Tawerna znajomych - dyskusja

DeletedUser17257

Guest
Usiąść można jedynie w tawerny osoby, która może Ci się odwdzięczyć. Nie jest to "kara za aktywność", a zabezpieczenie przed zbytnim "skakaniem" Graczy w poszukiwaniu nowych znajomych.
Blokada włącza się u danego Gracza na stałe po usunięciu 20 osób.

Nowych znajomych trzeba poszukiwać regularnie co 2-3 tygodnie. Kilkanaście osób z tych które już są w znajomych z tylko sobie znanych przyczyn przestają motywować. Posiadanie takich osób w znajomych jest niewskazane i należy je wymienić na znajomych którzy będą motywować. Po wprowadzeniu przez was zmian osoba wywiązująca się z motywacji zostaje ukarana na stałe za to że pozbyła się osób które przestały ją motywować. Dochodzi sprawa zapraszania osób przy wymianie towarów, motywowaniu budynków osobą które o to proszą na "globalu" czy inwestowania PR w perły, wiadomo że takie zaproszenie do znajomych jest tylko na czas w/w czynności. Bardzo ciekawe podejście. Ja rozumiem że chcieliście się zabezpieczyć przed "skoczkami" ale załatwienie tego w ten sposób jest krzywdzące i wymaga przemyślenia problemu jaki powstał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Ja rozumiem że chcieliście się zabezpieczyć przed "skoczkami" ale załatwienie tego w ten sposób jest krzywdzące i wymaga przemyślenia problemu jaki powstał.

Wystarczyło to ograniczyć w czasie, np. 20 osób/1-2 tygodnie.
Już widzę, że będę musiał usunąć z 20 osób za nieaktywność i zapłacę za to ja i aktywni znajomi.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Usiąść można jedynie w tawerny osoby, która może Ci się odwdzięczyć. Nie jest to "kara za aktywność", a zabezpieczenie przed zbytnim "skakaniem" Graczy w poszukiwaniu nowych znajomych.
Blokada włącza się u danego Gracza na stałe po usunięciu 20 osób.

Nowych znajomych trzeba poszukiwać regularnie co 2-3 tygodnie. Kilkanaście osób z tych które już są w znajomych z tylko sobie znanych przyczyn przestają motywować. Posiadanie takich osób w znajomych jest niewskazane i należy je wymienić na znajomych którzy będą motywować. Po wprowadzeniu przez was zmian osoba wywiązująca się z motywacji zostaje ukarana na stałe za to że pozbyła się osób które przestały ją motywować. Dochodzi sprawa zapraszania osób przy wymianie towarów, motywowaniu budynków osobą które o to proszą na "globalu" czy inwestowania PR w perły, wiadomo że takie zaproszenie do znajomych jest tylko na czas w/w czynności. Bardzo ciekawe podejście. Ja rozumiem że chcieliście się zabezpieczyć przed "skoczkami" ale załatwienie tego w ten sposób jest krzywdzące i wymaga przemyślenia problemu jaki powstał.

Nie jest to krzywdzące, jeśli rzeczywiście chodzi w tym zapraszaniu znajomych o jakieś pojedyncze przysługi. W takim wypadku, to raczej nie ma potrzeby zasiadania sobie w tawernie, a jeśli już najdzie kogoś taka ochota, to tę znajomość należałoby przynajmniej ciut przedłużyć ;)
 

DeletedUser17257

Guest
Nie jest to krzywdzące, jeśli rzeczywiście chodzi w tym zapraszaniu znajomych o jakieś pojedyncze przysługi. W takim wypadku, to raczej nie ma potrzeby zasiadania sobie w tawernie, a jeśli już najdzie kogoś taka ochota, to tę znajomość należałoby przynajmniej ciut przedłużyć ;)

Wystarczyło napisać i zrobić że w tawernie można usiąść dopiero po 24h od zaproszenia do znajomych i nie byłoby sprawy, proste i czytelne :)
 

