Tawerna znajomych - dyskusja

DeletedUser16017

Guest
to podrzuć prosze , dlaczego są oferowane 2 bonusy de facto do abrony miasta , a do ataku tylko 1 , nie uwzględnia obrony wojsk atakujących
1 sluzy do atakowania kogos sasiada/wyprawy/gvg czy mapy. podobnie zakatek mowcow nie uwzglednia obrony i nikt nad tym nie placze,heh. do ataku i obrony podczas ataku masz perly
2. sluzy do lepszej obrony przed sasiadami ( nie wiem czy atak i obrona,opis sugeruje,ze do obrony tylko)
3. uniemozliwia atak na Ciebie przez sasiada
 

DeletedUser

Guest
edytowalem ten post;) poczytaj jak Ci sie chce :p
bonusy sa dobrze opisane,niech kolega nauczy sie czytac... moze potrzebny mu tutorial? bo opis to za malo?
procenty do ataku akurat nie sa smiechu warte:) zalezy od epoki i od tego ile ich masz;)
pozdrawiam
hymmm , eeee no to ja nie skomentuję ;)
 

DeletedUser16965

Guest
a ja chcę być miłym i informować innych o nieścisłościach żeby nie musieli 1 x kupować :p

I super, dzięki za info :).. to że to est do obrony miasta nie jest aż tak oczywiste.. zaoszczedziłeś wielu graczom niepotrzebnie wydanych dukatów..

Nie chce być niemiłym ale trzeba czytać co się kupuje, albo wypróbować 1x. Swiat się przez to nie skończy.

świat sie nie skończy, ale to co się zaoszczędzi to nasze.. a potem niektórzy się zastanawiają dlaczego ktoś jest już tak daleko, właśie dlatego ze po drodze marnował jak najmniej
 

DeletedUser

Guest
1 sluzy do atakowania kogos sasiada/wyprawy/gvg czy mapy. podobnie zakatek mowcow nie uwzglednia obrony i nikt nad tym nie placze,heh. do ataku i obrony podczas ataku masz perly
2. sluzy do lepszej obrony przed sasiadami ( nie wiem czy atak i obrona,opis sugeruje,ze do obrony tylko)
3. uniemozliwia atak na Ciebie przez sasiada
przed zakupem premii do ataku

atak obrona 1.png

po kupieniu premii
atak obrona 2.png

teraz mi powiedz gdzie jest podniesienie bonusu obronnego wojska atakującego ?
 

DeletedUser5256

Guest
Nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo 30% do ataku to już coś daje, trzeba wybudować budynki wojskowe a tutaj jest to za darmo. jak poprawią informacje w krzesełkach bo będzie można zrobić 3x szybkie rundy dziennie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
to podrzuć prosze , dlaczego są oferowane 2 bonusy de facto do abrony miasta , a do ataku tylko 1 , nie uwzględnia obrony wojsk atakujących
To bardzo dobre pytanie,

Na marginesie obecnie jest jedna sensowna premia (do ataku)
Dwie które niektórym graczom się przydadzą (Dodatkowa tura i entuzjazm)
A reszta to badziew niewart uwagi.

teraz mi powiedz gdzie jest podniesienie bonusu obronnego wojska atakującego ?
Nie ma takiej premii, takie premie maja tylko trzy perły i chorąży.
 

DeletedUser16017

Guest
@yakii
odpisalem Ci na to w cytowanym poscie:> i nawet napisalem,ze prawdopodobnie nie ma bonusu do obrony podczas ataku;> znacyz mozna chyba wywnioskowac
@Up Zakatek tez nie daje :p zreszta,skoro bonus obronny daje tylko do obrony to logiczne,ze bonus atakujacy daje tylko do ataku ;> od tego macie perly by zwiekszaly oba czynniki;p
z nudow i nadmiaru srebrnikow mozna korzystac przed zbiorami szybsza rekrutacje,wiecej mlotkow czy zaopatrzenia(smieszne ilosci,ale zawsze cos;p)
zawsze mozesz uzyc bonusu do kupcow :p jako jedyny w calej grze FOE ;)
 

DeletedUser17255

Guest
Bonusy do obrony nie wykluczają się. Tarcza jest prawdopodobnie według zamysłu twórców rozwinięciem bonusu tylko do obrony. Koszt nabycia i wymagany poziom rozwoju stołu dla Tarczy niejako na to wskazuje.
Czy pozostałe bonusy to badziew ?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
 

DeletedUser

Guest
@yakii
odpisalem Ci na to w cytowanym poscie:> i nawet napisalem,ze prawdopodobnie nie ma bonusu do obrony podczas ataku;> znacyz mozna chyba wywnioskowac
jest pomiędzy nami różnica , ja lubię dyskusje opierając sie na faktach , ty na "prawdopodobnie"
 

DeletedUser16017

Guest
jest pomiędzy nami różnica , ja lubię dyskusje opierając sie na faktach , ty na "prawdopodobnie"
aby byc pewnym trzeba sprawdzic,mi szkoda srebrnikow :) ale mialem 80% pewnosc:) umiem czytac i jesli piszacy opisy umieja dobrze pisac to damy rade w zyciu :)
 

DeletedUser5256

Guest
Czy wy gracie od wczoraj? Taka sama sytuacja jest z budynkami wojskowymi, te z mieczami dają bonus do ataku atakującego wojska, te z tarczą dają bonus do obrony broniącego.
 

DeletedUser

Guest
aby byc pewnym trzeba sprawdzic,mi szkoda srebrnikow :) ale mialem 80% pewnosc:) umiem czytac i jesli piszacy opisy umieja dobrze pisac to damy rade w zyciu :)
powodzenia w zbieraniu srebrników :p ja je mam po to żeby wydawać i samemu sprawdzić jak to robi ? ;)
 

DeletedUser

Guest
Czy wy gracie od wczoraj? Taka sama sytuacja jest z budynkami wojskowymi, te z mieczami dają bonus do ataku atakującego wojska, te z tarczą dają bonus do obrony broniącego.
a odpowiesz jakoś logicznie dlaczego w sklepie są 2 bonusy do obrony miasta a wojska atakujące mają tylko do ataku a nie do obrony
 

DeletedUser16017

Guest
powodzenia w zbieraniu srebrników :p ja je mam po to żeby wydawać i samemu sprawdzić jak to robi ? ;)
a dziekuje i wzajemnie :)
jesli mi beda potrzebne to uwierz,ze rowniez je sprawdze;p chociaz od sprawdzanie/testowania byl serwer testowy jak juz byla o tym nie mala dyskusja wczesniej :)

edit:
czekam z niecierpliwoscia na kolory krzesel,usuniecie animacji (lub by znikala po sekundzie) i historie odwiedzajacych :)
bylo tutaj wiele ciekawych propozycji,ale te najwazniejsze:) no i moze aby licznik miejsc w tawernie byl pod "powsinogą" lub ogolnie w interfejsie stale widoczny:)
 

DeletedUser5256

Guest
a odpowiesz jakoś logicznie dlaczego w sklepie są 2 bonusy do obrony miasta a wojska atakujące mają tylko do ataku a nie do obrony
Jeden bonus do obrony jeden do ataku. Jeden bonus całkowicie blokuje atak, Jakiś czas temu takiego bonusu chcieli nowi gracze to i mają.
 

DeletedUser15836

Guest
czym się różni komunikat "Wciąż odwiedzasz tę tawernę. Wróć później!"
od "Odwiedziłeś już dziś tę tawernę. Wróć za: xxxx" gdzie też jeszcze siedzę przy stole?

w tym pierwszym przypadku Gracz nie zebrał srebrników przez ponad 24 h i nie zwolnił miejsc?
Tak
 

DeletedUser8110

Guest
Wow. Widzę, że Tawerna motywuje do dyskusji. Cieszy mnie to niezmiernie! :)

Pytanie - ze znajomych usuwa mnie 20 osób. Mam karę?
Pytanie drugie - Karencja włącza się na stałe po usunięciu 20 osób? Czy jeśli 20 osób np. na 24 h usuniemy?
Usiąść można jedynie w tawerny osoby, która może Ci się odwdzięczyć. Nie jest to "kara za aktywność", a zabezpieczenie przed zbytnim "skakaniem" Graczy w poszukiwaniu nowych znajomych.
Blokada włącza się u danego Gracza na stałe po usunięciu 20 osób.

Mam także dodatkowy pomysł.
Skoro rozbudowujemy swoją tawernę, to czemu nie można by rozwijać za srebrniki także naszej osoby jako gościa takich tawern.
Przykładowa skala rozwoju postaci w nazewnictwie:
pustelnik - ponurak - mruk - gość - bywalec - imprezowicz - mistrz zabawy - celebryta - gwiazdor

Za każdy wyższy poziom postaci, przy odwiedzinach gospodarz tawerny przykładowo dostawałby dodatkowe 2 srebrniki (czyli jeśli teraz za 1 krzesło na pierwszym poziomie stołu tawerny odwiedziny dają 50 srebrników, to licząc że to poziom pustelnika, to za odwiedziny ponuraka dostawałoby się 52, a za gwiazdora już 66, oczywiście wyższe poziomy stołów i miejsca jakie zajmie też by się wliczały do wysokości nagrody w srebrnikach).
Potem rozwój takiego awatara możnaby przemyśleć i np rozbudować w ten sposób że za srebrniki możnaby kupić dodatkowe akcesoria (np elementy garderoby - kobiety mogłyby to bardzo polubić) lub inne np prezenty lub inne akcesoria. Wstępnie wyobrażam sobie to tak, że elementy ubioru pozwalałyby na to, aby przy naszych odwiedzinach gospodarz tawerny dostawał jakąś drobną gratyfikację np w monetach lub zaopatrzeniu. W opcjach prezentów możnaby rozwijać ilość dzienną (tzn ile osobom w ciągu doby można by je dawać) i wartość prezentu. Oznaczałoby to, iż w zależności od poziomu tego rozbudowania możnaby jedną lub kilka osób dziennie obdarowywać przy odwiedzinach np srebrnikami. Generalnie taki rozwój avatara dawałby spore możliwości. Ludzie lubią rozwijać nie tylko swoje miasta, ale także postać avatara, i ta opcja z tawerną dawałaby jakieś pole do działania w tym zakresie także w foe.
Na razie skupimy się na rozbudowie tawerny. Będzie można w przyszłości sobie ją "upiększyć" i z obecnych planów każde takie upiększenie ma w jakiś sposób naszą Tawernę "ulepszyć" (na razie to w jaki sposób jest tajemnicą... ;)) i dawać Graczom jakieś dodatkowe korzyści. Nigdy nie rozwijaliśmy naszych awatarów i faktycznie skupialiśmy się na rozwoju miasta (bo to też jest głównym celem FoE), ale kto wie, może w przyszłości się to zmieni.

z jednej strony chcielibyśmy jak najbardziej rozbudowanej gry a z drugiej ślemy siarczyste fafluny na to jak gra "chodzi" to zasada krótkiej kołdry , zobacz sam jak teraz walki wyglądają w sensie płynności po wprowadzeniu ułomnej tawerny :mad: a poprawy raczej już nie zobaczymy , tawerna będzie rozwijana czy tego chcemy , czy nie jednak ja się obawiam dalszej eskalacji dramtycznej płynności gry , a to już znacznie odstraszy graczy od FoE
Jestem przekonana, że tak jak z wszelkimi innymi nowinkami, które pojawiały się w przeszłości - gra powoli powróci do coraz lepszego stanu, kiedy chwilowy "szał tawerniany" nieco się uspokoi. :)

czym się różni komunikat "Wciąż odwiedzasz tę tawernę. Wróć później!"
od "Odwiedziłeś już dziś tę tawernę. Wróć za: xxxx" gdzie też jeszcze siedzę przy stole?

w tym pierwszym przypadku Gracz nie zebrał srebrników przez ponad 24 h i nie zwolnił miejsc?
W pierwszym przypadku Twoja postać wciąż zajmuje stołek w tawernie, nikt jej z niej nie wygonił, ciężko więc usiąść dwukrotnie w tej samej tawernie.
W drugim przypadku Twoja postać siedziała w danym dniu w Tawernie, ale już ją pogonili do domu. ;)

A nie lepiej byłoby zrobić blokadę wyrzucania kogoś ze znajomych na 24h po zawarciu znajomości zamiast blokady wizyt w tawernie? Zwłaszcza, że cierpi też ta niewinna osoba?
Nie chcemy blokować możliwości dodawania/usuwania znajomych. Każdy może w dowolnym momencie podjąć decyzję o przerwaniu znajomości z danym Graczem i nie wnikamy w przyczyny.
Gdyby tej dwustronnej blokady nie było, to mogliby pojawić się Gracze, którzy będą prosić innych "odwiedziłem Twoją tawernę, Ty odwiedziłeś moją, to teraz mnie wyrzuć ze znajomych ja idę dalej". I tak w nieskończoność, skoro sami nigdy nie usuną znajomych. A chcemy właśnie ograniczyć tego typu skakanie.

Osobiście wprowadzenie Tawerny uważam za kolejne, po Wyprawach Gildii, świetne posunięcie pozwalające "młodszym" graczom łatwiej odnaleźć się w grze.
Cieszymy się, że się podoba. <3

Idąc tropem zamysłu twórców, chciałbym do listy pomysłów nowych bonusów zaproponować opcję dotyczącą medali. Mógłby to być np. bonus do zbieranych medali.
Kolejna propozycja nawiązywałaby do bonusu Strażnika i dotyczyłaby zwiększenia szans na uzyskanie planów przy motywacji.
Ciekawe pomysły. :)

kolega z gildii chciał poprawić sobie % wojska atakujących w obronie i kupił sądząc że zwiększył wg tego co tam oferują , no i okazało się że ten bonus robi tylko w obronie miasta :p to po co kolejny bonus do obrony miasta ? ten wspomniany i ta "totalna blokada"
a ja chcę być miłym i informować innych o nieścisłościach żeby nie musieli 1 x kupować :p
I super, dzięki za info :).. to że to est do obrony miasta nie jest aż tak oczywiste.. zaoszczedziłeś wielu graczom niepotrzebnie wydanych dukatów..
Każda premia ma "podpowiedź", która wyjaśnia jak działa premia. Czy treść którejś z nich jest niejasna?

Dzięki za wszystkie posty! Czekam na więcej! :)
 

DeletedUser16730

Guest
Przydałby się taki bonus jak w perle do ataku, czyli zwiększona obrona i atak przy ataku. Mogła by być to dodatkowa opcja za większe srebrniki.
Paczki z PR za srebrniki też by były nie do pogardzenia.
 

DeletedUser16965

Guest
można by do jakiejś przyszłej perły dodać bonus podobny jak w świątyni, że znajomy siadając zostawia nam na stole jeszcze coś ekstra;) albo jedno z późniejszych ulepszeń stołu mogło by powodować coś takiego..
 

DeletedUser17232

Guest
masz już przecież w sklepie tawernianym coś co jest psu na bude gdy gracz nie jest w żadnej gildii:p ten idiotyczny bonus "dodatkowa tura" ;)

nie da rady nie walczyć , nawet kilka walk trzeba zrobić :p choćby robiąc zadania lini głównej czy eventowe

Z tego 'idiotycznego' bonus nie trzeba korzystać, a apteczki były narzucane z góry. Nie trzeba walczyć w ogóle. Podaj mi przykład, gdzie było zadanie, że TRZEBA przeprowadzić walkę. Zazwyczaj tyczy się to przejmowaniu sektorów, które można przejąć też negocjacjami.

Mam także dodatkowy pomysł.
Skoro rozbudowujemy swoją tawernę, to czemu nie można by rozwijać za srebrniki także naszej osoby jako gościa takich tawern.
Przykładowa skala rozwoju postaci w nazewnictwie:
pustelnik - ponurak - mruk - gość - bywalec - imprezowicz - mistrz zabawy - celebryta - gwiazdor

Ok, pomysł awansu w tawernie jak najbardziej spoko, ale bonusy które wymieniłeś w dalszej części posta...

Za srebrniki możnaby kupić dodatkowe akcesoria (np elementy garderoby - kobiety mogłyby to bardzo polubić) lub inne np prezenty lub inne akcesoria.

...są bez sensu. Możnaby to zrobić w ten sposób, że po prostu za każdy poziom, byłaby bonusowa ilość srebrników dla odwiedzanego.
 

DeletedUser14109

Guest
Jak dobrze pamiętam to była poruszana sprawa, że krzesło znajomego z gildii widnieje tylko w zakładce znajomych, natomiast nie ma i nie będzie? u tego samego gracza w zakładce gildii. Dzisiaj zobaczyłem (może Ameryki nie odkryłem ;) ), ale znajomy, który jest sąsiadem ma w zakładce sąsiedzkiej owe krzesło. Nie da rady przenieść tego również do gildii?
 

DeletedUser

Guest
brawo ! maxthon został rozwalony na cacy :mad: pisałem że walki są prowadzone na skandalicznej płynności , dzisiaj maxthon już nawet zalogować mnie nie chciał do gry a jeśli łaskawie to uczynił to prędkość , którą oferował do szaleństwa doprowadzała ! wróciłem do opery , tu jako tako gra chodzi , jednak walki tak jak na maxthonie !

czy wam naprawdę nikt nie zgłasza problemów z walkami od chwili wejścia tawerny ?

Z tego 'idiotycznego' bonus nie trzeba korzystać, a apteczki były narzucane z góry. Nie trzeba walczyć w ogóle. Podaj mi przykład, gdzie było zadanie, że TRZEBA przeprowadzić walkę. Zazwyczaj tyczy się to przejmowaniu sektorów, które można przejąć też negocjacjami.



Ok, pomysł awansu w tawernie jak najbardziej spoko, ale bonusy które wymieniłeś w dalszej części posta...



