Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16730

Guest
No i to jest argument konkretny 6 godzin tygodniowo razy 4 tygodnie nawet na minimalnej stawce to masz brutto 321 zł to rocznie 3744 zł.

No, a jakbym w ogóle nie robił wypraw to ile bym zarobił w tym czasie i mógłbym diaksów nakupić. Aż mi żal,że nie kupuje.

A na poważnie to nie mam nic przeciw wprowadzaniu bezsensownych przycisków, ale, kto wymyślił, żeby zamiast dodać trzeci przycisk, wywalić anuluj, zamiast niego dać atak, a zamiast atak autoatak.

Z tym nie dyskutuję, niestety to już jest tradycją żeby nie zrobić do końca dobrze.
 

DeletedUser12062

Guest
Taka Nowa Świecka Tradycja.

Czy to jest taki wielki problem poprosić(!) moderatorów na wszystkich forach językowych, by zrobili ankietę z propozycjami rozłożenia przycisków?
Ale nieeeee, ale nieeee, ONI wiedzą przecież lepiej.

W dodatku przycisk atakuj (tradycyjnie) w pierwszej fali jest w miejscu przycisku anuluj (z przyzwyczajenia klika się odruchowo na automatyczny atak, co często wiadomo jak się kończy). A jakby tego było mało w drugiej fali znajduje się w zupełnie innym miejscu.....
 

Fatherland

Książę
Już kilka lat temu pisałem na forum, że ta firma nie zna terminu użyteczności dt interfejsów. Lub nie potrafi wykorzystać tej wiedzy albo wykorzystuje ją celowo do nie etycznych celów, podobnie jak zaniżanie jakości produktu a dokładnie cyklu życia produktu fizycznego. To samo ma się wrażenie oddaje ta gra co może mieć na celu wyłudzenie kasy. Przecież każdy, nawet idiota wie że rutyna jest wrogiem człowieka i wpływa na popełnianie błędów, jak choćby wspomniana jazda kierowców na pamięć.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Między innymi po to jest właśnie beta - by dopracować nowości wprowadzane do gry. I wszelka uzasadniona i uargumentowana krytyka pomoże w ulepszeniu tego produktu.
 

DeletedUser11629

Guest
Między innymi po to jest właśnie beta - by dopracować nowości wprowadzane do gry. I wszelka uzasadniona i uargumentowana krytyka pomoże w ulepszeniu tego produktu.
Tak, po to jest beta, dlatego właśnie incydenty i daily challenges testowane są na żywych serwerach przez "lepszych" graczy wybranych przez Inno, a Wyrocznia wprowadzana jest na żywo dwa dni po becie... Beta służy tylko i wyłącznie do tego, żeby udostępnić graczom linie zadan do eventów przed wprowadzeniem ich na żywo, mam ostatnio wrażenie. Za wyjątkiem Krakena, ale to chyba była tylko podpucha, żeby móc obłudnie napisać potem: "no przecież słuchamy was i zmieniamy, proszę, oto dowód"...
 

herde

Baron
Na becie pojawiła się nowość: Auto Bitwa.
Jest to opcja, która pozwala wykonać automatyczną bitwę bezpośrednio z ekranu zarządzania wojskiem przed bitwą.


Opcji można używać też w walkach dwufazowych. Jeśli wojsko przetrwa pierwszy etap, będzie można zdecydować, czy drugi też ma być robiony na automacie, czy ręcznie.

Bardzo dobra opcja. Może to wskrzesi nieboszczkę GvG?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Bardzo dobra opcja. Może to wskrzesi nieboszczkę GvG?
Raczej mało prawdopodobne, raczej umocni to obrońców, albowiem po umieszczeniu przez atakującego armii oblężniczej wystarczy obrońcom zacząć pierwszą walkę, sprawdzić wojsko oblężnicze, dobrać armie i po minucie z armii oblężniczej zostanie tylko wspomnienie. A ich kości będą bielały na wszystkich frontach tej wojny.
 

DeletedUser17530

Guest
W kolejnej części OP (nie wiadomo 5 czy 6 :D) pojawi się nowa perła:

X_SS_OceanicFuture_Landmark3.png

Oprócz tego pojawią się 2 budynki produkcyjne, 2 kulturowe, dekoracja, budynek wojskowy i mieszkalny
 

DeletedUser7795

Guest
Między innymi po to jest właśnie beta - by dopracować nowości wprowadzane do gry.

Chyba nie rozumiesz słowa "dopracować", bo gdyby te nowości rzeczywiście były dopracowane to nie byłoby takich niespodzianek jakie nam fundujecie.

Po dodaniu Krakena do gry , nie ma jakiegokolwiek licznika, który informowałby nas ile razy Kraken może się jeszcze pojawić na polu walki. Takie niby oczywiste, a się nie domyślili żeby taki licznik dodać.
 

