Jak zabić grę.

Status
Zamknięty.

Persarum Rex

Zablokowany
Dla "swoich" i kolegów:
W tej chwili, jedyne w czym Gracze korzystający z zewnętrznego oprogramowania zyskują, nad grającymi uczciwie, to czas
Dla zwyklych graczy "uzyskanie nieuczciwej przewagi i ban za złamanie OWH:
11.2 Zabrania się wykorzystywania tzw. bugów lub błędów w programowaniu Gier do czerpania korzyści dla siebie i/lub innych Użytkowników.Screenshot_20210409-162039_Brave.jpgScreenshot_20210409-162032_Brave.jpgScreenshot_20210409-162022_Brave.jpgScreenshot_20210409-162013_Brave.jpgScreenshot_20210409-162039_Brave.jpgScreenshot_20210409-162013_Brave.jpgScreenshot_20210409-162039_Brave.jpgScreenshot_20210409-162032_Brave.jpgScreenshot_20210409-162022_Brave.jpgScreenshot_20210409-162013_Brave.jpgScreenshot_20210409-162039_Brave.jpgScreenshot_20210409-162032_Brave.jpgScreenshot_20210409-162022_Brave.jpg
 
Ostatnia edycja:

Devine111

Baron
@Zyleta1991 wolałbym nic nie napisać, niż napisać to co Ty. Naprawdę, jak można takie rzeczy zamieszczać. Wiemy, że są oszuści, ale wprowadziliśmy limit możliwych do anulowania zadań na poziomie 2000. Co z tego, że ślęczący uczciwy gracz, będzie poświęcał czas i robił aż się zablokuje. Ważne, że oszust zrobi tylko 2000 w ekspresowym tempie.
Co z naprawą gvg, ile można poprawiać prawdopodobnie kolejną CELOWO wprowadzoną nowinkę? Próbujecie naprawić jedną rzecz, psując 10 innych. Idzie wam to świetnie, tak samo jak zmuszanie graczy do zastanowienia się czy nie czas zakończyć przygodę z tą grą.
 
Jestem początkującym graczem i w CF widziałem swoją nadzieję na prowadzenie rozgrywki taktyką towarową. Nie chciałem stawiać wielu pereł militarnych na dużych poziomach, żeby móc powalczyć na Polach powiedzmy do limitu wyczerpania 30. Dzięki CF mogę spokojnie negocjować więcej niż walczyć, pomagając tym samy gildii oraz zdobywając PR na rozwój. Myślę, że limit uderzy poważnie w graczy opierających rozgrywkę na towarach i wzmocni już i tak nadużywaną klikaninę auto-bitewną na Polach.
Co do botów, to rozwiązań podawanych przez graczy Inno chyba nie bierze poważnie pod uwagę, bo nie przypominam sobie żeby limit na anulowanie zadań powtarzalnych był jakoś szczególnie przez nich promowany! Ja mogę dorzucić od siebie pomysł , że wystarczy od czasu do czasu wyrzucić okienko promocyjne "Kup diamenty" które zmuszałoby gracza do zamknięcia go kliknięciem na krzyżyk w losowej lokalizacji.
 

Marik

Książę
@Zyleta1991 ja to się zastanawiam co ty jeszcze robisz w foe team, wypisując takie bzdury nie tylko pogrążasz siebie ale i cały support. Tak jakbyś zaczął grę wczorajszego dnia. Jak masz wypisywać takie ,,mądrości,, to lepiej nic nie pisz
 

Busterion

Baronet
Bardzo dobrze że wprowadzono taki limit :) To właśnie kombinatorzy i nołlajfy niszczą tą grę powodując że nowi gracze nie mają cienia szansy na ich dogonienie. No, chyba że poświęcą kilka lat życia. I to dosłownie poświęcą :) Brawo Inno!!!
 
Jeśli ktoś musi coś poświęcać na rzecz czegoś, to sądzę że pora na poradnie odwykową. Ja gram bez poświęcania czegokolwiek, dla przyjemności wchodząc kiedy mam czas, nie kiedy muszę.
Ponadto zupełnie nie sądzę że boty byłyby tu głównym problemem, bo na to są znacznie lepsze sposoby, tak jak wspomniany wcześniej pomysł z wyskakującym okienkiem, które mogłoby pojawiać się tym częściej im dłużej jesteśmy online i jest dłuższa sesja klikania. Jest masa sposobów na to by znacznie uprzykrzyć życie "bociarzom" jednak wybiera się rozwiązanie które uprzykrzy życie tym bardziej zawziętym graczom. Może tu już jest tak jak podobno w innej grze tego samego producenta, gdzie pograć za free może tylko ten kto trzyma sztamę z adminami? Reszta otrzymuje bany za krzywy wyraz pyska?

Na koniec historyjka z innej gry, gdzie boty były tępiona w taki sposób że jeśłi ktoś za długo był online, to mod albo admin się odzywał do niego. Jeśli wystarczająco szybko się nie odpisało - wylogowanie. Po kilku razach ban. Jednak istniał bot, płatny dosyć drogi, którego używanie nie powodowało zwiększenia czujności adminów a to dlatego że bot owy był stworzony przez tych samych programistów co powyższą grę tworzyli i pisali. Tak, historia zupełnie nie związana z FoE, jednak postanowiłem ją zamieścić.
 
Bardzo dobrze że wprowadzono taki limit :) To właśnie kombinatorzy i nołlajfy niszczą tą grę powodując że nowi gracze nie mają cienia szansy na ich dogonienie. No, chyba że poświęcą kilka lat życia. I to dosłownie poświęcą :) Brawo Inno!!!
To jest jakiś przepis zabraniający poświęcania większej ilości czasu na granie? Jak ci się takie coś podoba, to Chiny zapraszają, rząd policzy ile czasu możesz na granie przeznaczyć
 

-ROBin-

Szlachcic zagrodowy
To właśnie kombinatorzy i nołlajfy niszczą tą grę powodując że nowi gracze nie mają cienia szansy na ich dogonienie.

Busterion Twoja wypowiedź jest jak próba dogonienia USA przez Polskę w wyścigu kosmicznym. Nie mamy cienia szansy bo USA zaczęło 70 lat temu wydając fortunę więc jak teraz zastopujemy USA to na bank mamy cień szansy ich dogonić. Myśl co piszesz bo jest równie śmiesznie jak z wypowiedzią @Zyleta 1991.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Bardzo dobrze że wprowadzono taki limit :) To właśnie kombinatorzy i nołlajfy niszczą tą grę powodując że nowi gracze nie mają cienia szansy na ich dogonienie. No, chyba że poświęcą kilka lat życia. I to dosłownie poświęcą :) Brawo Inno!!!
Naiwnie zakładasz że wśród nowych graczy nie ma kombinatorów i nołlajfow - "nowi" cie wyprzedzą zanim ty dogonisz "starych" :)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Nigdy nie były, ani nigdy nie będą dozwolone boty w naszej grze.

Nie rozumiem na jakiej podstawie Wasze stwierdzenia, że oficjalnie na to zezwoliliśmy. To, że zdajemy sobie sprawę z ich istnienia i możliwego wykorzystywania, oraz podejmujemy działania by ograniczyć ten proceder nie znaczy, że na to pozwalamy.
 

TheEngineer

Szlachcic zagrodowy
Nigdy nie były, ani nigdy nie będą dozwolone boty w naszej grze.

Nie rozumiem na jakiej podstawie Wasze stwierdzenia, że oficjalnie na to zezwoliliśmy. To, że zdajemy sobie sprawę z ich istnienia i możliwego wykorzystywania, oraz podejmujemy działania by ograniczyć ten proceder nie znaczy, że na to pozwalamy.

Z tych wszystkich wypowiedzi, Sz.P. Zyleta tylko tyle zrozumiał... Szkoda.
 

Persarum Rex

Zablokowany
To, że zdajemy sobie sprawę z ich istnienia i możliwego wykorzystywania, oraz podejmujemy działania by ograniczyć ten proceder nie znaczy, że na to pozwalamy.
1. Jakie dzialania podejmuje Zespół
FoE?
2. A dlaczego nie zmienicie zapisu że nie wolno korzystac z botow - jak by kazdy mógł to nie bylo by problemu "nieuczciwej przewagi"
3. Programisci Inno zajeli by sie tworzeniem coraz lepszych botow a nie psuciem gry.
Kurtyna :)
 

Jake Long

Baron
Nigdy nie były, ani nigdy nie będą dozwolone boty w naszej grze.
To tego dopilnujcie! Ale na inne sposoby!!!!

Nie rozumiem na jakiej podstawie Wasze stwierdzenia, że oficjalnie na to zezwoliliśmy. To, że zdajemy sobie sprawę z ich istnienia i możliwego wykorzystywania, oraz podejmujemy działania by ograniczyć ten proceder nie znaczy, że na to pozwalamy.
Skąd te stwierdzenia? Może z własnego posta, którego zamieścił Pan wcześniej, przypomnę:
Pragnę zwrócić uwagę, że ta zmiana poniekąd wyrównuje szanse osób korzystających z botów i tych, którzy grają uczciwie. Jeśli za pomocą bota, ktoś mógł przez 24 godziny na dobę wykonywać zadania powtarzalne, mógł ich do tej pory zrobić kilkadziesiąt razy więcej, niż osoba poświęcająca swój wolny czas, na wykonywanie tych samych czynności.

!!!
Próbowałem zrozumieć sens tych zmian związanych z ChF, ale po tym co przeczytałem jestem oburzony.
Rozumiem, że zaburza ta perła interesy InnoGames, ale odbiegając od tego stanu rzeczy - czas leci do przodu, z eventu na event pojawiają się coraz bardziej atrakcyjne nagrody główne. Dlaczego zatem pojawia się TO?! 1617988473016.png
Żeby rozwiać wątpliwości: Nie mam nic przeciwko zmianom zachodzącym w grze, ale dlaczego zespół zabiera się za takowe ze złej strony? Nie prościej jest zmienić bezużyteczne aspekty gry na takie, które znajdą swoje zastosowanie? Byłoby bez niepotrzebnego szumu ze strony społeczności i bez ryzyka, że starzy gracze, którze możliwe że wspierają twórców w rozwoju ich gry nie uciekną z nich, ponieważ twórcom zachciało się ograniczać ich możliwości.

Mam nieustępliwe wrażenie, że ten limit nie będzie istniał po wprowadzeniu do gry Forge Plus i usunięciu tego limitu dla graczy premium, ale mam nadzieję, że się mylę.
 

Markiz.

Książę
Nigdy nie były, ani nigdy nie będą dozwolone boty w naszej grze.

Nie rozumiem na jakiej podstawie Wasze stwierdzenia, że oficjalnie na to zezwoliliśmy. To, że zdajemy sobie sprawę z ich istnienia i możliwego wykorzystywania, oraz podejmujemy działania by ograniczyć ten proceder nie znaczy, że na to pozwalamy.
Ano na takiej podstawie, że stosujecie środek zastępczy nazwany ograniczeniem ilości pominiętych zadań powtarzalnych, czym karzecie graczy, którzy poświęcają swój czas na grę.
Natomiast oszustom, którzy używają botów, jedynie zmniejszacie ilość zdobywanych nagród w zadaniach powtarzalnych, zamiast wyrzucić ich na zbity pysk.
Możliwości są dwie:
- jesteście w zmowie z oszustami i próbujecie komuś powyżej Was udowodnić że "walka z botami" trwa
- jesteście tak nieudolni w wychwyceniu i wywaleniu oszustów, że idiotycznymi decyzjami próbujecie komuś powyżej Was udowodnić że "walka z botami" trwa
 

Persarum Rex

Zablokowany
bez ryzyka, że starzy gracze, którze możliwe że wspierają twórców w rozwoju ich gry nie uciekną z nich
A nie przyszło ci do głowy ze może o to wlaśnie chodzi?
Przykladowo top 50 graczy rezygnuje - coz za "piekna" perspektywa dla "nowych" i paczki diaxow "schodza jak cieple buleczki" ;)
 

Marik

Książę
Ano na takiej podstawie, że stosujecie środek zastępczy nazwany ograniczeniem ilości pominiętych zadań powtarzalnych, czym karzecie graczy, którzy poświęcają swój czas na grę.
Natomiast oszustom, którzy używają botów, jedynie zmniejszacie ilość zdobywanych nagród w zadaniach powtarzalnych, zamiast wyrzucić ich na zbity pysk.
Możliwości są dwie:
- jesteście w zmowie z oszustami i próbujecie komuś powyżej Was udowodnić że "walka z botami" trwa
- jesteście tak nieudolni w wychwyceniu i wywaleniu oszustów, że idiotycznymi decyzjami próbujecie komuś powyżej Was udowodnić że "walka z botami" trwa
Wnioskując po wypowiedziach Zyleta1991 to zapewne ta 2 opcja
 
To chyba nie wszystko ci nowi przemyśleli. ciekawe czy spodoba im się kupowanie towarów na nową epokę, miesiąc po jej wejściu za 20k.
Skończy się też budowanie arek i trudniej o wrzutki na wysoki bonus będzie. Wszyscy czerpali zyski z tego że topowi gracze poświęcali więcej czasu żeby się rozwinąć lepiej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry