Jak zabić grę.

Status
Zamknięty.

Marik

Książę
Czyli spóźnili się o miesiąc z wprowadzeniem tego. Co nie zmienia faktu że przymierzali się do tego. I dzisiaj to weszło. Co mogą jeszcze zrobić? Ewentualnie podwyższyć limit... Nie widzę innej drogi by ukrócić graczy od używania botów.
Podwyższanie limitu to kolejnie partaczenie roboty. Są skrypty i pluginy. Nie trzeba nic zmieniać w grze bo one wykonują całą robotę, ale trzeba pomyśleć, a niektórych myślenie boli
 

Blade1984

Książę
Nie widzę innej drogi by ukrócić graczy od używania botów.
Tych dróg jest kilka i byla juz o nich mowa w innym temacie. Ja osobiście robię mało zadań, jakoś nie chce mi się tego klikać, ale rozumiem oburzenie dużej części graczy. Co najgorsze w tym wszystkim to to że w taki sposób i tak nie wyeliminuja botów a jedynie zmniejszają dzienną ilość ich wykorzystania.
 

Arox

Baron
Idea zadań powtarzalnych w mojej autopsji polega na tym, że możemy te zadania powtarzać do skutku, ile tylko chcemy, a tutaj mamy z góry narzucany jakiś chory limit, który wykorzystuje w kilka większych wrzutek pomijając wszystkie zbędne mi zadania w Pasie .
No cóż mamy zadania poboczne i powtarzalne. I jak wiemy zadanie poboczne to takie zadanie które w całej grze możemy wykonać tylko raz. Powtarzalne zadanie to takie zadanie które można wykonać więcej niż raz. I tyle. Limit nie zmienia nic w tym przypadku bo nadal zadanie powtarzalne będzie można powtórzyć.

A i jeszcze coś... ten limit dotyczy tylko anulowania. Więc technicznie dalej można cały dzień robić powtarzalne zadania tylko po osiągnieciu limitu trzeba robić wszystkie po kolei.
 
Może coś napiszę o czym nie każdy wie. Jak nie mogą namierzyć botów? Polecam użyć, choćby testowo, bota do odwiedzin znajomych. Ja tak zrobiłem testowo kilka miesięcy temu, odinstalowałem. jakieś 30 minut po użyciu miałem bana za "użycie niedozwolonego oprogramowania".
Nie uwierzę że nie da się też wyłapać makr z myszek czy innych auto-clickerów. Tu wcale nie chodzi o boty. Po prostu gracze wydają za mało kasy i trzeba coś z tym zrobić. A ja właśnie zabrałem się za CHF...... ech życie.
 

pogrom00

Szlachcic zagrodowy
Każde "ulepszenie" które ostatnio zostaje dodane do gry nie wpływa na ulepszenie gry czy poprawienie jej grywalności a tylko i wyłącznie psuje tą grę i zniechęca graczy do wchodzenia na nią. Do czego dążą twórcy tymi zagrywkami, jest to bardzo ciekawe pytanie. Jak tak dalej pójdzie to ta gra nie będzie miała już kompletnie sensu, czas powoli rozglądać się za grami innych konkurencyjnych firm.
 

.Iron.

Szlachcic zagrodowy
Dzień dobry,

Parafrazując Wojciecha Młynarskiego...

Co by tu jeszcze spie...zepsuć, Panowie Myśliciele od FOE? Co by tu jeszcze?

Jeśli chodzi o zniechęcenie do gry graczy to zapewne się uda, rozrywka zamienia się w...tak było w przypadku innych gier, gdzie te gry umarły i gracze poszukali innych gier od innych producentów;)
 

Jake Long

Baron
Jeśli chodzi o zniechęcenie do gry graczy to zapewne się uda, rozrywka zamienia się w...tak było w przypadku innych gier, gdzie te gry umarły i gracze poszukali innych gier od innych producentów;)
Grałem w naprawdę wiele darmowych gier online i jedyne co mogę powiedzieć to powodzenia w poszukiwaniach. Przyda się.
Naprawdę, póki co twórcy starają się jak mogą żeby z tej gry nie zrobić zjadacza portfeli. Fakt, że przyszłości gry jeszcze nie znamy.
Nie wiem też jak bardzo dotkliwe jest to w rozgrywce. Sam nie mam tak wysokiej perły żeby robić 2000 kliknięc w anuluj, ale rozmawiając z całą gildią, praktycznie nikogo ta zmiana nie dotyka, a w dyskusję włączyli się głównie gracze mający ChF na poziomach 60-70+ (EDIT) w dodatku jest to elita będąca co sezon Pola Chwały w czołówce (koniec EDIT). Fakt, że są inne sposoby na zapobieganie botom w tej grze, ale sytuacja wygląda tutaj dokładnie jak z Captcha. Przyjdzie prędzej czy później taki Chińczyk czy Hindus i napisze ci oprogramowanie, które sprawi że taki skrypt ci obejdzie. Już były edycje noCaptcha, ReCaptcha. I najnowsza juz jest do tego stopnia irytująca, że cały problem z kłódką to nic przy tym czego wymaga google do wypełnienia tego badziewia. :)

