Zgonik serwerów?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11123
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Niestety, wydawało się, że problem został rozwiązany, ale jednak wciąż musimy się uzbroić w cierpliwość.
 

DeletedUser13205

Guest
Niestety, wydawało się, że problem został rozwiązany, ale jednak wciąż musimy się uzbroić w cierpliwość.

Czy w związku ze stratami spowodowanymi brakiem dostępu do gry przewiduje się jakieś rekompensaty czy jak zawsze odpowiedź brzmi nie i tłumaczeniem jest to, że błędy występują niezależnie od nikogo i niczego, przypadkowo i nikt żadnych nagród pocieszenia nie otrzyma? Nie jest to pierwszy raz gdy przez dłuższy czas nie ma dostępu do gry. Osobiście uważam, że graczom coś w to miejsce się należy :D
 

DeletedUser3255

Guest
Czy w związku ze stratami spowodowanymi brakiem dostępu do gry przewiduje się jakieś rekompensaty czy jak zawsze odpowiedź brzmi nie i tłumaczeniem jest to, że błędy występują niezależnie od nikogo i niczego, przypadkowo i nikt żadnych nagród pocieszenia nie otrzyma? Nie jest to pierwszy raz gdy przez dłuższy czas nie ma dostępu do gry. Osobiście uważam, że graczom coś w to miejsce się należy :D
w szanujących się grach dają w takich wypadkach diamenty ... w ramach przeprosin za utrudnienia ... obadamy jak się szanuje INNO :)
 

DeletedUser12948

Guest
już pal licho diamenty ... niech przywrócą stan gry z przed wystąpienia problemów ...
 

DeletedUser6025

Guest
Czy w związku ze stratami spowodowanymi brakiem dostępu do gry przewiduje się jakieś rekompensaty czy jak zawsze odpowiedź brzmi nie i tłumaczeniem jest to, że błędy występują niezależnie od nikogo i niczego, przypadkowo i nikt żadnych nagród pocieszenia nie otrzyma? Nie jest to pierwszy raz gdy przez dłuższy czas nie ma dostępu do gry. Osobiście uważam, że graczom coś w to miejsce się należy :D
Będzie można kupić diamenty z bonusem:haha:
 

DeletedUser13591

Guest
Dobrze żarło i zdechło, minuta na A i to by było na tyle.....
 

DeletedUser15060

Guest
Udało mi się na chwilę wejść na B i zdechło... Ale na szczęście zdążyłam zebrać produkcje :D
 

DeletedUser

Guest
2-godzinna przerwa w dostępie do gry na świecie E. To chyba najdłuższa taka, czy może nie? W każdym razie te zarobione miliony chyba czas zainwestować w lepszy sprzęt ;-).
 

DeletedUser8110

Guest
Wygląda na to, że udało się rozwiązać usterkę. :) Bardzo przepraszamy, że tyle to trwało, jednak już wszystko powinno być w porządku.
 

DeletedUser3255

Guest
Udało mi się na chwilę wejść na B i zdechło... Ale na szczęście zdążyłam zebrać produkcje :D
nie ciesz się :) ... jutro zbierzesz 2 raz ... bo z dzisiaj nie zaliczy ... ja tutaj napisałem posta i też mi ktoś nie zaliczył ;) ..edytuj: ironia i sarkazm zakazane :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Serwery powinny działać już jak należy, jestem od jakiegoś czasu zalogowany na grze i nie ma żadnych problemów. Możecie spokojnie pozbierać produkcje :)
 

DeletedUser11123

Guest
produkcja to akurat najmniejszy problem. istotniejszy jest chyba wpływ awarii na GvG. Potencjalnie tam większe straty można ponieść, niż w wyniku splądrowania paru fabryk
 

DeletedUser6174

Guest
Wygląda na to, że udało się rozwiązać usterkę. :) Bardzo przepraszamy, że tyle to trwało, jednak już wszystko powinno być w porządku.
Nie do końca wszystko jest w porządku. Serwery może i działają ale jest 10 sekundowy poślizg i gra chodzi jak po grudzie.
 

DeletedUser12948

Guest
wewnętrzne błędy zgłaszać tu czy do suportu bezpośrednio ???
i tak jak reeb napisał ...produkcja to margines ... właśnie straciliśmy wszystkie sektory w jednej z epok ... więc pare tysiączków towaru poszło się tupać ....
dziwi mnie jednak fakt że część osób gra sobie w najlepsze a część wejść nie może ....
no cóż ... nie pierwsza to taka sytuacja .... dlatego najlepszym wyjściem było by cofnięcie gry do czasu przed awarią ....
wiem ... marzenia :(
 

DeletedUser8110

Guest
Nie do końca wszystko jest w porządku. Serwery może i działają ale jest 10 sekundowy poślizg i gra chodzi jak po grudzie.

Faktycznie gra chodzi nieco wolniej, mamy jednak nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy. Nasi programiści wciąż będą monitorować działanie gry i próbować usprawnić jej działanie.

wewnętrzne błędy zgłaszać tu czy do suportu bezpośrednio ???
Jeśli pojawiły się one podczas trwających problemów technicznych, to nie ma sensu ich zgłąszać osobno. W innym przypadku zapraszam do Supportu.

dziwi mnie jednak fakt że część osób gra sobie w najlepsze a część wejść nie może ....
no cóż ... nie pierwsza to taka sytuacja .... dlatego najlepszym wyjściem było by cofnięcie gry do czasu przed awarią ....
wiem ... marzenia :(
Niestety, to co się może wydawać najlepszym rozwiązaniem, niosłoby za sobą zbyt wiele komplikacji. Brzmi to prosto, jednak prawdopodobnie wywołałoby jedynie więcej problemów.


Jeszcze jedno:
Dziękuję bardzo wszystkim za aktywność w tym temacie! Cieszę się, że od razu zauważacie błędy pojawiające się w grze i rozmawiacie z nami o nich - bez tego, nie mielibyśmy pewności, czy faktycznie gra działa prawidłowo. Zawsze będziemy wdzięczni za wszelkie komentarze z Waszej strony!
Cała ta sytuacja przysporzyła sporo nerwów i wywołała niezadowolenie, które rozumiemy i za które bardzo przepraszamy... Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich problemów technicznych, które mogą się pojawić w grze. Będziemy jednak pracować nad tym, by takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej. Wasza cierpliwość, wsparcie i zrozumienie są dla nas bardzo ważne! Dziękujemy za nie!
 

DeletedUser3255

Guest
Faktycznie gra chodzi nieco wolniej, mamy jednak nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy. Nasi programiści wciąż będą monitorować działanie gry i próbować usprawnić jej działanie.
Mamy nadzieję ? ... Próbować ? :) ..żarty ? czy ironia ?

Zawsze będziemy wdzięczni za wszelkie komentarze z Waszej strony!
Naprawdę wszelkie ?

... Wasza cierpliwość, wsparcie i zrozumienie są dla nas bardzo ważne! ...
Nie widzę tej "wagi" :) ..a każda cierpliwość się kiedyś kończy ...jak skończy się cierpliwość to skończy się zrozumienie i wsparcie :)

moim zdaniem wniosło coś do tematu ...chyba, że nie to niech Pani skasuje :)

ps. Idzie zima ..kupi Pani kozaczki ...codziennie będzie Pani z któregoś odpadał obcas ... leci Pani do sklepu ..zgłasza reklamację ... uprzejmy sprzedawca mówi codziennie to samo: dziękuję za Pani uwagi , dzięki temu wiemy, że kozaczki nie chodzą jak należy, postaramy się załatwić temat jak najszybciej i mamy nadzieję, że szewc da radę ... na razie monitorujemy temat a szewc obiecał solennie, że spróbuje się postarać :) ... w ramach rekompensaty może Pani kupić u nas takie same kozaczki z 10% bonifikatą ...a tamte tak jak mówiłem spróbujemy naprawić ... po tygodniu ma Pani 7 par butów ...w reklamacji :) ( od A do G) ...a sklep dalej monitoruje i szewc próbuje ;)

ps2. proszę: naprawcie nam tamte kozaczki z reklamacji ... zanim sprzedacie nam 8 (nie do końca dobre) nowe... i nie chodzi nam o nowe wkładki, fleczki czy o mankiecik z korzuszka u góry ... naprawcie ten zrąbany obcas, żeby można było w tym chodzić :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
ps. Idzie zima ..kupi Pani kozaczki ...codziennie będzie Pani z któregoś odpadał obcas ... leci Pani do sklepu ..zgłasza reklamację ... uprzejmy sprzedawca mówi codziennie to samo: dziękuję za Pani uwagi , dzięki temu wiemy, że kozaczki nie chodzą jak należy, postaramy się załatwić temat jak najszybciej i mamy nadzieję, że szewc da radę ... na razie monitorujemy temat a szewc obiecał solennie, że spróbuje się postarać :) ... w ramach rekompensaty może Pani kupić u nas takie same kozaczki z 10% bonifikatą ...a tamte tak jak mówiłem spróbujemy naprawić ... po tygodniu ma Pani 7 par butów ...w reklamacji :) ( od A do G) ...a sklep dalej monitoruje i szewc próbuje ;)

ps2. proszę: naprawcie nam tamte kozaczki z reklamacji ... zanim sprzedacie nam 8 (nie do końca dobre) nowe... i nie chodzi nam o nowe wkładki, fleczki czy o mankiecik z korzuszka u góry ... naprawcie ten zrąbany obcas, żeby można było w tym chodzić :)

Mam wrażenie, że żyjesz w innej rzeczywistości. W twojej codziennie nie da się grać, serwery padają, czat nie działa, perły się burzą i znikają i przez to narzekasz tak bardzo.
Prosiła siorprajs o cierpliwość, ale widzę, że jej nie masz, więc dla dobra ogólnego nazbieraj jej trochę ;) Narzekasz jakby takie awarie były normą i nie zdarzało się to raz na kilka miesięcy, a conajmniej codziennie.

Nie mów też, że te 2 godziny wyjęte z gry zanudziły cię, aż tak, żeby w ten sposób komentować tą awarię.
Czasem warto skorzystać z takiej przerwy i zrobić coś poza komputerem/internetem ogólnie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry