Tawerna znajomych - dyskusja

DeletedUser17009

Guest
Coś się zmieniło, teraz na testowym przy siadaniu do tawerny znajomego dostaje się 5 srebrników. Ale nie za każdym razem...
 

Nimod

Baronet
Ex-Team
Coś się zmieniło, teraz na testowym przy siadaniu do tawerny znajomego dostaje się 5 srebrników. Ale nie za każdym razem...

Nom, rzeczywiście :) Szanse na dostanie 5 srebrników za odwiedzenie są chyba podobne do szansy na dostanie planu z motywki (bez Strażnika), ale zawsze coś :) No i nie jest zbyt łatwo ;)
 

DeletedUser17270

Guest
Hejka. Pozwolę sobie wyrazić swoją opinię na temat tawerny tutaj. To czy przydatna czy nie nie jest specjalnie istotne. Chodzi o to raczej że wymaga "klikania". Przypominam, że "wsparcie" jest już zrealizowane przy pomocy klikania. Czy naprawdę nie ma innych pomysłów na realizację pomysłu tawerny. Klikanie jest coraz bardziej nużące, irytujące i czasochłonne. No chyba, że o to autorom chodzi. Mnie niestety odpycha. Wymyślcie raczej jakąś losową gierkę , układankę , kub coś jak w wyprawach , że trzeba pogłówkować. Duży minus za to.
 

DeletedUser15643

Guest
a tak przy okazji - któryś już raz pytam bo nikt mi do tej pory nie odpowiedział: dlaczego farmerzy mają opcję alternatywną i nie muszą nurzać rąk we krwi, natomiast Gracze militarni muszą się poniżać do negocjowania sektorów, bo dla nich nigdy nie ma opcji wyboru?

Nigdzie nie ma i nigdy nie było oficjalnego podziału na Graczy zajmujących się tylko handlem czy tylko walkami. Każdy może walczyć czy handlować do woli. :) Nie wierzę, iż problemem jest brak towarów na wynegocjowanie sektorów, bo każdy Gracz posiada ich jakiś tam zapas. ;)

a jednak mnie wysłuchano :D:

exckgrpxrlzfrtiulcgdrvqvsnojquxbbshamrvjdijdboybhmpwonpcqqujcbipuikhrglvhyskejkwgqqgqnremrjgbhsywrtv
 

DeletedUser17255

Guest
Jak dla powinno być raczej zadanie z proporcjonalności odwrotnej.
Skoro x robotników buduję budynek w 100 minut, to ile im to zajmie jak dostaną opiernicz od kierownika zwiększający wydajność pracy o 25%?
x - 100 minut
1,25x - 80 minut
itd.
Czyli nie 75 a 80 minut jak powiedziałaś :)
Tawerna jednak toczy się własnym torem i dla 100 minut będzie odpowiednio 75, 50, 25 minut :)
 
... tak , ciągłe klikanie i czytanie wiadomości typu : odwiedziłeś już tę tawernę lub chwilowo nie ma wolnych miejsc , może być irytujące . Podejrzewam że w szczególności u osób , którzy posiadają bardzo dużo znajomych . No mnie na razie ten problem omija , bo staram się utrzymywać niewielkie grono , ale za to sprawdzonych znajomych . Ciągłe klikanie zastąpiłem robieniem notatek o godzinach odwiedzania , co przy małej ilości znajomych nie jest problemem i dopóki tak to będzie działało , przy tym pozostanę ... ale zapewne każdy ma jakieś swoje sposoby . No , co by nie było , wydaje mi się że zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie z sytuacji , a nie brać tylko to , co zostanie nam podane na tacy
 

DeletedUser

Guest
Hejka. Pozwolę sobie wyrazić swoją opinię na temat tawerny tutaj. To czy przydatna czy nie nie jest specjalnie istotne. Chodzi o to raczej że wymaga "klikania". Przypominam, że "wsparcie" jest już zrealizowane przy pomocy klikania. Czy naprawdę nie ma innych pomysłów na realizację pomysłu tawerny. Klikanie jest coraz bardziej nużące, irytujące i czasochłonne. No chyba, że o to autorom chodzi. Mnie niestety odpycha. Wymyślcie raczej jakąś losową gierkę , układankę , kub coś jak w wyprawach , że trzeba pogłówkować. Duży minus za to.
w losowych gierkach typu "powsinoga" twórcy gry chlebka nie czują :haha: jak myślisz , po co w tawernie masz możliwośc kupienia powiększenia stołu czy dostawienia krzeseł za diaxy ?

z cyklu , co by tu jeszcze ... ? ;)
myślę że w sklepie tawerny powinna zaistnieć oferta obniżenia kupna podejść , zauważyłem że koszt kupna za medale jest stosunkowo bardzo duży ! a gdyby tak wprowadzić ofertę zawierającą bonifikatę 25 % 50 % i 75 % ? myślę że to oferta nie tylko dla "farmerów" oni już mają wystarczająco duży asortyment do wyboru w sklepie , jednak dla "komandosów" nie widzę absolutnie niczego interesującego ! jest niczym warzywniak wśród mięsożerców :haha:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17004

Guest
A może by tak, zamiast zmuszać ludzi do trzepania tych krzeseł przy avatarach - zielone krzesełko - możesz wpaść do tawerny, czerwone krzesełko - nie możesz? Przecież to murwica strzela, żeby robić sobie listy, o której wpaść do kogo. No i koszt rozbudowy to jaja. Z 10 do 12 krzeseł prawie 4x więcej niż z 8 do 10? A za diaksy prawie 200zł? Pogięło kogoś? To ma bawić, czy wmurwiać?
 

DeletedUser

Guest
A może by tak, zamiast zmuszać ludzi do trzepania tych krzeseł przy avatarach - zielone krzesełko - możesz wpaść do tawerny, czerwone krzesełko - nie możesz? Przecież to murwica strzela, żeby robić sobie listy, o której wpaść do kogo. No i koszt rozbudowy to jaja. Z 10 do 12 krzeseł prawie 4x więcej niż z 8 do 10? A za diaksy prawie 200zł? Pogięło kogoś? To ma bawić, czy wmurwiać?
nad kolorami ponoć pracują ;) a co do kosztów rozbudowy ... to całkiem normalne , widocznie zbyt mało grasz i nie wiesz jakie są koszta przy oblężeniach na mapie GvG gdy już się posiada powiedzmy ponad 18 sektorów , rozszerzenia terenu też masz coraz droższe , to zupełnie normalne że się rozwijasz , coraz więcej zarabiasz to coraz więcej wydajesz

założeniem tawerny była wspólna zabawa ze znajomymi , jednak mamy do czynienia ze zjawiskiem normalnie nie występującym jak do tej pory gdzie na pasku znajomych coraz więcej znajduje się współgildian , w związku z tym mam pytanie , dlaczego tak uparcie trawcie na stanowisku że tylko znajomi mogą brać udział w projekcie "tawerna" ? możliwość motywacji mamy aż na trzech paskach , znajomi , gildia , sąsiedzi przy czym :
gildia - tylko motywacja
znajomi - tawerna i motywacja
sąsiedzi - motywacja lub atak z ewentualnym plądrowaniem

czy nie uważacie że w tym momencie gildia jest pokrzywdzona poprzez możliwość wykonania tylko motywacji ? osobiście uważam że pomineliście uatrakcyjnienie możliwości na pasku gildia

jakiż to problem w obecnej tawernie zrobić drugą salę ze stołem dla gildii ? to właśnie moja propozycja na wyrównanie możliwości paska "gildia"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
czy nie uważacie że w tym momencie gildia jest pokrzywdzona poprzez możliwość wykonania tylko motywacji ? osobiście uważam że pomineliście uatrakcyjnienie możliwości na pasku gildia

W FoE można współpracować z gildią w wyprawach czy w wojnach gildyjnych, można zbierać wspólnie potencjał, który przekłada się na bonusy dające członkom gildii znaczne korzyści, handlowanie z członkami gildii jest tańsze, mamy specjalne konwersacje grupowe i czat przeznaczone tylko dla członków gildii, mamy forum gildii, skarbiec gildyjny...
Teraz porównajmy tę listę "gildyjnych" funkcji z listą interakcji w jakie można wejść ze znajomymi - można ich wesprzeć (można wesprzeć również członków gildii), można zainwestować w ich Perły (można inwestować również w Perły członków gildii), można z nimi handlować (tak jak z członkami gildii) i wreszcie mamy Tawernę - jedyną interakcję w grze przeznaczoną tylko i wyłącznie dla znajomych. Naprawdę ciężko powiedzieć, że gildie są pokrzywdzone. :)
 

DeletedUser

Guest
W FoE można współpracować z gildią w wyprawach czy w wojnach gildyjnych, można zbierać wspólnie potencjał, który przekłada się na bonusy dające członkom gildii znaczne korzyści, handlowanie z członkami gildii jest tańsze, mamy specjalne konwersacje grupowe i czat przeznaczone tylko dla członków gildii, mamy forum gildii, skarbiec gildyjny...
Teraz porównajmy tę listę "gildyjnych" funkcji z listą interakcji w jakie można wejść ze znajomymi - można ich wesprzeć (można wesprzeć również członków gildii), można zainwestować w ich Perły (można inwestować również w Perły członków gildii), można z nimi handlować (tak jak z członkami gildii) i wreszcie mamy Tawernę - jedyną interakcję w grze przeznaczoną tylko i wyłącznie dla znajomych. Naprawdę ciężko powiedzieć, że gildie są pokrzywdzone. :)
mając na uwadze możliwości z wymienionych pasków , tak są pokrzywdzone niewątpliwie

jest to jakieś ułatwienie , jednak półśrodek ponieważ prace nie idą w kierunku wyróżnienia kolorów krzeseł , dlaczego nie można czegoś uprościć zamiast odciągać uwagę od gry ? na pasku znajomych powinienem widzieć również a może przede wszystkim co jest z daną tawerną ?

jak czytam w odpowiedziach słowa "prace trwają" to raczej nie wróży to niczego co po myśli graczy jest , bądź bardzo losowo ma zaszczyt zaistnieć w grze

tak samo jest w mistrzostwach gildii , tu niby poprawiliśmy ale co ? ... tajnos agentos :haha:
bajzel w mistrzostwach trwa w najlepsze ! napisałem (30 listopada) do supportu co zauważyłem z prośbą o odpowiedź .... czekam , czekam , czekam ...
(wiem że nie w tym temacie , przepraszam was , jednak widzę tu wspólny mianownik )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
@yakiii : Jeśli masz pomysł na jakieś usprawnienie (niezwiązane z Tawerną znajomych), które do mogłoby zostać dodane do dolnego paska, to zapraszamy do działu Pomysłów. :)

na pasku znajomych powinienem widzieć również a może przede wszystkim co jest z daną tawerną ?
Prawdopodobnie znacznik pojawi się już wkrótce na becie. :)

Jeszcze taka mała uwaga odnośnie Tarczy - po przyjrzeniu się sprawie okazuje się, że podpowiedź dotycząca Tarczy miasta jest błędna. Tarcza uniemożliwia jedynie zaatakowanie Gracza. Jeśli obrona miasta zostanie przełamana przed włączeniem Tarczy - Gracz wciąż może zostać splądrowany. Przepraszamy za niejasności - poprawimy podpowiedź widniejąca w grze.
 

DeletedUser

Guest
@yakiii : Jeśli masz pomysł na jakieś usprawnienie (niezwiązane z Tawerną znajomych), które do mogłoby zostać dodane do dolnego paska, to zapraszamy do działu Pomysłów. :)


Prawdopodobnie znacznik pojawi się już wkrótce na becie. :)
już dawno się zorientowałem że dział pomysłów jedynie z nazwy jest czymś co niesie znamiona ewentualnych debiutów pomysłów graczy :)
de facto jest to na zasadzie , wy tam róbcie , róbcie a my wam nie bójcie się :haha:

i cóż z tego , ze wprowadzono możliwość sprawdzenia w swojej historii działań w tawernie ?
to nie jest aż takie ułatwienie jakby się wydawało na pierwszy rzut oka

historia tawerna 1.png

po kliknięciu w "odwiedź w tawernie" doslownie odwiedzamy w tawernie , po co ?
w tej samej historii jeśli wykonujemy działanie "zmotywuj" to motywujemy , nawet jak niczego nie ma do zmotywowania
historia tawerna 3.png

i w końcu , gdzie jest filtr "tawerna" ?

historia tawerna 2.png


P.S.
zwracam honor , po kliknięciu w filtr "znajomi" są pokazane działania w tawernie
moja wina , przepraszam ;}
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Przeczytałem kilka ostatnich stron i nasuwa mi się jedna refleksja - kilka osób poniosło i powinni zmienić dilerów...
Tawerna jak dla mnie to niezbyt przydatny dodatek. Mam czas - zbieram. Mam czas - odwiedzam. Proste...
 

DeletedUser17320

Guest
Jak Dla Mnie Tawerna To Wielka Pomoc Dla Nowych Graczy.
 

bartekmod

Książę
FoE do tej pory dawało możliwości dokupienia brakujących np towarów do Perły czy technologii, bądź PRów do technologii za diamenty, ale w ilości uwzględniającej nasz stan posiadania, czyli: wrzucając każdy kolejny PR w technologię ilość potrzebnych diamentów do natychmiastowego opracowania tejże maleje, zdobywając każdą kolejną sztukę towaru ilość potrzebnych diamentów do dokupienia brakujących staje się mniejsza

a jak to się ma w tawernie? system diamentowy ma w poważaniu stan moich srebrników, jeżeli potrzebuję 15000 srebrników to cena diamentowa jest 7500 zarówno jak srebrników mam 0, tak samo jak mam ich 10000... ja rozumiem, że po użyciu diamentów posiadanych srebrników nie stracę, ale może jednak komuś taka opcja "dokupu" z wyzerowaniem posiadanych srebrników, a nie zakupu całości by była przydatna :p sam sens inwestowania diamentów w tawernę to inna sprawa.. zaciekawił mnie po prostu fakt braku takiej opcji
 

DeletedUser

Guest
FoE do tej pory dawało możliwości dokupienia brakujących np towarów do Perły czy technologii, bądź PRów do technologii za diamenty, ale w ilości uwzględniającej nasz stan posiadania, czyli: wrzucając każdy kolejny PR w technologię ilość potrzebnych diamentów do natychmiastowego opracowania tejże maleje, zdobywając każdą kolejną sztukę towaru ilość potrzebnych diamentów do dokupienia brakujących staje się mniejsza

a jak to się ma w tawernie? system diamentowy ma w poważaniu stan moich srebrników, jeżeli potrzebuję 15000 srebrników to cena diamentowa jest 7500 zarówno jak srebrników mam 0, tak samo jak mam ich 10000... ja rozumiem, że po użyciu diamentów posiadanych srebrników nie stracę, ale może jednak komuś taka opcja "dokupu" z wyzerowaniem posiadanych srebrników, a nie zakupu całości by była przydatna :p sam sens inwestowania diamentów w tawernę to inna sprawa.. zaciekawił mnie po prostu fakt braku takiej opcji
widzimi wszyscy że projekt tawerna jest niczym lekcje wf-u , na zasadzie .... macie tu chłopaki piłkę ! a sam nauczyciel cyk do magazynku na kawusię i papieroska :p
 

DeletedUser9022

Guest
Pytania:
1. Jaka jest maksymalna liczba krzeseł do odblokowania?
2. Jaka jest obecnie maksymalna liczba znajomych?
 

DeletedUser14757

Guest
Pokazuje, że nie minęło 24h? Czy pokazuje również, że wszystkie krzesła zajęte?
 
Do góry