Nowsza inteligencja jednostek po zmianie ^_^ Cyrk czy wielki przełom ?

  • Rozpoczynający wątek HERO
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Najgorsze jest to, że ja nie zdążyłem nawet ponarzekać na tępotę obrony... :(
Nie pozostaje nic innego jak się do tego dostosować. Zamiast 70 smutnych walk na automacie przeprowadzę 25 taktycznych rozgrywek! Tak jak napisałem wcześniej - koniec odmóżdżania się. Mam nadzieję, że kolejne wersje poprawią tylko tą super ultra hiper precyzję jednostek broniących i dla mnie będzie bomba.
 

DeletedUser4614

Guest
ja ogólnie też jestem zadowolony, jest ciekawiej , ale dlaczego ARTYLERIA z najlepszych dotychczas jednostek , stała się najmniej porządaną i wszystkie jednostkie bez względu na swój bonus do ataku, rzucają się w pierwszej kolejności na działa odtylcowe oraz polowe... To powinno zostać poprawione. Jednostki ciężkozbrojne powinny dążyć do likwidacji w pierwszej kolejnosci lekkozbrojnych, strzeleckie - ciężkozbrojne etc. itd.

...i te oczekiwanie w lesie claymore'a, piechura oraz jegra - żenada :)
 

chudya

Hrabia
Myślę podobnie. Ile to się nasłuchaliśmy, że jaka ta obrona tępa, że to parodia, że to śmieszne by wojska walczyły tak idiotycznie. A teraz nagle "ojej, wszystko zepsuli, trzeba włożyć minimum rozwagi w walkę". Ha, i dobrze :). Nie powiem, żebym nie odczuwał satysfakcji, że jednak to zmusza kogoś do zmian w utartym schemacie.
A, że na 1.03 i 1.04 wejdzie jeszcze parę poprawek do nowej AI - tylko się cieszyć ;>.

Pozwolę się podłączyć do tej wypowiedzi Bryfft-a w 1000%. Straty w wojsku sa ale myślenie taktyczne zostało wymuszone fantastycznie. Jeżeli chodzi o mnie to się cieszę z takiego rozwoju sytuacji i tylko pogratulować. Pozdrawiam
 

DeletedUser625

Guest
Cóż gdy jednostki AI nie mogą dojść do przeciwnika w swojej drugiej turze, lub nie mają zasięgu do strzału to stoją w swoim krzaczku/kamyczku całą walkę lub przeskakują na inny obok, a jak jednostka krótkiego zasięgu utknie na kamyczku, to ciężkozbrojna też, bo będzie przy nim campić. Wystarczy nadal 8 dział i ustawić w rogach swojej strony i AI wtedy głupieje wcale nie atakuje niezależnie od tego czy to jednostki z Przemysłowej czy Brązu. Jedyne zagrożenie jakie poczułem teraz to tylko ze strony kawalerii(tylko dragoni i ułani) i dział polowych/odtylcowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Fajne sa te wypowiedzi osob ktore ciagle psiocza,ze przy ataku wrog siedzi w lesie.To przeciez wy atakujecie nie on,wrog sie broni to siedzi w okopach.:)

Wczesniej bylo nudno,gra mozna powiedziec sprowadzala sie do roli stukaj w domki i produkuj towary.Teraz jest przynajmniej jakies zajecie:)
 

DeletedUser4922

Guest
8 dział powiadasz ? Wystarczy, ze zaatakujesz kogoś kto ma 4 jegrów i Twoje działa mogą tylko czekać na wyrok. Jegrzy będą skakać z lasu do lasu i nic im nie zrobisz.
 

DeletedUser2657

Guest
Pozwolę sobie również zabrać głos. Krótko. Bardzo mi przypadł do gustu nowy system walki, bardziej realistyczny choćby ze względu na to, że po większości walk są jakieś straty, nawet małe. Ruchy wroga są często nieprzewidywalne, tudzież zaskakujące, a same walki bardziej emocjonujące. Zdecydowanie najlepsza wprowadzona nowość od wielu miesięcy.

lubie-to.jpg
 

DeletedUser625

Guest
A tam matti sporadyczne przypadki. Walczę już 2 dni i się nie zdarzyło. :)
 

DeletedUser

Guest
Myślę podobnie. Ile to się nasłuchaliśmy, że jaka ta obrona tępa, że to parodia, że to śmieszne by wojska walczyły tak idiotycznie. A teraz nagle "ojej, wszystko zepsuli, trzeba włożyć minimum rozwagi w walkę". Ha, i dobrze :). Nie powiem, żebym nie odczuwał satysfakcji, że jednak to zmusza kogoś do zmian w utartym schemacie.
A, że na 1.03 i 1.04 wejdzie jeszcze parę poprawek do nowej AI - tylko się cieszyć ;>.

Bartek zgadzam się tutaj z Tobą lecz powiedz mi jedno: Czy ta wielka zmiana w inteligencji nie mogła zostać opisana w changelogu po prostu tak:
Jednostki w obronie będą teraz używały wyłącznie terenów bonusowych.

Pogrubiłem słowo "wyłącznie" bowiem tak jest i nikt temu nie zaprzeczy :D
 

DeletedUser2657

Guest
Używają wyłącznie terenów z bonusem, ergo, inteligencja została ulepszona, czyli podsumowując, o co się Tobie rozchodzi?
 

DeletedUser

Guest
Nie powiesz mi tego, że nie zauważyłeś, że to polepszenie bazuje tylko i wyłącznie na nakazaniu jednostkom obronnym latania po bonusach i nawet jak się zblokujemy to Oni za chiny pana nie chcą wyleźć z bonusu póki my jako atakujący tego nie uczynimy co oczywiście skutkować będzie tym iż my pozbędziemy się bonusu na korzyść przeciwnika - tutaj przykład np. z pionierami albo jagrami używającymi lasu :D
 

DeletedUser

Guest
Ale nie tylko do tego elementu ogranicza się poprawa obrony. Przecież nigdy nie było tak, aby na początek dalekosiężne atakować. Ponadto jazda atakuje krótkodystansowe kiedy tylko ma możliwość.
 

DeletedUser

Guest
A w czym jest różnica między tym, że jednostki łażą po bonusach i atakują jednostki na które mają bonus ??? Dla mnie żadna i wiadomym było iż skoro zmienia się ta inteligencja na podstawie bonusu to przecież też wiadome będzie, że te jednostki atakować będą jednostki najpierw na które mają bonus do ataku, a później resztę :p

Podsumowując jakby na to nie patrzeć to zmiana tyczy się wyłącznie bonusów i mi nie ściemniajcie o jakiś super atutach tej zmiany i jej nieprzewidywalności bowiem wszystko jest do przewidzenia, a teraz wystarczy nauczyć się bonusów danych jednostek i sprawa załatwiona - taktyka zmiany obronności została rozszyfrowana i wiadomo będzie jak się jednostki wroga zachowają w stosunku do naszych jednostek lecz nie wiemy na które pole bonusowe polecą <--- tak było od początku więc żadna zmiana :D :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4922

Guest
HERO ma 100% racji. Ulepszenie polega na tym, że jednostki mają obowiązek stać na swoich bonusach. Dziś podbijałem sektor jednej z prowincji i spotkałem bardzo fajną sytuacje. Poustawiałem 8 jegrów w lasach i obrona prowincji też ustawiła swoich ( 4 jegrów w lesie ). Powybijałem wszystkie inne jednostki, a jegrzy stali 5 kolejek i nie ruszyli się z miejsca, nawet nie raczyli mnie zaatakować choć mieli mnie w zasięgu cały czas. Trochę to dziwne :)
 

DeletedUser

Guest
Poustawiałem 8 jegrów w lasach i obrona prowincji też ustawiła swoich ( 4 jegrów w lesie ). Powybijałem wszystkie inne jednostki, a jegrzy stali 5 kolejek i nie ruszyli się z miejsca, nawet nie raczyli mnie zaatakować choć mieli mnie w zasięgu cały czas. Trochę to dziwne :)

Też tak miałem wiele razy i powiedziałem po prostu dosyć !!! Wywaliłem wojo i postawiłem budynków towarowych, bowiem teraz to dopiero walki stały się przewidywalne i na tej przewidywalności tracimy tylko my, bowiem to my musimy wyjść z tego lasu, a nie przeciwnik więc jaki tu sens takich walk gdzie z góry nas los jest już przesądzony jak jagry czy pionierzy wlezą do lasu ? ehhh
 

DeletedUser4922

Guest
No niestety ale trochę traci to sens, bo wiadomo, że będzie tam stał do wykarczowania lasu ;) Dlatego jak kogoś atakuje i widzę, że ma w obronie przynajmniej 2 jegrów / pionierów i są jakieś drzewa obok mnie to się wycofuję bo wiem jak to się skończy :)
 

DeletedUser

Guest
no i oczywiście przegrałem, bo jak by mogło być inaczej w tej sytuacji ..... Porypane to jest i tyle dla tego zrezygnowałem całkowicie z walk już, wywaliłem 3 Perły z miasta (Katedre, Castel i Zeusa)

To, że przegrałeś dowodzi, że nowy automat jest lepszy od Ciebie :D. Wywaliłeś perły... Jeszcze się przyznajesz :D... Teraz ludzie, którzy ładują Tobie punkty do istniejących jeszcze pereł dwa razy się zastanowią czy warto Tobie pomagać ;)
 

DeletedUser

Guest
Dlatego jak kogoś atakuje i widzę, że ma w obronie przynajmniej 2 jegrów / pionierów i są jakieś drzewa obok mnie to się wycofuję bo wiem jak to się skończy :)

Dokładnie tak :) Nie ma sensu bić się z przeciwnikiem, który nie ma prawa popełnić żadnego błędu, a za to my musimy się po prostu podłożyć tracąc jednostki :(:(:(:( Bolesne to jest i na prawdę godzi w uczciwą i zaciętą walkę :(:(:(
 

DeletedUser2657

Guest
Ale czego Ty się chłopie spodziewasz? Atakujesz, ktoś się broni, to normalne, po co ma wyłazić z tego lasu, chodzi o to, żeby zadać Ci / mi / wszystkim jak największe straty

Ale nie tylko do tego elementu ogranicza się poprawa obrony. Przecież nigdy nie było tak, aby na początek dalekosiężne atakować. Ponadto jazda atakuje krótkodystansowe kiedy tylko ma możliwość.

Dokładnie. Wcześniej było tak, że konnica przykładowo atakowała zawsze Jegrów (nie Jagrów tak na marginesie) mimo, iż mogła swobodnie podejść pod Szasera czy działo, wystarczyło nim podejść 1-2 kratki do przodu, ciut na szpicy i po sprawie, teraz kleją się jak muchy na lep do artylerii i dalekosieżnych, więc co Ty wygadujesz za głupoty, że zmiana to TYLKO nakazanie łazić im po bonusach.
Artyleria zawsze ostrzeliwuje najpierw moją artylerię - było tak? No raczej, że nie.

A to że podczas ataku trzeba tracić zawsze jakieś jednostki (od teraz) to właśnie TO jest realistyczne i sprawiedliwe, czy jak określiłeś - uczciwe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9539

Guest
Nie ukrywam, że prowincja z bonusem wojsk obronnych 100% ( atak / obrona ) poszarpała mi nerwy. Nie chcę wiedzieć co będzie z kolejną prowincją gdzie bonus wynosi 120% ^^
 

DeletedUser

Guest
Wydaje mi się, że jimix dotknął sedna ;)
wszak, jak to Ktoś napisał, jest wojna są ofiary. Ośmieszając obecne AI spowodujemy jedynie kolejne wzmocnienie obrony kierowanej przez komputer.
Krytykując AI możemy spodziewać się w następnej poprawce jeszcze więcej agresji ze strony automatycznej obrony. Taka jest kolej rzeczy moi drodzy ;)
Kto na tym zyska a Kto straci? ....
Na pewno zyskają Ci co lubują się w rozwiązywaniu "jebusów" czyli łamigłówek w tym przypadku typu co zrobi komputer gdy ja zrobię tak.
Stracą młodzi stażem gracze, dla których już teraźniejsze zmiany tworzą bariery nie do pokonania.

btw

Ja już wypracowałem sobie taktykę ataku zamiast oczekiwania na "wykarczowanie lasu" jak to Ktoś ładnie napisał :)
Kosztowało mnie to całą armię czyli wyzerowałem, prawie cały stan wojska w wyniku wielu prób ;)
Nie.... nie będzie podpowiedzi ;) niektórzy wojownicy a raczej mistrzowie strategii poradzą sobie z tym problemem na pewno łatwiej niż ja ;)
 

DeletedUser

Guest
Nie chcę wiedzieć co będzie z kolejną prowincją gdzie bonus wynosi 120% ^^

To wiedz to, że mając nawet bonus 150% do ataku/obrony przejście chociaż jednego sektora w tej prowincji za pierwszym razem graniczy z cudem, a jak nie za pierwszym to na drugim sektorze stracimy prawie całe wojo :D Bez 150% bonusu lepiej do tej prowincji nie podchodzić tylko ją wynegocjować haha :D
 

DeletedUser

Guest
HERO.... założyłem sobie, że przejdę wszystkie prowincje bez negocjacji, jeśli stanie się inaczej to będziesz mnie mógł nazwać ... no nie wiem, zostawiam to Twojej wyobraźni :)

Trochę żartu tutaj zawarłem, więc przypadkiem nie unieś się proszę ;)


Przed godzinką zostałem ostro skarcony przez obronę ostatniego sektora Santa Cataliny...
Straciłem całe wojsko ;) co prawda było z łapanki bo brakło wyszkolonych jednostek ;) ale zawsze to ból...
Cóż, wypada się przeprosić z szaserami, okazuje się bowiem, że bez nich małe szanse na kolejne podboje :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A co do nowych prowincji ten bonus jest śmieszny bo ja mam tylko 40% ataku i obrony i jak mam se poradzić z 150%:? ,ale mam plan poczekam do następnej epoki i wszystko przejadę czołgami i wtedy się odegram i wybuduję wszystkie perły z bonusem do ataku i obrony :p
 

DeletedUser

Guest
Zapomniałem dodać, że jegra w lesie nikt nie atakuje (oprócz haubic i jednostek walczących w zwarciu) czyli wystarczy 1 jednostka, aby przejść ciężką obronę.
 
Do góry