Czas na serwerze, zbiórka, rabunek.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16730
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16730

Guest
Propozycja @bartekmod była racjonalna i dałaby odpowiedni efekt, bez drastycznych skutków dla innych Graczy.

Dlatego napisałem, że jest bardzo dobra i dlatego uważam, że powinna wejść nawet po naprawie błędu, kiedykolwiek to nastąpi.
Bo pomimo tego, że

Po to jest to naprawiane, żeby błąd nie wystąpił ponownie. Czy wystąpi? 100% pewności nigdy nie można mieć

to nie ma też 100% pewności, że nie wystąpi ponownie. A jeśli wystąpi to historia zatoczy koło i powstanie znowu dylemat

co powinniśmy zrobić jako kolejny krok, żeby ograniczyć skutki tego błędu dla Graczy, którzy normalnie mieliby szanse zdobyć dodatkowe surowce z tytułu plądrowania?

A wtedy @bartekmod napisze to co już napisał, a Wy

Po to jest to naprawiane, żeby błąd nie wystąpił ponownie.

i tak można w nieskończoność...

Ale wracając do meritum.

Zupełnie serio. Dlaczego wszystkim Graczom ma się odbierać jeden z aspektów Gry, jeżeli błąd o którym mowa ma ograniczone efekty i może (nie musi) spowodować straty?

No tak, mamy zło mniejsze. Parafrazując dylemat można zapytać "czy można zabić jedno dziecko żeby uratować 50 innych?" Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie "tak" to jest dalszy ciąg, "a jeśli to będzie Twoje dziecko?".
Na tym polega problem, że Wy nigdy nie tracicie więc możecie lekką rączką ferować zasady kto ma być stratny.
Ale jednak w tym wypadku jest wyjście, bo ten błąd gracz widzi. Możecie mu wyrównać straty jak zgłosi problem (mnie nawet nikt nie zapytał co straciłem). Problem polega na tym, że Wy na wszelki wypadek nie wyrównacie bo na pewno będą wyłudzać i pozostaje wybrać ofiarę z graczy która za Wasze błędy straci.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Mechanika gry, łącznie z jej błędami, dotyczy nas tak samo jak wszystkich innych graczy. Błędy nie są działaniem celowym i nie wybierają Graczy, choć dotyczą określonych działań przez nich wykonywanych, których efekty odbiegają od zamierzonych.

Przeniesienie problemu na innych, ani zamiana go na inny nie stanowi rozwiązania.
 

DeletedUser17201

Guest
Natomiast rekompensata za błędy - jak najbardziej rozwiązaniem jest. Przynajmniej do czasu aż błąd się wyeliminuje. I powinna być normą, a nie jakimś specjalnym przypadkiem.
 

DeletedUser16730

Guest
Przeniesienie problemu na innych, ani zamiana go na inny nie stanowi rozwiązania.

A jednak zawsze każdy problem jest na kogoś przenoszony, bo pomimo tego, że

Błędy nie są działaniem celowym i nie wybierają Graczy

to są to Wasze błędy, nie graczy. Produkujecie przedmiot który ma przynieść zysk, tak jak samochód, skarpetki, albo wibrator. I kiedy samochód ma niesprawne wycieraczki, skarpetka jest dziurawa, a wibrator nie wibruje to nie ma znaczenia czy jest to celowe czy wynikiem błędu. Znaczenie ma fakt, że produkt nie jest sprawny i wszelkie koszty czy problemy powinien ponieść z tego tytułu wyłącznie producent.
Nie chodzi o ten 1PR który mi zrabowali, mam to bardzo głęboko. Chodzi o to, że nieustannie ktoś płaci za Wasze błędy, decyzje, niekompetencje bo zawsze ktoś musi zapłacić. A ten błąd to tylko jeden z licznych przykładów.


A wracając do przenoszenia problemu z jednego gracza na drugiego. Produkuje coś i to jest moje bo ja to produkuje. Zasady gry pozwalają to rabować, ok takie są zasady. Błąd powoduje to, że nie mogę zapobiec temu żeby mi to zrabowano, pomimo tego, że te same zasady które pozwalają rabować teoretycznie mi to zapewniają. To już jest przeniesienie problemu na mnie, bo to jest moje, przeze mnie wyprodukowane! Jeśli tego pilnuje to nie można tego ukraść więc kradnący nie ma problemu, ale jeśli pilnuję i można ukraść pomimo tego, to problem jest mój.
 

DeletedUser14806

Guest
U mnie też zegary zbiorów sie mieszaly z miesiąc temu. Zbieram codziennie za 5 dixów i zbiory na drugi dzień powinny być równo w tym samym czasie...niestety zegary w różnych budynkach tak sie pozmieniały że zbiory w wielu z nich wyskakiwały na drugi dzień wczesniej lub pózniej. Zgłaszanie tego uznałem za zbędne bo wiadomo że i tak żadnej pomocy bym nie otrzymał poza potwierdzeniem przyjecia zgłoszenia.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zgłaszanie tego uznałem za zbędne bo wiadomo że i tak żadnej pomocy bym nie otrzymał poza potwierdzeniem przyjecia zgłoszenia.
Każdy błąd należy zgłosić, bo jeśli jest więcej zgłoszeń na temat danego błędu, to wiemy że jego skala jest większa i dotyka większej ilości osób.
 

DeletedUser14806

Guest
Ciekawa teoria , szkoda tylko że prawdziwa. Zgłaszanie błędów czy czegokolwiek zawsze rozpoczyna się i kończy ładną odpowiedzią...dziękujemy za zgłoszenie bla bla bla i dalej to samo:)
 

Rafal.77

Rycerz
Skala pewnie jest duża tylko mało komu się chce to zgłaszać. Ja też tak mam, że na telefonie dostaję powiadomienie o zakończonej produkcji, a na komputerze do zakończenia produkcji pokazuje 2 minuty, po odświeżeniu produkcja jest do zebrania.
 

DeletedUser8577

Guest
błędy były, są i będą- niestety......
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yvonnege

Szlachcic zagrodowy
Możliwość rabowania w tej grze to olbrzymi minus tej gry. Zdumiewające jak ktoś mógł wymyślić jawne popieranie złodziejstwa i jeszcze nagradzanie tego. Czasy się często nie zgadzają, błąd powinien być wyeliminowany albo zlikwidowana możliwość rabowania. Gra traci urok i promuje jakieś chore zachowania, dlaczego psujecie grę idiotyczną możliwością ingerowania w grę innego gracza?
 

DeletedUser8577

Guest
chodzi o to... że gracze nauczyli się ingerować w grę innego gracza- tzn.. sam na siebie wpływasz.

masz... i pomyśl:

Skala pewnie jest duża tylko mało komu się chce to zgłaszać. Ja też tak mam, że na telefonie dostaję powiadomienie o zakończonej produkcji, a na komputerze do zakończenia produkcji pokazuje 2 minuty, po odświeżeniu produkcja jest do zebrania.
 

DeletedUser14685

Guest
Mialem dzisiaj taka sama sytuacje. Czekam na zbiory z tarasow, bazarow i boisk. Pokazuje mi, ze do zakonczenia produkcju pozostalo jeszcze 1:20 min, a nagle wyskakuje okienko, ze tarasy zostaly spladrowane. Ogolnie to zbiory w ciagu 2 tygodni przesunely mi sie z godziny 22:40 na 23:20. To samo jest z motywacja i atakowanie sasiadow. Czasem nawet pokazuje na pasku, ze mozna wykonac akcje za 4 min, wchodze do miasta, a tam juz pokazuje, ze mozna wykonac akcje. Oczywiscie po odswiezeniu wszystko wyswietla sie dobrze. Juz drugi raz jestem stratny 5 PR przez cos takiego ;) Uwazam, ze problem powinien zostac jak najszybciej rozwiazany, np. tak jak zaproponowal @bartekmod. O ile dla graczy z wyzszych epok nie jest to jakas duza strata, tak dla tych z nizszych epok moze to byc ona dosyc spora :)
 

DeletedUser18348

Guest
Tyle się tu naczytam o plądrowaniu...ja jednak mam szczęście ,bo mnie nikt nie plądruje -odpukać :D
Ja też nikogo nie plądruję, to gra, ale czułabym się bardzo źle gdybym komuś coś kradła , bo sama sobie tego nie życzę :)
 

DeletedUser14806

Guest
To ja przebijam stawkę i dziś zbiory w pewnych budynkach ( z racji bezpieczeństwa nie ujawnię tu jakich ) przesunęły mi się aż o ponad 8 godzin same! Dziękuje tyle w temacie błędów na serwerze.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
To ja przebijam stawkę i dziś zbiory w pewnych budynkach ( z racji bezpieczeństwa nie ujawnię tu jakich ) przesunęły mi się aż o ponad 8 godzin same! Dziękuje tyle w temacie błędów na serwerze.
Takiej różnicy w synchronizacji dotąd nie widziałem i wydaje mi się bardzo mało prawdopodobna. Jesteś pewien, że to nie coś innego było niż błąd wyświetlania? Najlepiej napisz w tym przypadku do supportu.
 

DeletedUser14806

Guest
Jestem pewny że aż o 8 godzin same przesunęły się zbiory w budynkach ogrody japońskie. Odrazu uprzedzam pytanie że nie odłączyłem dróg , nie przestawiałem budynków itp. Wszystkie równo zmieniły zbiory o ponad 8 godzin. Zebrałem je dopiero dziś.

To żeby nie było że głupoty piszę...dosłownie przed chwilą serwer C. Dobra nie ważne nawet się dobrego prt sc nie da dodać na forum jak to pokazuje błąd serwera;/ Zalogować się nie można na C i pokazuje "Błąd Serwera" na pasku ładowania. Dziękuje.

View attachment 2865
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Jestem pewny że aż o 8 godzin same przesunęły się zbiory w budynkach ogrody japońskie. Odrazu uprzedzam pytanie że nie odłączyłem dróg , nie przestawiałem budynków itp. Wszystkie równo zmieniły zbiory o ponad 8 godzin. Zebrałem je dopiero dziś.

To żeby nie było że głupoty piszę...dosłownie przed chwilą serwer C. Dobra nie ważne nawet się dobrego prt sc nie da dodać na forum jak to pokazuje błąd serwera;/ Zalogować się nie można na C i pokazuje "Błąd Serwera" na pasku ładowania. Dziękuje.

View attachment 2865

Jeżeli po ponownym załadowaniu gry czasy nie zostały przywrócone - nie był to błąd synchronizacji. Musiała się więc przyczynić do tego inna akcja, ale takie rzeczy możemy sprawdzić tylko za pośrednictwem systemu support.

W przypadku błędów z ładowaniem gry - zwykle jest to spowodowane pamięcią cache lub plikami cookies. W takiej sytuacji możesz wyczyścić pamięć i pliki cookies, spróbować odświeżyć stronę z pominięciem cache (dla przeglądarek na systemie Windows zwykle jest to CTRL + F5, nas systemie ios Cmd + Shift + R) lub uruchomić stronę w trybie incognito (w przypadku Google Chrome).
 

DeletedUser8577

Guest
Tyle aktualizacji wprowadziliście, pierwotnie każda z nich miała poprawić komfort gry. Naprawić błędy.
No niestety. Jesteśmy zmuszeni do odświeżania przeglądarki.... Recepta CM.
Tymczasem zegar tyka sobie spokojnie dalej, ale nadal kłamie..
Jedni na ten błąd narzekają.... inni ten błąd wykorzystują...
A błąd "czasu na serwerze" niesie ze sobą bardzo szeroki wachlarz możliwości które można wykorzystać w celu czerpania korzyści na poczet swojego konta.
Nie rozwinę swojej wypowiedzi ponieważ boję się że może to poskutkować blokadą konta.

Dlatego ten post dedykuję nielicznym użytkownikom z wyobraźnią.. :)
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Czas na serwerze jest poprawny. To czas w przeglądarce traci z nim synchronizacje. Od kolejnej aktualizacji nie powinno to już stanowić problemu.
 

DeletedUser16730

Guest
Zbieram wszystko w jednym czasie z wyjątkiem towarów które są pół godziny później. Powiedzmy jest to 20:00 i 20:30. Była zmiana czasu i tak sobie pomyślałem, czy będzie dotyczyła zbiórek. Zalogowałem się więc godzinę wcześniej z kilkoma minutami żeby sprawdzić. Czas na budynkach pokazywał, że zostało 1h i kilka minut, czyli tak jakby były o tym samym czasie ale produkcja tej doby trwała 25h. Ok, wchodzę po godzinie 2 minuty przed pierwszą zbiórką. I co? I dobrze, że mi tylko jeden pałac zrabowali bo zbiórka była po 24h czyli godzinę wcześniej.
 

DeletedUser16965

Guest
Chwalmy pana za tą godzine do tyłu..wreszcie mozna bylo jakoś nadrobic stracony czas, szkoda ze to tylko raz w roku..
 

DeletedUser16730

Guest
Chwalmy pana za tą godzine do tyłu..wreszcie mozna bylo jakoś nadrobic stracony czas, szkoda ze to tylko raz w roku..

A to prawda. Szkoda tylko, ze mi źle pokazało. Co ciekawe po tej zbiórce sprawdziłem na innym serwerze i tam było dobrze pokazane.
 

DeletedUser12062

Guest
Chwalmy pana za tą godzine do tyłu..wreszcie mozna bylo jakoś nadrobic stracony czas, szkoda ze to tylko raz w roku..
Lub stracić.... ;P. Podróżując pociągiem kwitnie się godzinę na stacji w oczekiwaniu na.... właściwą godzinę :D:D.
 
Status
Zamknięty.
Do góry