Gra o Tron [Uwaga na spoilery]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4428
  • Data rozpoczęcia

Mikekun

Książę
Uczciwie powiem, że jestem bardzo ale to bardzo szczęśliwy po drugim epizodzie 4 sezonu. Nie sądziłem że tak będzie on mistrzowsko zrobiony. Można sobie wręcz zadać pytanie ile osób z głównej obsady przetrwa do kolejnego sezonu ?

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Przeczytaj książkę to się dowiesz ;)

W każdym razie Lannisterów czekają pewne zmiany :p
 

DeletedUser11123

Guest
generalnie na wstępie trzeba przyjąć zasadę nieprzywiązywania się do bohaterów występujących czy to w filmie, czy to w książce i można wtedy śmiało wrzucać jedno albo drugie :)
 

DeletedUser4428

Guest
Uczciwie powiem, że jestem bardzo ale to bardzo szczęśliwy po drugim epizodzie 4 sezonu. Nie sądziłem że tak będzie on mistrzowsko zrobiony. Można sobie wręcz zadać pytanie ile osób z głównej obsady przetrwa do kolejnego sezonu ?

pozdrawiam Mikekun

Ja również jestem zadowolony. Nie sadziłem, że coś takiego się stanie, ale nie ukrywam, czekałem na to od 1 sezonu.
 

DeletedUser586

Guest
Widziałam, najbardziej mi się Jon Snow podobał "(...) but Ygritte know I'm oral master, just ask her" :D
 

DeletedUser12805

Guest
Zaczęłam od oglądania serialu, później przeczytałam książki(utknęłam na ostatnim wydanym tomie, nuuudny strasznie). Serial jest świetny, nakręcony z rozmachem, a że czasem rozmija się z książką? Nie wiem ile musiałby trwać jeden sezon, żeby ująć wszystkie szczegóły z książki :) Chcecie więcej akcji i detali? Przeczytajcie książkę, polecam! A moje ulubione postaci to Tyrion od początku, ale nie wiem czy do końca, Ogar się fajnie rozwinął i Arya, za to, że wciąż mnie zaskakuje, no i Bran zapowiada się ciekawie. Ogólnie czekam na nowy tom(są fragmenty na stronie Martina), który mnie może zmotywuje do przeczytania Tańca ze smokami II i oczywiście z niecierpliwością wyczekuję poniedziałków(dlaczego sezony trwają tak krótko i czemu na kolejny musimy czekać tak długo? eh).
 

DeletedUser11123

Guest
cena za jeden odcinek dochodziła do 10 milionów dolarów i to jest odpowiedź na Twoje pytanie. druga kwestia to lepiej chyba zrobić 10 odcinków na bardzo wysokim poziomie, niż kilkudziesięcioodcinkowego tasiemca na poziomie Xeny, czy innego Herculesa. Tak czy inaczej chodzi o kase
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Proszę Xeny w to nie mieszać (pamiętam jak w dzieciństwie przed tv się leciało żeby ja zobaczyć)
Co do budżetu i poziomu, to mimo wszystko rok to sporo. Typowe seriale kreci się w odstępie pół roku, a serial z 10 odcinkami wypadało by tak kręcić. Nie wspomnę już nawet że latka lecą a aktorzy młodsi nie będą. Więc czy ten rok czekania to kwestia budżetu ? Wątpię bo z taką ilością fanów odcinek im się zwraca jeszcze przed premierą ;) Może chodzi o nadchodzący "brak" scenariusza, bo serial jeszcze troszkę i dogoni książki...

Ogólnie szkoda tyle czekać i chyba sam serial na tym traci bo wiele osób się czekaniem nudzi i zniechęca. A z drugiej strony kawał dobrej roboty, minimalność nawalonych scen i straconego czasu antenowego!

Więc ja poczekam nawet na kolejne wesele :p
 

DeletedUser11123

Guest
przykład Xeny dotyczył tylko i wyłącznie poziomu scenografii, strojów i efektów specjalnych. ja również za młodu z zapartym tchem śledziłem wszystkie odcinki. a ja się będę dalej upierał, ze to kwestia budżetu. wszystkie wypasione seriale z HBO miały/mają mniej więcej tę samą ilość odcinków i tę samą częstotliwość emisji.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Więc może to kwestia HBO?
Taki np Walking Dead też ma zapewne spory budżet a wychodzi 8 odc jesienią i 8 na wiosnę (jakoś tak)
Z kostiumowych serialów niestety nie kojarzę nic z sensem jak i rozmachem takim jak GoT, były Spartakusy, Gladiatory itd ale wszystko się szybko skończyło.

Ogólnie nie mogę sobie innego serialu z rocznymi przerwami przypomnieć...
 

DeletedUser314

Guest
Cytuje
Zdjęcia do pierwszego sezonu trwały od 23 lipca do 18 grudnia 2010 roku.
Zdjęcia do drugiego sezonu trwały od 25 lipca do 12 grudnia 2011 roku.
Ogólnie serial kręcili kręcą na 1/3 globu, w kilku/kilkunastu krajach, zapewne żeby nakręcić wszystkie odcinki potrzebują całej gammy aury pogodowej.
Do tego dochodzi postprodukcja szczególnie efekty specjalne itd, których z odcinka na odcinek jest coraz więcej.
Koszt jednego odcinka jest 50-100% większy niż np takiej naszej Drogówki.

Etapy kręcenia każdego odcinka można śledzić na:
http://winteriscoming.net/category/filming/
Sam osobiście obserwuje tą stronę od kilku lat i widać jak tam powoli snuje się progres tworzenia się każdego z sezonów.

Jak dla mnie sezon mógł by wychodzić nawet co 3 lata byle był tylko tak samo dobry :)
Gorzej będzie jak HBO zacznie wymuszać przyspieszania pisania na martinie jeśli serial zacznie go doganiać.
 

DeletedUser

Guest
No cóż, ja na serial co 3 lata to bym się odrobinę zirytowała - chociaż i tak bym obejrzała zapewne ;) A Martinowi jakieś przyspieszenie by się przydało, bo ani młodszy się nie robi i ani ze zdrowiem też nie ma rewelacji i jak tak dalej pójdzie to w ogóle tego nie skończy.
 

DeletedUser314

Guest
No cóż, ja na serial co 3 lata to bym się odrobinę zirytowała - chociaż i tak bym obejrzała zapewne ;) A Martinowi jakieś przyspieszenie by się przydało, bo ani młodszy się nie robi i ani ze zdrowiem też nie ma rewelacji i jak tak dalej pójdzie to w ogóle tego nie skończy.

Ale jak np by spojrzeć na Taki Marvel to robią 2 filmy na rok, więc dużo więcej u nich czekana niż na taką grę o tron, ale ja ją traktuje praktycznie jak film, bo to w sumie jedyny serial jaki oglądam czy oglądałem.
 

DeletedUser

Guest
Bo to taki film tylko w odcinkach :D
Sama na serial aż tak nie czekam, chociaż pewnie, że fajnie by było, jakby więcej, bo ogląda się fajnie. Bardziej nie mogę się doczekać na kolejny tom książki.
Strasznie mnie rozśmieszały artykuły na temat serialu i - zwłaszcza - 2 odcinka: Niesamowity zwrot akcji! Zaskakujące wydarzenia na weselu! Tego nikt się nie spodziewał! Bla bla bla bla. Jakim cudem coś co jest ekranizacją może być tak niesamowicie zaskakujące? A te rzesze czytelników z pewnością się nie spodziewały....
 

DeletedUser314

Guest
Bo to taki film tylko w odcinkach :D
Sama na serial aż tak nie czekam, chociaż pewnie, że fajnie by było, jakby więcej, bo ogląda się fajnie. Bardziej nie mogę się doczekać na kolejny tom książki.
Strasznie mnie rozśmieszały artykuły na temat serialu i - zwłaszcza - 2 odcinka: Niesamowity zwrot akcji! Zaskakujące wydarzenia na weselu! Tego nikt się nie spodziewał! Bla bla bla bla. Jakim cudem coś co jest ekranizacją może być tak niesamowicie zaskakujące? A te rzesze czytelników z pewnością się nie spodziewały....

Będą zaskoczeni dopiero jak zobaczą Lady StoneHeart ;D
Tego to dopiero nie będą się spodziewać ;d
 

DeletedUser4428

Guest
Widzieliście szósty odcinek? nie spodziewałem się tego na końcu, ciekawe co się teraz z nim stanie - wygra czy przegra?
 

DeletedUser314

Guest
Widzieliście szósty odcinek? nie spodziewałem się tego na końcu, ciekawe co się teraz z nim stanie - wygra czy przegra?


W spoiler nie taguje bo to i tak w sumie z trailera przedsezonowego :p

gamey.gif



a co do pytania dokłądnie:
Oberyn będzie walczył z góra, oboje zginą, karzeł przetrwa.


Więcej info
Tyrion zabije Tywina a potem ucieknie do essos gdzie stanie się cyrkowym karłem ^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Prawie masz rację ;)
Góra nie ginie - nie tak do końca ;)
No i obaj, nie oboje, jak coś.
 

DeletedUser8110

Guest
Unpxre - zamiast przeszukiwać Internety polecam przeczytać książkę :)
 
Do góry