Wersja 1.231 - komentarze

Feandil

Wójt
Spoko podsumowanie. Poza błędem wymienionym w pkt. 2 odnośnie mass-motywki, zauważyłem jeszcze jeden. Kiedy wspieram najpierw znajomych, zbiorę "przedmioty kolekcjonerskie", to nadal mam możliwość wsparcia z masówki mojej współgildianki - choć nastąpiło to już przy znajomkach. Przy próbie wsparcia gildii wyskakuje:

massmotywkatemp.png

i odświeża stronę.

Czasem również po zakończeniu masówki nie da się przejść do innych zakładek. W sensie - niby się klikają, ale wciąż jest widok mass-motywacji.

Nie wiem za to, o co chodzi z tym zasłanianiem (pkt. 1 i 4). Chyba, że piszesz o tym, co ja... ale wątpię. Albo na mobilu, z którego nie korzystam.
 
Czasem również po zakończeniu masówki nie da się przejść do innych zakładek. W sensie - niby się klikają, ale wciąż jest widok mass-motywacji.

Nie wiem za to, o co chodzi z tym zasłanianiem (pkt. 1 i 4). Chyba, że piszesz o tym, co ja... ale wątpię. Albo na mobilu, z którego nie korzystam.
Tak o to mi chodziło. Jak się przyjrzysz bliżej to przy próbie przejścia do innych zakładek zobaczysz, że są zasłonięte zakładką auto motywacji. Dostrzec można dolne części ramek avatarów i lekką zmianę kontrastu.
Słuszna uwaga z twojej strony...Jak zastosujemy częściowe ręczne wsparcie to automat aktualizuje pozostałą liczbę graczy do zmotywowania. Tak jak piszesz, przelicza czasem niepoprawnie!
 

Auraya

Hrabia
gracz, który otrzymał testową funkcję motywowania wszystkich jednym przyciskiem, pyta dlaczego inni znajomi go nie motywują skoro zostało to tak ułatwione. jak można mu wyjaśnić, że aktualizacje niektórym dają przywileje a innym nie, skoro nie ma o tym oficjalnej informacji?
 

Borisel

Hrabia
lolololo.jpg
Tak wyglądała dziś moja motywacja automatyczna. Sam nie wiem czy ja mam nienormalnych znajomych/gildian czy nienormalna jest ta nowa funkcja . Na plus tej automotywki jest to że często wpadają mi diaxy . Nie wiem czemu jest taka większa częstotliwość od ręcznej motywacji .
 

piotresz

Hrabia
Miałem okazję trafić na te "nowości" na pobocznych światach. Oto kilka dotychczasowych spostrzeżeń:

Nowe Zdarzenia losowe:
1. Pojawiają się tylko jako wozy rozsiane na terenach nizinnych. W odróżnieniu od zwykłych zdarzeń są mniej liczne.
2. Dają więcej bonusowych nagród. W przypadku epoki brązu, w której byłem świnką doświadczalną, kilkukrotnie więcej wpadało zaopatrzenia i monet, też troszkę więcej PR.
3. Trafiają się jednostki militarne, więc jest od razu mniej zadań powtarzalnych do anulowania po przeskoku do nowej epoki- więcej z limitu zostaje do naszej dyspozycji.
4. Nie miałem reklam. Najwyraźniej to kwestia add-blocka.
Jedna uwaga: te dodatkowe wozy nie są na Becie zaliczane do zdarzeń losowych czyli ich zbiór nie jest wliczany do zadań typu zbierz 4 zdarzenia losowe.
Nie wiem jak naszych światach bo tego nie mam
 

GEoMax

Baron
Jeśli jeszcze zauważę coś istotnego to podzielę się swoją opinią. Na razie to tyle. Piszcie jakie są wasze pierwsze doświadczenia z nowymi funkcjami gry!
Dziękuję za podsumowanie tego tematu.
Zrobiłeś kawał dobrej roboty .
Pozdrawiam :)

Jedna uwaga: te dodatkowe wozy nie są na Becie zaliczane do zdarzeń losowych czyli ich zbiór nie jest wliczany do zadań typu zbierz 4 zdarzenia losowe.
Nie wiem jak naszych światach bo tego nie mam
Tutaj też tak jest , wozy nie są zaliczane jako zdarzenia losowe !!!
 

zebi29

Szlachcic zagrodowy
Ta gitara zżera srebniki z tawerny co znajomi wrzucają gdy ją odwiedzają,jak ktoś wyżej napisał nie idzie tego anulować ani wyłąnczyć,
gdy tawerna jest np. pełna to nie idzie do niej wejść żeby zebrać srebniki nie uruchamiając 4 godzinnej niechcianej premi,zwróciłem na to uwagę gdy zaczeły mi znikać srebniki z tawerny,zbieram je na coś potrzebnego a nie na jakieś qrna wymuszone premie.
 
Ta gitara zżera srebniki z tawerny co znajomi wrzucają gdy ją odwiedzają,jak ktoś wyżej napisał nie idzie tego anulować ani wyłąnczyć,
gdy tawerna jest np. pełna to nie idzie do niej wejść żeby zebrać srebniki nie uruchamiając 4 godzinnej niechcianej premi,zwróciłem na to uwagę gdy zaczeły mi znikać srebniki z tawerny,zbieram je na coś potrzebnego a nie na jakieś qrna wymuszone premie.
Czyli wszystko jest tak, jak miało być ;) Od dawna wielu z nas narzekało, że srebrniki się kiszą w tawernie, że nie ma na co tego wydawać, że twórcy mogliby zrobić nowe bonusy, rozbudowy lub coś innego. No to dodali bonusy, które same zżerają srebrniki.
W tej grze trzeba bardzo ostrożnie podchodzić z pomysłami, życzeniami i sugestiami, bo nie raz okazało się, że zostały wprowadzone tak, żeby pomóc graczom na papierze, a w rzeczywistości zaszkodzić lub co najmniej zdenerwować. Ale zdenerwować tak przez W, K, U, R i Ć na końcu.
 
Ta gitara zżera srebniki z tawerny co znajomi wrzucają gdy ją odwiedzają,jak ktoś wyżej napisał nie idzie tego anulować ani wyłąnczyć,
gdy tawerna jest np. pełna to nie idzie do niej wejść żeby zebrać srebniki nie uruchamiając 4 godzinnej niechcianej premi,zwróciłem na to uwagę gdy zaczeły mi znikać srebniki z tawerny,zbieram je na coś potrzebnego a nie na jakieś qrna wymuszone premie.
Aż z ciekawości spisałem stan srebrników przed aktywacją premii.
I po wejściu do Tawerny i aktywacji premii stan srebrników pozostał taki sam.
Nikt i nic ich nie zeżarło.
 

Auraya

Hrabia
może jedni są w grupie testów gdzie zżera, a inni w grupie gdzie nie zżera... nie zgadniemy bo nie ma info oficjalnego
 

zebi29

Szlachcic zagrodowy
Niechce jakieś "wojny" rozpętać ale screeny teraz będe robił przed i po żeby mieć pewność.
 
Jeszcze jedna obserwacja warta zaznaczenia jeśli chodzi o wsparcie automatyczne. Te nieoczekiwane wypełnienie zadania powtarzalnego Zbierz x monet dokonujące się w trakcie, daje zawsze tę samą nagrodę: małą liczbę monet (przetestowane na kilku miastach w epoce brązu). Wygląda też na to, że może pojawiać się seriami a zatem zaburza w pewnym sensie również losowość nagród z tych zadań.
 
Do góry