Czwarty poziom trudności w wyprawach gildyjnych - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14860

Guest
@Sośnik - które nagrody konkretnie się nie podobają? :) Będę wdzięczna za konkretne informacje w temacie dotyczącym nagród i zmian w wyprawach: https://forum.pl.forgeofempires.com...odatki-w-wyprawach-gildyjnych-dyskusja.14401/
Pisałem że ograniczono ale jeżeli o nagrodach to po jakiego grzyba w czwartym etapie na końcowych walkach nagroda w ilości 4 podejść jaka tu logika rozumiem gdyby to było na początku w pierwszym i drugim etepie ale nie oni dali w czwartym i to cztery podejścia można wylosować w 60 -tej przedostatniej walce .Ogólnie wychodzi że do tej pory można było zyskać to samo albo i więcej pr i diaxów w 48 walkach niż teraz w 62 i to diaxy głównie w czwartym etapie . Z resztą jak zwykle wrzucają nie dopracowane g....o które wiecznie będą poprawiać
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Dodatkowy 4-ty poziom jest nieco inaczej liczony w Mistrzostwach. Jeżeli wszyscy członkowie gildii zakończą 3 podstawowe poziomy trudności osiągnie ona wynik 100%, a postęp poszczególnych członków gildii będzie wynosił 48/48 konfliktów.
Gildie i Gracze, którzy przedzierają się przez 4-ty poziom zostaną dodatkowo oznaczeni na swojej liście - obok ich nazw pojawi się inna ikonka:
difficulty44.png
.

Będziecie mogli również zaobserwować, że ci śmiałkowie osiągnęli wynik powyżej 'maksymalnego' w ilości rozwiązanych konfliktów (np. 55/48). Wynik w Mistrzostwach również może wynosić ponad 100%. Teoretycznie nowy maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 133% - jeżeli cała gildia zakończy 4-ty poziom trudności.


Konkretne pytanie: czy mistrzostwa gildii kończą się na 3 poziomie i rozstrzygające jest kto pierwszy zdobędzie 100%, czy 4 poziom także będzie miał znaczenie?
Gildia posiadająca więcej procent zajmuje wyższe miejsce.
 

DeletedUser16101

Guest
znowu wzmianki
choć mam spore bonusy do ataku i obrony to ciężko przejść 3ci etap tak to zrobiliście czym większy bonus w atakach i obronie z pereł tym bardziej ciężko to przejść po czym kilka walk trzeba negocjować negocjacje wasze są tak ustawione żeby wydawać diamenty
sprawdziłem to zawsze wyskakuje to co nie trzeba żeby jak najwięcej diamentów wydać
więc to ma być zabawa czy walka o kasę ile z graczy wyciśniecie gotówki :)
bonus do ataku z tawerny nic nie daje takie same straty co bez wykupu bonus tylko mydlenie oczu znowu kaska na diax :)
he a wykup bonus 60% do monet to dopiero się dzieje same studenty tam siedzą np bonus do świątynia wiedzy przykładowo zbiory bez bonus 105 monet z 60% wykupu z tawerny daje 125 monet to jest te 60% więcej nie jestem matematykiem ale wystarczy na cyferki popatrzeć
więc co da nam 4ty poziom jeśli i tego 3ciego w te 5 dni ciężko zrobić i ile diax to jeszcze pochłonie
gram kilka lat ze starymi znajomymi i mamy tej gry dość nie wiem ile jeszcze wytrzymamy sporo do mnie pisze że niedługo będą kończyć tą zabawę
nawet pisząc do supportu o rozwiązanie problemów tej gry mają nas w nosie nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi dla kogo support jest dla graczy czy oni żyją w innym świecie
jeśli na forum gracze napisali komentarz że mam rację to znikały te posty :) wstyd
czego się wstydzicie swojej bezradności
dziwię się wielce tym graczom co grają na świecie Arvahall są też w supporcie znam ich nicki od lat są też tacy co wyszli z gry chyba ze wstydu
pozdrawiam Adam
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Skoro udzielacie odpowiedzi, róbcie to profesjonalnie i wyczerpująco.
Zadaję pytanie w imieniu 50 osób z mojej gildii i tak wybrakowana odpowiedź nas nie satysfakcjonuje.
Jakiej odpowiedzi oczekujesz w takim razie? Skoro w swoim pytaniu masz "(...) kto pierwszy zdobędzie 100% (...)", a ja odpisałem, że wyższe miejsce zajmuje gildia posiadająca więcej procent to jednocześnie znaczy, że nie będzie to gildia która zdobyła pierwsza 100%. Chyba, że nie widzę tu jeszcze innego rozwiązania, które ty widzisz, to przepraszam, poniżej podsumuję.
Więc podsumowując: jeśli twoja gildia będzie miała 100%, a gildia wroga 105% to wygrywa gildia wroga, ponieważ ma więcej procent.
 

DeletedUser15643

Guest
Więc podsumowując: jeśli twoja gildia będzie miała 100%, a gildia wroga 105% to wygrywa gildia wroga, ponieważ ma więcej procent.

i jesteś tego pewny na 105%?

edit:
i drugie pytanie: czyli od wtorku 100% w Wyprawach to 133%?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Wynik w Mistrzostwach również może wynosić ponad 100%. Teoretycznie nowy maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 133% - jeżeli cała gildia zakończy 4-ty poziom trudności.

Ok. To dla ułatwienia załóżmy, że gildia ma 100 osób, każdy robiąc 3 wyprawy wyrabia 1%, a robiąc 4 wyprawy 1,33%
Załóżmy, że z tych 100 osób brały udział tylko dwie, jedna zrobiła 3 wyprawy, druga 4 wyprawy. Suma całej gildii wyniesie 2,33%
Dobrze rozumiem ten schemat?
 

DeletedUser15643

Guest
Ok. To dla ułatwienia załóżmy, że gildia ma 100 osób, każdy robiąc 3 wyprawy wyrabia 1%, a robiąc 4 wyprawy 1,33%
Załóżmy, że z tych 100 osób brały udział tylko dwie, jedna zrobiła 3 wyprawy, druga 4 wyprawy. Suma całej gildii wyniesie 2,33%
Dobrze rozumiem ten schemat?

coś namotałeś... suma całej gildii nie może być liczbą jednocyfrową (do przecinka)
 

DeletedUser2383

Guest
Jeżeli po przekroczeniu 100% ma się liczyć 4 poziom, to nie jest on poziomem hardocore dla starych wyjadaczy, tylko kolejnym poziomem, który w większości gildii stanie się obowiązkiem do zrobienia, by mieć top 1 walce o puchar, a tego nie chcieliśmy. Dodawanie kolejnych poziomów 5 czy nawet 6, w przyszłości będzie wskazane i potrzebne. Tylko czy chcemy kolejnych poziomów "must to do it!"?
 

DeletedUser15643

Guest
Jeżeli po przekroczeniu 100% ma się liczyć 4 poziom, to nie jest on poziomem hardocore dla starych wyjadaczy, tylko kolejnym poziomem, który w większości gildii stanie się obowiązkiem do zrobienia, by mieć top 1 walce o puchar, a tego nie chcieliśmy. Dodawanie kolejnych poziomów 5 czy nawet 6, w przyszłości będzie wskazane i potrzebne. Tylko czy chcemy kolejnych poziomów "must to do it!"?

z anonsu na becie:

"As the new difficulty is meant to be a choice and not a necessity, completing difficulty 3 will still mean reaching 100% progress (although guilds and players that are powering through the 4th difficulty will be indicated on the list)."

czyli nowy poziom miał być wyborem, a nie koniecznością...
 