Jedno jest pewne, Inno chce trochę bardziej zbalansować grę. Szkoda tylko, że nie zabiera się najpierw od wzmacniania bezużytecznych pereł tylko od osłabiania najmocniejszych. Przyjdzie jednak co do czego to zrozumiecie tę zmianę. Czy słuszna ona była, czas pokaże.
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Jedno jest pewne, Inno chce trochę bardziej zbalansować grę. Szkoda tylko, że nie zabiera się najpierw od wzmacniania bezużytecznych pereł tylko od osłabiania najmocniejszych. Przyjdzie jednak co do czego to zrozumiecie tę zmianę. Czy słuszna ona była, czas pokaże.
Ja bym tylko zmienił słowo "zbalansować" na "zbiznesować" poza tym w pelni sie zgadazam :)
 

.Iron.

Szlachcic zagrodowy
Naprawdę, póki co twórcy starają się jak mogą żeby z tej gry nie zrobić zjadacza portfeli

Dobre:) ja widzę od 8 lat że to jest studia bez dna co do wydawania realnych pieniędzy;) z tym że to jest każdego sprawa co z nimi robi, tak się starają twórcy właśnie, nie zostałeś czasem wynajęty do pisania takich banialuk?;)
 
Ostatnia edycja:

Jake Long

Baron
Dobre:) ja widzę od 8 lat że to jest studia bez dna co do wydawania realnych pieniędzy;) z tym że to jest każdego sprawa co z nimi robi, tak się starają twórcy właśnie, nie zostałeś czasem wynajęty do pisania takich banialuk?;)
Uwierz mi, grałem w gry P2W i ta gra nawet nie ma 1% absurdu w porównaniu do gier pokroju State of Survival czy czegokolwiek z firmy tego wydawcy. Prawda jest taka, że możesz mieć budynek eventowy więcej niż grający bez wydawania pieniędzy na diamenty a radzić sobie równie dobrze, jeśli nawet nie lepiej od posiadacza tego budynku eventowego. Wszystko jest w pełni uzależnione od twojego zaangażowania.

Gram w to aktywniej od mniej więcej roku. I kupiłem może z 2-3 razy diamenty w niezbyt dużych ilościach. I szczerze powiedziawszy - nie kupiłem ich głównie ze względu na wirtualne korzyści, a ze względu na wsparcie twórców. Weź to pod uwagę, że twórca musi serwery z czegoś utrzymać, z czegoś utrzymać reklamy, kadrę pracowniczą etc, etc. Jak pomyślisz nad tym dłużej to ma rzeczywiście to sens.
A dopóki diamenty nie mają w sobie dużego udziału co do rozwoju pereł - to gra ta zjadaczem portfeli nie jest.

Idąc tym tokiem rozumowania - Nerf ChF miał sens. Biznesowy. Ogromny. Policz sobie ile gracze nabijający tysiące misji tygodniowo z zadań powtarzalnych zgarnęli diamentów. Następnie przyjrzyj się cenom diamentów w sklepie. Fakt, można było zalepić tę dziurę usuwając z nagród z zadań powtarzalnych diamenty. Ale po co? Żeby znowu wywołać szum wokół tego jak bardzo Inno zależy na forsie? Wszystko wychodzi na to samo, a na dobrą sprawę najwięcej mają do powiedzenia ci, którzy mogą czysto teoretycznie z takich botów korzystać. ;)

Rozbudowa ChF wciąż będzie miała sens. Ponieważ jest to jedna z naprawdę niewielu pereł w grze, gdzie rozwój jej nie działa wykładniczo lub liniowo, a po 10 poziomie wykładniczo. Ta perła z poziomu na poziom oferuje coś od siebie co może mieć jakiś sensowny efekt. Nie bez powodu w amerykańskim serwerze gracz posiada ChF na poziomie 200. Bardzo podobnie działa Alcatraz. I Arka, ale ta z kolei tylko do 180 poziomu. PC, CDM, AO, WI i Kraken również, ale te punkty rozwoju już nie zwracają się po poziomie 100 (EDIT) tak szybko jakbyśmy tego chcieli. (koniec)
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Policz sobie ile gracze nabijający tysiące misji tygodniowo z zadań powtarzalnych zgarnęli diamentów. Następnie przyjrzyj się cenom diamentów w sklepie. Fakt, można było zalepić tę dziurę usuwając z nagród z zadań powtarzalnych diamenty.
I tak właśnie zrobiono. W zamierzchłych czasach FOE zadania powtarzalne dawały wielokrotnie diamenty, obecnie diamenty otrzymuje się tylko raz, potem są medale.

A to wprowadzone ograniczenie jest jeszcze głupsze niż to poprzednie opóźnienie.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Nie ma co narzekać to akurat jest zbalansowane (koszt kupna czy zdobycia diaxow) ktoś nie ma czasu a ma kase - kupuje, ktoś poswieca czas moze za ten czas "zarobić za darmo" diaxy :)
PS to dzieki kupujacym diaxy inni moga grac za darmo :)
 

Marik

Książę
Idąc tym tokiem rozumowania - Nerf ChF miał sens. Biznesowy. Ogromny. Policz sobie ile gracze nabijający tysiące misji tygodniowo z zadań powtarzalnych zgarnęli diamentów. Następnie przyjrzyj się cenom diamentów w sklepie. Fakt, można było zalepić tę dziurę usuwając z nagród z zadań powtarzalnych diamenty. Ale po co? Żeby znowu wywołać szum wokół tego jak bardzo Inno zależy na forsie? Wszystko wychodzi na to samo, a na dobrą sprawę najwięcej mają do powiedzenia ci, którzy mogą czysto teoretycznie z takich botów korzystać. ;)
Skoro twoim zdaniem twórcą chodziło o zarobek i usunięcie farmienia rzekomych diamentów z zadań powtarzalnych to odpowiedz mi tak na chłopski rozum czemu nie wzięli się za studnie życzeń i fontanny które generują tych diamentów miliony dziennie?
 
@Jake Long Wystarczy zrobić ceny bardziej przyjazne. Serio. Tu ceny sa zaporowe, i tylko wydanie tysięcy złotych miałoby jakiś sens. Nie fajniej byłoby zrobić coś w stylu drobnicy za grosze, tak jak to się obserwuje w coraz większej ilości gier. Owszem, tylko maniacy wykorzystają w pełni ten limit, ale jednak ograniczenia są dla mnie złe. Tak, twórce muszą się z czegoś utrzymać, ale cały czas patrząc na ceny diamentów, mam wrażenie że mają gdzieś naszą kasę i ceny są zaporowe.
 

Jake Long

Baron
Skoro twoim zdaniem twórcą chodziło o zarobek i usunięcie farmienia rzekomych diamentów z zadań powtarzalnych to odpowiedz mi tak na chłopski rozum czemu nie wzięli się za studnie życzeń i fontanny które generują tych diamentów miliony dziennie?
Trochę się gubisz. Studnie też trzeba w jakiś sposób zrobić. A na to potrzeba albo czasu albo DIAMENTÓW. Bocianie Gniazdo jest dokładnie takim samym budynkiem, który jeszcze trudniej zdobyć.
Już nie będę drożył w szczegół że szansa na drop diamentów z tego budynku jest żałośnie mała.
A to wprowadzone ograniczenie jest jeszcze głupsze niż to poprzednie opóźnienie.
Możliwe.
 

Jake Long

Baron
@Jake Long Wystarczy zrobić ceny bardziej przyjazne. Serio. Tu ceny sa zaporowe, i tylko wydanie tysięcy złotych miałoby jakiś sens. Nie fajniej byłoby zrobić coś w stylu drobnicy za grosze, tak jak to się obserwuje w coraz większej ilości gier. Owszem, tylko maniacy wykorzystają w pełni ten limit, ale jednak ograniczenia są dla mnie złe. Tak, twórce muszą się z czegoś utrzymać, ale cały czas patrząc na ceny diamentów, mam wrażenie że mają gdzieś naszą kasę i ceny są zaporowe.
Zaporowość tych cen jest silnie związana z tym, żeby nie stworzyć z gry P2W i żeby "darmowcy" nie czuli presji pod względem graczy wydających setki złotych miesięcznie. Takie pierwsze wrażenie odtrąca nowych graczy.

Polecam naprawdę rozejrzeć się dzisiaj za nowymi grami, jeżeli tak bardzo preferujecie to rozwiązanie, ale gwarantuję wam, że poszukiwania dla was będą trudne. Znaleźć dzisiaj darmową grę online bez inwazyjnych mikropłatności graniczy z cudem.
 

Marik

Książę
Zaporowość tych cen dobitnie informuje nowych, że to gra P2W jak sobie topkę graczy obejrzą, nie mówiąc już o eventach
 

Persarum Rex

Zablokowany
Tak, twórce muszą się z czegoś utrzymać, ale cały czas patrząc na ceny diamentów, mam wrażenie że mają gdzieś naszą kasę i ceny są zaporowe.
O "świeta naiwnosci" - jak "mnie nie stac bo ceny zaporowe" to mają ceny obnizyc bo mnie nie stać - wybacz Inno "ma gdzieś twoje grosze" pogódź sie z tym ;)
 

smerfova

Baron
Ceny są wysokie i to prawda. Wydaje mi się, że to jest kwestia braku przystosowania cen do rynku zbytu.
Nie wiem jak wyglądają ceny diaxów na zachodzie, ale obstawiam, że to może być po prostu przelicznik euro-złoty i wtedy wiadomo, że ceny u nas będą większe niż na zachodzie, w odniesieniu do zarobków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry