Arktyczna Przyszłość - Część 1 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser13596

Guest
Powstają dwa pytania:
1) dlaczego foeplayer milczy o Arktyce?
2) dlaczego perły nie mogą po prostu produkować medali? - osobiście proponowałbym by Atomium i Arka produkowały medale (ilość do ustalenia), a Obserwatorium nadal surowce (do zużycia w wyprawach Gildijnych)

Nie mam czasu pisać. Zresztą o czym tu pisać? O tej "epoce" nie warto klawiatury brudzić.
 

DeletedUser12464

Guest
----- Niniejsza wiadomość skierowana jest do Developerów gry, nie zaś polskiego supportu Forge of Empires -----

(...)

Same konkrety i niestety smutna prawda. Podpisuję się pod całością, z wyłączeniem arogancji przyrównanej do tej wykazywanej przez polityków - tam jednak inny poziom ;)
 

DeletedUser14832

Guest
W każdym razie - olbrzymie dzięki za Foeplayer - świetna sprawa
 

DeletedUser12453

Guest
sytuacja z surkami z pereł do skarbca
sam nie wiem czy jest
komiczna
czy
mega idiotyczna /;
bardzo mnie ciekawi jak nasze "mózgi" rozwiążą ten problem ?
 

DeletedUser775

Guest
Propozycja wykorzystania portu:

- Port rozbudowujemy tak jak Perły lecz każdy poziom portu wymaga towarów z KAŻDEJ epoki + określonej liczby wizyt innych graczy
- Dla graczy PVP: co 10 poziom odsłania nam 1 (losową) wrogą jednostkę obronną przed walką PVP
- Dla graczy ECO: umożliwia wymianę Monet na Zaopatrzenie między graczami, im wyższy poziom tym więcej sztuk dziennie można wymienić.

Oprócz tego jakieś bonusy, jeszcze nie wiem jakie :p
 

kasia2389

Arcyksiążę
Składam oficjalny protest przeciwko wprowadzeniu niedorobionej, nieudanej, zbugowanej epoki Arktycznej Przyszłości na serwery Forge of Empiers i zachęcam właściciela gry do natychmiastowego odsunięcia od projektowania tej gry developerów odpowiedzialnych za ten blamaż. W przeciwnym razie wielu graczy z pewnością niebawem zakończy swoją rozgrywkę.

1) Developerzy nie odpowiadają za planowanie przyszłości projektu.
2) Większość błędów zostanie zapewne wyeliminowana na becie.
3) Nie jest ona niedorobiona. Taki właśnie jest zamysł twórców gry, aby w przyszłości serwować epoki fragmentami. Dzięki temu Gracze nie będą musieli czekać tak długo jak do tej pory, na nowe treści.

Ponawiam prośbę o przeniesienie dyskusji do odpowiedniego tematu w dziale komentarzy.

1. Dokładnie jest tak jak pisałem ZYSK -> zarząd -> biuro -> lud roboczy - programiści
2 . W dwa dni?
3. Każda matka swe dziecko cudownym widzi.
4. Oto jestem tu.
 

DeletedUser8110

Guest
Wielkie dzięki za wszystkie napisane do tej pory posty! Czekamy na więcej, również tych zawierających krytykę, jeśli tylko jest ona zapisana w konstruktywny sposób. :)
Jesteśmy świadomi, że każda zmiana rodzi sprzeciw. Przyzwyczailiśmy się wszyscy do formy w jakiej wychodziły epoki i stąd reakcja "nowa epoka jest niedorobiona", mimo że jest ona po prostu inaczej dodawana do gry od poprzednich. Pamiętajcie jednak, że jest za tym wyższy cel - chcemy, aby Gracze na końcu drzewka technologii nie musieli czekać tak długo na pojawienie się nowych treści. I w z związku z tym muszę podkreślić jedną kwestię - niezależnie od protestów ze strony Graczy Arktyczna przyszłość i kolejne wersje przyszłości będą dodawane do gry etapami. Nie robimy tego "na złość" Graczom. Jesteśmy świadomi, iż Wam się to nie podoba, jednak mimo wszystko wierzymy, że dacie nowej epoce szansę i za jakiś czas przekonacie się do tego "stopniowego" pojawiania się fragmentów epok. Rozumiemy Wasz sceptycyzm. Prosimy jednak o odrobinę zaufania i wiary w dobrą wolę z naszej strony. :)

A teraz postaram się najlepiej jak potrafię odpowiedzieć na bardziej konkretne wątpliwości z Waszej strony.
Ciekawy jestem co w takim razie produkować będzie obserwatorium - towary epoki przyszłości, arktyczne, czy medale? Podobnie jak arka i atomium.
Czy Gaja produkować będzie medale dla gracza, czy do skarbca Gildii?
Perły produkujące towary do Skarbca gildii będą produkowały towary z Arktycznej przyszłości. Gaja zaś produkuje medale dla konkretnego Gracza.

i co z diamentowymi budynkami? Będą jakieś?
Co z nagrodami w wyprawach w których do wygrania jest diamentowy budynek? Z jakiej epoki on będzie?
Z budynków dostępnych za Diamenty pierwsza część Arktycznej przyszłości oferuje nam budynek mieszkalny, kulturowy i dekorację. Co do drugiej części Twojego pytania - będę musiała sprawdzić po rozpoczęciu następnej wyprawy. :)

Czyli po wejściu w epokę arktyczną można kasować Atomium? Bo po co w skarbcu Gildii gigantyczne ilości surki nieprzydatnej w GvG?
na becie spojrzałem i okazuje sie ze jednak perły daja surki z arktyki do skarbca...to juz sam niewiem wkoncu za medale bedzie to gvg czy za surowce? a jesli i za medale i za surowce to nierozumiem dlaczego ludzie maja wpłacać medale do skarbca skoro i tak za to punktów niema.
Pamiętajcie, że Arktyczna przyszłość nie jest ostatnią epoką, którą planujemy dodać. A co za tym idzie - towary te przydadzą się w przyszłości na mapach wypraw gildyjnych.
Na najnowszej mapie wojen gildyjnych wydawać będziemy medale.

- Całkowicie bezużyteczna nowa perła. Gracz z epoki przyszłości (za wyjątkiem totalnych noobów) nie powinienem mieć żadnego deficytu medali, wręcz przeciwnie. Większość z nas to medalowi milionerzy.

- Nawiasem mówiąc medale nadal są i będą bezużyteczne. Przemielenie ich na mapie przy posiadanych zasobach czyni słabe gildie jeszcze słabszymi, silne jeszcze silniejszymi. Krótko mówiąc nic się nie zmienia, nas to nawet nie draśnie, a nowi zamiast rozszerzać miasta będą bili żołnierzyki.

- Wzrost kosztów zadania powtarzalnego bez zwiększenia wartości nagród - błąd logiczny. Chateau i tak jest już bardzo słabe, poproszę o zwrot 30 000 zainwestowanych PR w związku ze zmianą warunków gry bez mojej wiedzy i zgody.

- Klikając questy i stawiając fabryki otrzymasz... całe mnóstwo bezużytecznego towaru. Nie można go zużyć w gvg, nie można go zużyć na perły (ta jest jedna i tragikomiczna) nie można go zużyć nawet na technologie bo tych jest na razie tylko kilka. W zamian Twoje perły (Arka, Atomium, Obs) będą produkować całe tony tego bezużytecznego chłamu ku chwale skarbca gildii. Gratuluje Wam geniusze pomysłu. Czy to już czas by usuwać perły towarowe z miast?

- Częściowe wprowadzenie epoki także skończy się porażką intelektualną - mam przebudować pół miasta nawet nie wiedząc czy za tydzień nie trzeba będzie tego odkręcać, przy czym budynki z nowej epoki są słabsze od tych z przyszłości.

- Jak będzie wyglądać mapa ekspedycji? Czy będziemy walczyć z jednostkami, których sami jeszcze nie możemy posiadać? Póki co jest mowa o 3 nowych jednostkach wojskowych (w tym nowy czempion). Co z resztą?

- Nie ma żadnych informacji kiedy będzie i co pojawi się w drugiej części epoki.

- Na becie błędy w questach z nowej epoki, w tym questy niemożliwe do ukończenia bez wydania diamentów - czy zostało to w ogóle poprawione?

- Jedynym rokującym elementem jest port. Ale do czego on będzie służył? Z pewnością będzie to kolejne miejsce do bezsensownej nabijającej punkty na bocie sieczki, albo w najlepszym razie będzie dawało medale + zaopatrzenie.
Pozwolę sobie skomentować fragmenty dotyczące epoki a zignorować pozostałe:
- Nadmiar medali / Bezużyteczna (?) Gaja
W grze pojawiły się dwie nowinki, które pozwalają na zużycie sporej części medali - wyprawy gildyjne oraz nowa mapa wojen gildyjnych. O ile faktycznie Gracze, którzy do tej pory wspięli się już jakiś czas temu do Przyszłości mają sporo zalegających medali, tak Gracze który później dołączyli do gry mają już większe możliwości ich wydawania i nie uzbierają takich gór medali. Perła ta została stworzona również z myślą o Graczach z wcześniejszych epok. Jak już wielokrotnie Gracze nam udowodnili - zdobycie towarów z wyższej epoki to dla niektórych pestka i na pewno niejeden Gracz sobie takową Perłę postawi, mimo iż nie jest jeszcze w Arktycznej przyszłości.

- Bezużyteczne (?) Chateau
Perły nie są i nie były projektowane z myślą, aby Gracze chomikowali je w mieście od Epoki Brązu po czasy najnowsze. Normalną rzeczą jest, że z czasem niektóre Perły słabną i tracą na znaczeniu.

- Bezużyteczne (?) towary
Tu już wspominałam nieco wyżej, iż nie jest to ostatnia epoka, a co za tym idzie w przyszłości towary te będą potrzebne w wyprawach gildyjnych, wkrótce też dodamy nową, tajemniczą formę negocjacji na mapie wypraw... Nie znacie też jeszcze dalszych planów twórców gry. Tak więc - odrobinę cierpliwości i wiary w naszych game designerów, na pewno Was nie rozczarują.

- Zbugowane questy
Zadania niemożliwe do wykonania nie powinny się pojawić na naszych serwerach.

- Brak informacji o kolejnej części epoki, mapie wypraw czy działaniu Portu
Mam wrażenie, że nutka niepewności nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Cierpliwości. Wcześniej czy później informacje te się pojawią. :)

- Problemy z przebudową miasta
Niewielu jest Graczy, którzy najpierw kończą Drzewko danej epoki i dopiero wtedy rozpoczynają przebudowę miasta. W przypadku "długiej" epoki, najpierw stawiamy budynki dostępne na początku drzewka także tu wiele się nie zmienia. FoE wciąż pozostaje grą, która ma motywować Graczy do kombinowania i dostosowywania się do zmiennych warunków, tak więc wierzymy, że poradzicie sobie i z tym wyzwaniem. :)

Jednocześnie apeluję o natychmiastowe wstrzymanie wprowadzenia tej "epoki" i jej całkowite przeprojektowanie.
Z powodów wymienionych przeze mnie na samym początku mojego postu - nie ma takiej możliwości.

Wszystkim osobom, które przebrnęły przez ten długi post - dziękuję za uwagę. ;) I czekam z niecierpliwością na jeszcze więcej komentarzy z Waszej strony!
 

DeletedUser13596

Guest
Wielkie dzięki za wszystkie napisane do tej pory posty! Czekamy na więcej, również tych zawierających krytykę, jeśli tylko jest ona zapisana w konstruktywny sposób. :)
Jesteśmy świadomi, że każda zmiana rodzi sprzeciw. Przyzwyczailiśmy się wszyscy do formy w jakiej wychodziły epoki i stąd reakcja "nowa epoka jest niedorobiona", mimo że jest ona po prostu inaczej dodawana do gry od poprzednich. Pamiętajcie jednak, że jest za tym wyższy cel - chcemy, aby Gracze na końcu drzewka technologii nie musieli czekać tak długo na pojawienie się nowych treści. I w z związku z tym muszę podkreślić jedną kwestię - niezależnie od protestów ze strony Graczy Arktyczna przyszłość i kolejne wersje przyszłości będą dodawane do gry etapami. Nie robimy tego "na złość" Graczom. Jesteśmy świadomi, iż Wam się to nie podoba, jednak mimo wszystko wierzymy, że dacie nowej epoce szansę i za jakiś czas przekonacie się do tego "stopniowego" pojawiania się fragmentów epok. Rozumiemy Wasz sceptycyzm. Prosimy jednak o odrobinę zaufania i wiary w dobrą wolę z naszej strony. :)

A teraz postaram się najlepiej jak potrafię odpowiedzieć na bardziej konkretne wątpliwości z Waszej strony.

Perły produkujące towary do Skarbca gildii będą produkowały towary z Arktycznej przyszłości. Gaja zaś produkuje medale dla konkretnego Gracza.


Z budynków dostępnych za Diamenty pierwsza część Arktycznej przyszłości oferuje nam budynek mieszkalny, kulturowy i dekorację. Co do drugiej części Twojego pytania - będę musiała sprawdzić po rozpoczęciu następnej wyprawy. :)



Pamiętajcie, że Arktyczna przyszłość nie jest ostatnią epoką, którą planujemy dodać. A co za tym idzie - towary te przydadzą się w przyszłości na mapach wypraw gildyjnych.
Na najnowszej mapie wojen gildyjnych wydawać będziemy medale.


Pozwolę sobie skomentować fragmenty dotyczące epoki a zignorować pozostałe:
- Nadmiar medali / Bezużyteczna (?) Gaja
W grze pojawiły się dwie nowinki, które pozwalają na zużycie sporej części medali - wyprawy gildyjne oraz nowa mapa wojen gildyjnych. O ile faktycznie Gracze, którzy do tej pory wspięli się już jakiś czas temu do Przyszłości mają sporo zalegających medali, tak Gracze który później dołączyli do gry mają już większe możliwości ich wydawania i nie uzbierają takich gór medali. Perła ta została stworzona również z myślą o Graczach z wcześniejszych epok. Jak już wielokrotnie Gracze nam udowodnili - zdobycie towarów z wyższej epoki to dla niektórych pestka i na pewno niejeden Gracz sobie takową Perłę postawi, mimo iż nie jest jeszcze w Arktycznej przyszłości.

- Bezużyteczne (?) Chateau
Perły nie są i nie były projektowane z myślą, aby Gracze chomikowali je w mieście od Epoki Brązu po czasy najnowsze. Normalną rzeczą jest, że z czasem niektóre Perły słabną i tracą na znaczeniu.

- Bezużyteczne (?) towary
Tu już wspominałam nieco wyżej, iż nie jest to ostatnia epoka, a co za tym idzie w przyszłości towary te będą potrzebne w wyprawach gildyjnych, wkrótce też dodamy nową, tajemniczą formę negocjacji na mapie wypraw... Nie znacie też jeszcze dalszych planów twórców gry. Tak więc - odrobinę cierpliwości i wiary w naszych game designerów, na pewno Was nie rozczarują.

- Zbugowane questy
Zadania niemożliwe do wykonania nie powinny się pojawić na naszych serwerach.

- Brak informacji o kolejnej części epoki, mapie wypraw czy działaniu Portu
Mam wrażenie, że nutka niepewności nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Cierpliwości. Wcześniej czy później informacje te się pojawią. :)

- Problemy z przebudową miasta
Niewielu jest Graczy, którzy najpierw kończą Drzewko danej epoki i dopiero wtedy rozpoczynają przebudowę miasta. W przypadku "długiej" epoki, najpierw stawiamy budynki dostępne na początku drzewka także tu wiele się nie zmienia. FoE wciąż pozostaje grą, która ma motywować Graczy do kombinowania i dostosowywania się do zmiennych warunków, tak więc wierzymy, że poradzicie sobie i z tym wyzwaniem. :)


Z powodów wymienionych przeze mnie na samym początku mojego postu - nie ma takiej możliwości.

Wszystkim osobom, które przebrnęły przez ten długi post - dziękuję za uwagę. ;) I czekam z niecierpliwością na jeszcze więcej komentarzy z Waszej strony!

Testujecie naszą cierpliwość ale ona jest ograniczona. Zrozumcie, że jest jeden skuteczny wyraz sprzeciwu, z którego prędzej czy później skorzystamy, jeżeli nie przestaniecie psuć gry. Tym wyrazem jest usunięcie konta w tej grze. Taka retoryka przybliża wielu z nas do tej decyzji, a rzeczy o których piszesz niestety świadczą o nierozumieniu problemu. To jest proste jak alfabet, że nie wypuszcza się na półki sklepowe pudełka klocków lego bez podstawowych elementów do budowania zestawu. W Forge of Empires takie rzeczy uchodzą jeszcze na sucho, ale wygląda na to, że już niedługo.

- Potwierdzenie, że perła będzie produkować BEZUŻYTECZNE towary to katastrofa dla Forge of Empires.
- Tak i już to widzę, jak gracze z żelaza stawiają "Geję" bo brak im medali. Grałaś kiedykolwiek w Forge of Empires?
- Chateau jest bardzo użyteczne, a raczej był dopóki go nie zaczęliście psuć. Psujecie dalej, dając bezużyteczne towary jako nagrodę w questach i jeszcze pogarszajac jego opłacalność. Czemu nie dokopiecie budującym Alcatrazy, Arki, albo Canaverale tylko zawsze tym co budują Chateau?
- Co to znaczy nie powinny? To jest jakaś kpina, one się NIE MOGĄ tutaj pojawić! To jest porażka!
- Oczywiście. Ale dopóki nie jest to wiadome, przechodzenie do nowej epoki może być naprawdę nieopłacalne dla wielu graczy. Więc po co ta epoka?
- Jednak nie grałaś nigdy w Forge of Empieres. Całkowitą przebudowę miasta zawsze robi się po skończeniu drzewka z danej epoki....

- Odpowiedzi "nie wiem" w ogóle nie powinny się tutaj pojawić Siorp. Kto ma wiedzieć? Gracze?

PROTESTUJĘ PRZECIWKO CENZUROWANIU MOICH WYPOWIEDZI, KTÓRE NIE ŁAMIĄ REGULAMINU FORUM!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13172

Guest
- Nadmiar medali / Bezużyteczna (?) Gaja
W grze pojawiły się dwie nowinki, które pozwalają na zużycie sporej części medali - wyprawy gildyjne oraz nowa mapa wojen gildyjnych. O ile faktycznie Gracze, którzy do tej pory wspięli się już jakiś czas temu do Przyszłości mają sporo zalegających medali, tak Gracze który później dołączyli do gry mają już większe możliwości ich wydawania i nie uzbierają takich gór medali. Perła ta została stworzona również z myślą o Graczach z wcześniejszych epok. Jak już wielokrotnie Gracze nam udowodnili - zdobycie towarów z wyższej epoki to dla niektórych pestka i na pewno niejeden Gracz sobie takową Perłę postawi, mimo iż nie jest jeszcze w Arktycznej przyszłości.

- Bezużyteczne (?) towary
Tu już wspominałam nieco wyżej, iż nie jest to ostatnia epoka, a co za tym idzie w przyszłości towary te będą potrzebne w wyprawach gildyjnych, wkrótce też dodamy nową, tajemniczą formę negocjacji na mapie wypraw... Nie znacie też jeszcze dalszych planów twórców gry. Tak więc - odrobinę cierpliwości i wiary w naszych game designerów, na pewno Was nie rozczarują.
- Czy nie bardziej opłaca się mieć karawanseraj w arktyce dający medale zamiast stawiać nowa perłę i pakować w nią setki pr?
1 lvl - 127 medali i 4000 zadowolenia
2 lvl -
3 lvl - 155 medali i 4500 zadowolenia
4 lvl - 173 medale i 5500 zadowolenia
I na to warto wydawać pr?

- Czemu uważasz, że towary w skarbcu z nowej epoki powinny być traktowane NA DZIEŃ DZISIEJSZY jako użyteczne? Weź pod uwagę topową gildię. Walki toczą sie głównie w epoce przyszłości za niemałą ilość surowców. Jaki sens będzie dla gildii, gdy wszyscy teraz przejdą i po chwili braknie surowców na oblężenia, a skarbiec zapchany będzie surowcami z arktyki. Owszem można wrzucać od siebie surowce, ale ile się na tym pociągnie jak jedno oblężenie kosztuje ponad 1k jednego surowca?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13596

Guest
Przykład genialny Malenstwooo! Lepszy Karawensraj niż Geja, choć nazwy obydwu świadczą o ich bezużyteczności :D. Jeżeli przeliczyć zajmowaną powierzchnię, to chyba faktycznie lepszy Krawensraj niż Geja na 10 poziomie. Masakra jakaś. Umiejętności matematyczne tfurcuf powalają... A jak jeszcze dodamy inne bonusy z Karawny xD!

Jeszcze mi kolega z gildii podpowiada świątynia grozy z EP daje 104 medali - 4 kratki.

Matematyka nie je łatwa! Pozdrawiam tfurcuf Forge of Empires!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14413

Guest
Nowa epoka prezentuje sie fatalnie ale pomijajac to mam pytanie czy wchodzac w nowa epoke w wyprawach gildii bedziemy miec do pokonania nowe wojsko którego nie dostajemy w pierwszej czesci drzewka? Wejda tylko lekkie i szybkie a nimi za dużo sie nie powalczy no sa jeszcze czempki ale one od kilku epok słuza tylko do betek bo najlepiej punktuja...
 

