Wersja 1.230 - komentarze

alternatywa

Rycerz
Jak myślicie ze dostaniecie rekompensate to chyba żyjecie na innym świecie. Innogames i foe to od dłuższego czasu pudrowanie ..trupa.. każda inna szanujaca się gra przeglądarkowa czy mobilna za chwilową niedostępność do funkcji gry albo gry przyznają prezenty. Tutaj nigdy to nie miało miejsca, nawet jak pch ruszyło 3h później to "Polacy nic się nie stało foe jesteśmy z wami", przepraszam i gramy dalej xd. Zostawcie ten support w spokoju, oni wam nie pomogą, oni nic nie mogą poza wklejaniem formułek do wiadomości. Jeden post Zyleta1991 tutaj to jeden mniej zalatwiony ticket w supporcie :( pozwolcie otrzymac pomoc innym...Twórcy gry są obecnie tak odklejeni że to szkoda czasu na to wszystko. Idę skorzystać z promocji 10000 medali za 900 diamentów.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Różnice te zostały zatarte - usprawnione Codzienne Wyzwania są już dostępne dla każdego.
Prowadzone prze Was testy A/B wyraźnie dowiodły, że zostały żle zorganizowane i trwało to zdecydowanie za długo.
Takie testy to możecie sobie przeprowadzać na serwerach testowych beta, a nie na produkcyjnych, gdzie ludzie za grę płacą.
W przyszłości, jeśli macie zamiar nadal w ten sposób testować, testy róbcie na całych serwerach, wtedy wśród garczy konkretnego serwera nie będzie różnic, bo wszyscy będą mieli te same reguły.
 

Penetrator-granatow

Szlachcic zagrodowy
jeżeli Co-Community MANAGER ma taką wiedzę na temat gry, wyjaśnia to wiele. Między innymi, dlaczego suport działa jak działa. Szkoda, szkolny przykład na to jak można rozwalić sensowny projekt, złym doborem kadry :(. szkoda
 
Pytanie Twoje brzmiało:

W jaki sposób będą wyrównywane te straty związane z chaosem po wprowadzeniu podmian zadań dziennych?

Kwestię "strat" szerzej wyjaśniłem na początku. A zatem nie ma strat, które mogłyby zostać wyrównane.

Natomiast są "zyski" - tej drugiej strony, która miała możliwość sprawdzenia ulepszonych Codziennych Wyzwań. Ale tu nie przewidujemy wyrównania ("kar" w cudzysłowiu, znaczy odebrania potencjalnie uzyskanych korzyści).
O żadnej winie zaś nie pisałem.
Niczego nie wyjaśniłeś! Nie rozumiesz, że każde nieukończone zadanie dzienne to mniej zdobytych punktów zamkowych i fragmentów klejnotu, czy tylko udajesz? Podniesienie stopnia trudności tych zadań, bez możliwości podmiany, zwiększyło ryzyko ich niewykonania a więc poniesienia STRAT. Do takich sytuacji dochodziło. To nie kwestia domagania się czegoś, na co jeszcze nie zapracowałem, to kwestia równego traktowania.

Oczywiście, że nie pisałeś o winie dosłownie. Skoro jednak nie przewidujecie "karania" to nie oznacza jednocześnie, że nie widzicie "winy". Po prostu odstępujecie od egzekwowania "prawa"! Absolutnie zrozumiałym jest dla mnie dlaczego nie będziecie "karać," bowiem to wy sami stworzyliście ten precedens! Nie mówiąc już o zamieszaniu.

Większego bełkotu już dawno tutaj nie czytałem. Podsumujmy:

1. Testowanie zmian na serwerze głównym to świetny pomysł.
2. Winę, za ewentualne zamieszanie ponoszą gracze a nie ci, co testy prowadzą.
3. Firma nie przewiduje kar za narzekanie na funkcjonowanie zmian.
4. Jak nie mogłeś robić trudniejszych zadań bez podmiany to znaczy, że w ogóle byś ich nie mógł zrobić, więc po co narzekasz.
5. Wycofanie podmian nie wchodziło w grę, bo zaburzony byłby balans.
6. Przyjdzie Robin Hood i zabierze tym, co mieli podmiany i odda Inno!
;)
Coś pominąłem?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Czyli potwierdzasz, że pewna grupa osób osiągnęła korzyści względem reszty graczy.

Oczywiście, że nie pisałeś o winie dosłownie. Skoro jednak nie przewidujecie "karania" to nie oznacza jednocześnie, że nie widzicie "winy". Po prostu odstępujecie od egzekwowania "prawa"! Absolutnie zrozumiałym jest dla mnie dlaczego nie będziecie "karać," bowiem to wy sami stworzyliście ten precedens! Nie mówiąc już o zamieszaniu.
Naprawdę.. chyba przestanę wdawać się w jakiekolwiek dyskusje i wyjaśnianie i pozostanę przy krótkich komunikatach. Bo jak nie wyrywanie zdań z kontekstu (nie, nie tutaj), dorabianie teorii wziętych niewiadomo skąd na podstawie jakiegoś pojedynczego słowa, albo też (i tu fakt, moja wina) tak potraficie zakręcić człowiekiem, że zacznie stosować zbyt duże skróty myślowe, aż staną się one pożywką do wytknięcia czegokolwiek.
Na początku pisałem o potencjalnych zyskach i mimo że w każdym zdaniu tego nie podkreślałem, to właśnie miałem na myśli.
Potencjalnych, ponieważ niekoniecznie te zyski zostały osiągnięte. Równie dobrze, ktoś chcąc oszczędzać swój czas i wymieniając zadanie, które jednak wymagałoby poświęcenia czasu, dostał takie, którego nie był w stanie wykonać - czy wówczas należałoby rozpatrywać to jako stratę? Bo chyba nie zysk.
Zatem tak - pewna grupa osób mogła osiągnąć zysk, z racji sprawdzania nowej funkcjonalności, natomiast mogła też ponieść z tego tytułu stratę. I nie tylko w związku z podmianą zadania na "trudniejsze", ale również w związku z potencjalnymi problemami z nową funkcjonalnością.

ja twierdzę że ta grupa WYKONYWAŁA WSZYSTKIE SWOJE CODZIENNE WYZWANIA.
Zapewniam, że tak nie było :)


Może na zasadach procentowych. 5% do polepszenia konta znaczy tyle samo dla słabego gracza jak i dla silnego. Po drugie mając arkę na 80 łatwiej jest zdobyć np. medale, bo nie tracimy na wrzutkach, więc automatycznie fajniejszą nagrodą byłoby więcej medali. Nie mówię, żeby tu przesadzić, ale drobna zmiana byłaby wskazana, żeby doświadczeni gracze mogli skorzystać. Nie chodzi tu o to, żeby bonusy były niezbalansowane, ale, żeby dla wszystkich nagrody coś znaczyły i pomagały w rozwoju.
Czy trudność zadań też miałaby wówczas być uzależniona od zaawansowania konta? Tj. im silniejsze konto, tym trudniejsze zadania, w końcu łatwiej będzie im wykonać jakieś zadania, w porównaniu do tych słabszych kont.
Jak rozumiem, chodzi tylko o nagrody, które da się zwiększyć, czyli monety, medale, Punkty Rozwoju, a budynki pozostałyby bez zmian (znaczy jedna nagroda = jeden budynek)?

PS aktualnie nagrody w postaci medali, monet, zaopatrzenia są zależne od epoki - im wyższa epoka, tym większe nagrody (podobnie zresztą jak koszt tychże w zadaniach typu zapłać X monet/zaopatrzenia). Czy nie o takie "polepszenie" nagród chodzi?

Prowadzone prze Was testy A/B wyraźnie dowiodły, że zostały żle zorganizowane i trwało to zdecydowanie za długo.
Takie testy to możecie sobie przeprowadzać na serwerach testowych beta, a nie na produkcyjnych, gdzie ludzie za grę płacą.
W przyszłości, jeśli macie zamiar nadal w ten sposób testować, testy róbcie na całych serwerach, wtedy wśród garczy konkretnego serwera nie będzie różnic, bo wszyscy będą mieli te same reguły.
Dzięki za opinię!

Niczego nie wyjaśniłeś! Nie rozumiesz, że każde nieukończone zadanie dzienne to mniej zdobytych punktów zamkowych i fragmentów klejnotu, czy tylko udajesz? Podniesienie stopnia trudności tych zadań, bez możliwości podmiany, zwiększyło ryzyko ich niewykonania a więc poniesienia STRAT. Do takich sytuacji dochodziło. To nie kwestia domagania się czegoś, na co jeszcze nie zapracowałem, to kwestia równego traktowania.
Co sprawiło, że wykonałeś mniej Codziennych Wyzwań? Zaczęły być dla Ciebie wyzwaniem, a nie miejscem do odklikania w celu zdobycia już coś wartych nagród?

Nagle, ponieważ możesz zaprosić do znajomych 140 osób (a masz ich zapewne ponad 100), zebranie 50 osób do Tawerny znajomych stanowi dla Ciebie problem? Czy przestałeś posiadać zapasy medali i przestały Ci wypadać Podejścia w nagrodach w Wyprawach Gildyjnych, a także nie masz czasu by wejść raz na 8 godzin i wykonać wówczas 8 konfliktów, że nie byłeś w stanie ukończyć zadania polegającego na ukończeniu II etapu WG? Może zmniejszył się teren w Twoim mieście, że nie byłeś w stanie wykonać X produkcji Y godzinnych?
Większego bełkotu już dawno tutaj nie czytałem. Podsumujmy:

1. Testowanie zmian na serwerze głównym to świetny pomysł.
2. Winę, za ewentualne zamieszanie ponoszą gracze a nie ci, co testy prowadzą.
3. Firma nie przewiduje kar za narzekanie na funkcjonowanie zmian.
4. Jak nie mogłeś robić trudniejszych zadań bez podmiany to znaczy, że w ogóle byś ich nie mógł zrobić, więc po co narzekasz.
5. Wycofanie podmian nie wchodziło w grę, bo zaburzony byłby balans.
6. Przyjdzie Robin Hood i zabierze tym, co mieli podmiany i odda Inno!
Sprawdzanie nowości na "żywym organizmie" jest niekiedy konieczne, by móc zdecydować, czy te nowości są fajne, przydatne, konieczne. Zapraszam do zapoznania się z lekturą w tym miejscu.

Reszty, to nawet nie ma co komentować. Świetnie się wpisuje w początek tego postu.
 

Marik

Książę
Różnice te zostały zatarte - usprawnione Codzienne Wyzwania są już dostępne dla każdego.




Śmiem twierdzić, że żadnych strat nie było. Co najwyżej zyski.
Nie przewidujemy żadnych "kar" dla osób, dzięki którym mogliśmy podjąć decyzję o wprowadzeniu tej funkcjonalności dla wszystkich.
Czy ty siebie człowieku słyszysz? Czy na Cm'a biorą każdego i nie ważne czy ma jakiekolwiek pojęcie o grze> Nie wiem kogo masz nad sobą, ale mam nadzieje że to czyta. Chyba warto zakończyć karierę Cm'a bo to co piszesz woła o pomstę do nieba
 
Ostatnia edycja:

Johnny McBride

Wicehrabia
Zatem tak - pewna grupa osób mogła osiągnąć zysk, z racji sprawdzania nowej funkcjonalności, natomiast mogła też ponieść z tego tytułu stratę. I nie tylko w związku z podmianą zadania na "trudniejsze", ale również w związku z potencjalnymi problemami z nową funkcjonalnością.


Zapewniam, że tak nie było :)


a zatem, skoro nie było tak, że osoby z dostępem do podmiany taska wykonywały każde zadanie dzienne, to poprosimy o informację:
-ile procent zadań dziennych zostało ukończone przez graczy z dostępem do podmiany taska
-ile procent zadań dziennych zostało ukończone przez graczy bez dostępu do podmiany.

Dopóki taka informacja nie zostanie podana do publicznej wiadomości, ja będę się upierał przy swoim, że osoby z dostępem do nowej funkcjonalności wykonywały każde zadanie dzienne, chyba że w ogóle danego dnia się nie zalogowały. Ja wczoraj i dzisiaj dzienne na wszystkich światach zrobiłem łącznie w 20 minut, wcześniej cały dzień mi zajmowało zebranie odpowiedniej ilości monet z tawerny czy 33 4-godzinne produkcje albo 23 8-godzinne.

Zyleta1991 napisał:
Co sprawiło, że wykonałeś mniej Codziennych Wyzwań? Zaczęły być dla Ciebie wyzwaniem, a nie miejscem do odklikania w celu zdobycia już coś wartych nagród?

Nagle, ponieważ możesz zaprosić do znajomych 140 osób (a masz ich zapewne ponad 100), zebranie 50 osób do Tawerny znajomych stanowi dla Ciebie problem? Czy przestałeś posiadać zapasy medali i przestały Ci wypadać Podejścia w nagrodach w Wyprawach Gildyjnych, a także nie masz czasu by wejść raz na 8 godzin i wykonać wówczas 8 konfliktów, że nie byłeś w stanie ukończyć zadania polegającego na ukończeniu II etapu WG? Może zmniejszył się teren w Twoim mieście, że nie byłeś w stanie wykonać X produkcji Y godzinnych?

A dla kogo zebranie 50 znajomych w 24h nie stanowi problemu? No, dla tych którzy mogli sobie to zadanie zamienić to faktycznie nie był problem. Reszta albo pisała do znajomych, albo odpuszczała to zadanie w ogóle. Podejrzewam że procent ukończenia wyzwania dziennego z tym zadaniem był jednocyfrowy. Ukończenie 2 poziomu wypraw pierwszego dnia ? Na upartego da się zrobić bez wydawania medali , ale trzeba siedzieć z zegarkiem w ręku, ustawiać budzik żeby nie zaspać. To samo z ukończeniem 4 godzinnych czy 8 godzinnych produkcji. Znowu siedzimy z zegarkiem w ręku, ustawiamy przypominajki żeby nie zapomnieć i żeby zrobić zadanie dzienne. Kto stawia w mieście 33 kowali albo budowniczych sań? Kilka procent graczy pewnie sobie tego przypilnuje, a co z resztą ? Ludzie mają pracę, rodziny, hobby, nie siedzą cały dzień z nosem w grze i nie pilnują kompasów na wyprawach albo cykli produkcyjnych, których nawaliliście ostatnio w evencie tyle, że ciężko to ogarnąć nawet mając grę otwartą cały dzień. Nikt na drodze nie stanie, nie przestanie wykonywać swoich obowiązków w pracy, żeby wejść do gry i nastawić kolejny cykl produkcyjny. Te czasy na szczęście mijają wraz z nową funkcjonalnością, ale to nie jest tak jak to próbujesz przedstawić, że do tej pory nie było problemów z dziennymi wyzwaniami. Były, stąd nasze oburzenie że firma nie widzi nic złego w tym, jak potraktowała zdecydowaną większość społeczności, utrudniając im codzienne wyzwania, gdzie niejednokrotnie trzeba było kilkunastu godzin na ukończenie tego wyzwania, a jakiejś części dała możliwość podmiany i ta część wykonywała swoje wyzwania w kilka sekund.


Zyleta1991 napisał:
Naprawdę.. chyba przestanę wdawać się w jakiekolwiek dyskusje i wyjaśnianie i pozostanę przy krótkich komunikatach. Bo jak nie wyrywanie zdań z kontekstu (nie, nie tutaj), dorabianie teorii wziętych niewiadomo skąd na podstawie jakiegoś pojedynczego słowa, albo też (i tu fakt, moja wina) tak potraficie zakręcić człowiekiem, że zacznie stosować zbyt duże skróty myślowe, aż staną się one pożywką do wytknięcia czegokolwiek.

Zasady Forum, Netykieta Forumowa:
"* Cytowanie całej, długiej wypowiedzi tylko po to, by odnieść się do jednego zdania jest bez sensu - nikt go nie będzie szukał. Cytuj tylko dokładnie te elementy, do których chcesz nawiązać."
 
- 50 znajomych w Tawernie - wieczorem masz już pełną tawernę - zostawiasz do rana i już masz jakieś 1600 srebrników - w ciągu dnia już tak dużo nie potrzebujesz
- produkcja 4, 8 godzinna - na noc ustawiasz 8h produkcję - rano masz już jeden rzut zrobiony - resztę można zrobić w 5 minut - od tego jest przyspieszenie produkcji 6h, 2h
- II poziomy WG też nie trzeba siedzieć z zegarkiem - rano 8 podejść - o 16 kolejne to już I poziom, jeszcze ze skrzyń wpadną dodatkowe podejścia a na wykupienie dodatkowych podejść potrzeba max kilkaset medali (tu problem mogą mieć jedynie rozpoczynający grę)
- zajmij, pszeszpieguj x sektorów - nie zostawiamy nie zajętych prowincji i zadania nie będzie - a jak zostawiamy to tylko nasz wybór.

Większe straty są z braku negocjacji. Ale za leniwy jestem żeby je robić.
 
Jeszcze raz napiszę.
Tu nie chodzi o nagrody; to, by wyzwania były jeszcze większe, czy o wyrównywanie strat. Sęk w tym, że gracze zostali potraktowani niesprawiedliwie. To jest kolejny precedens po Wieży Galaty i nerfingu CF, który wskazuje zły kierunek polityki FoE w rozwoju tej gry. Dlatego jestem oburzony jako gracz.
 
Otóż to. Analogicznie: zaczyna się wyścig i część uczestników dostaje bonus czasowy - godzinę. Po godzinie puszczana jest cała reszta. Ci, co zaczęli wcześniej, mają znaczną przewagę nad pozostałymi. Czy taki wyścig jest sprawiedliwy? Czy dlatego, że puszczone zostały osoby ze stratą czasową, różnice zostały zatarte? Ano nie. Zatarcie różnic nastąpiłoby wtedy, gdyby ta pierwsza grupa została w tym momencie na godzinę wstrzymana, lub gdyby ci puszczeni później dostali bonusowe punkty, rekompensujące straty. To jest zatarcie różnic.

Jak ktoś wyżej już napisał, w wielu grach jest coś takiego, że w momencie, gdy wchodzą aktualizacje lub testy, albo inne tego typu rzeczy, gdy gracze na tym tracą, otrzymują drobne upominki. Już nie chodzi tu o coś wielkiego, ale uczciwe podejście do wszystkich, a nie naprawdę brzydkie, żeby nie napisać gorzej, stwierdzenia, że nikt nie jest stratny, a wręcz przeciwnie, a w ogóle to cieszmy się wszyscy szczęściem wybrańców.
 

aza III

Wójt
Różnice te zostały zatarte - usprawnione Codzienne Wyzwania są już dostępne dla każdego.
Proszę Cię, napisz, że dostałeś z góry taką formułkę i musisz ją wklejać ale wiesz, że to stek bzdur i aż Ci głupio to wklejać.

I te twoje kpiące odpowiedzi w stylu: zmniejszyli ci teren, że nie możesz stawiać budynków produkcyjnych? Sama Natalia pisała, że im więcej budynków produkcyjnych tym wiecej trzeba powtórek produkcji. Skoro zwiekszyliscie z 16 na 22 to jeszcze sugerujesz abym postawił kolejne budynki i miał jeszcze więcej powtórzeń do zrobienia? Nie wiesz jak działa ta gra to zapytaj się kogoś kto ma kompetencje (np. Natalii) i wtedy się wypowiadaj.

Według Ciebie osoba mająca dostęp do podmianki mogła być stratna gdy zamieniła zadanie po czym dostała takie którego nie mogła wykonać. Ale ja gdy dostałem zadanie którego nie mogłem wykonać (a dzięki wam go zamienić )już nie jestem stratny. Litości.

Jedno pytanie, w ogłoszeniu wspominacie, że trudność niektórych poleceń wzrosła...jest to nawiązanie do podniesienia trudności wprowadzonych 2 msc temu(o których milczycie) czy jeszcze raz został podniesiony poziom?
 

Futryna

Rycerz
Jejku, naprawdę tyle krzyku o możliwość wymiany zadania dziennego? Przecież w 99% przypadków to się robi chwilę, może jacyś gracze na początku swojej kariery mogą mieć problemy (ale jak ktoś pisał są te "stopnie trudności") ale dla gracza, który trochę w to FoE klika to nie ma żadnego problemu
Owszem, fajna funkcja z tym pominięciem, trafi się czasami w zadaniu produkcja 8h x 24 co też takie zadanie po prostu olewałem i trudno, jakoś dało się żyć bez tych 100 punktów do zamku;) Za bardzo niektórzy na poważnie do tego podchodzą. To jest gra dla rozrywki. To raz, dwa że jest za darmo. Naprawdę przez te długie lata z FoE zauważyłem że im więcej gracze dostają tym bardziej narzekają. Jest mnóstwo niedociągnięć ale i mnóstwo przyjemności z gry. A ile przez te lata usprawnień weszło to niektórzy tylko mają pojęcie. Gra się rozwija, czasami nie do końca oo myśli graczy ale naprawdę ciężko jest znaleźć podobną grę, gdzie naprawdę nie trzeba wydawać realnych pieniędzy żeby być top i jakoś się fajnie bawić;) Docencie to trochę drodzy Gracze;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przecież w 99% przypadków to się robi chwilę, może jacyś gracze na początku swojej kariery mogą mieć problemy (ale jak ktoś pisał są te "stopnie trudności") ale dla gracza, który trochę w to FoE klika to nie ma żadnego problemu
Troszkę już w to FoE klikam, a jednak gdyby nie możliwość wymiany zadania, to troszkę diaksów by poleciało. Dzisiaj: Odblokuj techologię... ha ha ha, właśnie wczoraj odblokowałam
Edit: Muszę doprecyzować. Wyzwanie było banalne: Wykonaj 1 zadanie. Tylko w tym konkretnym momencie dla mnie oznaczało konieczność odblokowania kolejnej technologii. Bez możliwości zamiany wyzwania dzienne nie do przejścia.
:haha:
 
Ostatnia edycja:

aza III

Wójt
Oj agatonka, przesadzasz, zaraz pojawi się nasz najwspanialszy członek supportu i ci wytłumaczy, że gdybyś nie miała możliwości zamiany zadania i byś zadania nie zrobiła to przecież nic nie stracisz. W przeciwieństwie do osób testujących tę funkcję, one mogły zamienić łatwe zadanie na trudne i wtedy to by była strata
 

aza III

Wójt
Dopiero teraz to zauważyłem, na wyprawach można dostać towary z poprzedniej epoki. Wcześniej też tak było czy to nowość?
 

aza III

Wójt
Ok, u mnie to normalne, że nie patrzę co wypada jako nagroda ale wczoraj jakoś mi się to obiło o oczy
 
Do góry