Czwarty poziom trudności w wyprawach gildyjnych - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14860

Guest
A przy okazji zmieniono poprzednie etapy tak że ciężko przejść trzy etapy ( podniesiono procent ataku jednostek wroga) nagrody ograniczono jak zwykle według zasady jak się nie spieprzy to się nie polepszy. Twórcy gry tak się zakręcili w tym "ulepszaniu" gry że jak już coś zrobią tak że graczom jest troszkę lżej to zaraz pod pretekstem poprawiania absolutnie utrudnią . Ogólnie twórcy są zakręceni jak baranie rogi już nie długo ludzie przestaną grać bo nowych nie przybędzie a starzy gracze nie mogą wiecznie grać na kilku kontach
 

DeletedUser17038

Guest
Przy obecnym % w ataku i obronie nie jestem w stanie przejsc 3 poziomu wiec 4 mi zwisa i powiewa
 

slimjim2

Baronet
Dla mnie to przesada.

Na pewno znajdą się osoby, dla których będzie to niezwykła frajda itp, ale jak długo można tłuc walki dzień w dzień, tydzień w tydzień. Kilka miesięcy, rok? Co później? Prawdopodobnie wypalenie się i rezygnacja z gry. Nie mówię, że to scenariusz dla każdego, ale już po swoich znajomych widzę taką tendencję.
 

DeletedUser11695

Guest
Wiadomo ile etapów konfliktów będzie na IV poziomie?
 

DeletedUser15836

Guest
A przy okazji zmieniono poprzednie etapy tak że ciężko przejść trzy etapy ( podniesiono procent ataku jednostek wroga) nagrody ograniczono jak zwykle według zasady jak się nie spieprzy to się nie polepszy. Twórcy gry tak się zakręcili w tym "ulepszaniu" gry że jak już coś zrobią tak że graczom jest troszkę lżej to zaraz pod pretekstem poprawiania absolutnie utrudnią . Ogólnie twórcy są zakręceni jak baranie rogi już nie długo ludzie przestaną grać bo nowych nie przybędzie a starzy gracze nie mogą wiecznie grać na kilku kontach
W większości epok o ile wiem to obniżono ;) Jedynie w AP chyba jest podniesiony.

Wiadomo ile etapów konfliktów będzie na IV poziomie?
Co masz na myśli?

@siorprajs , a czasem nie miało być tak, że gildia nie może zdobyć ponad 100% w mistrzostwach pomimo 4. etapu?
 

DeletedUser17485

Guest
W końcu IV etap, będzie można posiedzieć trochę dłużej w wyprawach niż 2-3 dni, bo po przejściu wypraw nie było jakiegoś większego entuzjazmu do konfliktów z sąsiadami czy w GvG - tego nie lubię bo długo schodzi, dużo woja i totalne nic w zamian, (przynajmniej w mojej epoce - Jesień Średniowiecza - i dla początkujących graczy), a lubię zbierać graty do inwentarza :D .
 

DeletedUser14806

Guest
Obecnie przejscie 3 etapu za pomocą samych walk graniczy z cudem a oni wprowadzaja etap 4 poziom Niemożliwy , zapewniam was że sprzedasz diamentów wam z tego tytułu nie wzrosnie wy oderwane od rzeczywistosci ludziki z IG. Mam oczywiscie na myśli wyprawy w epoce arktycznej gdzie jest dodatkowa trudność bo mamy wiecej rodzaji wojsk w obronie.
 

herde

Baron
Obecnie przejscie 3 etapu za pomocą samych walk graniczy z cudem a oni wprowadzaja etap 4 poziom Niemożliwy , zapewniam was że sprzedasz diamentów wam z tego tytułu nie wzrosnie wy oderwane od rzeczywistosci ludziki z IG. Mam oczywiscie na myśli wyprawy w epoce arktycznej gdzie jest dodatkowa trudność bo mamy wiecej rodzaji wojsk w obronie.
Zawsze przechodziłem wszystkie etapy samą walką, także na świecie, gdzie miałem słabe bonusy. Niektóre z ostatnich konfliktów na 3 etapie w arktyce nawet bez straty jednostki. Kluczowe jest odpowiednie dobieranie woja.
 

DeletedUser6543

Guest
Dodatkowy 4-ty poziom jest nieco inaczej liczony w Mistrzostwach. Jeżeli wszyscy członkowie gildii zakończą 3 podstawowe poziomy trudności osiągnie ona wynik 100%, a postęp poszczególnych członków gildii będzie wynosił 48/48 konfliktów.
Gildie i Gracze, którzy przedzierają się przez 4-ty poziom zostaną dodatkowo oznaczeni na swojej liście - obok ich nazw pojawi się inna ikonka:
difficulty44.png
.

Będziecie mogli również zaobserwować, że ci śmiałkowie osiągnęli wynik powyżej 'maksymalnego' w ilości rozwiązanych konfliktów (np. 55/48). Wynik w Mistrzostwach również może wynosić ponad 100%. Teoretycznie nowy maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 133% - jeżeli cała gildia zakończy 4-ty poziom trudności.


Konkretne pytanie: czy mistrzostwa gildii kończą się na 3 poziomie i rozstrzygające jest kto pierwszy zdobędzie 100%, czy 4 poziom także będzie miał znaczenie?
 

bartekmod

Książę
kompletnie nie rozumiem zmian w bonusach dla epok...

regularnie robiłem komplet walk 48/48 będąc w Przyszłości i na trzecim poziomie traciłem 1 do 3 jednostek - brak zmian
będąc w Arktyce doszedłem raz do jakiegoś 46 konfliktu tracąc na trzecim poziomie około 25 jednostek - jakbym miał walczyć do końca to ile bym stracił? prawie 40 jednostek bym stracił - tu nagle zamiast obniżyć bonus to się go podnosi?
 

DeletedUser17485

Guest
Konkretne pytanie: czy mistrzostwa gildii kończą się na 3 poziomie i rozstrzygające jest kto pierwszy zdobędzie 100%, czy 4 poziom także będzie miał znaczenie?

Mistrzostwa kończą się na 3 poziomie - 100%. 4 poziom trzeba traktować jako dla chętnych. Jednak ukończenie wypraw 100% z tego co wiem w jednym przypadku może nie gwarantować wygranej - jeżeli minimum 2 gildie osiągną 100% wtedy brana jest pod uwagę ilość konfliktów rozwiązanych bezbłędnie czyli za pierwszym podejściem. Kto miał mniej błędów w konfliktach - wygrywa.
 

DeletedUser11629

Guest
Mistrzostwa kończą się na 3 poziomie - 100%. 4 poziom trzeba traktować jako dla chętnych. Jednak ukończenie wypraw 100% z tego co wiem w jednym przypadku może nie gwarantować wygranej - jeżeli minimum 2 gildie osiągną 100% wtedy brana jest pod uwagę ilość konfliktów rozwiązanych bezbłędnie czyli za pierwszym podejściem. Kto miał mniej błędów w konfliktach - wygrywa.
A nie ten, kto pierwszy zrobil 100%? Skad masz to info?
 

DeletedUser17485

Guest
A nie ten, kto pierwszy zrobil 100%? Skad masz to info?

Rozmawiałem kiedyś z jednym z graczy, który siedzi w tej grze od niepamiętnych czasów. Rozmawialiśmy na temat zdobywania dodatkowych punktów do paska wypraw (rozmowa dot. przegrywania bitew specjalnie i nabijania dodatkowych punktów w pasek), po tej rozmowie otrzymaliśmy info, że nie warto tego robić, bo większa ilość przegranych konfliktów może przekreślić szansę na 1 miejsce w wyprawach. Dlatego napisałem "z tego co wiem". Niestety nie miałem okazji jeszcze uczestnictwa w takim rozwiązaniu, że 2 gildie mają 100% więc, traktuję to jako informację czysto teoretyczną. Jeżeli będzie szansa na udowodnienie takiego przypadku, podzielę się nim na pewno.
 

DeletedUser16965

Guest
w opisie na stronie glownej jest cos takiego

Będziecie mogli również zaobserwować, że ci śmiałkowie osiągnęli wynik powyżej 'maksymalnego' w ilości rozwiązanych konfliktów (np. 55/48). Wynik w Mistrzostwach również może wynosić ponad 100%. Teoretycznie nowy maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 133% - jeżeli cała gildia zakończy 4-ty poziom trudności.
 

DeletedUser13932

Guest
mam pytanie czy już jakaś gildia zrobiła w 100% wyprawę. Chodzi mi oczywiście o taką co ma najmniej 40 członków a nie 3-10. Wymóg 100% może wymusić zmianę składów gildii i dużo nieporozumień na tym tle i czy nie byłoby lepiej do czwartego poziomu dopuszczać wszystkich graczy którzy ukończyli poziom 3.
 
Do góry