Event Archeologiczny 2022 - komentarze

Marik

Książę
bo sory ale zestaw tych motyli nie jest fajny w dodatku jest bardzo duzy jak na bonusy ktore daje
zestaw tym motyli nie jest w cale taki tragiczny mając 7 pól bez budynku głównego można dostać 4 pr 40% ataku, 16% obrony w ataku i zajmuje bodajrze 56 kratek
 

Borisel

Hrabia
Pierwszy raz chyba od 10 lat gry mam totalne olewactwo w tym evencie . Możliwe że dla innych nagroda może być atrakcyjna - ale dla mnie już nie bardzo , dodatkowo jeszcze budynek z układankami nie są moimi ulubionymi . Już wolałbym jeden budynek z pierdyliardem poziomów do zrobienia niż układanki , które zajmują więcej miejsca a bonusy są nieatrakcyjne dla mnie .
 

Vlad Harkonnen

Szlachcic zagrodowy
Mnie wkurza to, że zadanie dzienne, które daje klejnot do kalendarza, wymaga zebrania 4000 srebrników, mimo że świat otworzyłem parę tygodni temu i nie mam szans na tyle zbiorów z knajpy. PO CO KTOŚ UKŁADA TAKIE QUESTY ?? Nie dość, że klejnotów mało, to jeszcze trudniej je zdobyć przez idiotyczne zadania...
 

piotresz

Hrabia
Kalendarz i nagrody z niego są wg mnie OK, jedynie wymusza cierpliwe zbieranie całych klejnotów i użycie tylko 1 dziennie. Czyli odkrywamy podziemia tylko do momentu znalezienia klejnotu i stop do następnego dnia. Ogranicza to dostęp do nagród dziennych ale tu nie żadnej gwarancji, że coś wpadnie.
Dodatkowo w głównych zadaniach dziennych trzeba zbierać odłamki jako zapas jeśli będą kłopoty ze znalezieniem całych klejnotów co jest normą pod koniec eventu. Event trwa 21 dni więc zbierzemy z tych kawałków 4 całe klejnoty.

A co do nagrody głównej, można pominąć główny budynek natomiast postawić grządki.
Na Becie postawiłem sobie taki zestaw:
5 x Łąka z polnymi kwiatami
2 x Kwiat Lwiej paszczy
2 x Szafirowy łuk
1 x Czerwony łuk
1 x Klomb liliowca
Czyli 8 na 7 kratek, dało 60 % do ataku i 10PR
Zajmuje sporo miejsca ale z przeliczenia na kratkę wcale tak źle nie wygląda, jest lepszy od np. Karuzeli.
@meydey - Tak to wygląda
grządki.png
 
Ostatnia edycja:

Keramh

Szlachcic zagrodowy
Czy klejnoty i inne nagrody zawsze wystają z piasku i wystarczy oczyszczać te pola i iść dalej, czy trzeba odkrywać wszystkie pola piaskowe, bo nagrody mogą być ukryte?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
to niedlugo taki mmysleniem bedziesz 1 nagrode w 6 eventow zbierac, 1 budynek rocznie wydaje mi sie dobry taki z 5% ataku i 10 towarami i zajmujacy 7x7
Hehehe tak już było, piękne czasy jak trzeba było co roku event zrobić i dostać jedno ulepszenie budynku.

I powiem że takie podejście mi się podobało, rozwój posiadanego budynku z tego samego zeszłorocznego eventu.

Wiem jestem dinozaurem.
 

aza III

Wójt
Mnie wkurza to, że zadanie dzienne, które daje klejnot do kalendarza, wymaga zebrania 4000 srebrników, mimo że świat otworzyłem parę tygodni temu i nie mam szans na tyle zbiorów z knajpy. PO CO KTOŚ UKŁADA TAKIE QUESTY ?? Nie dość, że klejnotów mało, to jeszcze trudniej je zdobyć przez idiotyczne zadania...
Nie martw się, inno zwiększyło poziom zadań dziennych dla wszystkich ponieważ jakiś procent wybrańców może sobie te zadania wymienić. Ale naprawdę nie musisz się przejmować, to że nie zrobisz kilku zadań, przepadną ci odłamki klejnotu, punkty zamkowe itp. nie oznacza że będziesz stratny. Te różnice kiedyś ulegną zatarciu. hah mógłbym pracować dla supportu
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Mnie wkurza to, że zadanie dzienne, które daje klejnot do kalendarza, wymaga zebrania 4000 srebrników, mimo że świat otworzyłem parę tygodni temu i nie mam szans na tyle zbiorów z knajpy. PO CO KTOŚ UKŁADA TAKIE QUESTY ?? Nie dość, że klejnotów mało, to jeszcze trudniej je zdobyć przez idiotyczne zadania...

