[Gildie] Wymiana towarów w skarbcu.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18000
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?

  • tak

    Głosy: 7 50,0%
  • nie

    Głosy: 7 50,0%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser18000

Guest
Proponuję aby członkowie gildii mogli wymieniać towary w skarbcu 1:1 z tej samej epoki, 2:1 z poprzedniej epoki i 1:2 z kolejnej epoki.

Przykładowo w skarbcu jest jedwab a ktoś go potrzebuje, więc, bierze sobie 100 jedwabiu, a wpłaca do skarbca 100 bazaltu, albo 200 cegieł, ewentualnie 50 papieru.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Jeżeli już to tylko i wyłącznie dla zaufanych członków gildii ale i tak uważam, że to za duże pole do nadużyć.
 

DeletedUser16730

Guest
Absolutnie nie. Towar jest potrzebny do GvG a nie do tego żeby sobie ludzie go wymieniali i mogli powymieniać tak, że będzie go brakowało w potrzebnych epokach.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W takiej formie jestem na nie. Przesunięcia towarów między epokami w samym skarbcu, to by było interesujące. :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przykładowo w skarbcu jest jedwab a ktoś go potrzebuje, więc, bierze sobie 100 jedwabiu, a wpłaca do skarbca 100 bazaltu, albo 200 cegieł, ewentualnie 50 papieru.
Ale w czym problem? przecież napisałem ze będzie można wymienić towar na kolejną, lub poprzednią epokę
Jeśli masz na myśli możliwość korekty zawartości skarbca, to podpisuję się całą klawiaturą pod tym pomysłem. Tylko skoryguj pierwszy post, bo można go zrozumieć jako umożliwienie wykorzystania zebranych towarów na inne cele. :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16730

Guest
Nie z każdej epoki.

Pomijając, że to zależy od gildii, fragment cytatu jest wyrwany z kontekstu i nie oddaje sensu zdania. :)

Ale w czym problem? przecież napisałem ze będzie można wymienić towar na kolejną, lub poprzednią epokę.

Ale nie w ramach skarbca. To, że można by było kombinować na własny użytek dobrem wspólnym to jedno, a drugie zwyczajnie ktoś mógłby na złość pozamieniać na niekorzyść gildii i wyjść. Już widzę oczami wyobraźni jak wrogie gildie wysyłają dywersantów żeby namieszały w towarze.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Pomijając, że to zależy od gildii, fragment cytatu jest wyrwany z kontekstu i nie oddaje sensu zdania. :)
Co do sensu zdania, masz absolutną rację. Towar potrzebny jest na GvG i po to jest tam gromadzony. Niestety, nie masz racji że to zależy od gildii. ŻADNA gildia nie wykorzystuje do GvG towarów ani z Arktycznej, ani z Oceanicznej. Niewielkie ilości, zużywane do odblokowania wypraw, nie mają znaczenia przy zalewie towarów zbieranych z pereł.
ktoś mógłby na złość pozamieniać na niekorzyść gildii i wyjść. Już widzę oczami wyobraźni jak wrogie gildie wysyłają dywersantów żeby namieszały w towarze.
A to już zależy od gildii. Jeśli dadzą uprawnienia ...
 

DeletedUser16730

Guest
ŻADNA gildia nie wykorzystuje do GvG towarów ani z Arktycznej, ani z Oceanicznej.

No, myślałem, że piszemy o potrzebnych towarach z tych które się używa...

A to już zależy od gildii. Jeśli dadzą uprawnienia ...

Piszemy o pomyśle stricte? Wymiana między skarbcem, a graczem?
No jeśli dadzą uprawnienia zaufanym to szału by nie było żeby uzupełniło braki towaru kilka osób, ten miecz bije w obie strony.
I już widzę jak zaufany sprzedaje surkę na AO albo krakena, a cała gildia knuje czy to kradzione czy jego. Mniej drastyczne sytuacje generują awantury.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
I już widzę jak zaufany sprzedaje surkę na AO albo krakena, a cała gildia knuje czy to kradzione czy jego. Mniej drastyczne sytuacje generują awantury.
Jeśli wrzucił do skarbca 2 x tyle towaru z poprzedniej epoki, to kradzione? Towary na rynku pr'kowym nie drożeją w takiej proporcji (na szczęście). :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeśli zbieram ofkę z targowiska, to też nikogo przecież nie okradam.
Masz jakiś inny pomysł na wykorzystanie setek tysięcy towaru, zalegającego bezużytecznie w skarbcu?
 

DeletedUser16730

Guest

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Hmm, a co z bonusem takiej perły, jeśli stoi w mieście gracza bez uprawnień?
Jestem uprzywilejowana, to mogę dać do skarbca 500 żelaza i zabrać 500 Oceanicznej?
Chyba mi się to nie podoba.

PS. Rozwija się ciekawa dyskusja, ale niejako "obok" samego pomysłu. Proszę moderatora o przeniesienie postów do odpowiedniego tematu w dziale Dyskusje i przepraszam za mały dryf. :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16730

Guest
Hmm, a co z bonusem takiej perły, jeśli stoi w mieście gracza bez uprawnień?
Jestem uprzywilejowana, to mogę dać do skarbca 500 żelaza i zabrać 500 Oceanicznej?

Obawiam się, że nie rozumiesz. Perła daje tickety do wymiany, wymienia zaufany. Nie wymienia na swój towar tylko wewnątrz skarbca 1:1.
Może wymienić tyle towaru ile w danym momencie jest ticketów z bonusów.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dowolny towar w skarbcu na inny dowolny towar w skarbcu
Wybacz, ale chyba mam dzisiaj trudny dzień.
W skarbcu jest np 500 aromatów i 300 biżuterii. Mam ticket na wymianę 5 szt towarów. Jeśli wymienię 5 szt aromatów na 5 szt biżuterii, to ... w skarbcu będzie 495 szt aromatów i 305 biżuterii? Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, aromaty zmieniają się w biżuterię?
 

DeletedUser16730

Guest
W skarbcu jest np 500 aromatów i 300 biżuterii. Mam ticket na wymianę 5 szt towarów. Jeśli wymienię 5 szt aromatów na 5 szt biżuterii, to ... w skarbcu będzie 495 szt aromatów i 305 biżuterii? Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki?

O, to to to.

Czyli zamiana zamiast wymiany?

To w sumie synonimy.

Zresztą szczegóły na pewno są do dopracowania. Czy 1:1, czy dowolne epoki, czy różnica jednej epoki, czy różnica dwóch epok, itd. itp.
Chodzi o ideę. A idea jest taka, że w skarbcach zalegają tony nikomu niepotrzebnego towaru i dobrze by było z tym coś zrobić. Wymiana poza skarbcem jak w tym temacie będzie generowała dużo wątpliwości u gildian. Wymiana dowolna wewnątrz skarbca będzie za prosta bo będzie to można robić wte i wewte, a to byłoby za łatwe. Dlatego uznałem, że coś takiego spowodowałoby, że wilk będzie syty i owca cała.

Dobra, bo zaraz przyjdzie 'krul wontku" i mu się białko zetnie, że zamiast głosować na TAK wymyślamy głupie pomysły.
 

DeletedUser18000

Guest
Agatonka59 prosze, nie karm troli :)

Chcę powiedzieć wyraźnie że w moim pomyśle nie chodzi o rozwiązanie problemy ton surowców zalegających w skarbcu.
To że towary zalegają w skarbcu jest spowodowane tylko i wyłącznie tym że gracze są leniwi i nie wykorzystują ich do GvG.
Bardziej chodziło mi o to żeby członkowie gildii mogli mieć dostęp do wymiany surowców, bez proszenia się o ściągnięcie ofert z handlu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W takim sensie, absolutne nie.
To że towary zalegają w skarbcu jest spowodowane tylko i wyłącznie tym że gracze są leniwi i nie wykorzystują ich do GvG.
Nie ma możliwości wykorzystania na GvG towarów z dwóch najwyższych epok.
Bardziej chodziło mi o to żeby członkowie gildii mogli mieć dostęp do wymiany surowców, bez proszenia się o ściągnięcie ofert z handlu.
Skarbiec ma służyć celom całej gildii: GvG i wyprawy.
Przyjmując do gildii nowych członków, nic o nich nie wiemy. Zdarzają się gracze, którzy dołączają tylko po to, żeby uzupełnić zapasy konkretnego towaru lub towarów z konkretnej epoki. Drenują gildyjny rynek i znikają bez pożegnania. Łatwo sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał skarbiec po takiej wizycie. Przy rekrutacji możemy pytać o wszystko, ale ekran jest równie cierpliwy, jak papier. Napisać w odpowiedzi też można wszystko.
 

DeletedUser18000

Guest
Nie ma możliwości wykorzystania na GvG towarów z dwóch najwyższych epok.

No ale może nie na zawsze? Chyba w końcu będą też mapy gvg dla tych epok?

Łatwo sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał skarbiec po takiej wizycie

Myślę że to nie jest jakiś wielki problem. To tak jak by powiedzieć "Nie budujmy banków, bo ktoś może na nie napaść i je okraść"
 
Do góry