GvG - zamknięcie sposobu na farmienie punktów przez jednoosobowe gildie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

Czas, jaki powinien zostać użyty do blokady akcji militarnych GvG:

  • 48h

    Głosy: 7 12,5%
  • 72h

    Głosy: 3 5,4%
  • 96h

    Głosy: 46 82,1%

  • W sumie głosujących
    56

DeletedUser3

Guest
W ostatnich dniach otrzymaliśmy sporo komentarzy z Waszej strony dotyczących jednoosobowych gildii biorących udział w GvG i chcemy zaprezentować możliwe rozwiązanie problemu tworzenia/rozwiązywania gildii mających na celu pozyskiwanie punktów rankingowych.
Interesuje nasz Wasza opinia na ten temat.

Otóż sądzimy, że jeżeli ktoś jest prawdziwym teamplayerem, graczem oddanym swojej gildii i walczącym na rzecz jej dominacji na mapie GvG (taki jest zasadniczy cel GVG), raczej nie przeskakuje nieustannie z gildii do gildii, co jest z kolei cechą charakterystyczną dla Użytkowników, którzy używając GvG niezgodnie z przeznaczeniem, "farmią" w ten sposób punkty do rankingu. Nie stanowi to złamania zasad, ale nie jest też zasadniczym celem GvG i wolelibyśmy, aby ta część gry nie była w ten sposób używana.

By zapobiec takim praktykom, przedstawiamy następujący pomysł:

-------------------------------------
Gdy gracz spróbuje wykonać dowolną militarną akcję w GvG (np. atak, założenie oblężenia, umieszczenia armii obronnej w slocie itp.), system sprawdzi, czy ów gracz wykonał w ciągu ostatnich X godzin dowolną militarną akcję GvG dla innej gildii (tzn. innej niż ta, której obecnie jest członkiem). Jeżeli tak, akcja ta będzie zablokowana, a Graczowi wyświetlona informacja:
"Nie możesz wykonać tej akcji, ponieważ wsparłeś inną gildię na GvG w ciągu ostatnich X godzin. Spróbuj ponownie później."
Tylko militarne akcje są brane pod uwagę, ofiarowanie towarów dla gildii nie będzie blokowało akcji w GvG.

Celem tej zmiany jest zablokowanie możliwości pozyskiwania dużej liczby punktów rankingowych poprzez tworzenie jednoosobowych gildii, toczenie walk, zwalnianie sektorów, rozwiązywanie gildii i powtarzanie tego procesu od nowa.
-------------------------------------


Ponieważ to tylko pomysł, chcemy poznać Waszą opinię. Prosimy abyście zastanowili się nad nim i przedstawili swoje przemyślenia, zwłaszcza, jeżeli uważacie, że tę metodę nadal będzie można obchodzić niezgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli będzie to możliwe, skorzystamy wtedy z Waszych opinii aby zmodyfikować pomysł.

Stworzyliśmy także ankietę, w której prosimy Was o głos na czas, jaki Waszym zdaniem powinien zostać zastosowany w blokadzie akcji GvG (przedstawiony, jako "X" powyżej).

I to tyle :). Czekamy na Wasze opinie.
 

DeletedUser14806

Guest
No dobrze a co z graczami którzy juz na stałe siedzą w jednoosobówkach lub gildiach typowo nastawionych na trzepanie sektora i tłuka od miesięcy jesli nie wiecej czempiona na mapie?

Dodam ze pomysł zmierza w dobrym kierunku ale dalej nie rozwiązuje problemu bo jest wiele isnietących gildi które nie robia nic wiecej poza nabijaniem punktów na jednym sektorze
 

DeletedUser7795

Guest
No dobrze a co z graczami którzy juz na stałe siedzą w jednoosobówkach lub gildiach typowo nastawionych na trzepanie sektora i tłuka od miesięcy jesli nie wiecej czempiona na mapie?

Dodam ze pomysł zmierza w dobrym kierunku ale dalej nie rozwiązuje problemu bo jest wiele isnietących gildi które nie robia nic wiecej poza nabijaniem punktów na jednym sektorze

Musieli by być jasnowidzami aby wykryć ustawki. Ktoś się z kimś umówił
- "wstaw no mi w tym sektorze samych championów to sobie natrzepię punkciorów do rankingu"
- "ok, nie ma sprawy , robi się.

Jak nie pisali do siebie wiadomości w grze to mogli w inny sposób (SMS , e-mail, gg).
 

DeletedUser14806

Guest
Ale jakimi jasnowidzami? Nienaturalnie wysoki przyrost punktowy gracza za pomoca ustawianych walk nie jest dostatecznym dowodem ze cos tu nie gra?

Ja bym dołozył do tego pomysłu blokade na uwalnianie sektora przez 24/h nie wiecej niz 1 , czyli jesli gildia pobiła sektor ale okazało sie ze jest on nie przydatny to moga go uwlonic raz na dobe zeby odzyskac surowce ale niemoga go juz podbic wiecej przez kolejne 24 godziny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
tak 168 godzin (czyli tyle co czas braku powrotu do poprzedniej gildii)

jeśli jesteśmy przy tematyce gvg i w obliczu bałaganu z rankingiem , powiążcie te dwa zagadnienia w całościowy projekt
rozdział gvg i pvp koniecznie !
 

DeletedUser9827

Guest
Uważam, że zmiana idzie w dobrym kierunku, ale nie rozwiąże ona do reszty problemu, ponieważ tylko przesunie w czasie proces trzepania sektorów.
Oprócz ograniczenia czasowego powinien być minim osób w gildii, po którym możliwe są walki GvG (na przykład 10 osób). W końcu gra nazywa się gildia vs gildia, a gildia składa się z kilku osób, a nie jednej czy dwóch.
Można by też pomyśleć nad tym, czy koszty obelgów nie powinny być niższe, im więcej jest graczy w gildii.
Można również wprowadzić ograniczenie w zwalnianiu sektorów. Normalna gildia nie zwalnia kilku codziennie, ponieważ zależy jej na utrzymaniu swojej zdobyczy.
 

DeletedUser15643

Guest
No dobrze a co z graczami którzy juz na stałe siedzą w jednoosobówkach lub gildiach typowo nastawionych na trzepanie sektora i tłuka od miesięcy jesli nie wiecej czempiona na mapie?

Dodam ze pomysł zmierza w dobrym kierunku ale dalej nie rozwiązuje problemu bo jest wiele isnietących gildi które nie robia nic wiecej poza nabijaniem punktów na jednym sektorze

dokładnie - np. na C od kilku miesięcy istnieje kilka "dwusektorowych" gildii, więc takie rozwiązanie niczego nie zmieni ;/

poza tym, jeżeli zechce mi się wyskoczyć i utworzyć 1-osobową gildię do nabicia punktów, to przez te 48 czy 96h odpuszczę sobie walki w gildii macierzystej...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Uważam, że zmiana idzie w dobrym kierunku, ale nie rozwiąże ona do reszty problemu, ponieważ tylko przesunie w czasie proces trzepania sektorów.
Oprócz ograniczenia czasowego powinien być minim osób w gildii, po którym możliwe są walki GvG (na przykład 10 osób). W końcu gra nazywa się gildia vs gildia, a gildia składa się z kilku osób, a nie jednej czy dwóch.
Można by też pomyśleć nad tym, czy koszty obelgów nie powinny być niższe, im więcej jest graczy w gildii.
Można również wprowadzić ograniczenie w zwalnianiu sektorów. Normalna gildia nie zwalnia kilku codziennie, ponieważ zależy jej na utrzymaniu swojej zdobyczy.
a może gildia jako taka powinna otrzymać status gildii uprawnaijacej do ataków na mapie po okresie karencji ? np minimum 2 tygodnie od daty zawiązania ?
 

DeletedUser9827

Guest
a może gildia jako taka powinna otrzymać status gildii uprawnaijacej do ataków na mapie po okresie karencji ? np minimum 2 tygodnie od daty zawiązania ?

Uważam, że to powinno się połączyć. Można przeczekać nawet tydzień, a potem dalej bić w pojedynkę już bez żadnych ograniczeń.
Natomiast ograniczenia osobowe i czasowe będą restrykcyjne dla gildii jednoosobowych, natomiast w ogóle nie dotkną normalnych gildii. Czyli tak jak powinno być.
 

DeletedUser11123

Guest
wszystko to półśrodki i jeśli nie pójdzie to w parze z przywróceniem wstawiania wojska do oblężeń, to efekty będą mizerne. Dlaczego w IG tak usilnie trwają przy tym poronionym pomyśle? Czy ktoś z teamu raczy wreszcie odpowiedzieć na to pytanie?
 

DeletedUser16104

Guest
By zapobiec takim praktykom, przedstawiamy następujący pomysł:

-------------------------------------
Gdy gracz spróbuje wykonać dowolną militarną akcję w GvG (np. atak, założenie oblężenia, umieszczenia armii obronnej w slocie itp.), system sprawdzi, czy ów gracz wykonał w ciągu ostatnich X godzin dowolną militarną akcję GvG dla innej gildii (tzn. innej niż ta, której obecnie jest członkiem). Jeżeli tak, akcja ta będzie zablokowana, a Graczowi wyświetlona informacja:
"Nie możesz wykonać tej akcji, ponieważ wsparłeś inną gildię na GvG w ciągu ostatnich X godzin. Spróbuj ponownie później."
Tylko militarne akcje są brane pod uwagę, ofiarowanie towarów dla gildii nie będzie blokowało akcji w GvG.

Celem tej zmiany jest zablokowanie możliwości pozyskiwania dużej liczby punktów rankingowych poprzez tworzenie jednoosobowych gildii, toczenie walk, zwalnianie sektorów, rozwiązywanie gildii i powtarzanie tego procesu od nowa.
-------------------------------------

Sorry za szczerość ale to co zostało tu zaproponowane, świadczy tylko o jednym:
NIE MACIE (SUP) POJĘCIA O CZYM MÓWICIE, a chcecie się brać za rozwiązywanie problemów
w dalszej części komentarzy spodziewam się kompletnej miazgi tego pomysłu
Co to da?? kogo zaboli?? Czasy skakania po gildiach dawno temu się skończyły (karencja na powrót)
Ręce mi opadły, chyba przestanę zaglądać na forum... :/
 

DeletedUser

Guest
Sorry za szczerość ale to co zostało tu zaproponowane, świadczy tylko o jednym:
NIE MACIE (SUP) POJĘCIA O CZYM MÓWICIE, a chcecie się brać za rozwiązywanie problemów
w dalszej części komentarzy spodziewam się kompletnej miazgi tego pomysłu
Co to da?? kogo zaboli?? Czasy skakania po gildiach dawno temu się skończyły (karencja na powrót)
Ręce mi opadły, chyba przestanę zaglądać na forum... :/
zmiana gdzie kogoś coś ma zaboleć to nie zmiana , tu chodzi o to żeby zminimalizować idiotyczne sytuacje na mapach , a widać karencja to jedyny kaganiec na tego typu zachowanie , nie ma co rąk opuszczać tylko zaproponuj coś od siebie , to faza przygotowawcza
 

DeletedUser14757

Guest
Ręce mi opadły, chyba przestanę zaglądać na forum... :/

To może zaprezentujesz nam wszystkim swoje pomysły. Bo chyba nie sądzisz, że "restrykcje w regulaminie, iż sztuczne walki są pushem" to najlepsze co może być.
I dlaczego sam nie zrobisz miazgi z tego pomysłu tylko liczysz na innych?
 

DeletedUser

Guest
proponuję powstrzymajmy sie od fali krytyki bez podania alternatywnych rozwiązań , bo wyjdzie z tego bełkot :( a wtedy zrobią jak będą uważali :p i znowu będzie bełkot
 

DeletedUser

Guest
ja kiedys w ktoryms pzpostow o gvg zrobilem pomysl co nalezy uczynic by gvg bylo "foolproof" na naciaganie oszukiwanie i anty1 osobowej gildii

jesli ktorys z modow chcialby pomuc odnalesc ten post to bede bardzo wdzieczny:)

a za pomysl tak - 96h - lecz osobiscie uwazam e to i tak malo - powinno byc min 7 dni blokady

/EDIT

tam gdzie macie dawac dlugie terminy dajecie krotkie
tam gdzie powinny byc krotkie dajecie dlugie:) taka moja obserwacja:)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Sorry za szczerość ale to co zostało tu zaproponowane, świadczy tylko o jednym:
NIE MACIE (SUP) POJĘCIA O CZYM MÓWICIE, a chcecie się brać za rozwiązywanie problemów
w dalszej części komentarzy spodziewam się kompletnej miazgi tego pomysłu
Co to da?? kogo zaboli?? Czasy skakania po gildiach dawno temu się skończyły (karencja na powrót)
Ręce mi opadły, chyba przestanę zaglądać na forum... :/
Zaproponuj jakieś rozwiązanie skoro takie Ci się nie podoba. Tematy w tym dziale nie są tylko pomysłami, ale i dyskusjami by pomysły były jak najlepsze. Temat powstał, by zrobić coś z tym problemem i także, by wysłuchać propozycji graczy.
Dobre przysłowie tutaj pasuje: "Co dwie głowy, to nie jedna".
 

DeletedUser

Guest
dlatego prosilem kogos z modow o odnalezienie tego mojego posta - sam go szukam i szukam i nie umiem odnalesc - jak sie nie znajdzie to postaram sobie przypomniec co tam naskronbalem
 

DeletedUser12062

Guest
Oczywiście na tak. A co to zmieni kolego Alfarex?? Choćby to, że ktoś bierze dwa sektory na plaży (w obronie czempiony). Uwalnia sobie 4 razy sektor, likwiduje gildię i zakłada zaraz nową. Zdobywa sektory uwalnia 4 razy i.... tak dalej ;). Skakanie między gildiami już kiedyś było problemem i cieszy mnie, że ta koncepcja zmian znowu powraca :).

Co do pomysłu Rota jestem na tak. Jeśli faktycznie, powróciliśmy do modelu rankingu sprzed lat (gdzie walki są podstawowym elementem podbijającym punkty) warto zastanowić się czy nie należy wprowadzić kolejnych ograniczeń w GvG. W końcu gildia zdobywając jakiś sektor może strategicznie go zwolnić za chwilę (znamy takie sytuacje) ale po co zwalniać go ponownie tego samego dnia ;). Myślę, że przyszła pora i nastąpiły takie zmiany, że nawet ja się przychylam do podobnego pomysłu :).
 

DeletedUser13596

Guest
Sorry Bryfft. Doceniam to, że szukasz rozwiązania. Za to duży plus. Niestety również duży minus, że zaproponowałeś rozwiązanie, które nie rozwiązuje istoty problemu.

Najpierw odniosę się do propozycji:

Miałem wrażenie że zrozumiałeś w czym problem, ale jednak nie zrozumiałeś. Wyjaśnię Ci więc spokojnie, chociaż cały trzęsę się ze wściekłości i piana mi z pyska leci, że nadal nie wpadliście na jedyne rozwiązanie problemu jakim jest powrót armii obleżniczych :(.

Oczywiście, w przedstawionej przez Ciebie propozycji zablokujesz możliwość nabijania punktów na X godzin, ale tylko dla tworzących nowe gildiie. To częściowo poprawia sytuacje, bo proceder zostanie w pewnym stopniu zmniejszony. Ale to jak łatanie dziury w kurtce taśmą klejącą. Zamiast tego lepiej kupić nową kurtkę. Po tych X godzinach i tak będzie można nabijać. Bez sensu. Zresztą, kto dzisiaj tworzy nowe gildie by nabijać? Chodzi o punkty już nabite i nabijane codziennie z gidii już istniejących.

Istotną wadą Twojej propozycji jest to, że już nabite punkty zostają zalegalizowane, a uczciwi gracze dalej są 100 pozycji za botami które tłuką bezmyślnie na mapach. Do tłuczenia na mapach nie trzeba zakładać nowej gildii, wystarczy codziennie tłuc z tej samej, małej kilku sektorowej gildii. Nawet zakładając że robisz tylko 40 walk dziennie na czempionach z przyszłości, to zdobywasz 80 000 punktów. Teraz pomnóż to przez liczbę multikont, które pozwolą ci na uwolnienie kolejnych sektorów. Gratulacje, poszerzyłeś właśnie GvG o kolejną niepotrzebną regulację, a nabijający jak nabijali tak będą nabijali. Chyba nie to jest istotą Twojej propozycji i przykro mi, że używam takich słów jakich używam. Nie chcę wcale, ale nie chcesz słuchać jedynej rozsądnej propozycji i tworzysz nowe rozwiązania, które niczego nie rozwiązują. To droga donikąd.

Dlatego oczywiście w żaden sposób, absolutnie całkowicie i totalnie nie rozwiązuje to istoty problemu. Łata to jedynie jeden mały fragment dziury w systemie. Oczywiście to dobrze, że łatana jest ta mała dziurka. Szkoda, że w rzeczywistości nie zmienia się nic. Jest to niestety tylko imitacja rozwiązania problemu.


Teraz odniosę się do Ciebie.

Bryfft proszę Cię, nie bądź jak Kukiz. Trybunał Konstytucyjny rozwalony, a ty proponujesz poszerzyć skład o 3 nowych sędziów :(. Jesteś zbyt inteligentny i zbyt kompetentny by zadowalać się takimi półśrodkami.

Czy naprawdę musisz się upierać, że wprowadzone zmiany są dobre? To się robi żenujące. Całe Forge of Empires, wszystkie serwery na świecie zjechały zmiany bez cienia litości, ale dla developerów szklanka jest nadal do połowy pełna. Brak mi słów.

Dlatego zaproponuję JEDYNE sensowne rozwiązanie problemu:

Przywrócić armię oblężniczą, obniżyć punkty za czempiony do poziomu punktów za łotry. Przeliczyć ponownie punkty. Cieszyć się ze 100% rozwiązania problemu!

Takie rozwiązanie uniemożliwi nabijanie na czempionach i odbierze punkty zdobyte w ramach tego nieuczciwego procederu, zarazem uniemożliwi nabijanie na innych jednostkach, bo najpierw trzeba będzie je posiadać by dać je na oblężenie. To oznacza, że nabicie 40 walk, będzie kosztować cię minimum 32 jednostki wrzucone w oblegi. Nawet posiadając multikonta nie dasz rady. W ten sposób szybko wytracisz wojsko i nie będziesz w stanie nabić zbyt wiele, chyba że masz gigantyczne Alcatraz, ale wtedy to twój zysk i "nagroda" za aktywność w grze.

PS

PROSZĘ O DODANIE OPCJI DO ANKIETY - "TA PROPOZYCJA NIE ROZWIĄZUJE PROBLEMU" bo nie mam na co zagłosować :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
@Roscoe przepraszam Cię ale co Ty masz z tymi czempionami?? Czempioni w P dają jakieś (nie pamiętam dokładnie) nieco ponad 122K za walkę (na automacie wpada bardzo rzadko, najczęstszym wynikiem jest 88K). W dodatku znikają kratki a czasem i cały łotr. Bicie dział w J dronami daje całkiem niezły wynik i nawet jednej kratki straty. Za chwilę napiszesz jeszcze ze 3 armie, które powinny być punktowane jak łotry...

I nadal uważam, że pomysł Rota jest o niebo lepszy. Biorąc pod uwagę bonusy a z Alków strata 40 jednostek jest u wielu niezauważalna... Więc co to zmieni?? Nic. Chociaż od zawsze gorąco popieram pomysł o płatnych oblężeniach.
 

Atli

Hrabia
Właśnie się dowiedziałem, ze jestem botem, który bezmyślnie tłucze na mapach. Może być, dawniej byłem botem który bezmyślnie zbierał młotki i pieniądze, potem botem, który bezmyślnie codziennie odwiedzał sąsiadów, potem botem który bezmyślnie nabijał punkty podbijajac tereny w GvG...Jeśli Was aż tak zazdrość zżera to może założycie własna gildię, zdobędziecie kilka terenów i też będziecie bezmyślnie rosnąc w punktacji? Może skończą się wtedy żale i płacze...
P.S. Jedyny pomysł wart poparcia to z armią oblężniczą, bo to co wprowadzono to zupełnie mija się z logiką.
 

DeletedUser13596

Guest
@Roscoe przepraszam Cię ale co Ty masz z tymi czempionami?? Czempioni w P dają jakieś (nie pamiętam dokładnie) nieco ponad 122K za walkę (na automacie wpada bardzo rzadko, najczęstszym wynikiem jest 88K). W dodatku znikają kratki a czasem i cały łotr. Bicie dział w J dronami daje całkiem niezły wynik i nawet jednej kratki straty. Za chwilę napiszesz jeszcze ze 3 armie, które powinny być punktowane jak łotry...

I nadal uważam, że pomysł Rota jest o niebo lepszy. Biorąc pod uwagę bonusy a z Alków strata 40 jednostek jest u wielu niezauważalna... Więc co to zmieni?? Nic. Chociaż od zawsze gorąco popieram pomysł o płatnych oblężeniach.

Nie do końca rozumiesz o co mi chodzi. Oczywiście w przyszłości jest tak jak mówisz, ale Ty widzisz tylko epokę przyszłości, a mi chodzi także o epoki niższe. Nabijanie na czempionach to proceder który istnieje już od wprowadzenia czempionów. Chodzi o odebranie punktów nabitych w ten sposób także, a nawet zwłaszcza w poprzednich epokach. Patrzmy szerzej!

80k punktów liczyłem jako średni wynik 100 000 za walkę na czempkach, więc uśredniłem jak najbardziej prawidłowo :).

Właśnie się dowiedziałem, ze jestem botem, który bezmyślnie tłucze na mapach. Może być, dawniej byłem botem który bezmyślnie zbierał młotki i pieniądze, potem botem, który bezmyślnie codziennie odwiedzał sąsiadów, potem botem który bezmyślnie nabijał punkty podbijajac tereny w GvG...Jeśli Was aż tak zazdrość zżera to może założycie własna gildię, zdobędziecie kilka terenów i też będziecie bezmyślnie rosnąc w punktacji? Może skończą się wtedy żale i płacze...
P.S. Jedyny pomysł wart poparcia to z armią oblężniczą, bo to co wprowadzono to zupełnie mija się z logiką.

Może ty nie jesteś botem, ale botów nie brakuje. A nam chodzi o to by ranking był sprawiedliwy i uwzględniał więcej niż 1-2 elementy gry. W tej chwili liczą się tylko bezmyślnie nabijające boty i skarbnicy. To nie jest dobre rozwiązanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Nie do końca rozumiesz o co mi chodzi. Oczywiście w przyszłości jest tak jak mówisz, ale Ty widzisz tylko epokę przyszłości, a mi chodzi także o epoki niższe. Nabijanie na czempionach to proceder który istnieje już od wprowadzenia czempionów. Chodzi o odebranie punktów nabitych w ten sposób także, a nawet zwłaszcza w poprzednich epokach. Patrzmy szerzej!

80k punktów liczyłem jako średni wynik 100 000 za walkę na czempkach, więc uśredniłem jak najbardziej prawidłowo :).

Ale są epoki, w których nikt czempionów nie wstawiał w uwolnienia (chyba, że desperat)...
 
Do góry