z pozdrowieniami dla tych ,którzy nie zauważyli że trudność ukończenia codziennych wyzwań drastycznie wzrosła, oraz firmy która nie przemyślała tematu i znacznie utrudniła codzienne wyzwania WSZYSTKIM, dając ułatwienie nielicznym. wstydzcie się, w wyścigu o nagrodę najgorszego dewelopera chyba wysuwacie się na prowadzenie.
 

alternatywa

Rycerz
Nikt się nie spodziewał. Ciekawe, ile osób już zdążyło wcześniej wykorzystać swoje miotełki na coś innego i teraz żałują.
Piękne zagranie firmy, pewnie banknoty zaszeleściły dzisiaj w IG.
Ja jeszcze nie zacząłem, czyli dzisiaj zacząć robić event i losować nagrody?
Totalnie zaskoczył mnie wątek ten, ni3 wiedziałem że jest event
 

Odpadlo

Baronet
po kilku dniach eventu sytuacja wyglada tak:

na 1 zestaw: 20 pedzli, 8 loapt 8 dynamitow ten za 395 zwojow wpada srednio (zawyzony wynik) 1 nagroda na ktora polujemy, na 9 zestawow trafilem 6, pomniejszych budynkow malo, wrecz powiedzialbym ze bardzo malo
dodatkowo, tam gdzie nie macie juz pedzli lopat i dynamitow pojawiaja sie te nagrody ktore losowaliscie wczesniej, na glownym swiecie losowałem ulepszenia wielkiego kola, jak sie wypstrykalem to nastepnego dnia po przerolowaniu znowu ulepszenie kola, 2 dni pozniej znowu wielkie kolo ....... na innych swiatach ten sam dylemat, 3x zmniejszenie studni na ktore wydalem wsio wczesniej

scena epok nagle sie pojawia jako budynek unikatowy na poprzednim evencie, nagle robi sie z niego pospolita nagroda o ktorej nei informuje gra, szkoda, chyba tylko ten rodzaj gry nie informuje o nagrodach co bedzie , poza 3 jakimis tam srednimi.....

troche i bardzo zenada
 

Markiz.

Książę
Teraz jest źle bo gra nie informuje. Jak zacznie, to będzie źle, bo nie informuje kiedy. Potem gracze zapragną wiedzieć gdzie jest nagroda, a jeszcze później - dlaczego trzeba w ogóle te nagrody zbierać, czemu same nie wpadają do inwentarza.
Pokolenie "Dej, dej, mnie dej, mnie się przecież należy"
 
Otóż to. Dostają coś za darmo, bo nawet nie muszą kupować diamentów, chyba że aż tak bardzo chcą. Dostają dodatkową formę zabawy i zabijacz czasu, przy okazji zbierają inne rzeczy, które mogą postawić, a mogą też sprzedać, ale czy tak czy tak zyski jakieś z tego będą, a tu dalej źle. Ludzie muszą zrozumieć, że to nie jest event "Zbierz to, czego nie zebrałeś wcześniej lub dostaw jeszcze 5 takich samych budynków, bo są dobre". Kiedyś nie było podmian dziennych nagród. A równie dobrze zamiast ulepszeń z poprzednich eventów, mogliby dawać 5% bonusu do zbioru złota, paczkę 10000 medali i jeszcze więcej krzewów wisterii.
Ludzie, cieszcie się, że coś dostajecie, i to wcale nie mało, zamiast narzekać, że "olaboga, wydałem wszystko na ulepszenie wielkiego koła, ale chciałbym jeszcze więcej!".
To nie jest lekarstwo na hemoroidy, żeby musiała być dołączona obszerna i szczegółowa ulotka co się stanie, gdy zamiast newralgicznej części ciała posmarujecie twarz.
Jak krowie na rowie, naprawdę, jak krowie na rowie...
 

Marik

Książę
Swoją drogą 2 dni temu pojawiła się scena epok i dziwnym trafem ok 12 pojawiła się oferta +50% diamentów, nie skorzystałem, a co do sceny epok i promocji to nie przypadek tylko bardzo dobry marketing. Te ,,eventy,, są co miesiąc i nic w tym nie zwykłego, to już prędzej norma niż event, jakby jeszcze były podane nagrody co kiedy będzie to: raz 0 w tym marketingu, a dwa straciłoby sens nazywania tego eventem. Co to za event 0 losowości? Tak czasami te % szanse na wygraną są zbyt skrajne ale to nieco inny temat.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
za każdym razem obiecuję sobie, że już więcej nie będę się udzielał na tym forum, ale jak widzę takie teksty to niestety muszę zabrać głos :p

Markiz. napisał:
Teraz jest źle bo gra nie informuje. Jak zacznie, to będzie źle, bo nie informuje kiedy. Potem gracze zapragną wiedzieć gdzie jest nagroda, a jeszcze później - dlaczego trzeba w ogóle te nagrody zbierać, czemu same nie wpadają do inwentarza.
Pokolenie "Dej, dej, mnie dej, mnie się przecież należy"

Iselut Soldar napisał:
Otóż to. Dostają coś za darmo, bo nawet nie muszą kupować diamentów, chyba że aż tak bardzo chcą. Dostają dodatkową formę zabawy i zabijacz czasu, przy okazji zbierają inne rzeczy, które mogą postawić, a mogą też sprzedać, ale czy tak czy tak zyski jakieś z tego będą, a tu dalej źle. Ludzie muszą zrozumieć, że to nie jest event "Zbierz to, czego nie zebrałeś wcześniej lub dostaw jeszcze 5 takich samych budynków, bo są dobre". Kiedyś nie było podmian dziennych nagród. A równie dobrze zamiast ulepszeń z poprzednich eventów, mogliby dawać 5% bonusu do zbioru złota, paczkę 10000 medali i jeszcze więcej krzewów wisterii.
Ludzie, cieszcie się, że coś dostajecie, i to wcale nie mało, zamiast narzekać, że "olaboga, wydałem wszystko na ulepszenie wielkiego koła, ale chciałbym jeszcze więcej!".

Serio ?Niestety, ale to chyba wy nie rozumiecie, że ludzie nie chcą tu nic za darmo, ani jeszcze więcej darmowych nagród, TYLKO CHCĄ WIEDZIEĆ JAKIE BĘDĄ NAGRODY W EVENCIE. Czy to aż tak wiele i aż takie trudne do pojęcia, że ktoś chce wiedzieć, co może w evencie zdobyć ? Nikt tu nie twierdzi że coś się komuś należy ani się nie domaga większej ilości nagród, tylko chciałby wiedzieć co będzie do wygrania zamiast kupować kota w worku. Proszę mi pokazać jakiś konkurs, w którym oprócz głównej nagrody nie zostają podane nagrody za udział lub pomniejsze nagrody, tylko jest robiona z tego tajemnica. Przypominam, że w Forge Of Empires to nagrody dnia dla wielu są tą główną nagrodą, dla której/których robi się event. Jeśli gracz nie wie, co będzie w nagrodzie dnia, to jest to nie fair w stosunku do gracza. Czy w ogóle jest jakaś gra, w której trwa jakiś event i nie wiadomo jakie są nagrody? No szczerze wątpię, nigdy się z czymś takim nie spotkałem, dopiero w FOE. Wszędzie takie informacje są jasno podane i każdy dobrze wie co dokładnie jest do wygrania, tylko tutaj bierze się tak naprawdę kota w worku, bo czekając na coś lepszego można się nie doczekać i skończyć z ręką w nocniku. Ludzie chcą po prostu jasnych, przejrzystych zasad, z wyszczególnionymi nagrodami do zdobycia.
Ale wtedy firma nie mogłaby stosować takich zagrywek jak ostatnio ze sceną epok której nikt się nie spodziewał połączoną z promocją na diamenty. Zapewne rachunek na koncie się zgadza, ale czy to fair w stosunku do graczy ? Dla mnie jest to moralnie bardzo wątpliwe, bo tak naprawdę firma zarabia na niewiedzy gracza i jego naiwności, że wyda wcześniej walutę eventową na cokolwiek innego, a potem rzuca sceny epok i place zwycięzców i czeka na wpłaty na konto. Dla mnie jest to po prostu nieuczciwe i uważam że obowiązkiem firmy jest informować gracza, co jest do zdobycia w evencie a nie zarabiać na niepodawaniu tych danych.To nie jest żadna roszczeniowość ze strony graczy, tylko taka informacja powinna a nawet musi być jawna.
 
Ludzie chcą za dużo. Roszczeniowość graczy rośnie szybciej niż inflacja. Wiecie z bety jakie będą nagrody, więc nie wydawajcie wszystkiego od razu, tylko czekajcie. Naprawdę niektórzy to by chcieli wiedzieć wszystko od ręki, psując tym samym zabawę, grę i wszystko. Jest dobrze tak, jak jest, i absolutnie żadnych dodatkowych ułatwień, usprawnień i innych tego typu rzeczy nie powinno być.
 
Do góry