Historia Arthura Conana Doyle’a - dyskusja

Kaluta

Wójt
Cześć, mam takie pytanie - w majówce (przynajmniej pod koniec) było tak, że po wykonanym zadaniu musiałam czekać do kolejnego prawie cały dzień - czy teraz też będzie limit czasowy? Nie wiem jak było na poprzednich liniach czasowych...
 

DeletedUser16980

Guest
Jeśli naprawdę nie będzie przymusu opracowywania technologii to zrobiliście WIELKI krok w stronę graczy :D i to krok w dobrą stronę :D

Powodzenia Wszystkim którzy zdecydują się przejść tą linię zadań :D
 

DeletedUser7261

Guest
Kolejny wymuszacz postępu? Nie dzięki, nie skorzystam.
 

Von Grun

Wicehrabia
Już nie chodzi o to, ale dla mnie logicznym jest, że najpierw powinien być zwiad prowincji potem zajęcie sektorów, a na końcu przejęcie kontroli nad prowincją. W takim przypadku jak jest teraz zmusza to do przejęcia kontroli nad dwoma prowincjami. Mi zostały dwie prowincje do końca epoki, a z drzewkiem technologi stoję praktycznie na początku, bo towarów brak.
 

DeletedUser15848

Guest
Dzięki za alternatywę dla technologii :)
Wreszcie event, który będę mógł ukończyć ;)
 

DeletedUser17142

Guest
Witam.
Ja nie mogę zrobić zwiadu, bo muszę najpierw przejąć brakujące sektory w prowincji.
Ta kolejność ( najpierw przejęcie, potem zwiad) nie zawsze nie pasuje.
 

Kaluta

Wójt
Witam.
Ja nie mogę zrobić zwiadu, bo muszę najpierw przejąć brakujące sektory w prowincji.
Ta kolejność ( najpierw przejęcie, potem zwiad) nie zawsze nie pasuje.


Hej, jak masz brakujące sektory do zajęcia, to jaki problem? Zajmujesz sektory i możesz wtedy przeprowadzić zwiad (no chyba, że nie możesz ich przejąć) . Tu nie chodzi o to by przejąć nowe sektory z nowej prowincji, tylko ogólnie 'przejecie sektorów'.
No chyba, że się mylę, ale w poprzednim evencie i majowym i rocznicowym, było tak jak napisałam.:?
 

Von Grun

Wicehrabia
nie musisz od razu zająć drugiej prowincji, wystarczą 2 sektory8>
marudy;)
Ja jestem na bieżąco. Czekam z prowincjami do eventów. Żeby zająć dwa sektory będę musiał zrobić zwiad prowincji. Żeby zrobić zwiad kolejnej prowincji, będę musiał zająć jedna prowincję i na koniec zająć drugą. Nie mam opcji na zwiad równoległy.
 

DeletedUser17142

Guest
Ja nie napisałem że mam problem z przejęciem. Odniosłem się do kolejności zadań (najpierw przejęcie, potem zwiad).
Mam inną sytuację.
Muszę najpierw przejąć sektory, aby potem mieć możliwość wykonania zwiadu kolejnej prowincji.
 

Kaluta

Wójt
Ja jestem na bieżąco. Czekam z prowincjami do eventów. Żeby zająć dwa sektory będę musiał zrobić zwiad prowincji. Żeby zrobić zwiad kolejnej prowincji, będę musiał zająć jedna prowincję i na koniec zająć drugą. Nie mam opcji na zwiad równoległy.

Ok ok, już kumam. Patrzyłam na to ze swojej perspektywy ( mam chyba z 2 prowincję nie zajęte do końca i za 1 zamachem jestem to w stanie skończyć )

Chyba najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku był by wybór: zająć sektory albo zrobić zwiad albo przejąć prowincję, we wszystkich trzech zadaniach.
 

Fatherland

Książę
ktoś tam zakumał z develepoerów że zwiad idzie 4 dni w oceanicznej drugiej zacnej czesci ? kretynskie pomysly ciag dalszy...
 

Solshine

Baron
Bardzo cieszę się na event, zadania dawno podejrzałam w angielskiej wiki, fajnie, że ci, którzy tego chcą, mogą miec alternatywę do technologii. Dwie prowincje mam gotowe pod zajęcie i zwiad. Trochę dziwnie z tą kolejnością jednak...
 

DeletedUser16980

Guest
Eventy są dla chętnych, nikt nikogo do ich przechodzenia nie zmusza. Ważne jest to, że wreszcie wysłuchano głosu graczy i coś się zmieniło. Nie wszystko czego oczekujemy, ale zawsze to jakiś krok w dobrą stronę.
 

DeletedUser16980

Guest
Jeśli nie trzeba będzie odblokowywać technologii, to nie będzie potrzeby zmiany epoki. Oczywiście jeśli będzie tak jak napisali.
Myśleć myślą :D pytanie jak szybko :D
Zresztą ja mam problem tego typu, że muszę wpierw wynegocjować dwa sektory za towary z epoki wyżej, później ją zająć wojskami z epoki niżej (bo tylko takie mam ) a następnie wysłać zwiad by znów wojskami z mojej epoki zająć prowincję z epoki dwa razy wyżej :D
Może się uda, może nie :D ale przynajmniej będę miał zabawę :D
 

DeletedUser12715

Guest
Na temat samej linii zadaniowej (nawet nie patrzyłem jakie są zadania) czy samego quazi eventu szczegółowo się nie będę wypowiadał. Prawdę mówiąc to takie rozrywki co dwa tygodnie, a nawet krócej (jak brać pod uwagę daty zakończenia poprzedniego i rozpoczęcia kolejnego) po prostu zaczęły mnie już męczyć. Mentalnie i fizycznie ;/ Bo jednak trzeba te pośladki ściągnięte, a xxxx ściśnięte przez jakiś tam okres, a mam już dosyć stresów w realnym życiu żeby jeszcze sobie dokładać kolejne, virtualne ale jak najbardziej prawdziwe ;/
Napiszę tylko dwie rzeczy.
po pierwsze to każdy taki event w jakiś sposób wymusza postęp. Może dla mniej analitycznych umysłów niż mój to jedynym takim zadaniem jest to najbardziej oczywiste z odblokowaniem technologii, ale przecież wszystkie pozostałe typu zwiedź cóś tam, poszpieguj i posiej zamęt, zajmij sektor czy dwa, a w końcu prowincję lub nawet dwie, ale nawet te które nakazują stawiać bezużyteczne budynki po to tylko żeby je zaraz skasować dyskretnie ten postęp wymuszają. Co do ostatniego o czym wspomniałem to choćby w ten sposób, że część graczy, szczególnie takich co stoją zaraz za progiem jakiejś tam epoki uzna (i słusznie), żeby podciągnąć te technologie, wystawić jednak budynki wojskowe z epoki (chociaż i tak mając doładowanie około 100% lub więcej do ataku i obrony i bez wojsk z obecnej epoki można poradzić sobie bez większego trudu w sektorach z epok o dwie nawet wyższych) z tego tytułu żeby właśnie nie budować sterty wojska starszego autoramentu (co raz więcej tego potrafi być w zadaniach) bo i tak żeby ich wyprodukować trzeba takich samych najpierw usunąć, a w najlepszym wypadku wytracić w bojach, a i właśnie wystawianie kilku budynków (na ogół mieszkalne lub kulturowe) starszego typu do niczego nam nie posłuży bo zwykle już je mamy w potrzebnej ilości, a miejsca zapewne na lekarstwo ;/.
A konkretnie co do wymuszania związanego z zajmowaniem na mapie to najlepszym przykładem jest właśnie kolega, który był łaskaw wypowiedzieć się zaraz powyżej mnie :) W końcu właśnie osiągnął punkt w którym głową muru nie przebije bez konieczności zmiany epoki (o ile będzie chciał się bawić w każdy z tych masowo produkowanych eventów).
I jeszcze jedno w tym temacie, krótko. Cała radocha przez lata z tzw. eventów była taka, że one dosłownie eventami były. Obecnie stają się jak cotygodniowe odbębnienie kościółka dla co poniektórych (z góry podkreślam gdyby były jakieś wątpliwości, że ja w realu nie mam takich problemów ani presji bo gusłami się nie zajmuję i modłów do kawałka drewna czy kamienia nie składam :|) czyli nie żadnym wydarzeniem tylko przykrym, namolnym obowiązkiem mimo, że tak samo dobrowolnym jak udział w evencie. Ale jak bozia się dowie, że się od niej migamy to zawsze może poskąpić dobrodziejstw w tym czy jakimś innym życiu :D. I tak samo jest z eventem. Nie przystąpisz to nie dostaniesz lizaka... chociaż często tak bywa, że za tego lizaka można by normalnie całą torbę cuksów kupić :haha:.

A druga sprawa, dosłownie w dwóch zdaniach.
W Historia Arthura Conana Doyle’a
Shelian napisał:
Jeżeli interesują Was szczegóły na temat ogólnego podejścia do warunków wypełnienia zadań, możecie się dowiedzieć więcej w tym wątku (klik) na forum serwera Beta. Pamiętajcie jednak, że jest ono w języku angielskim.

A to już nie łaska, żeby ten tekst przedstawić w języku narodowym, dla tych co to nie gęsi i takich co nie posiadają koniecznych umiejętności tylko odsyłać obywateli po podstawową wiedzę na Sorbonę lub do Cambridge? ;< Ja sobie jakoś tam i tak poradzę chociaż biegle nie władam, ale jakoś tam władam, ale jest wielu takich co nie władają wcale, a nawet jak władają doskonale to tutaj jest Polska, a nie brytyjska kolonia!
Oczywiście jak zwykle po najmniejszej krawędzi oporu czyli jak tu coś zrobić, ale żeby się przypadkiem przy tym nie narobić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry