[Gildie] Zastępstwo

Czy jesteś za wprowadzeniem zastępstwa


  • W sumie głosujących
    36

dżejmsbąd

Wicehrabia
Fajny pomysł. Przydałby się czasami.
Oczywiście w dyskusji wiele głosów sprzeciwu na zasadzie "nie bo nie". A powiem Wam, że jeśli ten pomysł zostałby wprowadzony, to byłby dostępny dla każdego, a nie tylko dla topki albo tylko dla oszustów, więc też moglibyście korzystać. A nawet moglibyście nie korzystać, jeśli nie chcecie i uważacie, że niezebranie zbiorów przez 2 tygodnie to żadna strata. Jeśli jednak byłaby taka opcja, to pewnie byście skorzystali i oddali możliwość zrobienia zbiorów komuś zaufanemu, żeby tej "niestraty" nie ponosić. :) Skoro miejsca w perłach wystawiacie za 1.95 żeby dostać kilka PR wiecej, to czemu nie zebrać kilka tys. więcej, kiedy jesteście na urlopie?
Multikonta są i niektórzy nawet się z tym nie kryją, że idą się przelogować. A to niby konto dziewczyny/chłopaka/żony/męża/brata/siostry/kuzyna/kuzynki/syna/córki/psa/kota/rybek (niepotrzebne skreślić). Przecież wolno grać rodzinnie, wszyscy na jednym komputerze czy nawet telefonie, support nie sprawdzi czy na 5 kontach gra 5 osób czy jedna się przelogowuje? Poprosi o skany dowodów graczy? Każe przesłać filmiki jak grają i po kolei sobie przekazują ten telefon i kolejne osoby logują się na kolejna konta? Może logowanie odciskiem palca albo uśmiechem do kamerki, żeby gra wiedziała, że to prawowity właściciel konta się loguje? :) Ale to jest osobny problem i "zastępstwo" niewiele tutaj zmieni. Ci, którzy oszukują, to będą oszukiwać nadal i "zastępstwo" im do tego nie jest potrzebne.
Zastępstwo jest potrzebne, kiedy kolega z gildii pisze, że wyjeżdża na miesiąc i będzie miał utrudniony dostęp do internetu i nie wie czy zrobi wyprawę i prosi, żeby się na jego konto zalogować i ogarnąc co nieco. Odmówisz pomocy koledzie - źle. Zgodzisz się - jeszcze gorzej, bo łamiesz regulamin gry...
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Aha, czyli jesteś na nie, bo to zagraża życiu i zdrowiu graczy :D
Właśnie to, że mogliby iść na urlop i powierzyć zbiory koledze, a samemu sobie zrobić przerwę.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
@dżejmsbąd No tak, bo od zbiorów zależy ludzkie życie. Dokładnie tak rozprawiacie nad tym tematem, jakby od kilku zbiorów zależało czyjeś życie czy zdrowie. Zdecydowanie potrzebujecie przerwy od gry lub pójście do jakiegoś psychologa od uzależnień. Na urlopie żadna siła nie zmusiłaby mnie do wchodzenia na gry. Można niektórych tu wrzucić do jednego worka z alkoholikami, narkomanami i hazardzistami, to jest dokładnie ten sam stopień uzależnienia
a to problem, że tak nam zależy na grze? To zła cecha?
 

Feandil

Wójt
Wszystko jest dla ludzi. Wypić czy zapalić blanta od czasu do czasu - czemu nie. Ale jak chodzisz non stop "pod wpływem", i po dniu przerwy ssie Cię i myślisz tylko o tym - to już chyba normalne nie jest ;]
Też robię sobie przerwę, jeśli gdzieś wyjeżdżam lub mocniej zaimprezuję. Nie zaglądam wtedy na grę, godzinę po wyjściu z domu już nawet mi się nie chce - już żyję obecna chwilą i czymś całkiem innym. Pierwsze zerknięcie po kilku dniach jest zwykle leniwe, aby zbiory ściągnąć. 2-3 dni później wpadam znów w "normalny tryb", ciułam te PRy, towary i wszelkie inne dobra... i tak lekka szpila gdzieś tam kłuje, że w sumie mogłem zajrzeć choć na 5 minut raz na dobę. Szybki haracz z miasta, pyrki w Perły i znów zapomnieć. Że tyle się zmarnowało. I opcja z opieką idealnie by się nadawała na takie przypadki. Ale w finalnym rozrachunku nie żałuję tej przerwy :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A gdzie ja napisałem, ze mysle tylko o tym
ja mam podejscie - najpierw obowiązek potem przyjemnosc
wiec dobrze organizuje dzien i mam mnóstwo czasu dla siebie - granie
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A to niby konto dziewczyny/chłopaka/żony/męża/brata/siostry/kuzyna/kuzynki/syna/córki/psa/kota/rybek (niepotrzebne skreślić). Przecież wolno grać rodzinnie, wszyscy na jednym komputerze czy nawet telefonie, support nie sprawdzi czy na 5 kontach gra 5 osób czy jedna się przelogowuje? Poprosi o skany dowodów graczy? Każe przesłać filmiki jak grają i po kolei sobie przekazują ten telefon i kolejne osoby logują się na kolejna konta? Może logowanie odciskiem palca albo uśmiechem do kamerki, żeby gra wiedziała, że to prawowity właściciel konta się loguje?
Tu właśnie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego taka funkcja nie powinna pojawić się w tej grze. Jest ona tak zaprojektowana, że przerwa nie powoduje żadnych strat. Nie grasz, nie generujesz zysków - tyle.
Wprowadzenie takiej funkcjonalności to de facto legalizacja multikont. Tak trudno sobie wyobrazić założenie x miast i zasilanie głównego z każdego po kolei przez 2 tygodnie? Jak można zauważyć, kreatywność graczy nie ma limitów.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tu właśnie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego taka funkcja nie powinna pojawić się w tej grze. Jest ona tak zaprojektowana, że przerwa nie powoduje żadnych strat. Nie grasz, nie generujesz zysków - tyle.
Wprowadzenie takiej funkcjonalności to de facto legalizacja multikont. Tak trudno sobie wyobrazić założenie x miast i zasilanie głównego z każdego po kolei przez 2 tygodnie? Jak można zauważyć, kreatywność graczy nie ma limitów.
Jeżeli w 2 tygodnie rozwiniesz dobre miasto generujące zyski to dostaniesz nobla xD
Pomiajjąc fakt, że 14 dzień byłby ostatni więc używanie diaxów do tego celu mija się z celem
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeżeli w 2 tygodnie rozwiniesz dobre miasto generujące zyski to dostaniesz nobla xD
Brak wyobraźni? Brak wiedzy? Brak doświadczenia?
1. Miasto pushujące nie musi generować zysków.
2. Na serwerach jest masa średnio i całkiem przyzwoicie rozwiniętych "śpiochów", a nawet całkiem aktywnych "kont pomocniczych"

Pomiajjąc fakt, że 14 dzień byłby ostatni więc używanie diaxów do tego celu mija się z celem
Ostatni? "Zastępstwo" można by było wziąć tylko raz na całą grę czy jednak w jakimś określonym przedziale czasowym?
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Wprowadzenie takiej funkcjonalności to de facto legalizacja multikont.
No własnie multikonta obecnie są legalne, wystarczy powiedzieć, że to brat gra na tym drugim koncie, a na trzecim żona. Tak robią gracze i mają się dobrze.
Zastępstwo w proponowanej formie zmniejszyłoby dzielenie się hasłami do konta. Jeśli kogoś ma nie być krótki czas, to nie podawałby hasła komuś innemu, żeby się logował na jego konto, tylko wyznaczyłby zastępcę przez mechanizm w grze.
Jesli byłoby można skorzystać z tej opcji np. dopiero po pół roku gry, to wyobrażasz sobie, ze ktoś zakłada konto (ma do niego login i hasło oczywiście) i czeka pół roku, żeby przez 2 tygodnie sobie popuszować przez użycie tej opcji? Bez sensu.
 

Auraya

Hrabia
multikonta obecnie są legalne
nie?
Zastępstwo w proponowanej formie zmniejszyłoby dzielenie się hasłami do konta
o ile się nie mylę to jest to niezgodne z regulaminem... a konta które dzielą adres nie mogą się wymieniać towarami i wplacac pr w swoje perly


pierwsze zastępstwo można by wysyłać po co najmniej miesiącu gry

Jesli byłoby można skorzystać z tej opcji np. dopiero po pół roku gry, to wyobrażasz sobie, ze ktoś zakłada konto (ma do niego login i hasło oczywiście) i czeka pół roku, żeby przez 2 tygodnie sobie popuszować przez użycie tej opcji?
mysle ze nawet to pol roku by nie zniechęciło chętnych... przecież nie zaklada sie jednego czy dwóch a więcej.. poza tym foe jest gra ktora nie lubi pospiechu
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jesli byłoby można skorzystać z tej opcji np. dopiero po pół roku gry, to wyobrażasz sobie, ze ktoś zakłada konto (ma do niego login i hasło oczywiście) i czeka pół roku, żeby przez 2 tygodnie sobie popuszować przez użycie tej opcji? Bez sensu.
Wiesz, że też się zastanawiałam nad sensem gry na multikontach. Gra jest wymagająca czasowo, więc gdyby poświęcili połowę czasu, niezbędnego do obsługi kont "zasilających", na grę na głównym koncie to efekty by przerosły ewentualne zyski. Może to jednak w tym przypadku moja wyobraźnia jest zbyt ograniczona... ;)
Nie twórzmy jednak poradnika, jak i po co korzystać z czegoś, co mimo wszystko nie jest legalne. :haha:
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Brak wyobraźni? Brak wiedzy? Brak doświadczenia?
1. Miasto pushujące nie musi generować zysków.
2. Na serwerach jest masa średnio i całkiem przyzwoicie rozwiniętych "śpiochów", a nawet całkiem aktywnych "kont pomocniczych"


Ostatni? "Zastępstwo" można by było wziąć tylko raz na całą grę czy jednak w jakimś określonym przedziale czasowym?
No w dwa tygodnie to zbiory na poziomie 20-30 PR jestes w stanie uzyskać...

Ograniczenie czasowe - pół roku/rok,

+ oczywiście, że wystepowałoby ogranicznie do 1-2 zastępstw w jednej chwili.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
2. Na serwerach jest masa średnio i całkiem przyzwoicie rozwiniętych "śpiochów", a nawet całkiem aktywnych "kont pomocniczych"
No w dwa tygodnie to zbiory na poziomie 20-30 PR jestes w stanie uzyskać...
Postaraj się czasem przeczytać i zrozumieć. Problem nie polega na masowym tworzeniu multikont w ciągu 2 tygodni "zastępstwa". To nie jest trudne do zrozumienia. Celowo przekręcasz sens?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
2. Na serwerach jest masa średnio i całkiem przyzwoicie rozwiniętych "śpiochów", a nawet całkiem aktywnych "kont pomocniczych" a wjaki sposób spiochy przekażą zastępstwa? będziesz ich szukać bo internecie?
ktoś nie gra to nie gra. Jak osoba X ma do nich dostęp i przekaże zastępstwo - to skąd ma dostęp w pierwszej kolejności?

Rozumiałbym jakby problemu multikont nie bylo. Problem jest i mało co się z tym dzieje więc zastepstwa nic w tym temacie nie zmienią
Aktualnie nie ma róznicy bo i tak gracze tak grają (niestety) "legalizacja" na 14 dni nie zmieni, bo po zastepstwie czy przed dalej sie będzie ten ktoś logować - tylko bezpośrednio
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
No własnie multikonta obecnie są legalne, wystarczy powiedzieć, że to brat gra na tym drugim koncie, a na trzecim żona.

Tutaj może sprostuję, bo Zasady Gry nie były zmieniane od 2015 roku. Pozwolę sobie zatem zacytować odpowiedni ich fragment - regulujący poruszoną przez Ciebie kwestię:

1) Jedno konto na gracza
1.1
Każdy gracz może posiadać tylko jedno konto na danym świecie gry.

Oznacza to, że posiadanie więcej niż jednego konta dozwolone jest jedynie, gdy na każdym z nich uczestniczysz w rozgrywce na innym świecie. W przykładach do punktu pierwszego jest to również opisane.

Ponadto, bardzo proszę wszystkich, by komentarze odnosiły się tylko do przedstawionego pomysłu. Ocenę innych propozycji proszę umieszczać w odpowiednich wątkach, nie tutaj.
Fragmenty odbiegające od wątku usunąłem.
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dlaczego rozmawiamy o czymś innym niż zastępstwo.
Temat multikont proszę odłożyć bo nie zaprowadzi to żadnych wniosków w sprawie proponowanego zastępstwa. A jeszcze poleca ostrzeżenia w sprawie wprowadzenia w błąd graczy (bo zasady gry mówią że nie można) nie potrzebnie.

Porozmawiajmy o proponowanym zastępstwie. Jak wspomniałam połowa opcji z gry była by zablokowana, takie coś jak usuwanie budynków również, nie wiem czy wydawanie punktów rozwoju było by możliwe.
Jak ktoś wspomniał niektóre opcje już są zablokowane dla osób na wspólnym łączu.
 

Marik

Książę
Dlaczego rozmawiamy o czymś innym niż zastępstwo.
Temat multikont proszę odłożyć bo nie zaprowadzi to żadnych wniosków w sprawie proponowanego zastępstwa. A jeszcze poleca ostrzeżenia w sprawie wprowadzenia w błąd graczy (bo zasady gry mówią że nie można) nie potrzebnie.

Porozmawiajmy o proponowanym zastępstwie. Jak wspomniałam połowa opcji z gry była by zablokowana, takie coś jak usuwanie budynków również, nie wiem czy wydawanie punktów rozwoju było by możliwe.
Jak ktoś wspomniał niektóre opcje już są zablokowane dla osób na wspólnym łączu.
Zarówno zastępstwo jak i ta ,,niby blokada,, na wspólnym łączu nic nie daje. Dokładamy 3 konto słupa i jest pozamiatane. Obecny system ma za dużo dziur, aby jaka kolwiek forma zastępstwa działała poprawnie
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To prawda, że wszelkie blokady są zręcznie obchodzone. Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do tego pomysłu.
Ewentualne zastępstwo musiało by być ograniczone do zbiorów (wszystko, łącznie z pr, przekazywane bezpośrednio do inwentarza) do późniejszego wykorzystania przez właściciela.
- Brak możliwości wydawania pr i handlu na targowisku.
- Zasilanie skarbca tylko w ramach zbiorów z odpowiednich budynków.
- Jedyna forma aktywnego działania to WG, bo tam faktycznie jeden gracz na urlopie blokuje całą gildię.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zarówno zastępstwo jak i ta ,,niby blokada,, na wspólnym łączu nic nie daje. Dokładamy 3 konto słupa i jest pozamiatane. Obecny system ma za dużo dziur, aby jaka kolwiek forma zastępstwa działała poprawnie
W jaki sposób konto słup prześle PR dalej?
Bo jedyne co przychodzi do głowy to towary, które teraz i tak są przesyłane.
To prawda, że wszelkie blokady są zręcznie obchodzone. Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do tego pomysłu.
Ewentualne zastępstwo musiało by być ograniczone do zbiorów (wszystko, łącznie z pr, przekazywane bezpośrednio do inwentarza) do późniejszego wykorzystania przez właściciela.
- Brak możliwości wydawania pr i handlu na targowisku.
- Zasilanie skarbca tylko w ramach zbiorów z odpowiednich budynków.
- Jedyna forma aktywnego działania to WG, bo tam faktycznie jeden gracz na urlopie blokuje całą gildię.
WG i zbiory, thats all we need

reszta to naciągane zagrożenia, bo 14 dni w skali roku nic nie zmieni
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jeszcze raz proszę, o powrót do dyskusji o zastępstwie. Bo użyje magicznych praw. Proszę nie pisać o obchodzeniu zasad gry bo uznamy to za namawianie do łamania zasad.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To ja wróce do ponownego pytania, że
zastępstwo dla WG i zbiorów nie może rodzic żadnych możliwości nadużyć bo i nie ma gdzie,
Dlatego jedynie dopytuje jakie nadużycia sie mogą pojawić
 
Do góry