[Perły Architektury] Wymiana/sprzedaż planów pereł

Czy chcesz żeby można było coś zrobić z niepotrzebnymi planami pereł?

  • TAK, sprzedać u handlarza antyków

  • TAK, sprzedać na targowisku

  • TAK, wymienić w skali 5:1 na losowy plan innej, wybranej perły

  • TAK, mam inny pomysł (opisz w komentarzu)

  • NIE, lubię gromadzić niepotrzebne plany


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

korosh

Baronet
Wszyscy zbieramy plany wszystkich pereł, ale mało kto buduje każdą z nich, dlatego każdy ma na stanie po kilkadziesiąt niepotrzebnych planów. Pomysł jest taki żeby można było coś z nimi zrobić: sprzedać na targowisku lub u handlarza antyków, albo wymienić w skali 5:1 na losowy plan perły którą budujemy
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zanim zagłosuję, to zapytam: dlaczego chcesz zwiększać różnicę możliwości między starymi a nowymi graczami?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie wiem jak by to miało zwiększyć różnicę. Normalne jest że kto gra dłużej, ten ma większe zasoby
Biorąc pod uwagę, że za chwilę wejdzie nowa epoka i 3 nowe perły... Uzbierałam po 6k - 8k kompletów do różnych pereł (a nie należę do najaktywniejszych pod tym względem). Chętnie wymienię je na plany nowych. 3 opcja na TAK.

PS. Gdzie to ja widziałam sentencję "uważaj czego sobie życzysz..." :haha:
 
Nie znasz dnia i godziny jak coś co do tej pory było kompletnie niepotrzebne nagle dzięki "pomysłowości" twórców :) może stać się najbardziej pożądaną rzeczą w grze :)
uważaj czego sobie życzysz..... bo może ci się spełnić :):):)
 

maybeLucky

Szlachcic zagrodowy
Można by było wprowadzić nową walutę, sprzedawać plany i kupować inne. Dajmy na to że sprzedaję 1 plan za 10 jakiś tam miedziaków i za 100 miedziaków kupuję wybrany przeze mnie plan innej perły :)
 

korosh

Baronet
Biorąc pod uwagę, że za chwilę wejdzie nowa epoka i 3 nowe perły... Uzbierałam po 6k - 8k kompletów do różnych pereł (a nie należę do najaktywniejszych pod tym względem). Chętnie wymienię je na plany nowych. 3 opcja na TAK.

PS. Gdzie to ja widziałam sentencję "uważaj czego sobie życzysz..." :haha:
Jeśli to Cię boli, to przecież można wprowadzić ograniczenie że wymiana jest tylko na plany pereł z niższej epoki, albo po prostu dać opcję sprzedaży planów handlarzowi staroci. Albo specjalnie dla Ciebie zrobić przelicznik wymiany 1000:1 ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeśli to Cię boli, to przecież można wprowadzić ograniczenie że wymiana jest tylko na plany pereł z niższej epoki, albo po prostu dać opcję sprzedaży planów handlarzowi staroci. Albo specjalnie dla Ciebie zrobić przelicznik wymiany 1000:1 ;)
Miło mi, że chcesz mnie wyróżnić, ale chyba nie zrozumiałeś. Ilość planów, o której pisałam to drobiazg w porównaniu z bardziej aktywnymi właścicielami mocnych Arek. Pomysł zaoszczędzi nam przepłacania za plany lub wykupienia ich za diamenty po "złapaniu" pierwszego z motywacji. Jestem absolutnie "za", zwłaszcza za jedną z podanych opcji :p
 

NBreath

Zespół FoE
Stażysta
Jak dla mnie pomysł jest dosyć ciekawy - zwłaszcza jestem przychylny ku opcji "wymiana planów u Handlarza Antykami". Wprowadziło by to kolejne, ciekawe ulepszenie gry i przy okazji porządek w planach, które w większości gromadzą się w nieskończoność i nie bardzo wiadomo co w tym przypadku można uczynić.
 
Witam.
Zaznaczyłem opcję „TAK, sprzedać u handlarza antyków".
Uczyniłem to, ponieważ, lubię porządek i niepotrzebne plany to niepotrzebne piksele, które mogłyby zostać użyte do pożytecznej wymiany na monety u handlarza.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A po co nam plany do np. Wyroczni, Koloseum, których ogarnięci gracze nie rozwijają?
Gdzie tu widzisz ekonomię?
i rozumiem ze taki plan nic nie wartej wyroczni jest wart 1/10 planu rzadkiej perły jaką jest np muzeum atlantydy?

W tej grze ma sie kombinować za tymi planami. Wątki wzajemnego rozwoju kilku osób etc. to był ogromny urok tej gry.

A do handlarza jest sprzedawać na co? mam 3k kryształów, 1,5 mln monet i nie mam co z tym robić, a i tak mój zapas jest mały bo znam ludzi co maja 10x tyle co ja.
 

Marik

Książę
Może trochę offtop ale jak już na forum wielokrotnie się przewijało system pereł jest do poprawy, a zwłaszcza bonusy kilku z nich których nikt nie buduje jak notre dame czy koloseum. Oprawa graficzna też jest do poprawy. Jakby nie patrząc plany pereł to też jeden zasobów gry, ale wykorzystywany w tylko 1 celu. A gdyby tak do badań były potrzebne plany pereł z różnych epok?; lub jak wyżej możliwośc sprzedania ich u handlarza, czy wymiana na plany innych pereł. Inno powinno zwiększyć możliwości wykorzystania planów, monet i zaopatrzenia. Nie przejmujcie się choćby cały serwer był na tak i się tutaj wypowiedział nikt z tym nic nie zrobi. Bo niestety osoby odpowiedzialne za kontakt polskiej społeczności z siedzibą firmy kierują się zasadą ,, to co na Polskim forum zostaje tylko na nim,,
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Plany to taki sam zasób, jak każdy inny i powinien mieć jakieś zastosowanie. Posiadana ilość zależy od indywidualnej strategii. Moje wątpliwości budził fakt powszechności kolejnej "jedynie słusznej strategii" - oddawania planów za kilka pr więcej i pozbawianie się tym samym możliwości aktywnego ich pozyskiwania (bo po co?). Jeżeli inicjatywa wychodzi od młodszych stażem graczy, to jest nadzieja, że po ewentualnym wprowadzeniu zastosowania dla tego zasobu, nie wstrząśnie serwerami kolejna histeria.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Może trochę offtop ale jak już na forum wielokrotnie się przewijało system pereł jest do poprawy, a zwłaszcza bonusy kilku z nich których nikt nie buduje jak notre dame czy koloseum. Oprawa graficzna też jest do poprawy. Jakby nie patrząc plany pereł to też jeden zasobów gry, ale wykorzystywany w tylko 1 celu. A gdyby tak do badań były potrzebne plany pereł z różnych epok?; lub jak wyżej możliwośc sprzedania ich u handlarza, czy wymiana na plany innych pereł. Inno powinno zwiększyć możliwości wykorzystania planów, monet i zaopatrzenia. Nie przejmujcie się choćby cały serwer był na tak i się tutaj wypowiedział nikt z tym nic nie zrobi. Bo niestety osoby odpowiedzialne za kontakt polskiej społeczności z siedzibą firmy kierują się zasadą ,, to co na Polskim forum zostaje tylko na nim,,
Bez przesady, potrafi jeszcze usuwać posty "niezwiązane z tematem". No ale nie jesteśmy osamotnieni. Poza anglojęzycznym forum (co nie dziwi) i 'dojczlanderskiego", reszta wygląda tak samo , albo i gorzej niż u nas.
Skoro beta testy, jak pokazują ostatnie wydarzenia, to pic na wodę fotomontaż, to kto będzie słuchał garstki ludzi? Ba! Pomału, to tam nie ma kto słuchać. No ale lepiej, to już było.
Tak. Wiem. Nie na temat ;)
 
Ostatnia edycja:

Nazwagracza90

Szlachcic zagrodowy
Pierwsza sprawa: Chcecie wymieniać plany to wymieniajcie plan z tej samej epoki na inny plan z tej samej epoki w jakimś tam systemie jak się wymienia dwa plany tej samej perły na jeden plan. Zaraz będziecie chcieli wymieniać plany wyroczni, koloseum itp. na Saturny z tytana.
Druga sprawa: Wymiana do handlarza to chyba jedyna logiczna opcja zrobienia czegoś z nimi. Średnio podoba mi się pomysł wymiany na monety, ale dużo bardziej przemawia do mnie wprowadzenie nowej waluty u handlarza (właśnie za plany) gdzie byłaby możliwość wymiany niechcianych planów na "miedziaki", a potem za tę walutę wybierasz perłę lub epokę perły do której możesz kupić sobie losowy plan. Jedynym ograniczeniem powinno być tutaj to, że nie możesz wybrać epoki lub perły, przez którą się nie przeszło.
 
Do góry