Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja lubię ten:
  1. 12.2 Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać zasad zawartych w OWH, w instrukcjach do Gier, jak również stosować się do wszelkich zaleceń InnoGames, jej pracowników, wykonawców i podwykonawców. Dotyczy to także zaleceń administratorów i moderatorów (Community Managers, pomoc/obsługa techniczna) na forach Gier.
Natomiast dla osób bardzo zainteresowanych polecam:
I. Wstęp
InnoGames GmbH („InnoGames“, „my“) jest administratorem danych osobowych użytkowników i zobowiązuje się do ochrony i poszanowania prywatności i integralności osobistej użytkowników w czasie korzystania przez nich z oferowanych przez nas aplikacji mobilnych i gier online, a także portali i witryn (łącznie „usługi“). Niniejsza polityka prywatności pozwoli użytkownikom zrozumieć, które ich dane osobowe zbieramy, dlaczego są one zbierane i jak są przez nas wykorzystywane. Wyjaśni sposób wykonywania praw, gdy użytkownicy przekazali nam swoje dane osobowe do przetwarzania. Prosimy o dokładne przeczytanie niniejszej polityki prywatności i zapoznanie się z jej treścią. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą danych kontaktowych podanych na końcu niniejszej polityki prywatności.

Tam są możliwości kontaktu.
I w którym miejscu jest tu zakaz informowania o tym kto dostał bana?
bo ja nie neguje, że wyraziliśmy zgode na ten czy inny dokument
Ja czytam te dokumenty, szukam i nie znajduje takie informacji, dlatego pytam się o podstawę takiego a nie innego zachowania

Zasłaniacie się przed graczami polityką prywatności, którą GRACZE akceptowali przy rejestracji. Więc proszę o konkret, który rzekomy przepis zasad, KTÓRE GRACZE AKCEPTOWALI, wskazują, że nie możecie takich rzeczy udostępniać. Regulaminy, zasady, OWH, polityka prywatności jest publicznie dostępna. Co więcej, odesłania do nich są zawarte przy akceptacji regulaminu. Przeczytałem te dokumenty. Żaden nie dotyczy zakazu informowania o takich rzeczach. Przyznajcie się, że to są wasze wewnętrzne ustalenia, a nie zasady, które gracze akceptują.

Bo wciskanie kitu, że to gracze akceptują taki stan rzeczy przy rejestracji jest śmieszny. A zasłanianie się dokumentami, które gracze mają przestrzegać - dokładnie do takich wniosków prowadzi. Bo wiem co akceptowałem.

Wasze wewnętrzne zasady działania są jedynie wskazówkami i kierunkami działań. Nie mogą one stanowić ODPOWIEDZI i UZASADNIENIA dla odmowy udzielenia informacji, a dokładnie tak się dzieje.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wasze wewnętrzne zasady działania są jedynie wskazówkami i kierunkami działań. Nie mogą one stanowić ODPOWIEDZI i UZASADNIENIA dla odmowy udzielenia informacji, a dokładnie tak się dzieje.
Skoro tak sądzisz.
Ale odeśle jeszcze raz do ulubionego punktu. Niestety tak się składa że mam ten czerwony kolor i informuje że nie udzielamy takich informacji.

W polityce prywatności na wstępie choćby jest informacja po co i jakie dane mamy co z nimi robimy.
Jeżeli szukasz informacji 'obsługa gry nie poda nazwy gracza łamiącego zasady gry' to faktycznie tak napisane nie jest, ale jest to tam zawarte.
Dodatkowo poinformuje ponownie że nie udzielamy takich informacji. Jako obsługą gry, poinformuje.

Inaczej tego napisać nie mogę, drążenie w tej kwestii będzie teraz monotonnym powtarzaniem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Skoro tak sądzisz.
Ale odeśle jeszcze raz do ulubionego punktu. Niestety tak się składa że mam ten czerwony kolor i informuje że nie udzielamy takich informacji.

W polityce prywatności na wstępie choćby jest informacja po co i jakie dane mamy co z nimi robimy.
Jeżeli szukasz informacji 'obsługa gry nie poda nazwy gracza łamiącego zasady gry' to faktycznie tak napisane nie jest, ale jest to tam zawarte.
Dodatkowo poinformuje ponownie że nie udzielamy takich informacji. Jako obsługą gry, poinformuje.