DeletedUser6543

Guest
Mam mały problem z włączeniem IV etapu wypraw do mistrzostw gildii, podobno ekstremalnie trudnego, bonus 250% w ostatniej walce mówi sam za siebie. Mało tego, w Arktyce zostaną i tak podniesione bonusy:
Arktyczna Przyszłość - zwiększenie bonusów w I, II i III poziomie trudności

Jeżeli po przekroczeniu 100% ma się liczyć 4 poziom, to nie jest on poziomem hardocore dla starych wyjadaczy, tylko kolejnym poziomem, który w większości gildii stanie się obowiązkiem do zrobienia, by mieć top 1 walce o puchar, a tego nie chcieliśmy.

Dokładnie tak jak mówisz, nasze intencje zostały chyba źle zrozumiane:(
 

DeletedUser16730

Guest
jeśli 1 osoba zrobi 1 wyprawę, to co to ma do 4. poziomu?

Przeczytaj jeszcze raz, chodzi o samą ideę. Miałem na mysli poziom pisząc wyprawa. poprawiłem

Ok. To dla ułatwienia załóżmy, że gildia ma 100 osób, każdy robiąc 3 poziomy wyrabia 1%, a robiąc 4 poziomy 1,33%
Załóżmy, że z tych 100 osób brały udział tylko dwie, jedna zrobiła 3 poziomy, druga 4 poziomy. Suma całej gildii wyniesie 2,33%
Dobrze rozumiem ten schemat?

z anonsu na becie:

"As the new difficulty is meant to be a choice and not a necessity, completing difficulty 3 will still mean reaching 100% progress (although guilds and players that are powering through the 4th difficulty will be indicated on the list)."

czyli nowy poziom miał być wyborem, a nie koniecznością...

Żeby być uczciwym, tę zmianę wyłudzili betowicze na forum, żeby się trochę liczyło do rozgrywek.
 

DeletedUser15643

Guest
Przeczytaj jeszcze raz, chodzi o samą ideę. Miałem na mysli poziom pisząc wyprawa. poprawiłem

Ok. To dla ułatwienia załóżmy, że gildia ma 100 osób, każdy robiąc 3 poziomy wyrabia 1%, a robiąc 4 poziomy 1,33%
Załóżmy, że z tych 100 osób brały udział tylko dwie, jedna zrobiła 3 poziomy, druga 4 poziomy. Suma całej gildii wyniesie 2,33%
Dobrze rozumiem ten schemat?

tera jo, wszystko sie zgadza

czyli Pabloos może mieć rację
 

DeletedUser6543

Guest
Żeby być uczciwym, tę zmianę wyłudzili betowicze na forum, żeby się trochę liczyło do rozgrywek.

Niestety inaczej sprawa ma się na becie, inaczej u nas. Zmiana ta, przynajmniej u nas w gildii, spotyka się ze znaczącym zniechęceniem.
Przykro będzie zrezygnować z tej rozrywki, podobnie jak to miało miejsce w GvG (niegrywalność) i cel, jakim było utrzymanie samych złotych pucharów, zejdzie na dalszy plan. Kolejna zmiana, która rozbija jedność w gildiach. Chyba, że ktoś będzie chciał katować swoich gildian i wymuszać na nich wydawanie diamentów- bo o to chyba w tym chodzi?
 

DeletedUser2383

Guest
Utraciliśmy cały głębszy sens WG. Dzięki negocjacjom WG stały się obowiązkiem, a nie zabawą dzięki której można uzyskać fajne nagrody. 4 poziom, o ile będzie się liczył do mistrzostw, nie będzie "poziomem specjalnym" tylko "poziomem katorgi oraz zachłanności IG", bo będzie trzeba wydawać setki diamentów by go przejść. Ludzie z IG nie idziecie tą drogą! Stwórzcie zabawę, gdzie będą liczyły się umiejętności dowodzeni jednostkami, a nie poziom pereł, ilość diamentów czy surowców i fart w "mastermindzie". Za to pokochaliśmy WG! Nie za negocjacje, nie za mistrzostwa, ale za możliwość sprawdzenia swoich umiejętności dowodzenia i świetnej zabawie!

Rozumiem, że gracze, którzy nie płacą Wam kasy za diamenty są "gorszym sortem" graczy, ale czy to oznacza, że są oni gorsi? Nie! Oni mają rodziny ,znajomych, przyjaciół, którzy są Waszymi potencjalnymi klientami. Czym przyciągniecie klientów do swojego produktu? Tym, że produkt będzie dawał rozrywkę. ROZRYWKĘ, nie obowiązek, który jest sztucznie narzucany przez wyścig szczurów. Wiem, że Wam zależy na kasie, bo przecież po to stworzyliście ten projekt. Stwórzcie w takim wypadku opcję Premium Account. Tak PACC. Ale nie tak nachalne jak obecne oferty na diax, ale takie, które pomoże graczom z mniejszą ilością czasu miło spędzić czas. Za cenę takiej paczki fajek można dać pasek 15-20pr i innych "drobnych" udogodnień, które są UDOGODNIENIAMI, a nie kolejnym "MUST HAVE!". A będziecie mieli większą rzeszę, (bo chyba do części niemieckiej bardziej to słowo przemawia) fanów i graczy.

Jeżeli WG będzie miało poziom "wyzwania", to gracze zaczną tworzyć strategie, wymieniać się poglądami i wrażaniami z kolejnych walk i będą chcieli więcej i zachęcą innych do zabawy, w sposób inny niż " jak nie walka to negocjacja, ale 100% musi być"

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ten post nie zostanie usunięty wraz z nadziejami, na to, że IG dba o swoich graczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Niestety inaczej sprawa ma się na becie, inaczej u nas. Zmiana ta, przynajmniej u nas w gildii, spotyka się ze znaczącym zniechęceniem.
Przykro będzie zrezygnować z tej rozrywki, podobnie jak to miało miejsce w GvG (niegrywalność) i cel, jakim było utrzymanie samych złotych pucharów, zejdzie na dalszy plan. Kolejna zmiana, która rozbija jedność w gildiach. Chyba, że ktoś będzie chciał katować swoich gildian i wymuszać na nich wydawanie diamentów- bo o to chyba w tym chodzi?

Ale ja tego nie neguje, wręcz przeciwnie.

Staram się zawsze postawić w czyjejś sytuacji zanim na nim psy powywieszam. Abstrahując od tego jakie robią bydło ostatnio to ta konkretna sytuacja miała wyglądać inaczej w założeniu z tego co widziałem na becie. Ambitni się rzucili, że powinno to być brane pod uwagę przy MG i ktoś to łyknął.
Z drugiej strony czuję pewien dysonans poznawczy kiedy czytam, że ktoś chce grać dla przyjemności i musi zrobić 4 poziom...
 

DeletedUser17485

Guest
@Haagenti
Dzieki za wyjasnienie, to cenne info :)
Hej. Właśnie mam potwierdzenie na 99,99% (bo do końca niestety nie mogę być pewien) - dziś zrobiliśmy 100% wypraw jako druga gildia i zajęliśmy drugie miejsce. Co by oznaczało, że ten kto zrobi pierwszy 100% wypraw zajmuje 1 miejsce - czyli wynik liczy się w czasie. Co za tym idzie, w wyprawach można nabijać chyba punkty do paska gildii za przegrywanie wypraw - moim zdaniem to błąd. Ale tak czy inaczej zasada wygląda tak: kto pierwszy ten lepszy. :)
 

DeletedUser

Guest
No właśnie nadal występuje (ciasteczka i inne "pierdoły" usuwają się automatycznie podczas wyłączania przeglądarek), więc nie wiem, co może być nie tak.
Antywirusa nie mam, zapory innej niż windowsowa też nie, ciekawy przypadek.

P.S.
na drugim komputerze nie wczytuje się w ogóle strona główna serwera "pl0".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry