Event Archeologiczny 2022 - komentarze

SwistakZWG

Szlachcic zagrodowy
Chciałbym doczekać takiego eventu, w którym można dowiedzieć się jakie zadanie jest do zrobienia w momencie jego rozpoczęcia, oraz jaka jest nagroda o godzinie 0:00 każdego dnia
To dopiero byłoby wyzwanie.
Załóż konto na serwerze tajwańskim. Będziesz wiedział z kilkugodzinnym wyprzedzeniem co będzie nagrodą główną następnego dnia. To działało 5-6 lat temu, działa i teraz.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jak już wspominałam, nawet nie trzeba szukać w Tajwanie na tym forum można znaleźć informacje. Dodam forum tej gry. W sumie to jedna z podstawowych funkcji tego forum.
Jakoś też nie widziałam tych wielce usuwanych postów jak są na temat w odpowiednim dziale.
Może inne forum czytam.

Dodam że Inno zamieszcza też ciekawe informacje na stronie Inno.

Co do samych nagród ja tam zawsze szukam, przebieram, odświeżam... Nie wiem po co bo nic nie potrzebuje :shame: a ogólnie większość eventów jest tak zrobiona że lepiej losować coś codziennie. (To osobiste spostrzeżenia nie oparte nawet na wyliczeniach)
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
Jak już wspominałam, nawet nie trzeba szukać w Tajwanie na tym forum można znaleźć informacje. Dodam forum tej gry. W sumie to jedna z podstawowych funkcji tego forum.
Jakoś też nie widziałam tych wielce usuwanych postów jak są na temat w odpowiednim dziale.
Może inne forum czytam.
ROTFL
 

Tygrys001

Szlachcic zagrodowy
Jeśli mam być szczery, to event archeologiczny w tym roku to jakaś tragedia. Nie chodzi mi tutaj o nagrodę głowną, ani nagrodę dnia (dzisiaj jest Wielkie Koło, coś na co poluję...). Problem polega na zdobyciu Nagrody Dnia! Zużyłem początkowe zapasy dynamitów,łopat etc i nie znalazłem nagrody dnia :)
Później 3 razy kupiłem narzędzia (za 395 zwojów każdy zakup) i dalej nie trafiłem nagrody dnia.. Jak niby w takim razie zdobyć nagrodę dnia??!!
Pamiętam poprzednie Eventy, ze nie było większym problemem zdobycia nagrody dnia... Tutaj? Jest to chyba niemożliwe...
 

Johnny McBride

Wicehrabia
bo % szansy na zdobycie nagrody dnia to 5-7 ,w porywach do 10 przy rzadkich wazach... niestety coraz droższe nam się robią te eventy
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
Skąd zdobyć dodatkowe zestawy motylich ogrodów (te z roślinami wokół motylarni)? Dwa są za linię zadań eventowych, dwa za zebranie wszystkich 21 klejnotów... a pozostałe? W nagrodach głównych za 20 figurek widzę na razie dwa ulepszenia motylarni - czy dalej będą do dostania żywopłoty?
 

dawid17612

Hrabia
zwykłe ulepszenia Ewentowego ma opcje wyboru zapewne, więc jest to podobny zestaw Ewentowy jak gospodarstwo tylko że ten Ewentowy jest tak badziewny że jedynie co z nim gracze zrobią do sprzedadzą u Handlarza Antykami :D HAHAHAHAHa
 

dawid17612

Hrabia
niee, jest to % stały, dzisiaj albo jutro zrobie aktualizacje mojej tabelki z wszystkimi budynkami z % ataku i obrony w ataku, ale ten budynek będzie dodany dopiero po ewencie, poniewaz FOE lubi zmieniać bonusy i % budynku ewentowego w trakcie ewentów, więc wole poczekać

Screenshot 2022-05-02 at 20-12-01 Marigold Patch.png
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
bo % szansy na zdobycie nagrody dnia to 5-7 ,w porywach do 10 przy rzadkich wazach... niestety coraz droższe nam się robią te eventy
ale jak w GPC walczysz na 4 obozach i masz 4 % szans na złapanie oporu to na 200 walk wpada 16 oporu, tam jakoś ten najmniejszy % potrafi wpadać a w evencie już nie
 

ucel

Baron
Czy ktos wyliczal ile pol dziennie srednio mozna otwierac zeby moc zebrac wszystkie klejnoty bez ryzyka ze ktoregos dnia zabraknie narzedzi i zwojow na nie?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Nie żebym się czepiał, ale nasz znany moderator forum już niejednokrotnie takowe listy kasował, więc proponuje pierw ustalcie wspólną wersję wydarzeń
To ja może doprecyzuję, żeby nie było zamieszania (pominę fakt, że wszyscy powinni to już wiedzieć, bo jest to opisane w zasadach forum, które w teorii każdy powinien przeczytać przed założeniem forum - https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zasady-forum.34/)

Przed eventem - Dozwolona jest dyskusja w temacie "Co w trawie piszczy...?" z zastrzeżeniem, że spoilery muszą być opatrzone tagiem "spoiler" w bbcode. Dyskusja może ogólnie dotyczyć nowych NPCów czy nagród, ale nie mogą to być gotowe informacje o zadaniach ani ich rozwiązaniach.

Zatem jeśli lista zadań pojawi się przed eventem to skasuję, jeśli już po rozpoczęciu, to nie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tu https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2022_Archaeology_Event jest wszystko o ewencie, równiez wieczorem jest podawana nagroda na następny dzień (jak się pojawi u kolegów z bratniego Syjamu, publikuje to specjalny wysłannik 1651561636648.png Krashan Bhamaradżanga).

A tutaj wychodzi że jednak w oczekiwaniach jest gotowa lista zadań, dokładna godzina pojawienia się nagrody, podanie jaka nagroda wypadnie po losowaniu, podanie 3 sposobów na realizację eventu,
Bynajmniej, ze użyje tego jakże modnego obecnie słowa, chodzi o to, żeby nie było ewentów, a każdy mogł sobie wybrać nagrody.
To jest takie proste do realizacji, zamiast wymyślać ewenty, otwieracie sklepik z nagrodami za walutę "ewentową", a każdy gracz otrzymuje jej tyle samo i może w sklepiku kupić co mu potrzebne, a i jak mu, temu graczu, zabraknie waluty, to może jej za ojro dokupić.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
To ja może doprecyzuję, żeby nie było zamieszania (pominę fakt, że wszyscy powinni to już wiedzieć, bo jest to opisane w zasadach forum, które w teorii każdy powinien przeczytać przed założeniem forum - https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zasady-forum.34/)

Przed eventem - Dozwolona jest dyskusja w temacie "Co w trawie piszczy...?" z zastrzeżeniem, że spoilery muszą być opatrzone tagiem "spoiler" w bbcode. Dyskusja może ogólnie dotyczyć nowych NPCów czy nagród, ale nie mogą to być gotowe informacje o zadaniach ani ich rozwiązaniach.

Zatem jeśli lista zadań pojawi się przed eventem to skasuję, jeśli już po rozpoczęciu, to nie.
No tak gratuluje... Bo to taka wielka różnica czy gracz zobaczy listę tutaj czy na fandomie, lub tej waszej wiki na odwal się, ehh ręce opadają
 

ucel

Baron
Jak to jest z klejnotami? Dzisiaj zuzylem praktycznie cale swoje zapasy i klejnotu nie znalazlem :(. Na innym swiecie za to wpadl w piatej albo szostej kratce...
 

dawid17612

Hrabia
Klejnoty jest to tylko dodatek do ewentu dla osób co grają za kase, czyli wypadnie ci kilka może max połowa potrzebnych do kalendarza ale przeważnie wypada 1/3 na cały ewent, to jak renifery z Ewentu zimowego, czy kalendarz też z ewentu zimowego, to tylko mini dodatek do ewentu, na którym nikt sie nie skupia,

poprostu robi się ewent i wydaje się zebrane klejnoty w ostatni dzień ewentu
 

ucel

Baron
A bo widzisz, pierwsze pytanie jest bezposrednio powiazane z drugim :).
Myslalem ze klejnot jest mniej lub bardziej gwarantowany codziennie, stad pytanie o rozplanowanie zasobow na czas trwania eventu. Ale jako ze tak nie jest, to sprawa sie wyjasnila...
 

dawid17612

Hrabia
Czy ktos wyliczal ile pol dziennie srednio mozna otwierac zeby moc zebrac wszystkie klejnoty bez ryzyka ze ktoregos dnia zabraknie narzedzi i zwojow na nie?


w tym pytaniu, nie wiem skąd a raczej jakim cudem doszłeś do wniosku że mozna zebrać wszystkie klejnoty ??
skoro ewent polega na zbieraniu posążków, i dziennych nagród, więc można się domyślić że jest to mini-dodatek do ewentu, oraz nie wiem czemu stwierdziłes że klejnoty będą wypadać jak posążki po użyciu narzędzi,

jedynie w jaki sposób mozna zdobyc klejnoty to :
--->10-20% szansy że wypadnie normalnie podczas robienia ewentu,
---> z misji u kaptura z zadań dziennych
---> za diaksy,

z śmieci raczej nie wypadnie ale to już suport musi potwierdzić czy jest jakiś % szansy,
 

anaconda8

Baron
Klejnoty klejnotami ale dziś zrobiłam jeden mikro-event, 5 dodatkowych zadań po znalezieniu jednej z tabliczek. Wśród zadań była m.in. produkcja na 4 godziny i 11 warsztatów, nie taka znowu łatwizna. I co dostałam w nagrodę? Krzew wisterii. Dzięki Inno, nie wiem czy się zdecyduję na drugi mikro. Szkoda czasu.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Klejnoty klejnotami ale dziś zrobiłam jeden mikro-event, 5 dodatkowych zadań po znalezieniu jednej z tabliczek. Wśród zadań była m.in. produkcja na 4 godziny i 11 warsztatów, nie taka znowu łatwizna. I co dostałam w nagrodę? Krzew wisterii. Dzięki Inno, nie wiem czy się zdecyduję na drugi mikro. Szkoda czasu.

weź sobie odpal na raz wszystkie poboczne, to jak zobaczysz wszystkie możliwe cykle produkcyjne + produkcja z głównego zadania eventowego + produkcja z zadania dziennego, to jedyne co przychodzi na myśl, że ktoś w IG upadł na głowę. Oczywiście osoby uprzywilejowane z dostępem do podmiany zadania dziennego wcale nie zdobywają wtedy przewagi, mogąc zamienić produkcję na coś innego.
 
Do góry