DeletedUser12062

Guest
Chyba nie rozumiesz słowa "dopracować", bo gdyby te nowości rzeczywiście były dopracowane to nie byłoby takich niespodzianek jakie nam fundujecie.

Po dodaniu Krakena do gry , nie ma jakiegokolwiek licznika, który informowałby nas ile razy Kraken może się jeszcze pojawić na polu walki. Takie niby oczywiste, a się nie domyślili żeby taki licznik dodać.
A z drugiej strony, ok licznika brak - wtopa, ale czy większość krakenów została postawiona dla tego bonusu? Czy może dla kolejnych PR (bo raczej tak). Na wysokich poziomach to są jakieś 23 walki z bonusem, czyli jakieś 2-3min zabawy podczas GvG. To jak bonus z Dynamic Tower. Większość i tak nie zwróci uwagi ile jeszcze i kiedy się kończy.
 

DeletedUser16730

Guest
A z drugiej strony, ok licznika brak - wtopa, ale czy większość krakenów została postawiona dla tego bonusu?

Czytając wpisy na forum gildyjnym bardzo dużo ludzi jarało się tym bonusem i brak licznika jest dla nich dużym problemem. Np. chcą używać krakena na mocniejszych sąsiadów, tyle, że nie wiedzą czy jeszcze działa i ile razy może zadziałać.
Nawet jak większości to nie interesuje to dobrze robić porządnie jak coś się robi. Choćby to było dla mniejszości. Jesli w samochodach większość nie używa podgrzewanych siedzeń to znaczy, że mogą nie działać?
 

DeletedUser4614

Guest
nie działa Kraken w GvG

tylko wyprawy, PvP i PvE .

błąd czy zamierzone ?!
 

DeletedUser12062

Guest
Jak większość graczy nie zwraca uwagi to już nie trzeba dodawać, tak? Kurde, weź się palnij w głowę.
Napisałem, że wtopa - czyli być powinien. Ale prawdą jest, że większość nie będzie i tak patrzyła i nie po to tą perłę stawiali....

"weź się palnij w głowę"

Może też powinieneś, bo nigdzie nie napisałem, że nie trzeba tylko, że większości to lata. I nie zmienia to faktu, że mega wtopa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
:). Stawia to wielu Graczy (co sam łatwo sprawdzisz), których statystyki jeśli chodzi o walki są..... ;P. A już na pewno wśród nich nie słyszałem, żeby "lali" sąsiadów. A dwa chcąc nie chcąc bonus zaginie gdzieś w GvG. Chyba, że dojdziemy do miejsca kiedy podczas atakowania w GvG będą wykruszały się osoby, którym szkoda go marnować tam ;P. I wtedy z Gry zrobi się parodia.

- Atakują nas ktoś pomoże bronić?
- Sorka, ale za 2h bo czekam z wykorzystaniem Krakena na sąsiadów.

(i nie dotyczy to tylko godziny 20 ;P).

Szał minie równie szybko jak śnieg na wiosnę. Ale jak pisałem jest to wtopa....
 

krzysw

Wicehrabia
a nie wpadłeś na to że w GvG mało kto się teraz bawi bo się nie da? A lejąc sąsiadów to jest akurat ważna informacja i każdy kto tak robi tego potrzebuje, nieważne czy to jest "większość" czy nie. Takie tłumaczenie "większości" jest naprawdę nie na miejscu.
 

DeletedUser12062

Guest
Wiem.... A tarcze i oblężenia na mapach powstają przez błąd wyświetlania nie poprzez walki. Dobra już mniejsza o to. Kwestia Krakena jak dla mnie jest zakończona. Oby licznik odżył, a raczej się narodził....
 

DeletedUser12062

Guest
A z innej beczki porzucając te Krakenowe nieścisłości. Mnie nadal zastanawia (zwłaszcza po wejściu nowej epoki) kiedy w badaniach będziemy mogli sprawnie i szybko inwestować Punkty Rozwoju.... To jest, motyla noga, jakaś paranoja żeby inwestycja własnych PR (z paczek) we własne badania wymagała tylu kliknięć..... Sprawa jakże banalna do rozwiązania ciągnie się od lat..... I jeśli ktoś notuje powody dla, których Gracze opuszczają Grę to jest to między innymi jeden z tych, który powoduje że powoli mam serdecznie dość. Nie dlatego, że jest to czasochłonne tylko dlatego, że od lat mimo głosów leje się na tą sprawę totalnie. I zawsze w takich sytuacjach stawiam sobie retoryczne pytanie: czy osoby planujące strategię rozwoju i wprowadzające usprawnienia faktycznie grają w tą grę? Odpowiedź oczywiście nasuwa się sama. Myślałem, że kogoś oświeci po wejściu kolejnej części OP. Ale.... Na becie kolejna linia historyczna a zmiany w tym temacie brak.... <sic>
 
Do góry