Inaczej tego napisać nie mogę, drążenie w tej kwestii będzie teraz monotonnym powtarzaniem.
Dalej nie rozumiem co wam stoi na przeszkodzie wskazać, dokładny punkt regulaminu xD

To że coś nie jest zakazane = jest dozwolone. Tak od zawsze działały, działają i będą działać umowy.

Stosowanie wewnętrznych regulaminów, bez możliwości zapoznania się dla drugiej stronie umowy - konsumentów stanowi poważne naruszenie praw konsumentów.

Powiem więcej. Polityka prywatności wskazuje, gdzie możecie dane OSOBOWE przetwarzać i po raz kolejny powiem. Nick w grze nie jest daną osobową.
Dana osobowa to taka dana, która pozwala zidentyfikowac osobę- OSOBĘ - Jana Kowalskiego, a nie gracza - nick. Z tego względu cała polityka prywatności, dotyka jedynie imienia, nazwiska, adresu email, który zbieracie przy rejestracji. Nick gracza, w żaden sposób nie stanowi danej osobowej.

Naprawdę ja rozumiem, że macie ustalenia, że czegoś nie robicie. Nie mniej dotyczy to relacji - firma konsument, dlatego konsument MUSI mieć możliwość zapoznania się z czymś takim.
Nie oceniam tego postępowania, macie prawo sobie tak decydować, tylko do takiej decyzji, potrzebna jest konkretna podstawa wynikająca z umowy/załączników do umowy (OWH, regulaminy etc). O nic więcej nie proszę. tylko o konkretny punkt regulaminu o tym decydujący.
 

Marik

Książę
Tak to już jest że jak coś jest zabronione to wie o tym tylko support, gracz może zostać z domysłami bo nigdy się nie dowie czy to uczciwa gra czy oszustwo. Posyłasz zgłoszenie i zostajesz bez odpowiedzi, więc zgłaszanie jest bez sensu. Tylko @Natalia16191 powiedz mi co mam wam odpisać jak kiedyś dostane za coś bana - skąd miałem wiedzieć że było to łamanie zasad a nie dana strategia gry, skoro regulamin jest ogólnokowy a po zgłoszeniach, gracz nie dostaje informacji czy to fair play i zgodne z zasadami?
 

kloc2

Rycerz
Ogólnie to trzeba przyznać, że ta dyskusja zeszła na bardzo ciekawe zagadnienia i każdy ma sporo racji.
A z ciekawości zapytam ile osób liczy support w grze/forum w PL i co decyduje o przyjęciu?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
czyli przyznajesz, że bez podstawy odmawiacie takich informacji. To także jest informacja
Skądże. Ja już napisałam dlaczego.
Tak to już jest że jak coś jest zabronione to wie o tym tylko support,
Zabronione jest łamanie zasad gry i reszty dokumentacji którą każdy gracz potwierdził że się zapoznał.

P.S. to ten regulamin który twierdzisz że nie istnieje.
 

i.am

Baron
Skądże. Ja już napisałam dlaczego.

Zabronione jest łamanie zasad gry i reszty dokumentacji którą każdy gracz potwierdził że się zapoznał.

P.S. to ten regulamin który twierdzisz że nie istnieje.
Niestety zgodnie z prawem administracyjnym polski macie obowiązek podawania powodu, takiego solidnego, a nie ogólnego jak zawsze podjęcie :p
 

i.am

Baron
Dodam że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Dla mnie głupie jest klikanie i potwierdzanie że jestem świadoma itd jak nie przeczytam ;)
A to jest akurat błędny przesąd :p nie mam prawnego obowiązku znać każdego regulaminu czy umowy jaką akceptuję, to wy powinniście zadbać o to żebym ja był świadomy wszystkiego :p
 

Marik

Książę
Zabronione jest łamanie zasad gry i reszty dokumentacji którą każdy gracz potwierdził że się zapoznał.

P.S. to ten regulamin który twierdzisz że nie istnieje.
Jak już odpowiadasz to odpowiadaj na konkretne pytanie a nie wymijająco. Brzmiało ono:
Tylko @Natalia16191 powiedz mi co mam wam odpisać jak kiedyś dostane za coś bana - skąd miałem wiedzieć że było to łamanie zasad a nie dana strategia gry, skoro regulamin jest ogólnokowy a po zgłoszeniach, gracz nie dostaje informacji czy to fair play i zgodne z zasadami?
I dotyczy np. Sytuacji pushu. Ten jest zabroniony ale jak mam się dowiedzieć czy to push jeśli np. Robie wg i oddaje wszystkie pr na inne konto. Podkreślam chodzi mi o to że podczas zgłoszenia nie ma ŻADNEJ informacji czy było ono słuszne.
I trzymając się tych waszyd zasad że skoro nie informujecie jak ktoś został ukarany, to wysilcie się troszke i dajcie znać graczowi czy jego zgłoszenie było słuszne. Nie chce wiedzieć że gracz x dostał bana na x dni tylko to, że gracz faktycznie łamał zasady gry.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
nie mam prawnego obowiązku znać każdego regulaminu czy umowy jaką akceptuję, to wy powinniście zadbać o to żebym ja był świadomy wszystkiego
Tu akurat ja się nie zgodzę xd bo zaznaczając, że się zapoznałeś - to potwierdzasz, że znasz.
Co prawda czasem w trakcie sporów da sie ugrać, że konsument się nie zapoznał, a firma nie wykazała, że mógł się zapoznać, ale to już nie jest takie proste.
Niestety zgodnie z prawem administracyjnym polski macie obowiązek podawania powodu, takiego solidnego, a nie ogólnego jak zawsze podjęcie
Nope, prawo administracyjne dotyczy jednostek administracji publicznej. InnoGames jest firmą prywatną i mogą poruszać się tylko i wyłącznie w ramach dokumentów podpisanych przez strony. Dostęp do informacji publicznej nie dotyczy jednostek prywatnych.
P.S. to ten regulamin który twierdzisz że nie istnieje.
Dalej proszę o konkretny punkt, gdyż domniemuję, iż dokonujecie zdecydowanie nadinterpretacji. Konkret.
Mówisz, że istnieje to czemu nie chcesz go dokładnie podać?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zaznajomiłam się z zasadami. Kliknęłam zgodę. Tylko niepokoi mnie jedno. Mam prawo jazdy, zdany egzamin z przepisów ruchu drogowego potwierdzający znajomość znaczenia znaków drogowych. Na pewnym obszarze obowiązywał znak zakazu ruchu wszelkich pojazdów. Potem ktoś ten znak zdjął. Obszar zabudowany czy nie? Czort wie. Znaków ograniczających prędkość też nie ma. Nagle zza krzaków wyskoczy ktoś z lizakiem i wlepi mi mandat wg swego uznania? Przekroczyłam prędkość? Nie zachowałam należytej ostrożności? Naraziłam kogoś na uszczerbek zdrowia lub mienia? :idiot:
Sorki za off-top. ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Znaków ograniczających prędkość też nie ma. Nagle zza krzaków wyskoczy ktoś z lizakiem i wlepi mi mandat wg swego uznania? Przekroczyłam prędkość? Nie zachowałam należytej ostrożności? Naraziłam kogoś na uszczerbek zdrowia lub mienia? :idiot:
Policja tłumaczy to statusem drogi czy jakoś tak. Oczywiście w danym przypadku odwołasz się że nie było do zarządu drogi.
Czyli jest powód i możliwość wytłumaczenia się.

Natomiast tutaj powoli lecimy z tym że ktoś stanął jednym kołem na kopercie, a zaczyna tłumaczenie że nie jest napisane że nie można jednym kołem. Po za tym nie on tam stoi, tylko auto, i nikt go nie poinformował że to koperta. Na zapytanie czy widzi te białe pasy na niebieskim tle i znak przed, odpowiada że jest daltonistą, że jest źle oznaczone. Potem dodaje że przecież nikt z inwalidów nie chciał stawać i to policja się ma jakieś problemu. Na koniec dodaje że sam jest inwalida. To proszę okazać dokument. Nie jest pan lekarzem żeby mnie badać i zaglądać w moją dokumentację lekarska, jest RoDo co sobie wyobraża ta policja. Wie pan sprawdziliśmy pana i nie ma pan takiego zapisu.
Itd...

Naprawdę. Cały dokument polityka prywatności mówi o prywatności, już podałam że nie znajdziesz tam Grześ wpisu dosłownego. Ale jak również podałam są tam osoby do kontaktu. Wykształcone na odpowiednich stanowiskach. Jeżeli moje słowo nie wystarcza jako obsługi gry, to zachęcam tam do napisania.


Tylko @Natalia16191 powiedz mi co mam wam odpisać jak kiedyś dostane za coś bana - skąd miałem wiedzieć że było to łamanie zasad a nie dana strategia gry, skoro regulamin jest ogólnokowy a po zgłoszeniach, gracz nie dostaje informacji czy to fair play i zgodne z zasadami?
Pytanie jest ogólnikowe, do tego bez żadnych odniesień, jak to mówią politycy pytanie jest tendencyjne.
Nie ma uniwersalnego hasła do odwołania się, nie jest to hasło okoń.
Każda natomiast rozmowa z nami to jak wskazałam rozmowa. My posiadamy jakieś dane, dodatkowo mamy możliwości coś sprawdzić. Nie ma blokad bo tak.
 

Gozur

Wójt

Natalia16191

Chciałem zwrócić twoją uwagę, bo bronisz supportu własną piersią. Może ty mi będziesz miała odwagę i odpowiesz na pytanie, które zadałem już dwóm twoim kolegom.
Po tym jak nasza niewielka gildia w jednym z sezonów PCh przebiła gildię mającą ponad 30 graczy, ich szef zaczął wyzywać członków naszej gildii w komentarzach do mnie. Zablokowałem, zgłosiłem... i wtedy on zaczął wyzywać nas w komentarzach do drugiej osoby w gildii. Osoba ta zgłosiła, zablokowała... i gość zaczął pisać wyzwiska do trzeciej osoby, która zgłosiła, zablokowała... Skończyło się, jak wszyscy ówcześni gracze z naszej gildii go zablokowali.
Skoro support tak dobrze działa, to czemu taka sytuacja miała miejsce?

Masz odwagę mi to wyjaśnić? tak bez pierdzielnia farmazonów o wspaniałej pracy supportu, polityce prywatności czy innych pierdułach? Nikt nie chciał żadnych danych, ale skutecznego działania w celu ukarania chama.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Natomiast tutaj powoli lecimy z tym że ktoś stanął jednym kołem na kopercie, a zaczyna tłumaczenie że nie jest napisane że nie można jednym kołem. Po za tym nie on tam stoi, tylko auto, i nikt go nie poinformował że to koperta. Na zapytanie czy widzi te białe pasy na niebieskim tle i znak przed, odpowiada że jest daltonistą, że jest źle oznaczone. Potem dodaje że przecież nikt z inwalidów nie chciał stawać i to policja się ma jakieś problemu. Na koniec dodaje że sam jest inwalida. To proszę okazać dokument. Nie jest pan lekarzem żeby mnie badać i zaglądać w moją dokumentację lekarska, jest RoDo co sobie wyobraża ta policja. Wie pan sprawdziliśmy pana i nie ma pan takiego zapisu.
Itd...
Nie Natalio
ja pytam dokładnie o przepis mówiący, że nie możecie tego zrobić.
Ty zamiast odpowiedzieć paragraf X dokumentu Y - co powinnaś zrobić
odpowiadasz - obowiązujące przepisy.
Na koniec dodaje że sam jest inwalida. To proszę okazać dokument. Nie jest pan lekarzem żeby mnie badać i zaglądać w moją dokumentację lekarskaI
I paradoksalnie tu ten inwalida ma racje xD
Z tym wyjątkiem, że jest przpeis nakazujący osobą niepełnosprawnym wozić specjalną plakietkę - któą można otrzymać tylko po ocenie przez takiego lekarza. Dlatego właśnie, że policjant nie ma prawa oceniać niepełnosprawności xd
Wymóg pokazania dokumentacji medycznej byłby przekroczeniem uprawnień. Wymóg pokazania legitymacji inwalidy (czy jak to się tam fachowo zwie - już nie)
Sory, trafiłaś na prawnika i nie dam sobie wmówić, że coś jest białe jak widzę, że jest czarne i na mnie nie zadziała pisanie "jest to w zasadach"

Coś wam góra kazała zawsze odpowiadać bo taką macie praktykę zachowania. Fajnie.
Możecie mieć wewnętrzne zapiski mówiące że Natalia bierze zgłoszenia nicków A-K, Mati I-W, etc. Nic nam do tego. Wewnętrza praca supportu to wewnętrzna sprawa i ona podlega wewnętrznym regulaminom - słusznie

Odmowa odpowiedzi graczowi - nie może znajdować się w wewnętrznych regulaminach.


