Zima w Forge of Empires - dyskusja

DeletedUser13591

Guest
Haha... naprawdę pytacie o opinie?Nie wiem też po co? Wyrazalismy opinie cały event. Myślę że nic więcej dodawać nie trzeba. A ten radosny ton jakbyście nie wiadomo co zafundowali jest niesmaczny. Najbardziej dziękuję Shelianowi,który napisał, że nagrody są takie na jakie wyglądają. A nie były. Oszukiwaliscie wkładając pod teatr za diamenty jednostki wojskowe. Dałam się oszukać dwa razy zanim zaczailam ze to co widzę nie pokrywa się z nagrodą. Na dodatek na moje reklamacje support jedynie odpowiedział ze problem jest znany. Oczywiście trwało to bardzo długo, event skończony, błąd nie naprawiony,gwiazdki nie oddane mimo,że o to prosiłam. Faktycznie,możecie być dumni.
 

DeletedUser3

Guest
na Becie było o tyle lepiej w evencie zimowym, że ja nie trafiło się ciastkarni, to pisało sie do suportu i bez problemu dodawali do inwentarza, a tu nawet bym nie śmiała pisać o cokolwiek :/
Na Becie był błąd związany z występowaniem (albo nie) ciastkarni. Stąd zwracanie. Ten problem nie występował w wersji finalnej eventu.

W tym roku chyba nie było żadnych nowych nagród, które nie byłyby dostępne wcześniej.
Warsztat Mikołaja i Wieża prezentów są nagrodami z tego roku :).

Oszukiwaliscie wkładając pod teatr za diamenty jednostki wojskowe. Dałam się oszukać dwa razy zanim zaczailam ze to co widzę nie pokrywa się z nagrodą.
Przykry błąd wyświetlania. Sorry za to. Pola były przypisane poprawnie, tooltip pokazywał właściwą zawartość, natomiast grafika na kafelce już nie :(.
Tutaj screenshot z tajskiej wersji, ale zasada ta sama:
winterbug.png


Jeszcze raz: sorry za ten problem, będzie naprawiony na zimę 2017 :).
Dzięki za cały feedback (zarówno ten negatywny, jak i pozytywny!), zostanie użyty do ulepszeń na przyszłość.
 

DeletedUser8110

Guest
To jeszcze ja zgodnie z obietnicą zrobię małe podsumowanie zebranych opinii. :) Chciałabym raz jeszcze serdecznie podziękować za wszystkie posty i opinie. Cieszę się, że tak aktywnie wyrażacie swoje zdanie!

Podsumowanie opinii wyrażanych przez Graczy:
  • Lepiej byłoby, gdyby każdy otrzymał jakąś nagrodę końcową za wykonanie wszystkich zadań i każdy miał pewność, że otrzyma Ciastkarnię lub jej ulepszoną wersję (przypadek ostatniego zadania zimowego i Ciastkarni, którą nie każdemu udało się wylosować).
  • Jeśli dany budynek eventowy nie może zostać ulepszony do nowej wersji (jak Legendarna ciastkarnia), można by dać możliwość ulepszenia go do aktualnej epoki.
  • Wśród prezentów powinno się pojawić więcej nagród uznawanych przez Graczy za wartościowe: budynki premium (nie tylko dekoracje), Azyl Czempiona, Galeria Sław, budynki produkujące Punkty Rozwoju.
  • Strzałka wskazująca przycisk eventu powinna zniknąć po otwarciu okna z prezentami i już się nie pojawiać.
  • Przemieszanie mogłoby być dostępne jako opcja „zewnętrzna” nie zaś jako jeden z prezentów.
  • Zimowy krajobraz mógłby zagościć na stałe do miast z możliwością włączenia/wyłączenia w zależności od potrzeb.
Z wypowiedzi Graczy na forum i na Facebooku wynika, iż wielu osobom udało się zdobyć sporo wymarzonych prezentów, co nas niezmienie cieszy! :) Przy czym te najbardziej wyczekiwane prezenty zawierały Świątynie Wiedzy, Studnie życzeń, Kryjówkę łotrów, Diamenty, Zestaw do renowacji, Zestaw do przechowywania. Większość tych budynków jest już faworytami Graczy od dłuższego czasu, więc tutaj raczej nikt się nie zdziwił. ;)
 

DeletedUser2383

Guest
To jeszcze ja zgodnie z obietnicą zrobię małe podsumowanie zebranych opinii. :) Chciałabym raz jeszcze serdecznie podziękować za wszystkie posty i opinie. Cieszę się, że tak aktywnie wyrażacie swoje zdanie!

Podsumowanie opinii wyrażanych przez Graczy:
  • Lepiej byłoby, gdyby każdy otrzymał jakąś nagrodę końcową za wykonanie wszystkich zadań i każdy miał pewność, że otrzyma Ciastkarnię lub jej ulepszoną wersję (przypadek ostatniego zadania zimowego i Ciastkarni, którą nie każdemu udało się wylosować).
  • Jeśli dany budynek eventowy nie może zostać ulepszony do nowej wersji (jak Legendarna ciastkarnia), można by dać możliwość ulepszenia go do aktualnej epoki.
  • Wśród prezentów powinno się pojawić więcej nagród uznawanych przez Graczy za wartościowe: budynki premium (nie tylko dekoracje), Azyl Czempiona, Galeria Sław, budynki produkujące Punkty Rozwoju.
  • Strzałka wskazująca przycisk eventu powinna zniknąć po otwarciu okna z prezentami i już się nie pojawiać.
  • Przemieszanie mogłoby być dostępne jako opcja „zewnętrzna” nie zaś jako jeden z prezentów.
  • Zimowy krajobraz mógłby zagościć na stałe do miast z możliwością włączenia/wyłączenia w zależności od potrzeb.
Z wypowiedzi Graczy na forum i na Facebooku wynika, iż wielu osobom udało się zdobyć sporo wymarzonych prezentów, co nas niezmiernie cieszy! :) Przy czym te najbardziej wyczekiwane prezenty zawierały Świątynie Wiedzy, Studnie życzeń, Kryjówkę łotrów, Diamenty, Zestaw do renowacji, Zestaw do przechowywania. Większość tych budynków jest już faworytami Graczy od dłuższego czasu, więc tutaj raczej nikt się nie zdziwił. ;)


Ilu afro-amerykanów trzeba było zatrudnić by tak pięknie owinąć powyższe wypowiedzi?

Ja jestem nawet zadowolony. 10 ŚW, 5 Kryjówek Łotrów i 5 Ciastkarni... (boli brak chempionów)
 

DeletedUser16730

Guest
To jeszcze ja zgodnie z obietnicą zrobię małe podsumowanie zebranych opinii.

Dałem lajka na zachętę ;)

Wygrałem około (na wszystkich światach) 30 świątyń, 15 studni, 7 kryjówek i ponad 2000 diamentów. To czy jestem zadowolony nie ma nic wspólnego z tym czy event był dobry.
Nie irytują mnie błędy, kiedyś to pisałem, irytuje mnie bezmyślność i chytrość. Błędów nie można uniknąć, ale reszty tak przy odrobinie dobrej woli.
 

DeletedUser15959

Guest
Ja tam lubię każdy event, w którym nie spamuje się zaproszeniami, nie sepi o jajka czy jabłka, a nagród nie da się kupowac w setkach sztuk za wirtualną walutę. Event zimowy jest najsensowniejszy, zmusza do oszczędzania waluty i sporo zależy od szczęścia.

Eventy powinny służyć zabawie, a nie wyścigowi szczurów po setki świątyń wiedzy. Rozumiem, że niektórzy są zawiedzeni, mimo że w miastach nie mają już nic innego poza Arką PC i świątyniami wiedzy, ale ileż może być jabłuszek na rok.

Ale zastrzeżenie co do nagród musi być. Bo te całe dziadki do orzechów i bramy zimowe są tak badziewne, że powinny się znajdować w prezentach jako nagrody, ale NIE nagrody dnia (zabrakło jeszcze wiezy zwycięstwa jako nagrody głównej). Tak jak to było z misiami uszatkami czy jak im tam. Nagrody dnia powinny być relatywnie mocne (azyl, kryjówka, studnia, świątynie, bazar, sfinks, totem i baobab niestety tematycznie nie pasują, zestawy renowacyjne, 5xwieża sygnałowa, 100 PR, diaxy, nawet 20xłotr miałby wzięcie) oraz zupełnie nowe (ok, był badziewny warsztat, w następnym roku licze na skocznie narciarską, gwarantuję, że będzie miała branie)
 

DeletedUser6543

Guest
(azyl, kryjówka, studnia, świątynie, bazar, sfinks, totem i baobab niestety tematycznie nie pasują, zestawy renowacyjne, 5xwieża sygnałowa, 100 PR, diaxy, nawet 20xłotr miałby wzięcie)

Idea słuszna, jednak nie do końca rozumiem, czym się różni wspomniany totem i baobab od krytykowanych bram i miśków?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Idea słuszna, jednak nie do końca rozumiem, czym się różni wspomniany totem i baobab od krytykowanych bram i miśków?

No tematyką właśnie ;) Brama zimowa i misie, które są jako ozdoby do bramy, to budynki na zimę, natomiast totem czy baobab kojarzą się raczej z latem i ciepłym klimatem ;)
 

DeletedUser6543

Guest
No tematyką właśnie ;) Brama zimowa i misie, które są jako ozdoby do bramy, to budynki na zimę, natomiast totem czy baobab kojarzą się raczej z latem i ciepłym klimatem ;)

Oczywista oczywistość ;)
Mnie chodzi o to, że jedne i drugi to badziewne ozdoby i niezależnie od tego z czym mi się kojarzą lub nie, nie zaliczyłabym ich do "relatywnie mocnych nagród".

Nagrody dnia powinny być relatywnie mocne (azyl, kryjówka, studnia, świątynie, bazar, sfinks, totem i baobab niestety tematycznie nie pasują, zestawy renowacyjne, 5xwieża sygnałowa, 100 PR, diaxy, nawet 20xłotr miałby wzięcie)
 

DeletedUser17290

Guest
mam wrażenie że ktoś robi sobie jaja kosztem graczy :?

Jaja to jest dawać szansę zdobycia w jednym iwę-cie szansy na zdobycie powiększonej ciastkarni!
Powinna być, najpierw szansa zdobycia zwykłej ciastkarni, a za rok większej.
Jedyne co to mogli by dodać jeszcze mniejszą dla słabszych graczy i dopiero w takim wypadku dać szansę zdobycia tej pierwszej (obecnie) w jeden rok dla tych ca skończą wszystkie misje.

A tak ogólnie to dla urozmaicenia mogli by pomyśleć nad daniem graczom wyboru jakiego typu misje chcą wykonywać np. :
1. cywilne: monety i młotki, towary, zadowolenie i ludność, motywacja, wsparcie tawerny, osiągnięcia u poszukiwacza skarbów,
ewentualnie coś z promem
2. wojskowe: walki w GvG, wyprawy gildyjne, grabienie sąsiadów.
W np. taki sposób:
1. Dając 2 rozwiązania danej misji, i w zależności która zostanie wykonana pierwsza, dostosować do niej następne misje,
albo po odrzuceniu pierwszej opcji dać drugą z mniejszą nagrodą. (najlepiej obie widoczne od razu), można takie wybory powtarzać w
trakcie eventu.
2. Dać od razu do wyboru graczowi jakie misje będzie wykonywał - W tym przypadku im mniej misji się akceptuje tym trudnij będzie je
wykonać, lub dać do wyboru jedynie którą z podanych woli zrobić jako następną.
I wszystko dostosować do punktów i epoki gracza.
 
Do góry