Jak zabić grę.

Status
Zamknięty.

Jake Long

Baron
Nie wiem jak wyglądają ceny diaxów na zachodzie, ale obstawiam, że to może być po prostu przelicznik euro-złoty i wtedy wiadomo, że ceny u nas będą większe niż na zachodzie, w odniesieniu do zarobków.
Nie oszukujmy się, jako Polska nie posiadamy dobitnie mocnej monety żeby dla nas te ceny były odpowiednie. Zwróćmy uwagę że firma jest niemiecka. ;)
 

.Iron.

Szlachcic zagrodowy
To ciekawe. Gram od 4 lat i nie wydałam na tę grę nawet grosza.

Hm...nie napisałem nigdzie że wydaje pieniądze na grę...ale odbiegliśmy od tematu...to ograniczenie w postaci limitów jest tak potrzebne jak zeszłoroczny śnieg, słabe to strasznie:)
 

linuxgeek

Baronet
Ten limit jest kompletnym bezsensem. Gracze tacy jak jak przez lata buduja miasta inwestujac miliony PR-ow, setki tysiecy diaxow, tysiace godzin pracy po to aby miec mozliwosc wykonywania dowolnej ilosci zadan powtarzalnych. Koszta zadan sa na tyle wysokie ze nie da sie ich wykonywac 24h na dobe.
Podobnie jest w sytuacji kkiedy gracze buduja swoje miasta aby miec mozliwosc wykonywania nieograniczonej ilosci walk. Podobnie jest w przypadku graczy ktorzy buduja swoje miasta po to aby miec nieograniczona mozliwosc wrzucania dowolnej ilosci PRow w perly. Cala ta sytuacja to zwykla dyskryminacja.
 
Ostatnia edycja:

Darko

Szlachcic zagrodowy
Dzisiaj ograniczenia zadań, jutro walki z limitem, pojutrze ilość wydawanych pr a potem limit graczy na serwerze.
Czy coś jeszcze można ograniczyć?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Dziękujemy za Wasze opinie.

Wprowadzenie dziennego limitu zadań powtarzalnych zostało podyktowane ograniczeniem możliwości nadużyć w zadaniach powtarzalnych. Przeanalizowaliśmy przeciętne zachowanie przeciętnego Gracza i taki limit nie powinien być odczuwalny dla, powiedzmy, "przeciętnego Kowalskiego".
O wprowadzeniu tego limitu informowaliśmy już wcześniej [odsyłam do ogłoszenia]. W związku z błędem technicznych, który wraz z tą zmianą w tamtym czasie się pojawił, wycofaliśmy ją i skupiliśmy się na naprawie tego błędu, dlatego też sam dzienny limit zadań powtarzalnych również przybył do nas z lekkim opóźnieniem.

Poruszyliście kilka kwestii, które chciałbym wyjaśnić, by nie było żadnych niedomówień.

Bez zapowiedzi weszła dzisiaj bardzo ciekawa zmiana- limit przerwanych zadań, osoby w pasie są w stanie zrobić ich 166 dziennie.
Zadań można wykonać nieskończenie wiele. Jak już zauważyłeś, limit ten dotyczy anulowania zadań. Jeśli będziesz wykonywać wszystkie zadania, nawet nie zauważysz tej zmiany. Zawsze możesz również dostosować swoją taktykę wykonywania zadań do obecnych realiów - tj. wykonywać więcej niż do tej pory zadań i tym samym mniej ich przerywać. Tym sposobem będziesz mógł wykonać tych zadań znacznie więcej niż "tylko" 166.