Natalia16191

Chciałem zwrócić twoją uwagę, bo bronisz supportu własną piersią. Może ty mi będziesz miała odwagę i odpowiesz na pytanie, które zadałem już dwóm twoim kolegom.
Po tym jak nasza niewielka gildia w jednym z sezonów PCh przebiła gildię mającą ponad 30 graczy, ich szef zaczął wyzywać członków naszej gildii w komentarzach do mnie. Zablokowałem, zgłosiłem... i wtedy on zaczął wyzywać nas w komentarzach do drugiej osoby w gildii. Osoba ta zgłosiła, zablokowała... i gość zaczął pisać wyzwiska do trzeciej osoby, która zgłosiła, zablokowała... Skończyło się, jak wszyscy ówcześni gracze z naszej gildii go zablokowali.
Skoro support tak dobrze działa, to czemu taka sytuacja miała miejsce?

Masz odwagę mi to wyjaśnić? tak bez pierdzielnia farmazonów o wspaniałej pracy supportu, polityce prywatności czy innych pierdułach? Nikt nie chciał żadnych danych, ale skutecznego działania w celu ukarania chama.
no a może dostali bana. Skąd wiesz, że nie?
W sensie czasem weryfikacja zgłoszenia zajmuje miesiąc i dłużej. A też kurde, banowanie za bluzgi to mem.
 

Marik

Książę
Zdechnij na raka i inne tego typu wypowiedzi często lecą od plądrowanych sąsiadów, ale co zrobić jak ktoś jest słaby to zostają mu bluzgi. Mamy ignoruj, więc karanie takich graczy mija się z celem
 

Auraya

Hrabia
Odmowa odpowiedzi graczowi - nie może znajdować się w wewnętrznych regulaminach.
a dlaczego nie? ty wyraziłeś zgodę na jeden z dokumentów, pracownicy mają zupełnie inne zgody do wyrażenia i muszą się mieścić w procedurach, o których gracz też nie musi być informowany... nie wiem jaką gałąź praktykujesz, ale są tajemnice przedsiębiorstw i to one same je ustalają, bo wiedzą, co stanowi dla nich wartość. to, że inna firma na to pozwala, nie jest argumentem.
 

i.am

Baron
Policja tłumaczy to statusem drogi czy jakoś tak. Oczywiście w danym przypadku odwołasz się że nie było do zarządu drogi.
Czyli jest powód i możliwość wytłumaczenia się.
No a u nas nie ma tego.
W foe działa to bardziej tak
Zatrzymuje Cię policjant i wlepia mandat, pytasz ale za co?
"Złamał pan prawo" - jakie?
Nie możemy powiedzieć bo będzie pan łatwiej łamał prawo :p
 

Gozur

Wójt
Zdechnij na raka i inne tego typu wypowiedzi często lecą od plądrowanych sąsiadów, ale co zrobić jak ktoś jest słaby to zostają mu bluzgi. Mamy ignoruj, więc karanie takich graczy mija się z celem
Nie zgodzę się z tą wypowiedzią.
Jeśli takiej osobie odpuścisz w nawet małej sprawie, to utwierdzasz ją w przekonaniu, ze jest bezkarna. Z doświadczenia wiem, że tydzień blokady wysyłania wiadomości bardzo często czyni cuda.
PS. Doświadczenie nabyłem dając bany, a nie będąc ich "ofiarą".
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
a dlaczego nie? ty wyraziłeś zgodę na jeden z dokumentów, pracownicy mają zupełnie inne zgody do wyrażenia i muszą się mieścić w procedurach, o których gracz też nie musi być informowany... nie wiem jaką gałąź praktykujesz, ale są tajemnice przedsiębiorstw i to one same je ustalają, bo wiedzą, co stanowi dla nich wartość. to, że inna firma na to pozwala, nie jest argumentem.
bo jest coś takiego jak umowa łącząca strony.
W przypadku umów z konsumentem - jeden z podmiotów jest profesjonalny i dominujący, drugi jest biedny i nieogarnięty.
Nawet w obrocie b2b, nie możesz się zasłaniać wewnętrznymi przepisami przy realizacji umów pomiędzy tymi stronami.
Lub przynajmniej musiałoby być wpisane, że pewne informacje są tajne bo tak. My wtedy się na to zgadzamy. I koniec tematu.
Można tak to zrobić.
Tylko chodzi o to, że o tym nic nie jest napisane.

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią.
Jeśli takiej osobie odpuścisz w nawet małej sprawie, to utwierdzasz ją w przekonaniu, ze jest bezkarna. Z doświadczenia wiem, że tydzień blokady wysyłania wiadomości bardzo często czyni cuda.
PS. Doświadczenie nabyłem dając bany, a nie będąc ich "ofiarą".
duzi jesteśmy to takie bluzgi powinniśmy udźwignąć a nie banować xd
Ale to już kwestia zasad. W tej grze są zabronione więc powinny być bany.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No a u nas nie ma tego.
W foe działa to bardziej tak
Zatrzymuje Cię policjant i wlepia mandat, pytasz ale za co?
"Złamał pan prawo" - jakie?
Nie możemy powiedzieć bo będzie pan łatwiej łamał prawo :p
Nie no, podstawę bana muszą podać.
nie miałem okazji dostać bana w foe, ale kiedys w ogame za bluzgi to chyba mi napisali punkt regulaminu.
tu powinni robić tak samo.
Oczywiście, ze dokładnie programu w przypadku banu za boty nie powinni podać, bo ktoś może używać kilku i wtedy wie, że reszta jest na razie bezpieczna.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Masz odwagę mi to wyjaśnić? tak bez pierdzielnia farmazonów o wspaniałej pracy supportu, polityce prywatności czy innych pierdułach?
Zależy czy wszyscy mówiący że zgłosili to zgłosili. Akurat blokady za brzydkie słownictwo są codziennością (niestety) problem z tym że strona A nie wie czy strona B miała blokadę, czy będzie mieć, czy było upomnienie, czy dane słowo jest jednak łamaniem zasad (ja już kiedyś tutaj pisałam ludzi różne rzeczy obrażają, jednak my 'konsultujemy się' z słownikiem, nie jesteśmy cenzorami)
Może wszystko to miało miejsce albo jak dana osoba przestała pisać to znaczyło że blokada poszła.
paradoksalnie tu ten inwalida ma racje xD
Nie było w historii inwalidy. Tylko osoba która twierdziła że jest. A policja ma to zaznaczone, policja ostatnio ma bardzo dużo wiedzy o nas i to bez polityki prywatności hehehe.
Ty zamiast odpowiedzieć paragraf X dokumentu Y - co powinnaś zrobić
Cały dokument xyz i ź, podane przeze mnie tam stronę czy więcej wstecz. One się bardzo ładnie uzupełniają. Nawet jest napisane że wszystko łącznie z forum należy do InnoGames i IG może zrobić z tym co chce. (Oczywiście jak by złamało prawo możesz jako prawnik iść robić swoje)
Polityka prywatności to cały dokument mówiący o prywatności, jest tam też podział na strony powiązane co one korzystają jeszcze z naszych danych. Jak wspominałam x znajduje się w choćby wstępie do tego dokumentu gdzie gwarantujemy prywatność danych. Nie pisze osobowych, pisze danych.

W sensie czasem weryfikacja zgłoszenia zajmuje miesiąc i dłużej.
A skąd wiesz? Zielona wróżka czy coś :| bardzo nie lubię jak piszesz jakbyś wiedział coś na pewno. Jako prawnik powinieneś wiedzieć co znaczy mówienie czy twierdzenie nieprawdy.
Złamał pan prawo" - jakie?
Nie możemy powiedzieć bo będzie pan łatwiej łamał prawo :p
Powód blokady akurat wyświetla się bardzo jasno napisany wielkimi literami w momencie logowania się na konto.
Jest bezpośrednio powiązany z zasadą gry która złamano.
a dlaczego nie? ty wyraziłeś zgodę na jeden z dokumentów, pracownicy mają zupełnie inne zgody do wyrażenia i muszą się mieścić w procedurach, o których gracz też nie musi być informowany... nie wiem jaką gałąź praktykujesz, ale są tajemnice przedsiębiorstw i to one same je ustalają, bo wiedzą, co stanowi dla nich wartość. to, że inna firma na to pozwala, nie jest argumentem.
Dlatego odsyłam również do zapisu w którym jest że stanowisko CM jest ostatecznym stanowiskiem, a wypowiedź obsługi gry, jest również forma informacji dla gracza.
Takie właśnie tam są podpunkty, już nie psując pięknej wizji świata. Oczywistym jest że są klauzule tajności i innych tam poufności w każdej firmie.
Bądźmy realistami, wspomniane dokumenty xyz i ź nie chronią przecież użytkownika. (Tylko troszkę) nie użytkownik może stracić najwięcej.
 

kloc2

Rycerz
Nie Natalio
ja pytam dokładnie o przepis mówiący, że nie możecie tego zrobić.
Ty zamiast odpowiedzieć paragraf X dokumentu Y - co powinnaś zrobić
odpowiadasz - obowiązujące przepisy.

I paradoksalnie tu ten inwalida ma racje xD
Z tym wyjątkiem, że jest przpeis nakazujący osobą niepełnosprawnym wozić specjalną plakietkę - któą można otrzymać tylko po ocenie przez takiego lekarza. Dlatego właśnie, że policjant nie ma prawa oceniać niepełnosprawności xd
Wymóg pokazania dokumentacji medycznej byłby przekroczeniem uprawnień. Wymóg pokazania legitymacji inwalidy (czy jak to się tam fachowo zwie - już nie)
Sory, trafiłaś na prawnika i nie dam sobie wmówić, że coś jest białe jak widzę, że jest czarne i na mnie nie zadziała pisanie "jest to w zasadach"

Coś wam góra kazała zawsze odpowiadać bo taką macie praktykę zachowania. Fajnie.
Możecie mieć wewnętrzne zapiski mówiące że Natalia bierze zgłoszenia nicków A-K, Mati I-W, etc. Nic nam do tego. Wewnętrza praca supportu to wewnętrzna sprawa i ona podlega wewnętrznym regulaminom - słusznie

Odmowa odpowiedzi graczowi - nie może znajdować się w wewnętrznych regulaminach.



no a może dostali bana. Skąd wiesz, że nie?
W sensie czasem weryfikacja zgłoszenia zajmuje miesiąc i dłużej. A też kurde, banowanie za bluzgi to mem.
Od czasu do czasu zaglądam na foru. Ten post sprawił, że jestem w szoku :o
Dalej nie rozumiem co wam stoi na przeszkodzie wskazać, dokładny punkt regulaminu xD

To że coś nie jest zakazane = jest dozwolone. Tak od zawsze działały, działają i będą działać umowy.

Stosowanie wewnętrznych regulaminów, bez możliwości zapoznania się dla drugiej stronie umowy - konsumentów stanowi poważne naruszenie praw konsumentów.

Powiem więcej. Polityka prywatności wskazuje, gdzie możecie dane OSOBOWE przetwarzać i po raz kolejny powiem. Nick w grze nie jest daną osobową.
Dana osobowa to taka dana, która pozwala zidentyfikowac osobę- OSOBĘ - Jana Kowalskiego, a nie gracza - nick. Z tego względu cała polityka prywatności, dotyka jedynie imienia, nazwiska, adresu email, który zbieracie przy rejestracji. Nick gracza, w żaden sposób nie stanowi danej osobowej.

Naprawdę ja rozumiem, że macie ustalenia, że czegoś nie robicie. Nie mniej dotyczy to relacji - firma konsument, dlatego konsument MUSI mieć możliwość zapoznania się z czymś takim.
Nie oceniam tego postępowania, macie prawo sobie tak decydować, tylko do takiej decyzji, potrzebna jest konkretna podstawa wynikająca z umowy/załączników do umowy (OWH, regulaminy etc). O nic więcej nie proszę. tylko o konkretny punkt regulaminu o tym decydujący.
Mam pytanie związane z nickiem, jeśli jakaś osoba postanowi jako nick wpisać swoje imie i nazwisko (no tak chce i tyle) - czy to nie robi lekkiego zamieszania w postrzeganiu tego jako dane objęte RODO?
 
Do góry