Event Archeologiczny 2022 - komentarze

mastika

Wicehrabia
Miasta są dosłownie zawalone tymi scenami. Widziałem nawet i dwanaście sztuk ustawionych. Raczej marudziłbym, że znowu scena, a nie coś ciekawego :D
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Miasta są dosłownie zawalone tymi scenami. Widziałem nawet i dwanaście sztuk ustawionych. Raczej marudziłbym, że znowu scena, a nie coś ciekawego :D
No u mnie 15 stoi, w sumie to polowałem na ulepszenie posterunku wartownika, choć w ogóle nie wiedziałem, czy się pojawi, więc trochę tych zestawó się nazbierało, no i w losowaniu wpadło 9 scen, przy okazji nie wykorzystując wszystkich pędzli, łopat czy dynamitów , więc liczę, że i ulepszenie posterunku się trafi
 

piotresz

Hrabia
Zbieranie epok, placów, szachownic wynika z jakiegoś chorego owczego pędu do powiekszania % do ataku.
Sam mam 1600% i zastanawiam się - właściwie po co mi tyle ? Gdzie jest granica ? Czy miasto ma się składać tylko z pereł i scen ???
No chyba nie.
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
Gdyby za udział w evencie pobierano jakieś wpisowe w diamentach czy nawet realnej walucie to można wymagać całkowitej przejrzystości od organizatorów.
Ale jeśli otrzymuje się coś "za nic", bez wkładu własnego, to osoba obdarowana nie ma moim zdaniem żadnych praw do roszczeń. Nie pasuje - papa
 

alternatywa

Rycerz
rozumiem, że jak pojedziesz na majorke i zamiast morza zobaczysz góry to organizator wycieczki moze napisac Ci "nie pasuje -papa" wracaj do domu. Wydaje mi sie, że jak wchodze w event to musze wykonac zadanie, kilkadziesiąt zadań, czytaj - poświęcić czas, chyba ze masz jakies specjalne przywileje i nie musisz robić tych zadań to daj znać. Jedyne co otrzymujemy od foe to pseudo epoki i żenujące "udoskonalenia". Dobrze, ze mamy wiernych graczy jak Kronoxus, którzy regularnie wspierają firmę innogames, żeby mogła się rozwijać :*
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
Do przytoczonego przez Ciebie przykładu z Majorką odniosłem się w poprzednim poście - za wycieczkę płacisz, więc w razie niezgodności z opisem usługi, masz pełne prawo do reklamacji.
Czy codzienne wejście do gry: zebranie zasobów, zrobienie wyzwania dziennego, szereg walk na GPCH i WG też traktujesz jako heroiczny wysiłek albo smutny obowiązek, tak jak przytoczone wyżej zrobienie zadań (nomen omen, bezsensownych w swojej treści)? Gdzie w takim razie jest granica między radością z gry a chłodną kalkulacją i beznamiętną pogonią za wirtualnym dobrobytem?

Nie do końca rozumiem, co masz na myśli przez moją "wierność" Inno; moje opinie, które można zinterpretować jako próbę poprawy wizerunku firmy, są rezultatem wyłącznie moich własnych przekonań i podejścia do rzeczywistości. Mi po ludzku byłoby zwyczajnie wstyd psioczyć na coś, co mam za darmo - tak w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym.

A zatem wchodzę do mojej... wróć. Do będącej własnością InnoGames małej wioski, by zrobić kolejne bezsensowne zadanie polegające na postawieniu budynku tylko po to, by za parę sekund go zburzyć, by zebrać kolejne sterty młotków, których liczba sięga już kilkuset, kilku tysięcy procent realnego zapotrzebowania...

Dostrzegam w tym bezsens, logika każe porzucić te grę i zająć się czymś bardziej pożytecznym, a jednak coś mnie tutaj ciągnie i skłania do powrotu. Czyżby... dobra zabawa?;)
 

GEoMax

Baron
Ludzie chcą za dużo. Roszczeniowość graczy rośnie szybciej niż inflacja. Wiecie z bety jakie będą nagrody, więc nie wydawajcie wszystkiego od razu, tylko czekajcie. Naprawdę niektórzy to by chcieli wiedzieć wszystko od ręki, psując tym samym zabawę, grę i wszystko. Jest dobrze tak, jak jest, i absolutnie żadnych dodatkowych ułatwień, usprawnień i innych tego typu rzeczy nie powinno być.
"Jestem za a nawet przeciw " jak mówi klasyk . Zaczynają grę od dupy strony i już im daj komplet surki na Arkę, diamenty za darmo , może jeszcze buzi ? a i tak powiedzą , że się nie kalkuluje bo tam gdzie ich aktualnie nie ma dostaną więcej i szybciej , niestety takie durne czasy " daj bo przecież mi się należy"
 
Na chwilę obecną mam 1 motylarnię na 5 poziomie i 2 łąki z kwiatami polnymi oraz 1 klom liliowca.
Uważam, że robienie kolejnych dodatków unikatowych, tak, żeby mieć więcej bonusów z motylarni mija się z celem, bo nie chcę rezygnować z ostrego boosta do ataku w ataku i obrony w ataku. Kalendarz na bieżąco robię.
Z tych dni co mam to tak wygląda rozpiska:

1 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - nagroda 20 pr.
2 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - zestaw do ulepszenia.
3 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - 25 towarów.
4 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - medale.
5 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - pakiet masowego wsparcia.
6 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - dekoracja premium(cyprys - wczesne średniowiecze).
7 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - towary(50).
8 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - 8 fragmentów budynku świątynia wiedzy.
9 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - skrzynia premii.
10 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - dekoracja premium(cyprys - wczesne średniowiecze).
11 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - przechowaj budynek.
12 dzień kalendarza FoE event archeologiczny - towary.
 

ucel

Baron
Klejnoty jest to tylko dodatek do ewentu dla osób co grają za kase, czyli wypadnie ci kilka może max połowa potrzebnych do kalendarza ale przeważnie wypada 1/3 na cały ewent, to jak renifery z Ewentu zimowego, czy kalendarz też z ewentu zimowego, to tylko mini dodatek do ewentu, na którym nikt sie nie skupia,

poprostu robi się ewent i wydaje się zebrane klejnoty w ostatni dzień ewentu
Chyba tak tragicznie nie bedzie. Brakuje mi co prawda 2 klejnotow z poczatkowych dni, ale teraz lece dzienie od klejnotu do klejnotu i jeszcze mam 1000 zwojow. Z wyzwan beda chyba 4, wiec zapas jeszcze jest.
 

Natalia1984

Rycerz
gdzie się podziały Zestawy do renowacji ? czy zostały usunięte z nagród dnia ? Czy ktoś miał je ostatnio jako wymienna nagroda dnia ? Ja je widziałam tylko jako podmiana nagrody pierwszego dnia eventu i od tego czasu ani widu ani słychu. Inne nagrody pojawiają się już po kilkanaście razy, a wiaderek nie ma. Czy naprawdę mam czekać do końca eventu i ostatniego dnia okaże się, że wiaderka nie będzie i zostanę z niczym , albo jakąś więżą taktyka, dlaczego nie można opublikować listy nagród, nawet bez podawania jej kolejności, żebym mogła w spokoju czekać na to co mnie interesuje, zamiast drżeć o to czy ostatniego dnia nie będę musiała wszystkiego wydawać na jakieś wieże taktyka albo jej ulepszenia czy inny nikomu niepotrzebny badziew ? szanujcie graczy i ich czas!
 

aza III

Wójt
Obstawiam, że skoro jest w podmiankach to będzie jako nagroda dnia. Ale w tym evencie to na porządku dziennym że nagrody się powtarzają. Statek powietrzny trafiłem chyba 9 razy
 

Natalia1984

Rycerz
Obstawiam, że skoro jest w podmiankach to będzie jako nagroda dnia. Ale w tym evencie to na porządku dziennym że nagrody się powtarzają. Statek powietrzny trafiłem chyba 9 razy

właśnie nie wiadomo czy jest w podmiankach, bo widziałam to wiaderko tylko pierwszego dnia. równie dobrze mogli je zabrać, a dali za nie np sceny albo place zwycięzców. Obu nagród w podmianach nie było dopóki nie pojawiły się jako nagroda dnia, a teraz pojawiają sie jak grzyby po deszczu.
Dzisiaj jest zmniejszenie studni, które też by mi się przydało, ale wolę wiaderka bo zmieniałam epoki i potrzebuję ulepszyć budynki. I teraz nie wiem co robić, czy czekać na wiaderka na które mogę się nie doczekać, czy wydać wszystko na zmniejszenia, żeby potem nie zostać z niczym ,bo firma woli zarabiać na niewiedzy graczy, zamiast ich poinformować jakie będą nagrody w evencie.

edit:

Event trwa 16 dzień x 10 światów podzielone przez 21 różnych nagród z podmiany, to daje wynik niecałe 8 , czyli tyle średnio wiaderek powinnam z podmian trafić, a widziałam tylko JEDNO i to od razu pierwszego dnia. Stąd moje pytanie, czy ktoś ostatnio trafiał te wiaderka przy zamianie nagrody dnia ?
 
Ostatnia edycja:

GEoMax

Baron
Event trwa 16 dzień x 10 światów podzielone przez 21 różnych nagród z podmiany, to daje wynik niecałe 8 , czyli tyle średnio wiaderek powinnam z podmian trafić, a widziałam tylko JEDNO i to od razu pierwszego dnia. Stąd moje pytanie, czy ktoś ostatnio trafiał te wiaderka przy zamianie nagrody dnia ?
Ciągle tylko te statystyki i wyliczenia , a nie lepiej jak jest element zaskoczenia ?
Gra trwa i nie można jej skończyć w sensie finał i już. Chyba że się bardzo chce i skończy się definitywnie.
Wiaderka jak mówisz można też załapać robiąc Wyprawy to taka luźna uwaga :)
Życzę powodzenia :)
 

Natalia1984

Rycerz
Ciągle tylko te statystyki i wyliczenia , a nie lepiej jak jest element zaskoczenia ?

Jak lubisz konkursy czy eventy, w których nie wiadomo co będzie nagrodą, to oczywiście masz takie prawo :) ja jednak wolałabym wiedzieć jakie będą nagrody, żeby na koniec nie zostać z niczym. Serio mam wydawać całą walutę eventową na pierwszą lepszą nagrodę zamiast na to czego naprawdę potrzebuję, bo nie wiadomo co będzie potem ?
 

w1020

Szlachcic zagrodowy
Cześć, ma ktoś z was informacje czy w kalendarzu nagród jest ulepszenie diabelski młyn ?
 

GEoMax

Baron
W kalendarzu nie ma.
Jest dzisiaj jako nagroda dnia: 6-10% szansy na dzbanek.
Nie wiem na co patrzysz ? , ale jeżeli mówimy o evencie archeologicznym to u mnie jest jako nagroda dnia :)
Jeżeli nie masz to zmień nagrodę , może ci się trafi , życzę powodzenia :)
 

w1020

Szlachcic zagrodowy
Tak w nagrodzie dnia to wiem, myślałem o kalendarzu tam gdzie diamenty się zbiera
\
diabelskiego ulepszenia pewnie nie ma ;/ wiecie może co tam jest 7,8,15,16,18 ?
Bez tytułu.png

ulepszenia narazie dropłem 5 gdzie w drugim dniu zrobiłem 41 misji i tylko 4 dropłem, raz wylosowałem to jako nagrodę dnia i 5 była, licho :/
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
W kalendarzach, które towarzyszą eventom (np. kalendarz adwentowy) chyba nigdy do tej pory nie było ulepszeń ani zestawów budynków eventowych, tylko PR, wiaderka, towary i inne zasoby
 

anaconda8

Baron
Muszę powiedzieć że, dla mnie osobiście to jeden z najbardziej udanych eventów na FoE do tej pory. Nie spodziewałam się że na dwa dni przed końcem postawię motylarnię na maxa ze wszystkimi dodatkami. Znalazłam też wszystkie tabliczki (cud widomy) i zbiorę też wszystkie klejnoty - zostały dwa dni a ja mam 24 odłamki w zapasie. No nie wiem - albo mam tym razem szczęście albo obniżono poprzeczkę. Poprzednie eventy archeologiczne szły mi raczej kulawo...
 
Do góry