Zmiana godziny dziennego podsumowania GvG - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

Auksacer

Wicehrabia
Czy to aby na pewno dobrze przemyślana zmiana? O 10:00 najwięcej ludzi pracuje, uczy się, nie ma dostępu do kompa i właśnie wtedy będą opadać tarcze, będzie najwięcej się działo. Ta nieliczna grupa Graczy, którzy nie pracują, nie uczą się o 10:00, będzie mogła się zebrać i poodbierać łatwo sektory, tym gildią, gdzie Gracze akurat wtedy pracują lub uczą się:D No bo przecież nie będzie żadnego oporu;) A potem na wieczór ludzie wracają z pracy i budzą się z ręką w nocniku bez sektorów i zablokowani przez tarcze:D Wszystko to dzięki 5 śmiałkom, którzy mając czas o 10:00 bez żadnego oporu pozajmowali sobie sektory;) Dobrze też zwerbować do gildii jakiś Graczy przebywających w innej strefie czasowej - oni mogą wiele pozmieniać na mapach GvG:)

Czy to aby na pewno dobrze zbalansowana zmiana? Czy InnoGames nie powinno tego dokładniej przemyśleć i zastosować jakieś inne rozwiązanie? Czy to nie będzie zmiana faworyzująca pewną grupę gildii posiadających odpowiednią grupę Graczy?

Muszę jeszcze to przemyśleć, bo do końca nie wiem nawet co o tym myśleć;)
 
Ostatnia edycja:

krzysw

Wicehrabia
jak dla mnie to świetna wiadomość bo wieczorami mnie nigdy nie było, a o 10.00 raczej zawsze będę :D
 

Auksacer

Wicehrabia
Ooo, no to gildie będą się o Ciebie biły:D Jesteś jak ten biały kruk;) Wystarczy, że w CV napiszesz sobie "Dostępny o 10:00" i nie opędzisz się od zaproszeń do gildii:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2776

Guest
Czyli teraz serwery beda padaly rano a nie wieczorem?
 

Auksacer

Wicehrabia
Czyli teraz serwery beda padaly rano a nie wieczorem?

Możliwe, że nie. Myślę, że to właśniee dlatego, że podczas podsumowania dziennego o 10:00 będzie mniej Graczy "dobijało się" na FoE, więc serwery nie będą tak obciążone. Wieczorem o 20:00 jest najwięcej ludzi i jak logowali się na FoE w tym samym czasie plus jeszcze właśnie było to podsumowanie to serwery mogły nie wydalać;) Poza tym o 10:00 możliwe, że InnoGames ma więcej pracowników dostępnych i mogą szybciej interweniować. Tylko, że to takie bardziej rozwiązanie techniczne, jednak wydaje mi się, że do końca nieprzemyślane pod kątem rozgrywki w GvG;)

Inne rozwiązanie? Znaczy co, wydajniejsze serwery? :haha:

Inne rozwiązanie? Nie trzeba od razu wydajniejszych serwerów. Może jakoś rozdzielić opadanie tarcz z liczeniem potencjału. Tak, żeby w trakcie dziennego podsumowania serwery nie musiały tyle przeliczać. Pewnie znajdzie się jeszcze kilka innych prostych rozwiązań, wystarczy pomyśleć, wystarczy chcieć;)

Ta zmiana wydaje mi się nieprzemyślana, taka "na już", na byle jak. Akurat dzień po większej awarii serwerów, jakby pod wpływem emocji, jakby w pośpiechu;) A przecież takich awarii jak wczoraj nie ma za często:) Nie na tyle często, żeby całe GvG wywracać do góry nogami:D

Ale czekam na dalsze opinie Graczy. Może jakieś racjonalne opinie przekonają mnie do tej zmiany, wskażą mi jej jasną stronę:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7520

Guest
Jak widać innogames nie stać na ulepszenie serwerów, bo zarobienie 100mln euro w 3 lata na samym foe to zdecydowanie za mało...
 

DeletedUser475

Guest
Jestem zdecydowanie przeciwny zmiany godziny rozliczania na 10-tą rano.
Zniechęcicie graczy do GVG ponieważ najwięcej walk odbywa się zaraz po podsumowaniu.
A chciałbym zauważyć, że o tej godzinie większość osób jest w pracy albo szkole, a co za tym idzie .... nie będą mogli walczyć.
Jak zmieniacie godzinę na 10-tą rano to skasujcie naliczanie gild z GVG. Bo traci to sens.
I wróćcie do starego naliczania z pkt graczy.
Wtedy będzie to uczciwe. Bo na obecną chwilę patrzycie jednostronnie. WAM nieopowiada godzina kiedy jest najwięcej osób na grze tylko chcecie wprowadzić taką gdzie jest tylko 20%.
Zmieńcie po prostu sposób naliczania pkt dla gildii - a wtedy GVG nie będzie istotna.
Bo jak się domyślam to najistotniejsza w tej chwili część gry.
Może wtedy serwery zaczną działać normalnie.
pozdr.
 

DeletedUser6771

Guest
Haha ta gra się coraz bardziej stacza :) Zamiast poprawić wydajność serwerów(co nie stać was? przecież nie tak dawno chwaliliście się tak wielkim zarobkiem) lub zmienić w odpowiedni sposób kod gry, żeby nie muliło to jedzie się w... z graczami :) Proponuje zmienić najlepiej na godzinę 3 w nocy wtedy już napewno nie będzie obłożenia na serwerach bo teraz jeszcze może się okazać, że jednak ludzie będą wchodzić o 10 i znowu będzie wstyd jak wam padną serwery. Najlepiej jednak pójdzicie o krok dalej po co jakieś podsumowanie i tarcze zlikiwdujcie to. Dzięki temu gracze szybko wybiją swoje armię które zalegają im w tysiącach w inwetarzu skutecznie spowalniając serwery :)
 

bartekmod

Książę
Mam mieszane uczucia co do tej godziny... chociaż tak naprawdę na każdą godzinę można by ponarzekać

20:00 - zdecydowanie nieodpowiednia, wiele programów w TV, ludzie nie zdążą wrócić do domów ze spotkań ze znajomymi, albo już zaczną "bifory" przed imprezami, chcą spędzić wieczór w gronie rodzinnym a nie na grze..

10:00 - większości nie ma, uczą się, są w pracy, po nocnej zmianie nie zdążą wstać, po imprezie nie zdążą wstać i wytrzeźwieć, lub zwykłe śpiochy też nie zdążą wstać (sam w tym miesiącu 2 razy wstałem po 10)

dajcie mi godzinę a wypiszę litanię narzekań :p

takie propozycje by opadanie tarcz z liczeniem potencjału rozdzielić brzmią dobrze, ja bym nawet rozdzielił godz opadania tarcz na poszczególnych światach, przykładowo: A-17, B-18, C-19, D-20, E-21, F-22, G-23 - przecież nie da się upilnować wszystkich światów na raz i potem w niektórych światach narzekają że mnie nie było, gdy wojowałem na innym ;)
 

DeletedUser

Guest
Fakt wiele osób o 10 jest w pracy czy w szkole ale co mają powiedzieć osoby, które o 22 kończyły dopiero prace albo szły na tą godzinę na nocki albo po prostu szykowały się do spania bo na 4/5 musiały wstać? Sytuacja się odwróciła i teraz oni będą mogli swobodnie zająć się walkami.
Jaka to by nie była godzina zawsze komuś nie będzie pasować, a GvG już jest w kwestii gildii aby się zgrać i pilnować swoich sektorów, wcześniej przewagę miały nocne marki teraz sytuacja się odwróci.
Dla mnie zmiana na tą godzinę to plus, osobiście mam więcej możliwości rano niż w nocy. :)
 

DeletedUser9286

Guest
szkoda ze dzienne podsumowanie zostalo przniesione wystrczylo zmienic czas przeliczenia zrzutu z gry ,ktory pozeral moc serwera a teraz to samo bedzie o godzinie 10 rano

team FoE rzucil ogryziono kosc dla graczy mniejsza ilosc ludzi bedzie o tej porze na serwerach a co za tym idzie mniej zgloszen o lagach na przeliczeniu i mozliwe mniejsze lagi co dopiero sie okaze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13205

Guest
Jestem zdecydowanie przeciwny zmiany godziny rozliczania na 10-tą rano.
Zniechęcicie graczy do GVG ponieważ najwięcej walk odbywa się zaraz po podsumowaniu.
A chciałbym zauważyć, że o tej godzinie większość osób jest w pracy albo szkole, a co za tym idzie .... nie będą mogli walczyć.
Jak zmieniacie godzinę na 10-tą rano to skasujcie naliczanie gild z GVG. Bo traci to sens.
I wróćcie do starego naliczania z pkt graczy.
Wtedy będzie to uczciwe. Bo na obecną chwilę patrzycie jednostronnie. WAM nieopowiada godzina kiedy jest najwięcej osób na grze tylko chcecie wprowadzić taką gdzie jest tylko 20%.
Zmieńcie po prostu sposób naliczania pkt dla gildii - a wtedy GVG nie będzie istotna.
Bo jak się domyślam to najistotniejsza w tej chwili część gry.
Może wtedy serwery zaczną działać normalnie.
pozdr.

Dobrze powiedziane. Stanowcze NIE dla tej zmiany czy jak to tam się nazywa :p
 

DeletedUser12453

Guest
Najprościej pozbyć się problemu zamiast nad nim popracować ale cóż nie wymagajmy za wiele.....

Najbardziej sprawiedliwym systemem było by aby co dzień/tydzień następowało przesuniecie podsumowania np. o 1h czy 4h do przodu lekko by to utrudniło grę ;D
 

DeletedUser11123

Guest
... wcześniej przewagę miały nocne marki teraz sytuacja się odwróci.
Dla mnie zmiana na tą godzinę to plus, osobiście mam więcej możliwości rano niż w nocy. :)


Jakie w nocy? Jakie nocne marki? Na młot i cęgi przeliczenie było o 20 a nie o północy. Zastanów się co piszesz człowieku.
Dla każdego kto bierze udział w GvG oczywistym jest, jakie znaczenie ma godzina przeliczenia/zdjęcia blokad. Przenosząc to na godzinę 10.00, kiedy 75% jest w pracy/w szkole, wysyłacie sygnał "wam już dziękujemy". Proszę mi tylko nie wypisywać głupot typu: "a GvG już jest w kwestii gildii aby się zgrać i pilnować swoich sektorów". Sugerujecie wagary, czy też zmiany godzin pracy, bo serwery Inno nie dają rady albo też nie oni nie potrafią sprawić żeby dawały radę?
 

DeletedUser3

Guest
Dzięki za feedback! :)

Wiemy, że nie wszyscy są fanami zmiany (zresztą nie spodziewaliśmy się samych pozytywnych komentarzy) i rozumiemy, że niektórym może to pokrzyżować nieco wojenne plany.
Z drugiej strony wiemy też jak to wygląda od strony technicznej - kwestia wydolności naszych serwerów naturalnie ma tutaj duże znaczenie. Gra ma już ponad 3 lata, ale nie traci wcale na popularności - wieczorem obciążenie jest bardzo duże. Przez wiele miesięcy funkcjonowania GvG działało to lepiej albo gorzej, jednak teraz doszliśmy do punktu, gdzie po prostu pewne zmiany musiały być wprowadzone.
Wiedząc ile możemy na to poświęcić czasu (tak, aby nie stało się to np. kosztem wprowadzenia nowego systemu wiadomości), postanowiliśmy że najlepiej (i najbardziej ekonomicznie) będzie rozłożyć obciążenie bardziej równo.

Co do czarnego scenariusza lagów o 10 rano - szczerze mówiąc, raczej nie spodziewamy się. Problemem było to, że przeliczenie dokonywało się w czasie gdy zalogowana była największa liczba graczy (20:00 to prime time). Czyli dwa bardzo ciężkie czynniki składały się razem. Ich oddzielenie powinno być zbawienne dla płynności gry (i mamy nadzieję, że takie będzie).

Czy mamy rację czy nie, pokażą następne dni. Gorzej nie będzie, tyle wiadomo :).


Zachęcam naturalnie do dalszej rozmowy! :)
 

DeletedUser475

Guest
Fakt wiele osób o 10 jest w pracy czy w szkole ale co mają powiedzieć osoby, które o 22 kończyły dopiero prace albo szły na tą godzinę na nocki albo po prostu szykowały się do spania bo na 4/5 musiały wstać? Sytuacja się odwróciła i teraz oni będą mogli swobodnie zająć się walkami.
Jaka to by nie była godzina zawsze komuś nie będzie pasować, a GvG już jest w kwestii gildii aby się zgrać i pilnować swoich sektorów, wcześniej przewagę miały nocne marki teraz sytuacja się odwróci.
Dla mnie zmiana na tą godzinę to plus, osobiście mam więcej możliwości rano niż w nocy. :)
mój drogi teamie- teraz jestem na zwolnieniu ale normalnie każdego dnia wstaję o 5-tej rano.
Ktoś coś tu fantazjuje....
Wasza innowacja w zmianie godziny na ranną naprawdę zniechęci graczy do GVG.
Zmieńcie system naliczania pkt gildii - nie z GVG tylko jak było kiedyś od ilości pkt graczy będących w Gildii.
I zmieniajcie sobie godzinę nawet na 4-tą rano -
Gracze będą usatysfakcjonowani.
Ale jak zdecydowaliście się wprowadzić walki na GVG i oprzeć na tym punktacje gildii to (ZEROWANIE) powinno się odbywać o godzinie kiedy jest najwięcej graczy na grze, a nie rano kiedy są nieliczni.
Zmiana punktacji dla Gild naprawdę odciąży Wam serwery -
A wszelkiego rodzaju próby wmawiania graczom, że tak jest lepiej, że będzie rano to jest tylko zdanie teamu.
Z którym się nie zgadzam jak większość graczy.

>>>Co do ostatniego zdania, to myślę, że lepiej aby każdy mówił za siebie :) - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15171

Guest
Czy to aby na pewno dobrze zbalansowana zmiana? Czy InnoGames nie powinno tego dokładniej przemyśleć i zastosować jakieś inne rozwiązanie?

Zadam Ci inne pytanie, które zapewne odpowie na Twoje pytanie (tak zwane pytanie pomocnicze). Czy InnoGames kiedykolwiek wzięło pod uwagę opinię graczy? Czy raczej zawsze coś na żywca wprowadzało, a potem testowało czy będą hejty czy nie?

>>>Odpowiedź: tak, wzięło pod uwagę :). A hejt jako taki (podkreślam: nie negatywny feedback, tylko hejt) jest bezwartościowy (a także szkodliwy, jak historia pokazuje), więc i tak go kasujemy i nie bierzemy pod uwagę. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
....a gdzie ty Bryff widzisz tych fanów zmiany, kolejna bezsensowna i nie przemyślana zmiana
i poczekajmy z tym ..."Gorzej nie będzie" , bo za2dni mamy niedziele i będzie Ciekawie :)))
 

DeletedUser15171

Guest
>>>Odpowiedź: tak, wzięło pod uwagę :). A hejt jako taki (podkreślam: nie negatywny feedback, tylko hejt) jest bezwartościowy (a także szkodliwy, jak historia pokazuje), więc i tak go kasujemy i nie bierzemy pod uwagę.

Otóż hejt jest formą negatywnego feedbacku. Jak coś się nie podoba, albo jest źle to to się hejtuje. Chociaż w tym przyznam Ci rację, że jest grupa ludzi, którzy hejtują wszystko, ale ich nie brałem pod uwagę zadając te pytanie. Za to zauważyłem i to nie raz czy dwa, że wasza firma wprowadzała coś na siłę taka ala niespodzianka i badała wtedy czy ludzie się zdenerwują czy nie. I jeśli ogół ludzi był bardzo zdenerwowany to wtedy dopiero planowało się zmiany.

EDIT: Odnośnie tego, że wzięło pod uwagę. Ale kiedy przed wprowadzeniem zmian czy po? Wymień mi chociaż jedną sytuację kiedy nastąpiło to przed wprowadzeniem negatywnej zmiany, a nie po wprowadzeniu zmiany i następnie przywrócone po fali negatywnych komentarzy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser475

Guest
Zadam Ci inne pytanie, które zapewne odpowie na Twoje pytanie (tak zwane pytanie pomocnicze). Czy InnoGames kiedykolwiek wzięło pod uwagę opinię graczy? Czy raczej zawsze coś na żywca wprowadzało, a potem testowało czy będą hejty czy nie?

>>>Odpowiedź: tak, wzięło pod uwagę :). A hejt jako taki (podkreślam: nie negatywny feedback, tylko hejt) jest bezwartościowy (a także szkodliwy, jak historia pokazuje), więc i tak go kasujemy i nie bierzemy pod uwagę. - Bryfft

hmmm- A była jakaś ankieta Bryfft odnośnie takiej zmiany proponowana graczom? Nie kojarzę... To skąd Bryffft wiesz, że większość graczy jest za taką zmianą? Bo u mnie w gildii ludzie są przeciwni jej.
 

DeletedUser3

Guest
hmmm- A była jakaś ankieta Bryfft odnośnie takiej zmiany proponowana graczom? Nie kojarzę... To skąd Bryffft wiesz, że większość graczy jest za taką zmianą? Bo u mnie w gildii ludzie są przeciwni jej.

Hejo, dzięki za odpowiedź:).
Nie, nie było ankiety w tej sprawie. Odnosiłem się do pytania czy kiedykolwiek wzięliśmy pod uwagę opinię Graczy, na co oczywista odpowiedź brzmi "tak" :).

Pozdrawiam!
Bartek
 
Do góry