...są bez sensu. Możnaby to zrobić w ten sposób, że po prostu za każdy poziom, byłaby bonusowa ilość srebrników dla odwiedzanego.
jeśli z uporem twierdzisz że w FoE walczyć nie trzeba to raczej ta gra nie dla ciebie :(


odoszę wrażenie , że gdyby tawerna była perłą to popularność jej byłaby porównywalna z kolosem czy notre ;) ale tu jest subtelna różnica , o tamte perły trzeba zabiegać (lub chwilkę poczekać bo plany co chwila za free wpadają) a tawerne dostali wszyscy z góry na dół czy tego chcieli czy nie chcieli , tak samo jak się dostaje plany w piramidzie do świątyni przekrętów :haha:

dodatkowo gdy postawisz notre czy kolosa , to nie rozwala ci gry jak "kukułcze jajo" które daje coś tam , coś tam ... ale gdy się zastanowić to jakim kosztem ? pogorszenia płynności gry ? idiotycznemu zaglądaniu co chwila poza obszar miasta ? jakby w mieście nic nie było do roboty , czy też na mapach , w piramidzie , czy za płotem ;)

tak , podobała mi się tawerna na początku , tak jak znakomitej większości graczy , jednak teraz mój hura optymizm nabrał realnego spojżenia na projekt "tawerna" bo są palcem pokazywane ułomności , niedoróbki i co ... ?
cisza ! tu oczywiście "kopiuj / wklej" pracujemy nad tym , wkrótce blędy zostaną poprawione :mad:

a może tak coś konkretniej ? czyli w jakim czasie zostanie poprawione coś o co gracze się nie upominali , tawerna to nie jest raczej pomysł graczy tylko jakiegoś kogogoś , co miał pomysła i słowo ciałem się stało :mad: i tu bankowo ten człowiek / ci ludzie nie grają z takim entuzjazmem w FoE jak my ! prawdziwe źródło opini , sugestii
 

bartekmod

Książę
W pierwszym przypadku Twoja postać wciąż zajmuje stołek w tawernie, nikt jej z niej nie wygonił, ciężko więc usiąść dwukrotnie w tej samej tawernie.
W drugim przypadku Twoja postać siedziała w danym dniu w Tawernie, ale już ją pogonili do domu. ;)

Siorpuś :)

bartekmod napisał:
czym się różni komunikat "Wciąż odwiedzasz tę tawernę. Wróć później!"
od "Odwiedziłeś już dziś tę tawernę. Wróć za: xxxx" gdzie też jeszcze siedzę przy stole?

właśnie chodzi mi o to, że nie pogonili :D ale wydaje mi się, że i tak wiem gdzie jest różnica ;)
 

DeletedUser15806

Guest
Nie chcemy blokować możliwości dodawania/usuwania znajomych. Każdy może w dowolnym momencie podjąć decyzję o przerwaniu znajomości z danym Graczem i nie wnikamy w przyczyny.
Gdyby tej dwustronnej blokady nie było, to mogliby pojawić się Gracze, którzy będą prosić innych "odwiedziłem Twoją tawernę, Ty odwiedziłeś moją, to teraz mnie wyrzuć ze znajomych ja idę dalej". I tak w nieskończoność, skoro sami nigdy nie usuną znajomych. A chcemy właśnie ograniczyć tego typu skakanie.

A czemu mieliby sami nie usuwać znajomych? Blokada byłaby na 24 godziny dla obu osób na usunięcie się wzajemnie.
 

DeletedUser16973

Guest
Prosiłbym jeszcze o ustosunkowanie się do mojej innej wypowiedzi, którą chyba przeoczyliście, a wydaje się bardziej paląca i uatwiająca życie graczom, pozwolę sobie ją jeszcze raz zacytować:

Co do pomysłu:
"czerwone krzesło nie zachodź bo dopiero co byłeś;
żółte krzesło minęły 24 godz. ale brak wolnych miejsc; (wiem, że nie jest to łatwe do realizacji, ale wierzę, że dacie radę to zrobić)
zielone zapraszamy na piwko."
który jak wynika z uprzednich wypowiedzi już został zaakceptowany i przesłany do realizacji, to ja miałbym pomysł rozwijający go. Chodzi o to, że dla graczy istotna byłaby także przejrzysta informacja, kto z naszych znajomych w ciągu ostatnich 24h odwiedził naszą tawernę.

Taką informacją mogłaby być obwódka w jakimś kolorze (np. fioletowa lub inny kolor pasujący do kolorów krzeseł) ikony krzesła w widoku znajomych. Brak takiej kolorowej obwódki ikonki krzesła oznaczałby, iż ten gracz nas nie odwiedzał w ciągu ostatnich 24h.W ten sposób przeglądając listę znajomych można by łatwo określić komu jesteśmy winni rewanż w tawernie.
 
Do góry