Wersja 1.275 - komentarze

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Mam ponad 300 budynków wymagających motywacji i od zawsze mnie wkurzał jej brak więc spiąłem poślady i skupiłem się na produkcji dziadków
teraz mam 15 i problem z motywacją mam zamknięty .Każdemu polecam to rozwiązanie ponieważ jest coraz więcej małych budynków i te durze trzeba wymieniać na lepsze mniejsze ,a co za tym idzie budynków do motywacji będzie coraz więcej i większa liczba znajomych tego nie naprawi
Potwierdzam, był event, gdzie można było nazbierać dziadków, kto tego nie zrobił to niech teraz żałuje i się martwi motywką, inni mają to już z głowy i ja też mam
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
No tak, jak pisałem wcześniej, też mam swoje "perpetuum mobile" ale czy o to chodzi? Czy czasami IG, w ten sposób nie "zabiło" kolejnej interakcji między graczami?
A może w ten sposób "maskuje" odpływ graczy, co każdegi z nas, w pewnym stopniu dotyczy?
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czy czasami IG, w ten sposób nie "zabiło" kolejnej interakcji między graczami?
Osobiście nie tęsknię za czasami podrzucania pisanek do zaprzyjaźnionych miast ani za rozpaczliwymi postami "zmotywujcie mi kozią farmę, za 5 min mam zbiory". To dopiero były interakcje. ;)
Potem wsparcie z przycisku na wniosek graczy, a wreszcie automatyczne hurtowe wsparcie wszystkich krewnych i/lub znajomych królika. Jest to jakaś konsekwencja, trochę wymuszona marudzeniem użytkowników tegoż forum. :p
Z drugiej strony 300 budynków jest nie do "obsłużenia" przez najbardziej solidnych znajomych i gildię... a do tawerny i tak trzeba zajrzeć, to i wsparcie nie jest wielkim poświęceniem
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
No tak, jak pisałem wcześniej, też mam swoje "perpetuum mobile" ale czy o to chodzi? Czy czasami IG, w ten sposób nie "zabiło" kolejnej interakcji między graczami?
A może w ten sposób "maskuje" odpływ graczy, co każdegi z nas, w pewnym stopniu dotyczy?
Dla jednych pewnie zabiło dla innych na pewno nie, ja tam dalej dbam o znajomych, motywuje ich i sprawdzam, czy oni też motywki oddają, jak nie to usuwam i szukam nowych. Jako, że mam postawione BN, bo w tytanie każda ilość dodatkowego towaru jest na wagę złota, to muszę mieć pełną ilość znajomych, a skoro ich mam to pilnuje.
Skoro ilość motywki stała się już niewystarczająca, to dobrym rozwiązaniem powinno być zwiększenie ilości posiadanych znajomych, a druga sprawa skoro od dawna jest za mało motywki, to ogarnięci gracze nie mieli wyjścia i musieli w inny sposób sobie zabezpieczyć ten element gry, poprzez dziadków do orzechów.
 
Małe budynki eventowe, są po prostu mocne. Nie stawiać ich, bo wymagają motywki, a zamiast tego trzymać na tą chwilę słabe już budynki typu psychiatryk, jest moim zdaniem nonsensem. Dziadki do orzechów i po problemie. Mam full znajomych, full gildię, a mimo to samodzielnie motywuję u siebie pakietem jeszcze średnio 150 budynków. Boli mnie to? Nie. Bo mam te masowe motywki z własnego miasta. BN ani TT nie posiadam, ale to już kwestia mojego kaprysu.
 

koordi

Wójt
Może teraz wyznacznikiem przyjmowania so znajomych jest to czy ktoś ma BN ;) ja przyznam szczerze że przez ostatnie 3lata to motywke rozdawałem tylko gdy event wymagał..
 

Auraya

Hrabia
efektem ubocznym samo-motywki jest to, ze nikt nas juz nie wesprze, wiec bonus bn innych nie zadziala
 

Marik

Książę
Nie przesadzaj. Przecież wystarczy wrzucić auto motywację tuż przed zbiorami.
Kompletnie nie zrozumiałaś wypowiedzi... Skoro mam wszystko zmotywowane, a BN mojego znajomego daje fanty z motywacji, to niestety, ale u mnie BN nie zadziała bo nie ma czego motywować
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Kompletnie nie zrozumiałaś wypowiedzi... Skoro mam wszystko zmotywowane, a BN mojego znajomego daje fanty z motywacji, to niestety, ale u mnie BN nie zadziała bo nie ma czego motywować
Jeśli wrzucisz motywkę tuż przed zbiorami, to znajomi mają co motywować gdy już zrobisz zbiory. Tak robię u siebie i tak robią moi znajomi. BN działa normalnie, tylko trzeba pomyśleć używając pakietu auto wsparcia. Co tu jest trudnego do zrozumienia? W momencie zbioru znika gwiazdka wsparcia. Po co robić to wcześniej?
 

Marik

Książę
Jeśli wrzucisz motywkę tuż przed zbiorami, to znajomi mają co motywować gdy już zrobisz zbiory. Tak robię u siebie i tak robią moi znajomi. BN działa normalnie, tylko trzeba pomyśleć używając pakietu auto wsparcia. Co tu jest trudnego do zrozumienia? W momencie zbioru znika gwiazdka wsparcia. Po co robić to wcześniej?
Rajca. Ja po prostu jestem dziwny, lubie wiedzieć wcześniej co mi wpadnie w następnych zbiorach, zbierając tysiące fragmentów
 

Auraya

Hrabia
Po co robić to wcześniej?
skoro i wiem ze tak czy inaczej musze sie sama zmotywowac to bezpieczniej dla mnie zrobic to od razu - wtedy mam pewnosc ze nikt nie spladruje moich zbiorow - a nie siedze nad nimi z zegarkiem. skoro juz wymagamy od innych myslenia to sami tez pomyslmy o innych punktach widzenia
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
lubie wiedzieć wcześniej co mi wpadnie w następnych zbiorach, zbierając tysiące fragmentów
skoro i wiem ze tak czy inaczej musze sie sama zmotywowac to bezpieczniej dla mnie zrobic to od razu - wtedy mam pewnosc ze nikt nie spladruje moich zbiorow - a nie siedze nad nimi z zegarkiem. skoro juz wymagamy od innych myslenia to sami tez pomyslmy o innych punktach widzenia
Chyba faktycznie kompletnie nie zrozumiałam poniższej wypowiedzi:
efektem ubocznym samo-motywki jest to, ze nikt nas juz nie wesprze, wiec bonus bn innych nie zadziala
Wydawało mi się, że tutaj rozmawiamy o obiektywnym wpływie zmian na grę, a nie o indywidualnych preferencjach. O tym nie podejmuję się dyskutować.
Masa wartościowych "drobiazgów" wymaga motywacji, żeby był z nich pożytek. Jeśli mamy ich za dużo jak na możliwości wparcia ze strony znajomych i gildii, to mamy też do dyspozycji 2 pakiety wsparcia: masowy i pojedynczy. System kieruje wsparcie ze strony innych graczy właśnie na te maleństwa. Duże budynki łatwiej samemu "ogwiazdkować" nawet mając do dyspozycji tylko pojedyncze autowsparcie. Tyle fakty.
Jak i kiedy użyjemy tych pakietów to kwestia indywidualna, ale nie oskarżajmy gry o nasze wybory czy wygodnictwo. Zmiana niczego nie zniszczyła, nie utrudniła, wręcz przeciwnie - wyszła naprzeciw potrzebom.
 

Atli

Hrabia
Każdy gra jak chce (bo nie ma jedynej słusznej linii) ale jest też prawdą, że gra wymusza pewne zachowania. Weszły pierdółki a skoro są zbyt dobre by z nich nie korzystać to tak jak przedmówcy przeprosiłem się z dziadkami. Używam masowej motywacji przed zbiorami, jak wiem że mnie nie będzie to wrzucam wcześniej. Sąsiadów i znajomych dalej motywuję bo wiem, że niektórzy na to liczą. Tawerny też odwiedzam, chociaż po co w tej formule jeszcze egzystują to nie mam pojęcia. Mam czas to kilka sektorów w GPC przejadę, nie mam to mała strata. I dzięki temu, że gra ewoluuje, jest elastyczna i nie zmusza mnie do siedzenia w niej godzinami (chociaż cały czas próbuje :-P) to jeszcze w nią gram.
 

deliryk

Wicehrabia
Różnica jest dla znajomych, którzy posiadają BN i/lub TT. Przecież właśnie o tym rozmawiamy.
zaraz się okaże, że to kolejna rzecz. która ma na celu ograniczenie produkcji diaxów xD xD xD
się już tych teorii zbiera ;P

dokładnie o to mi chodziło co Agatonka pisze.
Dlatego zawsze to robię tuż przed.
robisz przed, ale prawdopodobne określasz sobie i pamiętasz kiedy masz zbiory (lub ustawiasz budzik :) )
a tu chodzi o to, że nie wszyscy tak robią i po prostu niektórzy zaraz po zbiorach od razu dają mass motywkę, bo i tak im to wisi, mają dziadygów
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
a tu chodzi o to, że nie wszyscy tak robią i po prostu niektórzy zaraz po zbiorach od razu dają mass motywkę, bo i tak im to wisi, mają dziadygów
To też nie problem. Po prostu trzeba będzie trochę popracować nad statystykami efektywności wsparcia i ewentualnie wymienić skład znajomych. ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
a ja nie dyskutuje tylko zauwazam skutki, ktore mnie dotykaja
Jakie skutki dotykają Ciebie w związku z możliwością użycia pakietu masowego auto wsparcia? Pojawiła się nowa (średnio nowa) możliwość, więc dobrze by było skorzystać z doświadczenia innych graczy i przemyśleć jak ewentualnie zapobiec tym skutkom.
 

Auraya

Hrabia
hmmm mam sie powtorzyc?
na tym forum to sobie mozemy jedynie ponarzekac, zmiany dyskutowane sa na forach z 'wazniejsza' spolecznoscia
 
Do góry