Wersja 1.231 - komentarze

Markiz.

Książę
po raz kolejny te same osoby mają dostęp do nowości przed innymi.
Obawiam się że nie te same. Dostępu do zmiany zadań dziennych nie miałem, a teraz mam i bonusy w tawernie (lipa totalna) i możliwość motywacji wszystkich jednym kliknięciem (nieco lepsze, ale zbyt wolno trwa).
Edit:
Co nie zmienia faktu, że uważam iż powinni do tego mieć dostęp wszyscy.
 

Feandil

Wójt
A po co motywować gildię i sąsiadów? Skoro nie są wśród moich znajomych to nie zasługują na taką łaskę;)
Żeby im nie było smutno. Każdy zasługuje! na odrobinę wsparcia wśród sąsiedzkiego terroru, grabieży, podbojów przylegających krain, rzezi, krwi spływającej po dłoniach, wytartej w spocone czoło...

Nie narzekam tylko wyrażam swoją opinię;).
No i OKejka!

Niektóre przeglądarki blokują same bez dodatkowych wtyczek, bodajże opera.
Do FoE (i kilku innych rzeczy) - Chrome.

Szkoda, że nie ma takiego "odwiedź karczmy"
O tym pogadamy za kilka miesięcy. Jak się nowi zlecą i pomarudzą, czemu nie ma auto-chlania. Tak, jak obecni (w tym ja) nie pamiętają, jak to było każde miasto odwiedzić, samemu wybrać i zmotywować budynek ;]
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Obawiam się że nie te same. Dostępu do zmiany zadań dziennych nie miałem, a teraz mam i bonusy w tawernie (lipa totalna) i możliwość motywacji wszystkich jednym kliknięciem (nieco lepsze, ale zbyt wolno trwa).
Edit:
Co nie zmienia faktu, że uważam iż powinni do tego mieć dostęp wszyscy.

Po ilości reakcji w gildiach, na czatach oraz na forum wydaje mi się, że tym razem IG dało dostęp do testowania dużo większej grupie graczy niż ostatnio, co nie zmienia faktu że są w tej grupie osoby, które nie po raz pierwszy drugi i trzeci mają wcześniejszy dostęp do nowych funkcjonalności. Są osoby, które miały dostęp do wszystkich testów więc być może jest tak, że z każdym testem grupa "testerów" się zwiększa, ale to tylko domysły, nikt nam tego nie potwierdzi ani nie wyjaśni, dlaczego testy są przeprowadzane na live serwerach, a nie na becie.
Po co ta beta w ogóle jest, już tylko do eventów? Żeby sprawdzić czy czasem za dużo IG graczom nie daje nagród/waluty i ewentualnie zmniejszyć nagrody ?
 

Feandil

Wójt
A admini śmieszkują - "wprowadziliśmy nowe rzeczy, bez infa, bez zapowiedzi, ciekawe co ludziska będą pisać".

Swoją drogą, spoko myśl na rozruszanie forum. Po apdejcie konkurs - "kto widzi różnicę" xD Zamiast ogłoszenia zmian. Kto wyłowi najwięcej (albo przy równowadze - najszybciej) - 1000 diaxów. Albo upek jakiegoś budynku, do wyboru! (coś tam, coś tam...)

PS. piszę na świeżo, nie mam konta na becie, ani nie zaglądam do "Co w trawie piszczy".

I wciąż nie wiem, o jakie reklamy chodzi. A nie mam nawet AdBlocka w przeglądarce, której używam do FoE...

Niektóre przeglądarki blokują same bez dodatkowych wtyczek, bodajże opera.

Chyba znalazłem wyjaśnienie:
Natalia16191 napisał:
Ale ja widzę nieścisłości, bo reklamy to ponoć tylko na mobilu będą, a na przeglądarce nie ma i jest tam po prostu za free;>

A ja przeglądarkowy. O!
 

Markiz.

Książę
No i oczywiście dodatkowo mam porozrzucane po mieście nowe wersje zdarzeń losowych i tu jest znacznie lepiej - nagrody wypadające z nich, są o niebo lepsze niż z tych "starych". To będzie zmiana na plus, jeśli wprowadzą dla wszystkich.
 

Auraya

Hrabia
dlaczego testy są przeprowadzane na live serwerach, a nie na becie.
Po co ta beta w ogóle jest, już tylko do eventów? Żeby sprawdzić czy czasem za dużo IG graczom nie daje nagród/waluty i ewentualnie zmniejszyć nagrody ?
akurat ta funkcjonalność była testowana na becie, co już samo w sobie o czymś świadczy i jestem skłonna przyznać rację twojej teorii spiskowej :D
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
Na przeglądarce reklamy nie miałem - nie wiem czy to kwestia blokera czy tak po prostu jest. Natomiast na telefonie dostałem reklamę - ale taką interkatywną :D z gierki empires and puzzles czy jakoś tak - co się trzy w linii układa i zadaje obrażenia jakimś tam potworom u góry. No i nie ma żadnego licznika do końca ani X - musiałem w ramach reklamy przejść tę planszę, parę klocków poprzestawiać i dopiero jak wygrałem poziom to pokazała się plansza reklamowa i możliwosć zamknięcia... po odliczaniu 5 sekund ;)
 

Roskoshne Zuo

Szlachcic
Ja na szczęście to mam ale widzę że jest podział na tych co dostali booster i na odrzutkow. Jakimi kryteriami InnoGames GmbH się kierowało???
 

Auraya

Hrabia
pewnie otrzymamy standardową odpowiedź typu testy a/b czy co im tam podali do kopiowania... za jakies 3 m-ce wszyscy beda mieli wiec się "wyrówna", nikt nie jest poszkodowany xd
 

Johnny McBride

Wicehrabia
akurat ta funkcjonalność była testowana na becie, co już samo w sobie o czymś świadczy i jestem skłonna przyznać rację twojej teorii spiskowej :D

Ta funkcjonalność była/jest testowana na becie tak samo jak podmiana codziennych wyzwań, czyli jedni mają do tego dostęp a inni nie. Fakt, że zostało to wprowadzone tam kilka dni wcześniej nie znaczy, że każdy może to testować.
Nie mam pojęcia czym się kieruje firma, tworząc takie podziały i wychodząc z testami poza serwer testowy, nie ma drugiej firmy która robi ze swoich live serwerów jakiś poligon doświadczalny, dając jakiejś bliżej niezydentyfikowanej grupie wcześniejszy dostęp do ulepszeń i nowości.
 

aza III

Wójt
Johnny, nie narzekaj. Pamiętasz co pisał Żyleta? To osoby testujace są narażone na straty i nieprzyjemności. Teraz nie mogę spać po nocach bo w każdej chwili mogę być narażony na te nieprzyjemności które z oczywistych powodów tobie nie grożą
 

Feandil

Wójt
Nie mam pojęcia czym się kieruje firma, tworząc takie podziały i wychodząc z testami poza serwer testowy, nie ma drugiej firmy która robi ze swoich live serwerów jakiś poligon doświadczalny, dając jakiejś bliżej niezidentyfikowanej grupie wcześniejszy dostęp do ulepszeń i nowości.
Tu przyznaję rację. Może nie znam multum gier, ale wśród tych nielicznych też nie spotkałem się z taka praktyką.
Szczególnie, że tu każdy ma dostęp do beta-testów.
 

aza III

Wójt
Serio? Oglądanie reklam przy większości zdarzeń losowych? Spoko, dzisiaj nie muszę tego zbierać ale przyjdzie event i dacie zadania zbierz x zdarzeń losowych. Wtedy aby mieć takie same szanse na zrobienie eventu jak inni* będę musiał siedzieć i oglądać wasze reklamy. Brawo Wy. Jak to jest że na jeden genialny pomysł(zamiana zadań) macie 3 kretyńskie?

*o jakich równych szansach mowa, na przeglądarce nie ma reklam
 
Zaraz będzie rok jak pola na mobile są w totalnej... w totalnym bagnie. 5 walk na sektor.
Ale brawo za inne super, hiper nowości.
Bardzo mnie "cieszą"... bardzo :mad:
 

arrr

Szlachcic zagrodowy
Ex-Team
Mnie się podoba nowa aktualizacja. Zbiorowa motywka to coś, na co wielu Graczy czekało, ja również. Minusem jak dla mnie są wydarzenia losowe dostępne za obejrzenie reklamy- tego nawet nie chce się klikać ;-)
 

Auraya

Hrabia
myślę, że skoro już pojawiają się opisy aktualizacji to firma powinna wykazać się polityką przejrzystości i wspomnieć, że wraz z aktualizacją będą prowadzone kolejne testy a/b, czego dotyczą i kiedy planuje się ich zakończenie
 

DonBeker

Baron
Ktoś odpalał tę automatyczną motywację z włączonym zadaniem powtarzalnym na motywowanie 30 osób? U mnie dzieją się cuda jakieś dziwne...przy motywacji sąsiadów/gildii na 140-150 motywacji nie zrobiło mi się żadne zadanie.. A jak patrzę na jego podgląd, to mi postęp skacze jak głupi. 1/2/3/15/16/2/3/13/itp/itd xD A jak włączę motywację znajomych, to zadanie praktycznie automatycznie się robi i ilość ich zrobienia jest taka, jak szybko przeskipuję zadania do tego konkretnego. Na 120 znajomych zrobiłem 5 powtarzalnych xD
Ktoś ma podobny problem?
 

Auraya

Hrabia
Ktoś odpalał tę automatyczną motywację z włączonym zadaniem powtarzalnym na motywowanie 30 osób? U mnie dzieją się cuda jakieś dziwne...przy motywacji sąsiadów/gildii na 140-150 motywacji nie zrobiło mi się żadne zadanie.. A jak patrzę na jego podgląd, to mi postęp skacze jak głupi. 1/2/3/15/16/2/3/13/itp/itd xD A jak włączę motywację znajomych, to zadanie praktycznie automatycznie się robi i ilość ich zrobienia jest taka, jak szybko przeskipuję zadania do tego konkretnego. Na 120 znajomych zrobiłem 5 powtarzalnych xD
Ktoś ma podobny problem?
nie znam tego zadania, ale może jest tam rozróżnienie na wsparcie budynku produkcyjnego albo ozdoby - czasem w eventach tak było
poza tym widziałam na en forum ktoś zgłaszał podobny błąd wiec pewnie programiści się już tym interesują
 
Czyli tak wygląda wyrównywanie strat? Ci, którzy mieli wcześniej podmiankę zadań dziennych, tym razem nie mają motywacji wszystkich. I zapewne odwrotnie. Fajnie tak, jakieś takie radzieckie standardy tu wyczuwam.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Czyli tak wygląda wyrównywanie strat? Ci, którzy mieli wcześniej podmiankę zadań dziennych, tym razem nie mają motywacji wszystkich. I zapewne odwrotnie. Fajnie tak, jakieś takie radzieckie standardy tu wyczuwam.


niestety tak to nie działa, bo ja nie miałem wcześniejszego dostępu do żadnych nowości i tak samo nie mam teraz. Zapewne to przez to narzekanie na forum :p Mało tego, na becie również nie miałem i nie mam, chociaż tam na forum się nie udzielam :p Nikt nie wie jakimi kryteriami kieruję się firma bo jest to wielka tajemnica kto będzie kolejnym królikiem doświadczalnym. Są osoby które mają wcześniejszy dostęp do wszystkiego i są osoby które nie miały dostępu wcześniejszego do niczego, więc gadki o losowości można między bajki włożyć, natomiast chyba z każdym kolejnym "testem" zwiększana jest grupa testerów.

Swoją drogą, po tym jakie komentarze zbiera ta nowa funkcjonalność i że ma tyle samo przeciwników co zwolenników to człowiek zaczyna się zastanawiać, czy to nie celowa zagrywka IG żeby dać dostęp do zbugowanej nowości większej grupie i udowodnić nam twierdzenia pana Żylety przy okazji afery z możliwością podmiany codziennych wyzwań dla nielicznych, że to nie gracze pozbawieni dostępu do nowej funkcjonalności są poszkodowani, a Ci co to testują. Wyjaśnię sytuację. IG wprowadziło z tego co widzę testy A/B na becie tej funkcjonalności 4 maja , a u nas 26 maja. Zatem mieli prawie cały miesiąc żeby wyłapać błędy na becie i je poprawić, zanim dali te testy na live serwery. Mogli dać dostęp całej społeczności bety i tam to testować , tak jak to powinno wyglądać ale zamiast tego dali dostęp jakiejś małej grupce , by po miesiącu rozszerzyć testy na wszystkie serwery. Przecież to brzmi jak jakiś sabotaż, a nie logiczne działanie. Na usta ciśnie się pytanie do osoby która jest za to odpowiedzialna i która na te testy na live serwerach pozwala:
 
Miałem okazję trafić na te "nowości" na pobocznych światach. Oto kilka dotychczasowych spostrzeżeń:

Nowe Zdarzenia losowe:

1. Pojawiają się tylko jako wozy rozsiane na terenach nizinnych. W odróżnieniu od zwykłych zdarzeń są mniej liczne.
2. Dają więcej bonusowych nagród. W przypadku epoki brązu, w której byłem świnką doświadczalną, kilkukrotnie więcej wpadało zaopatrzenia i monet, też troszkę więcej PR.
3. Trafiają się jednostki militarne, więc jest od razu mniej zadań powtarzalnych do anulowania po przeskoku do nowej epoki- więcej z limitu zostaje do naszej dyspozycji.
4. Nie miałem reklam. Najwyraźniej to kwestia add-blocka.

Nowe bonusy tawernowe

1. Zostają uaktywnione wtedy, kiedy po raz pierwszy klikniemy na tawernę lub (choć to nie zawsze się trafia) użyjemy ikony z lutnią na bocznym pasku.
2. Cztery bonusy: trzy armijne jeden do budowy! (poprawcie mnie jeśli się mylę, bo tu nie jestem pewien).
3. Czas trwania: 4h
4. Dadzą się używać z regularnymi bonusami tawernowymi
5. Nie można ich anulować, zatrzymać. Nie byłem ich wstanie aktywować po upływie 4h ponownie i nie wiem od czego to zależy.

Nowa metoda wsparcia

1. Funkcja pojawia się jako zakładka paska społeczności i niestety nie działa dobrze. Zasłania bardzo często (niemal zawsze) pasek społecznościowy i nie pozwala na swobodne przechodzenie do innych zakładek (sąsiedztwa, gildii itd). Czasem odświeżenia karty (w przeglądarce) pozwala na tymczasowe odblokowanie dostępu do zasłoniętych zakładek, ale też nie zawsze. Tracimy przez to możliwość, np. ręcznego wsparcia lub siadania w tawernach.
2. Przy aktywnym zadaniu powtarzalnym "Zbierz x monet" dochodzi do zaburzeń. Czasem zadanie to jest od razu oznaczane jako wykonane mimo nie ukończonego jeszcze automatycznego wsparcia i zbioru monet... nawet kilka razy w ciągu trwania tej nowej funkcji. Innym razem zbiór monet jest nieadekwatny do ilości wspartych graczy.
3. Narzędzie bardzo pomocne w guild-hoppingu pod warunkiem, że zależy nam tylko na monetach (zadaniach powtarzalnych) i planach.
4. Bardzo często uniemożliwia wspieranie pereł graczy z paska społecznościowego.
5. Punkty 2 i 3 mogą służyć do nadużyć.

Jeśli jeszcze zauważę coś istotnego to podzielę się swoją opinią. Na razie to tyle. Piszcie jakie są wasze pierwsze doświadczenia z nowymi funkcjami gry!
 

Auraya

Hrabia
dzięki @Hugo Martins
dzięki tobie mamy kolejny dowód, że testy stwarzają różnice między graczami, których czas nie zniweluje - a był to jeden z argumentów
przykładowo, czysto teoretycznie, masz dodatkowy bonus do ataku, dzięki któremu wygrałeś z sąsiadem i splądrowałeś mu coś wartościowego.
 
Do góry