DeletedUser13596

Guest
Cytat z koleżanki z gildii apropo wypowiedzi Siorp: "Na jakie wyprawy ma to wystarczyć? Chyba w kosmos!" To najlepiej obrazuje jak bardzo bezużyteczny na ten moment jest towar z nowej epoki...

A wasze obiecanki "wprowadzimy, poprawimy, już niebawem" są warte tyle ile obietnice rozwiązania problemu nabijania punktów czy wasze zdolności matematyczne przy obliczaniu poziomów gildii po odblokowaniu i zapewnieniach że nikt wysoko nie wejdzie. Dokładniej, jeśli odnieść je do wspominanych przeze ze mnie zawalonych przez Was spraw, są one ogólnie rzecz biorąc niewiele warte. Nikt nawet nie ma dość rezonu by za to przeprosić, nie wspominając o naprawieniu. Zamiast tego dominuje retoryka "i tak jest lepiej niż było". To droga do końca Forge of Empires.

Kolejna sugestia koleżanki z gildii "A kiedy wy dodacie te nowości, pewnie za rok". Myślę, że nie jest to bezpodstawna sugestia.

Jest mi bardzo przykro, że jesteśmy dla Was tylko fabryką kasy i macie kompletnie w nosie to co robimy i mówimy. Tracimy tutaj czas, dajemy Wam gotowe recepty na trudne problemy, po czym zamiast leczyć stare choroby wprowadzacie coraz większe zamieszanie.

Powtarzam jeszcze raz. Tłumaczenie nie zmienią faktów. A fakty są takie, że powinny za tą epokę polecieć głowy i to wysokiego szczebla.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12453

Guest
Pamiętajcie, że Arktyczna przyszłość nie jest ostatnią epoką, którą planujemy dodać. A co za tym idzie - towary te przydadzą się w przyszłości na mapach wypraw gildyjnych.
Na najnowszej mapie wojen gildyjnych wydawać będziemy medale.

w jednym zdaniu podsumuje:
Większej głupoty to wymyślić nie mogli.

zanim wejdzie nowa era to po lekko licząc 100tys surki sie uzbiera w skarbcu.
 

DeletedUser14832

Guest
Chciałem zauważyć, że towary z epoki arktycznej zbierane do skarbca NIE przydadzą się w wyprawach gildijnych, gdyż do odblokowania poziomu potrzebne będą towary z epoki co najwyżej przyszłości. Takie zasady obecnie obowiązują.
Ogólnie - na obecnej zmianie najwięcej stracą Gidlie z topowymi graczami. Wejście przez nich do wyższej epoki to wielka strata dla Gildii
 

kasia2389

Arcyksiążę
W topowych gildiach przejście do nowej epoki będzie reglamentowane i tylko za pisemną zgodą zarzadu.
Oczywiście że towary arktyki 1 będą potrzebne do odblokowania wypraw jak gracze wejdą w epokę arktyka 2, a wtedy w skarbcu będą się gromadzić towary z epoki arktyki 2.
W sunie to "klawo jak (tu określenie choroby zakaźnej przewodu pokarmowego) Egon", Wreszcie to ci z Topu będą mieli gorzej. Brawo WY.
 

DeletedUser6771

Guest
Gratuluje podejścia do klijentów markeing na najwyższym poziomie... "Wiemy że wam się to nie podoba ale i tak zrobimy jak chcemy"

Epoka jest mocno niedorobiona i nieprzemyślana po rozmowach z graczami stwierdzam, że zdecydowana większośc jest przeciwna co widać zarówno na becie jak i tutaj na forum. Jak można działać wbrew graczom?
Nie będe rozpisywał się co jest nie tak bo zostało to już pieknie napisane ale zacznijcie w końcu na serio brać to co mówią gracze do siebie bo ciągłe puste słowa typu
A skoro mowa o opiniach... Wasze zdanie ma istotne znaczenie, dlatego nie wahajcie się napisać co myślicie! To pierwsza część nowej epoki i chętnie weźmiemy pod uwagę Wasze zdanie przy tworzeniu kolejnych etapów
czyżby? nasze zdanie ma istotne znaczenie?!
. I w z związku z tym muszę podkreślić jedną kwestię - niezależnie od protestów ze strony Graczy Arktyczna przyszłość i kolejne wersje przyszłości będą dodawane do gry etapami!
 

DeletedUser6174

Guest
Jest to pierwsza epoka do której nie opłaca się wchodzić:
- Arka, Atom i Obs przestają produkować cenne towary z Przyszłości potrzebne na GVG i zaczynają produkować bezużytecznie z Arktyki.
- Nowe wojsko nie jest lepsze od starszego.
- Nowe budynki nie są lepsze od tych z poprzedniej epoki.
- Misje powtarzalne wymagają większych nakładów mimo tego że wcale więcej nie zarabiamy, poza tym jedyną wartościową nagrodą jaką mogą nam dać są paczki PR.
- Nowe towary poza drzewkiem technologii nie są do niczego potrzebne.

Jedyny plus to dodatkowe rozszerzenie ternu, ale to chyba za słaby motywator aby wejść do nowej epoki.

Ogólnie oceniam nową epokę na 2-

Niestety ale to co serwują nam twórcy FoE od dłuższego czasu nie daje powodów do radości, jak choćby ostatni event Walentynowy czy Wielkanocny. W sumie to chyba wyprawy gildyjne były jedyną naprawdę dobrą nowością od czasów wprowadzenia GVG.
 

DeletedUser15643

Guest
[...] mam pytanie czy wchodzac w nowa epoke w wyprawach gildii bedziemy miec do pokonania nowe wojsko którego nie dostajemy w pierwszej czesci drzewka?

W wyprawach do pokonania będą tylko te jednostki, które będą dostępne w I części Arktyki (czyli szybkie i lekkie).
 

DeletedUser3372

Guest
i dalej jest fajna gra tylko wymagania graczy sie zwiekszyly niektorzy zapomnieli ze to tylko gra jest
 

DeletedUser15643

Guest
W pierwszej części Arktycznej Przyszłości, oddajemy do Waszej dyspozycji:


  • 2 budynki mieszkalne (w tym jeden premium)
  • 1 budynek produkcyjny (na becie do tej pory nie ma żadnego...)
  • Dekoracja (tylko premium) i budynek kulturowy (tylko premium)
  • Jedna nowa Perła Architektury - potężna Gaja (sny o POTĘDZE...)

jest dla przykładu taki quest: postaw 4 budynki z obecnej epoki... rozwiązanie nasuwa się samo: stawiam 4 dekoracje :)
- uppsss... to tylko 1000 diamentów 8>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6771

Guest
i dalej jest fajna gra tylko wymagania graczy sie zwiekszyly niektorzy zapomnieli ze to tylko gra jest
wymagania graczy się zwiększyły?
Zacinanie się gry, wywalanie podczas wrzucania pr, masakryczne lagi na gvg+wyrzucanie z gry o 20, wciskanie graczom niepełnej epoki, zepsucie arki i zasypywanie skarbca gildi bezsensownymi towrami ktore beda tam zalegac w milionach(swoja droga ciekawe czy to tez nie bedzie powodowalo bledow) itd... Wiec prosze nie mow ze to wymagania garczy sie zwiekszyly to raczej Inno sie wypalilo i nie bardzo ma pomysl na dalszy sensowny(slowo klucz) rozwoj gry
 

Mikekun

Książę
siemanko

Łezka w oku się kręci jak twórcy nie poważnie rozwalają tą grę. Niestety tak to już jest w strategiach że jak docieramy do pewnego punktu potem zdajemy sobie sprawę że moment nie mamy jak dalej się rozwijać oprócz technologi przyszłości. Jednakże nie każda gra strategiczna jak weszła w epopeję dalsze na tym straciła, wręcz przeciwnie zyskała bardzo wielu fanów aniżeli wszystkie razem jej wcześniejsze części. Mówię tutaj o Comand&Conquer - Tribium Wars podajże. Grało się w nią świetnie i wcale mi nie przeszkadzało że latam gwiezdnymi myśliwcami zamiast nawalać amerykańskim czołgiem w rusków ;) Panie i panowie devi wszystko zależy od tego jak stawiacie rozwój oraz jak bilansujecie kolejne epoki. Da się wszystko wytłumaczyć i ładnie opisać jak w kolejnej części Empire Earth 2160 ;) Oprócz tego że gra idzie bardzo daleko w przyszłość, zawsze można doczytać się co tak naprawdę stało z ludzkością. Wiem że chcecie realistycznej gry strategicznej jednakże wierzę że uda mi się zobaczyć u was budynki z Jenstown'ów ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam MIkekun
 
Do góry