Zmiany w Perłach Architektury - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

skaner210

Rycerz
To zapraszam do gildi Strefa Mroku na Dinegu w której pokazalismy zgranie wraz z wejściem GvG a wzajemna motywacja wymiana PRkow oraz pomoc są na porządku dziennym i wcale nie potrzeba bylo być pierwszym w rankingu i mieć ponad 120 mln punktów jako gildia :)
 

DeletedUser8110

Guest
Druga sprawa; ciekawe ile trzeba będzie dać punktów za 11, czy 12 lvl perły militarnej... I to wszystko dal kolejnych 3%, to potrwa baaaardzo długo. Wiadomo, gra nie może się za szybko "spełnić" bo co wtedy ? Ale bez przesady... nasze wnuki mają wykańczać lvl perełek ? To się nie może ciągnąc jak flaki z olejem.

Proszę, zanim zaczniecie snuć czarne wizje przyszłości poczekajcie aż IG ogłosi jakie rozwiązanie wymyśliło :) Patrząc na to, ile zastanawiają się nad tym, jestem przekonana, że nie będzie ono wymagało rozwijania PA przez kolejne pokolenia... :D Jeszcze chwilkę cierpliwości!
 

DeletedUser775

Guest
Z ostatniej zapowiedzi zmian wynika, że nadmiarowe plany będa wykorzystane do podniesienia poziomów. Najlepiej by było gdyby tylko planami mozna było zwiększać poziomy powyżej 10 (zwiększy się motywacja w niższych epokach). Zobaczymy co wymyślą (precz z z wymianą między światami).
 

DeletedUser3

Guest
Desolator napisał:
Zacznijmy od tego, że teraz okazuje się, że przez lamenty o osłabionych perłach GvG. Innogames teraz chce dać kolejne 10 poziomów do wbicia w perłach?
Nie, to był plan już wcześniej. Bardzo proszę o przeczytanie informacji na ten temat ze zrozumieniem :). Przez, jak to mówisz, "lamenty", postanowiliśmy po prostu poinformować o tym już teraz.

Argonautka napisał:
ciekawe ile trzeba będzie dać punktów za 11, czy 12 lvl perły militarnej... I to wszystko dal kolejnych 3%, to potrwa baaaardzo długo.
Nie wyrokowałbym w kwestii mechanizmu, w jaki będzie to rozwiązane. Na pewno wyższe poziomy nie będą wbijane na tej samej zasadzie co 1-10.

wuen napisał:
Skoro już stwierdzono, że priorytetem tej gry są GvG
Znaczy Ty stwierdziłeś :p. GvG to po prostu część gry. Duża i istotna, bo jest to na pewno największa nowość od powstania FoE. Ale wciąż jest to tylko część gry, a to czy jest priorytetem czy nie, to już zależy od samego gracza i jego gildii.

wuen napisał:
dalszy rozwój pereł będzie możliwy za pomocą PR członków gildii - to zakończy wszelkie push'e i podejrzenia o takowe.
Gdybanie ;).
 
A tego... ja się tam nie znam... ale mnie osobiście denerwują trochę samochody jeżdżące bokiem... Taki jakiś mierny efekt wizualny z tego... Ja wiem, że to jest taka gra, gdzie nie trzeba wszystkiego odzwierciedlać w 100%, ale to chyba da się naprawić, czy nie... ? ;)
 

DeletedUser

Guest
Witam,
rzadko się wypowiadam, ale zaintrygowały mnie "argumenty" co poniektórych. Gram sobie spokojnie od niecałego roku. Na świecie A brakuje mi tylko trzech Pereł (z ostatnich epok). Przez całą grę nie wrzuciłem ani jednego PR na swoje Perły - uważam to za kompletnie nieekonomiczne. Nie zakupiłem ani jednego diamentu (tym akurat chyba nie powinienem się chwalić przed Inno :D). A mimo to moje perły mają się świetnie i w tym tempie do połowy roku będę miał większość na maksa. Fakt, że jestem w Gildii ułatwia sprawę, owszem, ale nie jest konieczny. Między sąsiadami/znajomymi też jest możliwość "wymiany" PR na Perły. Nie chodzi mi o wymianę między światami, bo to jest akurat zabronione. Trzeba kombinować, ale zyski są opłacalne.

skaner, Strefa Mroku na Dinegu powiadasz? Chyba się do was odezwę :D
 

DeletedUser9456

Guest
To zapraszam do gildi Strefa Mroku na Dinegu w której pokazalismy zgranie wraz z wejściem GvG a wzajemna motywacja wymiana PRkow oraz pomoc są na porządku dziennym i wcale nie potrzeba bylo być pierwszym w rankingu i mieć ponad 120 mln punktów jako gildia :)

Wiesz... Jakoś nie chce mi się znowu lecieć pół roku od nowa na Dinegu, tylko dlatego żeby dojść do twojej gildii. A w najgorszym razie potem przeżyć po raz kolejny zawód. Gdyby była opcja transferu z jednego świata na drugi to co innego.

Więc co... Forever alone nie są już mile widziani w FoE?
 

DeletedUser12503

Guest
Moim zdaniem to .niby GaG,, to jedno wielkie nieporozumienie sama nie uczestnicze w Tym GaG ale czemu urwali bonus z pereł chyba tylko pod topke to robia bo zaczynajacy gracz nawet sie nieliczy chyba a po 2 to tylko jedni i drudzy gdybaja i tylko sie kłuca jesli moge powiedziec to tylko 1 osoba pisze tu z sensem i zadaje pytania to Jesus Hanter nie wiem czy dobrze napisalam ale taka prawda w sio robia pod top graczy

>>>Dzięki za opinię, ale w przyszłości pisz proszę posty używając znaków przestankowych, tak aby Twoja wypowiedź była zrozumiała. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja tam w sumie do "zbalansowania" pereł nic nie mam. Zyskała trochę obrona miast, bo może zadawać większe straty ale nie utrudniło to zbytnio walk w tradycyjnych trybach typu PvP i kampania.
Natomiast nie rozumiem zupełnie dlaczego zamianę zapowiadano jako związaną z wprowadzeniem GvG. Ja tu kompletnie nie widzę żadnego związku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9148

Guest
NOWE ZASADY "bonusów procentowych" to jakaś farsa i porażka.....

Zmiana bonusów dotyczy tylko graczy. JEDNOSTKI W PROWINCJACH NADAL MAJĄ WARTOŚCI SPRZED ZMIAN.
Więc pytam się:
GDZIE JEST LOGIKA? JAK MAM DALEJ GRAĆ SKORO JEDNOSTKI Z EPOKI MODERNIZMU NIE SĄ W STANIE POKONAĆ TYCH Z PRZEMYSŁOWEJ?

Support na moje pytania odpowiada jakieś głupoty na temat ograniczeń pojemności serwera i inne bzdury w sprawie "niskiej sztucznej inteligencji" i wykupowaniu prowincji.

LUDZIE.......ja nadal chcę grać tak jak do tej pory. BEZ KASY , a niestety widzę, że gra zmierza w stronę diamentową czyli NIE KUPUJESZ DIAMENTÓW - SPADAJ.

Czytając o planowanych zmianach nie sądziłem ani przez chwilę, że będą one tak nie sprawiedliwe i jednostronne.
Może jednak ktoś z szanownych "Opiekunów gry" zastanowi się jednak nad poprawkami w tej sytuacji?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja już swoje też "odlamentowałam" i to nawet wierszem, ale tak zrobili sobie dobrze i tak mają dobrze, a jak ktoś ma źle - tak jak ja cz Ty, to już nasza sprawa.. Szkoda, bo mnie to też strasznie "boli". Ale widać nawet wirtualne życie da się maksymalnie zepsuć ;)

Zmiany... zmiany... takie zmiany, że czołgami nie mogę pokonać oddziały z "przemysłówki"... Oczywiście ręcznie. Mam wspominać o ilości bonusów ? Przecież to jest jakaś kpina. Nie będę palcem pokazywać kto to niby udowodnił jak na "lajcie" można przejść prowincje z przemysłu jednostkami z postępu i to bez bonusów. Może w innych krajach 100% = naszym 10% ? Już sama nie wiem... Zacytuję mojego osobistego klasyka... ekhm... "To oszukaństwo! Sczeźniecie za to w piekle!" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4259

Guest
Zmiany... zmiany... takie zmiany, że czołgami nie mogę pokonać oddziały z "przemysłówki"... Oczywiście ręcznie. Mam wspominać o ilości bonusów ? Przecież to jest jakaś kpina. Nie będę palcem pokazywać kto to niby udowodnił jak na "lajcie" można przejść prowincje z przemysłu jednostkami z postępu i to bez bonusów. Może w innych krajach 100% = naszym 10% ? Już sama nie wiem... Zacytuję mojego osobistego klasyka... ekhm... "To oszukaństwo! Sczeźniecie za to w piekle!" ;)

Argonutko, a mogę zadać pytanie: dlaczego na taki zestaw w obronie wybrałaś akurat czołgi?
bonusy bonusami ale odrobina zdrowego rozsądku też się czasami przydaje...
 
Taki zestaw wybrałam jaki zobaczyłam na screenach zaprezentowanych przez Bryfta, tam czołgi dawały sobie radę. Więc mój zdrowy rozsądek wybrał to co oczy zobaczyły.
 

DeletedUser4259

Guest
zaginął gdzieś Twój screen, wieć pozwoliłem go sobie dodać:

argonautka.jpg

nie widziałem "screen'ów prezentowanych przez Bryfft'a", ale jeśłi ktoś wygrał takim właśnie zestawem, to na pewno używał własnego zdrowego rozsądku... a Ty pewnie chciałaś podjechać czołgami do jegrów poutykanych w lasach i załatwić ich "dotykowo"... dając im czas wystarczający do wystrzelania tych czołgów - nie prościej było "kazać" wyjść im z lasu i wykończyć w szczerym polu?
 
Masz na myśli jegrów zapewne... Może wybrałam zły zestaw przedpotopowych jednostek... ale na pewno tubylców z "ameryki" i grenadierów czołgi pokonały... ;) Spróbuję jutro rzucić się na inny oddział, mniej kłopotliwy, choć przy końcówce mapy już takich nie ma za bardzo... Więc czym mam pokonać taki oddział ? Tylko niech mi nikt nie mówi, że mam go wykupić -.-
 

DeletedUser4259

Guest
aha, dopiero ślepy riki zauważył jeszcze jedną rzecz: a dlaczego działa zostały prawie nietknięte?? przecież to najgorszy wróg czołgów...
 
Jeśli nie potrafisz ich pokonać zboostowanymi jednostkami z Twojej epoki, to przejdź do wyższej i użyj lepszych.

Przykładowo, test przeprowadzony kilkadziesiąt minut temu przez mojego kolegę z Finlandii na naszym serwerze testowym (ta sama wersja gry, którą teraz mamy). Miał też podobne wątpliwości co do balansu, ale pokusił się o chłodne podejście.
Użył kompletnie pozbawionych wszelakich bonusów jednostek z ery postępowej (żadnych Pereł czy innych budynków modyfikujących staty jednostek) podbijając prowincje z epoki przemysłowej. No więc jedna epoka różnicy.

Okazało się, że nie tylko da się to zrobić, ale w niektórych prowincjach te walki (z przeciwnikami posiadającymi silne bonusy!) nie stanowią wcale jakiegoś wielkiego wyzwania:

View attachment 1419
View attachment 1420
View attachment 1421
View attachment 1422
View attachment 1423


Tak więc mając bonusy z Pereł tym bardziej powinno dać się je przejść "na lajcie".

Czyli co ? Jak walczyć panie premierze, jak walczyć ? ;)
 

DeletedUser4259

Guest
nie, absolutnie masz go nie negocjować
a zestaw Ci napiszę, gdy poznam pełny skład Twojej armii (ale to już po południu, bo obowiązki wzywają ;/)
 
aha, dopiero ślepy riki zauważył jeszcze jedną rzecz: a dlaczego działa zostały prawie nietknięte?? przecież to najgorszy wróg czołgów...

Widać Twoja ślepota nie jest taka najgorsza w takim wypadku...
A skąd ja do jasnego gromu mam wiedzieć co jest najgorszym wrogiem czołgu ? Historia mówi, że drugi czołg czy mina przeciwpancerna a tu, że działo odtylcowej z czasów powstania styczniowego... Widać mało jeszcze wiem o FoE 0_o

- - - Zaktualizowano - - -

nie, absolutnie masz go nie negocjować
a zestaw Ci napiszę, gdy poznam pełny skład Twojej armii (ale to już po południu, bo obowiązki wzywają ;/)

Będę wdzięczna jeśli ktoś mi w końcu pomoże się pozbierać po uszczupleniu bonusów :)
 

DeletedUser4259

Guest
btw: w tych "cytowanych" wyżej przez Ciebie screen'ach chyba nie ma "Twojego zestawu", albo riki nadal niedowidzi :D

naprawdę spadam, będę po 14-tej, baju :)
 

DeletedUser7112

Guest
Argonautko,

odsyłam do Poradnika dla Początkujących.
Czytaj opisy jednostek.
Porażka którą rozpamiętujesz to efekt albo niewiedzy albo nieudolności.
 

DeletedUser9148

Guest
A skąd ja do jasnego gromu mam wiedzieć co jest najgorszym wrogiem czołgu ? Historia mówi, że drugi czołg czy mina przeciwpancerna a tu, że działo odtylcowej z czasów powstania styczniowego... Widać mało jeszcze wiem o FoE 0_o

Oj mało wiesz;)

Niedługo może się okazać, że wg. twórców FoE najgroźniejszym wrogiem czołgu jest .........włócznik, a procarz to już prawdziwy miotacz gehenny :D

Ps. Zmiany wartości bonusów graczy bez zmiany bonusów wojsk "automatycznych" to IDIOTYZM NIE MAJĄCY ODZWIERCIEDLENIA W ŻADNEJ PŁASZCZYŹNIE REALNEJ i jedyna rzecz jaka mogła by ten idiotyzm naprawić to zmniejszenie ( urealizowanie ) bonusów "automatycznych".
 

DeletedUser625

Guest
puacz, puacz i jeszcze raz puacz (tak ten błąd jest celowy). Walka w FoE odbywa się na zasadzie "kamień, papier, nożyce". W opisie każdej jednostki masz napisane jakiego jest typu i jakim jednostkom robi największe kuku oraz od kogo najbardziej dostaje wciry. Wystarczy najechać, sprawdzić i dobrać jednostki właściwie. Ot cała strategia.
 

DeletedUser9148

Guest
puacz, puacz i jeszcze raz puacz (tak ten błąd jest celowy). Walka w FoE odbywa się na zasadzie "kamień, papier, nożyce". W opisie każdej jednostki masz napisane jakiego jest typu i jakim jednostkom robi największe kuku oraz od kogo najbardziej dostaje wciry. Wystarczy najechać, sprawdzić i dobrać jednostki właściwie. Ot cała strategia.


Opowiadasz pierdoły jak najarane dziecko......
Jeżeli czołgi i działa samobieżne są roznoszone w pył przez szaserów i działa odtylcowe to sory ale żadnej logiki w tym nie ma.
 

DeletedUser625

Guest
A ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem i puaczesz. Wcale nie dziwne że szaserzy rozwalają czołgi, bo mają bonus do ataku na jednostki ciężkozbrojne (czyli uwaga Czołgi to są jednostki ciężkozbrojne). A jeśli chodzi o artylerię to zawsze i w każdej epoce szybko ginęła, dlatego trzeba ją chronić, a nie wysuwać na przód.
 
Status
Zamknięty.
Do góry