Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

kasia2389

Arcyksiążę
Bardzo przyjemna rozrywka. Pytanie o inteligencję przeciwnika.
Jak na mapie czy jak w obronie miasta i GvG?

I już pierwsza uwaga, że tak powiem "na gorąco"

W panelu gildii powinien być widoczny postęp każdego gildianina na mapie ekspedycji.
Po wprowadzeniu większej ilości (3) ekspedycji np.

Kasia 1-3/8
Jasia 3-4/8

>>> Uwagi "na gorąco" prosimy umieszczać na forum bety:
https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/feedback-guild-expeditions.5851/
https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/guild-expeditions.5850/ :) - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15643

Guest
Bardzo przyjemna rozrywka. Pytanie o inteligencję przeciwnika.
Jak na mapie czy jak w obronie miasta i GvG?

jak w obronie miasta i GvG (ale są też czasem bitwy z dwiema "falami")

I już pierwsza uwaga, że tak powiem "na gorąco"

W panelu gildii powinien być widoczny postęp każdego gildianina na mapie ekspedycji.
Po wprowadzeniu większej ilości (3) ekspedycji np.

Kasia 1-3/8
Jasia 3-4/8

już jest coś takiego:

1859d00d3023b9686c56a2acdf9fea59.jpeg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
Ja jeszcze dodam, że w tej całej nowej zabawie są dość zachęcające nagrody, aż się zdziwiłem. Można wygrać:
- budynek produkcyjny premium (mam nadzieję, że z epoki Gracza)
- budynek kulturalny premium (mam nadzieję, że z epoki Gracza)
- zestaw renowacji
- studnie życzeń
- diamenty
W dodatku może to być fajna alternatywa dla tych co nie lubią wyścigu klikania i ciągłych błędów na mapie GvG - pomagamy sobie dodatkowymi nagrodami i jeszcze gildia na tym korzysta.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Ale ten nowy przycisk zapraszania to paskudny jest i pasuje do reszty jak pięść do nosa.

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

I czy plusem jest nowa nagroda "za żelazo" za pozyskanie nowych graczy?

Nowy obraz mapy bitowej.jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14806

Guest
Nie można narzekac bo to pierwszy od bardzo dawna dobry pomysł jaki proponują , natomiast martwi mnie to ze w dniu wprowadzenia tego na serwery wielu z nas nie bedzie mogło sie nawet zalogowac do gry co juz nie będzie żadną nowością.
 

DeletedUser15227

Guest
Ja jeszcze dodam, że w tej całej nowej zabawie są dość zachęcające nagrody, aż się zdziwiłem. Można wygrać:
- budynek produkcyjny premium (mam nadzieję, że z epoki Gracza)
- budynek kulturalny premium (mam nadzieję, że z epoki Gracza)
- zestaw renowacji
- studnie życzeń
- diamenty
W dodatku może to być fajna alternatywa dla tych co nie lubią wyścigu klikania i ciągłych błędów na mapie GvG - pomagamy sobie dodatkowymi nagrodami i jeszcze gildia na tym korzysta.

Czyli jednak mamy budyneczek ewentowy :D
 

HuanMing

Książę
Fajny dodatek, podoba mi się, świetna alternatywa dla graczy którzy nie mogą bądź nie chcą brać udziału w GvG a chcieliby wspierać gildię :) Nagrody zaskakująco dobre, wpadły mi diamenty 2 razy. Inteligencja przeciwnika, na podstawie moich obserwacji, jest podobna do tej na mapie (czasem atakuje najpierw łotrów, a czasem nie), ostatnia walka sprawiła mi trudności. Ogółem, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
 

DeletedUser2776

Guest
Cieszy tez to, ze w dniu premiery ma sie tez toto pojawic na urzadzeniach mobilnych. Jeszcze jakby tez poszukiwaczy skarbow dorzucili to bylbym juz mega happy...
 

kasia2389

Arcyksiążę
Po wprowadzeniu ekspedycji dużo ważniejszy będzie rozwój wojskowy niż rozwój technologiczno-ekonomiczny.

Trzeba zauważyć (o ile nie zostanie to zmienione), ze nagrody są bardzo atrakcyjne.

Nowy obraz mapy bitowej.jpg
już jest coś takiego:

CIACH​

Jednak nie ma tam takich statystyk, jest tylko ogólna suma zdobytych punktów, a te są bardzo zależne od epoki gracza.
 

DeletedUser15643

Guest
Po wprowadzeniu ekspedycji dużo ważniejszy będzie rozwój wojskowy niż rozwój technologiczno-ekonomiczny.

niekoniecznie - czytał on do końca?:

"When it comes to the already visible, but still padlocked features, these are mainly two things that we have planned and scheduled for implementation:

1. The first one are so called 'difficulties'. The name tells everything: there will be easy, medium and hard difficulty and it will be possible to play the map again on harder difficulties (and get better rewards of course). Until then, the balancing is mixed on the map.
2. And the second thing is a peaceful way of solving the encounters with the locals (already mentioned above). You will be able to negotiate your way through the unknown territory instead of simply slaughtering defending units. It will not be a simple pay&go solution that you know from the single player map. We have something better in mind that will also be more fun for players who prefer peaceful solutions over brute force. You will hear more about it soon."
 

DeletedUser16512

Guest
Wszystko ładnie pięknie,a ktoś może wie kiedy ekspedycje trafia w ręce szerszej publiczności?
 

DeletedUser3

Guest
Po wprowadzeniu ekspedycji dużo ważniejszy będzie rozwój wojskowy niż rozwój technologiczno-ekonomiczny.
Jak napisał ricky, to prawda, ale tylko do czasu dodania opcji negocjacji :).

Trzeba zauważyć (o ile nie zostanie to zmienione), ze nagrody są bardzo atrakcyjne.
Będą nieco bardziej "rozwodnione". Tzn. obecnie jest tylko jeden poziom trudności, gdzie upakowana jest większość istotnych nagród, więc występują one często. Gdy będą trzy poziomy, dostanie się do tych lepszych będzie wymagało załatwienia większej liczby "encounters" (nie wiem jeszcze jak będzie po polsku), które niekoniecznie będą jednak o wiele trudniejsze od obecnie dostępnych.

Wszystko ładnie pięknie,a ktoś może wie kiedy ekspedycje trafia w ręce szerszej publiczności?
Na razie wiemy, że nie trafią z wersją 1.74.
 

DeletedUser2776

Guest
Gdy będą trzy poziomy, dostanie się do tych lepszych będzie wymagało załatwienia większej liczby "encounters" (nie wiem jeszcze jak będzie po polsku).

Proponuje "wyzwania". Alernatywa moglyby byc "spotkania" ale to pierwsze mi jakos bardziej pasuje.
BTW, mowi sie cos o poszukiwaczach skarbow dla wersji mobilnej czy temat umarl?
 

DeletedUser6174

Guest
Gdy będą trzy poziomy, dostanie się do tych lepszych będzie wymagało załatwienia większej liczby "encounters" (nie wiem jeszcze jak będzie po polsku), które niekoniecznie będą jednak o wiele trudniejsze od obecnie dostępnych.

W tym momencie się rozczarowałem. Myślałem że ostatni poziom trudności to będzie prawdziwe wyzwanie wymagające obstawienia miasta koszarami plutonów aby można było coś zdziałać.

Czyli jednym słowem cała ta nowość ograniczy się do 30 minut zabawy raz na tydzień. Co do nagród to w endgame też nie powalają. Budynki produkcyjne i kulturowe premium są raczej zbędne. Diamenty zawsze się przydadzą, ale w porównaniu do zysków ze światów eventowych to raczej niewielkie sumy. Fajnie by było jakby była możliwość wygrania ŚW, byłaby to wartościowa nagroda dla graczy w endgame.
 

DeletedUser3372

Guest
ja uwazam ze taka zabawa jest na miejscu i nagrody tez sa wporzadku nie zapominajmy ze tu nie graja sami najlepsi sa tez slabsi ktorzy beda chwalic nagrody
 

HuanMing

Książę
Otóż to, nie każdy ma perły militarne w ilości dużo na poziomie super wysokim. Jak już pisałam wyżej, walki na becie sprawiły mi trochę trudności, pomimo, że na moim pierwszym świecie podbiłam wszystkie kontynenty nie negocjując niczego. Mam tam tylko jedną perełkę militarną na dość niskim poziomie, więc wyzwanie jest. Dodanie kolejnych poziomów trudności jeszcze to urozmaici. A co do nagród.... Uważam, że są bardzo dobre jak na ten moment. Jeżeli jest to zabawa powtarzalna to nie wyobrażam sobie wrzucenia samych nagród z najwyższej półki, zepsuło by to rozgrywkę.
Po raz pierwszy od dawna mogę z czystym sumienie powiedzieć, że nowość bardzo mi się podoba, oby tylko nie zmieniono jej na gorsze przed wprowadzeniem na inne serwery.
 

kasia2389

Arcyksiążę
dodatkowy plus (wg mnie) jest taki, że cena za odblokowanie kolejnych misji nie jest zaporowa (można płacić medalami albo diamentami, ja wydałem 120 diamentów za 8 misji) - ewentualnie można zaczekać ok. 2h ale kto bogatemu zabroni??
Dodam, ze licznik misji ładuje się cały czas aż dojdzie do 8/8 wiec wystarczy tylko niewelka doza cierpliwości, zwłaszcza u graczy nie mających wielkich ilości wojska.
Wyekspirowałem wojsko bo grałem automatem :), taka nagroda za lenistwo :)

Potwierdzam, że w drugiej części tej pod mgłą już nie jest tak różowo, mam 36% z pereł i nie idzie z automatu zwłaszcza jak są dwie fale.
Ale to może byc zależne od epoki i posiadania łotrów(!)

"Jeśli chodzi o już widoczne, ale nadal zamknięte na kłódkę funkcji, są to przede wszystkim dwie rzeczy, które mamy zaplanowane i zaplanowane do realizacji:
1. Pierwszym z nich są tak zwane "trudności". Nazwa mówi wszystko: nie będzie łatwy, średni i trudny trudności i będzie można ponownie odtworzyć mapę na twardszych trudności (i uzyskać lepsze nagrody oczywiście). Do tego czasu, równoważenie miesza się na mapie.
2. I druga rzecz to spokojny sposób rozwiązywania spotkania z mieszkańcami (wspomniane już wyżej). Będziesz w stanie wynegocjować swoją drogę przez nieznane terytorium, zamiast po prostu uboju jednostek broniących. To nie będzie proste rozwiązanie prepaid, które znasz z pojedynczego gracza mapie. Mamy coś lepszego na uwadze, że również będzie więcej zabawy dla graczy, którzy preferują pokojowych rozwiązań ponad brute force. Usłyszysz więcej na ten temat już wkrótce. "

Zaprawdę,trzeba miec humor żeby nazwać bezpardonowe wyżynamie rdzennej ludności "spotkaniem", mnie to przypomina raczej konkwistę.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
"Napotkanie" chyba najlepiej oddaje sens słowa "encounter", ale nie jest ono często używane więc dla wielu będzie brzmiało nienaturalnie ;].
 
Do góry