Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser602
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser602

Guest
Wy też tak macie? :D Czy trafiliscie na lepsze prowincje? Ja jestem na etapie takim, ze kazda kratka w wiosce zajęta, mam mase monet/narzędzie i nie ma surowcow na odblokowanie nowego terenu, bo handel jest tylko na kontynencie, a nikt nie ma barwnika, czy tam drewna. I co tu robić? :p pozostaje tylko zbierać monetki :( Nawet łuczników nie mogę odblokować bo do nich jest potrzebny łuk trumfalny, a jego nie moge odblokowac gdyz nie mam 26 barwników, marmum akurat posiadam. No i co? I klops.... :/

Jak nie zrobią handlu z całym serverem to mozna pomarzyc o szybkim rozwoju i spokojnej grze :/

A jak Wy stoicie? Wszystko Wam pasi?

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Mi brakuje np złota i miedzi obecnie.A nic nie wiem żeby ktokolwiek to miał u nas. Jak Ci brakuje barwnika,to skasuj marmur,postaw barwnik.Skasuj cos jeszcze taniego i postaw ten barwnik.masz duzo zlota/narzedzi wiec to nie problem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Jeśli jesteś na początku epoki żelaza (nie masz łuczników) i masz takie problemy to sory, ale ta gra jednak chyba rzeczywiście nie jest dla Ciebie... Nie potrafisz w to grać taran jeśli nie możesz dojśc do wniosku by skasować niepotrzebny budynek i wstawić za niego to co Ci potrzeba. To co będzie potem? w Średniowieczu? Co Ty tylko liczysz na handel serwerowy? Miedzy innymi tu macie przykład dlaczego się temu sprzeciwiam. Bo ktoś jak tutaj taran będzie chciał mieć wszytsko na tacy, nie zrobi sam nic żeby mieć te potrzebne surowce. Zero myślenia, wysilenia się. Niby co mnie to pownno obchodzić, każdy gra jak chce ale to niszczy ducha gry :(

Moja rada na Twoje problemy- więcej pomyślunku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

We wcześniejszym etapie gry też miałem problem z barwnikami i niestety nikt z mojego kontynentu nimi nie handlował. Dlatego aby przyspieszyć pozyskanie tego towaru, ale też i innych (dla których nie miałem bonusów w podbitych prowincjach) po prostu budowałem po 2-3 budynki wytwarzające ten sam towar. Innego wyjścia nie ma. No chyba, że nie przeszkadza komuś to, że zablokuje się z badaniami. :) Warto planować produkcję towarów wcześniej zanim dojdzie się do badania, które potrzebuje taki a taki towar.

Za kilka dni będę potrzebował miedzi, złota, granitu, tkanin itd, dlatego już teraz wybudowałem odpowiednie budynki. Niestety ale nie mam bonusu do ich produkcji, dlatego produkuję tylko 6 szt. na dzień każdego z tych towarów. ;) Jakoś mam pecha co do podbitych prowincji i znajdujących się w nich surowców. :/ Akurat na brak monet nie narzekam, bo zbliżam się już do 200k, z narzędziami niestety coraz gorzej (tylko 30k), bo budynki produkujące takie towary jak miedź, granit itp kosztują sporo narzędzi, a i sama produkcja towarów kosztuje już sporo monet i narzędzi. Niestety ale w przypadku tych budynków, nie mogę sobie pozwolić na budowę kilku takich samych by przyśpieszyć produkcję, gdyż nie są one tanie, mają też duże wymagania co do populacji. Na etapie, którym jestem, nie widzę też sensu inwestowania monet w pkty rozwoju, bo jaki jest sens wydawać monety, skoro za jakiś czas i tak zablokuję się z badaniami. ;) Widząc ile będą kosztować przyszłe budynki czy badania, warto mieć jak największa ich ilość. Nawet jeśli ma się ich po kilkaset tysięcy, to potem bardzo szybko można będzie się ich pozbyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Miałem kłopot z barwnikami, teraz mam kłopot z dobrym wojskiem i narzedziami, mam 6 farm owoców które cały czas są plądrowane, kasy mam prawie 20 tysięcy a narzędzi ciągle 0.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Krol Przemyslaw I, dobrym wyjściem jest ustawianie wojska na obronę miasta. Wyprodukowane monety i zaopatrzenie najlepiej zbierać zaraz po ukończeniu ich produkcji. Wtedy jest najmniejsza szansa, że ktoś ci je zgrabi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

CIchoszu drogi aż pokaż swoją mieścinę :) jak nikt nie ma surowca odpowiedniego to wybudowac samemu trzeba i tyle. ja na poczatku gry też budowałem wszystkie nawet jak nie miałem bonusu
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Jeśli jesteś na początku epoki żelaza (nie masz łuczników) i masz takie problemy to sory, ale ta gra jednak chyba rzeczywiście nie jest dla Ciebie... Nie potrafisz w to grać taran jeśli nie możesz dojśc do wniosku by skasować niepotrzebny budynek i wstawić za niego to co Ci potrzeba. To co będzie potem? w Średniowieczu? Co Ty tylko liczysz na handel serwerowy? Miedzy innymi tu macie przykład dlaczego się temu sprzeciwiam. Bo ktoś jak tutaj taran będzie chciał mieć wszytsko na tacy, nie zrobi sam nic żeby mieć te potrzebne surowce. Zero myślenia, wysilenia się. Niby co mnie to pownno obchodzić, każdy gra jak chce ale to niszczy ducha gry :(

Moja rada na Twoje problemy- więcej pomyślunku.

Przykro mi to mówić ale zychoo ma rację. Przynajmniej się wyjaśniło dlaczego tak nalegasz na walkę...
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Mi brakuje np złota i miedzi obecnie.A nic nie wiem żeby ktokolwiek to miał u nas. Jak Ci brakuje barwnika,to skasuj marmur,postaw barwnik.Skasuj cos jeszcze taniego i postaw ten barwnik.masz duzo zlota/narzedzi wiec to nie problem.

Loc selnał bym Ci złotko bo mam az nadto, ale z miedzią tak sobie :) tyle, ze jak wiadomo, nie ma jeszcze kontynentalnego handlu :p

Co do tarana, ja powiem szczerze, ze podziwiam z jaka upartością ludziska piszą, ze maja mase kasy/narzędzi, powiem tyle nie wiecei co was czeka dalej :p np. postawic takie targowisko to 18k+ narzedzi a zapewniam, ze na jednym sie nie skonczy, bo sam mam 4 i to będzie mało, a co do kasy, to tez idzie jak woda...nie wiem co prawda, co znaczy u Ciebie Taranq "masa" kasy i narzędzi, jak masz po 100-200k to faktycznie masa :p

I przychylam się do niektórych osob wypowiedzi, jak nie macie czegos to stawiac budynek i produkowac, nie czekac na cud, jak miecie"mase" kasy/narzedzi to co stoi na przeszkodzie...
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Jeśli jesteś na początku epoki żelaza (nie masz łuczników) i masz takie problemy to sory, ale ta gra jednak chyba rzeczywiście nie jest dla Ciebie... Nie potrafisz w to grać taran jeśli nie możesz dojśc do wniosku by skasować niepotrzebny budynek i wstawić za niego to co Ci potrzeba. To co będzie potem? w Średniowieczu? Co Ty tylko liczysz na handel serwerowy? Miedzy innymi tu macie przykład dlaczego się temu sprzeciwiam. Bo ktoś jak tutaj taran będzie chciał mieć wszytsko na tacy, nie zrobi sam nic żeby mieć te potrzebne surowce. Zero myślenia, wysilenia się. Niby co mnie to pownno obchodzić, każdy gra jak chce ale to niszczy ducha gry :(

Moja rada na Twoje problemy- więcej pomyślunku.

no to żeś teraz panie wyjechal jak filip z konopii :o to oczywiste ze mozna postawic farbiarnie i robic barwniki, ale mam robic dwie sztuki na 8h? bez jaj, az tak mnie nie pogielo... ty juz sie nie udzielaj tutaj lepiej
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

no to żeś teraz panie wyjechal jak filip z konopii :o to oczywiste ze mozna postawic farbiarnie i robic barwniki, ale mam robic dwie sztuki na 8h? bez jaj, az tak mnie nie pogielo... ty juz sie nie udzielaj tutaj lepiej

Ja robię te dwie sztuki na 8 godzin i jakoś żyje. Chcesz mieć surowce to je wyprodukuj a nie czekaj na to aż ktoś ci je podeśle. Nie tylko ty masz problemy z tym... Więc nie marudź.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

no to żeś teraz panie wyjechal jak filip z konopii :o to oczywiste ze mozna postawic farbiarnie i robic barwniki, ale mam robic dwie sztuki na 8h? bez jaj, az tak mnie nie pogielo... ty juz sie nie udzielaj tutaj lepiej

No cóż, powiem Ci w tajemnicy, ze ja własnie robie po 2 szt. i poki ci zaraz bede w rozkwicie sredniowiecza...mozna nawet 2-3-4 budynki postawic,bo bardziej sie oplaca niz czekac, zwłascza jak sa srodki i nie ma na co zagospodarowac.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

A dalej będzie tylko gorzej,też stanąłem na barwniku bo nikt nie miał i trzeba było kilka postawić sobie samemu,na wapień jest powtórka a w kolejce złoto,alabaster,miód itd.
Przy obecnym stanie handlu albo sam sobie naruchasz matsów albo będziesz stał.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Racja.... sam od 5 dni czekałem na produkcje barwnika aby móć zbadac 2 technologie. Teraz musze znowu sam sobie produkować 46sztuk na kolejną do tego heban + wapień + bizuteria ktore takze musze sam robic.

Ale psokojnie nie martw sie obecnie przez jeszcze 5 dni trzeba sie pomęczyć bo 4 czerwca w update bd mozliwy handel serwerowy i wtedy wszystko ulegnei zmianie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

chyba coś pomyliłeś,naraizie handel globalny to tylko plan,nie będzie handlu globalnego w dalszym ciągu po tym update i nie wiadomo kiedy będzie.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

cholera normalnie nie wirzyłem aż sprawdziłem liste nowości... faktycznie ;o
niewiem dlaczego byłem przekonany cały czas, że po tym update bd możliwy handel serwerowy ;o

no to widze, że jednak trza będzie sie samemu meczyc ;/
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

no to żeś teraz panie wyjechal jak filip z konopii :o to oczywiste ze mozna postawic farbiarnie i robic barwniki, ale mam robic dwie sztuki na 8h? bez jaj, az tak mnie nie pogielo... ty juz sie nie udzielaj tutaj lepiej

Taran, czy Ty chcesz mieć wszystko w jeden dzień? przecież ta gra polega głównie na kombinowaniu i opracowaniu takiej strategii rozwoju miasta aby pokonywać wszelkie trudności. Jeśli Ty zdobędziesz wszystko w chwilę, w ogóle się nie starając, to ta gra rzeczywiście będzie nudna, bez najmniejszego sensu i będzie polegała jedynie na jałowym klikaniu, które z czasem tylko zdenerwuje. Czytając Twoje wypowiedzi coraz bardziej się przychylam do tego, że dobrze jest tak jak jest teraz...przynajmniej skłania mnie to do myślenia i rozgrywka cały czas stawia przede mną wyzwania a nie podaje wszystko na tacy. Poza tym tak jak mówili moi poprzednicy..chcesz mieć szybciej to wybuduj więcej..
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Gdy nie ma czegoś to trzeba samemu się o to postarać. Dam przykład. U mnie na kontynencie. Na całym 5 ofert handlu, ode mnie wystawionych 15 ofert handlu. Poza tym niektórych rzeczy się nie przeskoczy jak np tego że dopiero 2-3 są za 15 regionem z nowymi surowcami.
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

Środki są, gorzej z miejscem upsie ;P ale spokojnie, postawilem 7 farbiarni i zaraz bedą barwniki ;p
 

DeletedUser222

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

ależ bieda Panie oj bieda :) 4x łucznicy..nieładnie tak oszukiwać w podbojach :)

Pff ja mam 6 ;) Jutro wrzucę screena miasta jak wszystkie drogi wymienię na te +15, jeszcze 12 kratek :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

No dobra dobra sam stawiam 3 chate łuczników. Niestety musiałem usunąc inne wojenne budy bo zwyczajnie nie miałem miejsca na postawienie złota/miedzi bez bonusu ; / . A tak to cały czas od 4 do 6 różnych surowców produkuje. Wypsztykam się z tkaniny to sę trochę miejsca zwolni :)
 

DeletedUser447

Guest
Odp: Zatrzymany rozwój i masa kasy/narzędzi.

We wcześniejszym etapie gry też miałem problem z barwnikami i niestety nikt z mojego kontynentu nimi nie handlował. Dlatego aby przyspieszyć pozyskanie tego towaru, ale też i innych (dla których nie miałem bonusów w podbitych prowincjach) po prostu budowałem po 2-3 budynki wytwarzające ten sam towar. Innego wyjścia nie ma. No chyba, że nie przeszkadza komuś to, że zablokuje się z badaniami. :) Warto planować produkcję towarów wcześniej zanim dojdzie się do badania, które potrzebuje taki a taki towar.

Za kilka dni będę potrzebował miedzi, złota, granitu, tkanin itd, dlatego już teraz wybudowałem odpowiednie budynki. Niestety ale nie mam bonusu do ich produkcji, dlatego produkuję tylko 6 szt. na dzień każdego z tych towarów. ;) Jakoś mam pecha co do podbitych prowincji i znajdujących się w nich surowców. :/ Akurat na brak monet nie narzekam, bo zbliżam się już do 200k, z narzędziami niestety coraz gorzej (tylko 30k), bo budynki produkujące takie towary jak miedź, granit itp kosztują sporo narzędzi, a i sama produkcja towarów kosztuje już sporo monet i narzędzi. Niestety ale w przypadku tych budynków, nie mogę sobie pozwolić na budowę kilku takich samych by przyśpieszyć produkcję, gdyż nie są one tanie, mają też duże wymagania co do populacji. Na etapie, którym jestem, nie widzę też sensu inwestowania monet w pkty rozwoju, bo jaki jest sens wydawać monety, skoro za jakiś czas i tak zablokuję się z badaniami. ;) Widząc ile będą kosztować przyszłe budynki czy badania, warto mieć jak największa ich ilość. Nawet jeśli ma się ich po kilkaset tysięcy, to potem bardzo szybko można będzie się ich pozbyć.

Po pierwsze Twoje miasteczko jest brzydkie,a po drugie handel tez jest czescia gry.Jesli uwazasz ze do handlu nie trzeba "pomyslunku",to wybacz ale masz troche ograniczone horyzonty
 
Do góry