Czas na serwerze, zbiórka, rabunek.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16730
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16730

Guest
Prawdę mówiąc dostałem dzisiaj pianę. Powoli przyzwyczaiłem się do błędów których jest multum, ale ten mnie zirytował.

Taka sytuacja. Mam zbiórkę na H, tam mnie wwala ciągle do TOPki i muszę pilnować zbiorów, więc mam je o jednym czasie. Loguję się kilka minut wcześniej i zbieram wszystko.
Jest taki sąsiad który na czacie miasta pisze co u kogo zostało do zrabowania. Rabuje i pisze od razu co jeszcze jest do wzięcia. Siedzę sobie dzisiaj mam do zbiórki 2 minuty i nagle bach nad królem piorun. Myślę sobie pewnie coś mieszałem w drogach i przestawiło. Patrze a koleś pisze, że jest królowa do wzięcia u mnie. patrzę u siebie, a ja mam 1:40 do zbiórki. Wtf sobie myślę i pytam kolesia czy królowa jest gotowa do kradzieży, a on mi potwierdza.

Może mi support wyjaśni jak zatem w to grać skoro jeden nie może jeszcze zebrać, a sąsiad może już to rabować?
 

DeletedUser16730

Guest
@kasia2389 do supportu napisałem swoją drogą, ale miło by było jakby przestali chować jak dzieci głowę pod kocyk i uważać, że ich nie widać. Gracze mają prawo wiedzieć o tym co się dzieje, a nie tylko być szumnie powiadamiani o tym co support uzna za stosowne czyli wyimaginowanych sukcesach.
Zajmują się pierdołami, a to co grę uniemożliwia owiane jest tajemnicą.
 

bartekmod

Książę
miałem taką sytuację kiedyś, odpowiedź jaką dostałem:

"Zaistniała sytuacja mogła wynikać z błędu synchronizacji czasu zakończenia produkcji w budynkach produkcyjnych na przeglądarkę, z tym czasem na serwerze. Może mieć to miejsce najczęściej w przypadku, gdy okno gry jest otwarte przez dłuższy czas i wykonanych zostało kilka/kilkanaście akcji w grze.
W takiej sytuacji przeglądarka może wskazywać błędny czas do zakończenia produkcji - różniący się od prawdziwego czasu ukończenia produkcji od kilku sekund nawet do paru minut - w zależności jak długo okno przeglądarki było włączone oraz ile akcji zostało w międzyczasie wykonanych.
Na tę sytuację powinno pomóc odświeżenie okna przeglądarki - wtedy dane są wczytywane na nowo i czas ukończenia produkcji powraca do właściwych wartości."

ale czy taka "obsuwa" na aż 1:40 jest możliwa skoro chwilę wcześniej się zalogowałeś?
 

skaner210

Rycerz
miałem taką sytuację kiedyś, odpowiedź jaką dostałem:

"Zaistniała sytuacja mogła wynikać z błędu synchronizacji czasu zakończenia produkcji w budynkach produkcyjnych na przeglądarkę, z tym czasem na serwerze. Może mieć to miejsce najczęściej w przypadku, gdy okno gry jest otwarte przez dłuższy czas i wykonanych zostało kilka/kilkanaście akcji w grze.
W takiej sytuacji przeglądarka może wskazywać błędny czas do zakończenia produkcji - różniący się od prawdziwego czasu ukończenia produkcji od kilku sekund nawet do paru minut - w zależności jak długo okno przeglądarki było włączone oraz ile akcji zostało w międzyczasie wykonanych.
Na tę sytuację powinno pomóc odświeżenie okna przeglądarki - wtedy dane są wczytywane na nowo i czas ukończenia produkcji powraca do właściwych wartości."

ale czy taka "obsuwa" na aż 1:40 jest możliwa skoro chwilę wcześniej się zalogowałeś?
Jest mozliwa. Ja mam tak codzien. Odswiezanie i jeszcze raz odswiezanie. Zbiory przesowaja sie codzien. A biecie sasiadow to juz wogole parodia.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Nie jest to związane z czasem serwerowym, a odliczaniem wykonywanym przez przeglądarkę. Niestety na chwilę obecną, aby mieć pewność, że wskazywane czasy są prawidłowe, trzeba odświeżyć przeglądarkę. Problem został już jednak zgłoszony.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to komfortowa sytuacja, ale musimy prosić o jeszcze trochę cierpliwości. Przepraszamy za problem.
 

DeletedUser12625

Guest
Ja osobiście też spotkałem się z takim błędem ale tylko na firefoxie. Na innych przeglądarkach u mnie coś takiego nie występuje
 

DeletedUser16730

Guest
Jak już wspomniałem na H wrzuca mnie do sąsiadów gdzie 90% ma wyższe epoki ode mnie... notorycznie. Młody serwer, wszyscy mają jeszcze radochę, czasem kilka minut i nie ma co zbierać. Dlatego muszę zbierać szybciutko, dlatego mam nastawione przypomnienie w telefonie 5 minut wcześniej. Zanim się zaloguję jestem 3-4 minuty przed zbiórką, nie ma mowy o odświeżaniu. Jestem odświeżony jak się loguję.
Druga sprawa ponieważ robię to szybko są minimalne przesunięcia czasu do przodu. Zbiórki z nastawieniem produkcji miałem w innym czasie. Telefon dał sygnał, zalogowałem się i czas się zgadzał. W stosunku do dnia poprzedniego i poprzedniego i jeszcze poprzedniego.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to komfortowa sytuacja, ale musimy prosić o jeszcze trochę cierpliwości. Przepraszamy za problem.

Czasem to jest problem, czasem nie. Na każdym innym świecie bym nawet o tym nie wspomniał, na H jak napisałem, może być tak, że połowa przepadnie. Są takie momenty, że wszystko dzieje się bardzo szybko.
Ja rozumiem, że są błędy, że czasem trzeba pokombinować jak je naprawić, że czasem musi to potrwać. Ale generalnie jest taka niepisana zasada, że jak coś nie działa to się tego nie uruchamia. Skoro ten błąd może narazić gracza to nie powinno być możliwości grabienia do momentu naprawy. Tak jest uczciwie.
 

DeletedUser7795

Guest
Ten błąd w ogóle nie powinien wystąpić. A skoro przeszedł przez sitko to, kurde... czym wy się tam zajmujecie?!

@jan-maria-scyzoryk skoro zalogowałeś się kilka minut przed zbiorem to nie powinno być większej różnicy czasu niż 5-10 sekund między czasem, który rzeczywiście pozostał do zbioru a czasem odmierzanym przez przeglądarkę. Takie coś jest niedopuszczalne i powinno być to naprawione od razu po wykryciu, a nie zostawione, bo może gracze nie zauważą.

@Shelian czy wiedzieliście wcześniej o tym problemie? Odpowiedz zgodnie z prawdą, nie ściemniaj.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HuanMing

Książę
@Chodzonce Zuo U mnie ten błąd się pojawił bardzo, bardzo dawno temu (wydaje mi się, że minimum pół roku temu), ale że w przeciwieństwie do kolegi mam szczęście i rzadko trafiam na plądrujące sąsiedztwo, a dodatkowo mam chiński internet, który jest źródłem nieustających lagów to złożyłam to na karb fatalnego połączenia a nie FoE.... Ale teraz widzę, że to jednak nie u mnie szwankuje. W związku powyższym śmiem bezczelnie spekulować, że błąd nie tylko występuje od dawna ale również jest znany i nienaprawiany :/
 

DeletedUser16730

Guest
Mam czasem tak, że jak przeciążę czymś np. kilkoma walkami to się zegary zatrzymują i wtedy muszę odświeżyć żeby ruszyły, ale wtedy stoją. Wiem o tym, dlatego przed zbiorami na H loguję się kilka minut wcześniej i staram się nic nie robić żeby nie zamuliło.
Ale pomijając to wszystko, czy powinienem odświeżyć, czy to wina przeglądarki, czy serwera, czy mojej żony, to nie po tego pilnuję żebym nie miał możliwości upilnowania. No bez jaj, to jest zabawa i tak to traktuję, ale w zabawie też nie chcę być frajerem. Mam do tego prawo?
 

DeletedUser7795

Guest
Przypomniałem sobie, że jakiś czas temu (około 3 lata temu) jak grałem tylko na Dinegu miałem identyczną sytuację jak @jan-maria-scyzoryk .
Zalogowałem się 2-3 minuty przed zbiorami i jak zebrałem np. monety to wtedy wyskoczyła mi informacja, że ten budynek został splądrowany. Napisałem do supportu i odpisali mi, że może to być wina dostawcy internetu / przeglądarki, w której jest różnica czasu albo może to być spowodowane tzw. lagiem. Przez czas od zalogowania do zebrania nie wykonywałem żadnych akcji w grze, po prostu czekałem aż upłynie czas do zbiorów.

To nie powinno zamulać czasu odmierzanego w grze nawet wtedy gdy mamy otwarte trzy karty. W 1: FoE a w 2 i 3 jakieś teledyski z Youtube. Czemu zawsze gracz ponosi konsekwencje waszej niekompetencji? Czemu my tracimy coś przez błąd, którego wyście nie zauważyli?
 

bartekmod

Książę
w tym momencie pomógłby okres ochronny, że można zrabować budynek dopiero 5 minut po ukończeniu produkcji - produkcja do 4h, oraz 10 minut ochronnych dla produkcji 8h i dłuższych
jak ktoś pilnuje to czas ten pozwoli ochronić produkcję przed błędem i zrobić zbiór pomimo jego występowania
 

DeletedUser16730

Guest
w tym momencie pomógłby okres ochronny, że można zrabować budynek dopiero 5 minut po ukończeniu produkcji - produkcja do 4h, oraz 10 minut ochronnych dla produkcji 8h i dłuższych
jak ktoś pilnuje to czas ten pozwoli ochronić produkcję przed błędem i zrobić zbiór pomimo jego występowania

Proste rozwiązanie, proste czyli najlepsze. Dawno to można było pewnie zrobić i pewnie byłoby pięknie. Tyle, że zamiast pięknie jest jak zwykle i jak zwykle pewnie będzie. Sprawa ucichnie za kilka dni, w międzyczasie zrobią kilka aktualizacji nikomu niepotrzebnych i jakiś wiekopomny pomysł na poziomie osiągnięć z kotylionami. Za jakiś czas znowu ktoś zauważy i napisze, bo tych co nie zauważą i stracą nie zliczymy. Wtedy napiszą, że im przykro, że to wina przeglądarki, że pracują nad tym.
Psy szczekają, a karawana idzie dalej.
 

DeletedUser7795

Guest
Dostałem ostrzeżenie, że mój post (#14 w tym temacie) został napisany z użyciem nieodpowiedniego języka...
Jak inne słowa do was nie trafiają to jak niby mamy pisać? Nie będziemy wam tłumaczyć setki razy, że takie błędy nie powinny mieć miejsca. Gracz traci cenne zasoby w grze przez wasze lenistwo.
Skoro błąd ze zbiorami występował u mnie 3 lata temu gdy grałem wówczas tylko na świecie Dinegu i występuje nadal to oznacza to, że macie nas w nosie. Nie naprawiacie błędów, które są znane od kilku miesięcy a może i dłużej.
 

DeletedUser16730

Guest
BTW - a skąd sąsiedzi Scyzoryka wiedzą co do sekundy, kiedy ma zbiory, żeby móc je dzień w dzień plądrować...?

A kto pisał, że plądrują dzień w dzień? W ogóle skąd pomysł, że splądrowali więcej niż raz?

Jest taki sąsiad który na czacie miasta pisze co u kogo zostało do zrabowania. Rabuje i pisze od razu co jeszcze jest do wzięcia.

Przy 2 minutach opóźnienia w momencie kiedy jest duża frekwencja mogę stracić dużo w takim przypadku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
A kto pisał, że plądrują dzień w dzień? W ogóle skąd pomysł, że splądrowali więcej niż raz?



Przy 2 minutach opóźnienia w momencie kiedy jest duża frekwencja mogę stracić dużo w takim przypadku.
A, bo już się obawiałam nowej nakładki w działaniu, ufff.
 

DeletedUser5256

Guest
Zawsze jest poślizg, to widać jak regularnie zbieram coraz później, nie jest to 24h tylko zawsze 1-2 min. więcej.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Skoro ten błąd może narazić gracza to nie powinno być możliwości grabienia do momentu naprawy. Tak jest uczciwie.

@jan-maria-scyzoryk w tym wypadku nie mogę się z Tobą zgodzić, bo odbiłoby się to w drugą stronę - błąd byłby dotkliwy dla tych, którzy z tej opcji korzystają.

w tym momencie pomógłby okres ochronny, że można zrabować budynek dopiero 5 minut po ukończeniu produkcji - produkcja do 4h, oraz 10 minut ochronnych dla produkcji 8h i dłuższych
jak ktoś pilnuje to czas ten pozwoli ochronić produkcję przed błędem i zrobić zbiór pomimo jego występowania

To byłoby faktycznie w miarę rozsądne ograniczenie, które powinno wyeliminować straty z powodu jego wystąpienia. Niestety nie ma takiej opcji, a sądzę, że lepiej zamiast ją wprowadzać - po prostu naprawić błąd.

czy wiedzieliście wcześniej o tym problemie? Odpowiedz zgodnie z prawdą, nie ściemniaj.

Pierwsze zgłoszenia na ten temat pojawiły się już jakiś czas temu, ale różnice były marginalne i nie sposób było tego potwierdzić. Wygląda na to, że w ostatnim czasie problem się nasilił.

Problem jest już zgłoszony i zostanie naprawiony tak szybko, jak to będzie możliwe.
 

DeletedUser16730

Guest
w tym wypadku nie mogę się z Tobą zgodzić, bo odbiłoby się to w drugą stronę - błąd byłby dotkliwy dla tych, którzy z tej opcji korzystają.

Ty to na serio napisałeś? Dobrze rozumiem, że ważniejsza jest dotkliwość tych którzy rabują od tych którzy przez pewien moment nie mają możliwości obronienia własnego dobytku? Nie chciałbym żyć w państwie w którym jesteś prawodawcą.

To byłoby faktycznie w miarę rozsądne ograniczenie, które powinno wyeliminować straty z powodu jego wystąpienia. Niestety nie ma takiej opcji, a sądzę, że lepiej zamiast ją wprowadzać - po prostu naprawić błąd.

A ja sądzę, że można zrobić jedno i drugie bo nawet jak naprawicie to nie wiadomo czy znowu kiedyś się nie pojawi. I znowu będzie problem zanim się obudzicie. Tym bardziej, że :

Pierwsze zgłoszenia na ten temat pojawiły się już jakiś czas temu, ale różnice były marginalne i nie sposób było tego potwierdzić. Wygląda na to, że w ostatnim czasie problem się nasilił.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Ty to na serio napisałeś? Dobrze rozumiem, że ważniejsza jest dotkliwość tych którzy rabują od tych którzy przez pewien moment nie mają możliwości obronienia własnego dobytku? Nie chciałbym żyć w państwie w którym jesteś prawodawcą.
Zupełnie serio. Dlaczego wszystkim Graczom ma się odbierać jeden z aspektów Gry, jeżeli błąd o którym mowa ma ograniczone efekty i może (nie musi) spowodować straty? Propozycja @bartekmod była racjonalna i dałaby odpowiedni efekt, bez drastycznych skutków dla innych Graczy.

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania co powinniśmy zrobić jako kolejny krok, żeby ograniczyć skutki tego błędu dla Graczy, którzy normalnie mieliby szanse zdobyć dodatkowe surowce z tytułu plądrowania? Umożliwić plądrowanie bez ataku po naprawieniu błędu? - błędne koło.

A ja sądzę, że można zrobić jedno i drugie bo nawet jak naprawicie to nie wiadomo czy znowu kiedyś się nie pojawi. I znowu będzie problem zanim się obudzicie. Tym bardziej, że :
Teoretycznie wszystko można zrobić, ale w praktyce na wszystko potrzeba czasu.

Po to jest to naprawiane, żeby błąd nie wystąpił ponownie. Czy wystąpi? 100% pewności nigdy nie można mieć, ale wprowadzanie środków ograniczających efekty 1 możliwego błędu, którego skutki są dość ograniczone - mija się z celem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry