Wielokrotne oferty [+]

  • Rozpoczynający wątek Patryk Falcon
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o pomyśle?

  • Podoba mi się. Jestem na tak

    Głosy: 23 79,3%
  • Jest zbędny. Jestem na nie

    Głosy: 4 13,8%
  • Obojetne mi to/Chcę widzieć wyniki ankiety

    Głosy: 2 6,9%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zacznę od tego, że szukałem, szukałem i nie znalazłem podobnego pomysłu. To znaczy, że albo nikt na niego nie wpadł, albo ja źle szukam. A jeśli już jest coś takiego, to ten temat można zamknąć.

Do pomysłu.
Ostatnio zdałem sobie sprawę, że tworzenie kilku takich samych ofert jest zajmujące. Np. w gildii chcę się wymienić z kilkoma graczami pewnymi towarami. Umówiliśmy się, że ja dam drewno, oni kamień i piszą "Utwórz oferty". No więc idę tworzyć te oferty, dla pierwszego jedną, dla drugiego dwie, a dla trzeciego cztery. I tak klikam, klikam i trochę czasu zleciało.

Aktualnie trzeba tworzyć ciągle te same oferty
Rynek teraz.jpg

Mój pomysł polega na tym, by można było ustalić, ile razy chce się utworzyć tę samą ofertę. Zaoszczędzi to czas tym, którzy nastawieni są na handel, oraz tym, którzy mają w swoich magazynach setki niepotrzebnych towarów
Rynek w pomyśle.jpg

Komentujcie, a jeżeli coś ważnego ominąłem, to piszcie.
 

DeletedUser3014

Guest
Pewnie, że takie coś zaoszczędza czau. Ale nie rozumiem jednego: dlaczego tworzysz kilka ofert dla jednego gracza za ten sam towar? Przecież można - w/g przykładu na obrazku - zrobić jedną ofertę np. 40 drewna za 40 kamienia.
A poza tym zdaje się chodzi właśnie o to, żeby użytkownicy klikali jak najwięcej... ;)
 

DeletedUser

Guest
Wiedziałem, że padnie pytanie, dlaczego tworzyć kilka ofert, zamiast jednej. Już odpowiadam.
Załóżmy taką sytuację. Umówiłem się z tymi graczami. Jeden z nich wydał część swojego towaru do negocjacji, bo zapomniał, że miał go wymienić. I tu jest problem. Jeżeli utworzyłbym jedną ofertę, to nie mógłby już wymienić się towarem, bo by mu brakowało. A tak to może dziś wziąć kilka, a jutro ostatnią. I pewnie ktoś wpadł na rozwiązanie tego co tu napisałem, że mógłbym utworzyć nową ofertę. A jakby mnie nie było? Wtedy cały rozwój się dławi i kicha. Wybaczcie, że użyłem siebie jako przykładu, no ale skoro już zacząłem, to nie będę teraz zmieniał.

Poza tym przyjmijmy też taką sytuację. Jeden chce 10, drugi 20, a trzeci 40, więc wtedy zamiast klikać trzy różne oferty, można utworzyć kilka po 10. I wszyscy zadowoleni.

I jeszcze należy pamiętać, że handel niekoniecznie musi odbywać się w gildii. Jeżeli większość sąsiadów potrzebuje mieć ten sam towar, to można się z nimi dogadać, ale tworzenie takiej liczby ofert jest czasochłonne. A jak każdy z sąsiadów chce się wymienić za coś innego, to wystarczy zmienić towar oferowany.
 

DeletedUser426

Guest
Skoro mi pomysł sie podoba i nie narzekam to czyli jest dobry :D
 

DeletedUser

Guest
A jednak nie jest tak dobry, bo ktoś dał na "Nie" :)
Jeżeli już ktoś głosuje nie na "Tak", czyli na "Nie", to przynajmniej niech napisze, dlaczego ten wybór, a nie inny. No chyba, że to był tzw. "hater", któremu nic się nie podoba. Ale tego nie wiem. Następnym razem, będę musiał zrobić publiczną ankietę ;)
 

DeletedUser3787

Guest
Pomyśl logicznie.
W gildii masz 80 osób. niech każdy wystawi przykładowo 50 ofert.Znalezienie jakiegokolwiek towaru graniczy z cudem.
50x80=4000:10=400stron +oferty od sąsiadów to masz akurat całą dobę na zapoznanie się z ofertami.
Dlatego warto wystawiać oferty na zamówienie.
 

DeletedUser

Guest
Dobrze, że o tym wspomniałeś. Bardzo dobrze. O tym nie pomyślałem. Postaram się rozwiązać ten problem, ale niczego nie obiecuję.
---
Dobra. Już mam pomysł, jak rozwiązać ten problem, ale musiałbym założyć nowy temat. Nie wiem, czy można jednym pomysłem nawiązywać do drugiego, ale postaram się to tak zrobić, aby jeden mógł być bez drugiego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Pomyśl logicznie.
W gildii masz 80 osób. niech każdy wystawi przykładowo 50 ofert.Znalezienie jakiegokolwiek towaru graniczy z cudem.
50x80=4000:10=400stron +oferty od sąsiadów to masz akurat całą dobę na zapoznanie się z ofertami.
Dlatego warto wystawiać oferty na zamówienie.

Nie do końca rozumiem tresc problemu. Ale jeśli dobrze rozumiem to do filtrowania pokazywanych ofert mamy dwa magiczne przyciski , które pokazują nam wyłącznie towar który nas interesuje lub który mamy do zaoferowania.
 

DeletedUser3787

Guest
Nie do końca rozumiem tresc problemu. Ale jeśli dobrze rozumiem to do filtrowania pokazywanych ofert mamy dwa magiczne przyciski , które pokazują nam wyłącznie towar który nas interesuje lub który mamy do zaoferowania.
Te "dwa magiczne przyciski" nie pokazują nam "towaru który nas interesuje". Te przyciski służą do oddzielenia ofert gildyjnych od ofert sąsiedzkich. Nic pozatym.
Proszę nie wprowadzać graczy w błąd, bo wyjdzie na to, że te "dwa magiczne przyciski" od razu znajdą Ci najkorzystniejszą ofertę na rynku lub od razu wykonają za Ciebie całe zadanie.
 

DeletedUser

Guest
Myślę, że Strielokowi chodziło o te rozwijane listy "Oferta" i "Potrzeba", w których się wybiera konkretny towar.
 

DeletedUser1724

Guest
No i to jest zarąbisty pomysł :D Wiadomo, że większe prawdopodobieństwo handlu występuje gdy oferujemy mniej towaru więc jakby była możliwość wystawienia 100 ofert po 5szt. byłoby super niż 4x po 25 szt. gdzie takie ilości często wiszą po kilka h lub kilka dni na rynku :p
 

DeletedUser3787

Guest
Nie sztuką jest wystawienie 100 ofert "szmelcu" lecz sztuką jest trafić w zapotrzebowanie graczy na dany towar.
Gracz, który myśli logicznie wie z wyprzedzeniem jaki towar będzie mu schodził. [można spisać sobie towary z całej epoki]
 

DeletedUser1724

Guest
No i tutaj dużo daje spis osób w Gildii co produkują bo możesz produkować towar, który mało osób robi i w tedy wiadomym jest, że takie cuda zejdą Ci szybciej niż towary, które produkuje 60% osób w Gildii :D
 

DeletedUser

Guest
Nie sztuką jest wystawienie 100 ofert "szmelcu" lecz sztuką jest trafić w zapotrzebowanie graczy na dany towar.
Gracz, który myśli logicznie wie z wyprzedzeniem jaki towar będzie mu schodził. [można spisać sobie towary z całej epoki]

Tak się zastanawiam, co tu logika ma do tego, czy towar zejdzie, czy nie zejdzie. Co się by nie zdarzyło, wszystkie towary są potrzebne bez wyjątku, żeby się nie zablokować z rozwojem, więc prędzej lub później nawet szmelc będzie potrzebny. Na ten prosty przykład drewno dajmy. Wydaje się, że najmniej warte, ale potrzebne do odblokowania rolnictwa, orki i spichlerza. Tak więc uważam, że nie ma gorszych i lepszych towarów, żeby myśleć, które chętnie wezmą inni.
 

DeletedUser426

Guest
Jednak doszedłem do wniosku ze pomysł jest marny i mi sie nie podoba. Ponieważ :
Raz potrzebujemy 10 jednostek towaru a oferty sa po 50.
Innym razem potrzebujemy 80 jendostek a jest kilkanaście ofert po 5 i to od kogos nie z naszej gildii, a wtedy idzie dużo punktów rozwoju.
I tu pojawia sieę moja propozycja. Wystawiamy jedną dużą oferty powiedzmy na 100 jednostek. I tu pojawia małe ALE , akceptując aukcje nie bierzemy całej sumy ale wpisujemy interesująca nas ilość i płacimy odpowiednią ilość innego towaru w ustawionym przeliczniku.
Kazdy wyłapał sens ?
 

DeletedUser314

Guest
Strielok, Twój pomysł mi się podoba.
Jestem na TAK, gratulacje przechodzisz dalej :D
 

DeletedUser

Guest
Jednak doszedłem do wniosku ze pomysł jest marny i mi sie nie podoba. Ponieważ :
Raz potrzebujemy 10 jednostek towaru a oferty sa po 50.
Innym razem potrzebujemy 80 jendostek a jest kilkanaście ofert po 5 i to od kogos nie z naszej gildii, a wtedy idzie dużo punktów rozwoju.
I tu pojawia sieę moja propozycja. Wystawiamy jedną dużą oferty powiedzmy na 100 jednostek. I tu pojawia małe ALE , akceptując aukcje nie bierzemy całej sumy ale wpisujemy interesująca nas ilość i płacimy odpowiednią ilość innego towaru w ustawionym przeliczniku.
Kazdy wyłapał sens ?

Ja załapałem, ale co z ofertami o stosunku innym niż 1? Np. ktoś oferuje 75 sztuk miodu za 20 sztuk soli. I wtedy jak to miałoby działać?
 

DeletedUser426

Guest
Napisałem ze wymiana naastępuje na ustawionym przeliczniku. Czyli wywstawiamy powiedzmy tak jak dałes przykład 75 czegos i za to chcemy łącznie 20 czegos innego. I to jest przelicznik powiedzmy na oko 0,20. I po wpisaniu interesującej nas ilości komputer wylicza ile musimy zapłacić. Nie wiem jak jasno wytłumaczyc :D
 

DeletedUser3787

Guest
Jeżeli znasz dobrze zasady gry to doskonale się orientujesz, że taki pomysł jest zbyteczny, ponieważ: [daję przykład]
Na rynku wystawiono sprzedaż żelaza w ilości 50sztuk za jakiś towar. Ja potrzebuję tylko 20sztuk więc piszę do wystawiającego i uzgadniam z nim transakcję.
To takie proste i zdaje egzamin. [przy każdym kupującym znajduje się "koperta"]
Chyba wszystko już jest jasne.
 

DeletedUser426

Guest
Czemu twój komentarz mnie nie dziwi :D
Tyle ze moja propozycja pozwala zrobić to samo co mówisz tylko bez pisania i uzgadniania transkacji.
 

DeletedUser3787

Guest
Czemu twój komentarz mnie nie dziwi :D
Tyle ze moja propozycja pozwala zrobić to samo co mówisz tylko bez pisania i uzgadniania transkacji.
Pisz na temat i z szacunkiem do innych użytkowników forum.
Jeżeli sprawia Ci trudność zawieranie transakcji lub masz problem z komunikacją to się nie dziwię, że proponujesz aby komputer za Ciebie wszystko zrobił.
Reasumując propozycja nie nadaje się nawet do dyskusji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry