Zbędne perły - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13558
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
do alcatraz , zeusa , katedry castel itd też nikt nie zmusza ;)
oferując buble za , które płaci się jak za perły jest ok ?
większość tych pereł stawiają niedoświadczeni gracze , którzy nie mają zbytniego wyboru .
czy można im powiedzieć że nikt ich nie zmusza ? skoro każda perłę nowo postawioną traktują jak świątynię ;)
i za jakiś czas okazuje się że ta świątynia ma przydatność toitoi'ja ;)
 

DeletedUser13596

Guest
do alcatraz , zeusa , katedry castel itd też nikt nie zmusza ;)
oferując buble za , które płaci się jak za perły jest ok ?
większość tych pereł stawiają niedoświadczeni gracze , którzy nie mają zbytniego wyboru .
czy można im powiedzieć że nikt ich nie zmusza ? skoro każda perłę nowo postawioną traktują jak świątynię ;)
i za jakiś czas okazuje się że ta świątynia ma przydatność toitoi'ja ;)

No to jeżeli mają napisane jakie są korzyści, są forum, są ludzie, których można zapytać. I nadal budują takie "ubikacje" to gdzie leży problem? Założenie, że są perły mocne i słabe nie jest niczym złym. Jeżeli ktoś świadomie stawia słabą perłę, to do kogo powinien mieć pretensje?
 

DeletedUser

Guest
właśnie zwracam uwagę na to że gracze nie mają zbytniego wyboru obierając swoją taktykę gry bo perły buble w ogóle do absolutnie żadnej strategi nie pasują !

gracz powinien mieć wybór i perły buble powinny być zmodyfikowane tak aby gracz mógł je uwzględnić w perspektywicznym planowaniu swojej strategi , a nie być naciągniętym
 

DeletedUser3876

Guest
Co to znaczy zbędna Perła? Jestem w epoce jutra i posiadam WSZYSTKIE obecne Perły jakie są dostępne w grze. Żadna dla mnie nie jest zbędna, bo jak sama nazwa wskazuje - to Perełki, a ja lubię takowe posiadać w swoim mieście, niezależnie od generowanego bonusu. I ktoś ma z tym problem?
 

DeletedUser

Guest
no to jedyny wytłumaczalny powód "lubię posiadać" ;)
a czy to się jakoś podnosi efektywność gry ? no nie sądzę
 

DeletedUser13596

Guest
Wiesz ja potrafię liczyć i moja produkcja 400 towarów dziennie, a nawet więcej nie jest do zdobycia z zadań powtarzalnych, no chyba z Szato na 200lvl szczęściu i dalej chyba by było ciężko... Faktycznie argument o powtarzalnych zadaniach jest taki mocny że go nie posłucham ;/


Jestem całkowicie przeciw balansowaniu pereł! Skopali to juz z 2 razy... Bonus jest wypisany każdy lvl każdy pr, każdy towar jest poświęcany na ten bonus. Ja już usuwałam perły i jak polepszą koloseum zażądam rekompensaty ^^
Do tego rekompensatę za początek gry BEZ pereł i ich dobrodziejstw! I jeszcze rekompensatę za zwlokę z rekompensatą.

Bo to jest walka z wiatrakami, nie będzie takiej zmiany, a jak będzie to tylko z powodu takiego że ktoś w IG stwierdzi że trzeba, nie będzie to zmiana przez graczy... My tu możemy popisać i pooglądać 18 stron pomysłów, a pewnie w innych krajach jest ich tyle samo...

No widzisz, a ja tak własnie gram i to z dużym powodzeniem. Dokonam teraz pewnych obliczeń, zakładając że wszystkie towary produkujesz i nie wliczam tych, które być może wpadają Ci z pereł, aby Ci udowodnić, że chateau popłaca. Zakładam, że mówisz o 400 surowcach z epoki jutra.

Mając nawet 18 lvl chateau (aktualnie mam 17, ale od 18 będzie 15 towarów z jednego zadania powtarzalnego) jest możliwe wyrównać twój wynik, jednocześnie nie tracąc na punktach, które dostałbym mając zamiast budynków towarowych domki i młotki. Po pierwsze dlatego, że Ciebie wyprodukowanie 400 towarów kosztuje również 400 towarów, których wyprodukowanie również kosztuje 400 towarów, a za surkę z chateau płacisz tylko monetami i młotkami, więc 100% surowców jest dla Ciebie. Innymi słowy, postawienie jednej samowystarczalnej fabryki towarów wymaga jeszcze 2 fabryk zaplecza, które dają półprodukty. Weźmy na przykład taki beton papierowy, to chyba najmniejsze budynki. 50 pól pochłonie fabryka betonu, opakowań i papiernia. Koszty: 480 monet i młotków za 1 papier + 480 monet i młotków za 1 opakowanie + 720 monet i młotków za 1 beton papierowy = 1 680 monet i 1680 młotków za 1 sztukę. Po pomnożeniu przez 400 daje nam to 672 000 monet i młotków. Znacznie mniej niż w chateau, ale to jednak koszt. Ile budynków potrzebujesz by wyprodukować 400 towarów? W najlepszym razie 14 (a więc cały czas, na okrągło 4h produkcja), więc jakieś 700 kratek w przypadku betonu papierowego. W przypadku innych grubo ponad tysiąc. Zakładam jednak, że czasem sypiasz, chodzisz do pracy/szkoły i nie produkujesz 30 dziennie z jednej fabryki tylko np. 20 dziennie. Wtedy, żeby wyprodukować 400 potrzebujesz 20 fabryk, a wiec 1000 kratek. Do każdej fabryki musisz zbudować drogę. W najlepszym razie równą krótszemu bokowi budynku a biorąc pod uwagę konieczność postawienia asfaltu to już 18 kratek (4 kawałki drogi 2X2 + 2 kratki do papierni). Drogi to wiec dla ciebie (w zależności od tego jak bardzo pilnujesz produkcji od 252 do 360 dodatkowych kratek. Łącznie wyprodukowanie 400 towarów zajmuje Ci więc (w najkorzystniejszych wariancie) od 952 do nawet 1360 kratek. Ile ludzi potrzeba do tych fabryk? 5060 na jedną linię produkcji betonu papierowego (beton papierowy + opakowania + papiernia). To oznacza od 70 840 do 101 200 ludności potrzebnej w mieście. Innymi słowy od 30 do 43 hoteli kapsułowych. Więc to kolejne 360 do 516 kratek. Tej ludności trzeba zapewnić od 85 008 do 121 440 zadowolenia. W przeliczeniu na targi pojazdów koncepcyjnych (liczę zmotywowane) wyjdzie jakieś od 10 do 16 budynków. A więc od 240 do 384 kratek. Dróg do domków i kultury nie wliczam, bo drogi zbudowałaś już dla fabryk. Mimo tego daje nam to minimum 1552 kratki, a maksimum 2260. Realnie pewnie więcej, bo jak trafisz jakieś kombo dużych budynków i słabo projektujesz miasto, to pewnie może być jeszcze gorzej.

W przeliczeniu na rozszerzenia terenu to jakieś (maksymalnie negatywny wariant) 142 rozszerzenia terenu! A to już sorry, ale przegięcie. 16 rozszerzeń terenu masz na starcie + 128 jest dostepnych. Jeżeli 142 rozszerzeń terenu ze 144 dostepnych pochłaniają u ciebie towary, to ja się pytam gdzie twój ratusz, inne perły i jakiekolwiek młotki?

Oczywiście rozumiem, że część ludności masz z pereł i odchodzi ileś domków, część zadowolenia masz z pereł i odchodzi ileś budynków kultury. I zakładam, że w to 400 wliczyłaś 150 wpadające z pereł (bazyl, latarnia, marek), jeżeli nie po stronie ogólnego 400-towarego zysku to chociaż zmniejszasz sobie półprodukty o tyle (to już kolejne kratki oszczędności). W ten sposób to jest oczywiście możliwe, ale twoje miasto to jedna wielka fabryka towarów. Dla mnie bez sensu, ale to twoje miasto.

Tylko że to samo bez dodatkowych "obostrzeń" o których teraz napisałem, można uzyskać przy zaledwie 30 kratkach chateau. Poniżej dowód:

Towar z chateau wpada więcej niż w 35% zadań powtarzalnych. Więc jeżeli 27 razy trafię na towar przy 18 lvl chateau, wyrobię 400 towarów. Oznacza to, że będę potrzebował około 76 wykonanych zadań. Będzie mnie to kosztować niecałe 13 000 000 monet i 10 000 000 młotków. Sporo. Jednak oprócz 27 nagród w postaci 15*towar przetworzony z epoki jutra dostanę też 49 innych nagród, w tym monety, młotki (43% na to, że wpadnie surówka), medale, pr, plany. 1/5 - 1/4 surowców wróci z zadań. Przy dużym mieście, można produkować nawet kilka milionów monet i młotków dziennie.

Oczywiście kosztowo chateau wychodzi znacznie drożej. Powiem więcej, uczciwie przyznam, że sam tyle monet i młotków nie produkuje (po odjęciu zysków z zadań powtarzalnych w postaci monet i młotków byłbym w stanie wyprodukować około 200 towarów dziennie z zadań powtarzalnych). Ale zamiast grubo ponad 2000 kratek poświęcam 30, a więc prawie 70-krotnie mniej miejsca w mieście niż ty. No i wpadają mi punkty za monety i młotki, a tobie praktycznie nie :). A jeżeli doliczyłbym do tego moje 142 towary z pereł (bazyl, marek, latarnia lvl 10) to prawie Cię dogoniłem, choć 142 surki mam z modernu a 200 z jutra. Jednak kosztem 124 kratek, a nie 2000.


Co to znaczy zbędna Perła? Jestem w epoce jutra i posiadam WSZYSTKIE obecne Perły jakie są dostępne w grze. Żadna dla mnie nie jest zbędna, bo jak sama nazwa wskazuje - to Perełki, a ja lubię takowe posiadać w swoim mieście, niezależnie od generowanego bonusu. I ktoś ma z tym problem?

Broń mnie Boże nie mam z tym problemu! Jeśli lubisz mieć słit miasto to twoja frajda. Dyskusja dotyczy chyba jednak faktu, że niektórym zależy na jakimś osiągnięciu a nie kolekcjonowaniu i w tym kontekście, sporo pereł to śmieci. Do kolekcjonerów nic nie mam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Mam wrażenie, że więcej tu wycieczek osobistych niż dyskusji w dyskusji... Posprzątałam.
Przypominam, że każdy ma prawo mieć swoją opinię na temat zbędnych Pereł. I każdy ma prawo do wypowiadania własnego zdania, dopóki nie obraża innych Graczy. Proszę więc darować sobie dopisywanie epitetów określających osoby, które stawiają dane Perły i ograniczyć się do dyskusji o Perłach samych w sobie.
 

DeletedUser13596

Guest
Mam wrażenie, że więcej tu wycieczek osobistych niż dyskusji w dyskusji... Posprzątałam.
Przypominam, że każdy ma prawo mieć swoją opinię na temat zbędnych Pereł. I każdy ma prawo do wypowiadania własnego zdania, dopóki nie obraża innych Graczy. Proszę więc darować sobie dopisywanie epitetów określających osoby, które stawiają dane Perły i ograniczyć się do dyskusji o Perłach samych w sobie.

Przeginasz. Pół godziny pisałem posta, a ty go po prostu wywaliłaś. Szkoda czasu na dyskusję na tym forum.

>>> Przywróciłam większość postu bez wycieczek. - siorp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fatherland

Książę
temat dotyczy zbędnych pereł więc się zastanawiam co tu robią kolekcjonerzy gdzie z założenia nie będzie dla nich żadnej zbędnej perły a dla forumowiczów w tym temacie takowe się wpasowują, choć dla każdego może być użyty inny wyznacznik optymalizujący w zależności od założnej strategii którea determinowa jest głównie celem gry.. także, osobm koleksjonującym raczej polecał bym pozstać w tym temacie stay calm, a strategom dla których pewne perły będa nie potrzebne, proponuje odnieść się do argumentów podanych przez niektóych forumowiczów bo, choć może czasem ostro, to jednak dokładnie wskazane zostały tutaj różne rodzaje strategii i argumenty do danych założeń... dyskusja o tym która strategia jest mądra a która głupia, nei jest żadną dyskują i pouczając jedne drugiego tutaj możecie równie dobrze zamienić się miejscami bo wychodzi za chwile na to samo.. gotujecie się a nei widzicie że dyskujsa jest poprata dobrymi argumentami i należałoby wtedy pokazac swoją strategię "a ja robię tak że YYY bo mając CC mam więcej XX i dzięki temu..." a nie pisanie albo twierdzenei że ktoś pisze/twiwerdzi że jesteś głupi/głupia.... masakra jak się czasem czyta te Wasze dyskusje... niechce mi się poprawiac stylistyki pisania tego posta bo nei mam na to czasu;) jak komuś nie pasuje może skasowac mojego posta;) ja do nikogo nic tu nie mam;) zarówno Roscoe jak i Natalia wskazli wiele ciekawych argumentów potiwerdzających założenia danej strategi.. a strategia zalęży od przyjętego CELU.. natomiasd temat dotyczy zbednych pereł a nie "czy sa jakieś zbędne..." to nei pytanie, to dyskusja o tym które są w zalężnośic od strategii/celu... celem Inno będzie stanowisko koleksjonowania bo ono daje przychód. więc nie róbcie kabaretu tutaj;)
 

DeletedUser5077

Guest
popieram Twoją wypowiedź bo każdy ma swoją strategię gry i wypominanie mu posiadanych Pereł jest po prostu głupie.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Roscoe


Nie mam pojęcia jak to policzyłeś, aktualnie mam 13 fabryk z współczesnej i tam modermu pare, są one większe od EJ więc spokojnie zmieściła bym takich papierowych 25 (tu nie licze nie chce mi się pisać o kratkach) mam 10 kapsułowych hoteli i modułowych troche dla kasy bo ludności mam na plusie, produkuje 390 surowca, produkcja 8 h 3 razy dziennie nie wymaga u mnie w tym momencie zarywania nocy, pracy, śniadania. Do tego towary z pereł wpadają, tu też nie chce mi sie liczyć 150? to masz produkuje już 550 towarów, mam 4 budynki na zadowolenie cmentarz, 2 koncepcyjne, monitoring (plus 2 tygrysy) nastawiałam też jakiś hotdogów ale to dla motywujących bo rzadko jest co kliknąć, do tego robie dziennie 6 zadań jak nie więcej powtarzalnych więc dostaje plus 25 surowca (wg twoich procentowych wyliczeń) jeszcze studnie czyli licząc wszystko produkuje 700 towarów w porywach, i to z różnych epok. Mówisz ze potrzeba mi młodczych towarków żeby produkować, tak, stawiam wtedy 40 fabryk i w tydzień zbieram zapotrzebowanie na produkcje, a z pereł leci modernizm wiec wymieniam fabryki na EJ jak się nazbiera, aaaa i jeszcze dynamic już 33 towary.

Jak ktoś chce produkować towary zrobi ich wiecej, bo ja mam jeszcze 4 koszary z EJ, 3 drukarnie, mimo ze młotków nie trzeba i pare innych bzdetów.

Wiec skłamałam, mogę nawet 1000 towarów produkować...


Dlatego strategia jest różna, mnie te towarki się przydadzą już nie mówię ze jeszcze na rynku potrafię podwoić ich ilość ale zazwyczaj bawię się w dobrego samarytanina i wymieniam dla gildii do skarbca, na perły... Stać mnie ^^
Dodam ze jeszcze przed epoką i drzewkiem mam już surowce na nie, na nową perłę surowce zebrałam w 2 dni nie zwalniając z techami, do tego perłę szybko postawiłam nie wiem czy w połowie drzewka byłam.

P.S. A jak będę mieć czas na walki to wszystko usunę i walne 10 czołgów i heja!! A do tego czasu z Alka naleci niezależnych masa i to różnych tak w razie potrzeby.


Więc popierając Fadera, ja nie zakładam ze to co ja robię jest idealne, ale nie pisze że coś jest kiepskie jak nie jest, perły na ludność są ok jak jej potrzeba, perły na zadowolenie są ok jak ich potrzeba, perły do obrony sa ok jak ich potrzeba...
Z najgorszych są koloseum, igiełka, stara dama, te skreśliłam chociaż np igiełka jest ładna jak ktoś lubi to niech stawia jakaś korzyść ona daje ;)

Dodam jeszcze że popieram jak najbardziej budowę szato! Sama będę to robić ale głównym moim celem w tej chwili jest 100 pr dziennie już jestem blisko tego wyczynu ale jednocześnie daleko bo potem coraz trudniej o ten pr przy lvl up...
Jak będę mieć 100 pr to szato będzie prawdopodobnie jednym z moich priorytetów, prawdopodobnie bo nie wiem jaki styl gry mi przypadnie (czas, praca, o ile zbiór i produkcja teraz dla mnie to pestka, to walki niestety zbyt czasożerne)
Jak uda ci się z misji zebrać więcej towarów niż "gracz eko" to naprawde pogratuluje, zdaje również sobie sprawę że ja mam taką sytuacje komfortową bo gram od daaaawwwnaaa, nie chce nikogo urazić że Świeżak, żółtodziób, chodzi o prostą logikę, jak wy nowi musicie zbierać na wszystko to ja już praktycznie mam nazbierane roczne zapotrzebowanie na młotki, medale, złoto (ostatnio wydałam 2 miliardy na pr tak dla przykładu) do tego jak wchodziły lvl up pereł ja miałam już tylko 1 perłę poniżej 10 lvl czyli mam problem z rozbudową pereł tak od postępowej? Kontynuując moje perły sa rozbudowane na tyle że niosą korzyści (twierdze że perły powinno sie rozbudowywać na MAX bo 5 level jest STRATĄ miejsca i terenu, 5 pereł na 5 lvl jest gorsze od 2 na 10, ale to moje podejście pewnie w niektórych przypadkach błędne ale swoje zdanie mam)

Można ten temat zmienić w dyskusje o strategiach, sama mogła bym po doradzać jak i co budować bo zmieniam strategie gry w zależności od sytuacji domowej/czasowej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14818

Guest
To ja będę inny i wypowiem się w temacie ;)
Co do koloseum dla nowych graczy można postawić dla kilku medali, które produkuje ale nie opłaca się rozwijać ponieważ, to 2720 PR na 10 poziom. Dopiero na tym 10 poziomie będzie w miarę użyteczne i zauważalne w mieście dla graczy w późniejszej fazie gry - 4000 zadowolenia i 35 medali. I tu łatwo policzyć że ciągnięcie tej perły samemu zajmie 2720/24 113 dni to prawie 4 miesiące. Bardziej realnie liczyć można, że gracze pomogą tyle ile otrzymają zwrotu PR 2720 - 530(zwrot)= 2190 na 24PR na dzień - daje 91 dni, czyli trzy miesiące. Nie zawsze graczom dostaje się tylko 24PR można ich dostawać więcej i nie trzeba tej perły ciągnąć od 0 poziomu zazwyczaj na początku wbija się ten 3 poziom. I teraz w moim przypadku 38PR na dzień mam już 3 poziom czyli 220 PR z głowy. 1970/38 daje 52 dni to prawie 2 miechy.

W porównaniu do świątyni grozy z modernizmu dającej 32 medale a zajmującej zaledwie 2x2 miejsca i budynku kulturowym np. tor wrotkarski po zmotywowaniu daje 3820 zadowolenia 5x4 otrzymujemy w sumie 22 pola i nieco mniejsze bene fity niż koloseum na 10poz zajmujace 42 pola. W epoce kolonialnej koloseum staje się mało użyteczne - lepiej pociągnąć zamek z deal o 3 poziomy i dostawać tyle medali co za koloseum na tym 10p niż pakować przez 2 miesiące w tą mało opłacalna perłę.

Podobnie jest z Noterdame. W swojej epoce daje radę ale już w przemyśle albo nawet wcześniej zajmuje dużo miejsca dając prawie nic. Ciągnąć ją przez ponad 2 miesiące żeby była użyteczna jeszcze jakiś czas czy po prostu wbić w tym czasie modernizm i zastąpić ją 2 budynkami? To pytanie jest retoryczne :p koloseum trzymam tylko dla tych kilku medali dziennie ale Noterdame dawno się pozbyłem.

Słyszałem parę razy że Kapitol jest do bani... taa jak go trzymasz na 1 poziomie a masz już modernizm. W Kapitol opłaca się pakować PR ponieważ już na 8 poziomie daje więcej na 1 kratkę ludzi niż domy z epoki jutra. Gdzieś na forum, chyba w tym temacie nawet, jakiś czas temu czytałem że 2 bloki z prefabrykantów zastępują Kapitol i to z nadwyżką ludzi więc po co trzymać taką bezsensowną perłę. Perły są opłacalne jak w nie od czasu do czasu zainwestujesz trochę PR i radzę nowym graczom nie sugerować się takimi wypowiedziami tylko samemu się zastanowić i policzyć. Tu pomocny link http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=9933
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13596

Guest
Roscoe


Nie mam pojęcia jak to policzyłeś

To przeczytaj raz jeszcze :). Po pierwsze nigdzie nie pisałem o współczesności, po drguie fabryki z epoki jutra wymagają DWÓCH przetworzonych towarów, co oznacza, że cały łańcuch produkcyjny zamyka się w 3 fabrykach łącznie np. fabryka papieru -> fabryka opakowań -> fabryka betonu papierowego. Nie policzyłem tylko miejsca potrzebnego pod jedną fabrykę, ale pod cały cykl. Skąd inaczej brać półprodukty, skoro handel nie żyje? A jeżeli nawet, to połowę wydasz na handel więc nie można liczyć produkcji jako 400 a 200. Jeżeli masz magazyny półproduktów to i tak się nie liczy, bo w normalnych warunkach one się kiedyś kończą a mówimy o produkcji ciągłej.

perły na zadowolenie są ok jak ich potrzeba

Oczywiście, sam mam perły dające zadowolenie. Ale tylko te, które się opłacają i o to mi chodziło. Jaki jest sens posiadania spece needle na 10 lvl skoro targi pojazdów koncepcyjnych dają mi tyle samo zadowolenia (minimalnie mniej), a po zmotywowaniu o 75% więcej i nie potrzeba na to poświęcać ani jednego PRa?

nie chce nikogo urazić że Świeżak, żółtodziób, chodzi o prostą logikę

Na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem noobkiem? Gram w FOE prawie od samego początku. Zresztą, sprawdź sobie moje konto na east-nagach. Chętnie popatrzę na Twoje, na którym świecie grasz?

już jestem blisko tego wyczynu

Blisko tzn. ile Ci brakuje? Ja mam w tej chwili 74 pr dziennie + to co wpadnie ze studni życzeń, więc z reguły więcej. Też dążę do setki i uważam, że to jest optymalna ilość. Tylko, że przy okazji udało mi się wbić nie tylko canaveral (19 lvl) czy castel (15 lvl) ale też inne perły, nie tylko dające pr (18 lvl chateau i 18 lvl alcatrazu). Pewnie by mi szło łatwiej, gdybym nie był jedynym z 2-3 budowniczych chateau na east-nagach. Są problemy z planami.

Kontynuując moje perły sa rozbudowane na tyle że niosą korzyści (twierdze że perły powinno sie rozbudowywać na MAX bo 5 level jest STRATĄ miejsca i terenu, 5 pereł na 5 lvl jest gorsze od 2 na 10, ale to moje podejście pewnie w niektórych przypadkach błędne ale swoje zdanie mam)

Z tym się w pełni zgadzam. Posiadanie dennych pereł (które można zastąpić lepszymi budynkami nie tracąc na to pr) akurat też jest stratą terenu i o tym pisałem w kilku wcześniejszych postach.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
1. Tylko ja nie muszę produkować nic z modernizmu robią mi to perły, handel na A też jakoś idzie w 2 dni moje oferty schodzą a jak wystawiam to tak z 20 parę po 100 szt. Na tym polega błędne założenie twojego liczenia, nie uwzględniasz pereł, w sumie nie możesz uwzględniać bo ich nie widzisz ^^
Są też zmienne typu ludność i zadowolenie, tu np mam 3 perły na ludność o zgrozo :p Habibat i Wieże no i mały babel na 7 lvl najniższy lvl perły jaki mam ^^
Ale dalej twierdze że jak bede chciała bawić się w eko to zrobię więcej surowca niż ty.
2. Igiełka jak to ja nazywam jest w wielkiej trójce nieszczęśliwego bonusu :(
3. To twierdzenie nie było do ciebie, miało załagodzić wydźwięk tego że gracz grający od 2012 może leżeć do słońca obrócony czym mu się podoba a ktoś z 2014 może go cmoknąć w tę cześć ciała bo nie doskoczy, widzisz to gorzej brzmi ;) dlatego powtórzę tak my gracze z 2012 roku mamy tyle surowca ze się nam kkkk nie mieści czasami, medali tyle co ruscy generałowie i po nic nam to, za to jak nam się chce to sobie możemy postawić 500 kkk drzewek i podziwiać swój park, a dalej nie stracimy...
Nie twierdze że w tej grze ktokolwiek jest noobem bo tu wcale skilla mieć nie trzeba.
4. Kręcę się koło 70, teraz znacznie zwolniła możliwość rozwinięcia tej liczby ale jak ktoś dobrze spojrzy na lvl pereł to do 80 będzie prosto, kiepsko u mnie z planami do rakiety mam dopiero 12 lvl a mogę jeszcze 2 dorobić, dlatego troszkę zwalniam i buduje inne perły.
5. Widzisz ja nie pisze o denności pereł a o tym ze perły trzeba maxować, można mieć co się chce ale na 2 lvl taki lotos daje tyle co nic a to przykład tylko...
 

DeletedUser13596

Guest
1. Tylko ja nie muszę produkować nic z modernizmu robią mi to perły, handel na A też jakoś idzie w 2 dni moje oferty schodzą a jak wystawiam to tak z 20 parę po 100 szt. Na tym polega błędne założenie twojego liczenia, nie uwzględniasz pereł, w sumie nie możesz uwzględniać bo ich nie widzisz ^^
Są też zmienne typu ludność i zadowolenie, tu np mam 3 perły na ludność o zgrozo :p Habibat i Wieże no i mały babel na 7 lvl najniższy lvl perły jaki mam ^^
Ale dalej twierdze że jak bede chciała bawić się w eko to zrobię więcej surowca niż ty.
2. Igiełka jak to ja nazywam jest w wielkiej trójce nieszczęśliwego bonusu :(
3. To twierdzenie nie było do ciebie, miało załagodzić wydźwięk tego że gracz grający od 2012 może leżeć do słońca obrócony czym mu się podoba a ktoś z 2014 może go cmoknąć w tę cześć ciała bo nie doskoczy, widzisz to gorzej brzmi ;) dlatego powtórzę tak my gracze z 2012 roku mamy tyle surowca ze się nam kkkk nie mieści czasami, medali tyle co ruscy generałowie i po nic nam to, za to jak nam się chce to sobie możemy postawić 500 kkk drzewek i podziwiać swój park, a dalej nie stracimy...
Nie twierdze że w tej grze ktokolwiek jest noobem bo tu wcale skilla mieć nie trzeba.
4. Kręcę się koło 70, teraz znacznie zwolniła możliwość rozwinięcia tej liczby ale jak ktoś dobrze spojrzy na lvl pereł to do 80 będzie prosto, kiepsko u mnie z planami do rakiety mam dopiero 12 lvl a mogę jeszcze 2 dorobić, dlatego troszkę zwalniam i buduje inne perły.
5. Widzisz ja nie pisze o denności pereł a o tym ze perły trzeba maxować, można mieć co się chce ale na 2 lvl taki lotos daje tyle co nic a to przykład tylko...

Ad. 1. Wziąłem pod uwage, ale:
- perły nie dają Ci zawsze tego co potrzeba
- zużywasz więcej niż produkują - i tak musisz budować półprodukty.
Ad. 2. Bardzo powściągliwie, skoro tylko 3 perły uważasz za nieszczęśliwe :D
Ad. 3. Skill się przydaje, do dobrego walczenia, planowania miasta, budowania pereł. Wbrew pozorom, skill = rozum w tej grze :).
Ad. 4. U mnie też krucho z planami rakiety. Jak wszędzie, podobnie z chateau. Za to mam kilkadziesiąt kompletów do katedry akwidzgrańskiej, których nigdy nie wykorzystam. Roscoe + FOE = WSM
Ad. 5. Na 10 lvl też daje mniej niż powinien. Powinien przynajmniej 20k zadowolenia, wtedy bym go zbudował. Za 10, szkoda tylu PR marnować.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ad. 1. Wziąłem pod uwage, ale:
- perły nie dają Ci zawsze tego co potrzeba
- zużywasz więcej niż produkują - i tak musisz budować półprodukty.
Ad. 2. Bardzo powściągliwie, skoro tylko 3 perły uważasz za nieszczęśliwe :D
Ad. 3. Skill się przydaje, do dobrego walczenia, planowania miasta, budowania pereł. Wbrew pozorom, skill = rozum w tej grze :).
Ad. 4. U mnie też krucho z planami rakiety. Jak wszędzie, podobnie z chateau. Za to mam kilkadziesiąt kompletów do katedry akwidzgrańskiej, których nigdy nie wykorzystam. Roscoe + FOE = WSM
Ad. 5. Na 10 lvl też daje mniej niż powinien. Powinien przynajmniej 20k zadowolenia, wtedy bym go zbudował. Za 10, szkoda tylu PR marnować.

Ad1. Oczywiście nie dają co potrzeba ale ja to szybko wymieniam stosunek 1 do 1 jak pisałam moje ofki schodza max 2 dni, jak się surowce skończa zmieniam produkcje, jak nie mam już surowca kompletnie na produkowanie to zazwyczaj mam czas na walki, zmieniam miasto w wielkie koszary, w ten czas zbieram surowce z pereł i wymieniam za inne z niższej epoki potrzebne tylko do produkcji, i tak w kółko macieju...
Ad2. Tylko 3 są tak bardzo bardzo w tyle, reszta ma swoich adresatów.
Ad3. ---
Ad4. Dlatego jak pisałam powyżej 70 pr w zbiorach robią się schody, a ja mam zbiory głównie z pereł niestety nie mam jak niektórzy 20 świątyń (7 na stanie to i tak dla mnie super wynik) sądze że plany się kiedyś przydadzą jak będziemy mieć 200 pr do wymiany :p
Ad.5 To przykład, ale Lotos mam jako jedyną pereł taką full zadowolenie, w sumie dlatego ze jest piękny ;) jego bonus nie jest zły bo ja doliczam jeszcze brak motywki, lubię mieć samowystarczalne miasto w zadowolenie.

A widzisz prowadzisz ze mną konwersacje a twierdziłeś że nie słucham ;>
Przypominam reszcie osób czytających, perły sa dla graczy więc dobierajcie je pod siebie bo o ile Alek jest genialny jednak dla pacyfisty zbędny.
 

DeletedUser971

Guest
Ludzie tak jak Roscoe napisał to jest tema zbędnych pereł więc również nie rozumiem czym się niektórzy oburzają. Jak ktoś nie lubi to niech nie czyta , przejdzie sobie do innego działu.
Wszędzie teraz tylko ta poprawność polityczna, poprawność publiczna itd. itp.
Jest to już męczące , człowiek nigdzie nie może wyrazić swojego zdania , swojej opinii, bo zaraz rzucą się wilki, zakrzyczą, zabronią.....
Forum niby służy dla użytkowników , do wypowiedzi , do pytań , do pogawędek.......lecz musiz uważać na swoją wypowiedź........gdy zapytasz możesz dostać po paluchach żeś nie zajrzał do innego działu tylko pytasz........pogadasz ale uważaj żebyś za dużo nie gadał , bo może obrażasz kogoś......
:)

Niby wolność słowa wszędzie , niby można wyrażać swoje zdanie - opinię - ale tak naprawdę nigdzie nic nie można.....ot taki sobie system....poprawność polityczna....poprawność słowa......niby możesz ale tak naprawdę g....możesz. Możesz ale tylko w domu , żonie wyrazić opinię i to na ucho bo nie wypada, bo jak ktoś usłyszy to może być źle.

Pozdrawiam
:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11683

Guest
E, przesadzacie z tym brakiem planów albo liczycie, że za darmo je dostaniecie.
Ja do 37 kompletów planów Canaveral (1 za lvl 1-10 + 36 za lvl 11-46) musiałem dokupić 2 plany, czyli wydałem 400 diaksów (w tym 200 na pierwszy komplet). Jak ktoś naprawdę chce plany i jest gotów choć kilka, kilkanaście prów za nie zapłacić, to bez problemu może plany zdobyć.
A gdyby ktoś na E chciał hurtowo zdobyć plany do Canaveral za 10-15 pr netto/szt. to zapraszam na PW :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Szkoda tylko ze ja na głupią wymianę straciłam z kilkaset ...

Taki przykład mam Marka od początku pereł miałam do niego tyle planów że głowa boli tylko jednego okienka brakowało, po wymianie wszystkich planów, dalej okienka brakowało, dopiero niedawno otwarłam mu 11 lvl tylko dlatego ze plan ten co trzeba wpadł... Więc sądzę ze więcej się lvl pootwiera diaxami niż czekając na cud u mnie...
 

DeletedUser14818

Guest
Ja wyszedłem z założenia, że pierwszy komplet planów można rolować żeby szybciej był a potem to tylko jeśli jakiś plan przebija wysoko swoją ilością inne. A co do space needle to nie mam zamiaru tego budować podobnie jak i lotos, bo kto to widział żeby perły dawały mniej jak podstawowe budynki z tej samej epoki... może i na 10 poziomie biją budowle nawet z wyższych epok ale koszty przerastają bene fity przynajmniej w moim wypadku. Odnoszę wrażenie że tylko kolekcjonerzy będą budować te 2 perły, albo gracze którzy mają towarów i PR za dużo a ludność tylko z pereł. Choć osobiście to bym w gvg wrzucił te towary niż budował te perły i to z większym zyskiem. Innogames mogło zamiast monet wrzucić perłę z potencjałem dla gildii to bym już dawno ją wybudował. A powtórka perły z epoki wcześniejszej i to w dodatku tej najmniej atrakcyjnej to jakaś kpina. Może brakować pomysłów, ale żeby tak bez jakiejkolwiek kreatywności wepchać w miejsce brakującej perły perłę ze złotem. Nawet to złoto nie byłoby takie złe i mogłoby być jakby zamiast zadowolenia dawało ten potencjał. Uatrakcyjniłby to i urozmaiciło wybór a nie tylko zapchało miejsce i dało 2 perły z identyczną grupą docelową.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Co do lotosu, które budynki na ten teren dają 10000 zadowolenia? Bo patrze i nie widzę, do tego gwiazdka potrzebna i asfalt.
Jakies diamentowe?

Ja rozumiem że zadowolenie nie jest "towarem" jak się ma za dużo to się nie sprzeda, jak się ma za mało świat się nie rozsypie, ale jak narazie Lotos jest najlepszą perłą na zadowolenie (po alku na 100 lvl ;))
 

DeletedUser14818

Guest
Mało sprecyzowałem, chodziło mi o 1 poziom świątyni lotosu. We większości przypadków zyskuje się budując perłę 1 poziomową w stosunku do budynków z epoki perły. Biorąc pod uwagę needle i lotos tak nie jest. Jak ktoś może sobie pozwolić na 10 poziom czyli jakieś 4k PR pakowania w lotos i ponad 3 miesięczny postój z badaniami czy innymi perłami to niemal wszystkie perły są lepsze od budynków. A tak właśnie długo ciągnęłaby ją większość graczy którzy by ją teraz stawiali. Nie ma sensu rozmowa o perłach 10 poziom, że są przydatne bo to pomijanie bardzo ważnego w moim mniemaniu rozliczaniu zysków i strat. W mojej wypowiedzi wcześniej zaznaczyłem, że te perły są dla graczy którzy mają ludność tylko z kapitolu, habitatu i wieży innowacji i nie posiadają domków. Gracze którzy posiadają domki to kasy też pod dostatkiem mają, a nawet więcej niż potrzebują dzięki bazylice. Zadowolenie na 36 pól można 10k wyciągnąć co prawda z motywkami i z potrzebną jezdnią, ale jest to wykonalne bez diamentów. To po co takim graczom ta perła? Rozglądając się po sąsiadach, którzy wbijają właśnie współczesność to wcale lepsi ode mnie się nie wydają. Skoro mnie się ona nie opłaca to czemu mnie podobnym miałaby się opłacać? Rozumiem czemu Ty postawiłaś tą perłę - z tego co pisałaś wcześniej wynika, że należysz do jej docelowych osób.
 

DeletedUser13596

Guest
Co do lotosu, które budynki na ten teren dają 10000 zadowolenia? Bo patrze i nie widzę, do tego gwiazdka potrzebna i asfalt.
Jakies diamentowe?

Ja rozumiem że zadowolenie nie jest "towarem" jak się ma za dużo to się nie sprzeda, jak się ma za mało świat się nie rozsypie, ale jak narazie Lotos jest najlepszą perłą na zadowolenie (po alku na 100 lvl ;))

Mylisz się. Na 10 lvl więcej daje nawet alcatraz, bo ponad 11 000. Co nie zmienia faktu, że nie liczy się wartość ogólna tylko ile przypada na 1 kratkę . Chyba, że chcesz mieć nieefektywne miasto. Policzmy to!

1. Lotos: 10 000 zadowolenia na 10 lvl za 4310 PR oraz:
150 elektromagnesy
200 roboty
500 plastik
450 gaz
450 dane bioniczne

Zajmuje: 36 kratek. Czyli zadowolenie z 1 kratki ~278 (na 10 lvl). Po doliczeniu drogi równej długości krótszego boku perły: zajmuje 42 kratki. Zysk z 1 kratki ~238. Przy podłączeniu tylko jednym elementem drogi (1X1 drogą): 37 kratek zajmuje, generuje ~ 270 zadowolenia/1 kratkę

2. Targi pojazdów koncepcyjnych: 7800 zadowolenia (po zmotywowaniu) za 0 pr oraz:
301 500 monet
594 000 młotków

Zajmuje: 24 kratki. Zadowolenie z 1 kratki = 325. Po doliczeniu drogi (asfalt) długości krótszego boku budynku: zajmuje 32 kratki. Zadowolenie z 1 kratki~ 244. Przy podłączeniu tylko 1 elementem drogi (2X2): 28 kratek zajmuje, generuje ~279/1 kratkę

Podsumowanie:

Zalety lotosu:
1. Nie wymaga motywki
2. Około 20% potrzebnych pr zwracana jest w nagrodach
3. Wymaga pojedynczej drogi.

Wady lotosu:
1. Kosztuje 4310 pr i 1750 surki z epoki jutra
2. Generuje mniej (w każdym wariancie podłączenia do drogi) zadowolenia niż targi pojazdów koncepcyjnych (które kosztują 0 pr).
3. Zdobycie 10 lvl zajmuje czas. I to to dużo czasu. A w tym momencie masz nawet 4-krotnie mniejsze korzyści z tej perły.

Jak widać, nie ważne jak podłączone, nie ważne na którym levelu lotos. Nawet na 10 lvl nie przebija targów pojazdów koncepcyjnych. Co z tego że nominalnie daje 10 000 zadowolenia, skoro na 1 kratkę wypada blado? Lepiej postawić 2 X targi pojazdów i masz prawie 16 000 zadowolenia. I wydasz na to okrągłe ZERO pr. I prawie tyle samo kratek! Za 4310 pr lepiej sobie zbudować 5 poziomów canaveral, albo prawie 6 poziomów chateau/alcatraz.

Mówisz o motywce, serio masz problem z gwiazdkami na budynku :o? Jeżeli to ma być powód, by wydać 4310 pr na perłę to ja podziękuję. Lepiej zmień gildie albo znajomych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14818

Guest
Mała nieprawidłowość, lotos jest ze współczesności nie jutra, więc wymaga towarów ze współczesności. Dzięki za poparcie, dobra kalkulacja i łatwo można zobaczyć, że ta perła to tylko dla złota się opłaca, bo na zadowoleniu da się lepiej wyjść na targach ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry