Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
proponuję stworzyć zakłady, kiedy zatem wejdzie. może Team mógłby w tym celu stworzyć loterię, gdzie gracze obstawialiby dzień lub tydzień wejścia nowej epoki na polskie serwery. ten, kto by był najbliżej ten by wygrał - wygrana mogłaby być symboliczna ;)
jestem ciekaw, czy gracze to optymiści, czy też pesymizm dominuje wśród nich.

miałem dać to w pomysłach, ale to w sumie żaden wielki pomysł. raczej szukanie rozrywki w czasie oczekiwania ;)
 

DeletedUser1920

Guest
Według mnie wprowadzenie nowej epoki nie jest obecnie najważniejsze. Co prawda nie skończyłem jeszcze obecnej (miałem chwilę przerwy w grze, a teraz tylko rozbudowuję miasto), więc zostaje mi trochę do odkrycia, ale chyba czas najwyższy na wprowadzenie jakichś pomysłów dotyczących "endgame'u". W pewnym momencie epoki się skończą, więc coś będzie musiało trzymać przy grze. Wojny gildyjne to dość dobry pomysł, ale przyda się też jakaś możliwość indywidualnego rozwoju.
A tak trochę poza tematem - jestem ciekawy czy rozwój technologiczny w nowej epoce będzie wyglądał tak samo jak w poprzednich. Przydałoby się nieco innowacji i utrudnień, aby rozwój nie był tylko kupowaniem surowców i zbieraniem złota/zaopatrzenia. Być może dodatkowo coś podobnego do planów pereł? :)
 

DeletedUser

Guest
W pewnym momencie epoki się skończą
myślę, że prędzej gracze się 'wykończą' niż epoki. zapowiadane są dwie, a na tym nie koniec. ostatnia ma dotyczyć ponoć przyszłości.
może dodatkowo coś podobnego do planów pereł?
to nie byłoby takie zle, ale gracze łatwo by się zniechęcali. pamiętaj, że czas budowania i szkolenia z każdą kolejną epoką jest dłuższy. w przemysłowej szkolenie jednostek wojskowych będzie (zapewne) wynosić 6 lub 8 godzin. to spore utrudnienie wbrew pozorom ;)
 

DeletedUser1920

Guest
myślę, że prędzej gracze się 'wykończą' niż epoki. zapowiadane są dwie, a na tym nie koniec. ostatnia ma dotyczyć ponoć przyszłości.

"Wykończenie" się graczy zależy od atrakcyjności gry, więc ciężko obecnie stwierdzić jak będzie. Spójrz - kolejna epoka będzie epoką przemysłu, czyli XIX w. Zapewne kolejna epoka będzie w XX wieku, więc wliczając jedną epokę dotyczącą przyszłości i tak zostaje nam skończona liczba.
 

DeletedUser

Guest
owszem, liczba jest skończona, ale czekanie między epokami wydaje się nie mieć granic. graczy wykańcza nuda. zabawa w poszukiwanie planów Pereł miała niby przed tym ustrzec, ale na dłuższą metę nie wystarczy... stąd to nie brak atrakcyjności gry, a czas wykańcza - i gracze sami rezygnują.

... a co do ilości epok. to CM (na forum angielskim) oczekuje jeszcze tylko trzech. link

przy okazji polecam lekturę podziału epok zaproponowanego przez gracza 'Combat Mist' (na dole strony): lekturka - nieźle to wymyślił ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Nexter bardziej nam pomożesz jak przetłumaczysz o co w tym wszystkich chodzi niż podawanie linków :)
Nie każdy rozumie angielski w takim stopniu aby zrozumieć o czym piszą.
A takich użytkowników mamy tu na pewno dużo.
 

DeletedUser

Guest
@PablooS: te linki umieszczam dla zainteresowanych jako pewne uzupełnienie - można je olać ;)

nowa grafika z Epoki Przemysłowej:
R_SS_IndustrialAge_Residential4.png

Rezydencja w E. Przemysłowej.
nie wiem tylko czemu w polskiej wersji ten budynek ma wyglądać inaczej:
30ix0n8.png

Rezydencja po polsku
( to żart ;) )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
BTW, nie podobają mi się te nowe grafiki ;p
Jakoś tak nie pasują mi do stylu reszty budynków.
 

DeletedUser

Guest
@unxpre: a dla mnie to one są zbyt dopieszczone. nie wiem, czy jest ktoś kto gra na dużym przybliżeniu (przy okazji maksymalne oddalenie i tak wydaje się być niewystarczające - zwłaszcza przy supportowaniu), a detale i animacja są wówczas nieistotne - bo znikają :) . wolałbym by zamiast tymi detalami, zajęli się jak najszybszym wprowadzeniem ich do gry... potem z którąś tam poprawką mogliby je powymieniać na 'doskonalsze'.
 

DeletedUser314

Guest
@unxpre: a dla mnie to one są zbyt dopieszczone. nie wiem, czy jest ktoś kto gra na dużym przybliżeniu (przy okazji maksymalne oddalenie i tak wydaje się być niewystarczające - zwłaszcza przy supportowaniu), a detale i animacja są wówczas nieistotne - bo znikają :) . wolałbym by zamiast tymi detalami, zajęli się jak najszybszym wprowadzeniem ich do gry... potem z którąś tam poprawką mogliby je powymieniać na 'doskonalsze'.

Grafikę dla FoE robi osobna firma, dlatego to raczej nie wpływa na czas realizacji nowych epok.

- - - Zaktualizowano - - -

Zrobiłem mała wizualizacje tych nowych budynków i w sumie nie jest tak źle jak myślałem, ale zastanawia mnie fakt że ta nowa rezydencja zajmuje 6 kratek a nie 4 jak te poprzednie.

Może kogoś zainteresuje:
ctr.jpg
 

DeletedUser

Guest
@unxpre: czas realizacji może ulec zmianie jeśli podwykonawca zawala - to znamy ;)
grafika niezła. może po raz pierwszy chcą zmienić format domów i dać inny niż 2x2, ale to by była katastrofa. druga opcja, że to nie jest budynek mieszkalny a np. budynek 'dający zadowolenie' (czyli inaczej dom publiczny ;) tzn. nieprywatny)....ale to też wątpliwe. jaka może być inna opcja? nie wiem.
 

DeletedUser314

Guest
@unxpre: czas realizacji może ulec zmianie jeśli podwykonawca zawala - to znamy ;)
grafika niezła. może po raz pierwszy chcą zmienić format domów i dać inny niż 2x2, ale to by była katastrofa. druga opcja, że to nie jest budynek mieszkalny a np. budynek 'dający zadowolenie' (czyli inaczej dom publiczny ;) tzn. nieprywatny)....ale to też wątpliwe. jaka może być inna opcja? nie wiem.

Grafike robi dość profesjonalna duża firma więc raczej oni problemu z terminami nie powinni mieć ;p.
Wszystko rozchodzi się o to, że programiści robią masę innych rzeczy.

Według zmiana wielkości domków to by była dobra rzecz, w końcu kiedyś chyba wprowadzą bloki, wieżowce itp, to głupio by było gdyby zajmowały tyle co chatka z epoki kamienia ;p
 

DeletedUser

Guest
nie wiem, czy zmiana rozmiaru domów, to dobry pomysł. bo dotychczas ich zmiana polegała na 'zastąpieniu' nowym budynkiem. a teraz ta opcja zniknie i dlatego wcześniej nazwałem to 'katastrofą'.

a co do firmy zewnętrznej.... to zastanawiam się, czym w takim razie zajmują się ci 'szubrawcy' ;)
(lepiej umieszczac grafikę w spoilerze, bo temat mniej stron zajmuje, a poza tym niektórzy maja wolne łącza)
33ua1rl.jpg
 

DeletedUser314

Guest
nie wiem, czy zmiana rozmiaru domów, to dobry pomysł. bo dotychczas ich zmiana polegała na 'zastąpieniu' nowym budynkiem. a teraz ta opcja zniknie i dlatego wcześniej nazwałem to 'katastrofą'.

a co do firmy zewnętrznej.... to zastanawiam się, czym w takim razie zajmują się ci 'szubrawcy' ;)
(lepiej umieszczac grafikę w spoilerze, bo temat mniej stron zajmuje, a poza tym niektórzy maja wolne łącza)
33ua1rl.jpg

To są tylko twórcy grafiki 2d (ten 1 3d tez się do nich wlicza ;p) czyli tego co np zawiera forum strona startowa forum, elementy GUI.

http://www.ground-studios.com/
Ta firma wykonuje obiekty 3d dla FoE. :)

Zawartość w spoilerze jest również automatycznie pobiera, ale dobrze będę otagowywał większe elementy w to jak nie zapomnę :>
 

DeletedUser1724

Guest
unpxre prania zapomniałeś ze sznurka zdjąć ^^

BTW - ktoś coś już może słyszał o zmianach, które nas czekają ??? Bo mój informator się rozchorował i nie ma kto mi newsów zapodać ;/
 

DeletedUser314

Guest
unpxre prania zapomniałeś ze sznurka zdjąć ^^

BTW - ktoś coś już może słyszał o zmianach, które nas czekają ??? Bo mój informator się rozchorował i nie ma kto mi newsów zapodać ;/

O jakie zmiany Ci dokładnie chodzi? :>
 

DeletedUser1724

Guest
O jakie zmiany Ci dokładnie chodzi? :>

W zasadzie to już nie ważne :p Zapomniałem, że changelog 0.26 jest już na BECIE, a miałem cichą nadzieję, że chociaż Chat w tym changelogu wprowadzą :p

Ps. unpxre ta Twoja grafa to co przedstawia ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
W zasadzie to już nie ważne :p Zapomniałem, że changelog 0.26 jest już na BECIE, a miałem cichą nadzieję, że chociaż Chat w tym changelogu wprowadzą :p

Ps. unpxre ta Twoja grafa to co przedstawia ??

Jeden z 4 domków jakie się pojawią ;p W sumie ta nowa grafika ładna jest ;p

0.26 to starszy update, zamek z deal daje 2x mniej medali, ludziom odjemna punkty za walki, masakra ogólnie x/

- - - Zaktualizowano - - -

No i nowy event będzie ... Walentynkowy (będziesz pomagał Romeo i Julii... ;d)
 

DeletedUser1724

Guest
0.26 to starszy update, zamek z deal daje 2x mniej medali, ludziom odjemna punkty za walki, masakra ogólnie x/

No nie gadaj ... W 0.26 o tym nic nie wyczytałem ;/

Mnie najbardziej interesują te ujemne punkty za walkę - WTF ??? Teraz gdy zacząłem walczyć to mi punktów będą odejmować ;/ Nie no wkurzać mnie już to zaczyna ;/
 

DeletedUser314

Guest
No nie gadaj ... W 0.26 o tym nic nie wyczytałem ;/

Mnie najbardziej interesują te ujemne punkty za walkę - WTF ??? Teraz gdy zacząłem walczyć to mi punktów będą odejmować ;/ Nie no wkurzać mnie już to zaczyna ;/

No przelicznik się zmieni, w sumie ja w pozycji podskoczę i to sporo, ale boje się o pozycje mojej gildii bo większość osób walczy i to bardzo dużo ;p
Więc może utracimy 1 lokatę, która tyle zdobywaliśmy :(
 

DeletedUser1724

Guest
No przelicznik się zmieni, w sumie ja w pozycji podskoczę i to sporo, ale boje się o pozycje mojej gildii bo większość osób walczy i to bardzo dużo ;p
Więc może utracimy 1 lokatę, która tyle zdobywaliśmy :(

Nadal nie rozumiem ... Czyli zmiana ta pociągnie w dół tych co dużo walczą, a ekonomistów podniesie w górę ?? Nie bardzo wiem jak to rozumieć :(
 

DeletedUser314

Guest
Nadal nie rozumiem ... Czyli zmiana ta pociągnie w dół tych co dużo walczą, a ekonomistów podniesie w górę ?? Nie bardzo wiem jak to rozumieć :(

Dokładnie ;p
Np gdy teraz walki liczona tak: ilość zdobytych punktów /50, to teraz np będzie /100.
 

DeletedUser1724

Guest
Dokładnie ;p
Np gdy teraz walki liczona tak: ilość zdobytych punktów /50, to teraz np będzie /100.

Aha to w ta mańkę poleci xD Łee to ja powinienem ładnie w górę polecieć bo przez dobre 3 miesiące eko grałem i dopiero od 2 dni walczę (470 walk) :D
 
Do góry