Od ponad roku wszystko szło w bonus do ataku, co teraz będzie mijało się z celem. Na GvG tak duże bonusy nie są potrzebne, a Pola Chwały to niewypał, który był ciekawy tylko przez kilka pierwszych sezonów.
Niespecjalnie rozumiem, jak zmiana w postaci dziennego limitu anulowania zadań wpływa na strategię w rozwoju bonusów dla armii atakującej. Rozumiem, że są zadania polegające na pokonaniu armii, ale bonus jednostek przeciwnika jest tam stały, niezmienny, więc wielkość własnych bonusów nie powinna mieć znaczenia - jeśli jesteś w stanie pokonać takie armie, to dalsze zwiększanie bonusów i tak mijało się z celem i nie musiałeś iść całkiem w atak, a rozwijać inne aspekty rozgrywki.
Mogę zrozumieć rozczarowanie osób rozwijających Chateau Frontenac, bo w związku z tą zmianą będą mieli ograniczone "pole do popisu", ale atak? Wytłumacz proszę, bo nie rozumiem.

Co najgorsze w tym wszystkim to to że w taki sposób i tak nie wyeliminuja botów a jedynie zmniejszają dzienną ilość ich wykorzystania.
Pragnę zwrócić uwagę, że ta zmiana poniekąd wyrównuje szanse osób korzystających z botów i tych, którzy grają uczciwie. Jeśli za pomocą bota, ktoś mógł przez 24 godziny na dobę wykonywać zadania powtarzalne, mógł ich do tej pory zrobić kilkadziesiąt razy więcej, niż osoba poświęcająca swój wolny czas, na wykonywanie tych samych czynności.
W tej chwili, jedyne w czym Gracze korzystający z zewnętrznego oprogramowania zyskują, nad grającymi uczciwie, to czas - zadań wykonać mogą tyle samo, a przy większej determinacji innych osób, nawet mniej. Nie jest to być może rozwiązanie wszelkich problemów z takimi zachowaniami, ale z pewnością jest to krok do przodu.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Niespecjalnie rozumiem, jak zmiana w postaci dziennego limitu anulowania zadań wpływa na strategię w rozwoju bonusów dla armii atakującej. Rozumiem, że są zadania polegające na pokonaniu armii, ale bonus jednostek przeciwnika jest tam stały, niezmienny, więc wielkość własnych bonusów nie powinna mieć znaczenia - jeśli jesteś w stanie pokonać takie armie, to dalsze zwiększanie bonusów i tak mijało się z celem i nie musiałeś iść całkiem w atak, a rozwijać inne aspekty rozgrywki.
Zapomina pan o czynniku losowym? Zwiększanie bonusu nie zmniejsza strat co przy duzej ilosci walk ma znaczenie?
Pragnę zwrócić uwagę, że ta zmiana poniekąd wyrównuje szanse osób korzystających z botów i tych, którzy grają uczciwie.
Czy w zwiazku z tym boty nie powinny byc legalne? "Wyrownanie szans" - zamiast legalizacji?
W tej chwili, jedyne w czym Gracze korzystający z zewnętrznego oprogramowania zyskują, nad grającymi uczciwie, to czas -
"Jedynie czas"? Uważa pan że "jedynie czas" to "nic"?
Dziwne to "tłumaczenie" :(

forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/boty-problem.22243/
 

Borisel

Hrabia
Zadań można wykonać nieskończenie wiele. Jak już zauważyłeś, limit ten dotyczy anulowania zadań. Jeśli będziesz wykonywać wszystkie zadania, nawet nie zauważysz tej zmiany. Zawsze możesz również dostosować swoją taktykę wykonywania zadań do obecnych realiów - tj. wykonywać więcej niż do tej pory zadań i tym samym mniej ich przerywać. Tym sposobem będziesz mógł wykonać tych zadań znacznie więcej niż "tylko" 166.
Trochę ciężko powiedzieć - skoro istnieją "zatrzymajki" 24 h produkcji , produkcja konkretnej rzeczy czy nawet zdobycie zadowolenia - jedynymi sensownymi zadaniami są wymiana monet i produkcji , zebranie zaopatrzenia i monet oraz przekazanie PR . Więc siłą rzeczy to się pomija - nikt nie będzie sobie specjalnie przedłużał czasu na robienie tych zadań
 

