego z wiarą. Te całe religie to maszynki do robienia pieniędzy które od wieków budowały swoje silne pozycje urabiając sobie ludzi jak tylko chcieli. Ludzie muszą czuć się bezpiecznie, czuć że ktoś się nimi opiekuje, że im pomoże w kłopotach więc stworzyli sobie religie... Dla mnie jest to bez sensu.
 

DeletedUser241

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Ja? Chodzę do kościoła bardzo rzadko nie uznaję się za katolika tylko dlatego że rzygać mi się chce widząc księdza jeżdżącego limuzyną, który bierze od ludzi ile można w dodatku będąc okrutnym wobec innych. ^UP Jeśli chodzi o to, to powiem tyle KK ma wielu wyznawców w tym czasie, ale coraz mniej ludzi zaczyna chodzić do kościoła. Na tą chwilę chodzą zawsze te tzw. "mohery". Tak naprawdę nie trzeba chodzić do kościoła aby wierzyć w "Stwórcę" nawet nie wiadomo czy on w ogóle istnieje, żadnych dowodów na to nie ma, jedyny problem w tych czasach jest taki że jak nie jesteś katolikiem, jesteś inny.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

A ja czekam tylko na usunięcie Funduszu Kościelnego. Zobaczymy ile będzie katolików wpłacających procent na KrK, hehe. Osobiście jestem ateistą, który czeka jeszcze rok na swobodne wypowiedzenie umowy z Kościołem (akt apostazji). Wprawdzie można zrobić to już w wieku 16 lat, ale proboszcz znacznie utrudnia sprawę, chyba że "dostanie nagrodę". Niestety nie zamierzam nikomu płacić za coś, co jest darmowe. Straszenie sądem i innymi instytucjami - jak najbardziej, ale brakuje mocy prawnej...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Ciekawe którzy rodzice wychowują teraz swe dzieci ślepo w wierze, a jeśli akurat na takich trafiłeś to miło, że uważasz ich za "starych i niedołężnych" - tylko nie wiem czy się zorientowałeś, może nie... ale ci "starzy i niedołężni", też byli kiedyś młodzi i wierzyli jako młodzi, a nie, że uwierzyli gdy osiągnęli 70siątkę. To teraz przyszła moda na "wyśmiewanie wszystko co chrześcijańskie" i tak zostaliście wychowani. Oczywiście wy wiecie lepiej, księża są źli, niedobrzy i są księżmi tylko dlatego, żeby trzepać kasę... co tam, że nie tak dawno temu rozstrzeliwywali ich, więzili i torturowali - dla kasy można nawet dać się posiatkować..

Hmm...Nie wspomnialem ,ze teraz tak sie dzieje kolezko.Napisalem ze tak bylem wychowywany(25lat temu??) :) czytaj ze zrozumieniem tekstu:)
Ksieza byli wiezieni,rozstrzeliwani?Ojej coz za straszna sprawa,,,poczytaj troszke na temat historii to moze dotrzeszw ktoryms momencie do tego kto wojowal w europie i kto prowadzil najwiecej bardzo krwawych i bezwzglednych wojen.Czyzby to kosciol z papierzami na czele?Cos mi sie tak zdaje:)


Tak! Ci wszyscy uczniowie Jezusa, itp. oni go wymyślili, napisali książkę, nazwali ją biblią i kazali się powieszać na krzyżach, spalać, itd. By wymyślona postać mogła przetrwać 2k lat jako Bóg ! Cóż to za diaboliczny plan !

Widze ,ze jestes bardzo ograniczony intelektualnie skoro zalozyles ze jest tylko jedna religia...proponuje zas zajrzec do google i zapytac jakie inne religie jeszcze mamy na tym swiecie i jak dlugo one istnieja:)Jak sprawdzisz zacznij sie wypowiadac.

Co do "portretów Boga", gdybyś kiedykolwiek posłuchał co mówi kościół o nich, to za każdym razem, wszyscy podkreślają, że to tylko domysły, bo nikt nie wie jak wygląda Bóg... .

Cale szczescie mam wolna wole i nie jestem zmuszony sluchac kosciola.Skoro to takie domysly to skad podpiski typu 'serce Jezusa' itp itd?? Poza tym moze nie zauwazyles ale podobno (tak wyczytalem studiujac Biblie i Pismo Swiete ) ale zarobek tego typu jest przeciwko woli Boga jako takiego:)

... ale lepiej być ignorantem, któremu w internecie udało się odnaleźć takie ładne słówko, jak "ateista" i który w ogóle się nie stosuje do tego co ten tytuł oznacza.

O! tak!! znalazlem slowko i jestem slepo zapatrzony w swoja ignorancje...Ty jestes jak slepa owieczka zapatrzony w swoja religie , a ja przestudiowalem kilka religii czytajac przy tym Pismo Swiete i Koran (pewnie nawet nie wiesz co to).Nazywac sie ateista, a nim byc to dwie rozne sprawy.Tak poza tym czy gdziekolwiek napisalem ,ze jestem ateista? To w co wierze lub nie zalezy tylko i wylacznie ode mnie prawda?





Co do Mitologi, to:

-Zeus i Dzeus, to ta sama osoba.

Jestes pewien?Odsylam do mitologi greckiej i rzymskiej.Pewnie skapujesz sie gdzie jest roznica.



Co do szkół i kościołów - a co to kk ma się zajmować budową szkół w naszym kraju ? Chyba powinno się kierować te żądania w stronę rządu.

Ty albo jestes slepy albo nierozumny.Wspomnialem gdzies ze kosciol ma budowac szkoly?Nie! choc prawde mowiac stac ich na to i moglby,ale po co lepiej postawic kolejny kosciol gdzie ludzie beda przychodzic i dawac na 'tace' za co ci biedni i nieszczesliwi prowadzacy tenze kosciol kupia sobie kolejne autko do kolekcji.

Nie ma sensu ta dyskusja.Za male masz horyzonty kolego i jestes slepo zapatrzony w jedna religie,nie wspominajac o tym,ze wierzysz we wszsytkie bajeczki jakie masz wpojone.Widzisz to co stoi przed Toba a nie widzisz co sie za tym kryje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

To raczej ty jesteś nastawiony na jedno - na atakowanie kościoła.

Hmm...Nie wspomnialem ,ze teraz tak sie dzieje kolezko.Napisalem ze tak bylem wychowywany(25lat temu??) czytaj ze zrozumieniem tekstu
Ksieza byli wiezieni,rozstrzeliwani?Ojej coz za straszna sprawa,,,poczytaj troszke na temat historii to moze dotrzeszw ktoryms momencie do tego kto wojowal w europie i kto prowadzil najwiecej bardzo krwawych i bezwzglednych wojen.Czyzby to kosciol z papierzami na czele?Cos mi sie tak zdaje



Może ty byś zajrzał do jakiegoś podręcznika na temat historii :) Nie zaprzeczę, że to "Papież" z kościołem wywoływali różne święte wojny, lecz może zapomniałeś, ale to były czasy średniowiecza, a wtedy na papieża nie byli wybierani zazwyczaj wielcy duchowni i dobrzy biskupi - ogólnie ludzie kościoła - tylko "Politycy", więc nic dziwnego, że wywoływali wojny, korzystne dla swego rodu. Po za tym co porównujesz tamtych duchownych do tych, co oni reinkarnują ? Niemcy i Ruskie nie tak dawno chcieli nas wszystkich wyciąć w pień i co ja mam teraz rozstrzelać każdego ruskiego i szwaba bo ich dziadkowie to chcieli zrobić z moimi dziadkami ? I tu jeszcze jest pokrewieństwo, a dzisiejsi księża nie są w żaden sposób powiązani z duchownymi średniowiecza, ale ciemnota tego nie ogarnia. (nie mówię o tobie, żeby nie było za chwilę o to zwady)

Widze ,ze jestes bardzo ograniczony intelektualnie skoro zalozyles ze jest tylko jedna religia...proponuje zas zajrzec do google i zapytac jakie inne religie jeszcze mamy na tym swiecie i jak dlugo one istniejaJak sprawdzisz zacznij sie wypowiadac.

Wyobraź sobie, że wiem iż są inne religie, uwierz. Ale ja mówię o chrześcijaństwie, a nie o innych religiach, więc nie wiem po co bym miał się wypowiadać na temat innych religii.

Cale szczescie mam wolna wole i nie jestem zmuszony sluchac kosciola.Skoro to takie domysly to skad podpiski typu 'serce Jezusa' itp itd?? Poza tym moze nie zauwazyles ale podobno (tak wyczytalem studiujac Biblie i Pismo Swiete ) ale zarobek tego typu jest przeciwko woli Boga jako takiego

Ekhm, mówisz o Jezusie, a ja mówię o Bogu... nie wiemy jak wygląda Bóg, ale wiemy jak wygląda Jezus, ponieważ ukazał się świętej... Oczywiście za chwilę wyskoczysz, że to są brednie i na pewno kościół zmyślił tą bajeczkę z objawieniem, by móc przedstawiać Jezusa - twoje prawo mieć taką opinię.

O! tak!! znalazlem slowko i jestem slepo zapatrzony w swoja ignorancje...Ty jestes jak slepa owieczka zapatrzony w swoja religie , a ja przestudiowalem kilka religii czytajac przy tym Pismo Swiete i Koran (pewnie nawet nie wiesz co to).Nazywac sie ateista, a nim byc to dwie rozne sprawy.Tak poza tym czy gdziekolwiek napisalem ,ze jestem ateista? To w co wierze lub nie zalezy tylko i wylacznie ode mnie prawda?

Wyobraź sobie (ponowie), że wiem czym jest św. księga Islamu. Jest taką Biblią, tylko że w połowie :) Jest taką księgą, że jakby Nergal podarł ją zamiast Biblii, to pewnie by już nie żył... Po za tym, to by mu nie przyniosło sławy, bo niema w Polsce "ateistów" przeciwnych Islamowi, bo przecież każda wiara jest lepsza od kk, nawet jeśli jej wyznawcy chętnie by nas wszystkich wybili. (Chociaż ateista, nie powinien być "przeciwny" żadnej wierze, on nie powinien się nią po prostu interesować i powinien uważać, że żadnego Boga niema... oczywiście nasi "ateiści" tego nie rozumieją)

Jestes pewien?Odsylam do mitologi greckiej i rzymskiej.Pewnie skapujesz sie gdzie jest roznica.

Niema to jak odsyłać innych do lektury, samemu popełniając błąd - Zeus i Dzeus to TEN SAM bóg, po prostu w różnych okresach inne miał imię. A rzymski odpowiednik (D)Zeusa, to Jowisz.

Ty albo jestes slepy albo nierozumny.Wspomnialem gdzies ze kosciol ma budowac szkoly?Nie! choc prawde mowiac stac ich na to i moglby,ale po co lepiej postawic kolejny kosciol gdzie ludzie beda przychodzic i dawac na 'tace' za co ci biedni i nieszczesliwi prowadzacy tenze kosciol kupia sobie kolejne autko do kolekcji.

Nie ma sensu ta dyskusja.Za male masz horyzonty kolego i jestes slepo zapatrzony w jedna religie,nie wspominajac o tym,ze wierzysz we wszsytkie bajeczki jakie masz wpojone.Widzisz to co stoi przed Toba a nie widzisz co sie za tym kryje.

Ty jesteś albo ślepy, albo nierozumny, albo dzieciakiem, który udaje "dorosłego". Gdzie jest zapisane, że kościół nie może być majętny ? Odpowiedz mi :) Nigdzie ? Tak, nigdzie... Jesteś serio taki tępy, że uważasz iż ksiądz musi zebrać na tace by kupić sobie samochód ? Bo czasami wydaje mi się jakbym rozmawiał z 15 latkiem. Wyobraź sobie, że taki ksiądz od proboszcza dostaje tak 1000 zł mniej więcej (nie, księża nie zarabiają 5000, wbrew plotkom ze środowiska gimbusów), oczywiście kwota ta, już jest po odliczeniu przez proboszcza kosztów takich jak, np. wyżywienie. Ale pamiętaj, że ksiądz nie pracuje tylko w kościele. Każdy ksiądz ma OBOWIĄZEK uczyć w szkole religii (są pewnie jakieś wyjątki, ale nie wiem jakie), jako nauczyciel też zarabia jakieś 1400, w końcu jest to normalna praca i jest takim samym nauczycielem jak ci od innych przedmiotów, różnica jest taka, że ksiądz nie tylko powinien przedstawić im wiedzę, ale i trafić do młodego człowieka tak, by umocnić jego wiarę. Oczywiście jednym to wychodzi, innym nie.

Więc podsumujmy: 1000zł + 1400zł = 2400zł, ksiądz jest sam, bez żony czy dzieci. Ma już opłacone wyżywienie, zapewnione zakwaterowanie, a jako hipotekę ziemską ma CAŁY MAJĄTEK KOŚCIOŁA. Zmierzam do tego, że na uj księdzu kasa z tacy, skoro każdy bank da mu od ręki kredyt na samochód ? który może sobie spokojnie spłacać, bo i tak nie ma co robić z kasą i pewnie to co mu zostaje to rozsyła po rodzince (mama, tata, rodzeństwo, itd.)

Najśmieszniejsze jest to, że chociaż księża mają obowiązki duchownego, odprawianie mszy, chodzenie do chorych, którzy sami przyjść nie mogą, masa różnych akcji, kółek z młodzieżą, itp, itd. Do tego jeszcze pracują tak jak KAŻDY inny nauczyciel, więc ma więcej roboty niż nauczyciele, ale jednak to księżą się przypisuje to, że nigdy pracą się nie skalali, ale o nauczycielu już nikt tego nie powie, co samo w sobie jest ironiczne. Już nie mówię o tym, że aby ukończyć seminarium trzeba posiadać naprawdę wielką wiedzę.
 

DeletedUser3

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Hejjjj... Proszę nie oceniać czy ktoś jest ślepy czy głupi czy jakikolwiek inny. Każdy ma prawo do swojego zdania i może przy nim trwać jak długo mu się podoba. Uprasza się o powstrzymanie od tego typu komentarzy.

Ale do rzeczy:

HastenQ napisał:
Tak naprawdę nie trzeba chodzić do kościoła aby wierzyć w "Stwórcę" nawet nie wiadomo czy on w ogóle istnieje, żadnych dowodów na to nie ma
Na tym właśnie polega wiara, że nie masz dowodu, ale wierzysz.

jedyny problem w tych czasach jest taki że jak nie jesteś katolikiem, jesteś inny
Chyba teraz już nie. Może w jakichś małych społecznościach wiejskich ewentualnie.

MORRO napisał:
A ja czekam tylko na usunięcie Funduszu Kościelnego. Zobaczymy ile będzie katolików wpłacających procent na KrK, hehe
Dużo. Niewiele się zmieni, bo nie będzie to dodatek do podatku, tylko odpis od podatku, który i tak trzeba zapłacić. Czyli płacisz np. 8000 złotych podatku, a z tego 0,3% idzie na wybraną grupę religijną. Prawdziwą weryfikacją byłoby, gdyby nawet te 0,3% swojego rocznego podatku trzeba było dodatkowo dopłacić do tych 8000 złotych. To byłoby moim zdaniem lepsze, bo nie obciążałoby budżetu państwa, a i dałoby dokładniejsze i prawdziwsze dane statystyczne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Są różni księża, nasz dawny ksiądz przez kilkadziesiąt lat nic nie zrobił w kościele, chodzi mi o jakieś renowacje, remonty, zupełnie nic, a kasy za pogrzeb czy ślub brał po prawie 2 tysiące, tak samo pierwsze komunie, bierzmowania, wszystko na koszty rodziców, i księdzu jeszcze należy się wypłata, jeździł czerwonym Daewoo Tico jak się zepsuło to kupował nowe takie same, w domu miał kilka ogromnych psów, do domu nikogo nie wpuszczał, dlaczego? Zapewne się czegoś bał, myślę, że tego iż może zostać okradziony. Później zachorował, na jego miejsce przyszedł ksiądz nowy, młody, przez rok zostały wymienione bramy, witraże, nagłośnienie z mikrofonami bezprzewodowymi, ogrzewanie w kościele, pech chciał że w tym czasie gdy przyszedł na parafię nowy ksiądz umarła mi bardzo bliska osoba, ksiądz za pogrzeb nie zażyczył sobie żadnych pieniędzy. Także nie należy osądzać księży jako całość, bo jak widzicie po moim przykładzie z parafii księża są różni. A ja osobiście w Boga wierzę, ale nie praktykuje tego chodząc do kościoła, jedynie pierwsza komunia, bierzmowanie, śluby, pogrzeby i msze za bliskich.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Są różni księża, nasz dawny ksiądz przez kilkadziesiąt lat nic nie zrobił w kościele, chodzi mi o jakieś renowacje, remonty, zupełnie nic, a kasy za pogrzeb czy ślub brał po prawie 2 tysiące, tak samo pierwsze komunie, bierzmowania, wszystko na koszty rodziców, i księdzu jeszcze należy się wypłata, jeździł czerwonym Daewoo Tico jak się zepsuło to kupował nowe takie same, w domu miał kilka ogromnych psów, do domu nikogo nie wpuszczał, dlaczego? Zapewne się czegoś bał, myślę, że tego iż może zostać okradziony. Później zachorował, na jego miejsce przyszedł ksiądz nowy, młody, przez rok zostały wymienione bramy, witraże, nagłośnienie z mikrofonami bezprzewodowymi, ogrzewanie w kościele, pech chciał że w tym czasie gdy przyszedł na parafię nowy ksiądz umarła mi bardzo bliska osoba, ksiądz za pogrzeb nie zażyczył sobie żadnych pieniędzy. Także nie należy osądzać księży jako całość, bo jak widzicie po moim przykładzie z parafii księża są różni. A ja osobiście w Boga wierzę, ale nie praktykuje tego chodząc do kościoła, jedynie pierwsza komunia, bierzmowanie, śluby, pogrzeby i msze za bliskich.

Bo są i Księża i są pasożyty w sutannie. Ci drudzy to często ludzie poprzedniego systemu lub tacy, którzy po prostu na księży się nie nadają.
 

DeletedUser175

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Hmmm ciekawy temat... Ja nie chodzę w ogóle do kościoła bo dla mnie to nie ma nic wspólnego z wiarą. Te całe religie to maszynki do robienia pieniędzy które od wieków budowały swoje silne pozycje urabiając sobie ludzi jak tylko chcieli. Ludzie muszą czuć się bezpiecznie, czuć że ktoś się nimi opiekuje, że im pomoże w kłopotach więc stworzyli sobie religie... Dla mnie jest to bez sensu.
Zgadzam się w 100%
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Prawdą jest jedno, coraz częściej ludzie, zwłaszcza Ci lepiej wykształceni szukać będą alternatyw. Dzieje się to już, choć może nie w takim tempie jak na zachodzie, wciąż, przecież uważani jesteśmy za "przedmurze chrześcijaństwa", ah te nasze historyczne dziwności, piękne i śmieszne to zarazem :). Każdy może wierzyć w co chce, nie można nikomu narzucać wiary i tym się stosuję. Nie obrażam innych religii, choć przyznam, że strasznie irytują mnie zachowania niektórych księży i biskupów, ale w każdej religii są osoby eksternistyczne i fanatyczne. Jak w chrześcijaństwie propagować one będą idylliczne życie bez grzechu, tak w buddyzmie będzie to ascetyzm i życie na pustkowiu. Jeśli ten wątek ma być aktywny, trzeba siebie szanować :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: czyli co wyznajemy i w co wierzymy i co uznajemy za słuszne

Tak czytam i czytam.. i z tego co piszecie - wychodzi brak tolerancji.. znowu :/ Nagonka na KK, najlepiej i najłatwiej krytykować religię, księży i wszystkich Katolików, że nie douczeni bo wierzą. Dziwne rozumowanie.
Moje podejście jest takie: nie wierzysz, czy też wierzysz - Twoja sprawa i mnie to nie obchodzi, po prostu żyj i dać żyć innym. Nie pluj jadem.. To właśnie jest najbardziej wkurzające w Polakach, ta zawiść...
Dodam, że wychowana jestem na katoliczkę, do kościoła nie chodzę - jeśli już to sporadycznie... (raz w roku) mam pewne powody, może z czasem się to zmieni.
Nie bronię KK i nie potępiam - każdy z nas ma swój rozum, wiarę <lub nie> i to każdego indywidualna sprawa w co <kogo> wierzy.

Prawdą jest jedno, coraz częściej ludzie, zwłaszcza Ci lepiej wykształceni szukać będą alternatyw.
kiedy zaczyna sie to "lepsze wykształcenie"?
tego nie rozumiem, czemu utożsamiacie poziom wyksztalcenia ze zmianą wiary. Osobiście mam tytul zawodowy i wg mnie nie ma to nic do mej wiary.. czy zrobię doktorat, czy też nie nie ma to wplywu na moje podejście do religii.. no ale może się nie znam.. ;p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry