Czy jesteś za przyjęciem uchodźców do Polski ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Czy Polska powinna przyjąć uchodźców?

  • Tak.

    Głosy: 10 22,7%
  • Nie.

    Głosy: 31 70,5%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 3 6,8%

  • W sumie głosujących
    44
Status
Zamknięty.

DeletedUser15570

Guest
No dobrze, to inaczej, moze faktycznie ja tak doglebnie nie analizuje jak kolega waclaw, i nie szukam wszedzie usprawiedliwienia dla czarnych, z drugiej strony zapedzacie sie do czasow juz starozytnych widze, 2000lat temu to i arabowie wiedli prym w nauce i panstwowosci, dopiero potem pojawil sie islam i zlasowal im banie, mam do TAMTYCH arabow szacunek za ich wklad w ludzkosc, tak pozatym dalem przyklad ze czarni do ruiny potrafili doprowadzic i miasto w stanach, ale no dobra, to inaczej...

Szwecja, wszyscy znamy ten kraj, 50 lat temu kraj bialych, zamozny, socjaldemokratyczny, spokojny, z malym wskaznikiem przestepstw bla bla bla, ale... zapragneli multikulti! Sprowadzmy sobie muzulow krzykneli! Dzisiaj ten kraj jest 6, slownie SZOSTY na swiecie pod wzgledem gwaltow i pierwszy w europie, z czego rzad szwecji opublikowal dane iz prawie 80% tych gwaltow dokonuja muzulmanie mieszkajacy tam od lat lub niedawno przybyli imigranci muzulmanscy, no ciekawi mnie jak usprawidliwicie muzulow w tym przypadku, bo ja nie zamierzam mieszkac w Polsce w ktorej przez caly dzien w robocie bede sie zastanawiac czy moja zona, matka, siostra czy ciotka dozyja wieczora w nienaruszonym stanie, wybaczcie, guzik mnie obchodza biedne muzuly walace do europy i nie bede sie nad nimi uzalal, ani usprawiedliwial tego co robia. Doczlapali sie do naszych krajow, lecz za okazane otwarcie i goscine odplacaja sie nam terroryzmem, przestepstwami, nierobstwem, roszczeniami finansowymi i probami wprowadzania swoich zwyczajow, tak byc nie moze, gdybym przyszedl do waszego domu i go zdewastowal bo u mnie tak jest, to byscie mnie poklepali po plecach czy wyniesli na kopach za prog?
To czemu wymagacie abym ja ich klepal po plecach :)

W kazdym referendum na ten temat bede stal w pierwszym rzedzie przeciwnikow przyjmowania tego barachla.

Nie jest tak ze nienawidze wszystkich muzulmanow dla zasady, naszych Tatarow darze szacunkiem, zyja z nami od setek lat, przelewali krew za nasza wspolna ojczyzne, ale zaden z nich nie wysadza sie w marketach, zaden nie krzyczy o wprowadzaniu swoich zwyczajow (no byl jakis ****iarz muftiego, ale ojciec go przytemperowal chyba, zreszta on mowil o karach jak w islamie, za kradziez uciecie lapy itd), pracuja a nie ciagna socjal, zyja sobie spokojnie obok nas nikomu nie wadzac, i nie oburzajac sie na widok choinki czy celebrowania swiat religijnych, to co idzie do europy tego nie potrafi, i dlatego nie ma tu dla nich miejsca.
 

DeletedUser12464

Guest
(...)szkode materialna, a co innego zabic przypadkowa osobe za jej wiare, no prosze Cie.

Wiesz, historia jak mawiają zatacza koła. Żydom w latach trzydziestych w Niemczech też tylko rozbijano szyby w witrynach sklepowych, tylko że dalej poszło ekspresowo. Nie zrozum mnie źle, mam świadomość że działa to w obie strony i to widać w krajach z dużą liczbą imigrantów o odmiennych religiach - zaczyna się ferment, najczęściej właśnie na tle religijnym i czasem lekko podsycony różnicami kulturalnymi. Nie jestem też naiwny by wierzyć w czysto pokojowe rozwiązanie się problemu, trzeba będzie to przeciąć siłowo. Ale należy rozumieć powody tego co się dzieje, a nie skupiać się tylko na objawach bo żadne leczenie objawów nie załatwi poważnej choroby.

Rodziny uciekajace przed wojna, tzw prawdziwi uchodzcy zawitali do Turcji i Jordanii i tam osiedli, dopoki wojna sie nie skonczy, i beda mogli wrocic do domu, a osiedli gdyz dalsza droga jest im nie potrzebna skoro planuja wrocic do Syrii.

Nie wiem skąd bierzesz informacje o osiadaniu, ale Turcja póki nie dostała kasy z UE bardzo aktywnie wspierała tranzyt uchodźców byle opuścili ich terytorium a ci co zostawali byli tłoczeni w przygranicznych obozach. W Jordanii podobnie. Syryjczyków nikt w okolicy nie chce, tak jakby nikt nie chciał nas gdyby u nas wybuchła wojna domowa. Tak ciężko zaakceptować proste fakty? My nie chcieliśmy Ukraińców, a oczekujesz że Turek czy Jordańczyk będą z uśmiechem przyjmować Syryjczyka? Wybacz, hipokryzja w czystej postaci.


Do europy wala same cwaniaczki dobrze ubrane, i majace w lapach najnowsze modele telefonow (no chyba ze uciekajac przed wojenna zawierucha zadbali o to, zeby zabrac napredce fona i najlepsze ciuchy, plus gotowke dla przemytnikow to spoko), majace na celu branie socjalu za nic, i ustanowienie najlepiej Kalifatu.

No i tych nie należy wpuszczać, tu się z Tobą zgadzam w pełnej rozciągłości!

Prawdziwy uchodzca nie wali z dziecmi na tratwie przez morze, on przed wojna nie ucieka przez klika panstw, mielismy przyklad w tamtym roku jak "uchodzca" uciekal przed wojna do Grecji, zeby sobie zeby za friko zrobic, i dzieciaki sie mu potopily, to sa wedlug Ciebie ci uchodzcy uciekajacy przed wojna?

Znów generalizujesz wrzucając do jednego wora prawdziwych uciekinierów i imigrantów ekonomicznych.

Z tego co wiem w Turcji czy Arabii Saudyjskiej wojny nie ma, czemu nie uciakaja do Arabii, bracia w wierze, tez bogaci, no tak, nie ma socjalu, i saudowie nierobow gonia na kopach przez pustynie do granicy.

A wiesz jaka jest geneza wojny w Syrii? Wiesz że ostatnie 40 lat panowała tam dyktatura i ludzie się w 2011 roku zaczęli stawiać i doszło do wojny domowej? No i że w owym fermencie Bractwo Muzułmańskie wyrosło na potężnego gracza? A wiesz że Arabia to de facto monarchiczna teokracja, zaś Turcja to de facto państwo policyjne z tendencjami do zwrotu w stronę totalitaryzmu? To co, Syryjczyk który wychodził na ulice chcąc wolności i swobody religijnej na wzór zachodu ma teraz uciekać do państwa reżimowego lub teokracji gdzie oba państwa traktują go jak wroga i potencjalny problem? Wybacz, ale świat nie jest czarno-biały ale ma całą paletę odcieni szarości. A to że w kilku krajach UE w zasadzie rozdaje się pieniądze, to już inna sprawa.

Nie neguje kolonializmu co probujesz mi wmowic, lecz pisze iz "troche" czasu od niego uplynelo, niektorzy z nich mieli kilka razy wiecej czasu na zbudowanie dobrobytu niz my, i nikt tego nie uczynil, tyle lat i dalej zyja w nedzy i ruinie uzalajac sie i jadac na tym kolonializmie, wyciagajac caly czas reke po kaske od bialego. My mamy podobna historie w sumie, najpierw zabory, potem dwie wojny i na koniec komunizm (Zsrr nas takze drenowal, i zsylki na sybir byly wczesniej), jednak jako taki dobrobyt potrafilismy osiagnac, i to w zaledwie 25 lat wolnej Polski, u nich nikt nawet nie mysli o tym, dla nich bardziej liczy sie to zeby zrownac sasiednia wioske bo ma inna wiare, lub z innego powodu, bo przeciez bialy i tak da kase/jesc.

Negujesz. Kolonializm i postkolonializm to nie tylko "drenowanie" lokalnych zasobów i populacji. To całkowite rozbijanie lokalnych społeczności, celowe budowanie podziałów w celu rozgrywania grup między sobą, celowe rozwarstwianie ekonomiczne ludności. A gdy regulator czyli stolica kolonialna wyniosła się, to problemy eksplodowały. Porównujesz nas czyli państwo w centrum Europy któremu kibicował cały zachód, do państw Afryki które cały zachodni świat miał w zasadzie gdzieś i interwencje zaczynają się dopiero jak media obiegają zdjęcia mordowanych dzieci które niczemu nie są winne - wtedy zachodnie rządy żeby nie drażnić swoich obywateli "potępiają", wysyłają misje pokojowe i utrzymują status quo. To wszystko jest rezultat kolonializmu i to wcale nie dalekiego - Portugalskie imperium kolonialne rozpadło się w 1974! Są na tym forum ludzie, którzy to pamiętają.


Najpierw piszesz na przykladzie Angoli, ze walczyli o niepodleglosc, zaraz potem potwierdzasz moja teze bo rzucili sie do gardel "dzien po jej uzyskaniu" jak szympansy o banana,

My Polacy w ich sytuacji lepsi nie byliśmy. Muszę przytaczać spory Białych i Czerwonych? Muszę przypominać że gdyby nie bolszewicy to i u nas doszło by do wojny domowej i jedyne co nam uratowało zadki to agresja z zewnątrz? Tak właśnie było w Angoli - trzy główne stronnictwa miały odmienne wizje nowego państwa (od ultra prawicowego rządu chcącego dyktatury, po czerwony skrajny komunizm) i gdy zostały same doszło do wojny.

Drugim przykladem jest ludobojstwo w Rwandzie, dwa klany Tutsi i Hutu pozarly sie o wladze, brzmi znajomo? Tylko u nas jakos ani lemingi ani pisiory nie lapia kalachow zeby sie powyzynac, mimo poteznych nieporozumien i odmiennosci pogladow, i te przyklady pokazuja ze skoro czarni nie mogli obok siebie zyc we wlasnym panstwie, m. In. w tej Rwandzie

Na serio porównujesz sytuację w państwie narodowościowo homogenicznym jak Polska dzięki polityce ZSRR, z kilkoma strukturami plemienno-państwowymi które państwo kolonialne na mapie otoczyło kółkiem i nazwało państwem? Porównujesz państwo gdzie obywatel legalnie ma problem by jakąkolwiek broń bo nie pozwala na to państwo, z miejscem gdzie państwo zniknęło z dnia na dzień bo kolonizatorzy wyjechali? Błagam...

co czarni zrobili w Detroit, miasto w bogatych Stanach, nawet tam potrafili zniszczyc co bialy zbudowal. Wiec o czym my tu rozprawiamy :)

Znów porównujesz państwo z socjalem który jest wręcz gigantyczny w porównaniu z krajami Afryki centralnej i południowej, gdzie owy socjal w zasadzie poza RPA nie istnieje. Jak chcesz robić trafne porównania to zestawiaj kraje Afryki z Kaukazem albo państwami w Indochinach gdzie imperia kolonialne rysowały mapy jak chciały. Ale wtedy już nie jest tak spektakularnie jak to malujesz.


To proponujesz zebysmy i my zaczeli rozwiazywac tak nasze niepokoje religijne? :) Wiezienie za hidzab, a do modlacych sie na widoku strzelac? :) W koncu tam to sie sprawdza wysmienicie, nie? :)

A nie sprawdza się? No i nie, nie proponuję, to był z mojej strony sarkazm pokazujący że owszem można dżumę zwalczać cholerą. Wierzysz że jakby nastała np. w Polsce teokracja, to będziesz żył jak teraz? To jesteś naiwny :)


Prawo zawsze mozna zmienic.

Oczywiście że można, tylko wyżej lekko złośliwie zadałem między wierszami retoryczne pytanie: dlaczego jakoś nikt nigdzie go nie zmienia? Bo w krajach gdzie są największe problemy z imigrantami, zmienianie konstytucji jest prostsze niż u nas bo tamtejsze sceny polityczne dojrzewały dekadami i są przewidywalne do bólu. A jednak nie zmieniają, pytanie dlaczego?

AfD, ostatnio o nich glosno, podobno nawet sa trzecia sila polityczna w kraju na dzis dzien. Ostatnio wpisali w swoj program zakaz budowy meczetow na terenie Niemiec, takze sa troszki powazniejsza sila od PPP, a, i zgadzam sie, mieli dobre hasla, az szkoda ze nic z tego nie wyszlo :D

Aaa, niemieccy Korwiniści. Dalej nic nie musisz pisać, mechanizm znany wszędzie w Unii.

Garrus, waclaw, po części obaj macie rację tylko, że wydaje mi się, że waclaw sięga głębiej, pisząc o kolonializmie.

Bo w polityce kolonializmu Europy Zachodniej leży przyczyna obecnych problemów na obszarach okalających nasz kontynent.

Dodajmy do tego zwykłą zazdrość i biedę w której żyje Południe od względnego dobrobytu północnych krajów, choćby w UE.

Tu bym dodał, że tak jak w naszej pamięci narodowej mamy opresję Pruską czy Carską podczas zaborów i czym do dzisiaj tłumaczy się relatywne zacofanie Polski wobec zachodu kontynentu (100-200 lat temu!), tak w wielu krajach Afryki żywa jest pamięć o tym co robiły państwa kolonialne. Tu pytanie do Garrusa: czy wiesz jak karano nieposłuszeństwo mężczyzn w większości kolonii w Afryce bo np. nie chcieli pracować za głodowe stawki? Zamykano kobiety i dzieci z rodzin niepokornych i głodzono na śmierć. Pierwsze obozy koncentracyjne były w Afryce, prawie na sto lat przed Trzecią Rzeszą! Inną praktyką było obcinanie dzieciom dłoni. Najpierw jedną, jak ojciec rodziny nie zmiękł to później drugą, a dalej śmierć z głodu bo jak uprawiać rolę czy pracować w kopalni bez dłoni? Dorosłych mężczyzn nie karano, nie niszczy się dobrych narzędzi bo tym właśnie byli dla imperiów kolonialnych. A do tego normą było, że szczuto jedno plemię na drugie, skutecznie zatruwając ich relacje, czasem po dzień dzisiejszy. Ta pamięć w Afryce jest żywa, tak jak nasza pamięć narodowa.

Wiele ludów w Afryce dawno już straciło swoją tożsamość plemienną, którą zjadły Imperia albo islam. Woda w Afryce tylko w 5% należy do tubylców ! Wyobrażacie to sobie? Tylko 5 % zasobów wody w Afryce należy do Afrykańczyków! A Sahara jest wielka i zasypuje coraz większe obszary sawann. Bieda aż piszczy. Sudan, Erytrea, dawna Somalia są w ogniu wojny domowej o zasoby bogactw i wody i gdzie płonie jasno i przerażająco fanatyzm religijny. Nie zdrowy rozsądek a fanatyzm!

Dlatego ludzie uciekają i uciekają tam gdzie jest bezpiecznie. W Azji ich nie chcą bo to kulturowo inny świat, kraje Arabskie są tak tolerancyjne i solidarne jak kraje UE (:rolleyes:), Ameryki za daleko bo oceanu tratwą nie przepłyniesz. Ale słyszeli, że w Europie pozwala się żyć po swojemu bo tam tak jest, nie ma w sumie wojen religijnych bo katolicyzm to religia na świecie w odwrocie, a jeszcze pieniądze dają za nic. No to prą do Europy - zarówno ci chcący się lenić, jak i ci realnie szukający lepszego i spokojnego życia.

(...) i nie szukam wszedzie usprawiedliwienia dla czarnych,

Nie szukam nigdzie żadnego usprawiedliwienia. Buntuję się przed jednostronnym patrzeniem na sprawę, jako "problem dzikusów" zalewających spokojną i zamożną Europę. Trzeba rozumieć dlaczego Afryka i połowa Bliskiego Wschodu to do dzisiaj ruina mimo bogactw na których siedzą, a Europa to bastion bogactwa i spokoju. Powiedz mi, jak to jest że Europa w Afryce tylko mordowała i kradła, a teraz wchodzi tam Chińczyk i daje pieniądze, wiedzę i technologie, pomaga państwom na wschodnim wybrzeżu Afryki się rozwijać? Nie wiesz? Bo Chińczyk ma w kulturze głęboko zakorzenione poczucie porządku i ładu - woli sojusznika do handlu niż wroga do grabienia. Europa Zachodnia przez stulecia robiła odwrotnie (Polska też była tego ofiarą) i teraz jest zaskoczona że przychodzi płacić ciężki rachunek.

z drugiej strony zapedzacie sie do czasow juz starozytnych widze

Jak Ci podaję świeżą historię, którą kilka osób z tego forum widziało jako dzieci albo wchodzący w dorosłość ludzie, to źle. A teraz przykłady na to o czym pisałem wcześniej ale już z czasów antycznych jakie dał Autarcha żeby Ci uzmysłowić że to wszystko już było, wrzucasz całość jednego wora z historią współczesną i że się niby zapędzamy. No kaman :)

2000lat temu to i arabowie wiedli prym w nauce i panstwowosci, dopiero potem pojawil sie islam i zlasowal im banie, mam do TAMTYCH arabow szacunek za ich wklad w ludzkosc, tak pozatym dalem przyklad ze czarni do ruiny potrafili doprowadzic i miasto w stanach, ale no dobra, to inaczej...

Bum, pudło. Piszesz o Persach. A "arabowie" rzeczywiście byli przed Europą tylko że właśnie w okresie wczesnego Islamu (+/- 900 - 1400 n.e.), kiedy był on instytucją - organizacją jak Kościół Katolicki z głową religii w postaci Kalifa. Obecny bajzel w Islamie i dowolność interpretacji wynika z braku głowy wiary. Znów, spójrz na naszą własną historię czyli rozłamy religijne w Europie. Na spokojnych sąsiadów z Czech szły krucjaty!

Szwecja, wszyscy znamy ten kraj, 50 lat temu kraj bialych, zamozny, socjaldemokratyczny, spokojny, z malym wskaznikiem przestepstw bla bla bla, ale... zapragneli multikulti! Sprowadzmy sobie muzulow krzykneli! Dzisiaj ten kraj jest 6, slownie SZOSTY na swiecie pod wzgledem gwaltow i pierwszy w europie, z czego rzad szwecji opublikowal dane iz prawie 80% tych gwaltow dokonuja muzulmanie mieszkajacy tam od lat lub niedawno przybyli imigranci muzulmanscy, no ciekawi mnie jak usprawidliwicie muzulow w tym przypadku, bo ja nie zamierzam mieszkac w Polsce w ktorej przez caly dzien w robocie bede sie zastanawiac czy moja zona, matka, siostra czy ciotka dozyja wieczora w nienaruszonym stanie, wybaczcie, guzik mnie obchodza biedne muzuly walace do europy i nie bede sie nad nimi uzalal, ani usprawiedliwial tego co robia.

Raz jeszcze ci powtórzę: nic nigdzie nie usprawiedliwiam. Przestępstwo jest przestępstwem, przypomnę ci złośliwie że to ty próbujesz uzasadniać że Brunon chcący wysadzić parlament miał ku temu powód. A jak coś argumentujesz, to sprawdzaj: Szwecja jest drugim krajem z najwyższym wskaźnikiem zgłaszanych gwałtów ;)

Doczlapali sie do naszych krajow, lecz za okazane otwarcie i goscine odplacaja sie nam terroryzmem, przestepstwami, nierobstwem, roszczeniami finansowymi i probami wprowadzania swoich zwyczajow, tak byc nie moze, gdybym przyszedl do waszego domu i go zdewastowal bo u mnie tak jest, to byscie mnie poklepali po plecach czy wyniesli na kopach za prog?

Wiesz, musiał bym wrócić do genezy skąd owi źli muzułmanie napływali do takiej Francji czy Anglii. Ale to będzie znów wykład o kolonializmie, a przecież cię to nie rusza więc nie będę się powtarzał, zwłaszcza że pisałem już o tym wyżej. A polityczna poprawność? No sorry, ale wiń za to ludzi stojących u władzy że godzą się na wpuszczanie kogo popadnie.

To czemu wymagacie abym ja ich klepal po plecach :)

Jedyne czego mogę "wymagać" to zrozumienie sedna problemu, bo po tym co piszesz wnoszę że nie wiesz co jest podłożem tego co teraz mamy lub celowo to ignorujesz. Bo to nieco bardziej skomplikowane niż "dzikusy bez powodu psują mi mój piękny spokojny dom".

W kazdym referendum na ten temat bede stal w pierwszym rzedzie przeciwnikow przyjmowania tego barachla.

Chwała Ci za to.

Nie jest tak ze nienawidze wszystkich muzulmanow dla zasady, naszych Tatarow darze szacunkiem, zyja z nami od setek lat, przelewali krew za nasza wspolna ojczyzne, ale zaden z nich nie wysadza sie w marketach, zaden nie krzyczy o wprowadzaniu swoich zwyczajow (no byl jakis ****iarz muftiego, ale ojciec go przytemperowal chyba, zreszta on mowil o karach jak w islamie, za kradziez uciecie lapy itd), pracuja a nie ciagna socjal, zyja sobie spokojnie obok nas nikomu nie wadzac, i nie oburzajac sie na widok choinki czy celebrowania swiat religijnych, to co idzie do europy tego nie potrafi, i dlatego nie ma tu dla nich miejsca.

Tu przywołałeś pewien ciekawy wątek. Pewnie wiesz z historii, że Imperium Osmańskie poważało Rzeczpospolitą i traktowało jak swego rodzaju "przyjaciela" pomimo licznych wojen, jakie z nimi toczyliśmy. A wiesz czemu tak było? Bo nie mordowaliśmy ich od tak, nie okradaliśmy, nie gwałciliśmy ich kobiet, nie paliliśmy meczetów itd. Do dzisiaj w świecie Arabskim Polska nie kojarzy się z "zachodem" tylko wywołuje pozytywne konotacje - zarówno idące te z przed setek lat, jak i te z przed kilku dekad gdy nasi inżynierowie stawiali przemysł krajów którym sprzyjało ZSRR. Jak to możliwe? Przecież my katolicy czyli najgorsza odmiana niewiernych! A jakoś zachód postrzegają jako zarazę, którą należy zniszczyć ogniem lub przeciągnąć na swoją stronę reprodukcją. My nie byliśmy nigdy najeźdźcą, depczącym kulturę i tradycję podbitych, grabiącym surowce naturalne, głodzącym całe narody w imię produkcji jakiegoś towaru na handel. To jest trochę spuścizna I RP z której należy być dumnym ale też z której trzeba wyciągać naukę. Żeby nie było, nie usprawiedliwiam tego co się dzieje, staram się naświetlić to czego media głównego nurtu nie mówią wcale, a czego trzeba się dokopywać w książkach historyków i ekonomistów które wcale nie są zakazane czy tajne. Ot zwyczajnie prawda boli, to co mamy teraz jako Europa sprowadziły na nas mocarstwa kolonialne z przed kilku stuleci. Smutne ale tak jest.
 

DeletedUser15570

Guest
Odniose sie do moich cytatow, wybacz ze znow bez cytatow, ale na tablecie to sie schodzi wiec cyframi pojade.

1. Tak, masz racje, pelna zgoda, lecz ja mordowania za wiare nigdy nie popre, co innego wysiedlic ich do siebie, a co innego wyrznac jak III Rzesza zydow, niestety sytuacja na zachodzie jest na tyle krytyczna ze wszystko zmierza do rozwiazania nr 2, albo my albo oni pozostana w Europie po przyszlej wojnie, bo nie wyobrazam sobie abysmy mogli zyc obok siebie z nimi, a raczej to oni sobie tego nie wyobrazaja.

2 Pisze o tych wlasnie obozach, fakt nie chca ich tam i doskonale zdaje sobie sprawe, ze my takze nie chcemy przytoczonych ukraincow, mieszkam w Lublinie, wiec znam nastroje z "pierwszego frontu", dlatego nie rozumiem czemu okreslasz mnie od razu hipokryta, nigdzie nie napisalem ze sa tam mile widziani, zas osiedli tymczasowo :) Inna sprawa ze ci ludzie wiedza ze czekaja wylacznie na koniec wojny aby moc wrocic do siebie, i nie szli dalej mimo ze im to moze nawet proponowano, to im powinno sie pomagac w pierwszej kolejnosci, zas umowa ue-turcja, ktos powinien za to pojsc siedziec, bo to jawne dzialanie na szkode panstw ue.

3 Ciesze sie :)

4 Nie, poprostu uwazam ze tam nie ma uchodzcow, uchodzca to czlowiek ktory szuka bezpiecznego miejsca, a ilu z nich zostalo co przywiozla ich ta panna Shaded, wszyscy czmychneli do Niemiec w pierwszym tygodniu, i to byli CHRZESCIJANIE, zeby nie bylo ze ganie wylacznie muzulow :) Ilu bylo chetnych na osiedlenie sie w Polsce z Wloch i Grecji co ostatnio PiS oglaszal, oni wala tam gdzie jest socjal, prosze Cie, ciezko to zrozumiec?

5 Teraz ty juz wymyslasz bajeczne argumenty, przeciez nikt nie kaze im sie osiedlac na stale, po wojnie wroca, to ze dyktatura, Libijczycy tez mieli przebrzydlego Kaddafiego, ubili dziada i co? Jak na tym wyszli, z ta ich demokracja? To tyczylo sie uciekinierow popierajacych Asada, zas Ci pragnacy demokracji, no przepraszam bardzo, chcieli jej to trzeba ja wywalczyc, co my mamy pojechac sprzatnac ten bajzel, a w tym czasie muslim bedzie siedzial w Berlinie w kawiarni i pil kawe? Liczyli ze Asad powie "a dobra, w sumie macie racje"? Zobacz kto wali do Europy, same byki dwudziestoparoletnie, bo kobiet i dzieci to tam prawie nie ma, bodajze 20% to kobiety i dzieci, ale moge sie mylic, szczerze nie chce mi sie teraz szperac za tym, pamietam ze gdzies widzialem taka liczbe, a reszta na co liczy?

6 Ale co nam bylo z tego kibicowania? Bo z tego co wiem Plan Marshalla nas ominal bo sie wielki brat nie zgodzil, do 1989r bylismy pod butem, jak pisalem zsylki byly, patrz mielismy i rozwarstwianie, byli znienawidzeni ubecy i sbecy, ktorym niezle sie zylo, a napewno lepiej niz reszcie, a ktorzy byli niejako przedstawicielami zaborcy, byl caly aparat wladzy sluzacy ruskim, ale jakos nie rzucilismy sie sobie do gardel, bo posiadamy troszke inny poziom spoleczenstwa. Fakt potem nam unia pomogla, co by nie mowic, ale nawet ta Angola miala prawie 50 lat, mozna bylo sie dogadac, po ludzku, rozliczmy prawnie szuje i zbudujmy jako tako funkcjonujace, spokojne panstwo, niestety czarny tego nie potrafi.

Co do porownania Rwandy, nasze podzialy staly sie rownie glebokie, ba, znam rodziny ktore sie podzielily przez to, zas zeby zabic kalacha nie trzeba, byle noz ma kazdy w domu, jednak zyjemy ze soba, jakos potrafimy, zdarzyl sie nawet wariat co zabil pracownikow biura poselskiego, chyba w Poznaniu? Nie pamietam miejsca, na pewno kojarzysz. Takze porownanie uwazam, ze calkowicie bez sensu nie jest.

7 Co Ty z ta Afryka, dalem przyklad Detroit ktory obrazuje ze czarni doprowadzili to miasto do ruiny nawet w bogatym USA, nie potrafili "przebranzowic" miasta gdy zaczely sie klopoty, tylko jak bialy zbudowal fabryki samochodow to chocby byly warte centa, dalej by sie ich trzymali. Niczego nie porownywalem z Afryka, czytaj ze zrozumieniem.

8 A z mojej strony zarcik, nie zrozumiany :)

9 Bo nie bylo jeszcze wyborow :) Sorry byly w Austrii, i wygral czlowiek postepowy, to nic ze smierdzi oszustwem na kilometr, a niektorych "niescislosci" w glosach nie byli w stanie ukryc.

10 wybacz, nie rozumiem, dla mnie moga byc to i ufoludki z marsa, ale w sondazach maja trzecie poparcie w skali kraju, na manifestacjach ida tlumy, a zakaz wpisali, mozesz sprawdzic, wiec nie rozumiem wysmiana ich bo korwinisci.

11 Zobaczymy ile Chinczycy tam ugraja, i jaki raj zbuduja czarni za te pieniadze :) Bo smiem twierdzic ze kupia za to bron, zeby wyrznac sasiednia wioske "bo tamta ma fabryke a w naszej jest tylko sklep" :D

12 Bo tak jest :)

13 O jaaa, nie trafiles, uzylem skrotu myslowego, nie mialem na mysli wylacznie Persow a miszkancow tamtych terenow na przestrzeni wiekow ktorych nazwalem arabami, takze wrozka nie zostaniesz :D

14 Po raz 65 pisze iz ja go nie usprawiedliwiam, tylko uwazam iz RZADZACY DALI MU KU TEMU POWOD, nie popieram tego, ale nie robmy z politykow niewiniatek bo to przez nich znalazl sie taki czlowiek zdolny do dzialania.
Co do Szwecji, wybacz, przegapilem awans :D

15 Dzieki za darowanie wykladu, gdyz uwazam ze gwaltu czy wysadzenia sie w metrze kolonializmem wytlumaczyc nie sposob. To sa dzicy ludzie i tyle, czy my jezdzimy do Rosji pogwalcic ich kobiety, bo oni nam zrobili kiedys krzywde?

16 Jak wyzej

17 Dzieki! Mam nadzieje ze staniesz obok mnie :)

18 I na koniec posta sie zgodze z Toba :) Nic dodac nic ujac, i oczywiscie ze mocarstwa kolonialne to nie sa niewiniatka, co nie zmienia faktu iz my, Polacy, takich "zobowiazan" nie mamy, a tego co dociera do europy przyjmowac nie powinnismy gdyz zagraza to naszemu bezpieczenstwu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11758

Guest
Dramatyzujesz. Pamiętasz pewnego przedstawiciela świata nauki u nas w Polsce, który planował wysadzić budynek Sejmu? Namierzono go po 3 latach(!) i gdyby nie to że potencjalny bohater narodowy był pedantem nazbyt przykładającym się do założonej misji, to by mu się udało. Facet publikował filmy w sieci, opowiadał w pracy otwarcie że chce wysadzić parlament i dopiero po trzech latach ktoś na niego doniósł. Czujesz się równie oburzony czy może trochę mniej?



Poszukaj w google: "Birma buddyści pogromy" - poczytaj i wróć tutaj żeby edytować powyższą bajkę. Ekstremizm to zjawisko występujące w każdej religii i/lub społeczeństwie.



Pewnie dlatego, że jako nacja sami sobie zawdzięczamy do dzisiaj nie zniesiony ruch wizowy do USA? Podziękuj tym wszystkim rodakom którzy po 90 roku łamali prawo w USA za fakt, że nie możesz sobie od tak wjechać do "ameryki".



Ale jeździsz na rowerze czy czymś innym? Musisz być bardzo precyzyjny bo ktoś może się poczuć urażony.
Ta osoba nie była żadnym terrorystą i służby go na takiego wykreowały by zyskać więcej pieniędzy od państwa .
Gdyby był terrorystą to powinni go złapać przed zamachem .
By wykreować zamach służby wybrały sobie osobę która miała bardzo negatywne zdanie o rządzie Tuska i służby wstąpiły do jego organizacji i dały mu materiały wybuchowe.
Piński: Polskie tajne służby nadużywają prowokacji.
Przykłady i historia Brunona K i warto go przeczytać i po jego przeczytaniu
jest oczywiste że nie był żadnym terrorysta a jego czyn był pokazówką służb które
chciały więcej pieniędzy i uprawnień.
http://nczas.com/publicystyka/pinsk...ja-prowokacji-przyklady-i-historia-brunona-k/
Fragment tego testu.
Dziennikarze „DGP” zwrócili uwagę na fakty nie pasujące do wersji ogłoszonej przez ABW i prokuraturę. Podano, że Brunon K. planował posłużyć się czterema tonami materiałów wybuchowych, ale już nie poinformowano, ile faktycznie ich miał.
Także termin ewentualnego zamachu nie pasuje do rzeczywistości. Brunon K. chciał rzekomo dokonać zamachu na posiedzeniu Sejmu w sprawie budżetu, w którym brałby udział prezydent i rząd. Pierwsze czytanie tego projektu odbyło się 24 października. Prezydent nie planował pojawiania się w Sejmie podczas kolejnych prac nad tym dokumentem. Szóste: czy prokuratura także nie miała interesu w ogłoszeniu sukcesu, gdy ważą się losy obecnego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, oskarżanego o nieudolność (m.in. w sprawie Amber Gold). Siódme: dlaczego jeden ze wspólników Brunona K., który przyznał się do współpracy z nim, pozostał na wolności? Wszystkie te pytania pokazują, że nawet jeżeli ABW sama nie wykreowała zagrożenia, to przynajmniej zrobiła wszystko, aby przedstawić je jako dużo groźniejsze niż w rzeczywistości.
Ten fikcyjny zamach miał dać to samo co podpalenie Sejmu Niemieckiego przez Hitlera .
Tym wydarzeniem a podpaleniem Sejmu Niemieckiego są podobieństwa .
Służby wybrały sobie osoby psychiczne i dały im materiały potrzebne do tego.
Bardzo szybko wydano wyrok i mediom zablokowano dostęp do tych osób.
USA nielegalnie wymusza wizy.
Podpisano umowę Polsko - Amerykańską która pozwala obywatelom tych państw
podróżować bez wiz a Amerykanie ignorują tą umowę .
Trzeba prowadzić wizy dla Amerykanów i tak zrobiła Brazylia .
Dlaczego nic się nie zmieni w polityce wizowej USA – POLSKA?
http://nczas.com/wiadomosci/polska/dlaczego-nic-sie-nie-zmieni-w-polityce-wizowej-usa-polska/
Fragment tego testu.
Za samą tylko nic nie gwarantującą rozmowę z
konsulem osoba zabiegająca o wydanie wizy musi zapłacić od 140 do 185 dolarów – w zależności od rodzaju wizy, o którą się ubiega. Wiele podań o wizę jest odrzucanych – w zdecydowanej większości z banalnych przyczyn. Odwoływanie się od decyzji amerykańskiego konsula
jest z góry skazane na niepowodzenie.
Pracownicy sekcji wizowych wydają wizy według absolutnego widzimisię i nic nie zobowiązuje ich do zmiany decyzji. W samym tylko 2006 roku sekcje wizowe w Warszawie i Krakowie musiały zarobić najmniej 12 milionów dolarów, ponieważ podanie o wizę amerykańską złożyło około 120 tys. obywateli RP, z czego 37% otrzymało odmowę. Obecnie liczba odrzuconych podań zmniejszyła się do ok. 9%, ale nadal jest to odsetek zapewniający utrzymanie obowiązku wizowego wobec obywateli polskich.
Zarabiają pieniądze na tym i zrezygnują z tego.
Ekstremizm w Islamie przeciwieństwie do innych religii jest wspierany
i dotowany przez Państwa Islamskie głównie przez Arabie Saudyjską i sąsiadów .
Zawszę gdy sponsorują meczet to zawszę powstaje w nim szkoła Koraniczna .
Po tej szkole powstają organizację terrorystyczne np Talibowie .
Te organizację wspierają i tworzą Szejkowie np
Bin Laden był Bogaty i za własne pieniądze stworzył organizację terrorystyczną .
Inne religie nie dotują jak w Islamie organizacji terrorystycznych.
Europie Dzielnicach Islamskich zapytano czy przekazali by
informację o zamachach i większość opowiedziała że nie.
Państwa Arabskie nie przeprosiły za zamachy w Madrycie ,
Nowym Jorku i za inne zamachy.
Większość mieszkańców radowała się z nich .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10892

Guest
zaglosowalem na "nie" poniewaz zrobiliby dodatkowa konkurencje podczas podrywania polek.

>>>To bardzo głęboka myśl :| - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
15 Dzieki za darowanie wykladu, gdyz uwazam ze gwaltu czy wysadzenia sie w metrze kolonializmem wytlumaczyc nie sposob. To sa dzicy ludzie i tyle, czy my jezdzimy do Rosji pogwalcic ich kobiety, bo oni nam zrobili kiedys krzywde?
Garrus, oczywiście ,że nie należy wszystkiego zrzucać na kolonialną i potem postkolonialną politykę państw, które miały swoje imperia w niedawnej przeszłości (Turcja też) oraz te które jeszcze są imperiami, jak np. Rosja. Ekstremiści najczęściej wywodzą się z najbiedniejszych warstw społeczeństwa. Bieda ludzi skłania do przyjmowania poglądów radykalnych, np. surowego prawa albo... szukania jeszcze radykalniejszych środków włącznie ze zbrojnym wprowadzaniem nowych porządków -->"nowego, sprawiedliwego świata"! Czasami też chciałbym aby złodziejom ucinano łapy i kulki w łeb dla pijaków zabijających ludzi na drogach, w tym dla pijanych urzędników i sędziów- znając "skuteczność" naszych sądów czy lokalnej Policji. A jeśli taki człowiek trafi na ludzi popierających ekstremizmy -np. ze szkoły koranicznej czy takiego Bin Ladena, czy na komórkę Al-Kaidy albo innych organizacji, to najpierw temu człowiekowi robią pranie mózgu, potem fundują mu "szkolenie" wojskowe. A ci , co to robią i "zdobywają środki na prawomyślną i prawowierną działalność", żyją sobie w luksusie. Przecież taki przywódca terrorystów mający 50 albo 60 lat nie będzie się wysadzał na dworcach i stadionach, nie? Od tego ma młodych..., którzy przeszli pranie mózgu i są już całkowicie przekonani, że dostaną się zaraz do raju, mordując "niewiernych". No i jeszcze jedno spostrzeżenie. Może istnieją tzw. państwa arabskie oraz emiraty czy szejkaty, tyle tylko, że tam nadal bardziej obowiązuje polityka rodowa. Np. prowincję poprzedniego prezydenta Libii, Kadafi specjalnie doprowadzał do stagnacji i ruiny nawet, kierując inwestycje na tereny, z których się wywodził Kadafi. ;/ Jak by się przyjrzeć porządkom w krajach muzułmańskich, to kto wie czy byśmy nie odkryli, że nadal obowiązuje tam prawo zemsty. No, ale aż takim specjalistą- arabistą to nie jestem.:haha:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15570

Guest
Dzisiaj wbijam na interie i co czytam, "uchodzcy" chyba uchodzcy bo to trendy teraz, z Maroka (wiadomka, wojna tam prawie atomowa) podpalili ośrodek mieszczący 300 osób w Dusseldorfie bo... pokłócili się między sobą o stosowania się do terminów wydawania posiłków w czasie postu święta Ramadan, jedni chcieli post, drudzy nie, więc zwolennicy postu zjarali cały ośrodek, no ale przy okazji może przeniosą do jakiegoś hotelu na krzywy ryj, serio chcemy mieć takich "sąsiadów"?

Cytuje za Interia: "Od początku roku policja interweniowała w ośrodku migrantów w Dusseldorfie 89 razy". Minęło około 180 dni tego roku, czyli bywali tam średnio co drugi dzień, najcięższa nasza patola osiedlowa nie ma takiego wyniku, dziwie się że nie przenieśli tam posterunku, po co jeździć w kółko :)

To bydło samo dostarcza mi codziennie argumentów i utwierdza w przekonaniu, że powinno się Europe odgrodzić murem pod napięciem od południa, i to bez względu na to jak biedni i pokrzywdzeni byli historycznie, bo to nie są rozumni i cywilizowani ludzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12464

Guest
2 Pisze o tych wlasnie obozach, fakt nie chca ich tam i doskonale zdaje sobie sprawe, ze my takze nie chcemy przytoczonych ukraincow, mieszkam w Lublinie, wiec znam nastroje z "pierwszego frontu", dlatego nie rozumiem czemu okreslasz mnie od razu hipokryta, nigdzie nie napisalem ze sa tam mile widziani, zas osiedli tymczasowo :)

Nazywam hipokrytą, bo stoimy na krawędzi katastrofy demograficznej która bez napływu ludności z zewnątrz jest nie do zatrzymania. Owym remedium, mają być właśnie mieszkańcy Ukrainy czy Białorusi - no chrześcijanie jak my, biali, ideał. A jak sam piszesz, niechęć jest ogromna. O problemie demografii wiedzą wszyscy, tylko skąd wziąć te ekstra 10 milionów polaków?

Inna sprawa ze ci ludzie wiedza ze czekaja wylacznie na koniec wojny aby moc wrocic do siebie, i nie szli dalej mimo ze im to moze nawet proponowano, to im powinno sie pomagac w pierwszej kolejnosci(...)

Tylko problem w tym, że nikt im nie pomaga - nawet jak UE sypnęło groszem dla Turcji. Na serio winisz ludzi że wolą przebyć kilka tysięcy kilometrów by trafić prawie do raju jakim jest dla nich UE, niż siedzieć w obozie dla uchodźców gdzie ciężko o podstawy do tego by przeżyć? No kaman...

Ilu bylo chetnych na osiedlenie sie w Polsce z Wloch i Grecji co ostatnio PiS oglaszal, oni wala tam gdzie jest socjal, prosze Cie, ciezko to zrozumiec?

Widzę poważny błąd w twoim rozumowaniu, nie obraź się. Z automatu zakładasz, że ludzie uciekający przed wojną pójdą tam gdzie nie ma wojny i już będą zadowoleni. No tak, przeszliśmy granicę, trafiliśmy do kraju gdzie mówią innym językiem niż my (taka Turcja) i teraz... możemy się położyć i zdechnąć z głodu, bo prócz tego że nas tu nie chcą, to jeszcze nie pomagają, a szansa na pracę jest zerowa. Nie mogę pojąć dlaczego nie rozumiesz co motywuje ludzi do przebywania tysięcy kilometrów by dotrzeć do EU i to nie tej prowincjonalnej jej części jak Grecja czy Polska, a do bogatego centrum czyli Niemiec, Francji czy Anglii? A dlaczego nasze fale emigracji z czasów demoludu waliły głównie do USA? Jak to się stało że szli akurat tam, a nie na zachód? Bo w USA były lepsze perspektywy, tak samo teraz dla ludzi wychodzących z Syrii to Niemcy czy Anglia są lepszą alternatywą niż Turcja, Włochy czy Grecja.


Teraz ty juz wymyslasz bajeczne argumenty, przeciez nikt nie kaze im sie osiedlac na stale, po wojnie wroca (...)

A kto daje ową gwarancję że wrócą? Bo jak Assad się utrzyma, to nie mają do czego wracać. Wygra ISIS, też nie mają do czego wracać. A nie zależnie od tego co się tam będzie dalej działo, kraj jest zrujnowany gospodarczo i na wracających czeka nędza. Ty im zagwarantujesz że wrócą do siebie i będą mogli normalnie żyć? Bo światowy policjant czyli USA nie ma pojęcia jak sobie z problemem radzić, za to ty stawiasz tu dość stanowczą diagnozę.

(...) to ze dyktatura, Libijczycy tez mieli przebrzydlego Kaddafiego, ubili dziada i co? Jak na tym wyszli, z ta ich demokracja?

Patrz komentarz wyżej.

To tyczylo sie uciekinierow popierajacych Asada, zas Ci pragnacy demokracji, no przepraszam bardzo, chcieli jej to trzeba ja wywalczyc(...)

Ale wiesz, że potężna część tamtejszej ludności chciała tylko w spokoju żyć? To tak jak u nas w kraju, gdzie od wielu lat wygrywa w wyborach opcja "mam to w poważaniu", zależnie od wyborów od 40 do 60% społeczeństwa. To ci ludzie dostają najbardziej po grzbiecie za dążenie do demokracji. Rozumiem, że gdyby doszło w Polsce do wojny domowej, idziesz do lasu walczyć? Pytanie retoryczne, bo wygodnie dawać odpowiedzi jak to nie na twój dom lecą bomby.

Zobacz kto wali do Europy, same byki dwudziestoparoletnie, bo kobiet i dzieci to tam prawie nie ma, bodajze 20% to kobiety i dzieci, ale moge sie mylic, szczerze nie chce mi sie teraz szperac za tym, pamietam ze gdzies widzialem taka liczbe, a reszta na co liczy?

Już Ci pisałem - zdrowe byczki do obozów dla uchodźców bez prawa uzyskania zgody na stały pobyt. Rodziny do ośrodków dla uchodźców i tylko takowe mogą przystępować do procedur w celu uzyskania prawa do pobytu i zatrudnienia. Proporcje są też inne, kobiety i dzieci to około 42%, ale jak piszesz - proporcja jest nie do zaakceptowania i zgadzam się tobą że kwestia wymaga bacznej obserwacji i stanowczości w działaniu.

(...) ale jakos nie rzucilismy sie sobie do gardel, bo posiadamy troszke inny poziom spoleczenstwa.

Znów zapominasz o tym, że do gardeł nie mogliśmy się sobie rzucić bo:
1) Stacjonowała u nas Armia Czerwona i było jej więcej niż naszej własnej.
2) Nie mieliśmy wojny domowej ani przewrotu - patrz okrągły stół
3) Wszystkie frakcje opozycyjne zjednoczyły się do walki z komunizmem, ale wiesz co było dalej i jak szybko się wszystko zaczęło sypać?


(...) ale nawet ta Angola miala prawie 50 lat, mozna bylo sie dogadac, po ludzku, rozliczmy prawnie szuje i zbudujmy jako tako funkcjonujace, spokojne panstwo, niestety czarny tego nie potrafi.

Ale jak chcesz się dogadywać, jak USA pakuje broń i amunicję do rąk prawicowych bojówek, ZSRR i Chiny w ręce marksistowskich ruchów, a sąsiedzi jak RPA podsycają napięcia na tle plemiennym. Znów mierzysz zupełnie odmienny kraj naszą miarą, a to jest skazane na błędne wnioski.

Co do porownania Rwandy, nasze podzialy staly sie rownie glebokie, ba, znam rodziny ktore sie podzielily przez to, zas zeby zabic kalacha nie trzeba, byle noz ma kazdy w domu, jednak zyjemy ze soba, jakos potrafimy, zdarzyl sie nawet wariat co zabil pracownikow biura poselskiego, chyba w Poznaniu? Nie pamietam miejsca, na pewno kojarzysz. Takze porownanie uwazam, ze calkowicie bez sensu nie jest.

A czy w Polsce kwitnie handel ludźmi i bronią na masową skalę? Czy instytucje państwa są w całkowitym rozkładzie? Czy gospodarka jest w zapaści? Czy po ulicach ganiają paramilitarne bojówki? Czy dasz radę załatwić mi AK-47 w dwie, góra trzy doby jak w Afryce? Znów mierzysz kraje Afryki naszą miarą.

Co Ty z ta Afryka, dalem przyklad Detroit ktory obrazuje ze czarni doprowadzili to miasto do ruiny nawet w bogatym USA, nie potrafili "przebranzowic" miasta gdy zaczely sie klopoty, tylko jak bialy zbudowal fabryki samochodow to chocby byly warte centa, dalej by sie ich trzymali. Niczego nie porownywalem z Afryka, czytaj ze zrozumieniem.

Ale wiesz, że przemysł motoryzacyjny upadł bo wyjechał za granicę gdzie taniej, a w sytuacji gdzie 30% ludzi żyło z owych fabryk to musiało dojść do katastrofy? Popatrz na nasz wspaniały Śląsk i mega rentowne kopalnie - niech tylko państwo przestanie ten bałagan dotować, zobaczysz jak szybko miasta tu w Polsce zaczną się zmieniać w Detroit.

A z mojej strony zarcik, nie zrozumiany :)

Zrozumiany, o czym świadczy na końcu emotka. Stawiam takowe jak żartuję lub gdy w pełni zgadzam się z jakimś stwierdzeniem ;)

Bo nie bylo jeszcze wyborow :) Sorry byly w Austrii, i wygral czlowiek postepowy, to nic ze smierdzi oszustwem na kilometr, a niektorych "niescislosci" w glosach nie byli w stanie ukryc.

Oho, widzę nową gałąź naszej gospodarki - będziemy wysyłać mężów zaufania z PiS na wybory w innych krajach, za nieduże stawki jak 1000 euro za dobę! Mega biznes :)

wybacz, nie rozumiem, dla mnie moga byc to i ufoludki z marsa, ale w sondazach maja trzecie poparcie w skali kraju, na manifestacjach ida tlumy, a zakaz wpisali, mozesz sprawdzic, wiec nie rozumiem wysmiana ich bo korwinisci.

Nie zrozumiałeś mnie - w wyborach do EU Parlamentu w ostatnich latach, partie mocno ekstremalne w poglądach zdobywają szerokie poparcie. W wyborach do krajowych parlamentów już tak kolorowo nie jest. Patrz -> Korwin.


Zobaczymy ile Chinczycy tam ugraja, i jaki raj zbuduja czarni za te pieniadze :) Bo smiem twierdzic ze kupia za to bron, zeby wyrznac sasiednia wioske "bo tamta ma fabryke a w naszej jest tylko sklep" :D

To poczytaj jak jest na Mauritiusie (Afrykański odpowiednik Londyńskiego City), Tanzanii gdzie lokalizowany jest przemysł wydobywczy rud np. wolframu, czy kontrakty na wydobycie i eksport gazu z Mozambiku.


Punkt widzenia vs. miejsce siedzenia. Nie pierwszy raz w tym temacie ;)

O jaaa, nie trafiles, uzylem skrotu myslowego, nie mialem na mysli wylacznie Persow a miszkancow tamtych terenow na przestrzeni wiekow ktorych nazwalem arabami, takze wrozka nie zostaniesz :D

Nigdzie się takową nie mienię ani nie staram się być :)

Po raz 65 pisze iz ja go nie usprawiedliwiam, tylko uwazam iz RZADZACY DALI MU KU TEMU POWOD, nie popieram tego, ale nie robmy z politykow niewiniatek bo to przez nich znalazl sie taki czlowiek zdolny do dzialania.
Co do Szwecji, wybacz, przegapilem awans :D

To miał powód czy nie? Bo powód miał, ale go nie usprawiedliwiasz. Zapytam inaczej: jak w świętej książce masz napisane że możesz zabijać, to masz powód czy nie? A jak postawię fekalia pod drzwiami, to masz powód by mi dać w twarz czy nie? Pod rozwagę.

Dzieki za darowanie wykladu, gdyz uwazam ze gwaltu czy wysadzenia sie w metrze kolonializmem wytlumaczyc nie sposob. To sa dzicy ludzie i tyle, czy my jezdzimy do Rosji pogwalcic ich kobiety, bo oni nam zrobili kiedys krzywde?

Nie, bo jesteśmy z nieco innego kręgu kulturowego + w Rosji dostał byś szybko kulkę między oczy :)

Dzieki! Mam nadzieje ze staniesz obok mnie :)

Raczej nie, zbyt jestem zajęty zarabianiem na rodzinę - szkoda mi czasu na bezproduktywne wyrazy opinii mas, skoro zostanie to wszystko olane przez rządzących.

(...)a tego co dociera do europy przyjmowac nie powinnismy gdyz zagraza to naszemu bezpieczenstwu :)

Zgadzam się z tym że zagrożenie jest, nie zgadzam się że jest ono wszędzie i pakowanie wszystkich do jednego worka jest nieuczciwe.

Dzisiaj wbijam na interie i co czytam, "uchodzcy" chyba uchodzcy bo to trendy teraz, z Maroka (wiadomka, wojna tam prawie atomowa) podpalili ośrodek mieszczący 300 osób w Dusseldorfie bo... pokłócili się między sobą o stosowania się do terminów wydawania posiłków w czasie postu święta Ramadan, jedni chcieli post, drudzy nie, więc zwolennicy postu zjarali cały ośrodek, no ale przy okazji może przeniosą do jakiegoś hotelu na krzywy ryj, serio chcemy mieć takich "sąsiadów"?

Teraz pewnie posypią się na mnie gromy, ale pamiętasz obrazki z pod "krzyża" na Krakowskim Przemieściu? Znasz obrazki popychania i słownych ataków na dziennikarzy na wszelkiego typu spotkaniach dla wiernych organizowanych przez rozgłośnię z Torunia? Takich sąsiadów też nie chcę mieć, bo jedyny powód dla którego nie startują z rękoma do myślących inaczej jest ich wiek oraz obawa przed konsekwencjami prawnymi. Ale to się może zmienić w związku ze zmianą warty w parlamencie, ale to na inną rozmowę. Puenta jest taka: są wśród nas katolicy, którzy chętnie wróciliby do czasów gdy innowierców w najlepszym wypadku siłą chrzczono. Tylko czy to powód by zaraz wrzucać wszystkich do jednego worka?

Cytuje za Interia: "Od początku roku policja interweniowała w ośrodku migrantów w Dusseldorfie 89 razy". Minęło około 180 dni tego roku, czyli bywali tam średnio co drugi dzień, najcięższa nasza patola osiedlowa nie ma takiego wyniku, dziwie się że nie przenieśli tam posterunku, po co jeździć w kółko :)

To teraz zestaw to ze statystykami naszymi, krajowymi, dla ośrodków gdzie żyją uciekinierzy z Czeczeni. Też muzułmanie, a jednak spokojni. Zaraz pewnie napiszesz, że nie z Afryki czy Bliskiego Wschodu, ale właśnie o to w tym chodzi - muzułmanin muzułmaninowi nie równy, tak samo jak katolik katolikowi.

To bydło samo dostarcza mi codziennie argumentów i utwierdza w przekonaniu, że powinno się Europe odgrodzić murem pod napięciem od południa, i to bez względu na to jak biedni i pokrzywdzeni byli historycznie, bo to nie są rozumni i cywilizowani ludzie.

To już wiesz dlaczego nie przepada się za polakami na zachód od Odry - historycznie pokrzywdzeni złodzieje i nieroby, taki mamy stereotypowy obraz naszej nacji. Zapracowała na niego mniejszość naszych rodaków na emigracji, ale łatwo generalizować. Pod rozwagę.
 

DeletedUser15570

Guest
1. No napewno nie z kregow arabskich i murzynskich, gdzie procent zatrudnionych ktorzy dotarli do europy nie przekracza pieciu, gdyz to nie ida lekarze, specjalisci, fachowcy, jak nam ciocia andzela wmawiala, tylko analfabeci ktorzy praca w zyciu sie nie zhanbili.

2. Patrz wyzej, a co ja matka teresa ze musze muslima utrzymywac, tam siedzi w obozie, tu przylezie to zacznie drzec jape o socjal, wprowadzenie szariatu, a prace bedzie omijal szerokim lukiem, bo umiec nic nie umie a fizolem przeciez panisko nie bedzie, bialy da na zycie a on splodzi kolejne dziesiec nic nie umiejacych bachorow, juz nikt sie nie lapie na latanie nizu demograficznego muslimami, bo to wylacznie "puste cyferki" w rubryce obywatele, w sumie nawet nie, te cyferki przynosza olbrzymie straty.

3. A ja nie moge pojac czemu nie mozesz zrozumiec ze oni nie ida tu pracowac, oni tu wala tylko i wylacznie po socjal, i tylko dlatego wybieraja Niemcy, Francje, Anglie i Szwecje, bo tam jest on najwiekszy, doskonale wiem co ich motywuje, i to nie jest praca co uparcie probujesz udowodnic :)
Polacy wyjezdzali do USA nie dlatego ze bylo tam zycie za friko, a dlatego ze bylo zapotrzebowanie na pracownikow, tak jak dzis jezdzimy do Norwegii czy Kanady, bo tam maja niedobor pracownikow, i jedziemy tam pracowac a nie zyc z socjalu, zaraz pewnie wyjedziesz z Anglia, od razu porownaj stosunek wypracowanego dochodu dla budzetu a otrzymanego socjalu w wypadku nas, a muslimow.

4. Super, kraj zrujnowany, idziemy rujnowac kolejne, po co odbudowywac, brawo :)

5. Tak, ide do lasu walczyc, to moj dom, moja ojczyzna, a napewno nie zostawilbym rodziny i nie polecial do dajmy na to USA, jak to robia bezowe chlopaki, zonka z dziecmi w domu w syrii a ten wali do Niemiec na pierwszym dostepnym pontonie.

6. Ooo prosze Cie, "oficjalne" dane przytaczasz? No blagam :) Zobacz relacje z innych zrodel niz TVN itd, mam wklejac filmik jak sie redachtor pomylil? Opisywal jak to do brzegu na wyspie Kos bodajze przybija ponton z kobietami i dziecmi, niestety kamerzysta zawalil i pokazal ponton, a na nim sami opaleni bezowi chlopcy prosto z silki :) Ogladasz zdjecia z akcji ratunkowych, przepraszam, zwozenia uchodzcow do Wloch? Ciezko tam dostrzec kobiete na tych pontonach, a fotoreporterzy musza sie nagimnastykowac zeby dziecko jakies znalesc.

7. Ruscy wrocili do siebie, mielismy ten hanbiacy okragly stol, szybko sie posypalo i jakos zyjemy dalej, nikt nie czysci Slaska "bo to ukryta opcja niemiecka", a przeciez i oszolom sie znalazl :)

8. Oni tez mogli zrobic swoj okragly stol, ale do tego jak widac trzeba byc bialym, nie moga sie dogadac bo kazdy do okola im daje bron, a oni wyzynaja sie jak malpy z usmiechem na ustach, i to ma byc usprawiedliwienie...

9. To tylko swiadczy o cywilizacji czarnego czlowieka.

10. Super, ja Ci pisze ze czarni doprowadzili do ruiny Detroit bo nie potrafili przebranzowic miasta w takim bogatym kraju jak USA, a Ty mi opisujesz geneze czemu miasto upadlo, co zawarlem w swojej wypowiedzi...
Jak panstwo przestanie dotowac to pojdzie w prywatne raczki i nagle stanie sie dochodowe, juz to w Polsce przerabialismy, tylko skoncza sie trzynasteczki za "czy sie stoi czy sie lezy", milionowe odprawy pana zdzisia z rady nadzorczej, i wyplaty w dziesiatkach tysiecy dla pana kazia z rady jakiejstam itd.

11. Nie wiem czemu wysmiewasz te fakty, w niektorych gminach w tych wyborach frekwencja byla jak na Krymie, ponad 100% :) Mial skladac protesty, ale w sumie nie sledze sprawy wiec nie wiem jak sie skonczylo. Stalin wiecznie zywy, nie wazne kto glosuje, wazne kto liczy glosy.

12. Sytuacja jest dynamiczna, ludzie zaczynaja dostrzegac zagrozenie i to moze sie rowniez zmienic.

13. No nie bardzo trafiles, Mauritius jest zamieszkaly w 70% przez ludnosc pochodzenia hinduskiego, i 5% pochodzenia francuskiego i chinskiego, reszta to kreole, takze z czarnymi kraj ma niewiele wspolnego, a tanzania poki co dalej klepie biede.

14. Serio, nie chce mi sie tlumaczyc 70 raz sprawy Brunona, a jesli przyrownujesz go do islamu, trudno, nie dogadamy sie tutaj i juz.

15. No wlasnie, a zachodni postep maszeruje z kredkami, lub transparentami. Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale slyszalem opinie od znajomego z Holandii, iz muzuly sie nas... boja, tzn Rosjan, Ukraincow i Polakow, czyli kregu wschodniego, bo uwazaja ze rusek czy polak bez problemu moze w klotni takiego ubic, albo zwolac kumpli i zaoferowac nasz polski najbardziej znany towar eksportowy :D Ale to tylko taka zaslyszana opinia.

16. Przykro mi, tylko potem nie placz jak jakis muslim zgwalci ci zone lub corke bo mial akurat ochote pobzykac po przebytej wojennej traumie, i z tego szoku musial sie wyladowac, pamietaj ze kiedys ostrzegalem i prosilem o pomoc :) A, i nie zapomnij mu przebaczyc, oni takie biedne chlopaki sa, jak dojdziesz do bogactwa moze mu przy okazji odpalisz jakis milionik na nowy start (czego Ci zycze, miliona oczywiscie, nie zgwalconej rodziny... dla jasnosci :D )

17. Sytuacja jest na tyle dramatyczna ze niestety nie widze innego wyjscia, identyfikowac i tak nie zidentyfikujesz wszystkich, Izrael jaki jest taki jest, ale polecam zobaczyc na YT jak oni sobie na granicach radza z uchodzcami, i patrz, jakos nikt (w tym Ty) nie oburza sie na jego dzialania, kompletna cisza, ze mierza z karabinow do biednych uchodzcow na granicy i ich nie wpuszczaja, a to tacy pokojowi ludzie, niektorzy nawet katolicy przeciez.

18. Aha czyli popchniecie czlowieka to to samo co podpalenie budynku z 300 ludzmi, ale tu dochodzmy do sedna, muzulow nie obowiazuja nasze prawa, przestepstwa sa tuszowane w imie poprawnosci politycznej, lub ukrycia skali zagrozenia, makreli sie sypie plan jak domek z kart to i Kolonie probowala ukryc, nie wyszlo, ale ile jej sie udalo zatuszowac?

19. Pisalem juz o Tatarach, wiec udowadniasz mi cos co powiedzialem :) Ale dalej nie zmieniam opinii o muzulach z krajow arabskich i murzynach.

20. Pierwsze slysze ze nieroby o nas mowia, jesli juz to jakies miejscowe ciule nie majacy zadnych danych na poparcie swoich tez, o zlodziejach to slyszalem, w Niemczech zapracowali nasi na te opinie solidnie niestety. No ale chyba to co piszemy o biednych uchodzcach to nie stereotypy, tylko suche fakty, na ktore sami sobie pracuja. Ciezko zeby 95% bezrobocie w ich kregu nazwac niesprawiedliwym stereotypem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Jak to wszystko łatwo generalizować z punktu widzenia naszego pięknego i bezpiecznego kraju. Jak łatwo oceniać olbrzymią grupę na postawie pojedynczych jednostek i wyzywać od takich i owakich. Jakoś łatwo zapominamy, że każdy imigrant to osobna historia, często osobna tragedia. Takie to wszystko proste i łatwe, jeśli nie zna się tych ludzi i jedynie chłonie się informacje z sieci/telewizji. Informacje, które są przesiąknięte taką czy inną propagandą, bo o obiektywizm w takich momentach trudno.
Nie będę się angażować w dyskusję, bo nie uważam, że to łatwy temat gdzie można powiedzieć "tak" lub "nie" i przeraża mnie to, jak łatwo niektórym widzieć czarno-biały świat, w którym każdy muzułmanin to terrorysta.

Zachęcam za to, do obejrzenia filmiku jednego ze znanych polskich vlogerów:
 

DeletedUser15570

Guest
Jak to wszystko łatwo generalizować z punktu widzenia naszego pięknego i bezpiecznego kraju. Jak łatwo oceniać olbrzymią grupę na postawie pojedynczych jednostek i wyzywać od takich i owakich. Jakoś łatwo zapominamy, że każdy imigrant to osobna historia, często osobna tragedia.

Taaa, widac te tragedie i traumy kiedy ida przez Europe, te forsowanie plotow, murow, rzucanie czym popadnie w funkcjonariuszy, niszczenie mienia miejscowych, tragedia uchodzcow wylewa sie wprost z ekranu TV, to tez pojedyncze przypadki, i oni tak naprawde to spokojni ludzie a ja tu generalizuje? A co sie dzialo w Calais? Oglądałaś relacje grekow z Kos? Jak opowiadali co sie tam dzieje, jak muzuly im wchodza bezczelnie do domow i kradna w bialy dzien? Pewnie nie, bo tego w oficjalnym nurcie przekazu nie ma, czy moze usprawiedliwisz to ich osobistymi tragediami?

Takie to wszystko proste i łatwe, jeśli nie zna się tych ludzi i jedynie chłonie się informacje z sieci/telewizji. Informacje, które są przesiąknięte taką czy inną propagandą, bo o obiektywizm w takich momentach trudno.

Nie wiem jak Ty, podejrzewam że podobnie jak ja, znamy ludzi mieszkajacych w roznych krajach, i wiem co mi opowiadaja, jakie "ciekawe" historie z ich codziennego zycia, takze nie naginaj rzeczywistosci, bo podpieram sie TV, gdyz wiekszosc polaków to z niej czerpie wiedze, gdybym powiedzial ze slyszalem o historii z Kos, a nie byloby tego w TV to bys mi zarzuciła celowa manipulacje i kłamstwo. Trudno nazwac propaganda relacje, kiedy na granicy Macedonskiej toczyli prawie ze regularna wojne z pogranicznikami, ojej, a przeciez oni przezyli traume i od wojny uciekli, ups :) Pokazywanie ich natury to wedlug was propaganda bo usilnie probujecie znalesc te jednostki ktore sa normalne, tylko nas nie stac na szukanie tych jednostek najpierw wpuszczajac wszystkich do siebie, Niemcy nie maja pojecia gdzie im sie podzialo prawie pol miliona tych uchodzcow, bo z tej traumy zapomnieli sie zarejestrowac, a przeciez przybyli uczciwie pracowac podobno. Z powojennego szoku zapomnieli takze przejsc badan, szczegolnie murzyni z Afryki, ale co tam, najwyzej w imie wiekszego dobra i ubogacenia kulturowego zafundujemy sobie i epidemie HIV, ale bedzie fajnie.

Nie będę się angażować w dyskusję, bo nie uważam, że to łatwy temat gdzie można powiedzieć "tak" lub "nie" i przeraża mnie to, jak łatwo niektórym widzieć czarno-biały świat,

A jednak juz to uczynilas :)

w którym każdy muzułmanin to terrorysta.

Nie kazdy muzulmanin to terrorysta, ale kazdy terrorysta to muzulmanin ;) Tak tak, wiem ze wyjedziecie z Breivikiem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie kazdy muzulmanin to terrorysta, ale kazdy terrorysta to muzulmanin ;) Tak tak, wiem ze wyjedziecie z Breivikiem :)

Nie szanowny Garrus; Nie wyjadę z Breivikiem tylko z IRA i z ETA.;/ Ale na poważnie, uważam za strategiczny błąd
wmieszanie się Europy i USA w wewnętrzne sprawy Iraku, Syrii czy Libii oraz Afganistanu. A dlaczego?
Dla islamu, idea demokracji jest obca. Jest to dla islamu "zaraza", jak dawne i śmiertelne w 50-90% zarazy - dżuma, cholera czy czarna ospa.
Demokracja to "wymysł" starożytnych Greków sprzed około 2,5 tysiąca lat. Konkretnie Ateńczyków, czyli Europejczyków.
Pierwszą organizacją islamu był kalifat sięgający po 200 latach podbojów, od zachodnich obszarów starożytnych Indii po Atlantyk, na
ziemiach dzisiejszego Maroka. To było nic innego jak pierwsze imperium arabskie.Po jego rozpadzie powstało kilka mniejszych kalifatów,
a w końcu, zastąpiło je Imperium Ottomańskie(tureckie), potem zaś europejskie imperia kolonialne. Demokracja jest obca mentalności Arabów. Wyjątek stanowi dziś chyba jedynie Tunezja, ale tam liczy się historię pisaną od trzech tysiącleci, tzn. od czasów skolonizowania dzisiejszej Tunezji przez Fenicjan i powstania Kartaginy, państwa oligarchicznego. Może nie demokracji ale czegoś jej bliższego. Poza tym, u Arabów, od czasów Mahometa, panowali kalifowie, emirowie czy szejkowie. Monarchie, jednym słowem i to monarchie teokratyczne, takie, gdzie wiara była na 1. miejscu, a islam, religią obowiązującą i popieraną. Gdzie zmuszano podbite ludy do przyjęcia tej religii wyśrubowanymi podatkami lub pod karą śmierci.
Zburzono status quo czyli nie-demokratyczne rządy ale za to stabilne. Błąd strategiczny, polegający na narzuceniu Arabom i muzułmanom w Afganistanie obcej idei z zewnątrz, której w dodatku oni nie popierają albo nawet nie rozumieją. Katastrofalny błąd dotyczący mentalności tamtych ludzi. Dlatego u nas nie doszło do wojny domowej po 1989 roku, a u nich powstał potwór, który my określamy jako ISIS.Jeśli dodamy fanatyzm, to faktycznie, skłania to ludzi do osądu, że mamy do czynienia z dzikusami czy barbarzyńcami. W żadnym razie nie bronię fanatyków i uważam, że ISIS należy unicestwić wraz ze wszystkimi komórkami i agendami oraz organizacjami popierającymi tego potwora.;< Ale czy się to uda? Nie bez współpracy z lokalnymi siłami i ludami, np. Kurdami, którzy walczą z tym potworem zwanym ISIS.
 

DeletedUser15570

Guest
Ale na poważnie, uważam za strategiczny błąd
wmieszanie się Europy i USA w wewnętrzne sprawy Iraku, Syrii czy Libii oraz Afganistanu. A dlaczego?
Dla islamu, idea demokracji jest obca. Jest to dla islamu "zaraza", jak dawne i śmiertelne w 50-90% zarazy - dżuma, cholera czy czarna ospa.

Moge przybic piatke za taka wypowiedz :)
Takze uwazam ze pchanie w swiat arabski demokracji jest bez sensu, bo Ci ludzie potrzebuja kogos kto bedzie ich trzymal krotko za mordke, ale jednoczesnie dbal o panstwo a nie tylko o siebie, takim kims bym Kaddafi, niestety garstka spoleczenstwa omamiona utopijnymi wizjami go zabila ale nie w imie demokracji, tzn tak im wmowiono, zabili go posrednio na zlecenie amerykanow bo chcial uniezaleznic sie od dolara, a do tego wujek sam, swiatowy policjant, nie mogl dopuscic, zeby roponosny kraj nie byl "naszym" roponosnym krajem. Dzis z panstwa z rozwinietym socjalem maja totalna ruine (a przeciez nie tak dawno nasi inzynierowie jezdzili tam pracowac, socjal mieli lepszy od nas), ale demokratyczna ruine (!), cos jak my (nic w kraju praktycznie nie jest nasze, przemysl lezy, uslugi w rekach obcego kapitalu, prasa takze, ale cieszymy sie bo Amazon otwiera magazyn i daje 1500zl), dlatego te tabuny plynace przez Morze Środziemne powinni zwozic na Floryde, a nie na Sycylie :)

Irak to podobna sytuacja, tylko bylo latwiej bo i Saddam mial sporo za uszami, jednak jak widac tam inaczej sie nie da, zas Afganistan zostal kozlem ofiarnym, jakos trzeba bylo usprawiedliwic "zamach" z 11 wrzesnia, i gdzies wsadzic kij w mrowisko na poczatek, padlo na Afganow.

Dlatego w mojej opinii USA i ZSRR/Rosja to to samo g***o, tylko ci z lewej sie lepiej opakowali :)
 

DeletedUser11758

Guest
Jak to wszystko łatwo generalizować z punktu widzenia naszego pięknego i bezpiecznego kraju. Jak łatwo oceniać olbrzymią grupę na postawie pojedynczych jednostek i wyzywać od takich i owakich. Jakoś łatwo zapominamy, że każdy imigrant to osobna historia, często osobna tragedia. Takie to wszystko proste i łatwe, jeśli nie zna się tych ludzi i jedynie chłonie się informacje z sieci/telewizji. Informacje, które są przesiąknięte taką czy inną propagandą, bo o obiektywizm w takich momentach trudno.
Nie będę się angażować w dyskusję, bo nie uważam, że to łatwy temat gdzie można powiedzieć "tak" lub "nie" i przeraża mnie to, jak łatwo niektórym widzieć czarno-biały świat, w którym każdy muzułmanin to terrorysta.

Zachęcam za to, do obejrzenia filmiku jednego ze znanych polskich vlogerów:
Według tego wymysłem są gwałty i molestowania Niemieckich kobiet w Kolonii i innych miastach Niemieckich przez Arabów którzy według propagandy Merkel uciekają przed wojna .
To samo spotkało było innych miastach Europie Zachodniej.
Wymysłem są zamachy terrorystyczne Madrycie , Londynie , Paryżu i Brukseli .
Ten film jest tak prymitywny że nie da się go skomentować.
Na Youtube można zobaczyć prawdę o tej grupie niż mediach i te materiały bardziej przekonują.
1 Chcą pieniędzy a bez nich awanturują się np Węgry nie dały im pieniędzy a żywność i ubrania wyrzucali
dla popularności jeden tych Arabów wyrzucił kobietę z dziećmi na tory a dworcu dominacja młodych mężczyzn .
Atakowali służby tego kraju które dawały im pomoc.
Załatwili im pociąg do Niemiec i zbudowali mur.
Przed murem się awanturowali a tam dominowali młodzi mężczyźni .
2 Na graniczy Francusko Angielskiej atakują kierowców tira i wywiadach to potwierdzają kierowcy
różnych krajów świata .
3 Możemy zobaczyć że te osoby wywiadach nie ukrywają że chcą pieniędzy i szokujące wydatki
na nich np Saksonii i innych Niemieckich miastach swobodnie wydaje się pieniądze na taksówkarki
dla nich i wiedzą o tym że są darmowe zatrzymują się lokalu na wiele godzin i rachunek wynosi
200 Euro.
4 Te osoby trafią do szkoły to atakują Niemieckie dzieci i dziwią się że mówią po Niemiecku.
5 Młodzi Arabowie że nie chcą pracować i chcą żyć na koszt państwa .
Mogą się też zajmować rabunkami bo więzienia w Europie są dla nich hotelem .
6 Zobaczyły też manifestację mieszkańców Europy Zachodniej którzy protestują
przeciwko temu bo Mediach szczególnie TVN chce wmówić że Niemcy witają ich kwiatami
i uroczystymi banerami a protesty są marginalne i organizowane w Saksonii i dawnej NRD.
7 Zamieszkach które organizowali w Grecji i ich miastach w Europie Zachodniej
dominowali młodzi mężczyźni .
8 Szwecji po ich pojawieniu się tym kraju wzrosła liczba gwałtów i molestowań .
Atakują kobiety które im pomagają a w Mediach milczą na ten temat a wyróżnia się
tym TVN .
9 Dzielicie Islamskie nie uznają prawa Europejskiego i obowiązuje tam prawo Szariatu
a patrole ich znieważają i biją osoby bijące alkohol i kobiety nie zasłaniające
twarze . Są też wstanie pobić osoby które jedzą wieprzowinę .
10 Możemy Zobaczyć demonstrację przeciwko Islamizacji Polski
które przez długi czas media ignorowały bo przyciągały więcej protestujących
niż wielbiciele sprowadzenia tej grupy .
Trzeba traktować jak terrorystów bo ostanie zamachy terrorystyczne zrobiła ta
grupa etniczna i wśród tej grupy etnicznej poparcie dla terroryzmu jest spore .
W badaniach potwierdziła że nie będzie donosić gdy dowiedzą się o organizowanym
zamachu .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wanat70

Wójt
jestem za zamknięciem granic dla Terrorystów udających Uchodzców i należy postawić pole siłowe lub 10 metrowy mur na granicy unii europejskiej Melkerowa powinna trafić do więzieńia za zdradę Europy całe lewactwo trafić do więzienia i dokonać inwazji na Arabie saudyjską by zaprowadzić tam demokrację i mieć ropę za darmo i dokonać Inwazji na kalifat szwedzki bo szwedzi już są na skraju wymarcia i należy skolonizować ich lub oddać terem Finlandii i mam nadzieję że wygra Donald Trump bo to jedyny kandydat za którym nikt nie stoi i robi kampanie z swoje.I Niemcy powinny zapłacić miliardy euro kary za wciskanie kitu że islam jest super.
 

DeletedUser15570

Guest
Od razu posadzić tam ze dwa grzyby, bedziesz sie pierdzielić z inwazjami :D
 

Wanat70

Wójt
2 grzyby to za mało należy użyć broni biologicznej zmiejszającą płodność by populacja terrorystów nie mogła robić nowych terrorystów
 

DeletedUser

Guest
Nie wiecie co czynicie... Operujecie pustymi słowami i sloganami, uparcie wierząc, że wszystko jest w porządku. Mówicie "nie interesuj się", ale czy człowiek aktywny intelektualnie nie angażuje się w spory? Czyż nie dostrzegacie tej ironii? Staliście się niewolnikami obłudnych myśli, kto powiedział, że wojna musi być na karabiny? Jesteście świadkami wojny psychologicznej, to co jest dla was niewygodne nazywacie "teoriami spiskowymi" i dalej brniecie w kozi róg. Od Annasza do Kajfasza... Zacznijcie czytać i szukać, a wtedy otworzą wam się oczy!
 

DeletedUser12464

Guest
1. No napewno nie z kregow arabskich i murzynskich, gdzie procent zatrudnionych ktorzy dotarli do europy nie przekracza pieciu, gdyz to nie ida lekarze, specjalisci, fachowcy, jak nam ciocia andzela wmawiala, tylko analfabeci ktorzy praca w zyciu sie nie zhanbili.

Patrz, to jak wielu naszych rodaków na zmywakach. Jak zawsze punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. A o tym z czego wynika taki a nie inny status społeczny muzułmanów (np w UK) dobrze opisuje raport Daily Telegraphu z przed roku, tutaj:

http://www.telegraph.co.uk/news/ukn...gregation-are-about-economics-not-values.html

Ciekawa lektura o zaklętym kręgu biedy, polecam.

2. Patrz wyzej, a co ja matka teresa ze musze muslima utrzymywac, tam siedzi w obozie, tu przylezie to zacznie drzec jape o socjal, wprowadzenie szariatu, a prace bedzie omijal szerokim lukiem, bo umiec nic nie umie a fizolem przeciez panisko nie bedzie, bialy da na zycie a on splodzi kolejne dziesiec nic nie umiejacych bachorow, juz nikt sie nie lapie na latanie nizu demograficznego muslimami, bo to wylacznie "puste cyferki" w rubryce obywatele, w sumie nawet nie, te cyferki przynosza olbrzymie straty.

Zamień teraz "muslima" na Polaka i już wiesz dlaczego UK wychodzi z UE. Znów, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

3. A ja nie moge pojac czemu nie mozesz zrozumiec ze oni nie ida tu pracowac, oni tu wala tylko i wylacznie po socjal, i tylko dlatego wybieraja Niemcy, Francje, Anglie i Szwecje, bo tam jest on najwiekszy, doskonale wiem co ich motywuje, i to nie jest praca co uparcie probujesz udowodnic :)
Polacy wyjezdzali do USA nie dlatego ze bylo tam zycie za friko, a dlatego ze bylo zapotrzebowanie na pracownikow, tak jak dzis jezdzimy do Norwegii czy Kanady, bo tam maja niedobor pracownikow, i jedziemy tam pracowac a nie zyc z socjalu, zaraz pewnie wyjedziesz z Anglia, od razu porownaj stosunek wypracowanego dochodu dla budzetu a otrzymanego socjalu w wypadku nas, a muslimow.

A ja nie mogę zrozumieć dlaczego nie czytasz tego co piszę ze zrozumieniem, a sprowadza się to do prostej zasady: pasożytnictwu stanowcze nie, pomoc ofiarom wojny tak.

4. Super, kraj zrujnowany, idziemy rujnowac kolejne, po co odbudowywac, brawo :)

Zadam głupie pytanie: byłeś w Syrii przed wojną domową? Bo ja miałem służbowo przyjemność i był to piękny kraj z otwartymi na obcokrajowców ludźmi. A teraz jak patrzę na migawki w sieci, to serce się kroi jak patrzę na miasta leżące w gruzach i jestem w stanie zrozumieć dlaczego ludzie uciekają. A skoro tak kibicujesz odbudowie, to czemu sam nie pojedziesz im pomagać? A tak, tam dalej trwa wojna i ciężko coś odbudować. Pewnie dlatego ludzie uciekają... A nie, oni lecą na nasz socjal, sorry, no zapomniałem.

5. Tak, ide do lasu walczyc, to moj dom, moja ojczyzna, a napewno nie zostawilbym rodziny i nie polecial do dajmy na to USA, jak to robia bezowe chlopaki, zonka z dziecmi w domu w syrii a ten wali do Niemiec na pierwszym dostepnym pontonie.

No i znów punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak z dziećmi polaków siedzącymi w Polsce, ale ciągnących benefity w UK czy Norwegii, bo rodzić nie ma oporu by takowe pobierać. Zauważasz jakieś podobieństwa? No poza pontonem, jako obywatele UE możemy swobodnie jechać gdzie nam się podoba.

6. Ooo prosze Cie, "oficjalne" dane przytaczasz? No blagam :) Zobacz relacje z innych zrodel niz TVN itd, mam wklejac filmik jak sie redachtor pomylil? Opisywal jak to do brzegu na wyspie Kos bodajze przybija ponton z kobietami i dziecmi, niestety kamerzysta zawalil i pokazal ponton, a na nim sami opaleni bezowi chlopcy prosto z silki :) Ogladasz zdjecia z akcji ratunkowych, przepraszam, zwozenia uchodzcow do Wloch? Ciezko tam dostrzec kobiete na tych pontonach, a fotoreporterzy musza sie nagimnastykowac zeby dziecko jakies znalesc.

A widziałeś reportaże na temat obozów dla uchodźców którzy już dotarli do Unii? Tam same kobiety i dzieci, mężczyźni jeśli są to z rodzinami. Widzisz jedną stronę medalu i radośnie wyolbrzymiasz zupełnie negując najważniejsze osoby w całej historii - dzieci winne tylko tym, że urodziły się w kraju który się rozpadł. O tych ludziach cały czas mówię ja, Ty usilnie starasz się twierdzić że ich nie ma.

7. Ruscy wrocili do siebie, mielismy ten hanbiacy okragly stol, szybko sie posypalo i jakos zyjemy dalej, nikt nie czysci Slaska "bo to ukryta opcja niemiecka", a przeciez i oszolom sie znalazl :)

No ja akurat czekam na moment kiedy RAŚ podniesie głos i co na to miłościwie nam rządząca ekipa :)

8. Oni tez mogli zrobic swoj okragly stol, ale do tego jak widac trzeba byc bialym, nie moga sie dogadac bo kazdy do okola im daje bron, a oni wyzynaja sie jak malpy z usmiechem na ustach, i to ma byc usprawiedliwienie...

Ach te zwierzaki z IRA, potwory baskijskie, wreszcie czerwone bojówki w Niemczech jeszcze nie tak dawno bo w latach 60-tych i 70-tych mordujące wszystkich uznanych za opresorów i wrogów własnych pomysłów na świat. Jak małpy z uśmiechem na ustach...

9. To tylko swiadczy o cywilizacji czarnego czlowieka.

A dokładniej o cywilizacji białego człowieka który owe "czarne" cywilizacje najpierw zniewolił, później 200 lat nastawiał jednych przeciw drugim, w końcu wyjechał i rzucał tanią broń byle zagwarantowano możliwość drenowania okolicy z surowców przez należące do białej cywilizacji firmy nie oglądając się na los szaraków najbardziej dostających w kość w wszelkiej maści konfliktach zbrojnych.

10. Super, ja Ci pisze ze czarni doprowadzili do ruiny Detroit bo nie potrafili przebranzowic miasta w takim bogatym kraju jak USA, a Ty mi opisujesz geneze czemu miasto upadlo, co zawarlem w swojej wypowiedzi...
Jak panstwo przestanie dotowac to pojdzie w prywatne raczki i nagle stanie sie dochodowe, juz to w Polsce przerabialismy, tylko skoncza sie trzynasteczki za "czy sie stoi czy sie lezy", milionowe odprawy pana zdzisia z rady nadzorczej, i wyplaty w dziesiatkach tysiecy dla pana kazia z rady jakiejstam itd.

Przytocz mi proszę jaki procent górników z pozamykanych kopalń się przebranżowił, a jaki zasilił rzesze bezrobotnych. To samo poproszę dla branży stoczniowej czy włókienniczej. A gdy już zestawisz te liczby i zobaczysz że są porównywalne z tymi z Detroit, to wróć i pogadamy o tym jak "czarni" rozwalili miasto. P.S. Detroit upadło, bo rząd centralny nie finansuje tematów federalnych, ot konstrukcja prawa. A u nas państwo pompuje kasę i to co powinno upaść dalej jakoś dycha,ot powód dlaczego u nas idzie to falami i nie było krachu, a dlaczego za oceanem zdechło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

(...) w niektorych gminach w tych wyborach frekwencja byla jak na Krymie, ponad 100% :)(...)

A dokładnie w których? Jaki stanowiły udział wszystkich obwodów? Jak zjawisko mogło się przełożyć na końcowy wynik wyborów? Zarzucasz mi że gapię się w TVN - a jedyny telewizor robi za przerośnięty monitor pod konsolę i komputer - a sam rzucasz frazesami jak z politycznego pamfletu podejrzanego pochodzenia.

13. No nie bardzo trafiles, Mauritius jest zamieszkaly w 70% przez ludnosc pochodzenia hinduskiego, i 5% pochodzenia francuskiego i chinskiego, reszta to kreole, takze z czarnymi kraj ma niewiele wspolnego, a tanzania poki co dalej klepie biede.

Ale wiesz że kreole to tacy nieco rozjaśnieni czarni? Wiesz również że najbiedniejszą warstwą są właśnie hindusi, a owi kreole to w całej swej masie taka nasza klasa średnia? Czyli jednak ci leniwi czarni dają jakoś radę?

A Tanzania? Oczywiście że jest biednym krajem, zaklinałbym rzeczywistość gdyby było inaczej. Oczywiście wiesz, że Tanzania jest jednym z ostatnich bastionów socjalizmu na globie i mimo tego imponująco się rozwija mimo korupcji i marnotrawienia przychodów na skalę jaka nam w Polsce się nawet nie śniła? Oszczędzę nam wszystkim wykładu, przyrostów procentowych itd. Zerknij tutaj: http://www.worldbank.org/en/country/tanzania a następnie porównaj wykresy dostępne tutaj: http://data.worldbank.org/country/poland Liczę, że wiesz kiedy wypadały większe światowe recesje i wtedy widać jak na dłoni co daje ziemia bogata w surowce i ich dobre wykorzystanie, nawet w koślawym socjalistycznym wydaniu. Za to my w bogatej Polsce... fiu, z czasów Gierkowskich jesteśmy potentatem w pozyskiwaniu helu i nie potrafimy tego rozbudować, potencjalnie siedzimy na rudach tytanu (co wiadomo od wielu dekad!) i również nic z tym nie robimy. Ale mamy za to gaz łupkowy i najdroższy na świecie węgiel w dużej mierze o parametrach wykluczających go z użycia w energetyce! :)

14. Serio, nie chce mi sie tlumaczyc 70 raz sprawy Brunona, a jesli przyrownujesz go do islamu, trudno, nie dogadamy sie tutaj i juz.

Amen.

15. No wlasnie, a zachodni postep maszeruje z kredkami, lub transparentami. Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale slyszalem opinie od znajomego z Holandii, iz muzuly sie nas... boja, tzn Rosjan, Ukraincow i Polakow, czyli kregu wschodniego, bo uwazaja ze rusek czy polak bez problemu moze w klotni takiego ubic, albo zwolac kumpli i zaoferowac nasz polski najbardziej znany towar eksportowy :D Ale to tylko taka zaslyszana opinia.

Opinia i nic więcej. W kupie siła, a jedna grupa imigrantów postrzega inne grupy przez pryzmat własnej więc skoro my możemy się trzymać razem to i oni też mogą. Tylko potem przychodzi życie i każdy każdego prędzej okradnie niż wesprze choćby ciepłym słowem - "oni" to dobrze wiedzą ;)

16. Przykro mi, tylko potem nie placz jak jakis muslim zgwalci ci zone lub corke bo mial akurat ochote pobzykac po przebytej wojennej traumie, i z tego szoku musial sie wyladowac, pamietaj ze kiedys ostrzegalem i prosilem o pomoc :) A, i nie zapomnij mu przebaczyc, oni takie biedne chlopaki sa, jak dojdziesz do bogactwa moze mu przy okazji odpalisz jakis milionik na nowy start (czego Ci zycze, miliona oczywiscie, nie zgwalconej rodziny... dla jasnosci :D )

Nie wiem jak mam to komentować... Weź może poczytaj o liczbie zgłaszanych oraz o liczbie szacowanych gwałtów w Polsce oraz jak żenująco wyglądamy w tym aspekcie na tle reszty UE. Jeśli potrzebny ci wyimaginowany wróg z zewnątrz, to pora wyjrzeć poza swoją piaskownicę i zobaczyć że nasze podwórko ma się świetnie bez pomocy napływowców i należy zabrać się za edukację tu na miejscu zanim zacznie się kogoś wytykać palcami. A sarkazm z przebaczaniem pozostawiam bez komentarza, wytknę tylko że wrzucasz wszystkich jak leci do jednego worka co jest smutne - jak napisała siorprajs, miło oceniać innych z ciepłego domu leżącego w tej zamożnej i relatywnie bezpiecznej części świata.

(...)jakos nikt (w tym Ty) nie oburza sie na jego dzialania (...)

Raczysz sobie chyba żartować :) Fala krytyki spadająca na Izrael w ostatniej dekadzie bije wszelkie rekordy, to że o tym cicho u nas w kraju może co najwyżej dowodzić uczuć żywionych przez większość społeczeństwa do narodu wybranego tj. że mamy jako społeczeństwo w najlepszym wypadku gdzieś co dzieje się w Palestynie oraz na granicach Izraela. Cieszę się również że znasz mnie lepiej niż ja sam siebie i wiesz czy angażuję się w jakieś ruchy społeczne działające na rzecz praw człowieka - brawo ty :)

18. Aha czyli popchniecie czlowieka to to samo co podpalenie budynku z 300 ludzmi, ale tu dochodzmy do sedna, muzulow nie obowiazuja nasze prawa, przestepstwa sa tuszowane w imie poprawnosci politycznej, lub ukrycia skali zagrozenia, makreli sie sypie plan jak domek z kart to i Kolonie probowala ukryc, nie wyszlo, ale ile jej sie udalo zatuszowac?

Zaraz, to moja wina że politycy boją się nazywać sprawy po imieniu i interweniować gdy trzeba? Raz jeszcze ci napiszę: jedyny powód dla którego pewna część naszego społeczeństwa nie staruje z rękoma do innych to strach przed literą prawa - nie tolerancja, nie zrozumienie żyjących inaczej, nie empatia. Strach. A że imigranci go nie mają bo wiedzą, że nasi politycy mają problem jak wypić piwo którego naważyli i gotowi są chować głowy w piasek? No kaman, na serio nie widzisz jak to działa?

Ale dalej nie zmieniam opinii o muzulach z krajow arabskich i murzynach.

Nigdy jej nie próbowałem zmienić, jeśli już to próbuję otworzyć ci oczy na to że świat nie jest dwukolorowy - nasze białe i cała reszta zła czyli czarna. Świat to paleta barw i patrzenie na pewne rzeczy tylko dwu biegunowo wykrzywia obraz rzeczywistości.

20. Pierwsze slysze ze nieroby o nas mowia, jesli juz to jakies miejscowe ciule nie majacy zadnych danych na poparcie swoich tez (...)

Doprawdy? Znaczy się naszych rodaków się krzywdzi jak w mediach wyolbrzymia się pewne sprawy lub inne przemilcza eksponując sensacje, tym samym nakręcając lokalnych? Nie uważasz jednocześnie że media robią to samo wobec innych grup etnicznych jak imigranci z Bliskiego Wschodu? Ciekawe...

(...)o zlodziejach to slyszalem, w Niemczech zapracowali nasi na te opinie solidnie niestety.

Doprawdy? A ilu znasz złodziei o polskim rodowodzie kradnących w Niemczech? Albo ilu idiotów, bo tak maluje się nas polaków w Niemieckich bulwarówkach jak nasz rodzimy Fakt? Znów nie rusza cię że mniejszość wyrobiła opinię większości?

No ale chyba to co piszemy o biednych uchodzcach to nie stereotypy, tylko suche fakty, na ktore sami sobie pracuja. Ciezko zeby 95% bezrobocie w ich kregu nazwac niesprawiedliwym stereotypem :)

Oczywiście, tak jak Polacy ciągnący benefity na dzieci rezydujące w Polsce i zjawisko to jest znane w całej Europie, jak to że Polacy to banda zapijaczonych meneli, do tego nieuków nie potrafiących się nauczyć języka obowiązującego w kraju gdzie żyją, wreszcie to że jesteśmy nacją idiotów odpornych na podstawową wiedzę ze skłonnościami do "pożyczania" cudzej własności. No przecież te kilka procent naszych rodaków na emigracji dzielnie na tą opinię pracuje więc musi być to prawda, przecież to suche fakty i z takimi nie da się dyskutować. A jak kontekst wskazuje na coś innego, to tym gorzej dla kontekstu - pominiemy go albo wykrzywimy, znaczy się poprowadzimy narrację tak by nikt się nie musiał niepotrzebnie zastanawiać czy aby jednak Polak albo jakiś tam "muslim" to w ogromnej masie jednak zwykły człowiek. Podaj jeszcze źródło owych 95% procent, chętnie poczytam.
 

DeletedUser15570

Guest
No czesc! Juz sie balem, ze urwala sie nasza dyskusja, milo Cie znow widziec :)

Standardowo liczbami:
1. Serio? Przyrownujesz naszych niewykwalifikowanych pracownikow, ktorzy tyraja na zmywaku, do muzulow ktorzy taka praca raczek nie zhanbia, bo bialy da za darmo, i jeszcze dra japy ze za malo daje? Bez komentarza...
Za to widze usprawiedliwianie idzie Ci calkiem niezle, nasi tez tam pojechali bez znajomosci jezyka, bez perspektyw intratnych stanowisk, ale jakos dali sobie rade.

2. Tylko na ile to faktyczny powod, a na ile wyrobiona opinia przez politykow, bo lepiej zaatakowac spokojna mniejszosc z Polski czy Rumunii, niz zaatakowac muzulow ktorzy zaraz sie wysadza w najblizszym markecie, a w ramach prostestu zdemoluja pol miasta, i okradna polowe sklepow w hrabstwie.

3.SUPER! Zglos sie do Tuska z pomyslem jak oddzielic faktyczne ofiary wojny od morza pasozytow, i nie wpuszczac tych drugich, napewno wszyscy bedziemy Ci wdzieczni, a jak ofiara wojny ze stresu wysadzi sie w jakims metrze, to mam nadzieje ze wyjdziesz do rodzin ofiar, i powiesz ze to Ty ja tu wpusciles.

4. A co to, ja im go rozwalalem? Fajnie ze byles, ciesze sie, a wiesz ze czytalem dzis artykul, ze Syryjczycy chca wracac do domu? Wiesz dlaczego? Bo nie pozwolili im sie dostac do Francji, Niemiec albo Szwecji, i utkneli w tych paskudnych obozach w Grecji, wiadomka w Grecji wojna prawie atomowa i chcieli uciec az do tych trzech dokladnie krajow, gdzie jest najwiekszy socjal, napewno to tylko czysty przypadek. Grecja im sie tak nie spodobala, ze az wola juz wrocic do samej Syrii w ktorej to szaleje wojna, dziwna reakcja jak na uchodzce z ta wielka trauma.

5. Serio??? Twoje argumenty robia sie coraz slabsze, porownujesz sytuacje gdzie nasz rodak zostawia w BEZPIECZNYM kraju swoja rodzine, i co by nie mowic cwaniakuje tam na tej obczyznie, do sytuacji gdzie facet ucieka byle dalej, i zostawia rodzine w srodku wojennej zawieruchy? Ty siebie czytasz czasem?

6. Reportaze haha, to jak z tym pontonem w TVNie? :D Do reportazu mozna sobie wyselekcjonowac uczestnikow, poogladaj zdjecia z akcji wylawiania i transportu do Europy czarnych na Morzu Srodziemnym, oczywiscie o tych sytuacjach gdzie muzuly na tych pontonach morduja chrzescijan nie slyszales, lub nie chciales slyszec? Bo to przeciez plyna same rodziny, i kobiety z dziecmi przeciez. Nie wyolbrzymiam niczego, to Ty probujesz usilnie dowiesc ze media ukazuja cala prawde, i zadna inna nie ma racji bytu.

7. Jedno jest pewne, byloby "ciekawie" :)

8. Tylko jakos regularne wojska z tych panstw nie urzadzily od razu krwawych lazni na cywilach, nie wszczely z miejsca wojen domowych, nie zrownaly polowy swojego kraju, ot taka mala roznica ktorej nie chcesz dostrzec.

9. No tak, bialy paskudny czlowiek, i bedny pokrzywdzony murzyn, juz te spiewke znam :)

10. Ja? To Ty cos probujesz udowodnic wiec sie wysil, jakos miasta stoczniowe u nas nie padly, maja sie dobrze, slask w wiekszosci tez, no ale czekam na dane, nie zaobserwowalem takze masowych samobojstw, masowej emigracji z danego miasta, ludzie sobie poradzili z czasem, jedni szybciej inni wolniej. Pisalem juz o kopalniach ktore przeszly w rece prywatne i nagle staly sie oplacalne, to ze rzad u nas pompuje kase to sie zgadzam, nie powinien tego robic, ale nic by nie padlo tylko skonczyl by sie raj dla coponiektorych za nic nie robienie, no ale gdzies te stolki dla swoich trzeba trzymac.

11. Sad w Austrii zarzadzil powtorke wyborow, wiec chyba jednak mialem racje :)

12. Jak Kreole z Mauritiusu to tacy rozjasnieni czarni to my jestesmy ciemniejsi azjaci, prosze Cie, przypisujesz grupie etnicznej nieprawidlowe pochodzenie zeby pasowalo do Twojej teorii, sprawdz najpierw kogo okresla sie mianem Kreola na Mauritiusie, bo rownie dobrze mozna ich okreslic mianem ciemniejszych bialych :D

Swietnie, niech sie rozwijaja w tej Tanzanii, moze przyjma do siebie muzulow jak jakims cudem dojda do bogactwa, jak dzieki nim do biednej Europy przestana zwalac sie ciapaki to im kibicuje calym sercem.

13. Do cytatu 16, pisalem o Szwecji, pisalem o Niemczech, Ty to bagatelizujesz i szukasz argumentow "bo u nas tez gwalca", wazne ze nie dostrzegam w tym morzu chlewu, tych biednych pokrzywdzonych jednostek. Tak u nas jest normalne ze za wejscie do ktorejs dzielnicy swojego miasta mozna dostac oklep jak w GBR, tak u nas normalne jest ze na jednej imprezie sylwestrowej dwa tysiace muzulow startuje z lapami do kobiet i normalne jest ze ilosc gwaltow wzrosla miedzy 1995 a 2015 siedmiokrotnie. Jaki sens jest takiej polemiki, walenie glowa w beton, nic wiecej.

Co do dzialan Izraela, eh wszystko tlumaczyc jak... chodzilo mi iz nie wspomniales slowem o ich dzialaniach w calej dyskusji gdzie bronisz biednych muzulow, gdzie mogles z tego uczynic swoj argumentem, przeciez nie chca wpuscic ani jednego biednego muzulka, wiec ta ironia byla zbedna :) Zas krytyka bije rekordy tylko po cichu, nie tylko u nas. Sam zas uwazam iz racje maja, tak, palestynczycy, to ich ziemia ktora zydzi praktycznie ukradli.

14. Do 18, No a moja? :D Znow piszesz cos co jest oczywiste, nie twierdze ze wszyscy polacy zyja w duchu poszanowania pogladow innych, empatii i te pe, ale uwazam ze jednak normalny czlowiek nie zabilby drugiego, bo on wierzy w pana z chmur, a tamten w latajacego potwora spaghetti :) Kazdego kto bylby do tego zdolny nalezaloby odstrzelic, czy to muzul, czy katolik, bo nic dobrego z niego nie wyjdzie.

15. Do 20, i znow dochodzimy do tego samego, pisalem wyzej dlaczego miejscowych napuszcza sie na grupe imigrantow wschodnioeuropejskich, mimo iz dane temu przecza, zas ciezko krzywdzic opinia ludnosc ktorej zatrudnienie nie przekracza kilku procent, ktorych jedynymi zajeciami jest darcie japy o wiecej socjalu i wprowadzenie wlasnych zwyczajow, bo jak nie to zdemoluje pol dzielnicy.

Tylko ze Niemcy to nasi sasiedzi, z ktorymi nigdy nie bylo nam po drodze, wiele nie trzeba bylo w tym przypadku zeby nas zeszkalowac, i vice versa, chyba to troszke inna sytuacja, nie uwazasz? Tak samo my nie lubimy ich czy bandersynow, mamy za co.

16. O jakich suchych faktach prawisz? Bo napisales kilka frazesow bez zadnego uzasadnienia, i pobujesz zbic tym moj argument, zachowujac sie jak ci pozyteczni idioci z GBR, gdy politycy wycierali sobie nami mordy, a teraz wielce przepraszaja, bo ci mniej inteligentni wzieli sobie do serca ich slowa i uwazaja nas za zlo wcielone. Pisalem juz zebys zerknal na bilans przychodu wypracowanego przez naszych rodakow w stosunku do wyciagnietych benefitow, ulatwie Ci, nie przynieslismy straty anglikom, ba, nawet sporo na nas zarobili, w przeciwienstwie do imigracji arabskiej, powody szczucia mimo to na grupe imigrantow wschodnioeuropejskich opisalem wyzej.

Co do danych:
No przesadzilem, ogolnie wychodzi 90%, prosze bardzo, przykladowe dane ze Szwajcarii: http://wpolityce.pl/m/swiat/264896-...-zyc-z-zasilkow-stalismy-sie-ich-zakladnikami

Jeden cytat:
"Wśród uchodźców z Erytrei 91 proc. nie pracuje, jeśli chodzi o przybyszy z Iranu 84 proc., a w przypadku Syryjczyków 87 proc. Nawet uchodźców ze Sri Lanki, którzy uchodzą za najlepiej zintegrowanych, nie ciągnie specjalnie do pracy. 75 proc. jest bezrobotnych i żyje z zasiłków. Oraz 89 proc. Turków.",
drugi:
tłumaczy „Basler Zeitung”. Szwajcarscy chłopi, którzy co roku desperacko szukają rąk do pracy w sezonie żniw, chętnie zatrudniliby uchodźców. Ale ci nie kwapią się do ciężkiej, fizycznej pracy. A gminy ich dalej utrzymują, mimo iż szwajcarskie prawo imigracyjne jasno stanowi, że od chwili otrzymania prawa pobytu, nawet czasowego, uchodźcy powinni się utrzymywać sami.

Jak widac nasi nowi obywatele do pracy sie nie kwapia bo bialy na nich zarobi i da za friko, ewentualnie jakis analfabeta moze zechcialby zostac dyrektorem za milionowa pensyjke, oczywiscie praca godzinke tygodniowo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12464

Guest
No czesc! Juz sie balem, ze urwala sie nasza dyskusja, milo Cie znow widziec :)

A powiększyła mi się rodzina o śliczną córeczkę, liczę że nie masz za złe że jednak przedkładam najbliższych ponad pogawędki w sieci ;)

1. Serio? Przyrownujesz naszych niewykwalifikowanych pracownikow, ktorzy tyraja na zmywaku, do muzulow ktorzy taka praca raczek nie zhanbia, bo bialy da za darmo, i jeszcze dra japy ze za malo daje? Bez komentarza...
Za to widze usprawiedliwianie idzie Ci calkiem niezle, nasi tez tam pojechali bez znajomosci jezyka, bez perspektyw intratnych stanowisk, ale jakos dali sobie rade.

Zaraz, zaraz, to wina wykorzystujących system że można, czy jednak systemu że na to pozwala? Jeśli boli cię muzułmanin pobierający zasiłki, to powinien cię też boleć pobierający je polak. Albo podchodzisz do tematu uczciwie, albo wykazujesz się podwójną moralnością.

A co do "całkiem niezłego" radzenia sobie naszych rodaków, polecam lekturę choćby tutaj: http://tvn24bis.pl/blog-rafala-hirs...ie-potwierdzaja-popularnych-mitow,493596.html - tabun ludzi wyjechał ale i spora część wróciła i bynajmniej nie wracają ludzie wykształceni i majętni, bo takowi na wyspach zostaną.

2. Tylko na ile to faktyczny powod, a na ile wyrobiona opinia przez politykow, bo lepiej zaatakowac spokojna mniejszosc z Polski czy Rumunii, niz zaatakowac muzulow ktorzy zaraz sie wysadza w najblizszym markecie, a w ramach prostestu zdemoluja pol miasta, i okradna polowe sklepow w hrabstwie.

Znów dramatyzujesz. Śledziłeś oficjalne statystyki rządu jej królewskiej mości odnośnie incydentów na tle religijno-etnicznym w ostatnich 5 latach? Podpowiem: to nie ataki muzułmanów wzrosły dramatycznie (zarówno na tle wyznaniowym jak i zwyczajnie przestępczym), a ataki na tle islamofobii. Suche dane, przegoogluj i sam oceniaj.

A "ataki" na Polaków czy Rumunów były tylko i wyłącznie zagrywką polityczną na potrzeby rynku wewnętrznego w UK, a szczególnie w Anglii. Znów nie wyłapałeś myśli przewodniej w mojej wypowiedzi tj. relatywizacja faktów. Tak jak można podkolorować Polaka by był skończoną łajzą, tak można też zrobić z każdym. Zapytam raz jeszcze bo nie dostałem chyba odpowiedzi: ilu znasz muzułmanów? Tak osobiście, że wiele razy miałeś z nimi okazję rozmawiać? Czy może budujesz sobie ich obraz tylko na bazie doniesień z mediów?

3.SUPER! Zglos sie do Tuska z pomyslem jak oddzielic faktyczne ofiary wojny od morza pasozytow, i nie wpuszczac tych drugich, napewno wszyscy bedziemy Ci wdzieczni, a jak ofiara wojny ze stresu wysadzi sie w jakims metrze, to mam nadzieje ze wyjdziesz do rodzin ofiar, i powiesz ze to Ty ja tu wpusciles.

Ale już ci to wcześniej kilka razy pisałem: wpuszczane są rodziny gdzie tożsamość można w 100% potwierdzić, tym niepotwierdzonym obozy zamknięte dla uchodźców, a zdrowe byczki za granicę. Mówisz że się nie da? Zobacz, nasz rząd wprowadził taką zasadę i wjechało do nas całe zero osób :) No nie do mnie pretensje, że kanclerz Niemiec otworzyła granice i fala uchodźców zmieszana z imigracją zarobkową zalała Europę jadąc do wymarzonych Niemiec. Dlatego możesz ironicznie zbywać najprostszy i jedyny skuteczny sposób, ale rzeczywistość jest brutalna - należy wprowadzić selekcję, a chwilowo takowej nie ma bo tysiące ludzi co dzień wjeżdżają do UE i rozpływają się w niej bez śladu, a wszystko dzięki temu że politycy boją się o własne posady. P.S. Pan Tusk niewiele w tej kwestii może, to już tak na marginesie ;)

4. A co to, ja im go rozwalalem? Fajnie ze byles, ciesze sie, a wiesz ze czytalem dzis artykul, ze Syryjczycy chca wracac do domu? Wiesz dlaczego? Bo nie pozwolili im sie dostac do Francji, Niemiec albo Szwecji, i utkneli w tych paskudnych obozach w Grecji, wiadomka w Grecji wojna prawie atomowa i chcieli uciec az do tych trzech dokladnie krajow, gdzie jest najwiekszy socjal, napewno to tylko czysty przypadek. Grecja im sie tak nie spodobala, ze az wola juz wrocic do samej Syrii w ktorej to szaleje wojna, dziwna reakcja jak na uchodzce z ta wielka trauma.

Ale czytałeś też że statystycznie na dziesięciu uchodźców jadących z hasłem "jestem z Syrii" realnie z Syrii jest tylko dwoje? Prosta weryfikacja w postaci rozmowy z weryfikatorem znającym syryjski dialekt arabskiego rozwiewa większość wątpliwości i powyższe liczby są oficjalnymi z raportów posterunków kontrolnych na obrzeżach granicy UE czyli tam gdzie wciąż jakaś kontrola nad tym co się dzieje jest sprawowana np. greckie wyspy gdzie dociera większość nielegalnych imigrantów. To właśnie w miażdżącej większości z owych ośmiu na dziesięć osób, "syryjczycy" wolą wrócić do "domu" czyli "Syrii" bo nie dostaną się do krajów gdzie liczyli na dobre i dostatnie życie. Jakoś w obozach w Turcji, a teraz stamtąd mają przybywać uchodźcy do Europy, jest w chwilo obecnej 250 tysięcy Syryjczyków i są to ludzie zweryfikowani - bodajże tydzień temu oglądałem dokument BBC, ludziom siedzącym w tych obozach jest wszystko jedno dokąd trafią i w większości mówią otwarcie że jedyne co chcą to spokojnie przeczekać i w możliwie ludzkich warunkach (a akurat Turcja ma ich w najlepszym wypadku gdzieś), a po wojnie chcą wrócić do domów, do Syrii.

5. Serio??? Twoje argumenty robia sie coraz slabsze, porownujesz sytuacje gdzie nasz rodak zostawia w BEZPIECZNYM kraju swoja rodzine, i co by nie mowic cwaniakuje tam na tej obczyznie, do sytuacji gdzie facet ucieka byle dalej, i zostawia rodzine w srodku wojennej zawieruchy? Ty siebie czytasz czasem?

Znów nie złapałeś o co mi chodziło. Relatywizacja faktów i całkowite wylewanie dziecka z kąpielą - tak jak wrzucasz wszystkich chcących wjechać do Europy do jednego worka z gwałcicielami i obcinaczami głów, tak można każdego Polaka pracującego na zachodzie wrzucić do wspólnego worka z oszustami i krętaczami naciągającymi kraj chwilowego zamieszkania na nienależne dotacje. Jak chcesz adekwatnie to proszę bardzo: jak to miło że w czasie stanu wojennego Europa zachodnia przyjmowała zapijaczonych komunistycznych szpiegów "uciekających" z Polski. No przecież prawdziwej wojny nie było, miasta nie leżały w gruzach, a ludzie darli z kraju często zostawiając rodziny (sam znam 4 takie przypadki) - ktoś do Niemiec, ktoś do Kanady, ktoś jeszcze do Norwegii. Jaśniej już nie mogę...

6. Reportaze haha, to jak z tym pontonem w TVNie? :D Do reportazu mozna sobie wyselekcjonowac uczestnikow, poogladaj zdjecia z akcji wylawiania i transportu do Europy czarnych na Morzu Srodziemnym, oczywiscie o tych sytuacjach gdzie muzuly na tych pontonach morduja chrzescijan nie slyszales, lub nie chciales slyszec? Bo to przeciez plyna same rodziny, i kobiety z dziecmi przeciez. Nie wyolbrzymiam niczego, to Ty probujesz usilnie dowiesc ze media ukazuja cala prawde, i zadna inna nie ma racji bytu.

BBC, ITV, ARD, RTL oraz tłumaczony dokument z France 2. Akurat na zachodzie dziennikarstwo dokumentalne oraz śledcze jest wciąż na wysokim poziomie i nikt nie prowadzi "selekcji" jak w newsach do których się odnosisz. Narracja podaje tylko tło do obrazów, widz ma wyciągać wnioski sam. Jeśli bazujesz tylko na wszelkiej maści serwisach informacyjnych, to faktycznie masz sensację goniącą sensację. Bo rozumiem że na każdym pontonie ginie chrześcijanin? No tak to zabrzmiało, jak koronny argument mający mnie wbić w ziemię :)

7. Jedno jest pewne, byloby "ciekawie" :)

Nie "byłoby", a będzie. RAŚ nie odpuści i nasza klasa polityczna będzie się musiała zmierzyć z problemami o których do tej pory nie śniła.

8. Tylko jakos regularne wojska z tych panstw nie urzadzily od razu krwawych lazni na cywilach, nie wszczely z miejsca wojen domowych, nie zrownaly polowy swojego kraju, ot taka mala roznica ktorej nie chcesz dostrzec.

O bogowie... Napisałeś o okrągłym stole jakby była to oczywistość i banalna sprawa, to ci podałem proste przykłady że wcale nie jest tak kolorowo i to w krajach rzekomo stojących wyżej kulturowo i cywilizacyjnie niż wspominana wcześniej Afryka. A teraz jako kontra piszesz że nie było "krwawych łaźni" - no nie było bo nikt nie miał w tym interesu poza wszelkiej maści separatystami żądającymi ustępstw rządu centralnego. Tylko że w Afryce nikt nie pozwalał by sprawy toczyły się własnym torem, bo gdy spadały piętna kolonializmu rozpoczynał się wyścig o utrzymywanie byłych kolonii w sferach wpływów - a ścigał się demokratyczny zachód, z socjalistyczną Azją (ZSRR oraz CHRL). Na serio muszę ci opisywać kto sadzał brunatnych kacyków na urzędach w Afryce, a kto wspierał komisarzy i wodzów rewolucji, gdzie co się działo i kiedy? Z małymi wyjątkami, cała postkolonialna Afryka ma na koncie konflikt na linii "wschód-zachód" i mocarstwa dążące do realizacji swoich interesów bardzo skutecznie zachęcały do wojen, a następnie radośnie je wspierały.

9. No tak, bialy paskudny czlowiek, i bedny pokrzywdzony murzyn, juz te spiewke znam :)

No bo kolonializmu nie było, prawda? Pierwsze z brzegu państwo: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kongo Poczytaj sobie kto obsadzał dyktatora i zadaj pytanie jakie miał w tym interesy? Bo na pewno nie dobro lokalnych ludzi.

10. Ja? To Ty cos probujesz udowodnic wiec sie wysil, jakos miasta stoczniowe u nas nie padly, maja sie dobrze, slask w wiekszosci tez, no ale czekam na dane, nie zaobserwowalem takze masowych samobojstw, masowej emigracji z danego miasta, ludzie sobie poradzili z czasem, jedni szybciej inni wolniej.

Ale wiesz co się stało z większością stoczniowców czyli wszystkimi tymi dla których w prywatnych firmach nie znalazło się miejsce? Czyli jakieś 60% wszystkich w Gdańsku i Szczecinie? A no wyjechali na lukratywne kontrakty do stoczni w Niemczech np. w Lurssen. Polacy mają tam stanowić ponad 50% załogi, a to przecież potentat na rynku jachtów więc jednostek luksusowych. Pomijam już to ile osób przeszło na emerytury pomostowe z naszych podatków, A gdzie mieli wyjechać ludzie z Detroit? Do Chin bo tam najbliższy chłonny rynek motoryzacyjny z zapotrzebowaniem na pracowników?

Pisalem juz o kopalniach ktore przeszly w rece prywatne i nagle staly sie oplacalne, to ze rzad u nas pompuje kase to sie zgadzam, nie powinien tego robic, ale nic by nie padlo tylko skonczyl by sie raj dla coponiektorych za nic nie robienie, no ale gdzies te stolki dla swoich trzeba trzymac.

Tylko wiesz, że przez lata związki zawodowe nie zgadzały się na jakiekolwiek reformy, broniły chorych układów zbiorowych i robią to dalej? De facto podcinają gałąź na której siedzą i śmieją się ciemnym masom w twarz. To związkom należy dziękować za upadłości w polskim przemyśle, bo nie da się restrukturyzować czegoś w czym nieroby na wszelkie pomysły mówią "nie" bez pokazywania alternatyw. Stocznie padły bo nie wytrzymały recesji na światowym rynku stoczniowym, a politycy nie kwapili się by je ratować no bo po co przedłużać problem? Z wytęsknieniem czekam na to co pokaże obecna ekipa jak na ulice wyjdą górnicy, bo że wyjdą mamy pewne :)
 

DeletedUser12464

Guest
Druga część bo forum nie obsługuje wpisów ponad 20 tysięcy znaków - moderację proszę o wyrozumiałość :)

11. Sad w Austrii zarzadzil powtorke wyborow, wiec chyba jednak mialem racje :)

Ale wiesz, że w wyroku trybunału konstytucyjnego Austrii mowa o błędach proceduralno-formalnych i wręcz podkreśla się że nie znaleziono dowodów na oszustwa czy manipulacje? Rację masz w powtórce, nie wykazałeś mi wciąż że wybory fałszowano na co wskazywałeś wcześniej i o to pytałem :)

12. Jak Kreole z Mauritiusu to tacy rozjasnieni czarni to my jestesmy ciemniejsi azjaci, prosze Cie, przypisujesz grupie etnicznej nieprawidlowe pochodzenie zeby pasowalo do Twojej teorii, sprawdz najpierw kogo okresla sie mianem Kreola na Mauritiusie, bo rownie dobrze mozna ich okreslic mianem ciemniejszych bialych :D

Na Mauritiusie są to ludzie o trudnym do określenia rodowodzie rasowym, jednak w większości wywodzą się z lokalnych mieszających się z kolonizatorami i dalej ludnością napływową. Podpowiem: lokalni byli czarni, niezależnie jak byś nie twierdził. Hindusi stanowiący większość populacji wyspy się z nikim nie mieszają, bo dość pieczołowicie utrzymują system kastowy przywieziony z domu więc mają niemalże zerowy wkład w rodowód kreoli. Znów głupie pytanie: widziałeś kreola z Mauritiusa? Nawet nie na żywo, tak w googlu na początek? Jak oni dla ciebie nie są czarni, to rzeczywiście możesz nas uważać za ciemniejszych azjatów.


Swietnie, niech sie rozwijaja w tej Tanzanii, moze przyjma do siebie muzulow jak jakims cudem dojda do bogactwa, jak dzieki nim do biednej Europy przestana zwalac sie ciapaki to im kibicuje calym sercem.

Ile znasz osób chcących wyjechać na stałe do jakiegoś socjalistycznego kraju? Pytanie retoryczne :)

13. Do cytatu 16, pisalem o Szwecji, pisalem o Niemczech, Ty to bagatelizujesz i szukasz argumentow "bo u nas tez gwalca", wazne ze nie dostrzegam w tym morzu chlewu, tych biednych pokrzywdzonych jednostek.

Tak, ważne, bo od tego zaczęła się nasza pogawędka. Pamiętasz?

Tak u nas jest normalne ze za wejscie do ktorejs dzielnicy swojego miasta mozna dostac oklep jak w GBR, tak u nas normalne jest ze na jednej imprezie sylwestrowej dwa tysiace muzulow startuje z lapami do kobiet i normalne jest ze ilosc gwaltow wzrosla miedzy 1995 a 2015 siedmiokrotnie. Jaki sens jest takiej polemiki, walenie glowa w beton, nic wiecej.

Oj to młody musisz być, skoro nie pamiętasz że jak Polska długa i szeroka, wciry za bycie nie z tej dzielnicy co trzeba co dzień w Polsce dostawały stada ludzi :) A zupełnie serio, sens polemiki jest taki: ja piszę enty raz o matkach z dziećmi które należy wpuścić do UE na czas załatwienia konfliktu z Syrii, a ty mi o gwałtach i/lub morderstwach na tle religijnym. Aż tak masz oczy przesłonięte niechęcią do muzułmanów, że matka z dwójką małych dzieci stanowi dla ciebie zagrożenie? Że cię zgwałcą? No chyba już to kilka razy pisałem: jakiekolwiek akty łamania prawa w kraju goszczącym azylanta = automatyczny wyjazd do domu; zapraszamy tylko potrzebujących i sprawdzonych. Za tym się opowiadam, a ty twardo usiłujesz mi wmówić że jestem niemalże winny temu co się dzieje, a w szczególności gwałtom dokonywanym przez zbydlęconych chłopów.


Co do dzialan Izraela, eh wszystko tlumaczyc jak... chodzilo mi iz nie wspomniales slowem o ich dzialaniach w calej dyskusji gdzie bronisz biednych muzulow, gdzie mogles z tego uczynic swoj argumentem, przeciez nie chca wpuscic ani jednego biednego muzulka, wiec ta ironia byla zbedna :)

Bo temat Palestyny to odrębna historia i dramat ciemnych mas, które populistycznymi hasłami wyniosły do władzy Hamas, a teraz przez to cierpia. Tylko to nieco inna para kaloszy od wojny domowej w raczej jednorodnym państwie jakim była Syria pod rządami Assada.

Zas krytyka bije rekordy tylko po cichu, nie tylko u nas. Sam zas uwazam iz racje maja, tak, palestynczycy, to ich ziemia ktora zydzi praktycznie ukradli.

Oj bardziej niż po cichu, ale też krytykowane są obie strony. Do łez rozbawiają akcje gdzie "martwy" Palestyńczyk niesiony przez formujący się kondukt "żałobny" nagle ożywa i zeskakuje z noszy bo przelatuje Izraelski śmigłowiec - no nie chce chłopczyna ginąć na serio, nie dziwię mu się - i widać pełną premedytację w działaniach władz autonomii. Ale z drugiej strony ciężko być wyrozumiałym wobec Izraela gdzie często bombardują gęsto zaludnione obszary pod hasłem "walki z Hamasem", wcześniej o tym informując by "niewinni mieli czas na opuszczenie okolicy" i tym samym dając bojówkarzom Hamasu czas na wyniesienie się zanim budynek zmieni się w kupę gruzu. No i po tyłku dostaje często bogu ducha winny cywil którego jedynym przewinieniem jest to że się urodził po złej stronie muru...

14. Do 18, No a moja? :D Znow piszesz cos co jest oczywiste, nie twierdze ze wszyscy polacy zyja w duchu poszanowania pogladow innych, empatii i te pe, ale uwazam ze jednak normalny czlowiek nie zabilby drugiego, bo on wierzy w pana z chmur, a tamten w latajacego potwora spaghetti :) Kazdego kto bylby do tego zdolny nalezaloby odstrzelic, czy to muzul, czy katolik, bo nic dobrego z niego nie wyjdzie.

No patrz, a pewna rozgłośnia radiowo-telewizyjna wprost namawia do gnębienia pewnych mniejszości etnicznych i nic z tym się w Polsce nie dzieje. No i dochodzimy to pojęcia "normalności", a ta w pewnych kręgach kulturowych bywa całkiem odmienna od naszej normalności. Sam piszesz o odstrzeliwaniu, wczuj się w rolę muzułmanina któremu święta księga każe mordować innowierców. Ich wina że mają więcej determinacji niż Ty? Mam nadzieję że teraz widzisz o co mi chodzi ;)

15. Do 20, i znow dochodzimy do tego samego, pisalem wyzej dlaczego miejscowych napuszcza sie na grupe imigrantow wschodnioeuropejskich, mimo iz dane temu przecza, zas ciezko krzywdzic opinia ludnosc ktorej zatrudnienie nie przekracza kilku procent, ktorych jedynymi zajeciami jest darcie japy o wiecej socjalu i wprowadzenie wlasnych zwyczajow, bo jak nie to zdemoluje pol dzielnicy.

Ale ja już wyżej prosiłem Cię o wskazanie źródła informacji o owych kilku procentach. Ja wskazałem Ci dość szczegółową analizę tego z czego wynika alienacja społeczności muzułmańskiej na wyspach - jedna z kilku teorii skąd mamy to co mamy, ale najczęściej się pojawiająca. W owej analizie padają również liczby dot. zatrudnienia imigrantów oraz mniejszości i troszkę nie przystają do tego co podajesz. Dlatego raz jeszcze poproszę o źródło owych kilku procent. Bo może jest jak z wyborami w Austrii, że niby racja ale diabeł tkwi w szczegółach :)

Tylko ze Niemcy to nasi sasiedzi, z ktorymi nigdy nie bylo nam po drodze, wiele nie trzeba bylo w tym przypadku zeby nas zeszkalowac, i vice versa, chyba to troszke inna sytuacja, nie uwazasz? Tak samo my nie lubimy ich czy bandersynow, mamy za co.

Uważasz, że to wyłącznie zasługa naszej długiej i wyboistej historii? Niemcy tak samo opowiadają sobie o Hiszpanach, Grekach, Turkach, Rosjanach itd. Zresztą, bredzą to samo co my bredzimy o innych, może rzeczywiście nieco bardziej lukrując bezpośrednim sąsiadom ale bez jakiejś szczególnej gorliwości. No i nie, nie uważam tego za inną sytuację: tak jak każdy Polak może być dla Niemca złodziejem rowerów, tak każdy twój muzułmanin to gwałciciel i morderca.


16. O jakich suchych faktach prawisz? Bo napisales kilka frazesow bez zadnego uzasadnienia, i pobujesz zbic tym moj argument, zachowujac sie jak ci pozyteczni idioci z GBR, gdy politycy wycierali sobie nami mordy, a teraz wielce przepraszaja, bo ci mniej inteligentni wzieli sobie do serca ich slowa i uwazaja nas za zlo wcielone. Pisalem juz zebys zerknal na bilans przychodu wypracowanego przez naszych rodakow w stosunku do wyciagnietych benefitow, ulatwie Ci, nie przynieslismy straty anglikom, ba, nawet sporo na nas zarobili, w przeciwienstwie do imigracji arabskiej, powody szczucia mimo to na grupe imigrantow wschodnioeuropejskich opisalem wyzej.

Widzę że nie wyłapałeś, to prostuję: cały paragraf był ironią starającą się jak niemalże wszystko wcześniej uzmysłowić ci że świat nie jest czarno-biały i że w wielu wypadkach potężna część otaczającej nas rzeczywistości ląduje po środku i potrzeba otwartego umysłu ale też i dobrej woli by uczciwie ocenić z czym ma się do czynienia. Tak jak dla prostego Anglika oczywistą oczywistością jest to że Polacy to nieroby, złodzieje i darmozjady żyjące z podatków ciężko pracujących Anglików, tak dla ciebie każdy muzułmanin to złodziej, gwałciciel i morderca. Twierdzisz że opinia angoli jest błędna i fakty mówią inaczej, jednak angole też czytali jakieś zestawienia i bilanse, jakieś artykuły i wywiady z ekspertami, a z tego wszystkiego wynikało że Polacy to nieroby i złodzieje. A że prawda jest inna? Tym gorzej dla prawdy. Pod rozwagę i wybacz ale czwarty raz do tego nie wrócę.

Co do danych:
No przesadzilem, ogolnie wychodzi 90%, prosze bardzo, przykladowe dane ze Szwajcarii: http://wpolityce.pl/m/swiat/264896-...-zyc-z-zasilkow-stalismy-sie-ich-zakladnikami

Jeden cytat:
"Wśród uchodźców z Erytrei 91 proc. nie pracuje, jeśli chodzi o przybyszy z Iranu 84 proc., a w przypadku Syryjczyków 87 proc. Nawet uchodźców ze Sri Lanki, którzy uchodzą za najlepiej zintegrowanych, nie ciągnie specjalnie do pracy. 75 proc. jest bezrobotnych i żyje z zasiłków. Oraz 89 proc. Turków.",
drugi:
tłumaczy „Basler Zeitung”. Szwajcarscy chłopi, którzy co roku desperacko szukają rąk do pracy w sezonie żniw, chętnie zatrudniliby uchodźców. Ale ci nie kwapią się do ciężkiej, fizycznej pracy. A gminy ich dalej utrzymują, mimo iż szwajcarskie prawo imigracyjne jasno stanowi, że od chwili otrzymania prawa pobytu, nawet czasowego, uchodźcy powinni się utrzymywać sami.

Jak widac nasi nowi obywatele do pracy sie nie kwapia bo bialy na nich zarobi i da za friko, ewentualnie jakis analfabeta moze zechcialby zostac dyrektorem za milionowa pensyjke, oczywiscie praca godzinke tygodniowo.

No to zacznijmy od początku - twoje źródło cytuje pośród kilku miejsc którymi się podpiera dokładnie ten artykuł: http://bazonline.ch/schweiz/standard/Aus-Asylanten-werden-Sozialhilfefaelle/story/19937027 Skupię się na nim, bo to właśnie tam są najważniejsze dla zabawy liczby. To co mi się nasuwa to:
- dane przywoływane przez źródło są z 2014 roku, jednak artykuł PL pojawia się niemalże rok po publikacji oryginalnych liczb gdzie te mogły się zmienić (nawet i na gorsze). Przypadek? Nie sądzę, ot wzięto co akurat było i pasowało do klejonej narracji :)
- w między czasie Szwajcaria zaostrzyła przepisy imigracyjne tj. przyjęła specjalną ustawę dot. sytuacji w Syrii i sposobów przyjmowania imigrantów, plus nie pojawiło się chyba oficjalnie kolejne zestawienie (szukałem, na to z 2014 roku trafiłem w innej gazecie i średnio ma być 67% azylantów bez pracy w skali całej Szwajcarii ALE nie ma mowy czy jest to brak zatrudnienia z lenistwa czy obiektywnych powodów np. bariera językowa - jak masz coś więcej, a najlepiej na rok 2015 to poproszę)
- z artykułu nigdzie nie wynika twoje 90%, a dane cytowane odnoszą się do poszczególnych grup narodowościowych tj. 91% Erytrejczyków,. 84% Irańczyków itd. - jedyna "łączna" liczba dot. konkretnego kantonu i mówi o około 70% azylantów, a dalej w skali kraju mowa o "podobnych" liczbach jednak te dziwnym trafem nie padają
- ujęło mnie za serce sformułowanie "poronionej polityki azylowej" - ewidentnie inwencja osoby która nawet nie miała odwagi się pod swoim dziełem podpisać, bo w oryginale mowa o "niedziałającej" (nie sprawdzającej się) polityce azylowej

Teraz, dla usystematyzowania pewnych informacji:
- nie każdy imigrant w Szwajcarii otrzymuje azyl, a tylko azylant ma prawo podejmować pracę
- azylanta zgodnie z prawem w Szwajcarii nie można odesłać do domu jeśli trwa tam wciąż wojna lub nie zniknęły powody dla których nadano status azylanta (np. wojna domowa, prześladowania polityczne czy religijne etc.)
- z prawa Szwajcarii wynika, że jeśli azylant nie podejmuje pracy to obowiązek utrzymania spada na kanton który go przyjął i tym samym lokalna społeczność utrzymuje osoby chętne do pracy "inaczej" ze swoich podatków
- po ustaniu powodu udzielenia azylu są dwie opcje: wystąpienie o pobyt stały i po dwunastu latach możliwość naturalizacji (de facto obywatelstwo) lub wyjazd do domu - tutaj Szwajcarzy są raczej stanowczy i wymogi asymilacji z lokalną społecznością są dość rygorystycznie egzekwowane np. słynna sprawa rodziny muzułmańskiej której nie pozwolono zostać bo... dwie dziewczynki odmawiały z brania udziału w zajęciach na basenie bo miała im tego zabraniać religia
- wreszcie, Szwajcaria jest poza UE i ma diametralnie inne przepisy imigracyjne niż np. taka Polska, no i bodajże najłagodniejsze na naszym kontynencie przepisy azylowe

Morał jest tu dla mnie następujący:
- nie 90% lecz jak już 70%, a z tego co pogrzebałem to nawet i 67%, chyba że masz świeższe dane niż te które przywołują artykuły
- cwaniacy żerują na systemie, ale już ustaliliśmy to wyżej że i nasi rodacy tak potrafią więc jakoś strasznie bym się całym tym tematem nie oburzał ;)
- winny jest system który (o zgrozo!) nie przewidział że ktoś może nie pójść do pracy i o tym jest artykuł

Nna koniec, Szwajcaria podchodzi do tematu muzułmanów z głową i na chłodno - http://www.frontpagemag.com/fpm/263473/swiss-muslim-immigrants-and-shaking-hands-hugh-fitzgerald - jak się nie dostosujesz to i tak zbyt długo nie zabawisz, bo przy pierwszej okazji odeślą cię do domu jak nie grasz fair wobec państwa i społeczeństwa. A na koniec, Szwajcarzy biorący sprawy w swoje ręce i odmawiający przyjęcia imigrantów kosztem płacenia kary http://www.dailymail.co.uk/news/art...m-seekers-voted-pay-200-000-fine-instead.html ;)
 

Wanat70

Wójt
i go grzyba nam tych uchdźców którzy i tak chcą do niemiec bo babcia melker ich zaprosiła a do polski ich nikt niezapraszał i 99% z nich będzie siedzieć na socjalu i tylko 1% będzie pracować bo skończyli jakieś tam studia inżynieryjne bo zazwyczaj to jacyś iżynierowie co w iraku budować się nie opłaca bo przyjedzie ktoś ciążarówką i wysadzi budowe
 

DeletedUser15570

Guest
Zrozumiale, niepotrzebna ironia, gratuluje pociechy :)

1. Boli mnie kazdy cwaniaczek, tylko po raz nty pisze ze u nas to margines w porownaniu z muslimami.

2. Dziwisz sie ze wzrosly ataki na muzulow? Co do atakow na Polakow to piszesz rzeczy oczywiste, zas muzulow moze nie znam ale mialem z kilkoma do czynienia. Zaraz napiszesz ze to malo bo powinienem znac ich wiecej.

3. Francja juz jedno biedne dziecko z mamusia wpuscila do siebie, przygarnela, dala nowa ojczyzne, ba, nawet edukacje i prace, te dziecko zylo dlugie lata w nowym kraju, czy sie zintegrowalo, oj i to jak, tak sie zintegrowalo ze zaplacilo za to ponad 250osob zdrowiem i zyciem, to dziecko sie nazywalo Mohamed Lahouaiej Bouhlel, oczywiscie muslim i muzul, no ale my mielismy Ira za to. PS tylko blagam nie powtarzaj bzdur ze byl chory psychicznie bo znalezli w domu recepte sprzed 12 lat, bo Cie wysmieje :) Jakos zaden Jean czy Pierre sie jeszcze nie wysadzil, jak na zlosc nie?

4. Juz pisalismy i zgodzilismy sie z tym ze wiekszosc to nie Syryjczycy i nie nalezy ich wpuszczac, takze nie ma po co wracac do tego. Dodatkowo powiem ze sam uzyles argumentu, ktory zbijales przed miesiacem, pisalem juz o tych ludziach w Turcji :)

5. Dalej nie widze tu tego usprawiedliwienia, czyli teraz porownujesz zostawienie rodziny w kraju gdzie na ulicy stoja czolgi i tylko stoja, do kraju w ktorym toczy sie regularna wojna? Chcesz porownania? Zostawilbys rodzine we wrzesniu 39 i uciekl sam do Anglii? To jest adekwatne porownanie, a nie stan wojenny.

6. O Jesuuu serio? :D Jedyne rzetelne dziennikarstwo to amatorskie zdjecia i nagrania :) To jest tak jak w USA, wzor swobod i demokracji, tylko cala prasa jest w rekach doslownie kilku osob i kazda z tych osob wspolpracuje z rzadem, tak samo jest i w Europie, kazda wieksza firma woli isc na wspolpace, niz walczyc z wiatrakami i spakowac walizki po jakims czasie, bo wladza ma narzedzia zeby upupic taka niepokorna prase, a jak nie ma to sobie sama tworzy.

8. i 9. Nie musisz, powtarzasz sie, kolejna bajka o zlym bialasie i biednym czarnym.

10. A to co, Chiny sa na Marsie ze nie mogli? Ze tam mniej placa? No to wybacz albo sie przekwalifikowujesz i dostosowujesz do warunkow rynku pracy albo idziesz robic za mniejsza stawke, no ale czarni woleli bamke nr 3 - socjal albo zostac bandyta, tak wiem, wina bialego :/

11. Nie rob z siebie niemadrego, cytat:

Drugą turę wyborów prezydenckich w Austrii należy powtórzyć w całym kraju z powodu nieprawidłowości podczas zliczania głosów

— ogłosił austriacki Trybunał Konstytucyjny, który rozparzył wniosek złożony przez Austriacką Partię Wolności (FPOe).

Zas te nieprawidlowosci i bledy proceduralne dotyczyly m. in. wlasnie tego ze w kilku gminach tak zliczono glosy, iz bylo ich wiecej niz glosujacych, bo do liczenia glosow dorwaly sie osoby niuprawnione i otwarto urny przed przybyciem urzednikow, usprawiedliwiono to brakiem czasu, widac spieszylo im sie, ale nie przeszlo.

12. My tez pochodzimy z Afryki podobno, to oznacza ze powinnismy dalej zyc w sredniowieczu jak oni? Dzisiejsi Kreole maja z czarnymi tyle wspolnego co i my, i nie chodzi mi o sam kolor skory, ale o mentalnosc, nie moja wina ze 99% czarnych w samej Afryce reprezentuje mentalne sredniowiecze, ale nie probuj mi wmawiac ze uwazam iz kolor skory jest temu winny, bo winna jest ich mentalnosc i jazda po rasizmie zas kolor skory tylko wykorzystuja do swoich celow. Roszczeniowosc zamiast pracy i wolanie o jesc od bialego jak za czasow niewolnictwa, to tez wina pewnie bialego, przyzwyczail czarnego ze da mu jesc i teraz biedny czarny nie umie sam o to zadbac, nie? I musimy go nazywac afroeuropejczyk bo to prawie jak bialy :)

Tanzania, no chyba wszedzie lepiej niz w kraju ogarnietym wojna, moze i socjalistyczny ale kulturowo i rasowo identyczny, co nie odpowiada bo lepszy socjal w Niemczech? :)

13. Biedne dzieci, patrz sytuacja w szkolach w Anglii, patrz biedne dziecko z Nicei, prawie ze rodowity Francuz, patrz mlodziez w osrodkach w Niemczech, patrz gwalty dokonane przez nastolatkow w Szwecji, biedne traumatyczne muslimskie dzieci, wez skoncz plesc te lewackie farmazony o tych biednych niewinnych dzieciach.

Nie wiem w jakim miescie i kulturze sie wychowywales, ale ja nigdy nie mialem problemu zeby wejsc do jakiejkolwiek dzielnicy rodzinnego miasta, bez obawy o zycie czy zdrowie, a mlody juz nie jestem :) Czy to samo moze powiedziec o sobie mieszkaniec Paryza czy Marsylii?

14. W sumie jak wyzej, nie wiem jakich ty stacji sluchasz, ja o takiej nie slyszalem, co by nawolywala do gnebienia mniejszosci, moze jestem zbyt "mejstrimowy" :) Chyba ze piszesz o Radiu Maryja, to nie wiem nie wypowiem sie, nigdy w zyciu nie sluchalem tego ich pier... gadania ani sekundy :) Ale skoro nawoluja jawnie do atakow na mniejszosci to zglos to na Policje, w naszym kraju poki co przynajmniej, jest to karalne.

15. Probujesz walczyc ze stereotypami, one byly, sa i beda, jedne mniej inne bardziej krzywdzace, ale muzuly bardzo usilnie pracuja na swoj, i nie, nie bede szukac tych kropelek dobroci w oceanie zla, swoja biernoscia jednostki tak samo pracuja na swoj stereotyp, skoro nie wszyscy muzuly sa zle to czemu z dzielnicy Molenbeek nikt nie doniosl na abdeslama, czlowiek chodzil swobodnie pol roku po ulicach cholera, wmowisz mi ze go nikt nie poznal i nie wiedzial kto to?

Co do historycznosci, sytuacja jest podobna jak z nazizmem w czasie rzadow Adolfa Hitlera, jak rzadzil i niemcy mieli profity z przymusowej pracy zydow i innych narodowosci wiezniow, to moze sie sprzeciwial jakis marny procent spoleczenstwa, jak Adolf kojtnal to nagle 99% niemcow tak naprawde go nie popieralo i walczylo z nim, tak samo jest z islamem, zamach w Nicei, caly swiat arabski potepil ten czyn, w tym najglosniej chyba pan Erdogan, ktory 10 minut pozniej zamowil kolejny transport ropy z ISIS, i wladca Arabii ktory pol godziny po tym powiesil kolejnego chrzescijanina, ale dziwisz sie ze my w przypadku niemcow czy europejczycy w przypadku islamu, patrzymy przez pryzmat naszych krzywd.

16. Swiat nie jest czarno bialy to prawda, ale nie chce aby moi rodacy czy nawet rdzenni europejczycy placili zyciem za lowienie tych odcieni szarosci z morza czerni, jak tego nie rozumiesz to wybacz, zdania nie zmienie i szukac juz kosmicznych argumentow nie bede, nie obchodza mnie te jednostki, podczas gdy kolo nich i za ich przyzwoleniem wala do Europy terrorysci i zwykli bandyci, mozesz nazwac mnie jak chcesz, przezyje, watpie zebys wymyslil cos nowego od tego co slyszalem :)

17. No tak, spisek przeciw biednym imigrantom bo artykul ukazal sie za pozno. W samym artykule pisze iz rolnicy szukali do pracy na roli, chyba znac jezyka nie trzeba, ani miec magistra zeby zerwac buraka z pola :) Zas czy to wielka roznica ze nie 90% a 70% jest bezrobotnych, uwazasz ze 70% jest juz normalne? Mam powiedziec "a to spoko, nie ma problemu w takim razie? :)

Mieli przepisy jakie mieli, poznali sie na muzulach i szybko zareagowali, tak jak kazdy normalny rzad powinnien postapic.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15227

Guest
i go grzyba nam tych uchdźców którzy i tak chcą do niemiec bo babcia melker ich zaprosiła a do polski ich nikt niezapraszał i 99% z nich będzie siedzieć na socjalu i tylko 1% będzie pracować bo skończyli jakieś tam studia inżynieryjne bo zazwyczaj to jacyś iżynierowie co w iraku budować się nie opłaca bo przyjedzie ktoś ciążarówką i wysadzi budowe

Nie chciałbyś na jakimś angielskim forum tego wkleić? Bo pasuje też trochę do wielu Polaków tam mieszkających :D

T
Nie kazdy muzulmanin to terrorysta, ale kazdy terrorysta to muzulmanin ;) Tak tak, wiem ze wyjedziecie z Breivikiem :)

Terroryzm to wymysł Europejczyków, każdy kraj miał swoich terrorystów, jeszcze nie tak dawno w RFN działała Frakcja Czerwonej Armii. W Polsce działania PPS też podchodziły pod terroryzm.

Co do muzułmanów, to poszukaj genezy tego terroryzmu...świat nie jest czarno-biały.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry