Wódz - Król

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser248
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu?

  • Tak

    Głosy: 28 59,6%
  • Nie (napisz dlaczego)

    Głosy: 13 27,7%
  • Umieściłbym kilka poprawek ; ) (napisz jakich)

    Głosy: 6 12,8%

  • W sumie głosujących
    47

DeletedUser248

Guest
Witajcie!

Zapewne oglądaliście trailer do gry i pod koniec filmiku dało się zauważyć, że na czele wojsk stoi sam król i o tym chcę pomówić - dlaczego w grze nie mamy możliwości walki samym wodzem/królem?

Mój pomysł polega na wprowadzeniu dodatkowo możliwości walki wodzem/królem czyli jakby to powiedzieć nami samymi:D
Sam wódz lub w późniejszych erach już król mieliby duże HP, dużą siłę ataku oraz możliwość walki wybraną bronią, którą można by ulepszać. Za każdą wygraną walką otrzymywałby doświadczenie dzięki któremu mógłby awansować na kolejny level. Za zdobyty level otrzymywałby punkty które można by później wymienić na np. 5% wzmocniona obrona wojsk szybkich itp. Jak mówiłem wcześniej o broni... Na początku posiadałby miecz który dawałby małą premie wojskom lekkozbrojnym walczącym wręcz, ale w miarę jego awansów na wyższy poziom mógłby ulepszać ten miecz za określoną sumę, który podwyższałby premię wojsk, ale także zadawałby wyższe obrażenia. A w ciągu dalszej gry mógłby już zacząć używać np. "krótkiego łuku" który dawałby premię wojskom krótkodystansowym strzeleckim. Oczywiście nie tylko my posiadali byśmy wodza/króla, ale także komputer. Oczywiście mielibyśmy do wyboru wstawienie go do walki lub nie. Jednakże co się stanie jak nasz wódz/król zostanie pokonany? Otóż nie! Zostanie tylko poważnie ranny, ale niestety wydajność pracy w wiosce spadnie z powodów zbytniego zamieszania wśród rannego króla. Uważam, że ten pomysł (bardzo rozbudowany..) oddałby realniejszy obraz walk średniowiecznych ;)
 

Robin65

Zespół FoE
Co-Community Manager
Odp: Wódz - Król

Przy takich ilościach wojsk jakimi dysponujemy, aż się prosi o możliwość zbierania przez nie doświadczenia. Mogło to by być zrealizowane poprzez właśnie jednostkę wodza/króla. Bardzo ważnym elementem było by odpowiednie zbalansowanie tej jednostki. Głos oczywiście na tak. Co do pokonania króla/wodza to tu widziałbym raczej branie jej do niewoli i konieczność jej wykupienia za kwoty monet czy też zaopatrzenia w ilościach zależnych od poziomu jej zaawansowania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wódz - Król

Pomysł interesujący.
Głos oddaję na Tak może się coś zmieni bo póki co poziom walk jest na poziomie umiarkowanym :).
 

DeletedUser248

Guest
Odp: Wódz - Król

No właśnie trochę z tym pokonanym królem nie mam co wymyślić, bo jeśli zginie to tak jakby równoznaczna przegrana twojej wioski i zakończenie gry... Tą sprawę zostawiam już administratorom gry ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wódz - Król

Myślę, że pierwotna myśl, tj: "(...) Zostanie tylko poważnie ranny, ale niestety wydajność pracy w wiosce spadnie z powodów zbytniego zamieszania wśród rannego króla." jest póki co najlepszym rozwiązaniem.
 

Tanmaren

Szlachcic zagrodowy
Odp: Wódz - Król

Ja bym właśnie dodał te zamieszanie ale produkcja wtedy spada o hmm 50% do czasu wyzdrowienia wodza/króla którego leczenie trwało by wg mnie 12h.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wódz - Król

Wszystko ok z tym doświadczeniem tylko od razu nasuwa się jedno pytanie..
Doświadczenie dostaje jednostka czy ogólnie na przykład łucznicy?
Trochę bez sensu gdyby dostawali wszyscy ponieważ skoro szkolimy przypuśćmy 8 jednostek to one powinny być doświadczone.
Z drugiej strony gdybyśmy szkolili po jednej jednostce to przecież każda może zginąć i od nowa nabijanie doświadczenia może stać się nudne.
 

DeletedUser248

Guest
Odp: Wódz - Król

Wszystko ok z tym doświadczeniem tylko od razu nasuwa się jedno pytanie..
Doświadczenie dostaje jednostka czy ogólnie na przykład łucznicy?
Trochę bez sensu gdyby dostawali wszyscy ponieważ skoro szkolimy przypuśćmy 8 jednostek to one powinny być doświadczone.
Z drugiej strony gdybyśmy szkolili po jednej jednostce to przecież każda może zginąć i od nowa nabijanie doświadczenia może stać się nudne.

Doświadczenie dostaje tylko wódz/król. U niego będzie można wymienić punkty za zdobyty level na STAŁĄ premię jednostek "szybkich", "ciężkozbrojnych" itd. Dodatkowe premię mogą zapewniać przedmioty np. Miecz krótki - premia X% ataku i X% obrony dla żołnierzy lekkozbrojnych walczących wręcz itd. Oczywiście wartości liczbowe premii to już rola adminów ;D
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Wódz - Król

Dla mnie król/wódz to byłby.. gracz. Dobieramy wizerunek, znaczy twarz, wygląd, specjalizację, talenty i gotowe. Oto wielki wódz plemienia :). Myśle, że lepiej by było, gdyby dodać wodzowi/królowi trochę wojsk, bo inaczej sam zostałby pokonany przez wojska obcego Dowódcy lub Króla http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=415.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Wódz - Król

Mam wrażenie, że pomysł jest zaczerpnięty z plemion(rycerz). Ogólnie jestem na TAK, ale wolałbym, żeby takim królem był władca gildii.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Wódz - Król

Zrobmy gre nudna, zeby nie trzeba bylo wysilac intelektu, mamy krola, przedmioty, dos a wszystko to zapewnia niesmiertelnosc naszej armii...koszmarek, gro pomysłow jak wzmocnic sie, zeby wygrac z komputerem, ktory biedny i tak jest słaby.
 

DeletedUser248

Guest
Odp: Wódz - Król

Zrobmy gre nudna, zeby nie trzeba bylo wysilac intelektu, mamy krola, przedmioty, dos a wszystko to zapewnia niesmiertelnosc naszej armii...koszmarek, gro pomysłow jak wzmocnic sie, zeby wygrac z komputerem, ktory biedny i tak jest słaby.

Rozumiem, że uważasz, że komputer będzie taki jak jest? Właśnie nie tylko my będziemy mieć króla z przedmiotami, ale także nasz komputerowy przeciwnik. Teraz co do o używania intelektu.. Wyobraź sobie: masz armię składającą się z wojowników o lekkim opancerzeniu walczących wręcz i kilku krótkodystansowców, a przeciwnik ma samą lekko zbrojną oraz król posiada przedmiot dla nich na poziomie 5. Ty posiadasz przedmiot dla obydwu twoich wojsk (2lvl dla lekkich wręcz i 3lvl dla krótkodystansowców), ale możesz wybrać tylko jeden z nich.. Wiadomo, że krótkodyst. robią większe szkody lekko. wręcz, a więc wybierasz przedmiot premiujący krótkodystansowców. Rozumiesz? Nie ułatwia to strategii tylko daje większe możliwości. Moim zdaniem, źle wyobraziłeś sobie mój plan i mam nadzieję, że ci trochę wytłumaczyłem. ;)
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Wódz - Król

Chyba sam nie czytałeś co napisałes:

Sam wódz lub w późniejszych erach już król mieliby duże HP, dużą siłę ataku oraz możliwość walki wybraną bronią, którą można by ulepszać. Za każdą wygraną walką otrzymywałby doświadczenie dzięki któremu mógłby awansować na kolejny level. Za zdobyty level otrzymywałby punkty które można by później wymienić na np. 5% wzmocniona obrona wojsk szybkich itp. Jak mówiłem wcześniej o broni... Na początku posiadałby miecz który dawałby małą premie wojskom lekkozbrojnym walczącym wręcz, ale w miarę jego awansów na wyższy poziom mógłby ulepszać ten miecz za określoną sumę, który podwyższałby premię wojsk, ale także zadawałby wyższe obrażenia. A w ciągu dalszej gry mógłby już zacząć używać np. "krótkiego łuku" który dawałby premię wojskom krótkodystansowym strzeleckim. Oczywiście nie tylko my posiadali byśmy wodza/króla, ale także komputer. Oczywiście mielibyśmy do wyboru wstawienie go do walki lub nie.

Chcesz powiedziec, ze ten super bohater bedzie smiertelny? chyba sam w to wierzysz, ja niebardzo, chyba, ze mowimy o zwikszonym HP np. o 1 w stosunku do np. jednostki opancerzonej... te premie to 1-2 wiecej dmg, no moze wtedy ale chyba nie jednostkowy a dziesietny /setny wzrost hp miales na mysli.

Jezeli np. była by walka bohater vs bohater jako opcja, i wtedy zaleznie od tego ile walk twoja armia ma za soba pod dowodztwem krola, dostawalaby doswiadczenie i mogłby nosicic przedmioty, ale to chyba by była juz inna gra.
 

DeletedUser248

Guest
Odp: Wódz - Król

Posłuchaj ups, ja dałem tylko propozycje dodania nowej postaci która urzeczywistniłaby trochę grę. Przy okazji podałem, że można by trochę dodać nowych opcji jak bronie, doświadczenie itd. Zaczerpnąłem trochę z plemion, ale takie coś nie byłoby głupie.. W końcu chyba każdemu kto grał w plemiona rycerz pasował, co nie? Tylko ja chcę jeszcze bardziej to rozszerzyć w doświadczenie, levele i umiejętności. A sprawy typu 'ile, co i jak?' zostawiam twórcom gry. Oni najlepiej będą wiedzieli jak wodza/króla wypunktować.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Wódz - Król

... Zaczerpnąłem trochę z plemion, ale takie coś nie byłoby głupie.. W końcu chyba każdemu kto grał w plemiona rycerz pasował, co nie? Tylko ja chcę jeszcze bardziej to rozszerzyć w doświadczenie, levele i umiejętności. A sprawy typu 'ile, co i jak?' zostawiam twórcom gry. Oni najlepiej będą wiedzieli jak wodza/króla wypunktować.

Mnie właśnie mierzi to, ze z plemion zaczerpnięte a póki ta jest "inna" to gram w tą grę.
 

DeletedUser248

Guest
Odp: Wódz - Król

Mała rzecz została zaczerpnięta, to przecież nie całe plemiona... Po prostu grając w tę grę tak pomyślałem, że to taka strategiczna związana z epokami gra, a nie ma w niej wodza/króla... Myślisz, że gra się utrudni przez jego wprowadzenie? To jesteś w błędzie. Wystarczy trochę logiki i strategii przyjacielu nic więcej. Gra nie zostanie utrudniona, lecz da kilka nowości. ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wódz - Król

Pomysł nie jest zły ale według trzeba z tym zaczekać trochę poczekać czy gra sie zaakceptuje a dopiero potem w innej wersji gry zrobić bohatera
 

DeletedUser426

Guest
Odp: Wódz - Król

Nie wiem czy juz ktos o tym wspominał ale pomysł zgarnięty z Terra Militaris jak równiez z Plemion. Bohater walczacy u boku swoich żołnierzy. To juz troche oklepany pomysł.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Wódz - Król

żadnego bohatera bynajmiej na wzór plemion itd.
zwróćcie uwage na jedną rzecz. system walki jest taki jak w Heroes co jest naprawde fascynujące. Jeśli już jest pomysł na bohatera - wodza to może skoro walki jak w Herosie to może bohater tak samo? Mam na myśli, że obok wojsk gdzieś na górze stoi sobie np na koniu dowódca armi atakującej który ma możliwość używania czarów itd itp. Tylko teraz druga sprawa - gra jest bardziej realistyczna czyli czary odpadają. Zatem taki bohater miałby inne specyfikacje tylko np jakie? Tutaj może właśnie podyskutujmy jak by to wyglądało :d
 

DeletedUser2001

Guest
Nie chciało mi się czytać całego tego bełkotu... Ale uważam, że powinien zostać wprowadzony wódz, który wzmacnia nasze wojska. Jego awans powinien być baaardzo powolny (powiedzmy zależny od punktów zwycięstwa, ale z progami takimi, by awansował dopiero po.... 10 ciężkich walkach? Dalej, przegrana walka zmniejszałaby doświadczenie takiego wodza o powiedzmy połowę albo całkowicie, że niby wódz ginie wraz ze swoją armią, co się bardzo często zdarzało w tamtych czasach (np. z bardziej znanych Urlich von Jungingen pod Grunwaldem, czy Leonidas pod Termopilami.)
 

DeletedUser8457

Guest
Dobrze król jest jest realnie ale co jak zginie? Jeżeli zginie to gra sie kończy co trzeba dopracować. Jestem na nie.
 

DeletedUser9945

Guest
Hmm Krol Artur myslałam ze sami jestesmy wodzem i królem a tu sie okazuje ze nie
 

DeletedUser9461

Guest
było dużo takich pomysłów i nie będzie żadnych wodzów, królów itp.
 

DeletedUser

Guest
Jestem przeciwny takiemu przebudowywaniu gry, szczególnie z wykorzystaniem schematów z innych gier. FoE podoba mi się takim, jakie jest, i nie potrzeba tu żadnego herosa. Poza tym królem jest gracz i on i tak ma dominujący wpływ na rozwój armii i gospodarki. Niepotrzebny jest wódz w grze.
 
Do góry