Blade1984

Książę
Pragnę zwrócić uwagę, że ta zmiana poniekąd wyrównuje szanse osób korzystających z botów i tych, którzy grają uczciwie. Jeśli za pomocą bota, ktoś mógł przez 24 godziny na dobę wykonywać zadania powtarzalne, mógł ich do tej pory zrobić kilkadziesiąt razy więcej, niż osoba poświęcająca swój wolny czas, na wykonywanie tych samych czynności.
Poniekąd? A nie powinniście całkowicie wyrównać szans? To po pierwsze. Po drugie zapora przeciwko botom nie powinna ograniczać uczciwych graczy. Poszliście zwyczajnie na łatwiznę i tyle, co z tym go ze ktoś na botach skorzysta mniej? Nie powinien skorzystac wcale. Kolejny babol, ktory probujecie wcisnąć jako super rozwiazanie, za które gracze powinni być wdzięczni.
 
Przeanalizowaliśmy przeciętne zachowanie przeciętnego Gracza i taki limit nie powinien być odczuwalny dla, powiedzmy, "przeciętnego Kowalskiego".

Czyli jak zawsze, aktywniejsi gracze są dyskryminowani, bo dla kogoś kto poświęcał trochę więcej czasu, to ten limit jest śmieszny.

O wprowadzeniu tego limitu informowaliśmy już wcześniej [odsyłam do ogłoszenia]. W związku z błędem technicznych, który wraz z tą zmianą w tamtym czasie się pojawił, wycofaliśmy ją i skupiliśmy się na naprawie tego błędu, dlatego też sam dzienny limit zadań powtarzalnych również przybył do nas z lekkim opóźnieniem.

Przecież wtedy żadnego limitu nie było. Mam rozumieć że wprowadziliście zmianę, która się jednak nie pojawiła, a za to wszedł tylko błąd? xD
Do tego moglibyście skończyć z tą ściemą, bo przed pojawieniem się "oficjalnego" komunikatu, kilku członków teamu, na innych forach, pisało że nie jest to błąd.

Zadań można wykonać nieskończenie wiele. Jak już zauważyłeś, limit ten dotyczy anulowania zadań. Jeśli będziesz wykonywać wszystkie zadania, nawet nie zauważysz tej zmiany. Zawsze możesz również dostosować swoją taktykę wykonywania zadań do obecnych realiów - tj. wykonywać więcej niż do tej pory zadań i tym samym mniej ich przerywać. Tym sposobem będziesz mógł wykonać tych zadań znacznie więcej niż "tylko" 166.

Robiłeś kiedyś zadania w pasie? Polecam najpierw tam zajrzeć i wtedy dopiero odnosić się do tematu, bo to przecież jest kompletna bzdura.

Niespecjalnie rozumiem, jak zmiana w postaci dziennego limitu anulowania zadań wpływa na strategię w rozwoju bonusów dla armii atakującej. Rozumiem, że są zadania polegające na pokonaniu armii, ale bonus jednostek przeciwnika jest tam stały, niezmienny, więc wielkość własnych bonusów nie powinna mieć znaczenia - jeśli jesteś w stanie pokonać takie armie, to dalsze zwiększanie bonusów i tak mijało się z celem i nie musiałeś iść całkiem w atak, a rozwijać inne aspekty rozgrywki.
Mogę zrozumieć rozczarowanie osób rozwijających Chateau Frontenac, bo w związku z tą zmianą będą mieli ograniczone "pole do popisu", ale atak? Wytłumacz proszę, bo nie rozumiem.

No tutaj przeszedłeś samego siebie. Jeżeli nie rozumiesz podstawowych aspektów gry, to czy na pewno jest to miejsce dla Ciebie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Przeanalizowaliśmy przeciętne zachowanie przeciętnego Gracza i taki limit nie powinien być odczuwalny dla, powiedzmy, "przeciętnego Kowalskiego".
No brawo jakie piękne rozwiązanie, w parku wieczorem napadają na spacerowiczów to zamknąć park przed wieczorem.
Komuś się coś popomylało. Zamiast walczyć z bandziorami zamykamy dla zwykłych ludzi.

A nie można było wyłapać tych co robią zbyt wiele pominięć np. powyżej 2000, przeanalizować czy jest to boot czy gracz, a zapewne wydawca gry dysponuje narzędziami do tego, i skazać ich na banicję czasową lub całkowitą, nie sądzę by w skali jednej wersji językowej były to tysiące graczy do sprawdzenia, zresztą można zacząć od tych co osiągają największe ilości, jak się ludzie robiący to, dowiedzą o banach to sami zrezygnują z botów. Ale o wiele łatwiej było wprowadzić ograniczenie pominięć. Po prosu żenada. To jest przyznane się wydawcy do całkowitej niemocy. Taka jest moja opinia o tej sprawie i nie tylko tej.
 

Darko

Szlachcic zagrodowy
Pragnę zwrócić uwagę, że ta zmiana poniekąd wyrównuje szanse
W ramach wyrównania szans proponuję:
- limit walk dziennych
- limit na poziomy pereł w mieście
- limit bonusu do ataku
- limit bonusu do obrony miasta
- limit na ilość budowy osad kulturowych
- limit zbieranych pr z miasta
na koniec limit logowań dziennych do gry
Czy naprawdę o to chodzi twórcom gry?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Pragnę zwrócić uwagę, że ta zmiana poniekąd wyrównuje szanse osób korzystających z botów i tych, którzy grają uczciwie.
W takim przypadku proszę aby wydawca gry, w celu prawdziwego wyrównania szans, opublikował boota (lub zezwolił na jego działanie w regulaminie) do robienia zadań powtarzalnych, tak aby każdy gracz mógł z niego korzystać, to dopiero wyrównało by szanse. Mnie osobiście nie chce się klikać w zadaniach i robię ich niewiele, ale wydaje się, że chodzi o zasadę sprawiedliwości, aby wszyscy mieli takie same szanse, ale jeśli działanie takich programów jest niedozwolone to ich używanie powinno o być karane.
To jest bolszewicka zasada lepiej ukarać stu niewinnych niż żeby jednemu winnemu się udało.
 

Bożka123

Hrabia
Szukajcie pozytywów ;).
Inno przyznało, że doskonale wie o botach. Po drugie (ważniejsze) częściowo zaakceptowało ich stosowanie:
W tej chwili, jedyne w czym Gracze korzystający z zewnętrznego oprogramowania zyskują, nad grającymi uczciwie, to czas - zadań wykonać mogą tyle samo, a przy większej determinacji innych osób, nawet mniej. Nie jest to być może rozwiązanie wszelkich problemów z takimi zachowaniami, ale z pewnością jest to krok do przodu.
Czy to krok do przodu? Zależy, gdzie jest przód. ;)
 

Persarum Rex

Zablokowany
Wszyscy gramy w tę samą grę. Wszystkim nam zatem powinno zależeć na tym, by się przy niej dobrze bawić, czerpać z niej radość i każdy ma prawo do podzielenia się swoimi pomysłami na temat "co mogłoby być lepsze".
Oczywiście, nie wszystkim jakieś pomysły będą się podobać - przeważnie będzie to widać po niewielkiej liczbie "lajków", można to skomentować, ale niech to będzie zrobione z głową, z argumentami i bez agresji.
Madre slowa dla przypomnienia
 

-ROBin-

Szlachcic zagrodowy
Jeśli będziesz wykonywać wszystkie zadania, nawet nie zauważysz tej zmiany.

Ja bardzo proszę o powagę. Jak wykonać wszystkie zadania??? To o produkcji 24h razy 6 to niby ile mam mieć budynków produkcyjnych? 6 razy powiedzmy 100 to mam mieć 600 kowali?? A tutaj wystarczyło kliknąć PRZERWIJ.

To samo dotyczy kilkunastu innych zadań, które wymagają czaaaassuuuuu. Więc klawisz PRZERWIJ załatwiał sprawę do czasu zadania, które wykonuje się kliknięciem.
By wykonywać wszystkie zadania należy dać graczowi takie, które się DA WYKONAĆ w kilka sekund inaczej rozmowa jest bezsensowna.
Jak mam do wyboru zadanie z walkami, które robię klik i gotowe bo mam 2k ataku to przecież nie będę stał na zadaniu "zmotywuj 30 budynków" bo nie mam 50 tysięcy znajomych.
NAJWAŻNIEJSZE
Zadania wykonuje się dla nagrody lub/i dla "szybowania" w rankingu. Perła CHF dawała możliwość zwielokrotnienia tej nagrody a walki do "szybowania" w rankingu. I wreszcie zrozumieć trzeba, że te 2 cele są priorytetowe dla osób wykonujących zadania. Dla mnie przesuwanie się do góry jest nudne ale nagrody to inna para kaloszy. Zabranie tej możliwości to będąc w najwyższej epoce gdzie niewiele już ma się do zrobienia to zabranie 80% motywacji do gry bo po godzinie nie ma co robić....
Dla mnie można zabrać całkowicie zadania ale dajcie nam graczom cel, do którego mamy iść. Jak nie dajecie nic do roboty to oddajcie zadania.

Niespecjalnie rozumiem, jak zmiana w postaci dziennego limitu anulowania zadań wpływa na strategię w rozwoju bonusów dla armii atakującej. Rozumiem, że są zadania polegające na pokonaniu armii, ale bonus jednostek przeciwnika jest tam stały, niezmienny, więc wielkość własnych bonusów nie powinna mieć znaczenia - jeśli jesteś w stanie pokonać takie armie, to dalsze zwiększanie bonusów i tak mijało się z celem i nie musiałeś iść całkiem w atak, a rozwijać inne aspekty rozgrywki.

Proponuję najpierw mieć miasto dające 600 ataku i pójść powalczyć na pola chwały. Następnie mieć 2000 ataku i zrobić to samo....
W zadaniach gdzie się (uwaga! to szokujące dla żylety) wykonuje walki jest chyba przyjemniej nie tracić jednostek przy 2000 ataku niż tracić ich po 3-4 co walkę więc cytuję "wielkość własnych bonusów nie powinna mieć znaczenia" otóż ma. Jak wyżej - chodzi o to by nie tylko pokonać ale też by nie stracić wojska.

Mogę zrozumieć rozczarowanie osób rozwijających Chateau Frontenac, bo w związku z tą zmianą będą mieli ograniczone "pole do popisu", ale atak? Wytłumacz proszę, bo nie rozumiem.

Rozczarowanie. To złe słowo. Podnosiłem CHF do góry przez miesiące by się właśnie dowiedzieć w kilka sekund, że kilkumiesięczne jej budowanie skwitować jednym zdaniem o "rozczarowaniu".

Pragnę zwrócić uwagę, że ta zmiana poniekąd wyrównuje szanse osób korzystających z botów i tych, którzy grają uczciwie.

Ta zmiana poniekąd miesza. Ja wypraszam sobie teksty o graczach na botach i graczach uczciwych bo to zdanie wprowadza dyskryminację. Jak tak jest to proszę doprowadzić do stanu eliminowania graczy "nieuczciwych" cokolwiek to oznacza.
Jak już temat uczciwości został poruszony to czy uczciwe jest zablokować się na mapie GvG na dwóch sektorach i na zmianę zakładać sobie oblegi i je zbijać w nieskończoność?
 

Załączniki

  • 20210408_2000max.png
    20210408_2000max.png
    235,5 KB · Wyświetlenia: 68
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Dziwily się pewne osoby że zalożylem temat "dokad zmierza gra"?
"Przegladarkowcy" to uproszczona nazwa "starych" graczy = wysokie lvl perel wysokie bonusy dla armii itd. po co maja kupowac diaxy? "Zrobią "se"..."
A aplikacja to nowi - kupia diaxy i...widza jak "starzy odjeżdrzają"
"Potanic" diaksy? Nie!!!
"Miękkie" uwalenie rozwinietych (w trosce nie o eliminację botow) - "oczko" do "nowych" - bocik + diaxy i szybciutko "starych" dogonicie...
Zacytuje "stosujacy boty zyskuja TYLKO!!! czas - oczko do "kumatych" nowych = kupujcie diaxy + jakis bocik i moment zlikwidujesz roznice ze zacząleś 7 lat później - ehhh ...."brawko" :(
GRACZ ZROBIŁ SWOJE (juz diaxow nie kupi) GRACZ MOZE ODEJŚĆ - o to chodzi!!!
 

QURDE

Szlachcic zagrodowy
2000 przewinięć wystarczyło mi na pół dnia:
1. w czasie walk na polach ustawiam 3 zadania : pokonaj 40 jednostek, wygraj 12 bitew, zdobądź 5 jednostek - czyli po zrobieniu 12-tu walk muszę je przewinąć a po zebraniu nagród , wracam na pola i robię kolejne 12 walk, zbieram nagrody i tak dalej...
2. przed zbiorami z miasta ustawiam 3 zadania: pokonaj armie i zdobądź 500 surowców, zbierz "ileśtam" monet i młotków oraz , 5 jednostek wojska - w trakcie zbiorów znowu muszę przewijać....
3. po zbiorach PR`ów w mieście wbijam je w perły robiąc i przewijając dwa zadania: wydaj 150 i wydaj 200 PR
4. jak mam czas ustawiam: pokonaj 40 jednostek i wygraj 12 bitew a w trzecim zadaniu pokonaj armie i to zadanie przewijam aż mi się wykonają dwa pierwsze.
więc jak widać sporo czasu na to poświęcam ale i sporo zyskuje. TERAZ po części mi to ZABRANO !!!!!

Nie widzę w tym żadnych nielegalnych działań. Dlaczego ktoś mi zabiera możliwość czerpania profitów z tego co sam wymyślił nazywając to zadaniami powtarzalnymi ??? Przecież każdy ma równe szanse wykonywać te zadania ...

Z innej beczki trochę z kpiną ale: a co powiedzie żeby graczy posiadających komputer z procesorem i9 i 32Gb Ramu zmusić do przydzielenia dla przeglądarki obsługującej FOE tylko jednego core i 4 Gb ramu w ramach wyrównania szans z graczami ze słabym sprzętem..... he he, mniej więcej ten sam poziom "wyrównywania szans"

małe podsumowanie: nie tędy droga ;) są gracze poświęcający sporo czasu grze czego efekty widać w rozwoju ich miast i rankingu, oraz gracze "z doskoku" oraz sfrustrowani tym że ktoś jest lepszy , ma więcej , szybciej się rozwija i "skacze im gul" że są w tyle, ot i to takie wyrównywanie szans ;(

"Przeanalizowaliśmy przeciętne zachowanie przeciętnego Gracza i taki limit nie powinien być odczuwalny dla, powiedzmy, "przeciętnego Kowalskiego"."

o co tu chodzi ? jeżeli Kowalski jest przeciętny to nie znaczy że ja też muszę ! Co mnie obchodzi jego przeciętność ? - trochę "po bandzie pojechałem" ale taka jest prawda, gram dla przyjemności i przeciętność niestety mi jej nie sprawia.
 

Borisel

Hrabia
Już wszystko co było zostało napisane . Tak jeszcze wracając do cytatu :

W tej chwili, jedyne w czym Gracze korzystający z zewnętrznego oprogramowania zyskują, nad grającymi uczciwie, to czas
Chciałbym się dowiedzieć co to znaczy ? To już sygnał , że można "botować" bez problemu ? I jedyną przeszkodą jest "czas" ? Czemu mają zyskać ? Chyba powinniście zrobić wszystko by gracze korzystający z zewnętrznego oprogramowania nic nie zyskali - co więcej stracili swoje konta na stałe .
To już jesteście Piłatami - umywacie ręce od obowiązków mówiąc , że jakby co to nie my i nie czujemy odpowiedzialności ? Bo już nie wiem jak z lenistwa można pozwolić na jawne botowanie i jeszcze wciągnąć do tego graczy nie mający z tym nic wspólnego .
 

Markiz.

Książę
Wszystko wskazuje na to, że bootowaniem zadań powtarzalny zajmuje się ta sama banda, o której bywało pisane na forum że bootują w GVG. A support zamiast ich wszystkich wy...ć z gry, woli zgodzić się na ich machlojki, kosztem innych uczestników gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry