Zmiana godziny dziennego podsumowania GvG - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser13657

Guest
Dzieki za posłuchanie większości:)
Funkcja makro będzie ciężka do zniwelowania bo masz dwa osobne sygnały puszczone w neta. Zastompic je można zgraną ekipom co ma wyznaczone zadania i pilnuje;)
 

DeletedUser14806

Guest
Godzina 20 wraca i koniec kropka:) gvg sie ozywi i wroci dotychczasowy porządek ;P
 

DeletedUser3255

Guest
Ważna zmiana na lepsze ...ale zmiana na 10:00 też była ważna ... bo zrobiona bez zapowiedzi i straciły tylko te gildie, które coś miały :) ...a tłumaczenie poprzedniej zmiany jaki powrotu do 20:00 można najdelikatniej pocenić na enigmatyczne:) ...
1. ponad tydzień temu dość niespodziewanie zmieniliśmy godzinę dziennego podsumowania GvG z 20:00 na 10:00.

ad1. dlaczego niespodziewanie ? i dla kogo niespodziewanie ? ... taka operacja wymaga decyzji i pracy, więc był czas aby dać znać graczom o zmianie wcześniej :)

2. Zmiana ta pozwoliła nam przyjrzeć się dokładniej działaniu gry i krótkoterminowo zapewnić jej zadowalającą wydajność.

ad2.Bez zmiany nie mogliście popatrzeć na lagi i jakość serwerów ? ... zadowalajaca dla kogo wydajność ? bo ja nie odczułem :) ...chyba, że w tym krótkoterminowym czasie spałem ;) ...choć ludzie wiedza że licho nie spi ale może być zlagowany ;)

3. Odkryliśmy, że problemy z dostępem do gry były spowodowane przez pewne głębiej ukryte niedociągnięcia

ad 3. dzięki temu ? Odkryliśmy ? ..problemy ? spowodowane przez głębiej ukryte co ? ... niedociagnięcia ? skoro tak to czyje ? ....

4. które nałożyły się z wysoką aktywnością Graczy związaną z trwającym eventem.

ad 4. albo niedociagnięcia albo za dużo ludzi na lichym serwerze, bez zmiany było wiadomo, że był event :)

5. Udało nam się odizolować te konkretne problemy, co daje nam ponownie pewną swobodę ruchu.

ad 5. odizolować ? ..od kogo lub od czego ? ... ale skoro konkretne problemy to dlaczego taka tajemnica z napisaniem wprost o co chodzi ? ... własnie :) ...co daje Wam swobodę ruchu ? ...kasowanie postów;) ...
zapytam: pewna swoboda zostało użyte w sensie : pewniak czy w sensie że coś tam może się odbędzie ? ;)

6. Z Waszych komentarzy jasno wynikało, iż nie popieracie przeprowadzonej zmiany i wolelibyście, aby dzienne podsumowanie odbywało się o 20:00. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przywróceniu dziennego podsumowania na godzinę 20:00, która wydaje się być preferowaną przez większość Graczy. Zmiana nastąpi 24 września. Oznacza to, że tego konkretnego dnia, odbędą się dwa podsumowania - jedno (ostatnie już) o 10:00 i drugie o 20:00.

ad6. CHWAŁA Wam za to, że daliście prawie 2 doby aby w środku tygodnia znów ustawiać strategię w innym kierunku :) ...całuję stópki :)

7. Niestety, nie oznacza to, że problemy z wydajnością gry w okolicy godziny dziennego podsumowania zostały rozwiązane.

ad 7. czyli po co były zmiany ? i czy dały konkretne efekty oprócz tych zwiazanych z zamieszaniem ( rozumiem politykę INNO - dynamika gry i tracenie oraz zyskiwanie sektorów oraz kupowanie diaxów)

8. Wciąż będziemy pracować nad usprawnieniami w tej kwestii

ad 8 . słowo Wciąż nie pasuje do sytuacji :) .. słowo zaczniemy jest bardziej adekwatne :)

9. mamy nadzieję, że już w ciągu najbliższych tygodni będziemy mogli przekazać Wam więcej informacji na ten temat.

ad 9. Przeczy 8 ... czyli zaczniemy pracować i jak ustalimy co i jak to damy znać lub nie ...miejmy nadzieję że damy ;)

10. Na ten moment, ponieważ udało się pozbyć zagrożenia , które nas niepokoiło

ad 10. czyli problem rozwiazany ? ... nie "kumam" ...chyba że zmiana była dla tworców gry a nie dla graczy ... myślę, że tak ... co niżej sami potwierdzacie :)

11. zgodnie z Waszymi życzeniami, wracamy do preferowanej przez Was godziny dziennego podsumowania.

ad11. zagrożenie dla INNO minęło to można z życzeniami graczy Ich posłuchać ...ale jak zagrożenie dla graczy to maja Cię w nosie ...lub niżej ;)

12. Jeżeli macie pytania na temat tej zmiany, zachęcamy do kontaktu z Obsługą gry. Czekamy na Wasze komentarze w odpowiednim temacie

ad12. ... mam wiele pytań ... ale nie mam zaufania do obsługi gry ... bp nawet jak tylko zamieszcam komentarz to ktoś tnie mi posty tak aby nie miały sensu a zostawia obraźliwego dla mnie posta do którego się odnoszę ... więc prosze nie pisac o czekaniu na komentarze ...poszmy otwarcie: czekamy na przychylne komentarze :)

. . .. . .

Najważniejsze pytanie: Po co i dlaczego były te zmiany ? i czy w czymkolwiek pomogły ? ....jeżeli tak to w czym ? ... bo pisanie takich tekstów przez obsługe gry obraża mnie ... traktujecie graczy jak idiotów ... niestety część z nas umie czytać ze zrozumieniem i umie wyciagać wnioski oraz analizować .... lepiej było napisac : bla bla ..coś tam, gdzieś tam w tym onym :) ...miało by to większy sens :)
 

Fatherland

Książę
Ważna zmiana na lepsze ...ale zmiana na 10:00 też była ważna ... bo zrobiona bez zapowiedzi i straciły tylko te gildie, które coś miały :) ...a tłumaczenie poprzedniej zmiany jaki powrotu do 20:00 można najdelikatniej pocenić na enigmatyczne:) ...
1. ponad tydzień temu dość niespodziewanie zmieniliśmy godzinę dziennego podsumowania GvG z 20:00 na 10:00.

ad1. dlaczego niespodziewanie ? i dla kogo niespodziewanie ? ... taka operacja wymaga decyzji i pracy, więc był czas aby dać znać graczom o zmianie wcześniej :)

2. Zmiana ta pozwoliła nam przyjrzeć się dokładniej działaniu gry i krótkoterminowo zapewnić jej zadowalającą wydajność.

ad2.Bez zmiany nie mogliście popatrzeć na lagi i jakość serwerów ? ... zadowalajaca dla kogo wydajność ? bo ja nie odczułem :) ...chyba, że w tym krótkoterminowym czasie spałem ;) ...choć ludzie wiedza że licho nie spi ale może być zlagowany ;)

3. Odkryliśmy, że problemy z dostępem do gry były spowodowane przez pewne głębiej ukryte niedociągnięcia

ad 3. dzięki temu ? Odkryliśmy ? ..problemy ? spowodowane przez głębiej ukryte co ? ... niedociagnięcia ? skoro tak to czyje ? ....

4. które nałożyły się z wysoką aktywnością Graczy związaną z trwającym eventem.

ad 4. albo niedociagnięcia albo za dużo ludzi na lichym serwerze, bez zmiany było wiadomo, że był event :)

5. Udało nam się odizolować te konkretne problemy, co daje nam ponownie pewną swobodę ruchu.

ad 5. odizolować ? ..od kogo lub od czego ? ... ale skoro konkretne problemy to dlaczego taka tajemnica z napisaniem wprost o co chodzi ? ... własnie :) ...co daje Wam swobodę ruchu ? ...kasowanie postów;) ...
zapytam: pewna swoboda zostało użyte w sensie : pewniak czy w sensie że coś tam może się odbędzie ? ;)

6. Z Waszych komentarzy jasno wynikało, iż nie popieracie przeprowadzonej zmiany i wolelibyście, aby dzienne podsumowanie odbywało się o 20:00. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przywróceniu dziennego podsumowania na godzinę 20:00, która wydaje się być preferowaną przez większość Graczy. Zmiana nastąpi 24 września. Oznacza to, że tego konkretnego dnia, odbędą się dwa podsumowania - jedno (ostatnie już) o 10:00 i drugie o 20:00.

ad6. CHWAŁA Wam za to, że daliście prawie 2 doby aby w środku tygodnia znów ustawiać strategię w innym kierunku :) ...całuję stópki :)

7. Niestety, nie oznacza to, że problemy z wydajnością gry w okolicy godziny dziennego podsumowania zostały rozwiązane.

ad 7. czyli po co były zmiany ? i czy dały konkretne efekty oprócz tych zwiazanych z zamieszaniem ( rozumiem politykę INNO - dynamika gry i tracenie oraz zyskiwanie sektorów oraz kupowanie diaxów)

8. Wciąż będziemy pracować nad usprawnieniami w tej kwestii

ad 8 . słowo Wciąż nie pasuje do sytuacji :) .. słowo zaczniemy jest bardziej adekwatne :)

9. mamy nadzieję, że już w ciągu najbliższych tygodni będziemy mogli przekazać Wam więcej informacji na ten temat.

ad 9. Przeczy 8 ... czyli zaczniemy pracować i jak ustalimy co i jak to damy znać lub nie ...miejmy nadzieję że damy ;)

10. Na ten moment, ponieważ udało się pozbyć zagrożenia , które nas niepokoiło

ad 10. czyli problem rozwiazany ? ... nie "kumam" ...chyba że zmiana była dla tworców gry a nie dla graczy ... myślę, że tak ... co niżej sami potwierdzacie :)

11. zgodnie z Waszymi życzeniami, wracamy do preferowanej przez Was godziny dziennego podsumowania.

ad11. zagrożenie dla INNO minęło to można z życzeniami graczy Ich posłuchać ...ale jak zagrożenie dla graczy to maja Cię w nosie ...lub niżej ;)

12. Jeżeli macie pytania na temat tej zmiany, zachęcamy do kontaktu z Obsługą gry. Czekamy na Wasze komentarze w odpowiednim temacie

ad12. ... mam wiele pytań ... ale nie mam zaufania do obsługi gry ... bp nawet jak tylko zamieszcam komentarz to ktoś tnie mi posty tak aby nie miały sensu a zostawia obraźliwego dla mnie posta do którego się odnoszę ... więc prosze nie pisac o czekaniu na komentarze ...poszmy otwarcie: czekamy na przychylne komentarze :)

. . .. . .

Najważniejsze pytanie: Po co i dlaczego były te zmiany ? i czy w czymkolwiek pomogły ? ....jeżeli tak to w czym ? ... bo pisanie takich tekstów przez obsługe gry obraża mnie ... traktujecie graczy jak idiotów ... niestety część z nas umie czytać ze zrozumieniem i umie wyciagać wnioski oraz analizować .... lepiej było napisac : bla bla ..coś tam, gdzieś tam w tym onym :) ...miało by to większy sens :)

Hehe, muszę przyznać iż czekałem długo na post tego typu, jak na prawdziwki we wrzesniu;) ... gra już dawien dawna straciła (dla graczy) przez pewne decyzje i kierunek działań (tu np. czytamy w doskonałych wnioskach licha) że aż mi sie od pewnego momentu odechciewa... I widzę po A że to już nie tylko mi. Diaxy... u mnie już ich nie będzie. Z postem się zgadzam, dobrze ze licho napisał, bo mi się już zwyczajnie nie chce pisać tutaj, dobrze wyręczył;), więc zacytuję. Może cytatu nie skasuja;) ... Ludzie niektórzy tutaj grają od początku maja 12, widzą i myślą. Nie jesteśmy idiotami... Kto się boi pisać prawdę? Ten kto ma coś na sumieniu? Czemu tak motacie - pytanie retoryczne, bo niektórzy doskonale wiedzą już się poznali... Różne gry były, są, ale takie jaja to widzę tylko tutaj. ... Czekamy na nową epokę i eventy, bez diamentów;)
 

DeletedUser3

Guest
@el_licho, sorry, ale w Twoim poście jest wiele wniosków z kosmosu. Oraz standardowe wypowiadanie się z pozycji "ja wiem", podczas, gdy tak naprawdę wyraźnie nie wiesz. Nie Ty pierwszy i pewnie też nie ostatni.
Wybiorę trudniejszą drogę i zamiast skasować te herezje, po prostu wyprostuję Twoje teorie, może przynajmniej ktoś przeczyta.



1. ponad tydzień temu dość niespodziewanie zmieniliśmy godzinę dziennego podsumowania GvG z 20:00 na 10:00.

ad1. dlaczego niespodziewanie ? i dla kogo niespodziewanie ? ... taka operacja wymaga decyzji i pracy, więc był czas aby dać znać graczom o zmianie wcześniej
Niespodziewanie dla wszystkich. Jak pamiętasz (a może nie?), dzień wcześniej, w czwartek, mieliśmy poważne problemy z serwerami, co spowodowało, że gracze mieli problem z dostaniem się do gry, a ludzie pracowali do późnej nocy by to naprawić. Nie mogliśmy pozwolić, aby to się powtórzyło następnego dnia i potem znowu, więc decyzja została podjęta szybko i błyskawicznie wprowadzona.
Nie, nie było czasu, aby dać znać wcześniej.

2. Zmiana ta pozwoliła nam przyjrzeć się dokładniej działaniu gry i krótkoterminowo zapewnić jej zadowalającą wydajność.

ad2.Bez zmiany nie mogliście popatrzeć na lagi i jakość serwerów ? ... zadowalajaca dla kogo wydajność ? bo ja nie odczułem ...chyba, że w tym krótkoterminowym czasie spałem ...choć ludzie wiedza że licho nie spi ale może być zlagowany
Zmiana pomogła na tyle, że bez paniki nasi ludzie mogli spokojni spojrzeć i stwierdzić, że to nie samo dzienne przeliczenie było problemem (było jednym z czynników, ale nie podstawowym problemem). Problem leżał gdzie indziej. Jak dało się zauważyć, gra już nie padała, ale też nadal prędkością działania wieczorem nie powalała.

3. Odkryliśmy, że problemy z dostępem do gry były spowodowane przez pewne głębiej ukryte niedociągnięcia

ad 3. dzięki temu ? Odkryliśmy ? ..problemy ? spowodowane przez głębiej ukryte co ? ... niedociagnięcia ? skoro tak to czyje ? ....
Tak, dzięki temu. Tak. Tak. Tak. Tak. No przecież nie Graczy chyba...

4. które nałożyły się z wysoką aktywnością Graczy związaną z trwającym eventem.

ad 4. albo niedociagnięcia albo za dużo ludzi na lichym serwerze, bez zmiany było wiadomo, że był event
Jedno i drugie. Jest wyraźnie napisane, nie szukaj drugiego (trzeciego, czwartego, piątego) dna, tam gdzie go nie ma.

ad 5. odizolować ? ..od kogo lub od czego ? ... ale skoro konkretne problemy to dlaczego taka tajemnica z napisaniem wprost o co chodzi ? ... własnie ...co daje Wam swobodę ruchu ? ...kasowanie postów ...
zapytam: pewna swoboda zostało użyte w sensie : pewniak czy w sensie że coś tam może się odbędzie ?
Nie widzę związku z kasowaniem postów. Kasować możemy, to co uznamy za stosowne (i tak zostanie czy to się komuś podoba, czy nie).
Tajemnicy nie ma, jest problem w innym obszarze gry (interakcje między Graczami). W następnych tygodniach problem powinien być rozwiązany.

6. Z Waszych komentarzy jasno wynikało, iż nie popieracie przeprowadzonej zmiany i wolelibyście, aby dzienne podsumowanie odbywało się o 20:00. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przywróceniu dziennego podsumowania na godzinę 20:00, która wydaje się być preferowaną przez większość Graczy. Zmiana nastąpi 24 września. Oznacza to, że tego konkretnego dnia, odbędą się dwa podsumowania - jedno (ostatnie już) o 10:00 i drugie o 20:00.

ad6. CHWAŁA Wam za to, że daliście prawie 2 doby aby w środku tygodnia znów ustawiać strategię w innym kierunku ...całuję stópki
Nie ma sprawy, obejdzie się bez pocałunków.

7. Niestety, nie oznacza to, że problemy z wydajnością gry w okolicy godziny dziennego podsumowania zostały rozwiązane.

ad 7. czyli po co były zmiany ? i czy dały konkretne efekty oprócz tych zwiazanych z zamieszaniem ( rozumiem politykę INNO - dynamika gry i tracenie oraz zyskiwanie sektorów oraz kupowanie diaxów)
Ponownie - wyraźnie bardzo mało rozumiesz.
Po co były zmiany - odpowiedź w 1.

8. Wciąż będziemy pracować nad usprawnieniami w tej kwestii

ad 8 . słowo Wciąż nie pasuje do sytuacji .. słowo zaczniemy jest bardziej adekwatne
Nie, słowo "wciąż" jest prawidłowe.

9. mamy nadzieję, że już w ciągu najbliższych tygodni będziemy mogli przekazać Wam więcej informacji na ten temat.

ad 9. Przeczy 8 ... czyli zaczniemy pracować i jak ustalimy co i jak to damy znać lub nie ...miejmy nadzieję że damy
To, że będziemy pracować, nie implikuje faktu, że będziemy w stanie dać znać.

10. Na ten moment, ponieważ udało się pozbyć zagrożenia , które nas niepokoiło

ad 10. czyli problem rozwiazany ? ... nie "kumam" ...chyba że zmiana była dla tworców gry a nie dla graczy ... myślę, że tak ... co niżej sami potwierdzacie
Napisaliśmy wyraźnie, że nie jest rozwiązany. Wiemy, w którym obszarze leży przyczyna i możemy jej unikać aż do czasu właściwej naprawy. W tym sensie zagrożenie jest zażegnane.

11. zgodnie z Waszymi życzeniami, wracamy do preferowanej przez Was godziny dziennego podsumowania.

ad11. zagrożenie dla INNO minęło to można z życzeniami graczy Ich posłuchać ...ale jak zagrożenie dla graczy to maja Cię w nosie ...lub niżej
Nie masz racji co do tego, gdzie Cię mam. Natomiast masz rację w drugiej kwestii: gdyby zagrożenie dla stabilności gry nie minęło, nie byłoby mowy o przywróceniu godziny 20.

12. Jeżeli macie pytania na temat tej zmiany, zachęcamy do kontaktu z Obsługą gry. Czekamy na Wasze komentarze w odpowiednim temacie

ad12. ... mam wiele pytań ... ale nie mam zaufania do obsługi gry ... bp nawet jak tylko zamieszcam komentarz to ktoś tnie mi posty tak aby nie miały sensu a zostawia obraźliwego dla mnie posta do którego się odnoszę ... więc prosze nie pisac o czekaniu na komentarze ...poszmy otwarcie: czekamy na przychylne komentarze
Piszesz na tyle agresywnie, że wypadałoby to faktycznie skasować i nie tracić nerwów, ale poświęciłeś jednak chwilę na to, aby się naprodukować, więc odwdzięczyłem się tym samym.

Najważniejsze pytanie: Po co i dlaczego były te zmiany ? i czy w czymkolwiek pomogły ? ....jeżeli tak to w czym ? ... bo pisanie takich tekstów przez obsługe gry obraża mnie ... traktujecie graczy jak idiotów ... niestety część z nas umie czytać ze zrozumieniem i umie wyciagać wnioski oraz analizować .... lepiej było napisac : bla bla ..coś tam, gdzieś tam w tym onym ...miało by to większy sens
W przyszłości nie trać więc czasu i nie czytaj, skoro jest to poniżej Twojego poziomu :).
 

DeletedUser13596

Guest
W przyszłości nie trać więc czasu i nie czytaj, skoro jest to poniżej Twojego poziomu :).

Bryfft, sądzę że nerwowa reakcja jest niepotrzebna.

Wkurzenie graczy na nagłe zmiany ma pewne uzasadnienie - w końcu niektórzy naprawdę poświęcają tutaj kupę wolnego czasu na strategię GvG. Mimo wszystko uważam el licho że odrobinę przesadzasz. Ja oczywiście także uważam, że źle się stało jak się stało. Ale można to napisać lepszym językiem.

Oczywiście polski support nie jest właściwym adresatem przynajmniej części krytyki, bo decyzje podejmują developerzy z Hamburga. Łatwo można było przewidzieć, że zmiana godziny przeliczenia będzie złą decyzją i dobrze że została ona zmieniona. Wiem z własnego doświadczenia, że czasami podejmuje się trudne i niepopularne decyzje, można jednak było od razu napisać, że jest to wynik awarii i konieczna była tymczasowa zmiana. Myślę, że afera byłaby mniejsza, gdyby z góry było wiadomo że sytuacja prędzej czy później wróci do normy i gdyby nie udawać że "nic się nie stało, a niektórzy nawet zyskają". Czasem lepiej przyznać się do błędu niż się pogrążać (i to apel do developerów, a niekoniecznie do supportu PL). Dla mnie sytuacja od początku była jasna i czytelna. Natomiast co do poniektórych graczy apeluję o większy dystans - to tylko gra!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Nie ma tu żadnych nerwów.
Irytacja Graczy naturalnie jest uzasadniona, lecz muszę wyprostować ponownie jedną rzecz: żadni developerzy nie podejmują decyzji. Developerzy kodują. Decyzje podejmuje kierownictwo projektu (mają różny background zawodowy).

Niestety nie istniała możliwość ogłoszenia, że jest to sytuacja tymczasowa. To, że można wrócić do poprzedniej godziny stało się jasne dopiero w kilka dni później.
 

DeletedUser14806

Guest
No i dobrze sie stało ze sie poukładało ;) teraz mogli by sie wziąść za to aby wrócic do oblęzeń które można zakładać tylko wtedy jak mamy na to wojsko , a nie oblezenia za 10 surowca zakładane w nieskonczonosc bo wojska i tak nie trzeba;P To powinno wrocic do stanu pierwotnego.
 
Do góry