[Gildie] Zastępstwo

Czy jesteś za wprowadzeniem zastępstwa


  • W sumie głosujących
    36

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Doprecyzuję, bo może nie napisałam dość jasno:
Ewentualne zastępstwo musiało by być ograniczone do zbiorów (wszystko, łącznie z pr, przekazywane bezpośrednio do inwentarza) do późniejszego wykorzystania przez właściciela (nie budzi wątpliwości?)
- Jedyna forma aktywnego działania to WG, bo tam faktycznie jeden gracz na urlopie blokuje całą gildię (nie budzi wątpliwości?)
- Niezbędna blokada możliwości wydawania pr, handlu na targowisku i wpłat ręcznych do skarbca.

Inicjatora proszę o uzupełnienie pomysłu o informację dotyczącą zakresu upoważnienia:
- każdy serwer ma innego "zastępcę"?
- "zastępstwo" dotyczy tylko głównego miasta? (na pobocznych serwerach też grywamy w gildiach)
-"zastępstwo" obowiązuje dla wszystkich serwerów (co, jeżeli zastępca nie gra na którymś?)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
no i spoko, całkiem popieram.
Co do tych uściśleń to ja np uważam, że to już za głęboko i to IG powinno decydować na dalszym etapie.
Ale osobiście uważam, że
powinno to działać tylko na 1 świecie. w sensie, że na każdym świecie możesz dać komuś innemu - lub temu samemu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. To jest forma pomysłu, o którym w ogóle można dyskutować. Wydaje mi się, że w takim kształcie nie stwarza dodatkowych problemów związanych z multikontami.
Czy IG przełknie darmowe pozyskiwanie punktów zamkowych, powstanie legalnego zawodu architekta miast itp. to już sprawa IG. Porozmawiajmy o tym czy i w jakim stopniu wpłynie na jakość naszej zabawy.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Darmowe pozyskiwanie punktów zamkowych? co masz na myśli?

W takiej postaci jak piszesz to czysta korzyść dla graczy, jakość zabawy powinna wzrosnąć, ale z całą pewnością nie spadnie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Darmowe pozyskiwanie punktów zamkowych? co masz na myśli?
W tej grze jest wyraźne połączenie możliwości rekompensowania diamentami mniejszej ilości czasu poświęconego na grę. Punkty zamkowe są do kupienia za diamenty, a WG daje ich spory zastrzyk (dla chętnych wybór opcji walka/negocjacje w zależności od ilości punktów). To by chyba był precedens: nie grasz, ale zdobywasz dobra reglamentowane. Dlatego pisałam, że to kwestia stanowiska IG.

W takiej postaci jak piszesz to czysta korzyść dla graczy, jakość zabawy powinna wzrosnąć, ale z całą pewnością nie spadnie.
Pisałam wcześniej, że jestem sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. To, co jest korzystne dla gracza nie musi być korzystne dla społeczności, a zwłaszcza dla jakości zabawy. FoE wymaga myślenia i planowania, na tym opierała się rywalizacja dopóki nie oparła się ona o szybkość łącza i refleksu gracza. :p Nie wymagała aktywności 24/7. Gildia może liczyć 80 członków i organizacja jest kwestią podziału zadań i kompetencji.
Zastępstwo... Pół biedy, jeżeli miałabym zastępować gracza, u którego mogę automatem polecieć po 4 mapach WG, nie troszcząc się o medale na kolejne podejścia. Jednak to dotyczy znowu tylko części graczy.
80 graczy x 2 tygodnie, a rok ma ich tylko 52...
Prywatna korespondencja, możliwość wysłania z mojego konta wiadomości (chyba, że tu wprowadzimy kolejną blokadę).
Podsumowując: nie mogłabym każdemu zaoferować swojego zastępstwa, nie chciałabym udostępniać NIKOMU mojej korespondencji. Nie chodzi tu o zaufanie, ale przywiązanie do prywatności. Jednak to tylko moje skromne zdanie na ten temat.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W tej grze jest wyraźne połączenie możliwości rekompensowania diamentami mniejszej ilości czasu poświęconego na grę. Punkty zamkowe są do kupienia za diamenty, a WG daje ich spory zastrzyk (dla chętnych wybór opcji walka/negocjacje w zależności od ilości punktów). To by chyba był precedens: nie grasz, ale zdobywasz dobra reglamentowane. Dlatego pisałam, że to kwestia stanowiska IG.


Pisałam wcześniej, że jestem sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. To, co jest korzystne dla gracza nie musi być korzystne dla społeczności, a zwłaszcza dla jakości zabawy. FoE wymaga myślenia i planowania, na tym opierała się rywalizacja dopóki nie oparła się ona o szybkość łącza i refleksu gracza. :p Nie wymagała aktywności 24/7. Gildia może liczyć 80 członków i organizacja jest kwestią podziału zadań i kompetencji.
Zastępstwo... Pół biedy, jeżeli miałabym zastępować gracza, u którego mogę automatem polecieć po 4 mapach WG, nie troszcząc się o medale na kolejne podejścia. Jednak to dotyczy znowu tylko części graczy.
80 graczy x 2 tygodnie, a rok ma ich tylko 52...
Prywatna korespondencja, możliwość wysłania z mojego konta wiadomości (chyba, że tu wprowadzimy kolejną blokadę).
Podsumowując: nie mogłabym każdemu zaoferować swojego zastępstwa, nie chciałabym udostępniać NIKOMU mojej korespondencji. Nie chodzi tu o zaufanie, ale przywiązanie do prywatności. Jednak to tylko moje skromne zdanie na ten temat.
Tego z prwatnością totalnie nie czaje, chyba, że obgadujesz gildie z innymi osobami xd i sie boisz co by wyciekło. Bo nie wiem o czym innym można gadać w grze co tak trzeba by ukrywać.
po za tym nie każdy musi korzystać z zastępstwa.
U mnie w gildii na przestrzeni roku urlopy zgłasza 20-30 graczy maks, reszta mimo wszystko zawsze wchodzi i się loguje, a w tym pomyśle - z mojej perspektywy - chodzi o to by przy okazji usunąć konieczność wchodzenia do gry także na wyjazdach.

Na szczescie w plemionach nie mieli tego problemu xd zostawili graczowi decyzje czy daje dostęp do korespondencji czy nie. Sam wybiera zakres co osoba może, a czego nie może robić i to jest najlepsze rozwiązanie jak kto ma taki problem z prywatnością :<

Co do punktów zamkowych to ich dzienny limit zdobycia w stosunku % do całości to jest śmiech na sali. Ktoś liczył, ze wbicie max lvl bez diaxów zajmuje kilkanaście lat zdaje się, wiec tydzień w te czy we w tamte ich zbierania nikomu nic nie zmieni
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tego z prwatnością totalnie nie czaje, chyba, że obgadujesz gildie z innymi osobami xd i sie boisz co by wyciekło. Bo nie wiem o czym innym można gadać w grze co tak trzeba by ukrywać.
Właśnie widzę, że zupełnie nie czaisz. :p

Co do punktów zamkowych to ich dzienny limit zdobycia w stosunku % do całości to jest śmiech na sali. Ktoś liczył, ze wbicie max lvl bez diaxów zajmuje kilkanaście lat zdaje się, wiec tydzień w te czy we w tamte ich zbierania nikomu nic nie zmieni
Co to ma do rzeczy? Wskazałam tylko jedną z przyczyn, dla których IG może nie "kupić" tego pomysłu. Przecież filnalnie to od nich zależy.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie no wskazujesz, że może im to przeszkadzać, a nie za bardzo wiem co IG ma do punktów zamkowych? bo przeciez wiadomo, że nikt Diaxów nie kupi na koncie zastepowanym.
Więc czy ktoś zarobi te 240x2 pktów dziennie na zastepstwie czy nie to kropla w morzu wiec IG nawet nie musi o tym myślec czy im to przeszkadza czy nie.
O to mi chodziło

Właśnie widzę, że zupełnie nie czaisz.
Czyli piszesz jakieś rzeczy, których obawiasz się by nie dotarły do innych oczu xd od tkaich miejsc są inne komunikatory. Support raczej i tak ma pełny dostęp to wszystkich korespondencji. (i moim zdaniem powinien mieć)

tejamnica korespondencji dotyczy tylko listów - przesyłek przeznaczonych do danej osoby. w Internecie takie coś nie ma miejsca - zwyjątkiem dedykowanych portali weryfikującej tożsamość odbiorcy. Wszystkich portali etc nie dotyczy coś takiego. To ich dobra wola, że starają się jej przestrzegać.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Widzę, że nie rozumiesz ani jednego, ani drugiego tematu.
1. Nie wiem co może przeszkadzać IG, podzieliłam się swoimi DOMYSŁAMI. Mogą być słuszne lub nie. Procedura akceptacji/wdrażania naszych pomysłów: głosowanie -> akceptacja naszego supportu -> akceptacja IG. Możesz zajechać klawiaturę, przekonując nas o czymś, ale nie ma to żadnego znaczenia dla ostatecznej decyzji. Dalsze bicie piany naprawdę niczego nie zmieni i nie będzie miało na nic wpływu.
2. Faktycznie ktoś o tak głębokiej potrzebie kontrolowania (online czy nie, komp czy apka, aktualny poziom zmęczenia czy co tam jeszcze byś chciał wiedzieć) nie zrozumie pojęcia prywatności. Nie wyobrażam sobie, że zaproszony gość przeszukuje mi szuflady i półki. Czy to znaczy, że obawiam się że znajdzie tam coś nielegalnego lub kompromitującego? To jest uszanowanie czyjejś prywatności. Jaśniej nie potrafię.
 

Marik

Książę
Pytam czysto hipotetycznie gracz A ma dziennie 600 pr ze zbiorów, ale jedzie na tydzień uropu. Przekazuje swoje miasto graczowi X na tydzień (na zastępstwo); w pierwszym dniu gracz X zbiera zbiory 600 pr z miasta gracza A, ale nie może inwestować w perły innych graczy. Na potrzeby sytuacji nie może inwestować w swoje perły. I tu moje pytanie w jaki sposób gracz X ma zebrać zbiory gracza A w drugim dniu mając 600 pr na pasku?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pytam czysto hipotetycznie gracz A ma dziennie 600 pr ze zbiorów, ale jedzie na tydzień uropu. Przekazuje swoje miasto graczowi X na tydzień (na zastępstwo); w pierwszym dniu gracz X zbiera zbiory 600 pr z miasta gracza A, ale nie może inwestować w perły innych graczy. Na potrzeby sytuacji nie może inwestować w swoje perły. I tu moje pytanie w jaki sposób gracz X ma zebrać zbiory gracza A w drugim dniu mając 600 pr na pasku?
ale nigdzie blokady rozwoju własnych pereł przecież nie proponujemy? Tak samo nie widze powodu, dlaczego w perły gildyjne nie mógłby wpłacać
 

astrotaurus

Hrabia
Bzdura, bzdura, bzdura!
Normalni ludzie grający dla zabawy mają dość własnych światów i kupę zaległej roboty do wykonania. W przypływie wolnego czasu jest co robić, a nie zajmować się kontami innego gracza, co se leży pod gruszą na dowolnie wybranym boku. Pokemony z tzw. "topowych gildii" wiszący na dyżurze 24/7 mogą też miec problem z wyskrobaniem dodatkowych 15 minut na podstawową obsługę światów powierzonych.
do kosza z tym!
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Bzdura, bzdura, bzdura!
Normalni ludzie grający dla zabawy mają dość własnych światów i kupę zaległej roboty do wykonania. W przypływie wolnego czasu jest co robić, a nie zajmować się kontami innego gracza, co se leży pod gruszą na dowolnie wybranym boku. Pokemony z tzw. "topowych gildii" wiszący na dyżurze 24/7 mogą też miec problem z wyskrobaniem dodatkowych 15 minut na podstawową obsługę światów powierzonych.
do kosza z tym!
Wyskrobałbym mase czasu na zajęcie się kilkoma dużymi miastami xd bez straty dla mojego głownego
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Luzik, jak już wyskrobiesz, to zakładaj na innych serwerach niż E , zrób duże i się nimi zajmuj. Może tam znajdziesz gildie do rywalizowania na GPC czy GVG, skoro czujesz się niespełniony.

akurat na E mam gildie do rywalizowana na gpc i na gvg z najlepszymi i co? i tak mam dalej czas xd kwestia organizacji.
Chociaz nie bardzo wiem co ten argument ma przeciwko zastępstw. Bo chodzi tylko o to by moc wejsc, zebrac zbiory, wyklikać Wg i się wylogowac z tego konta. Minuta roboty + 15 minut we wtorek z WG.
STRASZNA ilość czasu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry