Historia Arthura Conana Doyle’a - dyskusja

DeletedUser8110

Guest
Usunęłam kilka postów, w których dyskusja zamieniła się w wycieczki osobiste.

Chciałabym się odnieść do kilku spraw, które poruszane były w ostatnim czasie, szczególnie w kontekście eventów i historycznych linii zadań. Tym samym zejdę nieco z temu tej konkretnej linii zadań, jako że mowa będzie o zjawiskach ogólnych, dodatkowo trochę pospoileruję, ale mam nadzieję, że uznacie te wyjaśnienia za pomocne. :)

Zadania zmuszające do postępu w grze
Gracze wielokrotnie podkreślali, iż nie chcą być zmuszani do zmiany strategii gry z powodu eventu. Co prawda nie chcemy, aby zadania były zbyt łatwe i zawsze będziemy się starać, żeby ukończenie eventu wymagało od Graczy pewnego wysiłku, jednak zarówno w obecnie trwającej historycznej linii zadań jak i w nadchodzących, pojawiać będą się alternatywy dla określonych typów zadań. Przyjrzymy się jak sprawdzą się one w praktyce oraz jak spodobają się ona naszym Graczom i wyciągniemy wnioski na przyszłość.

Zadania są niemożliwe do wykonania - na przykładzie zbyt długiego czas zwiadu prowincji
Faktycznie, czas zwiadu prowincji wydłużył się już dość znacznie i widzimy, że zadania, których wykonanie może potrwać ponad 3 dni mogą powodować problemy. Szczególnie w przypadku linii zadań, która trwać będzie jedynie tydzień. Rozumiemy, że może być to irytujące i będziemy w najbliższym czasie rozważać możliwość skrócenia czasu trwania zwiadów w wyższych epokach.

Kolejne eventy wymuszają zmianę strategii
Wielu Graczy przygotowuje się do nadchodzących eventów czy historycznych linii zadań sprawdzając zadania na becie/wikia, ustawiając produkcję, planując do przodu kiedy odblokują technologie czy wyślą zwiad. Dostrzegamy, że może być to na dłuższą metę męczące, zwłaszcza gdy zaraz po odblokowaniu technologii, w którą zainwestowaliśmy 100PR, pojawia się kolejne zadanie tego samego typu.
Eventy czy historyczne linie zadań mają być wymagające. Jednak możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że pracujemy nad pewnymi zmianami w systemie zadań. Planujemy między innymi wprowadzenie nowych typów warunków ukończenia zadania. Być może zadania eventowe zostaną również dostosowane do rozwoju danego konta. Prawdopodobnie już wkrótce będziecie mogli dostrzec pewne stopniowe zmiany w tej kwestii.

W grze pojawia się zbyt wiele eventów
Podejrzewamy, że wrażenie to jest związane bezpośrednio z zaadresowanymi przeze mnie powyżej problemami. Mamy nadzieję, że po wprowadzeniu planowanych obecnie zmian, uda się wyeliminować irytujące Graczy elementy i to wrażenie przestanie doskwierać.

Chciałabym tutaj podkreślić, iż wprowadzane przez nas zmiany są rezultatem Waszych postów i opinii. To dzięki Waszej aktywności wiemy co podoba się naszym Graczom i jakich zmian od nas oczekują. Dlatego też chciałabym serdecznie podziękować za wszystkie komentarze zawierające konstruktywną krytykę. :) Czekamy na więcej!
 

bartekmod

Książę
@jan-maria-scyzoryk moje "zbyt duże ułatwienie" odnosiło się do konkretnego tematu w dziale pomysły, do którego link wrzuciłem wcześniej... w pomyśle by można spośród listy zadań eventowych wybierać sobie w dowolnej kolejności i odhaczać, nie zaś alternatyw do zadań... moje stwierdzenie wynika tylko z obserwacji tej gry gdzie nie ma rotacji budynków, nie można przenosić rozszerzeń w inne miejsca, nie można stworzyć własnej listy priorytetowej przy wsparciu itp... są pewne elementy które nigdy nie zostały wprowadzone i na tej podstawie wydaje mi się, że tego pomysłu też nie wprowadzą.
a odnośnie alternatywy przy powiedzmy technologii, sam wyżej podałem, że widzę możliwość jej wprowadzenia dla Graczy w ostatniej pełnej epoce, jeżeli nie chcą przechodzić do epoki niepełnej. W tym przypadku niepełna epoka jest argumentem, który jestem w stanie zrozumieć i ok, niech będzie alternatywa, ale we wcześniejszych epokach? zwykłe, "nie chce mi się przejść dalej" ... do mnie takie życzeniowe myślenie nie trafia, ja np nienawidzę wydawać towary na negocjowanie sektorów, przy wielu okazjach i dyskusjach o alternatywach dopisywałem ten punkt, czy to nie jest na zasadzie, że akurat Wy nie potrzebujecie alternatywy dla tego zadania, więc w sumie o tym cisza... potrzebuję nadplanowych towarów to je sobie doprodukuję bądź przehandluję, a spokojnie mógłbym zaargumentować dlaczego niszczy to moją strategię gry, ale tak właściwie to jest to moje widzimisię, mój kaprys i nic więcej..
tylko w tym momencie zacznie nam się festiwal życzeń: a tylko nie to zadanie, a może nie to, a nie produkcja x razy 15 minut bo to zabiera niepotrzebnie bonus z Farosa, a to nie stawianie budynków mieszkalnych ze swojej epoki bo nie mam miejsca na nowe a nie postawie w miejsce istniejących, bo za mało mam ludności by je zburzyć itd itp... każdy znajdzie zadanie które mu nie podpasuje i będzie miał do tego prawo, każde zadanie powinno mieć więc alternatywę...
teraz widzę, że Szefowa pisze, iż zadania mają mieć alternatywę, zobaczymy które i jak to się sprawdzi, ale nie zdziwię się jak będziemy za chwilę słyszeć "a dlaczego nie ma alternatywy dla tego zadania?"
 

DeletedUser16730

Guest
nie chce mi się ... nienawidzę

Nie czytasz uważnie. To nie kwestia lubienia i chęci tylko planowania rozwoju. Piszesz, że teraz jest łatwo bo są Arki inne ułatwienia, a one budują się same? Kto grał na bieżąco miał 1,5 roku czasu od wejścia przemysłu do postępu, mając 24PR dziennie robił techa w pół roku. Reszta to perły, a było już wtedy skąd brać więcej niż podstawowe 24 PR.
Jeśli ci którzy zaczęli później będą zmuszani do awansów to będą zawsze robili za budulec pereł starszych graczy. A skoro jest możliwość rejestracji na starych światach to musi być możliwość wyboru strategii. Nie chodzi o alternatywę dla widzimisie, tylko o połączenie możliwości zrobienia eventu ze swoją strategią. Bez konieczności wyboru jednego kosztem drugiego.
 

DeletedUser8530

Guest
Witam,
jak wykonać zadanie 5/11 "zajmij dwa sektory bez walki" skoro nie mam żadnych sektorów do zdobycia ?
Utknąłem ... i po nagrodzie ...
 

HuanMing

Książę
Cieszę się, że się znalazło :) Tak na przyszłość, jeżeli odkryjesz i podbijesz wszystkie wszystkie prowincje, to zadania tego typu będą zaliczane automatycznie, po tym najłatwiej poznać że coś jeszcze gdzieś jest :)
 

bartekmod

Książę
To nie kwestia lubienia i chęci tylko planowania rozwoju.

Zmuszanie mnie do zdobycia nadprogramowych towarów np z Przyszłości pozbawia mnie towarów z Arktyki i z Oceanii, bo muszę je przehandlować, a w razie gdyby oferty nie schodziły muszę zburzyć budynki towarowe z tych epok, by postawić budynki towarowe z Przyszłości. Brak towarów Arktyki i Oceanii uniemożliwia wysyłanie statków i zdobywanie towarów specjalnych, a więc uniemożliwia przechodzenie gry, to nie jest widzimisię, to nie jest kwestia nielubienia, tylko to jest kwestia uniemożliwienia rozwoju.

Was, przy około 20 technologiach w epoce przez ponad rok eventy nie zmuszą do awansów i to przy braku alternatywy, możecie w tym czasie ładować PRy w Perły.

Podsumowując - Twoje oczekiwania na udaną grę:
jan-maria-scyzoryk napisał:
Więc odpowiem z grubsza, że opisałeś to wszystko pięknie pod warunkiem, że ktoś siedzi w epoce pół roku i rozbudowuje się. To wszystko jest tak jak piszesz pod warunkiem właśnie tym, że nie robi się awansów.

Moje rozwiązanie:
bartekmod napisał:
kolonialna 20 technologii, przemysłowa 19... postępowa 22... nawet przy obecnej ilości eventów starczyłoby na ponad rok w jednej epoce, oczywiście już też pisałem, jak ktoś przeleci w 2 tygodnie wszystkie techy a potem chce zostać to fakt, event zmusza go do szybkiego przejścia. Ale czy naprawdę trzeba od razu kończyć całe drzewko w epoce?

Wejdź do epoki, technologie rób tylko przy okazji eventów a spędzisz w epoce całą wieczność, odpuszczaj eventy z nagrodami które Cię nie interesują, a wieczność jeszcze się wydłuży, nawet do kilku lat... Czy po tym czasie stwierdzisz, że event zmusza Cię do zrobienia awansu na siłę?
 

DeletedUser17497

Guest
@lady matylda Ja trochę utknąłem na ostatnim zadaniu. nie wiem czemu, ale wydawało mi się, że tam były punkty rozwoju, a nie jednostki. Skończę dopiero jutro, chyba że GM się ulituje i odblokuje drugi poziom wypraw. ;)
 

DeletedUser16730

Guest
Moje rozwiązanie:

Sorry, ale ja odpadam. Już to przerabialiśmy i już pisałem, że zniżasz dyskusje do akademickiej, a proste rzeczy komplikujesz.
Wszystko ma swoje prawo lub zasady, a zasady muszą być proste i czytelne. Dlatego tutaj liczą się trzy rzeczy.
- czy gracz ma prawo do nie robienia awansów
- czy ewent może wpływać na styl gry
- cz zadania z prowincjami mogą kiedykolwiek wpłynąć w naturalny sposób na konieczność awansu
I te trzy punkty powinny zadecydować czy zadania z prowincjami winny mieć zamienniki. Tyle!

A pozostałe, agdybyś, ajakbyś, amożebyś, to zwykła właśnie dyskusja akademicka. Ponieważ nigdy tutaj nie zadałem pytania "co robić?", bo co robić wiem doskonale. Powstały natomiast pomysły, że prowincje powinny mieć opcjonalne zamienniki. I nie ma znaczenia czy "dobrymi radami" wytrzymam rok czy dziesięć lat w epoce. Znaczenie ma czy kiedykolwiek może to obiektywnie wpłynąć na coś, na co wpływać nie ma prawa.
 

Montaron

Rycerz
Moja siedziba lorda po zmotywowaniu nie daje podwojonej ilości monet, czy ktoś kto już ukończył event też tak ma?
 

DeletedUser7795

Guest
Motywacja sprawia, że siedziba lorda produkuje dodatkowo 2 PR. Nie działa na monety.
 

Von Grun

Wicehrabia
Jak wam idzie z eventem? :)
Bo ja już skończyłam :D:D:D
Powodzenia!
Gdybym nie musiał robić kolejnego zwiadu prowincji to też bym miał koniec. Niestety kolejne 2 dni i 20 godzin czekania, razem daje 5 dni i 16 godzin zwiadu na 7 dni eventu, spoko ;)
Gdybym nie miał dodatkowych PR to event niewykonalny.
 
Ostatnia edycja:

Kaluta

Wójt
Witam. U mnie Siedziba Lorda też już zbudowana. I żeby nie było za słodko zaczynam planować czerwcowy event -Shah Jahan. Quest 7 i 9 -ręce opadają.

9 będzie czasochłonna i to bardzo, jeżeli masz mało budynków produkcyjnych. A z 7 to można trochę pokombinować. Nie jest źle, ciekawe jak wyjdzie w praniu ;)

Dariusz popraw post, link jako:


tak na wszelki wypadek, by nikt się nie czepiał :p
 

DeletedUser17497

Guest
Hmmm... Jeśli dobrze się ustawię, to w 5 dni na pełnym luzie powinienem dać radę. Wydaje mi się za to, że tym którzy mają niewiele dodatkowych źródeł punktów rozwoju może być trochę ciężko.
Co do 9, to pamiętajcie że w najgorszym wypadku można sobie postawić odpowiednią ilość kowali z epoki brązu. Na nich też się da zaliczyć to zadanie. ;)

Tak w ogóle to off-topujemy i zaraz znowu powywalają nam posty. :p
 
Do góry