DeletedUser5256

Guest
Nie warto z niej korzystać.
Celem tego budynku jest sępienie pieniędzy o graczy a bonusy są bardzo słabe.
By kupić dwa miejsca trzeba wydać aż 250 diamentów .
Największą głupotą którą powinni naprawić jak najszybciej jest to
że możemy zapraszać tylko znajomych a nie możemy zwykłych graczy i członków gildii .
To powoduje że nie warto z niego korzystać.
Powinien dawać złoto które możemy wykorzystać.
Obecnie daje srebro za które możemy kupić bardzo słabe bonusy np
Premia do monet i młotków która nie ma żadnego sensu bo większy
bonus dają Perły .
Powinien pozwolić na kupienie jednostek.
Możemy kupić jednostki z epoki której się znajdujemy .
Grach strategicznych możemy tym budynku kupić jednostki .
Gdyby prowadzili jednostki to wtedy warto korzystać z tego budynku.
Dla ciebie jednostki wojskowe są dobre a dla mnie bezużyteczne bo mam z Alkatraz już kilka tys. kinetyków. Zaprosić możesz chyba każdego do znajomych. Tak więc to co dla jednych jest fajne dla innych nieprzydatne. A bonus wojskowy dla nowych graczy jest dobry bo nie mają pereł na maksa a jak chcą przejść prowincję to 30% im się przyda. Tak samo z młotkami i monetami. Tawerna wspiera głównie nowych i szkoda że jej nie miałem 3 lata temu.
 

DeletedUser6543

Guest
Z powodu braku właściwych oznaczników (krzesełek) w gildii, motywacja stanęła na głowie- dla mnie i pewnie dla wielu osób, jedyną możliwością oznaczenia u kogo się już było w tawernie to kliknięcie wsparcia.
Dlaczego w przypadku sąsiadów krzesełko jest a gildianie są traktowani po macoszemu?
 

DeletedUser7795

Guest
Co do pomysłu:
"czerwone krzesło nie zachodź bo dopiero co byłeś;
żółte krzesło minęły 24 godz. ale brak wolnych miejsc; (wiem, że nie jest to łatwe do realizacji, ale wierzę, że dacie radę to zrobić)
zielone zapraszamy na piwko."

Popieram ręcami i nogami.

Teraz to nie wiadomo czy byłem u tego gracza w tawernie czy nie. Tak jak napisał/a @herbi musimy kliknąć wsparcie aby oznaczyć, że byliśmy już u tego znajomego w tawernie.

EDIT:
Następna sprawa to zbyt mała czcionka i złe umiejscowienie liczby znajomych, którzy siedzą w naszej tawernie. Ledwo widać ilu znajomych jest przy stole. Należy to przesunąć na pole zaznaczone białym kolorem oraz powiększyć czcionkę. Wtedy będzie dobrze.

Bez tytułu.png

EDIT 2:
Teraz wcale nie widać ilu znajomych siedzi w mojej tawernie. Muszę przybliżyć widok i przesunąć nad tawernę.

Bez tytułu 2.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
@Chodzonce Zuo - tu akurat problemem jest przesuwanie się znacznika ku górze z każdym powrotem do okna miasta. Zostanie to naprawione. Zanotowałam również opinię dotyczącą czcionki. :)

Prosiłbym jeszcze o ustosunkowanie się do mojej innej wypowiedzi, którą chyba przeoczyliście, a wydaje się bardziej paląca i uatwiająca życie graczom, pozwolę sobie ją jeszcze raz zacytować:

Co do pomysłu:
"czerwone krzesło nie zachodź bo dopiero co byłeś;
żółte krzesło minęły 24 godz. ale brak wolnych miejsc; (wiem, że nie jest to łatwe do realizacji, ale wierzę, że dacie radę to zrobić)
zielone zapraszamy na piwko."
który jak wynika z uprzednich wypowiedzi już został zaakceptowany i przesłany do realizacji, to ja miałbym pomysł rozwijający go. Chodzi o to, że dla graczy istotna byłaby także przejrzysta informacja, kto z naszych znajomych w ciągu ostatnich 24h odwiedził naszą tawernę.

Taką informacją mogłaby być obwódka w jakimś kolorze (np. fioletowa lub inny kolor pasujący do kolorów krzeseł) ikony krzesła w widoku znajomych. Brak takiej kolorowej obwódki ikonki krzesła oznaczałby, iż ten gracz nas nie odwiedzał w ciągu ostatnich 24h.W ten sposób przeglądając listę znajomych można by łatwo określić komu jesteśmy winni rewanż w tawernie.
Pomysł przeczytałam, ale nie mogę obiecać nic odnośnie jego realizacji. Zgłaszaliśmy już pomysły dotyczące dodania informacji na pasku o tym, kto nas w przeciągu ostatnich 24h wspierał. Ciężko byłoby te wszystkie ikonki i kolory pomieścić na pasku, bez tworzenia chaosu. :p

Ponieważ pomysł kolorowych krzeseł jest idealnym rozwiązaniem problemów z tawerną, pozwoliłam sobie zwizualizować pomysły koleżanek/kolegów:View attachment 2567
Bardzo ładnie pokolorowane. ;)
 

DeletedUser6543

Guest
Bardzo ładnie pokolorowane. ;)
Raczej nie o pochwałę na poziomie przedszkolanki mi chodziło a o pokazanie, że faktycznie w jednym okienku można zawrzeć wiele pomocnych informacji, które ułatwią obsługę tawerny.
Z każdym dniem mniej mi się to wszystko podoba, fakt - można olać i niech sobie ustrojstwo stoi, tylko niestety przekłada się to w praktyce na zrujnowanie paska znajomych, ponieważ wszyscy obecnie zbierają srebrniki, więc nieaktywny "tawernowo" znajomy nie jest nikomu potrzebny. Cóż z tego, że przez ostatnie miesiące czy lata motywował, wymieniał i co tam jeszcze, nie siada w tawernie- won.
Biegam więc od tawerny, która nie daje nam żadnych pomocnych informacji, do portu, który nie pokazuje ani czy wypłynął statek a może wciąż stoi w porcie (zbieram za diamenty więc tego nie kontroluję) i powoli dochodzę do wniosku, że to chyba nie ma większego sensu, skoro obsługa gry twierdzi, że wdrożenie użytecznych informacji to tworzenie chaosu a nie ogarnia, że wprowadzone przez twórców zmiany ten chaos spowodowały.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nimod

Baronet
Ex-Team
Prościej było by zrobić tak, że krzesełko znika gdy do tawerny wejść z jakiegoś powodu się nie da. Kolory też fajne, ale tak czy inaczej wyszłoby chyba mniej więcej na jedno :)
 

DeletedUser15643

Guest

DeletedUser15643

Guest
Uśmiałem się :D Podaj mi proszę sytuację, gdzie nie ma innego wyjścia niż walka...

były swego czasu takie questy jak (cytuję z pamięci): "zajmij sektor za pomocą armii" czy też "splądruj x budynków" dla których nie było alternatywy, jak obecnie - albo zbyt krótko grasz i ich po prostu nie spotkałeś, albo ich już nie pamiętasz

edit:
a tak przy okazji - któryś już raz pytam bo nikt mi do tej pory nie odpowiedział: dlaczego farmerzy mają opcję alternatywną i nie muszą nurzać rąk we krwi, natomiast Gracze militarni muszą się poniżać do negocjowania sektorów, bo dla nich nigdy nie ma opcji wyboru?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nimod

Baronet
Ex-Team
były swego czasu takie questy, jak (cytuję z pamięci): "zajmij sektor za pomocą armii" czy też "splądruj x budynków" dla których nie było alternatywy, jak obecnie - albo zbyt krótko grasz i ich po prostu nie spotkałeś, albo ich już nie pamiętasz

Chyba nawet podczas któregoś eventu coś takiego miało miejsce
 

DeletedUser

Guest
Uśmiałem się :D Podaj mi proszę sytuację, gdzie nie ma innego wyjścia niż walka...
w zadaniach lini głównej
Uśmiałem się :D Podaj mi proszę sytuację, gdzie nie ma innego wyjścia niż walka...[/QUOT
Uśmiałem się :D Podaj mi proszę sytuację, gdzie nie ma innego wyjścia niż walka...
jeśli zaczniesz aktywnie grać i bacznie obserwować zadania , to zaręczam ci że trafisz wcześniej czy później na takie zadanie / zadania , oczywiściie + w zadaniach eventowych takie "rodzynki" czasami bywają :p
 

DeletedUser

Guest
były swego czasu takie questy jak (cytuję z pamięci): "zajmij sektor za pomocą armii" czy też "splądruj x budynków" dla których nie było alternatywy, jak obecnie - albo zbyt krótko grasz i ich po prostu nie spotkałeś, albo ich już nie pamiętasz

edit:
a tak przy okazji - któryś już raz pytam bo nikt mi do tej pory nie odpowiedział: dlaczego farmerzy mają opcję alternatywną i nie muszą nurzać rąk we krwi, natomiast Gracze militarni muszą się poniżać do negocjowania sektorów, bo dla nich nigdy nie ma opcji wyboru?
racja ! gdzie bonus obronny dla wojsk atakujących ?
uważam że właśnie ten bonus ma kolosalne znaczenie podczas walki , czyżby celowo został pominięty ?
 

DeletedUser17232

Guest
w zadaniach lini głównej
jeśli zaczniesz aktywnie grać i bacznie obserwować zadania , to zaręczam ci że trafisz wcześniej czy później na takie zadanie / zadania , oczywiściie + w zadaniach eventowych takie "rodzynki" czasami bywają :p

W takim razie czekam, bo odkąd gram nie miałem podczas eventu ani jednego zadania każącego użyć wojska. Ale skoro rzeczywiście tak jest, to zwracam honor. Po prostu nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Mimo tego, jak to sam ująłeś, gram 'aktywnie'.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli już ktoś opisał ten pomysł i propozycję, to przepraszam, ale ponowię go.

Mianowicie, dlaczego trzeba sojuszników z gildii zapraszać do znajomych (i vice versa), żeby móc zasiąść u nich w tawernie, skoro jesteśmy razem dłużej niż 24 godziny?
Osoby z gildii zajmują w ten sposób niepotrzebnie miejsce dla graczy nie związanych z gildią, a mogących korzystać po zaproszeniu z tawerny.
Proszę o przekazanie twórcom "Tawerny" propozycji zmiany tego stanu rzeczy, ponieważ zaburza to całkowicie sens istnienia listy znajomych - po co dublować sobie graczy, skoro sojusznicy znają się dłużej niż te 24 godziny - przecież to nielogiczne.
Chodzi o to, aby sojusznicy mogli bez zapraszania się na listę znajomych, zasiadać w tawernach innych sojuszników z gildii.
Mam nadzieję, że jasno to opisałem.

I jeszcze jedno:
zróbcie coś w końcu dobrze a nie na "odwal" :mad: po co , co chwile zaglądać na północny obszar miasta , żeby pilnować zbiorów ze stołu ? skoro wystarczy mały zabieg kosmetyczny niżej przedstawiaony

View attachment 2557

dodatkowo mam uwagę , nie mam pojęcia jak wy to robicie że po wprowadzeniu każdego "ulepszenia" szybkość oraz płynność walk schodzi na psy :mad: tylko błagam .... nie RiC ! czyli rejestr i ciasteczka , to w/w płatają takie figle :mad:

A pomyślałeś o jednej ważnej rzeczy:
- jak będzie aktywny jakiś event, to jak myślisz, gdzie wyląduje proponowany przez Ciebie znaczek?
Bo u mnie, kiedy jest załączony jakiś event, to ikonka zbiorów już zahacza o listę opcji (gildia, inwentarz, armia, wyprawy, itp.) - a jej ukryć nie można, jak listę znajomych czy sojuszników z gildii. Chyba, żeby przestawić ikonkę w inne miejsce ekranu gry, ale tu trzeba wziąć pod uwagę graczy na smartfonach/tabletach.

Pozdrawiam
klub
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12871

Guest
Cześć :)

Limit 20 usuniętych graczy jest zdecydowanie za mały, prędzej czy później dosięgnie to każdego. Powinni zrobić coś takiego jak jest z punktami w prawie jazdy że po jakimś czasie się kasują a nie zostają z nami na stale.

Odnośnie bonusów z tawerny:
- premia do monet/zaopatrzenia: jak ktoś potrzebuje to czemu nie
- dodatkowa tura w negocjacjach: sam nie wiem
- entuzjazm: jak ktoś ma dobrze zaplanowane miasto to rzecz całkowicie zbędna
- kupiec: to już w ogóle porażka, lepiej już przyjąć ofertę 1:2 niż wydać od 8k do 25k srebrników i mieć w najlepszym przypadku kurs 1:3

- premia do ataku: nie powiem, z zapowiedzianymi zmianami wojska może sam kiedyś skorzystam (w wyprawach na III poziomie a szczególnie w 4 od końca)
- premia do obrony: zbędna, +30% do obrony i tak nic nam nie da
- tarcza: tylko jak ktoś jest nieustannie atakowany i grabiony, może się przydać

- premia do budowy*: to jest ciekawa propozycja i dosyć tania
- premia do szkolenia: jak ktoś jest w gildii to raczej zbędne

* pytanko: w opisie premii mamy, "Przyspiesza o XX% wznoszenie budynków które będą wznoszone przez następne XX godzin." tylko jak to rozumieć, gdy ta opcja jest aktywna to czas zostaje od razu odjęty (o te XX%) od czasu budowy i nie ważne że budowa zostanie ukończona już po wygaśnięciu premii?

Nomak :)
 

DeletedUser16017

Guest
Jeśli już ktoś opisał ten pomysł i propozycję, to przepraszam, ale ponowię go.

Mianowicie, dlaczego trzeba sojuszników z gildii zapraszać do znajomych (i vice versa), żeby móc zasiąść u nich w tawernie, skoro jesteśmy razem dłużej niż 24 godziny?
Osoby z gildii zajmują w ten sposób niepotrzebnie miejsce dla graczy nie związanych z gildią, a mogących korzystać po zaproszeniu z tawerny.
Proszę o przekazanie twórcom "Tawerny" propozycji zmiany tego stanu rzeczy, ponieważ zaburza to całkowicie sens istnienia listy znajomych - po co dublować sobie graczy, skoro sojusznicy znają się dłużej niż te 24 godziny - przecież to nielogiczne.
Chodzi o to, aby sojusznicy mogli bez zapraszania się na listę znajomych, zasiadać w tawernach innych sojuszników z gildii.
Mam nadzieję, że jasno to opisałem.

I jeszcze jedno:


A pomyślałeś o jednej ważnej rzeczy:
- jak będzie aktywny jakiś event, to jak myślisz, gdzie wyląduje proponowany przez Ciebie znaczek?
Bo u mnie, kiedy jest załączony jakiś event, to ikonka zbiorów już zahacza o listę opcji (gildia, inwentarz, armia, wyprawy, itp.) - a jej ukryć nie można, jak listę znajomych czy sojuszników z gildii. Chyba, żeby przestawić ikonkę w inne miejsce ekranu gry, ale tu trzeba wziąć pod uwagę graczy na smartfonach/tabletach.

Pozdrawiam
klub
1. Zobacz jaka jest pełna nazwa Tawerny:) podpowiem,ze dochodzi do słowa Tawerna jeszcze jedno słowo,kluczowe:)
2. Zwiększ sobie rozdzielczość pulpitu
 

kasia2389

Arcyksiążę
"Przyspiesza o XX% wznoszenie budynków które będą wznoszone przez następne XX godzin
To bardzo ciekawe zagadnienie.

Matematycznie to czas stawiania budynku zmniejszy się do 80% czasu normalnego, a budowa w czasie tych 24 godzin będzie odbywała się z prędkością 1,25 a po tym czasie 1

np. budynek stawia się 100 minut czyli prędkość ma 1/100 (0,01) po przyspieszeniu prędkość będzie 1,25/100 (0,0125)
czas stawiania 1/0,01 = 100
Po przyspieszeniu 1/0,0125 = 80
1/0.015 = 67
1/0.0175 = 57

To takie typowe zadanie z pociągami. :)

Może również być tak, że ta premia działa tak jak gildijna premia do budowy wojska i skraca czas budowy o 25%, ale gdyby tak było, to jej opis byłby inny.

Jak myślicie 100 minutowy będzie się budował odpowiednio 75, 50, 25 czy też 80, 67 i 57 minut?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15836

Guest
1. Zobacz jaka jest pełna nazwa Tawerny:) podpowiem,ze dochodzi do słowa Tawerna jeszcze jedno słowo,kluczowe:)
2. Zwiększ sobie rozdzielczość pulpitu
1. Jak jesteśmy w gildii to nie jesteśmy tak jakby znajomymi? ;) Gadamy razem, omawiamy różne sprawy?
2. Ja bardziej rozdzielczości już nie podciągnę, bo nie mogę, a też mam problem z widocznością niektórych rzeczy...

I również proszę o ograniczenie limitu 20 usunięć do 20 osób na tydzień/2 - usuwam osoby, które nie robią tawerny (mają je na poziomie startowym i ani razu nie zebrali), bo tylko zawadzają...
 
Do góry