Tawerna znajomych - dyskusja

DeletedUser16965

Guest
Uśmiałem się :D Podaj mi proszę sytuację, gdzie nie ma innego wyjścia niż walka...

pierwsze zadanie militarne jakoś zaraz po odkryciu technologi włócznie, musisz pokonać dwóch wojowników z maczugami, po ekranie lata ci ta niebieska strzałka, i nie masz wyjścia tą walkę musisz przeprowadzić ;)
 

DeletedUser2383

Guest
To takie typowe zadanie z pociągami. :)

Jak dla powinno być raczej zadanie z proporcjonalności odwrotnej.
Skoro x robotników buduję budynek w 100 minut, to ile im to zajmie jak dostaną opiernicz od kierownika zwiększający wydajność pracy o 25%?
x - 100 minut
1,25x - 80 minut
itd.
Czyli nie 75 a 80 minut jak powiedziałaś :)
 

DeletedUser17009

Guest
Limit 20 usuniętych graczy jest zdecydowanie za mały, prędzej czy później dosięgnie to każdego...
I może właśnie o to chodzi! Przy następnym evencie typu jesień już nie będzie można tak latwo zdobyć mnóstwa nagrod bo nie bedzie takiej wymiany znajomych gdy ten limit zostanie zachowany...
 

DeletedUser

Guest
czy w związku z pojawieniem się nowego elementu gry jakim niewątpliwie jest tawerna , przyszłe eventy będą zawierały zadania zawiązane właśnie z nią ?
 

bartekmod

Książę
czy w związku z pojawieniem się nowego elementu gry jakim niewątpliwie jest tawerna , przyszłe eventy będą zawierały zadania zawiązane właśnie z nią ?

A czy masz zadania eventowe związane z GvG, Wyprawami Gildyjnymi, Poszukiwaczem Skarbów?

więc raczej wydaje się, że nie będzie zadań tawernianych
 

DeletedUser

Guest
A czy masz zadania eventowe związane z GvG, Wyprawami Gildyjnymi, Poszukiwaczem Skarbów?

więc raczej wydaje się, że nie będzie zadań tawernianych
GvG zgadzam się tu nie wszyscy muszą uczestniczyć więc zadania byłyby irracjonalne , natomiast powsinoga pośrednio uczestniczy w rozwiązywaniu zadań eventowych ;) np "zbierz ileś tam monet , "zbierz ileś tam młotków" .... surowca , jednostek wojskowych to samo dotyczy piramidy
wypada podkreślić , że powsinoga nie jest obowiązkowym elementem gry i nie trzeba go zbierać , tawerne mają wszyscy i bankowo dokonują zbiorów stołu :)
 

bartekmod

Książę
GvG zgadzam się tu nie wszyscy muszą uczestniczyć więc zadania byłyby irracjonalne , natomiast powsinoga pośrednio uczestniczy w rozwiązywaniu zadań eventowych ;) np "zbierz ileś tam monet , "zbierz ileś tam młotków" .... surowca , jednostek wojskowych to samo dotyczy piramidy
wypada podkreślić , że powsinoga nie jest obowiązkowym elementem gry i nie trzeba go zbierać , tawerne mają wszyscy i bankowo dokonują zbiorów stołu :)

żaden z tych elementów nie jest obowiązkowy i nie wszyscy muszą w jakimkolwiek z nich uczestniczyć :)
owszem masz rację, elementy te pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale tawerna tak samo pomoże pośrednio, przyspieszając czas rekrutacji, a więc szybciej wykonasz zadanie, podniesie % zbiorów i w mniejszej ich ilości zaliczysz zadanie zbioru X młotków czy monet - na tej samej zasadzie pośrednio uczestniczy
można również podkreślić, że tawerna nie jest obowiązkowym elementem gry i nie trzeba jej zbierać, powsinogę mają wszyscy i bankowo każdy dokonuje zbioru znalezionego skarbu :)

a teraz co do bankowości dokonywania zbiorów to powiem Ci, że ja u niektórych znajomków siedzę w tawernie od pierwszego dnia i jeszcze nie raczyli mnie zwolnić z picia, co więcej sam dokonuję zbiorów tylko na 1/7 swoich tawern
 

DeletedUser

Guest
żaden z tych elementów nie jest obowiązkowy i nie wszyscy muszą w jakimkolwiek z nich uczestniczyć :)
owszem masz rację, elementy te pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale tawerna tak samo pomoże pośrednio, przyspieszając czas rekrutacji, a więc szybciej wykonasz zadanie, podniesie % zbiorów i w mniejszej ich ilości zaliczysz zadanie zbioru X młotków czy monet - na tej samej zasadzie pośrednio uczestniczy
można również podkreślić, że tawerna nie jest obowiązkowym elementem gry i nie trzeba jej zbierać, powsinogę mają wszyscy i bankowo każdy dokonuje zbioru znalezionego skarbu :)

a teraz co do bankowości dokonywania zbiorów to powiem Ci, że ja u niektórych znajomków siedzę w tawernie od pierwszego dnia i jeszcze nie raczyli mnie zwolnić z picia, co więcej sam dokonuję zbiorów tylko na 1/7 swoich tawern
może sprawdź ich aktywność ? poprzez sprawdzenie swojej historii , powodem może okazać się banalna rzecz jak nieobecność w grze ?
 

DeletedUser10880

Guest
Tawerna, ok pomysł nawet nawet ale jak to tu bywa znowu nie wszystko przemyślane i kolejna niedoróbka.
Bo gdzie filtr w którym można sprawdzić kto był w tawernie, a kto nie.
Można motywację, handel, bitwy a tawerny nie bo po co?
Może za rok ktoś na to wpadnie by była taka możliwość, a teraz karteczka 141 nazwisk, kolejne dni tygodnia i znaczymy plusiki i minusiki.
 

DeletedUser8110

Guest
a tak przy okazji - któryś już raz pytam bo nikt mi do tej pory nie odpowiedział: dlaczego farmerzy mają opcję alternatywną i nie muszą nurzać rąk we krwi, natomiast Gracze militarni muszą się poniżać do negocjowania sektorów, bo dla nich nigdy nie ma opcji wyboru?
Nigdzie nie ma i nigdy nie było oficjalnego podziału na Graczy zajmujących się tylko handlem czy tylko walkami. Każdy może walczyć czy handlować do woli. :) Nie wierzę, iż problemem jest brak towarów na wynegocjowanie sektorów, bo każdy Gracz posiada ich jakiś tam zapas. ;)

Mianowicie, dlaczego trzeba sojuszników z gildii zapraszać do znajomych (i vice versa), żeby móc zasiąść u nich w tawernie, skoro jesteśmy razem dłużej niż 24 godziny?
Ponieważ jest to Tawerna znajomych i ma z założenia zachęcać do kontaktów ze znajomymi. W związku z tym nie będziemy zachęcać do przerzucania gildian do zakładki "znajomi'.

Limit 20 usuniętych graczy jest zdecydowanie za mały, prędzej czy później dosięgnie to każdego.
I takie też było jego zamierzenie. :) Limit ma jedynie wspomóc nowych Graczy, którzy mogą mieć problemy ze zdobyciem znajomych.

Odnośnie bonusów z tawerny:
- premia do monet/zaopatrzenia: jak ktoś potrzebuje to czemu nie
- dodatkowa tura w negocjacjach: sam nie wiem
- entuzjazm: jak ktoś ma dobrze zaplanowane miasto to rzecz całkowicie zbędna
- kupiec: to już w ogóle porażka, lepiej już przyjąć ofertę 1:2 niż wydać od 8k do 25k srebrników i mieć w najlepszym przypadku kurs 1:3

- premia do ataku: nie powiem, z zapowiedzianymi zmianami wojska może sam kiedyś skorzystam (w wyprawach na III poziomie a szczególnie w 4 od końca)
- premia do obrony: zbędna, +30% do obrony i tak nic nam nie da
- tarcza: tylko jak ktoś jest nieustannie atakowany i grabiony, może się przydać

- premia do budowy*: to jest ciekawa propozycja i dosyć tania
- premia do szkolenia: jak ktoś jest w gildii to raczej zbędne
Dzięki za opinię!

czy w związku z pojawieniem się nowego elementu gry jakim niewątpliwie jest tawerna , przyszłe eventy będą zawierały zadania zawiązane właśnie z nią ?
Mało prawdopodobne, ale któż wie co zdarzy się w przyszłości...
 

DeletedUser16730

Guest
Limit 20 usuniętych graczy jest zdecydowanie za mały, prędzej czy później dosięgnie to każdego.
I takie też było jego zamierzenie. :)

Założeniem limitu było żeby każdego to dosięgło? :O

Limit ma jedynie wspomóc nowych Graczy, którzy mogą mieć problemy ze zdobyciem znajomych.

Srebrne usta 2016.
Jak byłem nowym graczem i chciałem mieć znajomych to ich po prostu dodawałem z listy. Po jakimś czasie nieaktywnych usuwałem i dodawałem następnych i tak dalej, aż do skutku.
Szkoda, że nie było wtedy limitu, bardzo by mi to w tym pomogło. :D
 

kasia2389

Arcyksiążę

DeletedUser11758

Guest
Dla ciebie jednostki wojskowe są dobre a dla mnie bezużyteczne bo mam z Alkatraz już kilka tys. kinetyków. Zaprosić możesz chyba każdego do znajomych. Tak więc to co dla jednych jest fajne dla innych nieprzydatne. A bonus wojskowy dla nowych graczy jest dobry bo nie mają pereł na maksa a jak chcą przejść prowincję to 30% im się przyda. Tak samo z młotkami i monetami. Tawerna wspiera głównie nowych i szkoda że jej nie miałem 3 lata temu.
Tawerna powinna też służyć osobą które grają długo a nie tylko nowym.
Te bonusy są potrzebne tylko nowym graczom .
Powinna dawać możliwość kupienia jednostek z epoki gracz i jednostek eventowych.
Przyda się to podczas wypraw gildii .
Oprócz jednostek powinni też prowadzić możliwość przeniesienia tawerny .
Bardzo trudno ją znaleźć i dziwne jest to że nie można przenieść własnego budynku.
 

Borisel

Hrabia
Mam pytanie - czy to nie jest błąd, że moja tawerna w epoce jutra wygląda jak melina z epoki przemysłowej ? Czy to potraktować jak "Muzeum Wielowiekowego Konsumpcji Trunków Wyskokowych " ? I o co chodzi z tym limitem ? Dotyczy to też znajomych, których skasowałem w czasach prehistorycznych czy nalicza się jakoś inaczej np. reset co miesiąc i można znowu mieć limit 20 itd?
 

DeletedUser

Guest
Mam pytanie - czy to nie jest błąd, że moja tawerna w epoce jutra wygląda jak melina z epoki przemysłowej ? Czy to potraktować jak "Muzeum Wielowiekowego Konsumpcji Trunków Wyskokowych " ? I o co chodzi z tym limitem ? Dotyczy to też znajomych, których skasowałem w czasach prehistorycznych czy nalicza się jakoś inaczej np. reset co miesiąc i można znowu mieć limit 20 itd?
dopiero od przyszłości melina zmienia wygląd , ale pocieszę cię że dalej jest meliną :haha:
odnośnie limitu to może być że to właśnie oni przekroczyli limit 20 i automatycznie ty rykoszetem zostałeś obdarowany limitem ?
po 24 godzinach będziesz mógł posadzić doopkę na krześle znajomego i vice versa ;)
 

DeletedUser17027

Guest
a moze wprowadzili byście możliwośc plądrowania tawerny ?? :)
 

Mikekun

Książę
witajcie

Widząc co się dzieje na testowym i w naszym świecie doszedłem do wniosku iż nasza travena wymaga kilku istotnych poprawek i to najlepiej aby zaszło w kilku najbliższych aktualizacjach. Po pierwsze wejdzie do gry nowy pasek znajomych czyli znajomy od traweny. Takie typu osoby zamiast "Motywacja" na samym dole miały napisane "Zagraj" i byłyby losowane zależne od epoki. Skończyłoby się min pisane na czacie długich wiadomości tekstowych jak i też krótki aby uzupełnić składy do traweny. Dodatkowo kiedy osiągniemy maksymalny poziom traweny według krzeseł nasza pokeromania przybierałaby wygląd takiego samego budynku jakie mamy dostępny w mieście. Te i inne zmiany proponowane przez graczy.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam MIkekun
 

DeletedUser16694

Guest
Czy wiadomo już jakie będą bonusy w Tawernie za obrus, miseczkę na srebro i podłogę ? I kiedy można się spodziewać ich wprowadzenia ?
 

DeletedUser17232

Guest
Do góry