[Znajomi] Relacje z innymi graczami

  • Rozpoczynający wątek Daleth
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myślicie?

  • Fajne!

    Głosy: 9 52,9%
  • Obojętnie...

    Głosy: 6 35,3%
  • Słabe.

    Głosy: 2 11,8%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser

Guest
Ten pomysł to rozwinięcie punktu 3. z tematu "Przyspieszenie gry na słabszym sprzęcie i kilka innych zmian" gracza Rutrr.

Moja propozycja polega na tym, żeby w miejscu obok obrazka gracza w pasku sąsiadów pojawiła się liczba informująca nas o naszych relacjach. Relacje mogłyby wynosić od -20 do +20 i każda para graczy w sąsiedztwie miałaby wspólne relacje, w wyniku czego na serwerze trzeba by było zapisać 3 080 liczb na każde sąsiedztwo. A tak zmieniały by się relacje:
+1 za support
+1 za handel
-|[relacje/2]| za atak (im bardziej kogoś lubimy lub nienawidzimy, tym bardziej jego atak nas wkurza)
W takim wypadku za zaatakowanie kogoś, z kim mamy relacje na poziomie +20 relacje pogorszyłyby się o |[20/2]|, czyli o 10 pkt i zostałoby 10 pkt. Gdybyśmy mieli relacje -7 to pogorszyłyby się o |[-7/2]|, czyli o 3 pkt i by zostało -10 pkt. Gdybyśmy mieli relacje -16 to pogorszyłyby się o |[-16/2]|, czyli o 8 pkt i by zostało -20 pkt, gdyż niżej relacje nie mogą spaść. Gdy relacje wynoszą 0 obniżają się po ataku o 1, ponieważ |[0/2]|=0 i zgodnie z równaniem relacje nigdy nie mogłyby się zmienić.

Zastosowanie:
- Nie musimy pamiętać, którzy sąsiedzi nas atakują, a którzy wspierają, nie pomylimy się przy rewanżu.
- Widzimy, którzy członkowie gildii (w której relacje nie mogą być ujemne) nie pomagają sojusznikom i możemy ich od razu wyrzucić.
- Znajomym zostawałoby się automatycznie mając relacje na poziomie +15; po zaatakowaniu znajomego i spadku relacji przestawałoby się być znajomym. Znajomymi są również gracze, których zaprosiliśmy do gry i relacje z nimi od razu są ustawione na +20.
 

DeletedUser2383

Guest
Tak jeszcze powyżej 20 można liczbę zmienić na :D a poniżej -20 na :mad:.
Ponadto 20 to troszeczkę za mało, można by podciągnąć chociaż do 50, jeśli nie 99.

A poza tym, dzięki za rozwiniecie mojego wątku <like it !>
 

DeletedUser

Guest
Coś w tym jest jednak dla mnie nie wiele zmienia dlatego głosuje na obojętne.
 

DeletedUser

Guest
Ja również głosuje na obojętnie. Bez tego też będę mógł grać, więc jest mi to obojętne :D
 

DeletedUser426

Guest
A nie myślałem przypadkiem o wprowdzeniu slubów albo tworzeniu kółek rózańcowych ?
 

DeletedUser

Guest
taki typ człowieka, co zrobisz :D jeśli poddajesz coś do publicznej oceny, to musisz liczyć się z możliwością oceny negatywnej a także zmieszania z błotem. Więc lipy jeszcze... Nie ma :D
 

DeletedUser2383

Guest
Ale jak widzę, że komentarz dodał "Strielok" to już wiem, że nie muszę go czytać bo na 99% mu się nie podoba, bo gdzieś już to widział.
Może powinien zostać 4 jurorem "Mam Talent" ... :haha:
 

DeletedUser

Guest
Ale jak widzę, że komentarz dodał "Strielok" to już wiem, że nie muszę go czytać bo na 99% mu się nie podoba, bo gdzieś już to widział.
Może powinien zostać 4 jurorem "Mam Talent" ... :haha:

Takie jego prawo co zrobić ;D

ej... Te śluby i kółka różańcowe to całkiem dobry pomysł! \
 

DeletedUser426

Guest
Niektóre pomysły mi sie podobają :D
ej ale o slubach mówiłem powaznie ;p są przecież avatary przedstawiające obie rasy. To dlacego nie mozna sie ochajtac i połaczyc królestwa ? xD
 

DeletedUser2383

Guest
Niektóre pomysły mi sie podobają :D
ej ale o slubach mówiłem powaznie ;p są przecież avatary przedstawiające obie rasy. To dlacego nie mozna sie ochajtac i połaczyc królestwa ? xD

I jeszcze mieć dzieci i takie malutkie księstewka :p
 

DeletedUser1724

Guest
Ta i zamiast Gildii powinny powstać żłobki i przedszkola :D Good plan ^_^
 

DeletedUser1724

Guest
Łeee szkołę już mamy :( Ja bym jeszcze MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) wrzucił :D


o.O jeszcze ZUS by się zdał, żeby podatki odprowadzać z uprawy hahahahah :D
 

DeletedUser

Guest
A może tak sejm? Wirtualni politycy by robili wszystko za nas :D
 

DeletedUser1724

Guest
No proszę Cię nie mieszaj tutaj polityki bo sondaże poparcia dla FoE spadną ^^
 

DeletedUser2383

Guest
Łeee szkołę już mamy :( Ja bym jeszcze MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) wrzucił :D


o.O jeszcze ZUS by się zdał, żeby podatki odprowadzać z uprawy hahahahah :D

Jak ZUS to i jego brata NFZ. Wolne związki zawodowe, Solidarność i Polską Partię Przyjaciół Piwa,.

Ale sejm by się przydał można by co tydzień wybierać w walnym zgromadzeniu "króla" serwera który by ustalał bonusy dla wszystkich graczy na dany tydzień :haha:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
No ja sobie nie wyobrażam jakby miał powstać NFZ ... To już bardziej opłacałoby się aby żołnierz nasz zginął na polu bitwy niż miał się leczyć haha :D
 

DeletedUser2383

Guest
No ja sobie nie wyobrażam jakby miał powstać NFZ ... To już bardziej opłacałoby się aby żołnierz nasz zginął na polu bitwy niż miał się leczyć haha :D

Raczej :
"Ale co Pan gadasz przecież bez jednej nogi, połowy prawej ręki, zezem, nietrzymaniem moczu z powodu podziurawionego kulami pęcherza i wieku 65 lat jest Pan w stanie walczyć na 1 linii frontu... "

Ale można by było wprowadzić budynek gildyjny NFZ. Jednostki im mają mniej zdrowia tym lepiej walczą :p
 

DeletedUser

Guest
miejsce do przytoczenia cytatu Piłsudskiego:

Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu
głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie
głupstwo.
 

DeletedUser2383

Guest
miejsce do przytoczenia cytatu Piłsudskiego:

Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu
głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie
głupstwo.

:haha:

p.s. Jeszcze zapomnieliśmy o PZPN (*ebać, *ebać PZPN).
To już byłaby apokalipsa...
FoE 0.16 Czas Trójcy Świętej "ZUS, NFZ i PZPN" xD
 
Do góry