Zima 2023 - komentarze

Auraya

Hrabia
Niestety zapomniałeś o jednej ogromnej zmianie
nie zapomniał, albo nie wiedział albo celowo ignoruje, bo przecież tylko top-top tego jest w stanie dosięgnąć.... fakt że 12k% jest przy 200 oporu, ale jest gorszy współczynnik nego, bo kiedys bylo 60 a jest ponad 130
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Niestety zapomniałeś o jednej ogromnej zmianie. Poprzedni max opór wynosił 150 czyli 12k %, teraz mamy 240 bodajrze czyli 24k %. Zostając przy starym limicie, sporo grając, zbierając flakoniki pewnego dnia człowiek by te 150 wbił, albo i przebił. Teraz nie ma na to ŻADNYCH szans
ale celem nie jest - robić max oporu.
Celem jest - robić jak najwięcej oporu.
nie zapomniał, albo nie wiedział albo celowo ignoruje, bo przecież tylko top-top tego jest w stanie dosięgnąć.... fakt że 12k% jest przy 200 oporu, ale jest gorszy współczynnik nego, bo kiedys bylo 60 a jest ponad 130
nie zapomniał ;) odpowiedź powyżej. Chodizo to by zrobić jak najwięcej oporu. To że 3 miesiące temu 150 byłoby "końcem" nie znaczy ze cos sie zmieniło.

Dalej, zależy na tym by robić jak najwięcej oporu i miec jak najmniejsze straty
 

Marik

Książę
ale celem nie jest - robić max oporu.
Celem jest - robić jak najwięcej oporu.

nie zapomniał ;) odpowiedź powyżej. Chodizo to by zrobić jak najwięcej oporu. To że 3 miesiące temu 150 byłoby "końcem" nie znaczy ze cos sie zmieniło.

Dalej, zależy na tym by robić jak najwięcej oporu i miec jak najmniejsze straty
Wiesz raz te 150 przekroczyłem, miałem sezon w którym wbijałem ponad 3k oporu i weszło mi 30k walk, to było na ,,starym systemie,, i w 1 określonej sytuacji, wymagającej ogromu przygotowań. Teraz chcąc zrobić to samo, bicie po tzw limicie nie jest możliwe. Tak chodzi o to żeby robić jak najwięcej, szkoda tylko że jak jakiś stary wyjadacz, który poświęcił mase pracy nie może dostać bonusu w postaci przekroczenia tego limitu i biciu dalej bez rosnącego oporu
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Przypominam, że temat jest o evencie zimowym, a nie o GPC. Niektórym nie przeszkadza schodzenie co chwila na temat, który akurat mu gdzieś tam podejdzie, ale trzymajmy się jednak pewnych zasad. Choćby tej, która głosi, że pisać należy na temat.
 

Marik

Książę
Przypominam, że temat jest o evencie zimowym, a nie o GPC. Niektórym nie przeszkadza schodzenie co chwila na temat, który akurat mu gdzieś tam podejdzie, ale trzymajmy się jednak pewnych zasad. Choćby tej, która głosi, że pisać należy na temat.
Niektórym nie przeszkadza schodzenie na inne tematy, zaś innym nie przeszkadza kasowanie niewygodnych komentarzy. Temat zszedł na gpch, zdarza się. Żeby odpowiedzieć albo rozwinąć myśl mamy tworzyć 20 kolejnych, każdy do innej kwestii?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Wątek GPC jest poruszany ostatnio w każdym praktycznie wątku, naprawdę Was nie męczy schodzenie na niego przy każdej możliwej okazji? Jeśli temat jest o zimie, naprawdę nie można przy temacie zimy zostać, żeby było przejrzyście? Jak ktoś chce się zapoznać z opiniami o evencie to musi się w którymś momencie przebić przez ileś tam wiadomości, które tegoż eventu nie dotyczą. Mogłem te komentarze skasować, ale zostawiłem, żeby mieć się teraz do czego odnieść, ale proszę o powrót do tematu i jednocześnie proszę o to, żeby się do tejże prośby stosować, bo:

1702563936289.png
 

Borisel

Hrabia
Na razie tak wygląda mój kalendarz. Dziś "zaszalałem" z gwiazdkami - z 330 do 130 sztuk spadło bo cholerne mieszanie i nie pojawienie się klucza tyle mi zżerało. Obiektywnie rzecz biorąc - jak będę miał takie szczęście jak dotąd to chyba jest szansa na skompletowanie kalendarza bez wydawania diaxów czy nawet części diaxów .
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2023-12-17 150534.png
    Zrzut ekranu 2023-12-17 150534.png
    686,1 KB · Wyświetlenia: 22
Na razie tak wygląda mój kalendarz. Dziś "zaszalałem" z gwiazdkami - z 330 do 130 sztuk spadło bo cholerne mieszanie i nie pojawienie się klucza tyle mi zżerało. Obiektywnie rzecz biorąc - jak będę miał takie szczęście jak dotąd to chyba jest szansa na skompletowanie kalendarza bez wydawania diaxów czy nawet części diaxów .
Powodzenia życzę , ale obiektywnie mówiąc
jeśli zostało ci 130 !!! gwiazdek to nie wróży to dobrze.
Chyba 3x trafiłem klucz za pierwszym strzałem :haha: ale parę razy przetasowanie trafiłem po 8-10 prezentach zanim klucz upolowałem. Gdyby w tych sytuacjach udało się klucz zdobyć było by super a tak utrzymuję się na powierzchni , ale do pewności daleko. Szansę upatruję w ciągle sporej ilości gwiazdek jakie mam ( liga amatorska hehe :haha:) a brakuje mi tylko jednego klucza ....
Jeśli dobrze liczę do wzięcia będzie jeszcze 770 gwiazdek + zdarzenia które niestety bardzo marnie się zbierają mimo intensywnych ich poszukiwań.
Ale dopóki piłka w grze.....:haha: trzeba próbować:D
 

Szarogęś

Szlachcic
Na razie tak wygląda mój kalendarz. Dziś "zaszalałem" z gwiazdkami - z 330 do 130 sztuk spadło bo cholerne mieszanie i nie pojawienie się klucza tyle mi zżerało. Obiektywnie rzecz biorąc - jak będę miał takie szczęście jak dotąd to chyba jest szansa na skompletowanie kalendarza bez wydawania diaxów czy nawet części diaxów .
Pięknie wygląda, mam nadzieję, że Ci się uda. Dziś chyba wszystkim tak mieszało bezkluczowo, może trzeba było ściągnąć nam te gwiazdki z dziennego? ;) Niby 130 to niedużo, ale.. jeśli kalendarz nie okazuje ci wrogości, bądź dla niego miły, pamiętaj o odłamkach i będzie ok :))
 

DonBeker

Baron
Złoty UP do fabryki czekolady jest popsuty, czy ja coś źle robię? Mam słodycze Ketebo, a ze złotego mogę tylko rozwinąć czekoladki Teda...

EDIT: A dobra, ja ślepy jestem xD
 
A wracając do tematu Zimy. Jak wam wpadają gwiazdki ze zdarzeń losowych? Mimo, że aktywnie zbieram zawsze ponad 10 zdarzeń dziennie to licho jakoś sypie śnieg. Tak średnio może ze 2 na dzień i to tylko, ze względu na poczatki, gdzie miałem 3-4 razy pod rząd 10 gwiazdek.
Postawiłem już Piramidę Cudów, żeby się srebrne fragmenty zbierały, gdybym nie osiągnął srebrnej ligi. W tej chwili na A to 334 punkty i ledwo się ocieram o nią a liczę na złotą fabrykę czekoladek. Wiem, że to na razie dywagacje, ale myślicie, że osiągnie pułap 400?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A wracając do tematu Zimy. Jak wam wpadają gwiazdki ze zdarzeń losowych? Mimo, że aktywnie zbieram zawsze ponad 10 zdarzeń dziennie to licho jakoś sypie śnieg. Tak średnio może ze 2 na dzień i to tylko, ze względu na poczatki, gdzie miałem 3-4 razy pod rząd 10 gwiazdek.
Postawiłem już Piramidę Cudów, żeby się srebrne fragmenty zbierały, gdybym nie osiągnął srebrnej ligi. W tej chwili na A to 334 punkty i ledwo się ocieram o nią a liczę na złotą fabrykę czekoladek. Wiem, że to na razie dywagacje, ale myślicie, że osiągnie pułap 400
wpadną raz na 2-3 dni
 
Co do "znajdziek" z gwiazdkami, to bywa różnie, ale raczej nie więcej niż 20 dziennie, a czasem nic. Wieża też stoi i zbiera srebrne fragmenty. Liga balansuje na granicy brązu i srebra. Trochę gwiazdek mam w zapasie, ale nie mam pojęcia na co to starczy.
 

Dixaroc

Baron
A wracając do tematu Zimy. Jak wam wpadają gwiazdki ze zdarzeń losowych? Mimo, że aktywnie zbieram zawsze ponad 10 zdarzeń dziennie to licho jakoś sypie śnieg. Tak średnio może ze 2 na dzień i to tylko, ze względu na poczatki, gdzie miałem 3-4 razy pod rząd 10 gwiazdek.
Postawiłem już Piramidę Cudów, żeby się srebrne fragmenty zbierały, gdybym nie osiągnął srebrnej ligi. W tej chwili na A to 334 punkty i ledwo się ocieram o nią a liczę na złotą fabrykę czekoladek. Wiem, że to na razie dywagacje, ale myślicie, że osiągnie pułap 400?
Prawie wcale nie wpadają. Częściej udaje mi się je trafić w nagrodach z prezentów niż ze zdarzeń losowych.
 

Futryna

Rycerz
U mnie ze śmieci od początku eventu chyba 120 gwiazdek, myślę że słabo. Plus sytuacja kolejna, w prezencie trafiłem nagroda X2, potem na pokaz dwa prezenty. Teoretycznie i na logikę powinno mi odsłonić 4 prezenty ale pokazało 2... Matematyka siadła ;)
 

Dixaroc

Baron
U mnie ze śmieci od początku eventu chyba 120 gwiazdek, myślę że słabo. Plus sytuacja kolejna, w prezencie trafiłem nagroda X2, potem na pokaz dwa prezenty. Teoretycznie i na logikę powinno mi odsłonić 4 prezenty ale pokazało 2... Matematyka siadła ;)
Albo nie powinno zdjąć modyfikatora do nagrody. Przy pokazaniu kolejnych prezentów dostaje się też chyba gwiazdki. Może to dostałaś x2?
 

Landberg

Rycerz
Cześć Wam! :) Nie wiem, czy było to poruszane we wcześniejszej dyskusji na temat Eventu Zima, ale zauważyłem, że w sekcji Zimowe nagrody pojawia się kilka razy nagroda Zimowa Piramida Cudów - poz. 1. Rozumiem, że można postawić kilka, ale czy nie lepiej byłoby wstawić jeszcze jedną lub dwie inne, które moglibyśmy z poziomu na poziom rozbudowywać? ;) Ot, taka z mojej strony obserwacja, może coś w przyszłości się zmieni...
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Cześć Wam! :) Nie wiem, czy było to poruszane we wcześniejszej dyskusji na temat Eventu Zima, ale zauważyłem, że w sekcji Zimowe nagrody pojawia się kilka razy nagroda Zimowa Piramida Cudów - poz. 1. Rozumiem, że można postawić kilka, ale czy nie lepiej byłoby wstawić jeszcze jedną lub dwie inne, które moglibyśmy z poziomu na poziom rozbudowywać? ;) Ot, taka z mojej strony obserwacja, może coś w przyszłości się zmieni...
Nie wiem, czy Cie dobrze zrozumiałem. Te "piramidy poz1", mają zachęcić graczy do zakupu drugiej lub trzeciej linii nagród, by postawić kompletne budynki. Taki model przydzielania nagród funkcjonuje od niedawna, z trzy lub cztery eventy wstecz.
 
Ostatnia edycja:

antylady

Szlachcic zagrodowy
Mam dylemat: elfi sklepik czy spektakularne widowisko mikołaja?
Elfi daje tylko 1 fragment, ale mając BG można poskładać 2 ulepszenia Zimowej Piramidy w ciągu roku i w jakiejś tam dłuższej perspektywie postawić drugą ZP.
Spektakularne daj 10 fragmentów, ale czego? Srebrnego ulepszenia czy Zestawu, który zawiera do wyboru podstawę ZP, zielone ulepszenia i srebrne ulepszenia?
Na wiki to jest tak opisane:
Zimowa Piramida Cudów daje: 5 Fragmentów Srebrnego pakietu ulepszenia Wielkiej Zimowej Piramidy Cudów (150 wymagane)
Spektakularne widowisko mikołaja daje: 10 fragmentów srebrnego pakietu ulepszenia Zimowej Piramidy Cudów (150 wymaganych)
A przecież po złożeniu tych fragmentów z Piramidy dostaje się jedynie srebrne ulepszenie.
Nie wiem, co robić )))
 
Do góry