GvG - zamknięcie sposobu na farmienie punktów przez jednoosobowe gildie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

Czas, jaki powinien zostać użyty do blokady akcji militarnych GvG:

  • 48h

    Głosy: 7 12,5%
  • 72h

    Głosy: 3 5,4%
  • 96h

    Głosy: 46 82,1%

  • W sumie głosujących
    56

DeletedUser13596

Guest
Ale są epoki, w których nikt czempionów nie wstawiał w uwolnienia (chyba, że desperat)...

Po co miał je wstawiać, skoro nie musi wrzucać armii na obleg? Owszem, kiedyś szkoda było, ale teraz może też tak nabić, po 4 sektory w każdej epoce, o ile ma zapas towaru z nizszych epok. I nie traci ani czempka :)
 

DeletedUser9517

Guest
@Roscoe to może za działa z EP lub drony bojowe z EJ tez powinno nam naliczać tyle samo co za łotry ? Można nabijać na nich równie dobrze, jak na czempionach i to bez strat, czego nie można powiedzieć o 8 czempionach :)

Ja mam taka propozycje. Skoro co jakiś czas mamy podliczać ranking od nowa, to może od razy wyzerujmy wszystkie serwery i zacznijmy od nowa? ;) bo dlaczego po raz kolejny tylko część ludzi ma zostać pokrzywdzona tak jak w przypadku pereł ( mam na myśli tutaj plany, surowce i PR ) ? Mnie też to dotknęło, ale jakoś tutaj nie domagam się zwrotu diamentów za wykupione plany na X poziomów lub surke i PR, które w te perly ładowałem.

Ostatnia sprawa. Nie wiem dlaczego uważasz, że nabijanie czempionów jest niesprawiedliwe. Każdy może to zrobić. I nazywanie mnie botem wydaję mi się, ze jest nie na miejscu :)

Podsumowując. Proponowany pomysł nie rozwiązuje " problemu ". Najlepszym rozwiązaniem byłoby ponowne wprowadzenie straty jednostek wrzucająć oblężenie.
 

DeletedUser13596

Guest
@Roscoe to może za działa z EP lub drony bojowe z EJ tez powinno nam naliczać tyle samo co za łotry ? Można nabijać na nich równie dobrze, jak na czempionach i to bez strat, czego nie można powiedzieć o 8 czempionach :)

Ja mam taka propozycje. Skoro co jakiś czas mamy podliczać ranking od nowa, to może od razy wyzerujmy wszystkie serwery i zacznijmy od nowa? ;) bo dlaczego po raz kolejny tylko część ludzi ma zostać pokrzywdzona tak jak w przypadku pereł ( mam na myśli tutaj plany, surowce i PR ) ? Mnie też to dotknęło, ale jakoś tutaj nie domagam się zwrotu diamentów za wykupione plany na X poziomów lub surke i PR, które w te perly ładowałem.

Ostatnia sprawa. Nie wiem dlaczego uważasz, że nabijanie czempionów jest niesprawiedliwe. Każdy może to zrobić. I nazywanie mnie botem wydaję mi się, ze jest nie na miejscu :)

Kamil, nie Ciebie nazywam botem. Są jednak ludzie, którzy nabijają na makro i wiesz o tym :). Chodzi mi o to, że ranking powinien uwzględniać różne elementy gry, a nie tylko jeden. Czempiony były nabijane w różnych epokach, stąd propozycja obniżenia za nie punktów. W przyszłości sytuacja jest inna, ale tutaj też propozycja rozwiązania jest inna.

Poniekąd chodzi mi też o to, że bez sensu pokrzywdzono budujących perły, którzy stracili nadmiernie. Dzisiaj ranking premiuje tylko nabijanie punktów w gvg, a nie złożoną, strategiczną rozgrywkę.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ja mam taka propozycje. Skoro co jakiś czas mamy podliczać ranking od nowa, to może od razy wyzerujmy wszystkie serwery i zacznijmy od nowa?
Nie jest co jakiś czas podliczany od nowa, tylko raz dziennie o godzinie 4 (nie 16) są podliczane punkty. Czy na nowo, czy od ostatniego przeliczania to dokładnie na ten moment nie wiem.
EDIT: Liczony jest codziennie o 4 na nowo, a nie zmiany od ostatniego przeliczania.

Nie wiem dlaczego uważasz, że nabijanie czempionów jest niesprawiedliwe.
Dużo osób uważa to za niesprawiedliwe, bo nie jest to zamierzone w grze. Nie jest to błąd oczywiście, ale prędzej luka do łatwego nabijania punktów, czego nikt nie chce. Chcemy, aby wszyscy mogli zdobywać punkty w normalny sposób, a nie kombinując na lewo i prawo, wychodząc z gildii i nabijając je na GvG gdzie GvG to w tym przypadku tylko nazwa elementu w grze, bo z normalnym GvG nie ma nic wspólnego.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
nie moglem znalesc swojego rozwiazania problemu - a pisalem otym kiedys

1. walczyc w gvg moze tylko gildia MINIMUM 20 osobowa
2. gracz ktory opuscil gildie nie moze wstapic ani zalozyc wlasnej gildii przez 2 tygodnie!
3. gracz ktory rozwiazal wlasna gildie, nie moze stworzyc nowej przez 1 miesiac, moze wstapic za to do innej gildii, jesli opusci ta gildie do ktorej wstapil, okres karny wydluza sie do 6 tygodni i dodtkowo nie moze zakladac ani wstepowac do innych gildii
4. wprawadzic wieze GVG (wiez gvg bylo wiele pomyslow, nie rozpisuje tu tego.)
5. dany gracz moze samodzielnie zdobyc dowolna liczbe sektorow i je obsadzac, zwalniac sektory moze tylko i wylacznie przywodca gildii (glowny lider) wraz z osobami o statusie "zwalniacz" (do dopracowania), gildia moze posiadac maxymalnie 3 zwalniaczy + przywodca
6. nie mozna zwolnic wiecej jak 1 sektora na dobe.
7. wprowadzic opcje "wycofaj sie z epoki" - opcja ta likwiduje wszytkie sektory z danej mapy gvg, gildia nie moze na danej mapie walczyc przez najblizszy tydzien.
8. inni czlonkowie gildii, ktorzy opuscili gildie z pkt 7, nie moga walczyc na mapie tej samej epoki przez okres 4 tygodni
9. zwolniony sektor nie moze byc atakowany przez gildie ktora go zwolnila przez okres 4 tygodni.
10. Gracz ktory wrzucil do skarbca towary z konkretnej epoki, w ilosci minimum 200 szt kazdego surowca, nie moze zakladac oblezen przez 2 dni, moze walczyc.
 

DeletedUser9517

Guest
@PablooS pozwolisz, że coś napiszę. Sam walczę na czempionach. Walczę również na mapach. Nie ograniczam się tylko do czempionów. Tylko u mnie jest taka różnica, że ja już straciłem 3k czempionów, które mi wyprodukował alek i tysiące łotrów oraz surki na wykupowanie słotów. Dlaczego mam po raz kolejny stracić coś bezpowrotnie tak jak to było w przypadku pereł? Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka :)

Co do pomysłu wprowadzenia minimalnej ilośći osób w gildii. Jestem na nie. Dlaczego? Bo moja gildia, która liczy 5 osób, jest wstanie zrobic więcej i szybciej niz większość gildii na świecie E, które liczą sobie nawet 50+.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14806

Guest
Dlatego ze GvG to gra zespołowa a nie miejsce to podnoszenia sobie rankingu w taki chory sposób jak walki z jednym sektorem, zabija to sens grania dla wielu graczy w Gildiach , odchodza i ida sobie tłuc bete bo nie opłaca im sie tracic woja w ciezkich walkach gildijnych i GvG Gildia kontra Gildia traci sens
 

DeletedUser12464

Guest
(...) Pomysł w obecnej formie nie rozwiązuje problemu.

+1

Trochę utrudni życie skoczkom, ale na dłuższą metę problem pozostanie - ot będzie teraz grafik kto znika na 4 doby żeby sobie nastukać punktów. Pomysł zmierza w dobrą stronę, ale ideałem będzie rozdział PvP od GvG w wieżach oraz limit ilości zwolnień na dobę.
 

DeletedUser14806

Guest
Jesli walczycie w gvg o sektory i prestiz to jest to zespuł i gildia , jesli tłuczecie bezmyslnie czempiona w głowe codziennie to nie .
 

DeletedUser

Guest
nie moglem znalesc swojego rozwiazania problemu - a pisalem otym kiedys

1. walczyc w gvg moze tylko gildia MINIMUM 20 osobowa
2. gracz ktory opuscil gildie nie moze wstapic ani zalozyc wlasnej gildii przez 2 tygodnie!
3. gracz ktory rozwiazal wlasna gildie, nie moze stworzyc nowej przez 1 miesiac, moze wstapic za to do innej gildii, jesli opusci ta gildie do ktorej wstapil, okres karny wydluza sie do 6 tygodni i dodtkowo nie moze zakladac ani wstepowac do innych gildii
4. wprawadzic wieze GVG (wiez gvg bylo wiele pomyslow, nie rozpisuje tu tego.)
5. dany gracz moze samodzielnie zdobyc dowolna liczbe sektorow i je obsadzac, zwalniac sektory moze tylko i wylacznie przywodca gildii (glowny lider) wraz z osobami o statusie "zwalniacz" (do dopracowania), gildia moze posiadac maxymalnie 3 zwalniaczy + przywodca
6. nie mozna zwolnic wiecej jak 1 sektora na dobe.
7. wprowadzic opcje "wycofaj sie z epoki" - opcja ta likwiduje wszytkie sektory z danej mapy gvg, gildia nie moze na danej mapie walczyc przez najblizszy tydzien.
8. inni czlonkowie gildii, ktorzy opuscili gildie z pkt 7, nie moga walczyc na mapie tej samej epoki przez okres 4 tygodni
9. zwolniony sektor nie moze byc atakowany przez gildie ktora go zwolnila przez okres 4 tygodni.
10. Gracz ktory wrzucil do skarbca towary z konkretnej epoki, w ilosci minimum 200 szt kazdego surowca, nie moze zakladac oblezen przez 2 dni, moze walczyc.
 

DeletedUser9517

Guest
@PablooS Ty się pytasz co straciłem ? To ja CI powiem. Diamenty, które wydawałem na plany do 50 poziomu alcatraz :) łatwo policzyć ile ich straciłem :). gdyby od początku perły dawałyby tyle co teraz to uwierz mi, nie wydałbym ani jednego diamenciku na plany. Diamenty również wydawałem na PR'y żeby szybciej wbic poziom. Dalej uważasz, że nic nie straciłem jak i inni gracze ?
 

DeletedUser

Guest
co za.............
alcatraz nie levelujesz dla jakis tam marnych punkow teraz czy wczesniej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alcatraz jak i reszte perel levelujesz dla ih specialnego bonusu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser9517

Guest
Ja to robiłem dla pkt :) rywalizacja na naszym serwerze była ogromna.
 

DeletedUser13596

Guest
@PablooS pozwolisz, że coś napiszę. Sam walczę na czempionach. Walczę również na mapach. Nie ograniczam się tylko do czempionów. Tylko u mnie jest taka różnica, że ja już straciłem 3k czempionów, które mi wyprodukował alek i tysiące łotrów oraz surki na wykupowanie słotów. Dlaczego mam po raz kolejny stracić coś bezpowrotnie tak jak to było w przypadku pereł? Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka :)

Co do pomysłu wprowadzenia minimalnej ilośći osób w gildii. Jestem na nie. Dlaczego? Bo moja gildia, która liczy 5 osób, jest wstanie zrobic więcej i szybciej niz większość gildii na świecie E, które liczą sobie nawet 50+.

Nie przypadkowo zaproponowałem 5 osób :).
Nie chodzi o wrzucanie wszystkich do jednego wora. Chodzi o racjonalizację rankingu. W przypadku realizacji moich propozycji tylko byś zyskał :)
 

DeletedUser13596

Guest
@PablooS Ty się pytasz co straciłem ? To ja CI powiem. Diamenty, które wydawałem na plany do 50 poziomu alcatraz :) łatwo policzyć ile ich straciłem :). gdyby od początku perły dawałyby tyle co teraz to uwierz mi, nie wydałbym ani jednego diamenciku na plany. Diamenty również wydawałem na PR'y żeby szybciej wbic poziom. Dalej uważasz, że nic nie straciłem jak i inni gracze ?

Otóż to. Straty perłowców są zbyt duże.
 

DeletedUser14806

Guest
Ja to robiłem dla pkt :) rywalizacja na naszym serwerze była ogromna.

Każdy cos stracił , ale chyba nie uwazasz ze obecna sytuacja gdzie bedzie sie tylko liczyc to kto wiecej czempionow ubije to bedzie rankingowym królem jest normalna?

Ze wszystkich pomysłow jakie padły uwazam ze nalezy ponownie wrocic do oblezen w ktorych wykorzystuje sie własne wojsko oraz limit uwolnien na sektor przez 24 godziny , oraz limit na walki w innej gildi po przeskoczeniu do niej ( to co zaproponował bryfft) To poskładane w całosc skutecznie by ograniczyło proceder i dało innym gracza szanse poalczyc o topowe miejsca
 

DeletedUser9517

Guest
@rotszild Nie uważam tak. Uważam, zę największym błędem bylo wycofanie straty wojska przy zakładaniu oblężeń. To całkowicie rozwiązałoby ten problem. Równie dobrze moge mieć pretensje o to, ze ja straciłem 3 tysiące czempionów, a inni ani jednego. To jest niesprawiedliwe.
 

DeletedUser14806

Guest
Wiem ze jest wiele niesprawiedliwosci w tej grze i nie da sie ich zupelnie wyeliminowac ale niech nie bedzie chciaz takich skrajnosci , bo z jednej popadamy w kolejna gdzie najpierw perły dawały liczby do potęgi a teraz mordowanie sektora bedzie zabijac sens grania w gildiach.
 

bartekmod

Książę
Ten pomysł nie rozwiązuje większości problemu, w mojej Gildii jest 69 Graczy i nie musiałem odchodzić i tworzyć własnej Gildii by trzepnąć dziś 2 razy bete... sprawdziłem, da się :p (nawiasem dodam, że walczyłem pierwszy raz od jakiś 2 miesięcy i jestem mile zaskoczony, że zastałem segregację jednostek od w pełni zdrowych do coraz bardziej rannych, ale wracam już do głównego wątku)
przynajmniej w momencie kiedy Gildia na mapie nie ma dużej ilości sektorów można tak robić bez opuszczania Gildii, jakbyśmy w każdej epoce mieli po 20 sektorów to faktycznie byłby to problem ze względu na koszty - ale ile takich Gildii jest? Ilu Graczy chcąc trzepać jest zmuszonych opuścić swoją Gildię? pewnie mniejszość...
jeżeli już jestem zmuszony odejść i zakładam Gildię by zrobić bete 4 razy, a kiedy nie mogę więcej zwolnić (nie mam kompanów by zwolnili za mnie) zakładam nową, to przy ograniczeniu czasowym Gracze zmienią taktykę... w cenie będzie dużoosobowa Gildia z minimalną aktywnością w GvG, gdzie obelgi będą tanie i będzie dużo Graczy do dokonywania kolejnych zwolnień :) tym oto sposobem obszedłem ograniczenie czasowe z pomysłu :p
 
Do góry